לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-05-2006, 15:51
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קראסטי שמתחילה ב "מודיעין שדה- כמה שאלות שלא נשאלו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קראסטי
היי, כבר הסתכלתי בערך בכל הודעה שנכתבה בנושא באינטרנט ועדיין יש כמה דברים שלא ברורים לי במודיעין שדה...
המיון לרגלי או רכוב נקבע לאחר האימון המתקדם?עד כה כעיקרון כן, בעתיד הקרוב לא .
מה בדיוק עושים בצוותים הרגליים? האם משמרות של תצפיות לאורך הקווים? או תצפיות יותר ממוקדות? האם יש יותר עבודה מלתצפת? מבצעים מלאכת איסוף בתצורות שונות עם אמצעים מגוונים בתאי שטח שונים וברמות סיכון/חשיפה גבוהות יותר- יותר שטח מאשר מוצב כעיקרון.
איך משייכים לגדודים- ניצן, נשר ושחף? לפי מיכסות בגדול .האם אפשר לבקש העברה? אפשר לבקש אך לא בטוח שתקבל.
דיברתי עם אחד שסיים זה עתה מסלול והולך לצוות הרגלי והוא סיפר לי משהו על זה שסיימו 11 מתוך 40 משהו כזה (היה רעש לא ממש הבנתי..) כמה בגדול מגיעים לצוותים הניידים? לא יפורט -בטחון מידע איך נעשה הסינון? קריטריונים והתאמה לאור יכולות ואל מול דרישות.
תודה רבה למי שיוכל לענות לי לפחות כל חלק מהשאלות...
ומי שסתם משער עדיף שלא יענה. תודה!

למי שחושש- מוד"ש זה לא סיירת מטכ"ל ולא שייטת מבחינת קושי לפחות!!! המסלול תובעני כמו חי"ר פחות או יותר (תלוי על מה מסתכלים-משקלים? רמת ידיעה והבנה טכנית וכו'? ......), מישרוצה להיות לוחם יכול לעמוד בדרישות ומי שלא אז שילך לעשות קווים בקריה (קו 5) .
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-05-2006, 18:25
  guitarfreak1819 guitarfreak1819 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קראסטי שמתחילה ב "תודה רבה על התשובות. מה..."

הרבה פורשים מפני שפשוט הרבה מגיעים לשם ולא רוצים להיות שם... אבל חוץ מזה לא עד כדי כך קשה... הטירונות יותר קצרה בחודש משל גולני ושל גל החי"ר האחרים... אבל מתייחסים אלייך באימון המתקדם בדיוק כמו בטירונות.
לא שזה משנה, כי הדיסטנס מינימלי, לפחות במחזור שלנו... זה הכל תלוי בסגל.
רגליים ורכובים זה ממש בסוף האימון המתדקדם ובכלל בקו. גם כן, זה תלוי בכלל באיזה גדוד תהיה.
אתה כותב להם כבר ביום הראשון בבקו"ם את הסדר העדפות שלך בקשר לאיזה גדוד אתה רוצה להשתייך, וכבר ביום השני-שלישי שלך מחלקים אותכם לגדודים, שפלוגה אחת תהיה מיועדים לשחף (869-צפון) ופלוגה שני נשר (414-דרום) וניצן (636-מרכז) ביחד.
הגדוד שתהיה בו ישפיע על אם תהיה רגלי או רכוב, כמובן בצפון יש רקוניסטים ובדרום יש דברים אחרים... לדעתי הצפון הכי מעניין ובינתיים מה שמלמדים אותנו על שחף זה בכלל נחמד מאוד.

ישן 05-05-2006, 18:53
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קראסטי שמתחילה ב "מודיעין שדה- כמה שאלות שלא נשאלו..."

אין תצפית לאורך הקווים, בצוותים רגליים יש רק פעילויות ממוקדות ואיכותיות, וקצת מאוד הנפצות, אין בט"ש, ואין פעילויות שלא ממצות את ההכשרה שעוברים (בין אם זה באיסוף מודיעין וידע טכני, ובין אם זה בכושר וסחיבת משקלים - שיכולים לעבור בקלות את ה50 קילו).

מישהו שלא יודע מה היא פעילות מבצעית, יחשוב שאם מתצפתים כל היום זה משעמם ואתה יושב רחוק בזמן שאת כל האקשן עושה איזה יחידה אחרת, זה לא נכון, צוות רגלי נכנס לשטח הרבה לפני כולם, יש לו אחריות גדולה בכל פעילות שתהיה, ויש כמה סוגי פעילויות , איסוף מודיעין, מתן אינדיקציה, וליווי מעצר. כמעט ואין פעילויות רציניות שלא לוקחים לשם צוות תצפית רגלי של מוד"ש, ככל שהפעילות מובחרת והייעד הוא רגיש ככה יעדיפו צוות רגלי, ואם הפעילות באמת רצינית יקחו גם 2 צוותים ואפילו 3.

המספרים שאמרת דומים למציאות, המיון האחרון של מי שמגיע לצוות רכוב, לפני סוף האימון המתקדם, מנפה שליש מהאנשים במחלקה, ומשאיר צוות קטן שעולה לשלב ב' וממשיך לצוות רגלי.

מבחינת קושי החלקים היותר קשים הם האימון מתקדם והשלב ב', הטירונות היא אותה טירונות כמו של כולם.

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 06-05-2006, 23:48
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Jay שמתחילה ב "שאלה לי אלייך- מהי רמת..."

אתה יכול להתחיל טירונות בלי כושר בכלל, יכניסו אותך לכושר.

באימון מתקדם הכושר מבחינת מדסים מתחיל בגדול (תלוי בסרגל) אבל השאיפה שיתחיל בערך מ3 ק"מ ויישאף להגיע אפילו ל6,7 ק"מ ויותר.
מבחינת מסעות, כל המסעות הראשונים הם מסעות בחולות, המסע הראשון בלי משקלים והוא בד"כ באיזור 9+5 אלונקות, לפעמים יותר לפעמים פחות, אחריו מתחילים מסעות משקלים מתחילים מ5% משקל גוף וממשיך עד לכמה שהסרגל מגיע, בד"כ זה נע בין 25% ל30% משקל גוף.

עכשיו מדובר באחוזים שלא כוללים את הציוד האישי (וסט/נשק/קסדה) ז"א.. אם אתה שוקל 70 קילו, השק חול שתסחוב ישקול במסע משקלים הראשון (5%) 3.5 קילו - תוסיף את זה ל10 קילו של הציוד האישי (2 קילו קסדה, 3-4 קילו נשק -תלוי איזה נשק - חישוב של נגביסטים ומאגיסטים הוא שונה, 1.5 קילו מים, ו3 קילו מחסניות והאפוד עצמו) ויוצא שבמסע משקלים הראשון תסחוב בסביבות ה15 קילו. ובמסע כומתה (שלא מתבצע בסביבה חולית אלא בסביבה הררית) תסחוב (30%) בסביבות ה30 קילו.
בנוסף לזה יש לך את התרגילים, שכוללים הליכות וניווטים הרבה יותר קשים פיזית ממסעות - השטח הרבה יותר קשה להליכה בין אם הוא סבוך, או הררי, או שניהם, מזג האוויר לא תמיד יתאים להליכה, והמשקל יהיה גדול יותר ופחות נוח (אתה תסחוב ציוד ולא שק חול, וציוד לא תמיד מסתדר איך שאתה רוצה, ולא תמיד המשקל נמצא איפה שתרצה אותו).
חוץ מזה בשלב ב' המסעות יותר קשים, (חוץ מהמסע הראשון שהוא בד"כ 10 קילומטר של אלונקות) יש לך משקלים כבדים יותר והליכות קשות יותר כי השטח הררי ותלול בד"כ. (אני שוקל בערך 75, בתרגיל המסכם מסלול סחבתי משקל כולל של בערך 45 קילו - 35 הפק"ל, ועוד 10 קילו ציוד אישי - ועוד היה לנו סרגל מסריח בגלל ההתנתקות)

בגדול הקצב הוא קצב 6 - זה אומר 6 ק"מ בשעה, רק שכל שעה חייב לעצור ל10 דקות - זה אומר שב50 דקות צריך לעשות 6 ק"מ = קצב ההליכה הוא 7 קמ"ש. וכשאתה עושה את זה עם פק"ל והמ"מ שלך לא, אז אתה כנראה תרוץ רוב המסע...

נ.ב. אם מדובר בנגביסטים או מאגיסטים - הם סוחבים את הנשק מהמסע הראשון וכל מסע מוסיפים להם שרשירים (אצלנו זה הגיע למצב שהנגביסט סחב כוננות מלאה של נגב ועוד שק חול של כמה ק"ג, והמאגיסט סחב לבד כל המסע מאג עם כל הכוננות שלו)

נ.ב. 2

זה הכל תלוי במחזור, אם יש הרבה ב'תיסטים הסרגל יתעכב וייהרס כי השאיפה שכולם יסחבו אותו דבר ולא יהיה מישהו שיסחוב 5 קילו כשמישהו אחר סוחב 20.
אם כל המחזור שפיצים הסרגל יעלה מהר ואולי ישאף להגיע למסע האגדי של 40 על 40... למרות שכבר כמה שנים אף מחזור לא עשה אותו.

נ.ב. 3

שאלת על ציוד מחלקתי - מתחילים בטירונות עם ג'ריקן ואלונקה ו2 קשרים שנחשבים הכי כבדים...
ובסוף האימון המתקדם מצטרפים אליהם שק חול נחמד, וכבר אף אחד לא מתלהב מהקשר או מהאלונקאי, כי המשקל שלהם זהה לשל כולם.

המסעות בד"כ לא ארוכים, ומגיעים גג ל30 ק"מ. אבל עם המשקלים האלה כל ק"מ נחשב כמו 3, ומורגש כמו 10

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

נערך לאחרונה ע"י apasniy_arab בתאריך 06-05-2006 בשעה 23:53.
ישן 03-06-2006, 22:19
  ice9 ice9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.06
סליחה על ההקפצה..

קודם כל, אני חיפשתי בכל הפורום, ולא מצאתי תשובה לשאלה, כי זאת שאלה די ספציפית לגבי ולגבי מודיעין שדה, אז לא לקפוץ עלי אם יש איזה דיון נעוץ על מודיעין שדה :\

אני מתגייס ב 17.7.06 . לא היה לי מושג למה אני מתגייס, כי את הראיון היחידי שלי למפענח תצלומים, פישלתי ולא עברתי.
היה לי תחקיר בטחוני ולא קיבלתי איזה תשובה ( לא הייתי אמור נראה לי ).

קיצר ביררתי דרך חברים, בדקו לי ואמרו שאני הולך להתגייס למודיעין שדה. אמרתי סבבה גם סיפרו לי מה זה וזה נשמע אחלה תפקיד.
אבל עכשיו אני קורא פה איזה 20 דיונים בפורום הזה, ואני רואה שזה תפקיד עם דרישות קרביות, שזה בכלל יותר טוב ויותר מה שאני רוצה, אבל עכשיו אני גם לא מבין איך עם הפרופיל 45 ( תת משקל .. כפול ) שלי , הם מגייסים אותי לשם.

אני מאוד רוצה ללכת לשם, במיוחד אחרי מה שקראתי פה בפורומים, אבל עכשיו אני מפחד שיתקעו לי איזה תפקיד של ג'ובניק בגלל הפרופיל...

- אז השאלה זה אם זה הגיוני שאני הלך למסלול הרגיל של מודיעין שדה עם הפרופיל הזה?

( בקשר לפרופיל. בצו ראשון נתנו לי אותו ואמרו שאני צריך להעלות עוד 5 קילו בשביל פרופיל 82, אחרי שלושה חודשים קראו לי ועליתי רק 4, אז בעקרון נשאר 45. אבל אם באמת התפקיד הזה לא מקבל 45, אז אולי הרופא העלה לי :| ) .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:55

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר