לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2006, 10:19
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתחילה דורסים את אבו מאזן עד עפר דק ולא נותנים לו להתרומם
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "למה הזוי?"

מעלים במקומו את החמאס ואז ביבי בא עם שאלתו הנבונה - הרי הוא היה שותף לדכוי אבו מאזן.

באשר לקסאמים - לפני ההתנתקות לא היו קסאמים לא נרצחו ישראלים . רק עכשיו פגיעתם קלה יותר ומספר הנפגעים קטן והולך. נכון חבל על כל חלל ו/או נרצח אבל ישיבה באפס מעשה ללא מציאת דרכי הדברות גרועה עוד יותר.

שמענו ועדין שומעים את אנשי הליכוד, כיצד הם מחרפים ומגדפים, בלשון המעטה, את הסכם אוסלו. כיצד הם דוחים כל הסכם וכל הסכמה - היום הם מתבכיינים מדוע עשו וישנה כוונה לעשות מהלכים חד צדדיים, הרי גם דברים שנעשו בהסכמה הם דוחים. היום פתאום שומעים מהם שבחים על הסכם אוסלו. שמעתי ברדיו את ח"כ ארדן: הוש שבח את הסכם אוסלו, שנעשה בהסכמת הצדדים עם גבוי בינלאומי ועוד יותר שבח את העובדה, שבהסכם לא נעשה ויתור על אף שעל מאדמת הקודש (מה שאני רואה כחסרונו הגדול של ההסכם). נו אז היכן הם היו בזמנו - היום עבר זמנו ובטל קרבנו. כפי שאני טוען ככל שנמתין מצבנו יהיה קשה יותר. היום ביבי היה מקבל את הסכם אוסלו בשתי ידיים. מדוע כי היום זה בלתי אפשרי להשיג את הישגי העבר.

הגיע הזמן להתעורר ולהבין את המצב אליו הכניסו אותנו מנהיגינו. מצב שהיום קשה ביותר לחזור ממנו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-05-2006, 15:39
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
ניכר שמי שדעתו משובשת עליו זה כמה מהחברים פה...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "עופר שלח - ימין הזוי?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller

אני מסכים איתך שמקום האשכול בפורום פוליטיקה, אבל תסתכל על התגובה שלך ותבין שהספינים שיבשו את דעתך במידה שצריכה להדאיג אותך.

שבאופן סיסטמתי מזהמים את האשכול בפוליטיקה...כאילו בזה מתחיל ובזה גם נגמר כל בעיותיה של הארץ.

ישן 05-05-2006, 10:56
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אכן, הכלבים בשדרות נובחים - כי נופלות עליהם רקטות כל הזמן...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי SOG שמתחילה ב "הכלבים נובחים והשיירה עוברת."

אין פרופורציה בין כמות הרקטות שספגו הנגב המערבי ומישור החוף הדרומי, טרם ההתקפלות -
לבין הכמות שהם סופגים היום.
הסיבות לכך נורא פשוטות: ראשית, לפלסטינים אין מטרה נוספת כמו גוש קטיף, ועל כן הכל נורה לתוך
הקו הירוק; ושנית, יכולת התגובה של ישראל מבחינה בינ"ל, נותרה אפסית - ואנחנו מוסיפים לא
להגיב באופן ממשי על הירי הזה (בניגוד לאגדות המפוארות על "הלגיטימציה שתהיה לנו להבעיר את
עזה אם יוסיפו לירות משם אחרי הנסיגה"...).

בקיצור, המצב כרגע יותר זיפת משהיה טרם הנסיגה, בדיוק כפי שהמצב אחרי אוסלו הוא יותא זיפת
מכפי שהיה לפניו. בישראל אין שאיפה להגיע למצב טוב, אלא לפחות רע - רק שבפועל עושים הכל
הפוך...
ישן 05-05-2006, 11:41
  SOG SOG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אכן, הכלבים בשדרות נובחים - כי נופלות עליהם רקטות כל הזמן..."

ציטוט:

אין פרופורציה בין כמות הרקטות שספגו הנגב המערבי ומישור החוף הדרומי, טרם ההתקפלות -
לבין הכמות שהם סופגים היום.

יש נתונים סטטיסטיים שמצבעים על כך? האמת היא שרק במלאות שנה להתנתקות נדע באמת את היחס שבין בירי הקסאמים לפני ואחרי הפינוי.

בינתיים גם בתקופת השהות ברצועה וגם כיום שמתי לב שיש תקופות של גאות ושפל בירי הקסאמים. הדבר תלוי ביכולתו של צה"ל לחסל חוליות המבצעות את הירי, חיסול בכירים בארגוני הטרור האחראים לירי ופגיעה במחרטות (דבר שיכול ונעשה על ידי חיל האויר).

ציטוט:
הסיבות לכך נורא פשוטות: ראשית, לפלסטינים אין מטרה נוספת כמו גוש קטיף, ועל כן הכל נורה לתוך הקו הירוק;

האם זה אחד הטענות שלך נגד ההתנתקות? ציבור המתנחלים לא אמור לשמש חוצץ שעליו הפלסטינים יוכלו להוציא את דחפיהם הרצחניים, זאת במטרה לחסוך זאת משאר אוכלוסיית המדינה. להחזיק בדעה שכזו היא זילות ערך חייהם של אנשים אלה.

ציטוט:
ושנית, יכולת התגובה של ישראל מבחינה בינ"ל, נותרה אפסית - ואנחנו מוסיפים לא
להגיב באופן ממשי על הירי הזה (בניגוד לאגדות המפוארות על "הלגיטימציה שתהיה לנו להבעיר את
עזה אם יוסיפו לירות משם אחרי הנסיגה"...).

הדרך הכי אפקטיבית לפעול נגד הקסאמים היא דרך חיסול חוליות הקסאמים, מפעיליהם והמחרטות. כפי שכבר ציינתי, את זה ניתן לעשות מהאויר.

אני עצמי אף פעם לא האמנתי אי פ"עם שנבעיר את עזה" בעזרת ירי פגזים אם הם ישגרו עלינו רקטות... כשם שאני לא מאמין שישראל אי פעם תפוצץ מסעדות ובתי קפה בשטחים בתגובה למעשיהם של המחבלים המתאבדים.

ציטוט:
בקיצור, המצב כרגע יותר זיפת משהיה טרם הנסיגה, בדיוק כפי שהמצב אחרי אוסלו הוא יותא זיפת מכפי שהיה לפניו.

לאחר אוסלו מנהיגי הפלסטינים צברו הכרה ותמיכה עולמית, כעת ההפך הגמור קורה. די לטובתנו הייתי אומר.

נערך לאחרונה ע"י SOG בתאריך 05-05-2006 בשעה 11:50.
ישן 05-05-2006, 11:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

יש נתונים סטטיסטיים? איזו שאלה?! אנחנו סופגעים כיום רקטות ב-כ-ל יום. זה לא היה קודם..
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי SOG שמתחילה ב "[QUOTE] אין פרופורציה בין..."

תקיפת המחרטות היא, כמה מתאים, חארטה, ומהווה פרק מפואר נוסף במלחמתה התקשורתית של
הממשלה כנגד הטענה המוצדקת, שהיא לא עושה שום דבר ממשי נגד הירי הנ"ל...
שפל בירי הרקטות יש ר-ק אחרי פעילויות מאסיביות שלנו. בתקופה האחרונה, אין שפל...

ציבור המתיישבים לא נועד לשמש מגן אנושי עבור איש, אבל נוצרה סיטואציה מחפירה בפני עצמה,
שהוא אכן שימש כמגן אנושי כזה (וספג 5000 פצמ"רים ללא תגובה ממשית של ישראל). הם-עצמם,
אידיאליסטים שכמותם, היו מוכנים לשמש בתפקיד הזה, ולמערכת היה מאוד נוח במצב הזה. היא
פשדוט שכחה שגירושם מבתיהם, ייאלץ את הפלסטינים למצוא לעצמם מטרה אחרת. למרבה שמחת
המערכת, גם המטרה החדשה היא בפריפריה, ואין צורך להתרגש מירי עליה.
ההאשמה המשעשעת שלך אותי בזילות ערך המתיישבים, בשעה שאתה תמכת בהפיכתם לפליטים,
חסרי פרנסה הגרים בחראווילות ותלויים בביורוקרטיה מנוולת בשביל כל דבר בסיסי, היא אפילו פחות
מדמגוגיה...

הדרך הכי אפקטיבית לפעול נגד הקסאמים היא ע"י הצבת אנשים על מגדלים גבוהים שיתפסו אותם באוויר, ויפרקו אותם בטרם התפוצצו...
דרך זו דומה ביעילותה למה שאתה מציע...
את הקסאמים א-י א-פ-ש-ר לצמצם מבלי להיות נכון לירות ישירות אל מקורות השיגור שלהם, גם
אם הם ב-ת-ו-ך כפר, ואת זה לא עושים, מסיבות פוליטיות ברורות. בנוסף, ללא שליטה
בטריטוריה שממנה יורים - הירי לא יכול להפסק באופן מוחלט אף פעם...

לאחר אוסלו הפלסטינים צברו תמיכה. אחרי הנסיגה מהרצועה אנחנו לא הרווחנו שום הכרה
ותמיכה, אלא להיפך: העולם הבין שהתקדים הוא נסיגה טוטאלית שלנו ללא תנאי, וכעת הוא מצפה למימושו גם באיו"ש, אחרת אנחנו "סרבני שלום". מצבם של הפלסטינים באירופה (אפילו אחרי
שחמא"ס ניצח בבחירות) טוב משלנו לאין שיעור, והנסיגה לא חוללה שום שינוי במצב. למעשה,
חמא"ס קרוב מאי פעם לקבל הכרה בינ"ל מבלי לנטוש את אמנתו הקוראת לחיסולנו. אפילו
במישור חסר הערך של הדיפלומטיה, לא הרווחנו דבר כתוצאה מהנסיגה (שהביאה לחמא"ס את
השלטון ברש"ף, כזכור...), ואיש לא חושב שמותר לנו להפעיל אמצעים הרסניים כנגד מי שיורים
עלינו למרות שנסוגנו באופן מלא עד המ"מ האחרון...
ישן 05-05-2006, 13:00
  SOG SOG אינו מחובר  

אין לי כוונה לזלזל בזכרונך..
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "יש נתונים סטטיסטיים? איזו שאלה?! אנחנו סופגעים כיום רקטות ב-כ-ל יום. זה לא היה קודם.."

אבל גם לפני ההתנתקות היו תקופות של מטחים וגם כיום יש ימים שבהם לא מתבצע ירי... וזאת רק כשלוקחים בחשבון ירי לתוך שטח ישראל ולא את הרקטות והפצמ"רים (שמנו כמה אלפים) שנורו לעבר שטח גוש קטיף.

ציטוט:

תקיפת המחרטות היא, כמה מתאים, חארטה, ומהווה פרק מפואר נוסף במלחמתה התקשורתית של
הממשלה כנגד הטענה המוצדקת, שהיא לא עושה שום דבר ממשי נגד הירי הנ"ל...
שפל בירי הרקטות יש ר-ק אחרי פעילויות מאסיביות שלנו. בתקופה האחרונה, אין שפל...

אנא הסבר לי מה זו "הפעילות המאסיבית" שאתה דורש שישראל תבצע...

שמתי לב שאין פה מחסר ב-Armchair Generals.

ציטוט:
ציבור המתיישבים לא נועד לשמש מגן אנושי עבור איש, אבל נוצרה סיטואציה מחפירה בפני עצמה, שהוא אכן שימש כמגן אנושי כזה (וספג 5000 פצמ"רים ללא תגובה ממשית של ישראל).

כמה עצוב שהיו כאלה שהשתמשו בסיטואציה זו כסיבה לא לפנות את יישובי גוש קטיף.

ציטוט:
ההאשמה המשעשעת שלך אותי בזילות ערך המתיישבים, בשעה שאתה תמכת בהפיכתם לפליטים,חסרי פרנסה הגרים בחראווילות ותלויים בביורוקרטיה מנוולת בשביל כל דבר בסיסי, היא אפילו פחות מדמגוגיה...

אני אולי תמכתי בפינוי, אבל אין הדבר אומר כי אני תומך ושמח מהמחדלים של מנהלת סל"ע.

אז אנא אל תנסה להפוך כל אדם שתמך בפינוי לשונא ציבור המתיישבים ולאחר מכן עוד להטיף לאנשים על דמגוגיה.

ציטוט:
הדרך הכי אפקטיבית לפעול נגד הקסאמים היא ע"י הצבת אנשים על מגדלים גבוהים שיתפסו אותם באוויר, ויפרקו אותם בטרם התפוצצו...
דרך זו דומה ביעילותה למה שאתה מציע...

הדרך שאני מציע? אני רק ציינתי את דרכי הפעולה של צה"ל. אתה הוא זה שבינתיים עושה רושם שהוא רוצה להחליף את הרמטכ"ל.

ציטוט:
את הקסאמים א-י א-פ-ש-ר לצמצם מבלי להיות נכון לירות ישירות אל מקורות השיגור שלהם, גם אם הם ב-ת-ו-ך כפר.

למה שיטה זו עדיפה על לנסות לחסל את החוליות המשגרות בעזרת חיל האויר?

ציטוט:
בנוסף, ללא שליטה בטריטוריה שממנה יורים - הירי לא יכול להפסק באופן מוחלט אף פעם...

פשיטות לתוך האזורים מהם משוגרים הרקטות הן פתרון זמני... אלא אם כן אתה חושב שחיילים צריכים לשבת שם לצמיתות, מה שדורש לקחת בחשבון סיכון חיילים. כפי שלמדנו יש סיכוי שתאבד יותר אנשים כך מאשר מירי הרקטות עצמן.

ציטוט:
מצבם של הפלסטינים באירופה (אפילו אחרי שחמא"ס ניצח בבחירות) טוב משלנו לאין שיעור, והנסיגה לא חוללה שום שינוי במצב. למעשה,
חמא"ס קרוב מאי פעם לקבל הכרה בינ"ל מבלי לנטוש את אמנתו הקוראת לחיסולנו.

בגלל זה ארה"ב ניתקה את זרימת הכספים?

אפילו האירופאים החליטו להפסיק את מימון הרשות הפלסטינית...

נערך לאחרונה ע"י SOG בתאריך 05-05-2006 בשעה 13:11.
ישן 05-05-2006, 13:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין סיבה שתזלזל בו. הוא עדיין טוב למדי...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי SOG שמתחילה ב "אין לי כוונה לזלזל בזכרונך.."

הירי לתוך הקו הירוק הוא בליגה אחרת לחלוטין מכפי שהיה לפני ההתקפלות.

אני שמח לראות שאתה בקיא במושגים באנגלית, אבל ההיסטוריה כאן מלמדת אותנו ש"גנרלי
הכורסא" הזיקו לנו הרבה פחות מאומרי ההן שהזילו ריר בהערצה על כל שטות ש"הגדויילים שם
למעלה" אמרו לנו. ב73 אנשים כמוך אמרו לאנשים כמוני ש"אם דיין אומר שהכל שקט, אז הכל
שקט"...
פעולה מאסיבית היא בדיוק מה שזה נשמע: כניסה למקום שממנו ירו, מתן אולטימטום לתושביו לצאת
ממנו, והחרבתו - אגב, זה בדיוק מה שאמרו שיעשו לפני ההתקפלות. רואה? הנה לך דוגמא למה
שיכול לעשות זכרון סביר של מי שהקשיב למה ש"הגדויילים" אמרו לנו שנעשה אם ימשיכו לירות. לא
לכולנו יש את היכולת להסכים עימם בכל פעם כשהם משנים עמדות כמו שבשבת...

אתה תמכת בפינוי מיידי, כשהיה ברור לכוווווווווווולם ששום דבר לא מוכן. לבוא ולטעון שאינך שונא
אותם, כאשר היית מוכן לחורבנם המיידי (במקום לחכות בסבלנות עד שלפחות יהיה להם פתרונות
מוכנים), זו דמגוגיה.

אני מצטער לבשר לך, שבשעה שאתה עסוק בלהעריץ את האדמה שעליה דורך חלוץ, הרי שכרגע
צה"ל לא נוקט באף אסטרטגיה אמיתית כנגד ירי הרקטות, אלא מרים הרבה אבק באוויר, בהתאם
להוראות שהוא מקבל מהיחצ"נים שמנהלים את ישראל, ושעל סיסמאותיהם אתה חוזר בצייתנות,
מבלי לדעת אפילו...

הטענה המגוחכת על חיסול מוחלט באמצעות חיל האוויר, היא כבר סוג של אמונה דתית. חיל
האוויר יכול להבטיח חיסול מוחלט רק אם תיתן לו חופש פעולה מלא. כשאתה מונע ממנו לירות
לבתים שמהם יוצאים משגרים, כשאתה מונע ממנו לירות על רכב, אם יש אזרחים לידו, כאשר אתה מונע ממנו לירות לחולייה בתוך כפר - אזי כל תיאוריית הפעלת חה"א שלך, לא שווה כלום. עובדתית, חיל האוויר אכן הגיע להישגים מופלאים ופגע בהרבה יותר מחבלים מכפי שניתן היה
לצפות שיוכל, בהתחשב במגבלות הלא סבירות שמושתות עליו - אבל זה לא דומה לחופש פעולה
אמיתי.

לא יודע מה סיפרו לך על מטרת קיומו של הצבא, אבל מטרתו היא הגנה על אזרחים. אם ישיבת
חיילים בתוך השטח תציל חיי אזרחים, אז ל-א לעשות כן, מעקר את המטרה של הצבא. הסיבה
היחידה לכך שחיילים עדיין לא הוכנסו פנימה, היא שהמזל העיוור מנע פגיעת רקטה שפגעה
בהרבה אנשים. הבעייה היחידה היא שהמזל בסוף נגמר...

מצטער לבשר לך, אבל ממשלת חמא"ס קרובה להכרה בינ"ל יותר מכפי שאתה מדמיין, ואפילו
שר החוץ הבריטי (בת הברית הנאמנה ביותר של ארה"ב) הצהיר שחמא"ס לא חייב להכיר בקיומנו, כדי לקבל הכרה, אלא רק להכיר ב"הסכמים"...
היום הגיע שר מהחמא"ס לשוודיה כאורח הממשלה. ה"חרם" על החמא"ס (שאולמרט היה הראשון
לשבוא אותו, במקרה ששכחת), הולך ודועך...
ישן 05-05-2006, 14:15
  SOG SOG אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין סיבה שתזלזל בו. הוא עדיין טוב למדי..."

ציטוט:
הירי לתוך הקו הירוק הוא בליגה אחרת לחלוטין מכפי שהיה לפני ההתקפלות.

היית ברור בפעמים הקודמות שטענת זאת... אולם עדיין זה לא עוזר הרבה ללא מספרים שיתמכו בקביעה זו.

ציטוט:

אני שמח לראות שאתה בקיא במושגים באנגלית, אבל ההיסטוריה כאן מלמדת אותנו ש"גנרלי
הכורסא" הזיקו לנו הרבה פחות מאומרי ההן שהזילו ריר בהערצה על כל שטות ש"הגדויילים שם
למעלה" אמרו לנו. ב73 אנשים כמוך אמרו לאנשים כמוני ש"אם דיין אומר שהכל שקט, אז הכל
שקט"...

מוזר שאתה טוען זאת כאשר אתה יוצא בהצהרות כמו "הירי לתוך הקו הירוק הוא בליגה אחרת לחלוטין" וזאת ללא תמיכת נתונים. כל שאני עשיתי זה להזכיר את העובדה שגם כאשר ישבנו ברצועה היה ירי רקטות לעבר הקו הירוק (וזאת בנוסף לירי העוד יותר מסיבי לעבר תושבי גוש קטיף).

כמו כן ברור ש"גנרלי כורסא" הם אינם מזיקים... בדיוק כשם שהם אינם מועילים.

ציטוט:
פעולה מאסיבית היא בדיוק מה שזה נשמע: כניסה למקום שממנו ירו, מתן אולטימטום לתושביו לצאת ממנו, והחרבתו

אני מניח שאתה יוצא מנקודת הנחה שבצורה זו תדרבן את האוכלוסייה לפעול נגד ירי הרקטות.
אולם מניין לך שעונש קוליטיבי זה לא יגביר את התמיכה בירי הקסאמים?

ציטוט:
אגב, זה בדיוק מה שאמרו שיעשו לפני ההתקפלות. רואה? הנה לך דוגמא למה
שיכול לעשות זכרון סביר של מי שהקשיב למה ש"הגדויילים" אמרו לנו שנעשה אם ימשיכו לירות. לא
לכולנו יש את היכולת להסכים עימם בכל פעם כשהם משנים עמדות כמו שבשבת...

אולי תעזור לעורר את זכרוני ותספק מקור המאשש זאת?

ציטוט:
אתה תמכת בפינוי מיידי, כשהיה ברור לכוווווווווווולם ששום דבר לא מוכן. לבוא ולטעון שאינך שונא אותם, כאשר היית מוכן לחורבנם המיידי (במקום לחכות בסבלנות עד שלפחות יהיה להם פתרונות מוכנים), זו דמגוגיה.

עוד פעם יוצא בהצהרות ללא תימוכין אני רואה... מניין לך שתמכתי בפינוי מיידי? אני תמכתי בעיקרון ההתנתנקות, אולם החזקתי בסברה שיש לבצעו רק כאשר התשתית לקליטת המתיישבים הייתה מוכנה.

ציטוט:
אני מצטער לבשר לך, שבשעה שאתה עסוק בלהעריץ את האדמה שעליה דורך חלוץ, הרי שכרגע צה"ל לא נוקט באף אסטרטגיה אמיתית כנגד ירי הרקטות, אלא מרים הרבה אבק באוויר, בהתאם להוראות שהוא מקבל מהיחצ"נים שמנהלים את ישראל, ושעל סיסמאותיהם אתה חוזר בצייתנות, מבלי לדעת אפילו...

אומנם אינני מעריץ את האדמה עליו דורך חלוץ, אולם אני מעריך את האדם ואת מה שהוא עשה למען המדינה.

ואכן אתה צודק, צה"ל מרים הרבה אבק באויר כאשר הוא מחסל את חוליות שמשגרות את הרקטות ואת משלחיהן. אבל בטח שאין זו דרך הפעולה הנכונה, הרי אתה וצאן מרעיתך יודעים יותר טוב איך לנהל את העניינים מתוך הכסא שמול המחשב.

ואתה רוצה שאגלה לך סוד... בעיני התגובות שלך הן הסיסמאות השחוקות והישנות שחוזרות על עצמן. ואם יש משהו שאני יודע, זה שלאנשים שיושבים שם למעלה אין את המותרות שיש לך. כאשר הם מקבלים החלטה הם צריכים ללכת איתה לישון בלילה בעוד אלה המבקרים אותם מתפנים לשחק משחקי אסטרטגיה במחשב.

ציטוט:
הטענה המגוחכת על חיסול מוחלט באמצעות חיל האוויר, היא כבר סוג של אמונה דתית. חיל האוויר יכול להבטיח חיסול מוחלט רק אם תיתן לו חופש פעולה מלא. כשאתה מונע ממנו לירות
לבתים שמהם יוצאים משגרים, כשאתה מונע ממנו לירות על רכב, אם יש אזרחים לידו, כאשר אתה מונע ממנו לירות לחולייה בתוך כפר - אזי כל תיאוריית הפעלת חה"א שלך, לא שווה כלום. עובדתית, חיל האוויר אכן הגיע להישגים מופלאים ופגע בהרבה יותר מחבלים מכפי שניתן היה
לצפות שיוכל, בהתחשב במגבלות הלא סבירות שמושתות עליו - אבל זה לא דומה לחופש פעולה
אמיתי.

מניין לך מה מרשים לחיל האויר ומה לא?

ציטוט:
לא יודע מה סיפרו לך על מטרת קיומו של הצבא, אבל מטרתו היא הגנה על אזרחים. אם ישיבת חיילים בתוך השטח תציל חיי אזרחים, אז ל-א לעשות כן, מעקר את המטרה של הצבא.

אכן מטרת הצבא הוא הגנה על חיי אזרחים... והוא יכול לעשות זאת מבלי לספק למחבלים ברווזים למטוח כפי שאתה ממליץ לעשות.

ציטוט:
מצטער לבשר לך, אבל ממשלת חמא"ס קרובה להכרה בינ"ל יותר מכפי שאתה מדמיין, ואפילו שר החוץ הבריטי (בת הברית הנאמנה ביותר של ארה"ב) הצהיר שחמא"ס לא חייב להכיר בקיומנו, כדי לקבל הכרה, אלא רק להכיר ב"הסכמים"...

יפה שאתה מציג פליטת פה של סטרו, אשר הבריטים מהירו לבטלה, כהוכחה לאיזושיהי מגמה בקהילה הבינ"ל. זאת כאשר האיחוד האירופאי (הוא ולא אחר) ביטל את המימון שהוא מעניק לחמאס.

ציטוט:
היום הגיע שר מהחמא"ס לשוודיה כאורח הממשלה. ה"חרם" על החמא"ס (שאולמרט היה הראשון לשבוא אותו, במקרה ששכחת), הולך ודועך...

אינני רוצה לטעון שאתה מסלף פה דברים... יכול להיות שסתם טעית, אולם השר הגיע כאורח של ועידה פרטית שאין לה כל קשר לממשל השווידי.
ישן 05-05-2006, 16:23
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני מצטער שאיני עושה המוטל עליי בעיניך. העובדות בעינן עומדות...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי SOG שמתחילה ב "[QUOTE] הירי לתוך הקו הירוק..."

ירי הרקטות לתוך הקו הירוק הוא ברמות שונות לגמרי מזה שהיה טרם ההתקפלות. במקום לבקש
שיוכיחו לך את מה שאתה יכול לבד לגמרי להשיג פשוט ע"י צפייה בארכיוני אתרי החדשות (אז ל-א
ירו בכל יום מס' רקטות לתוך הקו הירוק...), נסה לבדוק משהו בעצמך, במקום לסמוך על "נדיבותם של זרים" - גם אם הם לא יחצ"נים שמפריחים סיסמאות אודות התנתקויות והתכנסויות למיניהן...
אגב, גנרלי כורסא אכן לא מועילים - מה ששכחת לציין זה שאומרי הן, הם מאוד מזיקים. כאלה שלא
טורחים לבדוק את הסיסמא לפני שחזרו עליה. כאלה שמאמינים לכל מה שהפוליטיקאי שמקבל הכי
הרבה דקות בטלוויזיה, מספר להם. אלה בדר"כ הם הכלי שמאפשר כל צעד שגוי, אם נעשה
באמצעות הספין הנכון. רוב אומרי ההן משוכנעים שהם נורא מקוריים - והם מדקלמים בדיוק את אותם
משפטים כשהם טוענים כך...

אהבתי את "ספקותיך כנגד ענישה קולקטיבית", אבל מכיוון שכרגע כן יורים ו"התמיכה בכך בשיאה",
הרי שמגוחך לדבר על סכנה של "צמיחת התמיכה בירי הקסאמים". "ישנאו אותנו יותר" כתירוץ למה
צריך להבליג, היה אבסורדי גם כשהושמע ע"י אורי אבנרי, עוד בטרם אומץ ע"י "הגדויילים שם
למעלה"...

צר לי שזכרונך חזק דיו לזכור סיסמאות נסיגה, אבל חלש בלזכור את הסיסמאות שהסבירו את
יעילותה הביטחונית. לא פעם אחת ולא פעמיים הסבירו לנו ש"אחרי הנסיגה אוהו מה שנעשה להם
אם יירו". אני אתן לך קרדיט שזכרונך אינו חלש עד כדי כך...

שורת הסילופים המביכה בהמשך תזכה להתייחסות קצרה ותכליתית:
1. סטרו ל-א חזר בו מדבריו, והיה ניסיון מתפתל ש-ל-נ-ו להציג זאת כאילו הבריטים התכחשו
לדבריו. למעשה, רק תבוס בבחירות המקומיות הזיזה את הנ"ל מתפקידו (ואל תאמין ליחצ"ניך
כשיספרו לך שזה בגלל שהציע הסדרים עם חמא"ס...).
2. הביקור בשוודיה הוא "פרטי" בערך כמו שביקור ב"ג ב1961 שכלל פגישה עם קנדי, היה
"פרטי". אלה מינוחים דיפלומטיים, שאמנם מרגשים את היחצ"נים ומאמיניהם, אבל מהותית, אתה
ל-א מכניס נציג רשמי של ארגון טרור לארצך, מבלי שזה ייתפס כהתחלתה של הכרה בו - ואת
זה אפילו הגדוליים שלך הבינו, כשמחו בפני שוודיה על כך (אולי לא ידעת שהגדויילים עשו כן, וזו
העת לעשות 180 מעלות ולהתאים עצמך לזגזוג הנוכחי...).
3. ההתפלפלות על "תמיכה בעקירה אבל ציפיה להמתנה", הוא יפה מאוד, אבל כמובן שאת זה
איש לא יכול להוכיח. עובדתית, כרגע אתה תומך במי שרוצה ל-ח-ז-ו-ר בדיוק על אותו מהלך
באותו לוח זמנים סהרורי, רק בהיקף גדול פי 8. האם אתה מודיע כאן שתתנגד לגירוש 80,000
איש בטרם יוסדרו ב-א-מ-ת יישובים חלופיים ומקומות תעסוקה, במקום מאגרי חראווילות ואבטלת
ענק?
4. את דבריך המעריצים על חלוץ והצבא, אני יכול לומר רק שגם אני חשבתי כמוך, וכשראיתי איך
צ'אק נוריס מחסל את כולם במחץ הדלתא, הייתי גם אני חדור אמונה. מה לעשות שמאז סיימתי
את כיתה ה', והבנתי שהעסק "קצת" יותר מסובך...
מטרת הצבא היא הגנה על אזרחים, והצעתך שהאזרחים ימשיכו לחטוף, שכן שיטותיך חסרות
התועלת (שכאמור שקולות להצבת רשתות ללכידת הקסאמים כשהם נולים...), לא ממש מועילות
למשהו מעבר לזקיפות הקומה של מעריצי צ'אק נוריס הישראלי...
5. דבריך אודות "אנשי האסטרטגיה" אכן מלמדות שאכן מלחמת יוה"כ נשכחה מלב, ועדיין יש
בינינו אנשים הבטוחים ש"שם למעלה תמיד יודעים יותר טוב". אין ספק שאתה ישן בשקט - אתה
לא גר בשדרות, אחרי הכל...
ישן 05-05-2006, 17:56
  SOG SOG אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני מצטער שאיני עושה המוטל עליי בעיניך. העובדות בעינן עומדות..."

ציטוט:
ירי הרקטות לתוך הקו הירוק הוא ברמות שונות לגמרי מזה שהיה טרם ההתקפלות. במקום לבקש שיוכיחו לך את מה שאתה יכול לבד לגמרי להשיג פשוט ע"י צפייה בארכיוני אתרי החדשות (אז ל-א ירו בכל יום מס' רקטות לתוך הקו הירוק...), נסה לבדוק משהו בעצמך, במקום לסמוך על "נדיבותם של זרים" - גם אם הם לא יחצ"נים שמפריחים סיסמאות אודות התנתקויות והתכנסויות למיניהן...

לא חביבי... כשאתה טוען טענה, האחריות לבססה ולהוכיחה מוטלת עליך. בינתיים היחצ"ן ומפריך הסיסמאות (בנוסח "ירי הרקטות לתוך הקו הירוק הוא ברמות שונות לגמרי מזה שהיה טרם ההתקפלות") זה אתה. עד כדי כך שזה כבר נהפך למנטרה שחוזרת ומוזכרת בכל התגובות שלך באשכול זה.

הנה משהו שמצאתי בארכיון:
מהנתונים שהוצגו עולה, כי ברבעון האחרון של השנה חלה ירידה משמעותית בירי לעבר ישראל מרצועת עזה, בתקופה זו נורו 78 רקטות לעומת 304 ברבעון השלישי של השנה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3183755,00.html

זה אומר משהו? לא... כי הרי אתה יכול לטעון מנגד שמאז אותו רבעון חלה עלייה בירי הרקטות. אולם ללא נתונים סטטיסטיים המראים תמונה כוללת (רצוי כמות הרקטות שנורו ב-2004 בהשוואה לתקופה שבין קיץ 2005 לקיץ 2006) לא נוכל לטעון שום דבר לכאן או לכאן וזה כולל את טענתך כי ההתנתקות הביאה לעלייה בירי הרקטות לתוך הקו הירוק.

ציטוט:
אגב, גנרלי כורסא אכן לא מועילים - מה ששכחת לציין זה שאומרי הן, הם מאוד מזיקים. כאלה שלא טורחים לבדוק את הסיסמא לפני שחזרו עליה. כאלה שמאמינים לכל מה שהפוליטיקאי שמקבל הכי הרבה דקות בטלוויזיה, מספר להם.

כמו למשל הציבור והפוליטיקאים האוהבים לטעון נגד הדרך בה צה"ל מטפל בירי רקטות הקאסם וטענותיהם כי "ההתנתקות הביאה להגברת הירי".

ציטוט:
אהבתי את "ספקותיך כנגד ענישה קולקטיבית", אבל מכיוון שכרגע כן יורים ו"התמיכה בכך בשיאה",הרי שמגוחך לדבר על סכנה של "צמיחת התמיכה בירי הקסאמים". "ישנאו אותנו יותר" כתירוץ למהצריך להבליג, היה אבסורדי גם כשהושמע ע"י אורי אבנרי, עוד בטרם אומץ ע"י "הגדויילים שם למעלה"...

סלח לי שאני קורא לילד בשמו ושאני כזה יפה נפש שעדיין מאמין בדבר הקרוי רוח צה"ל. ונגיד ששינינו את גישת התושבים החיים באזורי השיגור... זה נראה לך ישפיעה על שאר הפלסטינים החיים ברחבי הרצועה?

ציטוט:
צר לי שזכרונך חזק דיו לזכור סיסמאות נסיגה, אבל חלש בלזכור את הסיסמאות שהסבירו אתיעילותה הביטחונית. לא פעם אחת ולא פעמיים הסבירו לנו ש"אחרי הנסיגה אוהו מה שנעשה להם אם יירו". אני אתן לך קרדיט שזכרונך אינו חלש עד כדי כך...

אני מודה לך על צערך... אבל בכל זאת אין מקור כלשהו שבו יש עדות של גורם רשמי מאכיל את העם בלוקשים וטוען ש"ניכנס באמאמאמשלהם אם הם רק יתעטשו לכיווננו"?

ציטוט:
1. סטרו ל-א חזר בו מדבריו.

לא טענתי שסטרו בעצמו חזר בו מדבריו... אנא אל תנסה ליצור רושם מוטעה גם לגבי דברים שנכתבו על ידי רק לפני כמה שעות.

ציטוט:
והיה ניסיון מתפתל ש-ל-נ-ו להציג זאת כאילו הבריטים התכחשולדבריו

ממתי שגריר בריטניה עובד בשביל ישראל?

http://www.jpost.com/servlet/Satell...icle%2FShowFull

ציטוט:
הביקור בשוודיה הוא "פרטי" בערך כמו שביקור ב"ג ב1961 שכלל פגישה עם קנדי, היה
"פרטי".

חתיכת אנלוגיה הבאת פה בהתחשב בזה שהוא לא ייפגש עם אף גורם רשמי בזמן שהותו שם (אלא אם כן יש לך הוכחה שלא כך המצב). בקיצור הפכת הענקת אשרת כניסה לביקור רשמי.

אז אני מניח שאם הם יעניקו לי גם אשרת כניסה אז יתנו לי לנאום בפרלמנט שלהם.

ציטוט:
ההתפלפלות על "תמיכה בעקירה אבל ציפיה להמתנה", הוא יפה מאוד, אבל כמובן שאת זה איש לא יכול להוכיח.

ואתה יכול להוכיח אחרת? כמובן שלא... אז סמוך על המילה שלי, לא סומך? לא צריך טובות.

ציטוט:
עובדתית, כרגע אתה תומך במי שרוצה ל-ח-ז-ו-ר בדיוק על אותו מהלך באותו לוח זמנים סהרורי, רק בהיקף גדול פי 8. האם אתה מודיע כאן שתתנגד לגירוש 80,000 איש בטרם יוסדרו ב-א-מ-ת יישובים חלופיים ומקומות תעסוקה, במקום מאגרי חראווילות ואבטלת
ענק?

מאין לך לוח הזמנים של ההתכנסות... יצא לך לשבת בישיבות להרכבת הממשלה ונתנו לך להציץ שם בדפים?

אני אינני תומך בפינוי יישובים ללא הנחת תשתית נאותה לקליטתם בקו הירוק, מבסוט?

ציטוט:
את דבריך המעריצים על חלוץ והצבא, אני יכול לומר רק שגם אני חשבתי כמוך, וכשראיתי איך צ'אק נוריס מחסל את כולם במחץ הדלתא, הייתי גם אני חדור אמונה. מה לעשות שמאז סיימתי
את כיתה ה', והבנתי שהעסק "קצת" יותר מסובך...

לא יזיק לך להעריך אנשים אחרים מלבד עצמך... במיוחד כשזה מגיע לאנשים שהקדישו את חייהם לשירות המדינה.

דווקא השיטות של 'זבנג וגמרנו' שאתה מציע על מנת למנוע את ירי הקסאמים די מאפיינות את סרטי צ'אק נוריס. אולי בכל זאת צפייה בסרטים אלה בילדותך השאירו חותם כלשהו.

ציטוט:
מטרת הצבא היא הגנה על אזרחים, והצעתך שהאזרחים ימשיכו לחטוף

סילוף כבר הזכרנו?

ציטוט:
שכן שיטותיך חסרות התועלת (שכאמור שקולות להצבת רשתות ללכידת הקסאמים כשהם נולים...), לא ממש מועילות למשהו מעבר לזקיפות הקומה של מעריצי צ'אק נוריס הישראלי...

כמו שכבר ציינתי, אלה לא שיטותיי אלא שיטותיו של הצבא. תגיש את מועמדתך להיות רמטכ"ל ותלמד את החבר'ה איך לנהל את העניינים... אבל אתה יודע שאת הכסא והמחשב תצטרך להשאיר בבית?

ציטוט:
דבריך אודות "אנשי האסטרטגיה" אכן מלמדות שאכן מלחמת יוה"כ נשכחה מלב, ועדיין יש
בינינו אנשים הבטוחים ש"שם למעלה תמיד יודעים יותר טוב".

אז מלחמת יום כיפור הופכת כל זב חותם לגנרל?
ציטוט:

אין ספק שאתה ישן בשקט - אתה לא גר בשדרות, אחרי הכל...

דמגוגיה כבר הזכרנו?

נערך לאחרונה ע"י SOG בתאריך 05-05-2006 בשעה 18:23.
ישן 05-05-2006, 19:20
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

טוב, אני אמשיך בשעשוע ואענה לסיסמאות המבדרות של היחצ"נים, שאתה כותב לי פה:)
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי SOG שמתחילה ב "[QUOTE]ירי הרקטות לתוך הקו..."

ראשית, ה"מחקר" שמצאת, הוא כמובן בדיחה, כן נעשה פחות מ4 חודשים אחרי ההתקפלות. מאז הנתונים שונים לגמרי, וכל לא-סוגד-ליחצ"נים היה יכול לבשר לך את זה, ולא היית צריך להשקיע כ"כ
הרבה מאמץ בלחפש את הפרטי העתיק הזה (בן חצי שנה...).
מכיוון שחוץ ממך, רוב הגולשים פה, דווקא כן מודעים למציאות בנגב המערבי, הרי שאין עלי שום
אחריות לספק לך, את הידוע-לכל, שירי הרקטות כיום, הוא בלי פרופורציה לתקופה שטרם
ההתקפלות. ברגע שאתרשם שדיונים עימך כוללים גם מחשבות מקוריות, ולא רק סגידה ל"עליונים"
למיניהם, אני מבטיח לשקיע מעט יותר מאמץ בכדי להוכיח את הלא-טעון-הוכחה...

אני לא חושב שאתה יפה נפש, אלא שאתה "יפה נפש", ואיני מתרשם מ"אמונתך בצה"ל". השטות
על כך ש"פעולה נגד כפרי השיגור אולי לא תזיז לשאר תושבי הרצועה - ועל כן מראש יש לפסול
אותה" היא שיא חדש בטמינת הראש בחול. בוא נימנע מכל פעולה, וכך בטוח לא ניכשל. בעצם, לא,
בוא נעשה מה שאתה אומר: לא נעשה שום דבר משמעותי, אבל נשקר לעצמנו ונגיד שהכל אחלה,
כי למי אכפת מכמה רבבות חבר'ה בדרום - אחרי הכל, הם בחרו לחיות שם (זה עובד יפה גם כשאתם
לא אומרים זאת על המתיישבים...).

האגדה שלך כאילו שגריר בריטניה התכחש לדברי הבוס שלו, הוא בדיחה/סילוף/איוולת. אני מבין
שאתה מאוד להוט לחזור על כל דברי ה"גדויילים", אבל עובדתית, סטרו לא דיבר בשם סטרו...
השגריר בסה"כ אמר ש"לא שינינו מדיניותנו". אתה כמובן סומך עליו ולא על הבוס שלו...

לוח הזמנים לגירוש הבא הוא נגזרת של אורך הקדנציה הזו, וכפי שנאמר "עד 2010 הכל יהיה
מאחורינו". אתה חייב ללמוד שלחזור כתוכי אחר היחצ"נים, לא תמיד מועיל, שכן לעתים הם אומרים
דברים שלא ציפית להם, ואז מה תגיד?...
עד 2010 ל-א יכולה להבנות תשתית אמיתית לקליטת רבבות מגורשים, אבל אני מניח שעד אז
כבר תמצא הסבר למה "הזמן דוחק והדמוגרפיה בוערת", או כל שבר סיסמא אחרת שיגידו
הגדויילים ואתה תחזור אחריה...

אם השוודים יעניקו לך אשרת כניסה בשעה שאתה מוכר כטרוריסט ע"י כל מדינות העולם, הייתי
אומר שכן, הדבר מעיד על התייחסות שונה לארגונך מכפי שהייתה קודם לכן. בקיצור, ניסית להפריך אנלוגיה, ויצרת אחת שמוכיחה את נכונותה. לא יעזור לך כלום, חמא"ס צובר הכרה, ויכולתנו הצבאית לפעול ברצועה, לא השתנתה במ"מ (ואכן אנחנו לא פועלים ברמה מאסיבית
יותר מכפי שפעלנו טרם ההתקפלות...). זה שהיחצ"נים של קדימה אומרים משהו, אינו אומר שזה
נכון. מצבנו הבינ"ל לא השתפר במאומה, בעקבות הגירוש. יכולת התגובה נותרה ללא שינוי, יש
ממשלת חמא"ס שצוברת תאוצה, ואין שום סיסמא שתחזור עליה כאן, שתשנה זאת...

מרתק איך הפכת את הפתרון שלי של לחימה עיקשת בטרור ל"זבנג וגמרנו". הניסיון המתוק הזה
ל"ספין"-תוך-פורומי, בלי ספק מקנה לך את הערצתי לעולמי-עד, אבל לא משנה את העובדה שמי
שמנסה לשכנע אותנו שבעצם המצב שבו נופלות רקטות על שדרות מדי יום, הוא סוג של נצחון
גדול, הוא אתה ולא אני - ומשמעות הדבר היא שאתה רואה כאן הישגים, בעוד שאני מחפש
אותם...

מלחמת יוה"כ לא הפכה כל זב חוטם לגנרל, אבל היא בוודאות חשפה את ערוותם של מעריציו
העיוורים של כל נושא דרגה, ושל כל יחצ"ן ופרשן באשר הוא...

קשה להתייחס לטיעוניך על דמגוגיה בשעה שאתה כ"כ עסוק בלחזור על כל סיסמא אורווליאנית
שהחבר'ה של אדלר הריצו באיזה סיעור מוחות משועשע...
האמת נותרת בעינה, גם אם היא לא נעימה לך: אתה מנסה לעוות מספרים על רקטות שנופלות
על ראשיהם של אנשים אמיתיים, בניסיון לשכנע שאין טעם להפעיל כוח מאסיבי במטרה להגן על
חיי אותם אזרחים, שכן "זה יסכן חיילים" (בעוד שבפועל זה פשוט יוכיח את הטמטום של נסיגת
החינם ההיא...).
ישן 05-05-2006, 22:02
  SOG SOG אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "טוב, אני אמשיך בשעשוע ואענה לסיסמאות המבדרות של היחצ"נים, שאתה כותב לי פה:)"

ציטוט:
ראשית, ה"מחקר" שמצאת, הוא כמובן בדיחה, כן נעשה פחות מ4 חודשים אחרי ההתקפלות. מאז הנתונים שונים לגמרי, וכל לא-סוגד-ליחצ"נים היה יכול לבשר לך את זה, ולא היית צריך להשקיע כ"כ הרבה מאמץ בלחפש את הפרטי העתיק הזה (בן חצי שנה...).
מכיוון שחוץ ממך, רוב הגולשים פה, דווקא כן מודעים למציאות בנגב המערבי, הרי שאין עלי שום
אחריות לספק לך, את הידוע-לכל, שירי הרקטות כיום, הוא בלי פרופורציה לתקופה שטרם
ההתקפלות. ברגע שאתרשם שדיונים עימך כוללים גם מחשבות מקוריות, ולא רק סגידה ל"עליונים"
למיניהם, אני מבטיח לשקיע מעט יותר מאמץ בכדי להוכיח את הלא-טעון-הוכחה...

ובקיצור, חוץ מלכתוב שאתה צודק ואני טועה... אין לך איך להוכיח את טענתך.

חבל רק שלא הצלחת להבין את הסיבה שהצגתי את אותה כתבה (לא הצגתי אותה כהוכחה לשום דבר, כמו שישר קפצת לטעון).

ציטוט:
אני לא חושב שאתה יפה נפש, אלא שאתה "יפה נפש", ואיני מתרשם מ"אמונתך בצה"ל". השטות על כך ש"פעולה נגד כפרי השיגור אולי לא תזיז לשאר תושבי הרצועה - ועל כן מראש יש לפסול אותה" היא שיא חדש בטמינת הראש בחול. בוא נימנע מכל פעולה, וכך בטוח לא ניכשל. בעצם, לא, בוא נעשה מה שאתה אומר: לא נעשה שום דבר משמעותי, אבל נשקר לעצמנו ונגיד שהכל אחלה, כי למי אכפת מכמה רבבות חבר'ה בדרום - אחרי הכל, הם בחרו לחיות שם (זה עובד יפה גם כשאתם לא אומרים זאת על המתיישבים...).

קודם אתה בא אלי בטענות שאני מגן על דרך הפעולה הקיימת של צה"ל ולאחר מכן טוען שאני קורא לא לעשות כלום. אולי תחליט כבר על איזו טענה אתה הולך?

אני לא משלה את עצמי שגרימת סבל לאוכלוסייה אזרחית ללא תועלת תקדם את מטרת צה"ל. בינתיים נראה שדחפיך האישיים הם הדבר היחיד העומד מאחורי טענה זו ואין מחשבה ממשית מאחוריה.

ציטוט:

האגדה שלך כאילו שגריר בריטניה התכחש לדברי הבוס שלו, הוא בדיחה/סילוף/איוולת.

למה, כי הדבר עומד בניגוד גמר לטענותייך? שיטה מאוד נוחה אימצת לעצמך אני רואה. כאשר מישהו מביא הוכחה הסותרת את טענתך אז פשוט תכתוב שזו "בדיחה/סילוף/איוולת".

ציטוט:
אבל עובדתית, סטרו לא דיבר בשם סטרו...

והשגריר לא דיבר בשם השגריר, מה הנקודה פה?

מה שאתה עושה ניתן לתאר (באנגלית) כ-Grasping at Straws, משפט שגם די מתאים לקונטקסט הייתי אומר.

ציטוט:
לוח הזמנים לגירוש הבא הוא נגזרת של אורך הקדנציה הזו, וכפי שנאמר "עד 2010 הכל יהיה מאחורינו". אתה חייב ללמוד שלחזור כתוכי אחר היחצ"נים, לא תמיד מועיל, שכן לעתים הם אומריםדברים שלא ציפית להם, ואז מה תגיד?...
עד 2010 ל-א יכולה להבנות תשתית אמיתית לקליטת רבבות מגורשים, אבל אני מניח שעד אז
כבר תמצא הסבר למה "הזמן דוחק והדמוגרפיה בוערת", או כל שבר סיסמא אחרת שיגידו
הגדויילים ואתה תחזור אחריה...

אז אתה מבסס את טענותייך על פי מה שה"יחצ"נים" אומרים... לפי כל התגובות שלך פה, זה לא אמור להיות תפקידי?

ציטוט:

אם השוודים יעניקו לך אשרת כניסה בשעה שאתה מוכר כטרוריסט ע"י כל מדינות העולם, הייתי
אומר שכן, הדבר מעיד על התייחסות שונה לארגונך מכפי שהייתה קודם לכן.

רק חבל שלא זו הייתה הטענה המקורית שלך. אתה בעצם טענת שאיש החמאס הגיע לביקור כאורח ממשלה, מה שמסתבר כלא נכון.

ציטוט:
הדבר מעיד על התייחסות שונה לארגונך מכפי שהייתה קודם לכן. בקיצור, ניסית להפריך אנלוגיה, ויצרת אחת שמוכיחה את נכונותה.

אנא הסבר איפה יש פה הוכחה שהאיש מגיע לביקור רשמי?

ציטוט:
לא יעזור לך כלום, חמא"ס צובר הכרה, ויכולתנו הצבאית לפעול ברצועה, לא השתנתה במ"מ (ואכן אנחנו לא פועלים ברמה מאסיבית
יותר מכפי שפעלנו טרם ההתקפלות...). זה שהיחצ"נים של קדימה אומרים משהו, אינו אומר שזה
נכון. מצבנו הבינ"ל לא השתפר במאומה, בעקבות הגירוש. יכולת התגובה נותרה ללא שינוי, יש
ממשלת חמא"ס שצוברת תאוצה, ואין שום סיסמא שתחזור עליה כאן, שתשנה זאת...

כן, האיחוד האירופאי הפסיק להזרים חצי המליארד יורו בשנה לרשות הפלשתינית אבל אשרת כניסה מסכנה מוכיחה על שינוי מהותי לטובת החמאס בזירה הבינ"ל...

ציטוט:
מרתק איך הפכת את הפתרון שלי של לחימה עיקשת בטרור ל"זבנג וגמרנו". הניסיון המתוק הזה ל"ספין"-תוך-פורומי, בלי ספק מקנה לך את הערצתי לעולמי-עד, אבל לא משנה את העובדה שמי שמנסה לשכנע אותנו שבעצם המצב שבו נופלות רקטות על שדרות מדי יום, הוא סוג של נצחון גדול, הוא אתה ולא אני - ומשמעות הדבר היא שאתה רואה כאן הישגים, בעוד שאני מחפש אותם...

הדבר היחיד שאתה מחפש זה דרכים לבקר את הממשלה ואת צה"ל בעקבות ההתנתקות... ואתה עושה זאת ידי ניצול ציני של ירי הקסאמים לעבר הקו הירוק.

ציטוט:
מלחמת יוה"כ לא הפכה כל זב חוטם לגנרל, אבל היא בוודאות חשפה את ערוותם של מעריציו העיוורים של כל נושא דרגה, ושל כל יחצ"ן ופרשן באשר הוא...

מלחמת יום כיפור אכן הוכיחה כי הליכה עיוורת אחר מצביאים ושאננות הן סכנה. אולם אין הדבר אומר שיש לשלוף מסקנות אלו כל פעם שאתה רוצה לבקר את דרך הפעולה של צה"ל. כמו כן די מחליא אותי שאתה עושה שימוש בטראומה לאומית זאת כדי להציג אותי כמעריץ עיוור רק משום שאיני שותף לדעתך על האם הצבא פועל נכון או לא.

ציטוט:
קשה להתייחס לטיעוניך על דמגוגיה בשעה שאתה כ"כ עסוק בלחזור על כל סיסמא אורווליאנית שהחבר'ה של אדלר הריצו באיזה סיעור מוחות משועשע...

העיקר שתחזור ותכתוב בפעם המי יודע כמה שההתנתקות הביאה לגידול בירי הקסאמים מבלי שיהיה לך מקור אחד שתומך בכך.

ציטוט:

האמת נותרת בעינה, גם אם היא לא נעימה לך: אתה מנסה לעוות מספרים על רקטות שנופלות
על ראשיהם של אנשים אמיתיים, בניסיון לשכנע שאין טעם להפעיל כוח מאסיבי במטרה להגן על
חיי אותם אזרחים, שכן "זה יסכן חיילים" (בעוד שבפועל זה פשוט יוכיח את הטמטום של נסיגת
החינם ההיא...).

אתה מומחה לעיוות דברים חברי הטוב, והכתוב לעיל היא דוגמא אחת טובה לכך. אני מטבעי אדם הדוגל במחשבה תחילה. מה לעשות שהנזק שייגרם על ידי האסטרטגיה שאתה מציע תהיה יותר גדולה עשרות מונים מהנזק שייגרם אפילו במצב שבו לא ייעשה כלום נגד ירי הרקטות... דבר שהוא לא נכון במציאות שכן נעשה שימוש בחיל האויר על מנת להילחם בתופעה זאת ומבלי להקריב את בנינו, אחינו ואבותינו.

אני מקווה שתושבי שדרות יסלחו לי על שאני לא חושב שמגיע לנו לראות עוד פעם תמונות של חיילים מחפשים בחול אחר שרידי חבריהם כמו שראינו לאחר "אסון הנגמ"שים".

נערך לאחרונה ע"י SOG בתאריך 05-05-2006 בשעה 22:19.
ישן 05-05-2006, 22:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה עושה ליאור חורב כמעט כמו האורגינל. חזרה על סיסמאות בתקווה שיתפסו...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי SOG שמתחילה ב "[QUOTE]ראשית, ה"מחקר" שמצאת,..."

אני לא "טוען שאני צודק". את העובדות האלה יודע כל אחד שטורח לפתוח רדיו. העובדה שההוכחה
היחידה לשטות על "ימים של שקט", שהצלחת למצוא, הייתה איזה ססטטיסטיקה מקוטעת מלפני חצי
שנה, עוד לפני שחמא"ס תפס ת'פיקוד...

רק אתה מצליח לראות סתירה בין לטעון שאתה מגן על דרך הפעולה של צה"ל ובין הטענה שאתה
תומך בלא לעשות כלום - כאשר אני חוזר ואומר שצה"ל בעצם לא עושה כמעט כלום (דווקא הערב פעילות ברוכה, כנגד וועדות ההתנגדות שעשו לנו טובה גדולה והתקבצו יחדיו...).

הניסיון שלך להפוך את השגריר שאמר משפט דיפלומטי שבשום פנים לא ביטל את דברי הבוס הישיר שלט (והתלות בקש מתאימה יותר למי שנאחז בדברי השגריר ודוחה את דברי שר החוץ, ולא
להיפך - למרות שמגיע לך ח"ח על כפל הלשון המוצלח - לו אך הסיסמאות גם הן היו מתעלות
לסטנדרטים שכאלה...) הוא יפה, אך נואל. דברי הבוס לא בוטלו בשום מקום ע"י היחידים שיכולים
לבטלם (הוא-עצמו, או הבוס שלו) - ואני מוסיף לומר לך שלמרות מה שהיחצ"נים אולי אמרו לך,
בלייר ל-א פיטר את סטרו היום, בגלל דבריו על חמא"ס, ככה שמראש חבל לנסות ללכת בכיוון
הזה...P:

אני אכן מבסס טענותיי לגבי מועד הנסיגה עד 2010 עפ"י דברי היחצ"נים נכון שבתור זה שחוזר
אחריהם, היה ראוי שאתה תזכור את התאריך הזה, אבל עשית לך מינהג מגונה לשכוח כל משפט
שלהם שנאמר, שמקלקל לך את הטיעון. אני סתם נמצא פה בשביל להזכיר לך...

אני שמח לראות שאתה לוחם למען ההגנה על זכותם של השוודים לארח אנשי חמא"ס, ובמסגרת
המבדרת הזו, אתה תנסה להתפס לכל סמנטיקה אפשרית. לו הוא כן היה מוזמן ע"י שר מקביל לו,
היית טוען שלא הוזמן ע"י שר החוץ. לו הוזמן ע"י שר החוץ, היית אומר שלא הוזמן ע"י המלך, ולו
הוזמןע"י המלך - היית מצייין בגאווה שבכ"ז לא מעניקים לו את פרס נובל לספאות (זה של השלום
מוענק בנורווגיה, למרבה הצער - זה היה יכול להתאים כאן שגעון...). בקיצור, שום סמנטיקה
שלך לא תבטל את המציאות האיומה ששר מארגון טרור שחרת על דגלו את השמדתנו, קיבל
אשרת כניסה לשוודיה, אחרי שבעבר הובהר באירופה שהם ל-א יקבלו כאלה...
אתה תמשיך לראות חרם עולמי על חמא"ס וגיבוי בינ"ל לפעילותינו ברצועה, והמציאות תמשיך
להראות הפוך - אבל בעולם היחצ"נות המציאות לא חשובה, אלא רק איך היא נתפשת ולעזאזל
הניג'סים משדרות וניר-עם שלא מבינים כלום בספינים...

הטיעון הפתטי שאני מנצל את הקסאמים (שאתה מוכן שתושבי הנגב יספגו אלפים מהם בזמן
שאתה מתפרקד במיטתך הנוחה, ותומך בהמשך ההבלגה בפועל), כדי לבקר את הממשלה על
ההתקפלות, הוא כ"כ אבסורדי שהוא מעמיד בצל את השתבחויותיך בהישגים הכבירים של קדימה
(לא אלה בתחום הנדל"ן ברחביה...). לו ניסית לצאת מעולם הקלישאות, היית מבין שאני מייחס
את עצם התגברות ירי הקסאמים לאותו מהלך, ועל כן אני עושה את הקישור הזה. זה מקביל לכך
שאתה מקשר כל דבר טוב למה שראובן אדלר אמר שטוב ומה שרע למה שהוא אמר שרע, ואיש
אינו רשאי לשפוט אותך על כך...

העובדה שאתה י-ו-ד-ע מראש גם שיהיה נזק, גם את גודל הנזק וגם שהוא גרוע מלא לעשות כלום
(כמובן, זאת בתנאי שאתה עצמך מחוץ לטווח האש כמובן...), מלמדת שאני אולי גנרל כורסא
אבל אתה פילדמרשל של כסאות נוח בחוף שרתון...
עובדתית, תגובות תקיפות נגד הטרור הביאו ת-מ-י-ד לתוצאות טובות יותר, מאשר תגובות
רופסות או הבלגה, מהסוג שאתה מגבה (כל זמן שאדלר ושות' מגבים...).

אני מקווה שתושבי שדרות יסלחו לך על שאתה מוכן שעשרות מהם יישרפו, עד שכבודו יהיה מוכן
לתמוך בפעולה אמיתית כלשהי, שתגרום לצד השני לחשוב פעמיים לפני שיירה רקטות עליהם...

אני, בכל אופן, סולח לך מראש. לראובן אדלר זה יותר קשה לי לסלוח - שכן הוא באמת משקיע
מחשבה בדברים האלה, ומגיע למסקנות שאתה מעתיק...
ישן 06-05-2006, 12:45
  SOG SOG אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה עושה ליאור חורב כמעט כמו האורגינל. חזרה על סיסמאות בתקווה שיתפסו..."

ציטוט:
אני לא "טוען שאני צודק". את העובדות האלה יודע כל אחד שטורח לפתוח רדיו. העובדה שההוכחה היחידה לשטות על "ימים של שקט", שהצלחת למצוא, הייתה איזה ססטטיסטיקה מקוטעת מלפני חצי שנה, עוד לפני שחמא"ס תפס ת'פיקוד...

כל אחד שטורח לפתוח את הרדיו יודע שיש ירי של קסאמים... זה הכל. איך בצורה זו אתה רוצה להוכיח כי יש התגברות של הירי, רק אלוהים יודע.

ושוב פעם אתה חוזר על אותו סילוף של דברים ומציג כאילו הבאתי את אותה כתבה כדי להוכיח שחלה ירידה בירי הקסאמים. שתבין, אני לא טוען כי חלה ירידה בירי הקסאמים... בניגוד אלייך אני לא מגיע למסקנות ויוצא בהצהרות כשאין לי איזושהי הוכחה בידיים.

ציטוט:
רק אתה מצליח לראות סתירה בין לטעון שאתה מגן על דרך הפעולה של צה"ל ובין הטענה שאתה תומך בלא לעשות כלום - כאשר אני חוזר ואומר שצה"ל בעצם לא עושה כמעט כלום (דווקא הערב פעילות ברוכה, כנגד וועדות ההתנגדות שעשו לנו טובה גדולה והתקבצו יחדיו...).

ורק אני רואה פה את הסתירה שבעובדה שהרגע בירכת פעולה המאפיינת את דוקטרינת צה"ל נגד ירי הקסאמים (שימוש בחיל האויר נגד החוליות המשגרות, משלחיהן והמחרטות) בעוד שמצד שני אתה מבקר את הצבא על צורת פעילות זו שנבחרה וטוען שזה "בעצם לא לעשות כלום".

כמו שאמרתי מקודם, כדאי שתשב ותחליט אחת ולתמיד מהן טענותייך.

ציטוט:
הניסיון שלך להפוך את השגריר שאמר משפט דיפלומטי שבשום פנים לא ביטל את דברי הבוס הישיר שלט (והתלות בקש מתאימה יותר למי שנאחז בדברי השגריר ודוחה את דברי שר החוץ, ולא להיפך - למרות שמגיע לך ח"ח על כפל הלשון המוצלח - לו אך הסיסמאות גם הן היו מתעלות לסטנדרטים שכאלה...) הוא יפה, אך נואל. דברי הבוס לא בוטלו בשום מקום ע"י היחידים שיכולים לבטלם (הוא-עצמו, או הבוס שלו)

היחיד שנאחז פה במילותיו של אדם זה אתה... זאת כאשר אתה נאחז בדבריו של סטרו שכבר איננו שר החוץ (יהיו הסיבות לכך אשר יהיו).

ג'ק סטרו דיבר בשם הממשל הבריטי וכאשר השגריר ביטל את דבריו, הוא גם דיבר בשם הממשל הבריטי.

המסקנה היא מאוד פשוטה... הממשל הבריטי ביטל את הדברים שנאמרו בשמו.
אבל כמובן שזה יהרוס לך את כל הטיעון אז למה שתסכים.

ציטוט:

אני אכן מבסס טענותיי לגבי מועד הנסיגה עד 2010 עפ"י דברי היחצ"נים נכון שבתור זה שחוזר
אחריהם, היה ראוי שאתה תזכור את התאריך הזה, אבל עשית לך מינהג מגונה לשכוח כל משפט
שלהם שנאמר, שמקלקל לך את הטיעון. אני סתם נמצא פה בשביל להזכיר לך...

להזכיר לי או פשוט לקבוע אילו מ"הססמאות" נכונות ואילו הן לוקשים?

מוזר ביותר שאתה חושב ש-2010 זה תאריך קדוש כי ה"יחצ"נים" הזכירו אותו בעוד שמצד שני כל שאר "ססמאותיהם" הם רק לוקשים.

ציטוט:
אני שמח לראות שאתה לוחם למען ההגנה על זכותם של השוודים לארח אנשי חמא"ס, ובמסגרת המבדרת הזו, אתה תנסה להתפס לכל סמנטיקה אפשרית.

אני אינני מגן על ביקור איש החמאס בשוודיה, אבל אני כן מגן על דיוקם של דברים ללא סילוף והטעייה... מצטער שהרסתי לך את התרמית.

ציטוט:
לו הוא כן היה מוזמן ע"י שר מקביל לו, היית טוען שלא הוזמן ע"י שר החוץ. לו הוזמן ע"י שר החוץ, היית אומר שלא הוזמן ע"י המלך, ולו הוזמןע"י המלך - היית מצייין בגאווה שבכ"ז לא מעניקים לו את פרס נובל לספאות (זה של השלום מוענק בנורווגיה, למרבה הצער - זה היה יכול להתאים כאן שגעון...).

"ואילו לסבתא שלי היו גלגלים, היא הייתה אוטובוס"...

עוד קצת דמגוגיה מצדך בנסיון להשכיח את העובדה שניסית להטעות פה אנשים.

ציטוט:

בקיצור, שום סמנטיקה שלך לא תבטל את המציאות האיומה ששר מארגון טרור שחרת על דגלו את השמדתנו, קיבל אשרת כניסה לשוודיה, אחרי שבעבר הובהר באירופה שהם ל-א יקבלו כאלה...

והסילוף שלך לא יבטל את העובדה שהחמאס לא הרויח שום נקודות אצל האיחוד האירופאי.
באף אחד מתגובותייך (כולל זאת אני רואה) אין התייחסות להפסקת זרימת הכספים לרשות הפלסטינית.

נו טוב, העיקר שתוכל להצהיר שאוטוטו יזמינו אותם לפגישה בבית הלבן בזכות אשרת כניסה שוודית.

ציטוט:
הטיעון הפתטי שאני מנצל את הקסאמים (שאתה מוכן שתושבי הנגב יספגו אלפים מהם בזמן שאתה מתפרקד במיטתך הנוחה, ותומך בהמשך ההבלגה בפועל), כדי לבקר את הממשלה על
ההתקפלות, הוא כ"כ אבסורדי שהוא מעמיד בצל את השתבחויותיך בהישגים הכבירים של קדימה
(לא אלה בתחום הנדל"ן ברחביה...). לו ניסית לצאת מעולם הקלישאות, היית מבין שאני מייחס
את עצם התגברות ירי הקסאמים לאותו מהלך, ועל כן אני עושה את הקישור הזה.

קודם תביא הוכחה שיש התגברות בירי הקאסמים ואז תהיה לך הפריבילגיה לייחס זאת להתנתקות. רגע אחד אתה משבח את פעילות צה"ל וברגע השני אתה מכנה אותה "הבלגה"... עוד הוכחה שהטענות שלך לוקות בחסר ואתה לא יכול להיצמד אליהן.

את החלל שיש בטענותייך אתה מנסה למלא בעזרת דמגוגיה זולה, סילוף עובדות וחזרה על המנטרות על "היחצ"נים", "הססמאות" ו"לקחי מלחמת יום כיפור" ושכביכול לא אכפת לי מתושבי הנגב המערבי.

ציטוט:
העובדה שאתה י-ו-ד-ע מראש גם שיהיה נזק, גם את גודל הנזק וגם שהוא גרוע מלא לעשות כלום (כמובן, זאת בתנאי שאתה עצמך מחוץ לטווח האש כמובן...), מלמדת שאני אולי גנרל כורסא אבל אתה פילדמרשל של כסאות נוח בחוף שרתון...עובדתית, תגובות תקיפות נגד הטרור הביאו ת-מ-י-ד לתוצאות טובות יותר, מאשר תגובות רופסות או הבלגה, מהסוג שאתה מגבה (כל זמן שאדלר ושות' מגבים...).

עוד פעם מגנה את "ההבלגה" ששיבחת מקודם.

ציטוט:
אני מקווה שתושבי שדרות יסלחו לך על שאתה מוכן שעשרות מהם יישרפו, עד שכבודו יהיה מוכןלתמוך בפעולה אמיתית כלשהי, שתגרום לצד השני לחשוב פעמיים לפני שיירה רקטות עליהם...

שכחת לכתוב שאני רוצה לשלוח אותם על רכבות קודם, דמגוג קטן ונאלח שכמותך.

נערך לאחרונה ע"י SOG בתאריך 06-05-2006 בשעה 13:10.
ישן 06-05-2006, 14:14
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, לא רק אלוהים (ואני לא מתכוון לראובן אדלר, לי יש אלוהים אחרים...). רובנו יודעים...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי SOG שמתחילה ב "[QUOTE]אני לא "טוען שאני..."

ואני חושד שגם אתה יודע, אבל בשם הספין הקדוש, אתה תמשיך להתווכח גם על המובן מאליו...

אני מברך על כל פעולה של צה"ל - טענתי היא שאין מספיק כאלה, ושגם רוב הפעילות שישנה, אינה אפקטיבית ומיועדת יותר לצרכי יחצ"נות (דבר שאתה, כתומך ה"ספינולוגיה" רואה בתור המציאות עצמה, אבל עבור מי שחוטף רקטות, זה לא ממש מספיק...). אגב, הפעולה אמש לא הייתה כנגד
"חוליות הקסאמים", אלא כנגד בסיס אימונים כללי של וועדות ההתנגדות העממיות...

שיערתי שתתלה בפיטורי סטרו, אבל לצערך א' בא לפני ב', וסטרו היה שר מכהן ונשא דבריו
במסגרת תפקיד זה. הוא לא פוטר בהקשר זה, ועל כן שום התפלפלות והתלות בעוזר מס' 3764 שלו,
שבשום פנים ואופן לא ביטל דבריו (עוזר לא מבטל דברי הבוס שלו - גם באדלר חומסקי, הקופירייטר
אינו זה שמבטל את דברי אדלר...), לא תועיל לך.

2010 הוא תאריך קדוש - כי זה תאריך מקסימלי שממשלה זו יכולה לכהן עד אליו. אתה לא חייב
שיאכילו אותך בכפית כל דבר. נסה לחשוב לבד, במקום לפקוח עיניים בתמהון בכל פעם שמצפים
ממך לזאת - זה לא ישיבת קמפיין שמעבירים דפי מסרים...
אתה תומך בגירוש עד 2010, ועל כן ודאי שהמשפט כאילו לא תתמוך בעקירה בטרם
יושלמו ההכנות לקליטת המגורשים, הוא שקר גס, שנבע מתוך הסתבכות שלך, כשניסית לטעון
שאכפת לך מרבבת המגורשים שנעקרו בלי הכנות נורמאליות, ושכאילו התנגדת לעקירתם בצורה
הזו...

ודאי שהגנתי על ביקורו בשוודיה, וניסית להציגו כ"לא חשוב". במסגרת זו ניסית בכל כוחך לסלף
את העובדות ולהציג את הביקור כמשהו שגרתי (נסע לבקר את חמותו החולה בפרברי מאלמו
אולי?..). מצטער שאני מפריע בהעברת המסרים...

בתור דמגוג, אתה משתמש במילה הזו המון פעמים, וכחובב אנגלית אתה ודאי יודע ש
it takes one to know one...
אני דווקא לא חושב שאתה קטן או נאלח. אתה דמגוג גדול, שהרסו לו את הדקלום החופשי
שהוא חשב שהוא זכאי לו. ובכן, מכיוון שאיני עובד עבורך, הרי שאין לי שום צורך להנהן למקרא כל
הסיסמאות שאתה מגלגל פה, ושחושפות פרצוף מאוד מכוער של מי שמוכן לקיומו של טרור נגד
אזרחים, ומתנגד לתגובה קשה עליו, ובלבד שאזרחים אלה יגורו בפריפריה...

בכל מקרה, אתה הבא את ספיני-הצעצוע שלך, ואני אסביר מה המשמעות שלהם...
ישן 05-05-2006, 15:54
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
תגובתי זאת הייתה ל - ori כהמשך לדו-שיח (או יותר נכון חד שיח)בינינו
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "מידי פעם אני מגייס את הכוחות האינטלקטואלים שלי ע"מ לרדת לסוף דעתך ולא מצליח."

שאל אותו והוא בודאי יסביר לך.

באשר לדרך כתיבתי - היא בדרך כלל תלויה בנושא התגובה ובדרך בה נוקט הכותב:
- בדרך כלל אני משתדל לכתוב בצורה רצינית את דעותי וכותב בדיוק את מה שאני חושב
- למכתבים קנטרניים או לכאלו החוזרים והמעוותים את דעותי והמייחסים לי דברים
ועמדות, המנוגדים/ות לדעותי ובמיוחד כאשר הם חוזרים על דברי ההבל ללא הרף, אני
מתייחס בציניות מלווה בהומור.
- לעיתים, שהדבר מתבקש אני מתייחס בהומור, למרות שישנם הטוענים שאין לי חוש
שכזה.

אולי כדאי שאעשה בדרכי התגובה שלי סימנים - על מנת שכל קהל הקוראים יבין.

במקרה הספציפי שאתה שואל עליו (אני עונה במלוא הרצינות) - כתבתי בציניות מכוונת להתרסות של החבר ori ה"מאשים" אותי בישיבה על אדמות שנכבשו במלחמת העצמאות שלנו, עליהן אינני מוכן לוותר בשום פנים ואופן - כי זוהי מדינת ישראל המגיע לנו על פי כל דין. לעומת התמיכה בהחזרת חלק מכובד מהשטחים שנכבשו ב - 1967, שהמשך השליטה בהם, תביא לדעתי ולדעת רבים (במקרה ממשלת וכנסת ישראל) לאובדן מדינתנו.
במקרה הזה - חורבות 1948 , הם אותם הישובים הערביים, בעוטף רצועת עזה, שנהרסו במחלמת העצמאות ונמצאים כיום בשטח מדינת ישראל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:45

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר