לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2004, 14:03
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
קצת קשה להעביר את זה וירטואלית אבל אני ינסה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב "הבעיה היא שהקבוצה השנייה"

למה ראוי להטיל עונש מוות ? הרי ידוע לנו שיש וויכוח גדול ורב בעולם כולו בעד ונגד עונש המוות, המתנגדים יטענו שאין לאף אחד זכות ליטול חיים של בן אדם פרט לאלוהים אז אני שואל אותם ומה אם אדם קם ככה סתם ורצח אדם אחר? לא במקרה גרם למותו ברשלנות אלא בכוונה תחילה בתכנון ובביצוע רצח אותו ונטל את נשמתו, מה אז? גם אז אסור יהיה להטיל עליו עונש מוות ובעצם להשוות את מעשיו? בעצם הוא גזר על עצמו את עונש המוות ברגע שרצח, הוא יודע שחייו בסכנה אולי אז הוא יחשוב קצת יותר לפני שימהר להחפז ולרצוח, כמובן שבעניין החוק על עונש המוות יהיו תנאים רבים ומגבילים שימנעו מהטלה שרירותית שלו אבל עדיין יש צורך בקיומו בחוק כדי לגרום לאנשים להרתע מביצוע הרג של אנשים אחרים.

ניקח 2 דוגמאות, אדולף אייכמן, פושע המלחמה הנאצי שהיה אחראי באופן ישיר על רציחתם של אלפי יהודים במהלך השואה ובאופן עקיף השתתף בתיכנון ובביצוע של הפתרון הסופי שהוביל לרציחתם של מילוני יהודים, כאשר נשפט בארץ הוא זכה לקבל עונש מוות והוצא להורג, האם גם במקרה שלפנינו לא היה צריך להטיל את עונש המוות? התשובה שלי היא שראוי היה לנהוג כפי שנהגנו, אותו אדם נטל במו ידיו את חייהם של רבים כך ללא סיבה והיה אחראי באופן ישיר לאותם מעשים נוראיים וטוב שהוא הוצא להורג ולא זכה לחיים טובים מאחורי הסורגים עם 3 ארוחות ביום, טלווזיה, מזגן ועוד.

ניקח דוגמא נוספת, אישה שנאנסה, אם הייתה בידיה האפשרות היא הייתה קמה והורגת את האנס, כאשר במקרה זה אפילו זה לא היה נקרא רצח אבל היא אינה יכולה לעשות את זה ונאלצת לראות אותו נהנה מהחיים מאחורי הסורגים וגם משוחרר אח כך לחופשי וכך לא רק שהוא לא משלם על המעשים שלו אלה שהוא אף יכול לבוא לנשים נוספות ולאנוס אותן גם ובעצם לרצוח אותן מבחינה נפשית, עכשיו אני שואל אותך, היית רוצה שאדם שכבר אנס מישהי יבוא ויאנוס גם אותך? אני בטוח שלא, ואם אני יגיד לך שהאפשרות היחידה שזה יקרה היא שיוציאו אותו להורג, מה אז ? גם תתנגדי לעונש המוות? אני משער שלא, ועכשיו תחשבי קצת יותר בגדול, הרי כל מה שאנס עושה הוא להנות כמה רגעים, שלאחרהן אם יתפס ישב מעט בכלא, אם היה מוצב בגין ביצוע מעשה נתעב זה עונש מוות אני בטוח שכלל לא היו מתרחשים מקרי אונס או שהם היו מועטים מאוד, כאשר אדם היה יודע שהוא יכול לשכב עם מישהי תמורת 150 שקלים או לאנוס מישהי תמורת מותו אני בטוח שהוא היה בוחר באפשרות הראשונה ומציל את חייו, כך היינו חיים בעולם טוב יותר שבו ישנם פחות אנשים מסוכנים ופחות אנשים מסכנים את עצמם בחיים שלהם.

אני יודע שאולי לא הסברתי את עצמי מספיק טוב ואולי גם לא הבנתם כלל את כוונתי וגם אני בטוח שיש אנשים שנשארו איתנים בדעתם נגד עונש המוות אבל אם נציב את העובדות בעד ונגד עונש המוות ונרד לעומק העניין נבין שראוי לו לעולם המתוקן והמודרני שיונהג בו עונש מוות על מקרים חריגים רק כך נוכל לשמור על עצמנו ועל העולם טוב יותר, דבר זה דומה לחיים בדמוקרטיה או בדיקטטורה, אז נכון שבשניהם יש דברים טובים ודברים רעים אך בסופו של דבר החיים בדמוקרטיה הם הטובים ביותר, כך לגבי עונש המוות, עדיף שלא היה בו צורך כלל אבל משיש את הצורך ראוי וצריך להשתמש בו כדי לשפר את איכות החיים של כולם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2004, 15:26
  גולבו כחולות גולבו כחולות אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.08.02
סיפור מעולה אני יברר לך את שמו ויש לי עוד משהו
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מוקד שמתחילה ב "כן אתה צודק"

יש עונש מוות בארה"ב אבל הוא לא מופעל מיידית ומוצא להורג עובר תהליך עד שהוא מגיע לשלב הזה (בקשת העונש ע"י התובע, אישור של השופט לכתב האישום, החלטה של המושבעים על כך שהנאשם אשם, החלטה שלהם על העונש, אישור של השופט, חתימה של מושל המדינה, אי קבלת בקשת חנינה ורק אז ישנה את ההוצאה להורג) ולכן ניתן לאפשר את העונש בחוק כיוון שהוא יופעל רק לעיתי רחוקות גם במקרים שבהם החוק מאפשר זאת (כמו שלא על כל רצח מוטל מאסר עולם).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:11

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר