לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2004, 03:02
  Skaag Skaag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.04.04
שאלה עתודה או קרבי ?

אני כבר שבוע שלישי שמתלבט מה לעשות עם החיים שלי , מצד אחד הרבה אנשים טוענים "קרבי זה הכי אחי " מצד שני .. יש את כל אלה , מה אתה דפוק ? תתקדם על חשבון המדינה! תלמד! זה רק יעזור בחיים! אבל איפה כל החוויות , איפה ה"להכיר חברים לחיים בצבא".

אני רוצה לתאר את הדילמה שלי , ובכן לפי מה שידוע לי יש לי קב"א גבוהה קיבלתי טייס , אני מחכה לתשובה ירפ"א א ... קיבלתי יום סירות ב 4.1 , יש לי פרופיל 97 , ואני גם חושב באופציה על עתודה, הקטע הוא שמכל זה אני לא יודע במה לבחור , מה לפסול .

אני רוצה להתיעץ פה עם אנשים לראות מה הם חושבים , החברים כמובן , קרבי , ההורים כמובן , עתודה , ואני ... איפשהו באמצע!
אני לא יודע מה להחליט... ואם אני אחליט ללמוד, וללכת לעתודה, אני חושב על "הנדסת חשמל" או "תעשיה ומנהל" שני אלה , בטכניון .
בדקתי היום את התנאי קבלה ואני נמצאתי כשיר , (בכל מקרה אני עושה פסיכומטרי במועד הקרוב) , ולכן אני יודע שהדברים טובים יקדמו אותי בחיים ואני ארוויח כסף טוב בלה בלה בלה .. וכלה זה בסימן שאלה גדולה , אם אני אצליח למצוא עבודה , השאלה המליונרים של היום ? כולם הלכו לעתודה? כמדומני שלא ... אני רוצה שוב להעלות את השאלה המרכזית שלתשובתה , אני מנסה להגיע ובגלל זה קם אשכול זה.

אשמח אם תביעו דעתכם בנושא , כל תגובה תתקבל בברכה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2004, 12:08
  טליק טליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
שאלה מצויינת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Skaag שמתחילה ב "עתודה או קרבי ?"

תראה- תלוי מה האופי שלך מחד ומהן שאיפותיך מאידך.
אם אתה "חנאנה" לך לעתודה ואח"כ תשב במשרד בקריה עד שישרף לך הטוסיק למשך 5 שנים לפחות.
אם אתה אוהב אתגרים פיזיים ונפשיים,רוצה להכיר אנשים ולבצע פעילות שלא חלמת עלייה אז לך לקרבי ל3 שנים לפחות.
אל תשכח שרוב הנוער מתגייס ועושה קודם צבא ואח"כ לימודים -אז אם אתה רוצה לשרת עם בני גילך ולחוות חוויות יחד איתם ולדבר איתם על נושאים שמדברים אליהם אז לך תעשה צבא יפה ואח"כ תיפגש איתם בטיול ואח"כ באוניברסיטה(אלא אם אצלכם בחברה עושים הכל הפוך).
חוץ מזה- לא נימאס לך לחרוש? צא וגוון את חייך .
לימודים ותארים באוניברסיטה תמיד אפשר לעשות ובטח בחור מוכשר שכמוך,אך צבא קרבי זה עניין של עכשיו או לעולם לא.( דחייה וגיוס מאוחר סתם יתסכל אותך עתודאי שמתגייס לקרבי בגיל 22-23-24 זה כבר לא אותו בן 18 שמתגייס).
"התנדב לצנחנים יא בן....."
ישן 20-12-2004, 14:58
צלמית המשתמש של Kirchhoff
  Kirchhoff Kirchhoff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי טליק שמתחילה ב "שאלה מצויינת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי טליק
אם אתה "חנאנה" לך לעתודה ואח"כ תשב במשרד בקריה עד שישרף לך הטוסיק למשך 5 שנים לפחות.
אם אתה אוהב אתגרים פיזיים ונפשיים,רוצה להכיר אנשים ולבצע פעילות שלא חלמת עלייה אז לך לקרבי ל3 שנים לפחות.

אני חולק על דעתך.
אלה שהולכים לעתודה לווא דווקא חננות ובוודאי ובוודאי שלא משרתים אחרי זה בקריה [טוב חוץ מאלה שעובדים במשרד הביטחון.. אם אתם מבינים למה אני מתכוון ]
אלה שהולכים לעתודה מתגייסים ועובדים (ברוב המקרים) בתחום שבהם הם למדו, ואם זה קורה הם מחוייבים לשרת את הקבע. (אם אתה לא משובץ בעבודה במקצוע שלמדת אתה לא מחוייב לשרת קבע).
אנשים אלה גם מקבלים משכורות משופרות,, צוברים ניסיון ולאחר מכן יוצאים לשוק עם תואר וניסיון.

אם אתה חושב שאתה לא לחוץ לעשות את התואר עכשיו, ואתה מעדיף לעשות אותו אחרי צבא כמו רוב האנשים, אז יש לך אופציה של קרבי.

בכל מקרה תלך לפי ההרגשה שלך... כי אחרי זה אתה תרגיש הרגשה של פיספוס שלא בחרת מה שרצית

ישן 20-12-2004, 23:16
  אורח-לרגע אורח-לרגע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.04
עוד כמה שיקולים חשובים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Skaag שמתחילה ב "עתודה או קרבי ?"

יש עוד כמה שיקולים חשובים בבחירה :
1. כמה סגור אתה על המקצוע שאתה רוצה ללמוד?
אם אתה בוחר עתודה, אל תשכח שאתה עושה עסקה ל- 9, 10 השנים
הקרובות (4 שנים לימודי הנדסה בטכניון - לא פשוט
ואחרי זה 6 שנים בצבא). אז אם אתה בוחר ללכת לעתודה, תחשוב
טוב אם בגיל 28 זה אמנם המקצוע שרצית (הכרתי הרבה עתודאים
שהצטערו שהלכו למסלול, כי בגיל 18 המחשבה שלך עדיין לא מגובשת)

2. אם הצבא מממן לך את לימודי העתודה (כמו בתוכנית עתידים),
אז מדובר על סדר גודל של 75000 ש"ח בסה"כ; אם אתה מתחיל ללמוד
אחרי הצבא, תצטרך גם ללמוד וגם לעבוד - לא פשוט בכלל.

3. אל תשכח שיש סיכוי גם להיפצע בשירות קרבי או לקבל פגיעות
נפשיות כתוצאה מטראומה (לא יודע מה האחוז בכל שנתון קרבי שיוצא מהשירות
פגוע) תשכלל גם את ההורדת הסיכונים האלה בבחירה...

בהצלחה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:01

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר