לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-05-2006, 00:51
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
צילום חיילות גרועה - כבר אמרנו?

שימו לב לתמונה הבאה, שצולמה בעירק: שני חיילים אמריקאים במהלך משימה יומיומית רגילה לגמרי. נדגיש שוב: חיילים, אמריקאים. ועכשיו נשאל - מה לא בסדר בתמונה?
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הנה מה שלא בסדר, או יותר נכון ממש ממש ממש לא בסדר - שימו לב לשכפ"צ של החייל השמאלי, ונסקור ביחד מה יש עליו (מימין לשמאל): שני רימוני רסס M67 (עם סרט דביק כלשהוא) תלויים מהמנוף(!!!), זוג פצצות תאורה ידניות, רימון עשן M18 - גם הוא תלוי מהמנוף, ולסיום פנס Surefire תקוע בתוך סוג של פאוץ' פתוח מאולתר. כל הפריטים האלה לא מאובטחים, לא משופצרים, ולמעשה רק מתבקש שברגע שבו אותו חייל יצלול אל המחסה הקרוב ביותר הוא ישאיר חצי מהציוד מתגולל על האדמה מאחוריו... חיילות מחורבנת, אמרנו כבר?
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-05-2006, 22:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "הלוואי והייתי יכול זאת מעל גבי הפורום"

היתה תמונה מאוד יפה של קרמי של חייל מפלס"ר גבעתי שחטף צרור מקלאצ'....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 05-05-2006, 11:14
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי IceChant שמתחילה ב "כרמון בצה"ל מה רמת המיגון שלו..."

אנחנו לא באמת רוצים להיכנס פ]ה לרמות המיגון השונות של אביזרים צה"ליים, בטח לא בצמוד לשם שלהם.
"אחמד"
"שו יא מוסתפא? עוד פעם אתה באינטרנט של היאהוד?"
"אייווה עליכ! עכשיו הם אומרים שהקרמון עמיד בקליעים של הרקלאצ' אבל לא ב5.56 SS109"
"מה אתה אומר?! ואנחנו כמו חמארים יורים עליהם רק קלאצ'... איזה קרמי יש לחיילים במחסום? זה קרמון או מגן דוד?"
"לפי מה שהמג'נונים אומרים זה קרמון".
\"יאללה מוסתפא! תקרא לזכאריה שיאבו עם הפלאטוב שלקחנו מדוכיפרש ויביא כדורים ירוקים. המתעווזים במחסום לא ידעו מה נפל עליהם!"

ישן 06-05-2006, 23:24
  eladg eladg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
שמע ידידי היקר
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "חמודי, דברים שרואים מכאן לא רואים משם, יש?"

אני חדש כאן בפורום ורוצה להאמין שרמת הדיון והכתיבה תמשיך להיות גבוהה כפי שראיתי עד עתה (וח"ח לכולם כאן, באמת סביבה אינפורמטיבית ומעניינת במספר רבדים), ולכן רק אומר בלי להתייחס לכל התכתובת שלמעלה - לחיילים המעולים ביותר קורות תקלות מטופשות כמו לכל אחד אחר.
תקלה מטופשת שמערבת חומר נפיץ כזה או אחר עלולה להיגמר בביקור של קצין העיר אצל ההורים של אותו חייל מצויין.

ולכן, אני לא יודע מהי נקודת המבט שלך ולא מה זה "כאן" ומה זה "שם" (הייתי בצבא כששידרו את הפרק הזה ברחוב סומסום ) אז רק אתן לך עצה ידידותית - ניסיון הוא מצרך מאוד יקר, ויש חוקים שנכתבו בדם (וזו לא סיסמא ריקה מתוכן).

אצלי הוא היה עולה אדום על אדום כמו טיל
ישן 07-05-2006, 17:06
  eladg eladg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.06
אולי תסביר על מה בדיוק אתה מנסה לסנגר ?
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "אוי ואבוי אם לא יהיה שיקול דעת בכל תחום ותחום."

אותי החזירו לשטח אויב משום שלמישהו נעלם פריט ציוד מסוים שלא היה מאובטח כמו שצריך.
ראיתי מקרים מזעזעים שקשורים בחוסר הקפדה על חוקי בטיחות כמו הפעם שבה חייל עייף פלט לעצמו צרור והוריד אצבע ברגל, חייל שקיבל צל"ש חודשים מספר קודם לכן.
אין שיקול דעת בנושאי בטיחות, ולא משנה מה הרקורד שלך בצבא.

ואתה כל כך מהלל ומפאר את הלוחמים האמריקאים בעיראק (וחלילה לי מלזלזל בהם) שאולי כדאי שתזכור שמי שהם עומדים מולו יכול לחטוף את הרימון בקלות או לפחות למשוך את הניצרה.
ומה אז ? יבוא גיבור אחר שיצטרך לסחוב את גופת חברו על הכתפיים ולהוכיח לעולם שהוא אכבר גבר.

אם לא הבנתי נכון את כוונתך אני מתנצל מראש ומבקש שתתקן אותי.
פשוט האדרה של "מבצעיות" (במובן הרמבואי של המילה) לעומת בטיחות מתסכלת אותי.
ישן 07-05-2006, 09:12
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.06.03
הנה גם בשבילך "חמודי"....לא לקנא....
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי DJ ESH שמתחילה ב "אכן,"

הרימונים "שלהם" כמו גם הרימונים "שלנו" מתפוצצים בטעות, רק כאשר "חובבן" "מתעסק" איתם, או בגלל אלף ואחת (1001) סיבות אחרות ובלתי תלויות לחלוטין (תרתי משמע)
טעויות ואין זו בשורה, לא "קורות" הן נגרמות כתוצאה משימוש רשלני.
לא אמרתי שהופעתו של הלוחם שבגינו נפתח האשכול, אומרת אני "קצין הבטיחות של היחידה", בקרתי את המבקרים שכאן, אשר שמים עצמם - חלקם לפחות - למומחי בטיחות, בה בשעה שנסיונם המבצעי, אפס מצומצם משהו, ועל כך התרעמתי - וגם אז במידה....
אספתי פעם גופה של לוחם גבעתי, (שנחשב כך אמרו לי ללוחם טוב) שהתפוצץ בשטח אש כאשר אחד מהרימונים(מס' 26) באפוד שלו, שהיה ממוקם בתוך האפוד "כמו שצריך", התפוצץ בכל זאת במהלךתרגיל באש חיה (בגזרה המערבית). הפיצוץ נגרם בשל סיבה לא ידועה או עקב כשל טכני, או עקב יציאה נצרה והשתחררות מנוף, או בגלל סיבה אחרת בלתי ידועה בביטחון מלא.
כך שהערובה המרכזית לא להיפגע ע"ר תקלת בטיחות, היא פונקציה של מי הוא הלוחם וכיצד הוא מתנהג
ובעיקר הרבה הרבה מזל
שבוע טוב
ובוקר טוב גם.
נ.ב. החמודי אכן מיותר ואני לוקח את מילותיי בחזרה....
("חמודי"?)

נערך לאחרונה ע"י שונרא1 בתאריך 07-05-2006 בשעה 09:18.
ישן 07-05-2006, 12:33
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
:)
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "הנה גם בשבילך "חמודי"....לא לקנא...."

הגד לי נא, האם אין הוראות אופן הכנסת הרימון לפאוצ', (כך שראשו למטה והמנוף לכיוון הגוף, ונצרה צמודה לגוף הרימון) נועדו בדיוק להפחית את הסכנה של "יציאת נצרה והשתחררות המנוף"?
אף אחד לא טען 100% בטיחות פירושה 100% ביטחון, אבל מוגזם מאד לטעון שהשפעת הוראות הבטיחות הללו על הסיכוי (סיכון, ליתר דיוק) להצטרף לסטטיסטיקת התאונות מהסוג שהבאת - שולית. אם כבר, הסיכוי שתקרה תאונה כזאת עקב כשל טכני נמוכה הרבה יותר.

ואני לכשעצמי דיברתי כמובן רק על צד הבטיחות, ולא על צד המקצועיות שגם הוא עלה הרבה כאן, שהצביע על כך שהלוחם הזה, ויהיה סוחב הפצועים ושבע הקרבות כפי שאתה אולי טוען, עלול לאבד את כל הרימונים שלו בפזצט"א הבאה.

שלא לדבר על כך שרבים מהמבקרים כאן הם אכן בעלי ניסיון מבצעי, לאו דווקא מצומצם, וזכורני שהעדת שאתה יודע זאת.

אגב, גברעם בהיותו רמ"ח בקרה ובטיחות טען כל הזמן בזכות שימוש ברימונים בתרגילים (אף שטח פתוח, כל שלא במדרון הפוך), אבל בפועל השימוש שנעשה ברימוני רסס בתרגילים, ברוב יחידות זרוע היבשה, הוא אפסי, כיוון שהסמח"טים, הסמג"דים וקציני הבטיחות אינם חפצים בלקיחת אחריות למקרה שיקרו תאונות כמו זו שתיארת.
ישן 04-05-2006, 16:06
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
מה לתמונה הזאת ולתמונה ההיא?
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי דן 137 שמתחילה ב "חיילות גרועה?"

ומי השמיץ? העובדה היא שהחייל שמופיע בתמונה מייצג פער גדול בין איכות הציוד שמסופק לו ובין האופן בו הוא מושמש. ובכל מקרה התמונה שאתה מביא לקוחה מסרטון ידוע שמייצג אירוע מוכר ומסויים. ישנם גם לא מעט סרטים ותמונות המעידים על כך שהאמריקאים לא ממש "לומדים מהר" או מנסיונם של אחרים. אגב: הנושא הזה של כשל פיקודי עצום בהכנה להתמודדות עם המצב בעיראק, הוא נושא חם מאוד בארה"ב גם במנותק מעניין הלגיטימיות הנמוכה שיש לכל הבוץ הזה בארה"ב. לפני כחודש אירחתי קבוצה של אמריקאים (לא יהודים) שלהפתעתי ולמרות שלא היה להם רקע צבאי, ידעו לשלוף פרטים אודות חוסר המוכנות של היחידות בעיראק, ברמה של אבא של חייל קרבי בצה"ל!

ישן 05-05-2006, 10:36
  משתמש זכר IceChant IceChant אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל IceChant שלח הודעה דרך AIM אל IceChant שלח הודעה דרך MSN אל IceChant שלח הודעה דרך Yahoo אל IceChant
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "חיילות גרועה - כבר אמרנו?"

לדעתי הנושא עצמו ממש לא הוגן, זה לא הוגן לשפוט חייל מצבא זר ע"פ סטנדרטים שנהוגים בצה"ל כן אם חייל ישראלי היה הולך ככה הוא היה מסיים בכמה ימים טובים במכבוש אבל לא מדובר פה בחייל ישראלי, לכל צבא יש את הסטנדרטים שלו ואת זה צריך לזכור בדיוק כמו שהאמריקאים משתמשים בסוג של שכפוד ולא שכפץ מגן + ווסט אליו ככה יש לנו סטנדרטים אחרים אתם לא יודעים איך הכישרו אותם לסדר את הציוד שלהם אז בבקסה על שתפטו אותם רוצים לדבר על חיילות גרוע אין בעיה, שימו תמונה של חייל ישראלי ובואו נדבר מה לא בסדר באפוד שלו ואיך שהוא חרא של חייל.
ובקשר לתמונות של חייל מרינס מנסה לחלץ חייל אחר זה לא ממש רלוונטי לדעתי היו מספיק מיקרים של חיילי צה"ל שנהרגו בנסיבות דומות אני מצדיע לאותו חייל, אבל מעבר לזה אין זה הוכחה לתיפקודו של צבא שלם בדיוק כמו שאם חייל אחד הוא מה שמוגדר בעל "חיילות גרוע" אנחנו לא נטען שכל הצבא כמוהו.
ישן 05-05-2006, 10:38
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
שמתם לב למכשיר הניווט??? יש להם פשוט כיף של ציוד. אבל חיילות מתחילה בפרטים הקטנים.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "חיילות גרועה - כבר אמרנו?"

לשונרא- בהתאם לעיקרון החסד, אני מקווה שהתגובה שלך מגיעה ממקום של בורות.
1. אני מתאר לעצמי שאני לא מדבר רק בשם עצמי- לא הייתי מוכן ולא הייתי רוצה להחליף אותו, בשום פנים ואופן. בכלל, לאנשים בריאים בנפשם שמבינים מהי לחימה יש סלידה מסוימת מלחימה, בדרך כלל.
2. "לחימה", "גופות", "פצועים" עבור חלק לא מבוטל מהאנשים שכותבים פה אינם חלק ממשחק מחשב אלא זכרונות וניסיון.
3. מאיפה אתה יודע "מה הוא עבר", "איפה הוא היה" וכו'. הוא יכול להיות גם קת"ח או מתאם התובלה של וונדיז... אפילו יותר סביר כמו שהוא נראה.

אז בוא נטפל בבורות.
חיילות מתחילה בפרטים הקטנים. ניצחון בקרב מתחיל בהכנה טובה של הכח, על ציודו.
לא משנה כמה ימים "נלחמת בטרור העירקי", לא ישנת, או לא הגעת לקנטינה הניידת של מקדונלדס או עופות קאנטקי המטוגנים, יש לך אחריות לאיך אתה נושא את הציוד שלך- כי אתה תלוי בו להשרדותך.
אם יש לך פחית קולה בפאוץ' במקום רימון אז אתה תזרוק על האויב פחית קולה ולא רימון.
אם הרימון שלך לא יושב בצורה מאובטחת (לפחות בתוך פאוץ') אז בהשתטחות הראשונה הוא יכול להתגלגל ממך והלאה. לפי חוקי מרפי- זה גם יקרה בדיוק ברגע שתזדקק לו.

אגב, בדרך כלל, דווקא אחרי שאנשים חוטפים המודעות לקריטיות של העניינים "הפעוטים" האלה עולה.
למרות זאת לפעמים נדמה לי שבצה"ל יש מגמה של "אינפלציה שיפצורית" הנובעת מכך שהמערכת מתנהלת עדיין כמו פלאנגה פלמ"חית ולא מספקת ללוחמים ציוד סטנדרטי ברמה גבוהה ומספקת.

נערך לאחרונה ע"י freedom_fighter בתאריך 05-05-2006 בשעה 10:51.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:41

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר