לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2006, 08:40
  route anywhere route anywhere אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.04
שאלה כמות השליטה במצלמה חדשה.

שלום לכולם ,
קודם וחשוב מאד , קראתי הרבה הודעות קודמות ( בטח לא את כולן ) אבל עדיין עולות לי השאלות
ולכן אני שואל מצטער מראש על האורך.

ההתלבטות שלי באה מכך שאני רוצה לקנות מצלמת SLR ( הנוכחית שלי הינה DSC-V1 ) שעליה למדתי לצלם ונהניתי ממנה וכו אבל אני רוצה להמשיך הלאה.
במהלך העבודה עם ה P&S נתקלתי רבות במקרים של "אם הייתי יכול לשלוט ב...." למרות שלמצלמה יש manual mode הוא לא נותן שליטה מן הסתם בכל הפרמטרים וגם באלו שנותן השליטה אינה מלאה.

זה מובן וטוב ל P&S אבל עכשיו כשאני רוצה לקנות מצלמה יותר טובה ( ויקרה ) שאני לא אוכל להרשות לעצמי להחליף יותר מדי ( זה לכמה שנים קרובות הקיצר ) אני רוצה לקנות מצלמה שיש בה את מלוא יכולות הלימוד, כלומר לאו דווקא התכונות הכי טובות ( למרות שזה רצוי מאד) אלא מלוא יכולת השליטה - כדי ללמוד כמה שיותר ( אם אין אפשרות מסויימת או שהיא אוטומטית בלבד אני פחות לומד מהעניין נראה לי)
בנוסף גיליתי עם הנוכחית שלי שאני משיג גמישות הרבה יותר טובה במצב הידני ( ולרוב תמונות שלדעתי טובות יותר )

אז השיקולים שלי הם אלו :
1. אני יכול להוציא עכשיו כ10,000 ש"ח לפני מע"מ ( היות וזאת קנייה גדולה אני יכול לזוז קצת ימינה ושמאלה)
2. אני לא בקיא מן הסתם בכל רזי הצילום והטכניקות אבל אני לומד די מהר כך שאני לא רוצה לקנות מצלמה עם פחות יכולות "לבינתיים" .
3. ממה שאני מבין ( וזה כנראה לא הרבה ...) אני מתלבט בין שני דגמים של גוף אבל אין לי שמץ של מושג לגבי עדשות ( כמה העדשה מגבילה אותי מעבר למפתח צמצם וזום וכו')
4. הדגמים הם D200 של ניקון ו 30D של קאנון . ( למרות שהם לא באותו מחיר הם באותו סדר גודל בקאנון אני אוכל להשקיע בעדשה טובה יותר , וכמובן אני לא ""חייב"" לבזבז את כל הכסף )

כמו שאמרתי אין לי שמץ של מושג לגבי עדשות , האם זה אפשרי להתחיל עם עדשה אחת בלבד?
אם לא יכול להיות שה D200 לא רלוונטית
בכל מקרה אני לא רוצה לעורר את נושא ה NIKON או CANON מהאספקט הזה מבחינתי השאלה תקפה גם לגבי שני דגמים של NIKON או שני דגמים של CANON.
תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-05-2006, 13:30
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי route anywhere שמתחילה ב "בהכרח שכח ?"

תראה, הגוף החדש של ניקון ממש איכותי.
שיפורים בכל דבר, הכל מחיישן, אוטופוקוס, ממשק, עמידות.... המצלמה היא מצלמה ברמה של מצלמה מקצועית תאכלס, ולא DSLR חובבים כמו ה 20D / D70s (אפילו שיש כמה שלא מבחינים בהבדל).

אני הייתי עם גוף ועדשת הקיט תקופה של כמה חודשים עד שקניתי את העדשה השניה שלי.
אם אתה יכול להסתפק בקיט 18-70 בינתיים, אז ברור שהגוף של ניקון טוב יותר, רק שלדעתי חבל לך להיות כל כך לחוץ תקציבית.
הגוף של קנון מצויין גם הוא ואני לא יודע אם אתה באמת צריך גוף כל כך מאסיבי כמו של ה D200.
מבחינת איכות תמונה אתה לא תראה הבדלים, והגוף הזול יותר (30D) יאפשר לך להתגמש יותר עם עדשות.

שמע - זו דילמה קשה שאין לה תשובה אחת נכונה.
כשאני קניתי את שלי, הייתי בדיוק באותה הדילמה. האם לקנות את הגוף ניקון היקר יותר, או את הקנון הזול יותר (אז הדילמה היתה בין D70 / 300D) והלכתי על הגוף היקר.
את הכסף לעדשות השגתי עם הזמן...

ישן 11-05-2006, 20:19
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי route anywhere שמתחילה ב "לא יודע איך לדרג ..."

עזוב את התגובה המטופשת הזו. אל תתייחס אליה.
כשאני קניתי את ה D70 שלי ידעתי עוד פחות מכולם פה בפורום. לומדים עם הזמן.
גם היום כשקניתי (ועדיין קונה אביזרים פה ושם) את הסטודיו שלי, הידע בצילומי סטודיו מאוד מוגבל. זו הסיבה שקניתי אותו, בשביל לצלם ולהתנסות בעצמי.

מבחינת שליטה במצלמה, כל DSLR תתאים לך, החל מה D50 שהיא הזולה ביותר וכלה ב D200 שהיא היקרה ביותר (עד סכום ה 10,000 שקלים).
תוכל ללמוד לצלם יופי בכל המצלמות שבין ה D50 ל D200 (כולל).
העניין הוא שה D200 הרבה יותר איכותית, מהירה, מאסיבית ועוד כל מיני מחמאות שונות ומשונות. תאכלס מבחינת ללמוד לצלם, תוכל להיות סופר מקצועי גם עם D50 ואדרבה עם 30D.

בנוגע למה שכתבת לי (אין לי כוח לכתוב שתי הודעות), שכח מהקיט D200 + 18-200mm.
מילא לקנות את המצלמה - אבל אין לך סיכוי למצוא את העדשה הזו במלאי של איזו שהיא חנות. היא אזלה מהמדפים בכל העולם ונראה שניקון לא מתגברים על הביקוש העצום והתור ארוך מאוד.
אם היית יכול להשיג לעצמך D200 ואת עדשת ה"קיט שלה" 18-200 VR... היית יותר מסודר ממסודר!

בנוגע להבדלים בעדשות - זה מה שבסופו של דבר מגביל את הצילום שלך.
אם לא תקנה עדשת מקרו - לא יהיה לך מקרו.
אם לא תקנה עדשה רחבה, לא תוכל לצלם רחב, ולא משנה כמה טוב הגוף שלך.
אם לא תקנה עדשה מהירה, אתה תמצא את עצמך מפספס הרבה פריימים שדורשים זריזות (עצמים דינאמיים כמו ילדים, חיות, מקרו, ספורט...).

ישן 11-05-2006, 22:56
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי route anywhere שמתחילה ב "אוייש עצוב כמה שאתה צודק"

שמע.
גוף טוב זה תמיד נכון לקנות.
אני לא חושב שהייתי מצלם טוב יותר עם D200 מאשר עם D70, אבל האיכות של ה D200 טובה יותר. המצלמה טובה יותר ובסופו של דבר, את אותה התמונה שאצלם עם המצלמה הנוכחית שלי, לו הייתי מצלם עם D200 - השניה היתה יוצאת טוב יותר.

למעשה, מה שמשפיע על איכות התמונה זה שילוש של חיישן ועדשה.
אם החיישן מעאפן, אז גם עדשה מעולה לא תתן תוצאות מעולות.
אבל אם החיישן והעדשה מעולים - השמיים הם הגבול.

אני לא קניתי את ה D70 שלי בשביל להחליף אחרי שנתיים, ולכן הגישה שלך נכונה (לקנות את הגוף הכי טוב שהכסף שלך מאפשר). עדשות תמיד אפשר לקנות אחרי כמה משכורות (ומי כמוני יודע).
"העניים חיים ביוקר". משפט שאמא שלי תמיד אומרת. מי שעני וקונה ציוד זול, מוצא את עצמו משדרג ביוקר מאוחר יותר. ומי שקונה פעם אחת ציוד יקר ואיכותי, נשאר איתו לתקופה ארוכה.
אם יש לך כסף ל D200 ואפילו הקיט של ה D70 (עדשה נהדרת 18-70) אתה תהיה מסודר. אני אישית צילמתי בתחילת הדרך עם הקיט הזו והיא היתה לי מעולה. עד היום אני משתמש בה בצורה מאוד נרחבת אפילו לפורטרטים כאשר יש לי שתי עדשות נוספות שאמורות להיות מעולות בדיוק לצורך הזה (שתי עדשות 50מ"מ קבועות).

אין לי מושג ואני לא חושב שאפילו לניקון העולמית יש מושג מתי הדרישה תרד לעדשה הזו.
זו פשוט עדשה דנדשה בשוק (הוכרזה לפני פחות מחצי שנה אם אני לא טועה, ולא, אין לי כוח לחפש בגוגל) והיא מדהימה. זו עדשה עם מייצב ואורך מוקד אכזרי שמכסה את כל טווח היום-יום ועוד יותר באיכות גבוהה כמו שניקון יודעים לעשות. כל העולם רוצה לקנות אותה, והחברה' שם במפעל פשוט לא עומדים בקצב. בעזרת השם זה יגיע גם אלינו. אני אישית עוד לא ראיתי אותה במו עיני, אם כי אני יודע על שני חברים שלי שאמורים היו לקבל אותה כבר.

סבלנות זה ערך מעולה.
אם תוכל באמת להעזר בסבלנות, זה רק יתן לך יותר זמן להעריך את המצב שלך. הן מבחינת ההיצע בשוק, והן לחשוב שוב על התקציב שלך (להגדיל או להקטין אותו). שני פרמטרים אלו יקבעו בסופו של דבר, איזה ציוד אתה תקנה.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 11-05-2006 בשעה 22:58.
ישן 12-05-2006, 06:15
  route anywhere route anywhere אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.04
תודה
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שמע. גוף טוב זה תמיד נכון..."

אגב אם כבר בעניין
ראיתי תגובות שלך בנושא ( ואני מסכים עם חלק מהדברים שנאמרו שם ) עדיין
ראיתי שישנם הפרשי מחיר לא קטנים בין הארץ וחול ( בחנויות גדולות לא סתם )
נניח קיט עם ה 18-200 ( אוקי שלא זמינה וכו') עולה 2400$ ופה בארץ קיט ה 18-70 עולה בערך אותו דבר ( 11800 אחרי מע"מ ) .
בין אותם מוצרים הפרי המחיר הם של כ 10% ( אחרי מע"מ והכל ) לגוף בלבד ( לקיט אני מעריך שזה יהיה יותר )
שתי שאלות עולות
האם יש הפרשים נוספים שאני לא מודע ? ( תוספות מס משלוח וכו ? )
והאם יש בעיות מיוחדות שמתעוררות בקניייה בחו"ל ( חוברות לא משנה - במילא אקרא את האנגלית)
כלומר האם בסופו של דבר שווה לחסוך את ההבדל או שזה סיכון גדול מדי? ( ואולי אפילו יוצא הפרש קטן יותר ...) אני בכלל לא סגור איפה לקנות דעתי היא לכיוון הארץ דווקא אך ההבדל במחיר ...
דילמה ידועה בטח
אשמח לדעתך

נערך לאחרונה ע"י route anywhere בתאריך 12-05-2006 בשעה 06:19.
ישן 12-05-2006, 10:49
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי route anywhere שמתחילה ב "תודה"

עדיף לקנות בחו"ל בגלל המחיר.
הבעיה היא שכשאתה מכניס את הציוד לארץ, אתה נדרש לשלם למדינה מס בגובה 16.5 אחוז, שזה לא מעט, מה שהופך את הקניה בחו"ל, בהרבה מקרים ללא משתלמת.
יש כל מיני טריקים להבריח ציוד לארץ מבלי לשלם עליו מס... אבל חלקם מסוכנים מאוד ואם יתפסו אותך, אתה תשלם מע"מ כפול.

את רוב הציוד שלי קניתי בארץ, אבל היו כמה דברים שהבאתי מ B&H...
בעיית האחריות זו הריסיקה הכי גדולה. אם יש לך בעיה במצלמה, נותן האחריות שלך יושב 14,000 קילומטר ממך. די באסה.

אני תמיד ממליץ על קניה בארץ מהרבה סיבות, אבל להמליץ על הדבר היקר זה תמיד הכי קל. בד"כ זה גם הכי טוב.
אתה חושב שתוכל לחיות עם גוף D200 ועדשת 18-70 בינתיים?
אם כן, אני מוכן אפילו להמליץ לך על הקניה הזו, אפילו שעם הקיט החדשה, זה היה משתלם הרבה יותר (אבל מה שלא ניתן להשיג, לא ניתן להשיג).

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 12-05-2006 בשעה 11:04.
ישן 12-05-2006, 11:03
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "עדיף לקנות בחו"ל בגלל..."

אני גם ממליץ על הקניה הזו. עם אתה קונה גוף טוב אז אתה יכול לשדרג אותו ולאט לאט ליקנות עדשות נוספות. להחליף גוף זה קבר אסק לא זול. ה D200 צריחה להיות מצלמה פצצה ואני לא חושב שאתה תיצתרך להחליף אותה ב 3 או 4 שנים הבאות. עם ה D70 נחשבת עדין למצלמה טובה אפילו שהיא בת 3 או 4 שנים אז ה D200 תישרוד יותר. העדשה 17-70 שנרקיס המליץ לך טובה מאוד. נכון שזו לא עדשה 2.8 אבל בתור אתחלה היא טובה וגם ליותר מזה. נרקיס מוצי איתה דברים סוף הדרך. וגם אני צילמתי איתה ונהנתי מאוד מהתוצאות ומהמיהירות. עם תרגיש שאתה רוצה להיתקדם אז תמיד תוכל ליקנות עדשה נוספת.

נ.ב

עם תיקנה את המצלמה אז כימעת כול אחד בפורום ירצה לצלם איתה לפחות 2 תמונות. אז אתה חיב לנו על העזרה אז תיתקונן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר