לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-05-2006, 22:38
  boozi boozi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.06
מאמר על גיבוש צנחנים\דובדבן.

אני ביצעתי את הגיבוש שלי ב9-10 במאי.
אוקי , מגיעים למחנה תל השומר בשעה 8 , אני אישית לא הייתי ש8 כי ידעתי שאני סתם התייבש שמה , אז הגעתי בשעה 8 וחצי.אחרי שנכנסת בשער והראת לש.ג שאכן אתה בתאריך הנ"ל מבצע את הגיבוש אתה נרשם אצל כמה פקידים שאכן הגעת לגיבוש,ואז הולך לשבת עם כל החב'ה מכירים קצת אנשים , מדברים ,מעשנים וכו'.אחרי חצי שעה בערך בא אלינו המפקד של הגיבוש ודיבר איתנו ואמר כל מיני דברים על הגיבוש שייערך יומיים ובלה בלה בלה.קייצר לאחר מכן ,אתה מתייבש עוד כמה דק' עד שבא פקיד ממדור סיירות ומסביר לך על דרכי ההגעה שלך לצנחנים או לדובדבן או לא לקבל כלום.אחרי זה הוא מחלק לכולם דפים על היחידות של מיתר ,עוקץ ,פלסר שריון ,ויהלום שזה בעצם כדי לגרום לך להגיע לחטיבות האלה כי אין להם כאלה ביקוש.
ואז מחכים עוד כמה דק' ובא הרופא ומדבר איתכם על המצב הבריאותי בכללי ,כלומר מי שחולה שלא יעשה את הגיבוש וכו' וכו'.אח"F מחלקים שאלון רפואי שאתה צריך למלא אותו כדי להציג אותו אח"כ מול הרופא בנוסף לשאלון שמילאת אצל הרופא משפחה.אחרי שמילאת את השאלון הרפואי ,כולם הולכים לקחת מדים וחגורות , תיקחו מדים נוחים וטובים כי אם לא אח"כ יפריע לכם במהלך הגיבוש.
אחרי שלקחתם את המדים אתם מסתדרים בצוותים ובא אליכם מפקד שנמצא לפני שיחרור , לי אישית היה חייל ממגלן לקראת שיחרור אחלה גבר באמת וקרא את השמות של כולם כדי לוודא שכולם נמצאים.אחרי זה כולם מחכים בתור לרופא שבודק לך לחץ דם ואם הוא גבוה אז לוקחים לכם חום ואם החום גם גבוה אז אתם לא תשתתפו בגיבוש.ואז הוא מסתכל בשאלון הרפואי גם שמילאת ע"י הרופא וגם שמילאת לפני כן ושואל אם הכל פסדר , אם חלית בשבוע האחרון אם היה לך שילשולים וכו' וכו' , אחרי שאמרת לא לא לא לא ולא אתה לוקח את הת.ז שלך והולך לשלום עם שאלון אישי.את השאלון האישי אתם חייבים למלא כי בסוף הגיבוש הוא ישמש את המראיינים לשאול אתכם שאלות דרך מה שמילאתם בשאלון , אל תשקרו תגידו רק ת'אמת!!.אחרי שמילאתם אותו מחכים עוד 10 דק' ויש ארוחת צהריים(זה היה ב12 וחצי) אחרי שאוכלים את האוכל(ד"א אוכל בן זונה ממש טעים) עולים לאוהלים ומנמנמים איזה 10 דק'.אחרי 10 דק' המפקד ממגלן קרא לנו להסתדר בח' ברחבת המסדר שמה הוא עזב אותנו ובא אלינו חייל מדובדבן. ואז הוא אמר לנו שהצוות שלנו אחראי לסדר את האלונקות ,השקים על האלונקות , התדלים,פקלים ו200 מימיות שזה אמור להיות לכל הצוותים בגיבוש(כל צוות היה אחראי על משהו אחר-צוות אחד על מילוי השקים שנרוץ איתם , צוות אחר לנקות שירותים ,צוות אחר במטבח וכו').אחרי שסידרנו את הכל בזמן מוקצב ואחרי שהוא טירטר אותנו כל הזמן הלכנו לנוח באוהלים , הכרנו גם אנשים חדשים באוהל וכו'.בשעה 4 התקבצנו כל המתגבשים ברחבה ושמה הקריאו לכל שם את המס' שלו שיהיה בבר-אור , אני אישית הייתי מספר 20.אחרי שהוא הקריא 60 איש ואמר לכל אחד מה המספר שלו יצאנו כצוות ה1 לריצת 2000.הריצה מתבצעת מחוץ לגבולות המחנה של תל השומר , מסלול חולי.עשינו מתיחות וכו' , ואז התקבצנו כולם להזנקה ,לא לפני שהמפקד אמר לנו את הדרך של המסלול וכו'.בדרך המסלול עומדים חיילים שרואים אתכם אז חבר'ה לא להפסיק לרוץ אפילו שקשה.אוקי , התחלנו את הריצה ,כמו שאתם כבר יודעים כולם מתחילים לרוץ בעדר אחד גדול ומאד צפוף בהתחלה ומתחילים לרוץ מהר....אני רצתי סבבה ריצה בינונית כזאת ואז אתה רואה שכולם מתעייפים ואתה מתחיל לעקוף אחד אחד.עד לדרך הלוך(שזה 1000 מטר) הייתי מקום 4 ובדרך הלוך כבר התחלתי לעקוף את שאר החבר'ה ובסוף סיימתי 2 בתוצאה 6:50(בד"כ לא אומרים לך את הזמן אבל הכרתי את המפקד אז הוא אמר לי).אחרי שסיימת את הבראור ושתית מים ונחת קצת , אתה מחכה לעוד שאר הצוותים שיבצעו את הבראור,וכמו שאמרתי היו 60 איש בכל צוות והתחלנו את הגיבוש 275 , אז היינו 5 צוותים שהצוות האחרון הכיל פחות אנשים.
אחרי שכולם סיימו את ריצת הבראור הלכת לנוח קצת ושוב לדבר עם החבר'ה.אחרי כשעה המפקדים קראו לנו לרחבת המסדר ועמדנו בח' והם הקריאו את האנשים שלא עשו תוצאה מספקת בבראור והם נאלצים ללכת.(אם אני לא טועה המפקד הקריא בין 30-40 חבר'ה).אחרי שהוא הקריא את השמות שלא ימשיכו בגיבוש ,כולם הלכו לארוחת ערב בחדר אוכל.אחרי שאכלנו ושתינו(ובירכנו..חחח) הלכנו שוב לאוהלים אם אני לא טועה ואז אחרי איזה חצי שעה המפקד הראשי של הגיבוש קרא לכולם להגיע לרחבה ושמה חילקו את כולם לצוותים חדשים עפ"י הבראור ,ועם הצוות החדש הזה אתם תבצעו את הגיבוש בלילה.בקיצור היינו 9 צוותים של 25-30 איש בצוות.ואני וחבר שלי בפוקס אשכרה מתנה מה' יצאנו ביחד באותו צוות , ה ממש עזר לנו במהלך הגיבוש עצמו.אז אחרי שהכרנו את המפקד שלנו שגם הוא היה מדובדבן ואחרי שהוא חילק לכל אחד את המס' שהוא יהיה איתו בלילה ויבצע את הגיבוש הלכנו איתו לרחבה מסויימת ושמה עמדנו בשלשות מולו והוא הסביר לנו מה הולך להיות בלילה בגיבוש , דוגרי הוא היה מזה מצחיק ורואים שהיה אכפת לו מאיתנו ,הוא אמר לנו שכל מי שבקבוצה הזאת יסיים את הגיבוש הזה , הגיבוש כולה 2 וחצי אינטנסיביות ואח"כ הכל משימות וכו' , ושהגיבוש האמיתי שלכם יהיה יחטיות.
ואחרי זה הוא אמר לנו שאין לנו מיטות באוהלים שלנו אז אנחנו צריכים "לגדל"(בשפתו -לגנוב מאוהלים אחרים..חחחחח זה היה קטע מצחיק לאללה).אוקי , אחרי שגידלנו מיטות ומזרונים וסקאביאסים(שמיכות) התחלנקנו באוהלים וקבענו זמנים שאנחנו צריכים לשמור בלילה.קייצר "כיבוי אורות" היה ב10 ,כולם הלכו לישון חוץ מהשומרים ובמהלך הלילה מחליפים אחד ת'שני(אני אישית לא שמרתי בכלל כי הייתי אמור להיות אחרון וגם ככה כולם קמו כבר).אוקי אחרי שישנו מ10 עד 3 וחצי לפנות בוקר , כולם קמים מהמיטות מקפלים שמיכות ,מיטות והולכים למקלחת\שירותים לצחצח שיניים ,לחרבן,להתשין וכל ת"ש שצריך לעשות.אחרי שעשינו את כל זה הלכנו כצוות אחד לקחת את המימיות שלנו , האלונקה ,הפקלים והתדלים.סידרנו אותם לידנו ואז המפקד אמר לנו ללכת לשתות תה עם לחם וביסקוויטים.אחרי ששתינו בא אלינו מפקד חדש מילואימניק שמעכשיו ועתה הוא ילווה אותנו בגיבוש עצמו ויקרע לנו קצת ת'תחת.בנוסף אליו התלוו אליו עוד 8 מילואימניקים שרושמים הכל(כמו שאמרתי כבר באשכול נפרד ,אני הייתי בצוות מאד קשה כי כולם הפציצו בבראור לכן יכול להיות שאצלנו היה הרבה מאד מילואימניקים שרושמים הכל).אוקי מאותו הרגעהתחיל הגיבוש , הואאמר לנו להרים את האלונקות לקחת שקים תדלים פקלים וללכת אחריו.אחרי שיצאנו משטחי המחנה לכיוון השדות הלכנו עוד איזה 200 מטר עד לאיפה שעושים את הספרינטים של השקים.המפקד אמר לכל אחד לקחת שק הכי כבד ולשיפ אותו על הכתפיים.אוקי כולם לקחו שקים שמו על הכתפיים ויאללה מתחילים עם השקים.עומדים כולם בקו זינוק אחד וכולם ביחד עולים דיונה ויורדים אותה תוך כדי עיקול ורצים בחזרה לנקודת ההתחלה.ואז הוא אומר לנו "צוות 9 לא הגעתם בזמן אהה?? , אוקי אז עכשיו אנחנו נעשה תחרות אישית עפ"י סדרי הגעה ,30 שניות זוז" , כולם רצים ואחד מנסה לעקוף את השני ורשמים את ה3 הראשונים.ככה עושים את זה הרבה הרבה הרבה הרבה פעמים עד שהמפקד כבר משתעמם מזה ורואה שכבר פרשו 17 מתגבשים(התחלנו 28 סיימנו 11).כמו כן במהלך השקים תמיד יהיו את אלה שמעכבים את כל הצוות,לכן המפקד אמר לכל מי שהגיע ראשון להרים את הידיים באויר עם השק(25 ק"ג) ולא להרודי עד שחבר שלכם מגיע ,וזה מאד שובר וכבר כואב בידיים ואין כוח כי אתה עדיין מתנשב ולא נכנס אויר לריאות שלך כמו שצריך.קייצר אז זה קרה הרבה פעמים ככה ותמיד יש את אלה שצועקים על האחרונים שיזוזו כבר וכל זה.
אוקי , אחרי שעשינו את זה במשך שעה ורבע מה שלא קל בכלל , המפקד אמר לנו לשתות הרבה.אחרי ששתינו הרמנו את כל הציוד והאלונקות והלכנו לרחבה של הזחילות.שמה עשינו את הזחילות-זה מתבצע על אדמה עם חצץ כזה ,אני אישית כולי עם סימנים כחולים ופציעות קטנות כאלה.את הזחילות עשינו 10 פעמים ,מרחק של 100 מטר.אחרי שסיימנו גם עם הזחילות ,התחלנו לבצע ספרינטים מנקודת התחלה ו4 ראשונים לוקחים אלונקה והשאר שלא הצליחו להיות בין ה4 הראשונים עושים עוד סיבוב בלי אלונקה.שוב היה לנו לעשות את התרגיל הזה 10 פעמים , אני אישית לקחתי אלונקה 5 פעמים ופעם אחת גם יכלתי לקחת עוד פעם אבל חבר שלי לא לקח הרבה פעמים את אלונקה אז אמרתי לו "לך אחי לך" וראיתי שאחת הרושמים שמע אותי אומר את זה וראה שאני נותן לו אז הוא רשם אותי לטובה(מקווה..חח).אחרי שסיימנו גם עם זה שתינו שוב ,סידרנו מכנסיים חגורות וחיכינו למשימה הבאה.המשימה שהמפקד אמר לנו לעשות זה לבנות מודל של מחנה תל השומר שבוא שהיינו ולהעמיד עמדות תצפית של חיילים מכיוון שקיבלנו מודיעין על כך ששני חמאסניקים בדרכם למחנה או משהו כזה.קייצר עשינו את זה כמו שצריך , תשתתפו בדיונים האלה ותעזרו ,זה חשוב ,הם רושמים הכל ועל איך שאתם מנהיגים וכו'.ביצענו את המשימה והמפקד עצר אותנו באמצע ואמר לנו להרים את כל הציוד ולבוא אחריו.הלכנו אחריו לעוד מקום שבוא עושים משימות.המשימה הייתה להעביר את כל הצוות ממקום אחד לצד שני בגלל שיש באמצע מוקשים וכל זה בעזרת חבית ,צמיג ובול עץ של עמוד חשמל ואסור לבול עץ לגעת ישירות בחבית אלה קודם כל בצמיג ואז בחבית.קייצר גם את זה עשינו בהצלחה , היינו צוות בן זונה באמת , היינו כולה כמה שעות והרגשתי שאני מכר את הצוות הזה כבר שנתיים.אחד תמך השני ועזר לשני ועודד ת'שני לא לפרוש מה שמאד היה יפה!
אחרי שביצענו את זה מרנו שוב אלונקות ואת שאר הציוד ועשינו טירטורים ועליות של דיונות עם האלונקה והציוד עם זמני הגעה , וכמובן של א הספקנו את זה אז הוא תיזז אותנו כל הזמן(טיפ: תנסו להיות כמה שיותר מתחת לאלונקה או עם הפקלים והתדלים , וגם למי שאין ציוד על הגב או האלונקה אז תעזרו לחברים שלכם ע"י תמיכה מקדימה שלא ייפלו או להושיט יד וכו').אחרי שעשינו גם את זה המפקד לקח אותנו למתלה שזיפים.במתלה שזיפים אתה צריך להחזיק כמה שיותר זמן באוויר עם אחיזה של הידיים בעמוד של מתח בעיניים סגורות.אני תמיד נשארתי אחרון וכולם נפלו לפני , פשוט כל כל הייתי עייף אז נרדמתי ולא הייתי לחוץ ושמרתי על קור רוח.
ואז הוא עשה לנו מין משחק כזה שכולם אוחזים במתח ונמצאים באויר וחייבים תמיד שישארו 4 אנשים במרכז וכל הזמן צריך לעשות חילופים ומי שבמרכז מחליף את מי שהיה על העמ' וכך האלה......ובמידה ונפלו אנשים לפני שאמרו לעשות חילוף ונוצר דבר כזה שנשארו 5 אנשים על הקרקע אז הוא מטרטר אותך לרוץ לאיזה עמ' ולחזור בחזרה.אחרי איזה 15 של התרגיל הזה ,הוא נתן לנו משימה לבנות מודל של א"י בעזרת צמחים.אני גם במשימה הזאת הראתי מנהיגות ואני זה שסידרתי את המודל והסברתי כל דבר ודבר מה צריך ואיפה וכל שאר הקבוצה הביאו לי את הצמחים.לאחר מכן הוא אמר לנו לשים במפה שיצרנו את כל הבסיסים של חה"א שאנחנו מכירים אז כל אחד זרק בסיסים וסיימנו גם את המשימה הזאת.לאחר מכן הוא שוב לקח אותנו לשקים וביצענו עוד 20 דק' בערך את השקים.ופעם השניה כבר אף אחד לא פורש כי עברת כבר יותר מחצי דרך אז אתה לא תפרוש עכשיו ודבר שני היה גם אור יום ופחות אנשים אז היה הרבה יותר קל לבצע את השקים.אחרי שסיימנו עם זה לקחנו את הציוד והתחלנו מסע X אלונקות ,וכל זה אחרי ששתינו וסידרנו את כל הציוד שוב ומילאנו את הג'יריקנים.המסע אלונקות שלנו היה בסביבות ה4-3 ק"מ(אמרתי לכם היינו צוות ממש טוב ורצו לנסות לשבור אותנו אבל מה לעשות לא ממש הצליחו).במהלך המסע כל הזמן הייתי מתחת לאלונקה ומתי שהייתי צריך חילוף או כל אחד אחרי שהיה צריך חילוף ישר היינו עוזרים אחד לשני ,היינו צוות ממש תומך שזר אחד לשני כל הזמן.ושוב גם את אתם בלי כלום תתנו ידיים לראשוניים שמתחת לאלונקה ותמשכו אותם.כמו כן במהלך המסע הבוחנים רושמים הכל.אחרי שסיימנו את כל המסע הזה ונכנסנו למחנה ביצענו מתיחות ביחד עם המפקד ושאר הבוחנים הלכו ואז הוא אמר לנו כל הכבוד לכולכם והסביר לנו שהדרך ליחטיות של צנחנים עוד יותר קשה ושהגיבוש הרבה יותר קשה ואמר לנו שהתוצאות יגיעו בעוד כחודש.
אחרי זה כל צוות מחזיר את הציוד למחסן והולכים לראות את החבר'ה החדשים שבאו לגיבוש שיתבצע בלילה צוחקים עליהם קצת שהם לא יודעים מה מחכה להם בשקים.חחחחחח ,ואז הולכים להתקלח ואח"כ מביאים לנו לאכול סנדווי'צים עם שוקולד.ובינתיים מחכים לראיון האישי ואז קוראים לכל אחד מכם מבצעים את הראיון האישי(פשוט תהיו עצמכם ואל תנסו לעשות מכם אלוהים ולהשתחצן יור מדי) מסיימים הולכים לרס"פ שיתן לכם לעשות איזה משהו ,לי אישית לאסוף את הזבל(כן ,ממש) הלכתי ואספתי את כל הזבל שכבר היה בשקיות זרקתי לזבל הגדול והלכתי הביתה.

מקווה שהמאמר יעזור לכם קצת בהכנה מנטלית לגיבוש!!
וטיפ הכי חשוב:לא לפרוש בשקים תלמדו ותשננווווווווו כי כולם פשוט פורשים שמה ,אפילו שקשה לא לפרוש בשקים......נקודה!!!!!!!

נערך לאחרונה ע"י boozi בתאריך 13-05-2006 בשעה 22:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2006, 14:49
  boozi boozi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Poisoned שמתחילה ב "שאלה"

שמע אחי , אומרים שאם אתה מגיע בין הראשונים אז אתה תצא בצוות קשה וזה באמת נכון.אמרו לי גם תעשה תוצאה סבירה כזאת ותצא בצוות קל ותביא להם בראש ,אבל אני בן אדם מאד תחרותי ולדעתי הגישה הזאת היא גישה של אפס לא לתת מעצמך הכל ולהיות בצוות יותר קל.ולדעתי דווקא ההפך , מסתכלים עליך יותר כשאתה בצוות קשה כי בסך הכל יש הרבה יותר תחרותיות בצוות קשה וכולם באמת שהיו טובים אז שמים עלינו יותר עין(ככה אני מרגיש -לא סתם גם היו עלינו 8 מילואימניקים בוחנים+ המפקד הראשי ,בעוד שבשאר הקבוצות היו 4 מילואימניקים).
ודבר שני ,אתה מבצע אתה הבר-אור אחרי הצהריים והגיבוש עצמו מתחיל לפנות בוקר אז יהיה לך גם זמן להתאושש ,אז אני לא רואה בזה בעיה אם תיתן מעצמך את המירב.

נערך לאחרונה ע"י boozi בתאריך 14-05-2006 בשעה 14:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:03

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר