לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-05-2006, 20:20
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04
לבוש בים - שאלה

כפי שאפשר להבין מהודעותיי האחרונות <או אלה שאני משגעת בפרטי > התחלתי להתחזק, כמו עוד מיליון שאלות שעלו לי, עלה הנושא של ללכת לים.. כידוע לים/ בריכה הולכים עם בגד ים.. התכנון הוא ללכת כמה חברים, השאלה שמציקה לי כמה ימים היא אם ללכת או לא <בגלל הלבוש המינימלי>, זה לא מרגיש נכון ללכת פתאום עם משהו דמוי חזיה ומכנס קטן <או צמוד> אחרי שביומיום הלבוש צנוע פלוס.

מצד שני זה יהיה מוזר ללכת עם חולצה ומכנסיים רחבות/חצאית לים.. כשכולם לבושים בבגד ים קטן, כל זה בנוסף לעובדה שאם נלך אז בטח נכנס למים ומכאן לא צריך לפרט יותר מידיי רק שצנוע - זה לא.

ועוד שאלה קטנה שעלתה באותו נושא ספציפי- האם כל הרעיון של ללכת לים <הקטע של העירום> מותר בכלל? כי עצם ההסתובבות בין כל העירום הזה לא נראת לי נכונה.

מצטערת אם זה נשמע טיפשי... פשוט מציק לי :|

תודה מראש,
תמי.

חזרה לפורום
ישן 03-05-2006, 07:38
  הולי הולי אינו מחובר  

אין אסור או מותר...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ישראל K שמתחילה ב "לכל התגובות שהגיבו"

לפי מה שהבנתי כל הרעיון של לחזור בתשובה לא נמצא תחת ההגדרה של אסור ומותר.. <הבנתי את זה באשכול הקודם על שמירת השבת..> אלא דווקא על רצון ובעיקר על הרגשה.. כשמרגישים בפנים רגש שזה לא בסדר.. שמשהו כאן לא נכון, ששואפים למשהו מסויים ופתאום הדבר המסויים הזה נראה כאילו זה נוגד את העקרונות שבונים לנו בראש ובעיקר בלב..

וכמובן - להתייעץ וללמוד בכל הנוגע לתהיות שבין העולם החילוני לעולם הדתי.. המעבר לא קל, ולפעמים דברים שנראו נורמאלים וטיבעיים נראים לא נכונים וההפך הגמור הופך לנורמאלי והטבעי.

שאלות רבות עולות, ואיתן המון דילמות קטנות.. ואני מאושרת שיש לי אותך <ואת כולם כאן> שיכולים לכוון אותי ולייעץ לי לגבי כל מיני תהיות שמציקות לי.

אז תודה ישראל

וכמובן תודה לזיו ול ck

הא.. ותודה לכלל חברי הפורום שנותנים לי את כל הכלים לעשות את המעבר בצורה הנכונה <אחרי כמה שנים של עליות וירידות מפעת חוסר ידע ותמיכה>.

בקיצור , תודה

חזרה לפורום
ישן 03-05-2006, 08:44
  ישראל K ישראל K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי הולי שמתחילה ב "אין אסור או מותר..."

אין לי מושג מה הבנת משם וגם לא ממש עברתי על האשכול ההוא, אבל היות וב"ה נולדנו יהודים יש לנו תורה שמחייבת אותנו במצוות גם אם עדיין טרם הבנו במה זה מועיל לנו.
אמנם חובה זו היא זכות בשבילנו, אך לעיתים כדי להבין את הזכות צריך לעבוד קשה וללמוד הרבה, בכל אופן עד אז אנחנו לעיתים צריכים להתמודד גם כשפחות מתחשק, אלא כי כך ציווה עלינו מי שברא אותנו.
אחד מתלמידי הבעש"ט אמר שבעולם הבא הוא יבקש שכר רק על מה שהוא עבד את אלוקים לפני שהוא הגיע לרמה שהוא ממש ראה במוחש שזה התכלית וצריך לעבוד את האלוקים לא בגלל שכר או בגלל שמתאים לנו...

כתוב שבמעמד הר סיני הקב"ה "כפה עליהם הר כגיגית" ובאותו זמן למרות שבתחילה עם ישראל אמר "נעשה ונשמע" קבלת התורה עצמה היתה לא ברצון, ולאחמ"כ בתקופת אחשוורוש עם ישראל קיבל על עצמו לקיים את התורה מרצון. בכל אופן מי שנולד יהודי הוא קודם כל מחוייב במצוות (מגיל בר/בת מצווה) גם אם הוא עדיין לא הבין שזה טוב לו.
כמובן שלמרות שזו חובה עלינו לעשות זאת מתוך רצון ולא כמו בכפיה (אבל עדיין, כשאין רצון עושים כי זאת חובה), גם השכר הרבה יותר גדול כשמקיימים אותה מצווה בשמחה מאשר אם נמנעים מאותה עבירה אבל מתוך כפיה.

אמנם לכל יהודי יש נשמה גבוהה, אך מי שזכה להרגיש רגש התעוררות בוודאי יש לו זכות מסויימת שגרמה לו להתחזק בשמירת תורה ומצוות, לא כל אחד זוכה (בלי קשר לחילוני או דתי).

כמדומני שהעפתי מבט על האשכול שהזכרת בנושא שמירת שבת, ולמיטב זכרוני כתבו שם דברים לא נכונים, את המצוות לא קיבלנו כדי להבין, אלא כדי לקיים. כמובן שמי שמבין מקיים את המצוות אחרת וצריך להשתדל להבין את טעמי המצוות, אך למרות שעדיין לא הבנו זה לא אומר שלא צריך לקיים, קודם צריך לקיים כי כך כתוב בתורה, במשך הזמן גם נשתדל ללמוד יותר ויותר, אך כשנראה לנו שטעם שמירת השבת היא למנוחה ותענוג ולנו בעצם יותר כיף לראות סרט... זה ממש לא מתיר חילול שבת. אם ההלכה אוסרת פעולה מסויימת, זה אסור, גם אם נראה לנו שזה נוגד את הטעם. כשנדע ונבין יותר נבין גם למה טעינו כשחשבנו אחרת, אך בהחלט שגם אם לא הבנו ההלכה אסור או מותר נותרת בעינה ואין מקום לשנותה ללא היתר רב (שהוסמך על רב, לא בהכרח כזה שמקבל משכורת מהמדינה בתור רב או שמסכים לקבל כסף...).

שמעתי פעם משפט חכם שאומר "אם קשה לך, סימן שאתה בעליה"...

בהצלחה
חזרה לפורום
ישן 07-05-2006, 00:29
צלמית המשתמש של tallula
  tallula tallula אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.06
שלום לך הולי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הולי שמתחילה ב "לבוש בים - שאלה"

בתור חוזרת בתשובה בגיל 18 (כיום בת 21) יש לי המלצה אחת:

לאט לאט.

מה הכוונה? הכוונה היא להיכנס לעולם הנפלא של היהדות לאט לאט, צעד צעד. אי אפשר לקבל על עצמך הכל ביום אחד (למרות שלפעמים מרגישים שזה מה שרוצים).
אני ממליצה לך להתחיל להתעניין ולקרוא, ללמוד ולחקור. כך תרחיבי את הידע שלך ביהדות ומליון השאלות שלך יתחילו להיפתר אחת אחת.

לחזור בתשובה זה לא מהלך קל - לכן צריך לעשות אותו בהדרגה.
לגבי הבעיה בים - לפי היהדות המצב שאת מתארת הוא אסור - יש פה בעית צניעות גדולה. לאשה אסור לחשוף את גופה ובפרט כשגברים אחרים יכולים לראות אותה.
אני הייתי מציעה בתור התחלה ללכת עם חולצה גדולה ורחבה (מה שטוב בלי שום קשר למניעת שיזוף יתר) ואחר כך להתקדם לשחיה עם חולצה ומכנס ואפילו חצאית. בתור אישה דתיה אני יכולה לומר לך שרק ככה אנחנו נכנסות לים בחוף רגיל.
חזרה לפורום
ישן 07-05-2006, 10:51
  הולי הולי אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי tallula שמתחילה ב "שלום לך הולי"

תודה

האמת שהתשובות של ישראל קצת הפחידו אותי.. לא יודעת למה, עם כל הרצון, הקושי והעובדה שכל הרקע של המשפחה הקרובה חילוני.. זה נשמע ממש מפחיד פתאום <אין לי ממש איך לתאר את זה> לעשות דברים בלי ממש להבין.. עולה לי החשש שלא אצליח לעמוד בדבר כזה שנוגד את האופי שלי, פשוט לעשות.. נשמע קשה , הדברים באים לי לאט לאט כבר כמה שנים :| אבל זה מתהפך מהקצה לקצה כל הזמן.

אחד הגורמים העיקריים שמפריעים/ מונעים זה בעצם המשפחה והחברה, אז למסיבה הזאת בשפיים לא הלכתי.. כל החברים נפגשים בשישי <חוזרים מהבסיס> ואת סבתא שלי תמיד נהגנו לבקר בשישי <אחרי כניסת השבת> ובשבת בבוקר.. בארוחה כולם כבר אוכלים חצי מהאוכל עד שהתפילה נגמרת עד שמרגישים לא נעים כזה =\ או במילים אחרות זה גורם לניתוק נוראי בין מה שיהיה לבין מה שהכרתי.. זה בנוסף לקשיים הברורים של החזרה בתשובה, הרצון שלי זה לחזור בתשובה, אבל הדרך כנראה עוד יותר ארוכה ממה שתארתי לעצמי

תודה

חזרה לפורום
ישן 07-05-2006, 11:19
צלמית המשתמש של tallula
  tallula tallula אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.06
מבינה בדיוק מה את מרגישה...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי הולי שמתחילה ב "תודה :) האמת שהתשובות של..."

אני באה ממשפחה חילונית לגמרי...
בגיל 17 הכרתי בחור שבזמנו היה גם חילוני, וביחד התחלנו תהליך של חזרה בתשובה. בגיל 18 הודעתי להורים שלי שאני רוצה להתחתן, אני לא צריכה להסביר איזה שוק ההורים שלי קיבלו ובהתחלה הייתה התנגדות...אבל בסוף הם הבינו שזה מה שטוב לי.
התחתנתי עם בחיר ליבי וביחד המשכנו את התהליך.
אני יכולה להגיד לך בלב שלם שעד היום אני בתהליך הזה של החזרה בתשובה...
מי שלא נולד לתוך זה יש לו הרבה מה ללמוד וליישם.

ולכן אני אומרת לאט לאט...
תעשי צעד אחד, המשפחה תתרגל, ואז עוד צעד ועוד צעד.
אי אפשר לעשות הכל בבת אחת. זה לא עובד בד"כ.

חזקי ואמצי, והכי חשוב אף פעם אל תתביישי לשאול.
בהצלחה.

חזרה לפורום
ישן 09-05-2006, 23:38
  kkr3 kkr3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.06
בתור אחד שחזר בתשובה לא לפני הרבה זמן
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי הולי שמתחילה ב "תודה :) האמת שהתשובות של..."

אני יכול להגיד לך שזה רק חיזק את הקשר שלי עם המשפחה. המשפחה שלי חילונים (חוץ מאימי שהיא מסורתית ), תמיד ביום שישי-שבת הייתי עולה מיד למחשב\יוצא עם חברים וזה...
אחרי שכבר נכנסתי לזה והתחלתי גם אני לאט לאט (הליכה לבית כנסת יום שישי+יום שבת, הנחת תפילין ובסוף שמירת שבת) אבל הנקודה שבה אני רוצה לגעת היא שהקשר בין המשפחה שלי התחזק מאוד, הארוחות המשפחתיות ניהיו ארוכות יותר, יש הרבה על מה לדבר, אני נפתח אליהם יותר ונהנה מאוד לשבת ולשוחח איתם אם כי הם רואים טלוויזיה...אני מתרחק מהם כשהם מדליקים רדיו\טלויזיה אבל עדיין אני מאוד נהנה לשמור שבת זה רק גורם לי ליהיות עם המשפחה יותר.
בקשר לצניעות כמו שנאמר לך כבר פה מוטב לשמור צניעות אבל תתחילי לאט ...
אני דווקא הולך לחוף שיש בנים ובנות (אני לא כזה פנאטי) אבל אני מנסה לשלוט בעצמי, חלק מהמאבק שלי ביצר הרע הוא להתמודד איתו ישירות ולא לנסות להתחמק ממנו...
מקווה שהבנת אותי (לא הרבה מבינים)

חזרה לפורום
ישן 10-05-2006, 12:38
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
ממה שאני יודע (או חושב שאני יודע)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הולי שמתחילה ב "לבוש בים - שאלה"

לא חל שום איסור ללבוש בגד ים גם ביומיום!

אבל עכשיו ברצינות!
אני חושב, שאם משהו בלבוש מציק לך, אז אל תלבשי אותו. זה כמו שבחנות בגדים את בוחרת מה לקנות, גם לים יש לך את הבחירה. אם בחנות קנית את אותו בגד ים שאינך אוהבת, אז כדאי שבפעם הבאה שאת הולכת לקנות בגדים תשקלי פעמיים אם את רוצה את הבגד הספציפי או לא.

אם את רוצה ללכת לים עם בגד ים, אבל חושבת שזה לא יפה או צנוע, אז שתדעי שהיופי הוא בעיני המתבונן והשיפוט הוא עצמי לכל אדם. אם מישהו יחשוב שאת עושה מעשה רע בכך שאת לובשת מה שאת שילמת בשבילו ובחירתך וזכותך ללבוש אותו, שיחשוב את זה בלב.

אם הוא אומר לך את מה שהוא חושב, אז הוא סתם חרא בנאדם...

וכל השאר קשור לבחירה שלך...
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:05

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר