לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-12-2004, 18:13
  mabkasmo mabkasmo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.09.04
דעתכם לא משפיעה על השיבוץ

אם מה שכתבתי עובר בצורה זו או אחרת על נהלי הפורום אני אשמח אם הוא ימחק.
אני פשוט מרגיש שאני חייב לכתוב את זה כאן ועכשיו, אחרי שהתגייסתי כבר והספקתי לראות אמנם חלק קטן מפעילות הצבא אבל זה הספיק בשביל שאני אגיע למסקנות הבאות-

אם לא הבנתם את זה אז- צה"ל הוא גוף מאוד (מאוד!) אינטרסנטי. מה שאתם בוחרים במנילה הוא בגדר אופציה בלבד, הצבא מתייחס לזה רק אחרי שהוא בדק אם הוא קיבל כל מה שהוא צריך, אם היה לכם מזל, קיבלתם מה שרציתם. הצבא לא בא לשרת אתכם אלא אתם אותו, המנילה למיטב הבנתי נותנת את אשלית הבחירה החופשית בגוף שהוא הדבר ההפוך לחלוטין מדמוקרטיה וגורמת לכם לחשוב שיש לכם השפעה, ככל שתקדימו להפנים את זה תתבאסו פחות...

קצין המיון- עבודה בעיניים. בעניין המשפט השגור: "תוכל להציג את טענותיך ביום הגיוס בפני קצין מיון". זה פשוט לא נכון. הצבא יכל באותה מידה לשלוח לך פתק שבו רשום השיבוץ שלך וזה היה מתפקד בדיוק כמו אותו קצין מיון. האינטראקציה בינך לבין הנייר זהה לזו שעם קצין המיון. לא מעניינת אותו דעתך, הוא שם כדי לבשר לך בשורה ולא לשנות לך את השיבוץ. קצין מיון=לוח מודעות, לא יעזור אם תוריד ממנו את ההודעה, העובדות לא ישתנו.

מבחינת צה"ל, ברגע שהוא החליט שאתה צריך להיות במקום מסויים, כמעט תמיד אתה תשאר שם.

*כמובן שישנן העברות ומאבקים ופרוטקציות ופרנציפים. אבל בסך הכל, מה שרשמתי נכון לגבי הרב הגדול של המתגייסים.

ההודעה הזו שלי באה לשים את כל עניין ה"בחירה" בפרופורציה. זה רק יעזור לכם (המתגייסים) להתמודד עם הגזרות שיפיל עליכם הצבא.

אני לא יוצא נגד הצבא אלא פשוט אומר לכם לא להיות תמימים מדי. בסופו של דבר צריכים אנשים בכל מקום ואם היו עושים תמיד מה שכולם רוצים אז כל צה"ל היה עלול להיות בנוי מטייסים, צנחנים וגולני...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-12-2004, 18:43
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
תובנות של סוף עידן התמימות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mabkasmo שמתחילה ב "דעתכם לא משפיעה על השיבוץ"

אז מה חדש?
לצבא יש צרכי איוש ליחידות אלו ואחרות הנובעים משיקולים שונים וביניהם מיכסות.
לדוגמא- יש בכל צה"ל 20 שופלטות (סוג חדש של טנק עם מנוע רקטי ופגזי לייזר מתפצפצים) בכל שופלטה צריך 4 אנשי צוות גיבורים אך הביקוש הוא עצום אז מה עושים?
לכן קובעים מיכסות וקובעים רף נתונים למועמדים המעוניינים לשרת ביחידת השופלטות המוטסת הראשונה.
ע"מ לא לאכזב את הנוער ניתנת האפשרות לתת עדיפויות נוספות .
כך למעשה הצבא ממלא את צרכי האיוש תוך נסיון אמיתי להתחשב אך מה לעשות שביחידת השופךטות צריכים מקסימום 80 חיילים בשנה בעוד שביחידת הברברנים המונחתים צריך 1800 בשנה?
עד כאן לגבי זה.
קצין המיון בבקו"ם אין מתפקידו לעשות מהפכות קיצוניות אלא לוודא שאין הפתעות ושהמתגייס מגיע כשיר לשירות ליחידה אליה יועד ושאין תקלות מסוגים שונים של ה"רגע האחרון" ולא אז ימצא לו פתרון ע"י הקצין.
ככלל ,העת להשפיע היא להתייחס במלוא הרצינות לשלבים שטרום הגיוס משמע- להתאמץ במבחנים ולהיות רציני בראיונות בלשכת הגיוס ,לחשוף נתונים מלאים בבדיקות הרפואיות וכו'...
להשקיע בגיבושונים ולא לסטות מדרך הישר.
אחרי שעשית את כל זה יקבעו נתוניך ולאורם יוכלו להשתדל ע"מ להתאימך ליחידה בה חפצת תוך התחשבות בצרכי המערכת כפי שהזכרתי בהומור למעלה כי הרי לא ניתן לאפשר לכל מי שרוצה "שופלטות" אכן להתגייס לשם ומאידך צריך הרבה "מברברים" .
ואם למרות זאת חשת מקופח ומתוסכל כי בכלל חלמת מגיל 0 להיות שייט בטייסת מטכ"ל אז לך תתנדב ותגיש טופס 55(אם כבר גוייסת) ואם תמצא מתאים וראוי אז אולי עוד תמצא עצמך שם.
לסיכום - דעתכם חשובה אך לא מכרעת !!!! את המילה האחרונה קובע צה"ל לאור צרכיו ונתוניכם כפי שנקבעו במידה לא מועטה על ידיכם.
אז פרופורציות ואופטימיות חשובות ואת ההגיוןתמצאו אם רק תחפשו במקומות הנכונים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:06

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר