לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2004, 22:25
  stinger360 stinger360 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.04
שאלה בקשר לספרים של טום קלנסי

שלום!
קראתי את האשכול הזה:
http://www.fresh.co.il/dcforum/Army/5630.html
והנושא כבר דובר בפורום, אבל, רציתי לשאול שאלה ולשמוע ממי שכותב בפורום כיום, כי אין לי מושג מי מאלה שדיברו על השאלה בעבר הם חרטטנים או שיודעים על מה הם מדברים, בקשר למי שכותב בפורום היום, אני מבין מי זה מי....

השאלה: אומרים שקלנסי כותב את ספריו בדיוק ופירוט בפרטים הטקטיים למשל כמו שהנדריקס כתב:
שקשת שש עוסקת בנושא הלוט"ר...
שהמרדף אחר אוקטובר האדום עוסק בלוחמת צוללות...
שסערה אדומה עולה עוסק קרבות צוללות, קרבות ים-אוויר, קרבות שריון, קרבות חי"ר ברמות החוליה, קרבות אוויר-אוויר, משימות נגד-נ"מ ועוד...
לי נראה שספר כזה יכול לעניין אותי, כי ספרים "רגילים" לא ממש מעניינים אותי... הספרים של קלנסי באמת ככה? באמת נכנסים ברמה מקצועית לעניניים כאלה? רציתי לשמוע מה דעתכם...
והאם יש לכם ספרים נוספים שהייתם רוצים להמליץ לי עליהם...

נערך לאחרונה ע"י stinger360 בתאריך 19-12-2004 בשעה 22:28. סיבה: נזכרתי במשהו....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2004, 13:03
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
על הפרצוף - ON THE FACE
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי nisos שמתחילה ב "חברה מישהו קרא את במצור? כי..."

כל סדרת "חדר מלחמה" ממש לא טובה, לדעתי. כך גם "פוליטיקה" והכי גרוע - "כח הרשת". לצערנו, אחרי "סכנה ברורה ומיידית" קלנסי התחיל להתדרדר כלפי מטה - הספרים הפכו לארוכים ומשעממים יותר, ודמויות המפתח הפכו לצדקניות וטרחניות. למעט קשת 6 ששבר (חלקית) את הרצף, על ספריו האחרונים ויתרתי.

ועדיין, בכל אחד מספריו יש נקודות אור - במקום שבו אין דיאלוגים, האקשן מתואר בצורה קולחת ומקצועית ביותר. קלנסי יודע לעשות מחקר מעמיק, וכאמור זוכה לשיתוף פעולה רב מכל לובשי המדים בארה"ב (אחד הסופרים היחידים שיזכה לאותו סוג של כבוד גם מאדמירל וגם מטוראי).

ישן 20-12-2004, 20:25
צלמית המשתמש של stealth
  stealth stealth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
אני חולק על דעתך...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "על הפרצוף - ON THE FACE"

אני מסכים שחדר מלחמה ושאר הסדרות מאכזבים, אבל כל הספרים מסדרת 'ג'ק ראיין' (כולל אלה שלא עוסקים בו כמו "קשת 6" ו"ללא חרטה") כתובים בצורה מאוד יפה והדמויות אמיתיות ועמוקות.
מהספר "כל הפחדים כולם" וצפונה העלילות הפכו להיות הרבה יותר מגאלומניות אבל המקצועיות שלו קלנסי גורמת לכך שהעלילות הן לא בלתי מציאותיות ובמקרה אחד אפילו נבואיות- בספרים "חוב של כבוד" ו"צו נשיאותי" מסופר על טייס מסחרי שמתאבד על גבעת הקפיטול ועל טרוריסטים מוסלמים שמנסים להפיץ לוחמה ביולוגית בארה"ב- מצלצל מוכר??
איך שלא יהיה, שווה לקרוא את הספרים האלה אפילו רק בגלל הגיוון והחדשנות שלהם, לא מזמן סיימתי לקרוא בפעם השלישית את "חוב של כבוד" שמכיל קטעים כמו הסבה של B1 B למטוס ביון, קרבות נצ"ל, קרבות אויר של קומאנצ'י ושל F 22 והסבה של צוללת טילים בליסטית מדגם אוהיו לנושאת מסוקים. מבחינתי מומלץ ביותר.
ישן 20-01-2005, 19:31
  Niro1985 Niro1985 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
לא מסכים איתך!
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "על הפרצוף - ON THE FACE"

[QUOTE=סירפד]כל סדרת "חדר מלחמה" ממש לא טובה[QUOTE]

תקרא את "חדר מלחמה" שמתעסק ביחידת הכורדים שמפציצים את סכר אטאטורק בטוריקה תוך כדי נסיון ליצור מלחמה אזורית בין טוריקה לסוריה ליוון שתגרור את כל האיזור למלחמה ויכפה הסכם שלום שיצור מדינה לכורדים-קראתי את הספר ונהנתי ממנו!ואני חושב שהוא מעולה
הספר כלל איננו צפוי וקלנסי כרגיל מתאר אותו לפרטי פרטים-כרגיל גם הפעם ישראל משחקת תפקיד חשוב{כשכוח "מסתערבים" מיוחד מחלץ את הדיפלומטים האמריקאים מארמון דמשק...}

אך כמובן שגולת הכותרת של הספרים שלו זה "המרדף אחר אוקטובר האדום" ו"סופה אדומה עולה"-למיטב ידיעתי טום קלנסי הוא המומחה הבכיר ביותר בעולם היום בכל הקשור לאמצעי לחימה וטקטיקה מלחמה-אני מצפה כבר בקוצר לספרו הבא!

ישן 16-01-2005, 17:01
  הפ.ב. הפ.ב. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.04
איכות המידע של טום קלינסי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי IntelligenceAgent שמתחילה ב "כן, הוא די ארוך"

אחת הדוגמאות הטובות ביותר לרמת הדיוק של טום קלינסי היא דווקה בטעות שמופיעה ב"קרדינל מהקרמלין". בספר שנכתב בתקופת ברית המועצות מוצגת מערכת לייזר לירוט לווינים שסובלת מבעיה של ספיגת אנרגיה לתוך האטמוספר- "פריחה" שמיננת את האויר ומונעת מעבר של קרן הלייזר. בעיה שאכן זוהתה ע"י מערכות ריגול אמריקאיות.
רק לאחר התמוטתות ברית המועצות התברר שמה שנחשב "כבעיה" הוא למעשה מטרת המערכת.
הרוסים ניסו לבנות מערכת לירוט טילים בליסטיים שמבוססת על חימום האטמוספרה במסלולו של הטיל למצב פלזמה ובכך לפגוע ברש"ק ע"י חימום המעטפת ומאמצים אוירודינמיים.
היתרון האדיר של השיטה הוא שאין צורך לדייק ולפגוע בנקודה מסויימת אלה ליצור שדה פלזמה שהטיל חייב לעבור דרכו.
טום קלינסי אמנם טעה במטרת המערכת אבל בכך רק הראה את איכות מקורות המידע שלו
ישן 17-01-2005, 07:10
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
יש שתי מהדורות
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "ממש מוזר!"

הראשונה - שני כרכים, 300 ומשהו עמודים כ"א.
השניה - כרך אחד, 696 עמודים (פונט קטן יותר, נייר דק יותר).

הפרק החביב עלי אישית - ולדעתי אחד הטובים ביותר מכל יצירות קלנסי - הוא פרק 20 ("מחול הערפדים", ערפד VAMPIRE = כינוי אמריקאי ברשת הקשר לטיל אויב). בפרק זה מתואר אחד האירועים המשמעותיים ביותר בתסריט המערבי למלחה"ע ה-3 בשנות ה-80: תקיפה אוירית של שיירת ספינות קרב ומשא אמריקאיות, בדרכן לאירופה. קלנסי לקח מבצע מורכב ודינמי ביותר, והפך אותו לתסריט ברור ושוטף בצורה מפחידה! למי שזכה לשחק באחד ממשחקי Harpoon שעליהם מתבסס הספר, המצב הזה בודאי היה מוכר להחריד...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:11

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר