לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2006, 13:40
צלמית המשתמש של Pootsa1
  Pootsa1 Pootsa1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.05
ראיון מג"ד ליחס"ר

שלום.
התגייסתי במרץ 06 לגבעתי ועשיתי גיבוש יחס"ר ולא התקבלתי
עכשיו אני בשקד.
כבר אחרי שבוע המ"כ המ"מ והמ"פ שלי אומרים לי שהם רוצים אותי למ"כים מוקדם וקצונה מוקדם.
עכשיו הקטע הוא: אני רוצה רק יחס"ר
אני לא מתפקד חצי מהיכולת שלי כי הראש שלי רק ביחס"ר.
לאחר לחצים רבים ובקשות רבות הייתה לי שיחה עם המ"מ שלי שבסופה שיכנעתי אותו לעשות מה שהוא יכול כדי שאקבל גיבוש חוזר (למרות שהוא חזר ואמר שלו ממש כואב שאעזוב והוא ממש לא רוצה שאעזוב בלה בלה.) דיברתי איתו שוב מאז והוא אמר לי שאני אעשה ראיון מג"ד בסוף הטירונות והוא יחליט אם אקבל גיבוש חוזר או לא.

השאלה שלי היא ככה:
1) מה אתם חושבים הסיכויים שלי לקבל את הגיבוש החוזר?
2) שאלה קצת תחמנית - איך עליי לתפקד בטירונות עכשיו - אם אהיה גרוע אז בטח שלא ייקחו אותי ליחס"ר. אם לא אהיה טוב אולי לא ירצו שאעזוב (השבחת גדודים). למישהו יש משהו להגיד בנושא?

תודה מראש

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-05-2006, 13:47
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Pootsa1 שמתחילה ב "ראיון מג"ד ליחס"ר"

1. תלוי מאוד במג"ד. אני אישית מאמין שיאשרו לך גיבוש חוזר, במיוחד אם יש לך נתונים וביצועים מעל לממוצע.

2. תמיד תהיה טוב, בלי שום קשר. קל מאוד להכנס לקטע נצנצני בצבא, ומעבר לכך שאני מאמין שאתה תדרש להסברים במידה ואיכות ביצועיך תרד. תחמנות היא לא אופציה טובה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-05-2006, 14:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Pootsa1 שמתחילה ב "מה שמפחיד אותי"

אתה צריך להבין דבר אחד - אם המ"פ שלך לא יסכים, שום דבר שתעשה לא יעזור.

מנסיוני, ינסו לשכנע אותך להשאר, אבל לא יעמדו בדרכך - אין טעם להשאיר בן אדם רק בשביל שהוא יהיה שבוז - אתה לא מרוויח ממנו כלום.

דבר שני זה ההתייחסות שלך ל"צרכי הצבא". צרכי צבא זה לא איזה מושג ארטילאי. כשאני קיבלתי את 39 החיילים שלי בתחילת הטירונות, אני עקבתי וראיתי מה הפוטנציאל שלהם. מי הם. מי יפתח את המחזור עוד שנה כמ"כ, עוד שנתיים כמ"מ, עוד 5 שנים כמ"פ.
אני חשבתי ובדקתי, איך המורשת שלי, של המ"מ שלי והמ"מ שלו, תעבור ומי יעביר אותה. מי ימשיך את המסורת בגדוד, ואיזה פרצוף יהיה לו כתוצאה מכך.
זה מה שהמ"פ והמ"מ שלך חושבים כנראה.

כאשר אתה מדבר על סיפוק, אתה חושב על היחס"ר. זה בסדר ומקובל - אבל אני רוצה לתת לך נקודת מבט שונה. הסיפוק בלשלוח 7 חיילים למ"כים מוקדם. בלהוציא 8 קצינים רק מהמחלקה שלך. בלדעת שהמחלקה שלך מהווה את השלד הפיקודי ברובאית והם עושים אחלה עבודה. יש הרבה סיפוק בלדעת ששעות השינה שלך שהוקרבו, הכסף על הפלאפון והדלק שבזבזת לנסיעות, בנו משהו בסופו של דבר.
יש עוד הרבה דברים להנות מהם ולקבל מהם סיפוק, גם אם אתה "סתם" גדודיונר....

אם חס וחלילה לא תעבור את הגיבוש, או לא תיגש, תזכור שיש עוד הרבה לאן לשאוף.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 02-05-2006, 14:28
צלמית המשתמש של Pootsa1

אז אתה חושב...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה צריך להבין דבר אחד - אם..."

אז אתה חושב שאם אמשיך לתפקד טוב ופשוט אראה להם שאני סגור על היחס"ר הסיכויים שלי לקבל את הגיבוש החוזר הם 50:50\טובים\טובים מאוד\מצויינים\100% (תבחר חחחח...)?

דרך אגב מה שאמרתי למ"מ בשיחה שששיכנע אותו זה שאני יודע שהמון אנשים רוצים לעשות גיבוש חוזר כי הם חושבים שהגדודים זה חרא בלה בלה, אבל אני לא כזה ואני באמת מאמין שגדוד שקד הוא גדוד מצוין ובכלל להיות גדודיונר זה מצוין, אבל אני הצבתי לעצמי מטרה והיא להגיע ליחס"ר, ובאמת ובתמים אני מאמין שככה אוכל לתרום יותר למדינה שלי.

אתה חושב שאם אדבוק בקו הזה ואומר אותו גם למג"ד זה יעזור?
(נ.ב - אלה לא חירטוטים וזאת באמת דעתי...)

ועוד שאלה - אם אכן אקבל את הגיבוש החוזר מה הסיכויים לעבור אותו?
ואם אעבור אותו האם ארד מחזור ואעשה טירונות שוב (לא נשמע הגיוני לי לפחות...) או אצטרף למחזור שלי (כי בראסמי הטירונות אותה דבר גם ביחס"ר וגם בגדודים...)?

מצטער על טונות השאלות...
באמת תודה מראש

ישן 02-05-2006, 14:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Pootsa1 שמתחילה ב "אז אתה חושב..."

1. אני ממש לא יכול לענות לך על זה. לדעתי, הם יהיו חכמים אם יאשרו לך גיבוש חוזר. אבל יכולות להיות מליון סיבות למה לא. כולל הוראות של היחס"ר עצמו

2. אני חושב שאתה צריך לומר מה שאתה חושב. הרבה יותר קל לשכנע במה שאתה מאמין בו וכנות היא כלי חזק מאוד.

3. כמו של כולם. קשה לי לומר לך אם יסתכלו עליך אחרת, אבל תכל'ס - מה זה משנה? תעשה את המקסימום ותקווה לטוב. אין הבדל בין 1% סיכוי או 50% אם יש לך את הנתונים לעבור ואתה מפגין אותם.

4. בתקופתי לא ירדו מחזור. אין בכך שום הגיון ויש להם מספיק זמן לטחון לך את האמא. לא יודע איך היום.

ישן 02-05-2006, 14:39
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
כתבתי תגובה ארוכה ומפורטת אבל פרש נתקע והתגובה נמחקה @$!@!#%@
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Pootsa1 שמתחילה ב "אז אתה חושב..."

אני מסכים עם כל מה שביטיס כתב. הייתי רוצה להוסיף פן נוסף לשיקולים שלך, הפן ה"יבש"- סיכויי הקידום שלך בכל מקום.
מיחידות "רגילות" קל יותר להתקדם מאשר מיחידות "מיוחדות". הסיבה היא פשוטה: גודל ואופי היחידות.
ביחידות מיוחדות (פלס"רים למיניהם וכו') כול החיילים בצוות עוברים קורס מ"כים, אך רק מעטים מהם יזכו לפקד על חיילים או להמשיך הלאה לקורס קצינים.
ביחידות רגילות השאיפה היא להוציא כמה שיותר אנשים למ"כים ולקצינים. מבחינה מספרית, כמות האנשים בקורס מ"כים וקצינים מבין היחידות הרגילות גדולה משמעותית מהחניכים והצוערים של המיוחדות.

אני מדבר מנסיון אישי ונתונים יבשים.
אני גם אתן דוגמה שחוויתי: כאשר התמיינתי בטירונות למורן, המראיינים שאלו אותי מה ארצה לעשות בשירות והאם אני רואה את עצמי מפקד או קצין ביחידה. התשובה שלי היתה חיובית. בתגובה הם אמרו לי שהסיכוי לכך נמוך מאוד עד קלוש. מעטים מלוחמי היחידה יוצאים לקורס מפקדים ומעטים מתוכם יוצאים לקורס קצינים.

לעומת זאת, כאשר הייתי בגדוד, הסוללה שלי שלחה X אנשים לקורס מפקדים, Y נוספים נשלחו מחזור אחר כך (ואני ביניהם). כמעט כל מי שהיו לו נתונים טובים נשלח לקורס.

לכן, לדעתי האישית, אם אתה רואה את עצמך מפקד ומטפס בשרשרת הפיקוד, עליך להישאר ביחידה שלך ולעשות את כל המאמצים להצליח בכך.

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 02-05-2006 בשעה 14:41.
ישן 02-05-2006, 15:28
  tal1939 tal1939 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.05
ידידי היקר !
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Pootsa1 שמתחילה ב "ראיון מג"ד ליחס"ר"

תשמע אני צריך לדעת כמה פרטים על מנת שאינ יוכל להגיד לך מה המצב שלך והסיכויים שלך .
1. מה היה בגיבוש ?? (פרשת ,סיימת , פרשת רפואית ) .
2. לא הבנתי איך אתה יודע שאתה טוב ?? אתה כולה חודש וקצת בטירונות זה עוד מוקדם לדעת.
ואתה עוד אומר שהראש שלך כל היום ביחס"ר ובגלל זה אתה לא מתפקד לא הבנתי את זה .
3. לך תדע עם המ"מ שלך לא האכיל אותך חירטוטים לגבי כל הקטע שאתה תבר עם המג"ד אחרי הטירונות ונתן לך כל מיני מחמאות שיהיה לך מוטיבציה להישאר בגדוד ??
מאוד מוקדם לדעת עם בונים עליך למכי"ם מוקדם וכל המסלול כוכבים שיש בחטיבה .
4. זה לא כל כך קשור ,איזה מחלקה אתה ?...
אני מכיר כמה מכים מהפלוגה שלך ....
או אם אתה יכול להגיד לי מי המ"כ שלך ואז יש מצב שאני יכול לעזור לך .
ישן 02-05-2006, 18:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי omerxx שמתחילה ב "תשמע גבר, ברור שאתה רוצה כמו..."

בא נגיד את זה ככה... אם יש לך נתוני קצונה, סביר להניח שתצא למ"כים מוקדם.
אני הוצאתי גם אנשים שלא חשבתי שמתאימים, כי רק כך יכלתי להוציא אחרים.

ישן 02-05-2006, 19:05
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Pootsa1 שמתחילה ב "אתה חושב שכדאי לי..."

ונניח שלא תקבל גיבוש, אז מה? תשבור את הכלים?

אין שום בעיה שתשאל מתי יהיה לך ראיון וכד'. אבל אתה צריך להבין שיש אפשרות שלא תצליח.

ישן 03-05-2006, 16:31
צלמית המשתמש של Pootsa1

אז ככה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Crusoe שמתחילה ב "[right]מניסיוני הדל בצבא אני..."

עשיתי את הגיבוש
נפצעתי באמצע קשות
אבל סיימתי בכל זאת - והייתי ראשון בהכל גם אחרי הפציעה (במסע שהיה ממש אחרי הפציעה הייתי שווה שווה עם כל אלה שסחבו הכי הרבה - כל השאר (סוציומטרי עם אב"כ וזחילות תחרותי הגעתי ראשון תמיד למרות הפציעה - תאמין לי שזה לא אומר שהפציעה לא הייתה רצינית - רעבק יש לי בכמויות וסיבולת כאב רצינית).

בשאלון הסוציומטרי כל מי ששאלתי אמר שהוא דירג אותי מקום ראשון (יש מצב שחלק משקרים אבל אני בטוח שרובם לא).

ולא עברתי - שוק טוטאלי.

יותר מזה אני לא יודע

נ.ב - מצטער אם יוצא קצת שאני מחמיא לעצמי בצורה עקיפה ואני עלול להראות שחצן - ממש לא אני פשוט אומר באמת מה היה - מה לעשות שאני באמת חושב שהייתי טוב מאוד??

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:53

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר