לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-05-2006, 08:17
  yziser yziser אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.11.04
ההבדל בין תלפיות לעתודה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sleazy שמתחילה ב "תגידו תלפיות זה רק קב"א 56?"

- תלפיות במשך ה3 שנות לימודים הם חיילים. זאת אומרת שבהפסקות בין הסמסטרים הם עושים קורס צניחה, קורס מכים, טירונות חיר (בגיוס),במשך השירות הם מבקרים בכל החילות ונחשפים לכל החילות. בנוסף הם לומדים על מדים באוניברסיטה, ויש להם 4 שעות שבועות לימודים בנושאים צבאיים.

- תלפיות עושים את התואר על השירות חובה שלהם, ולאחר מכן חותמים עוד 6 שנים קבע. לעומת עתודה שאתה עדיין אזרח עד שאתה מסיים את התואר, ורק אז אתה מתגייס ל3 שנים חובה ואז 3 שנים קבע. בעצם אותו משך שרות, אבל התלפיון מרוויח 3 שנות קבע נוספות

- התואר שעושים תלפיות הוא תלת שנתי, 200-240 נקודות לימוד. זה מאד מאד אינטנסיבי, תחשבו שתואר רגיל הוא +- 160 נקודות ב4 שנים. תוכניות לימוד הם: פיסיקה מורחב מתמטיקה מוצמצם, מתמטיקה מורחב פיסיקה מצומצם, מחשבים מורחב ומתמטיקה פיסיקה מצומצם

- כאשר התלפיונים מסיימים את לימודיהם ומפוזרים לחילות צה"ל, יש בידם הרבה ניסיון בנושאים צבאיים, הם עשו טירונות וקורס מכים, היו בהרבה סדנאות והסכמות שונות בצ"הל ובכללי מכירים את כל צה"ל. לעומת זאת כשעתודאי נכנס לתפקיד, הוא לא מכיר את הצבא כלל וזה יוצר בעייתיות בשלבים הראשונים.

- בגלל היוקרה והאיכות של תוכניות תלפיות, בסיום הקורס חניכי הקורס משובצים לתפקידים מאד מובילים ומסווגים בצה"ל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2006, 21:11
  orenk1 orenk1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sleazy שמתחילה ב "תגידו תלפיות זה רק קב"א 56?"

אחי , יש מספיק מה לעשות בצבא עם תואר ראשון אל תדאג

יש מספיק יחידות שכבר ידאגו לאתר אותך וגם בשירותי הבטחון המודיעין שלא בצבא אם אתה מבין למה אני מתכוון..
גם בגאמא יש מסלולים יותר יוקרתיים שבשבילהם אתה כן גם צריך תואר וגם להיות ממש תותח בשביל ללכת..
בכל מקרה אין לך מה ללכת לתלפיות רק מחשש שלא יהיה לך מה לעשות עם התואר כי זה פשוט הרג שם...אתה לא נותן רק 9 שנים מטורפות אלא גם את כל החופשות אתה נותן לצבא..

ולמי שאמר על העדיפות של תלפיות על שאר הדברים ביניהם חבצלות- חבל סתם להגיד שטיות בלי לדעת...אין לתלפיות עדיפות לא על חבצלות לא על שחקים ולא על טיס..וזה גם הפוך- לדברים האלה אין עדיפות על תלפיות...אם יש בנאדם שהתקבל לשניים מהדברים האלה הוא בוחר לבד לאן הוא רוצה ללכת
ישן 05-05-2006, 21:25
  עידן_ב עידן_ב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
למה אתה מדבר סתם?
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי orenk1 שמתחילה ב "אחי , יש מספיק מה לעשות בצבא..."

אין לי שום דבר נגד חבצלות או שחקים, להיפך.
אבל לתלפיות יש עדיפות עליהם, כל עוד אתה במיון לתלפיות אתה מוקפא מבחינתם והם מפסיקים למיין אותך משלב מסויים ואז אם אתה חותם ויתור על תלפיות או נופל במיונים תמשיך להתמיין למסלולים אם עוד לא נגמרו המיונים (וכבר קרה השנה שמישהו שנפל בועדות של תלפיות(השלב האחרון) לא קיבל את הראיון לחבצלות שהגיע לו כי נגמרו המיונים).

בקשר לטייס, אין לתלפיות עדיפות מוחלטת, פשוט אם אתה במיון לטיס או שהתקבלת, אתה יכול ללכת לתלפיות ואתה חותם ויתור זמני על טייס עד שתסיים או תיפול מתלפיות ואז ממשיך להתמיין ויכול ללכת לקורס, ולהיפך זה לא עובד.

הרבה אנשים פה סתם מטעים וחבל..
ישן 05-05-2006, 23:10
  orenk1 orenk1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.04
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי עידן_ב שמתחילה ב "למה אתה מדבר סתם?"

אחי אני באופן אישי מכיר 2 אנשים שהגיעו ביחד לשלב האחרון של שחקים ותלפיות, אחד עבר ואמר שהוא רוצה תלפיות ואחד נפל מתלפיות שוועדת קבלה הסופית אז הוא עבר לשחקים..

המצב שאתה אומר ממש לא סביר כי תלפיות קיבלו תשובות כבר מזמן ושחקים רק לפני איזה שבועיים קיבלו תשובות אז אין מצב שמישהו נופל מתלפיות ואומרים לו שהוא לא יכול ללכת לשחקים כי נגמר המועמדות.. כנ"ל לגבי חבצלות שקיבלו תשובות גם אחרי תלפיות אבל לפני שחקים, ומי שנופל מחבצלות יכול אם הוא רוצה להמשיך למסלולים מסוימים בשחקים

אתה מתמיין לשניהם במקביל ומכיוון שהשובות לתלפיות הם קודם אז אם אתה מתקבל לתלפיות אתה מחליט אם אתה הולך לתלפיות או מוותר וממשיך את המיון לשחקים ובמצב כזה כנראה הרוב הולכים לתלפיות.. אבל אין שום חסימה ואתה יכול להתמיין להכל ביחד...

כנ"ל לטיס אתה פשוט בוחר מה שאתה רוצה...בשביל יש את מה שנקרא מועמדים ריאליים ומועמדים על תנאי..הריאלים לרוב פורשים בשביל טיס או שנת שירות, ואז אלו שעל תנאי מתקבלים..

באמת חבל שיש כאלה שאומרים סתם..
ישן 06-05-2006, 11:00
  משתמש זכר larushkin larushkin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.06
שאלה אנשים הרוצים להצטרף לתלפיות חייבים בפסיכומטרי או לא??
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי orenk1 שמתחילה ב "אחי אני באופן אישי מכיר 2..."

שלום לכולם..

אני חדש כאן..
אני קורא הרבה בפורום אך לא מגיב הרבה כי כל הידע שלי על הצבא, בואו נאמר זה מפה :-)

יש לי עוד יחסית הרבה זמן עד הצבא אך אני מתעניין בתלפיות כי אני לומד פיזיקה 5 יח"ל, אלקטרוניקה 15 יח"ל ומתמטיקה 5 יח"ל וגם 5 יח"ל אנגלית.. (אם זה חשוב..) - אז אולי אני איכשהו מתאים מבחינת המקצעות..

אני גם מאוד רוצה טיס.. (אתם יודעים כמו שרוב האנשים רוצים.. ) עכשיו אם אני אלך ל'תלפיות' ואיפשהו אפול בשלב מסוים שם אני תמיד אוכל להתמיין לטיס??

אך תמיד שמעתי שצריך להוציא ציון פסיכומטרי גבוה משהו כמו 720 ומעלה..

אבל GC161 אמר שלא חייב פסיכומטרי אלא מבחן אמיר.
ציטוט:
ככה שאתה לא חייב לעשות פסיכומטרי מלא, אלא מספיק לעשות מבחן אמיר (זהו מבחן שמקביל לחלק של האנגלית של הפסיכומטרי)

אז אתה בטוח שלא חייב לעשות פסיכומטרי??? ומבחן אמיר זה רק החלק שמקביל באנגלית? זאת אומרת רק אנגלית??? נשמע לי ממש מוזר :S

סדר בדברים:
2 שאלות:

1. אני גם מאוד רוצה טיס.. (אתם יודעים כמו שרוב האנשים רוצים.. ) עכשיו אם אני אלך ל'תלפיות' ואיפשהו אפול בשלב מסוים שם אני תמיד אוכל להתמיין לטיס??

2. כדי להתקבל לתכנית תלפיות לא צריך לעשות מבחן פסיכומטרי ומספיק אך ורק מבחן 'אמיר'??

תודה לכולם, יום טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:11

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר