לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-05-2006, 21:22
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01
מידע "עשרת ה***** הטובים ביותר!!!" ; די להגזמות - שרון טל

שרון טל היתה בן-אדם הרבה יותר מאושר אילו רק היו בעולם הזה פחות כתבות עם רשימות של "דברים שאתם לא יכולים בלעדיהם"

מאת: שרון טל 21:3411.05.2006 http://net.nana.co.il/Article/?ArticleID=374046&sid=127

אם חשבתם שקראתם את כל הדברים שמעצבנים אותי, אז אתם טועים. עוד לא ראיתם כלום. כי אם יש דבר שמעצבן אותי, כזה שממש עולה לי על העצבים, זה "רשימות".

ולמה אני מתכוונת כשאני אומרת רשימות? אני מתכוונת לכתבות האלו, שנכתבות בנימה יבשושית ויודעת-כל, ומתיימרות למצוא את עשר התוכנות הטובות ביותר שיודעות לעשות משהו. המשהו הזה בכלל לא משנה. מבחינתי שאלו יהיו עשר התוכנות שינקו לכם הכי טוב את הבית או חמשת התוכנות שיעשו לכם הכי נעים בגב.

הכתבות האלה כל כך מעצבנות אותי שאני לא מסתפקת בלהקליק בזעם על האיקס (ראיתם פעם ניקיטה שמקליקה? ניקיטה גג מקליקה על ההדק לפני שהיא מפצחת למישהו את הגולגולת עם רובה ציד). את הכתבות האלה אני סוגרת על ידי ניתוק כבל החשמל מהקיר. למה שרק אני אסבול? גם להארדיסק שלי מגיע לחטוף איזו בומבה, לא?

ניסיון מטופש
הכתבות המעצבנות הללו מתחלקות בדרך כלל לשני סוגים, מיותרים באותה מידה. הסוג הראשון הוא הסוג הדבילי. נניח שאיזה כתב מצא תוכנה מאד מגניבה שהופכת את הפאלם פיילוט למראה. אוההה, מזדעק העורך שכבר מזמן מיצה את כל הרעיונות שלו, בואו נעשה כתבה על תוכנות לנשים. או שאולי הכתב מצא אתר מפחיד, ומיד, כאילו יש מאין, נוצרת לה כתבה על עשרת אתרי האימה הטובים ביותר.

הסוג השני הוא הסוג הידעני. אני בטוחה שבאיזשהו חדר מסריח מתכנסים להם כל הכתבים המכובדים, מכרסמים וופלה או שתיים, ומנסים למצוא את עשרת התוספים הטובים ביותר לפיירפוקס. זהו כמובן ניסיון מטופש לחלוטין. התוספים הרי מיועדים לאנשים שונים עם צרכים שונים, והניסיון להבין איזה תוסף אני הכי צריכה הוא ניסיון שנדון מראש לכישלון.

אני יודעת מה קורה ממש ברגעים האלו. אתם הולכים לרשימת המועדפים שלכם, שולפים משם איזו רשימה ששינתה לכם את החיים, גרמה לכם להבין מהן עשר התוכנות שאתן לא יכולים בלעדיהן ומעתיקים את הלינק. מייד אחר כך אתם מוסיפים כמה נאצות חביבות, ומשגרים את התגובה. זה בסדר. אני כבר רגילה.

הסיבה שאני פוסלת מן היסוד את זכות קיומן של הכתבות האלה היא פשוטה. הסיכויים לייצר כתבה שתצליח לענות באמת ובתמים על השאלה מיהן התוכנות הטובות ביותר בתחום מסויים, עומדים ביחס ישר ליכולתו של הכותב להכיר את כל התוכנות הרלוונטיות. בעולם כמו האינטרנט, הסיכוי שזה יקרה שווה בערך לסיכוי שאני אלמד אי פעם לכתוב כמו בן אדם. מה שקורה לרוב הוא שהכתב מכיר כמה תוכנות, עושה חיפוש אחר תוכנות דומות בשניים שלושה אתרים נחשבים, מנסה אותן במשך חצי שעה, ואז מתיישב לכתוב את הכתבה. וזו לא אשמתו של הכתב – הוא לא יכול לעשות יותר מזה. זו אשמתו של העולם, שהוא - עד כמה שזה ישמע מפתיע ומזעזע - מגוון ורחב.

אתם הבנתם את זה?

אבל רגע, אל תלכו, עוד לא סיימתי. נניח שכבר הצלחתי להתרגל לכשל הזה, ותאמינו לי, כבר התרגלתי לדברים הרבה יותר קשים, יש דבר אחד בכתבות מסוג זה שאין לו סליחה. מדובר במילת מפתח, שהרבה אנשים מקבלים אורגזמה בכל פעם שהם אומרים אותה. קוראים אותה "חווית משתמש". אתם יכולים לנסות אותה שוב, אם בא לכם על מולטי-אורגזמה: חווית משתמש- חווית משתמש -חווית משתמש. ואיך הצירוף הנהדר הזה קשור לפה? ניקח, למשל, את הגי'מייל, תיבת הדואר מבורכת הכישרונות של גוגל. היא יודעת לעשות מלא דברים שלא עשו קודם לכן, ובכל זאת, עד עצם היום הזה, יותר משנתיים לאחר שהושקה, תיבת הדואר האומללה לא למדה לשלב בין עברית לאנגלית.

עכשיו, כתבי המחשבים יכולים להגיד עד מחרתיים שזו תיבת הדואר הטובה בעולם, אבל האמת היא, תודו בכך או לא, שבכל פעם שהאנגלית משבשת לכם את הטקסט, אתם מקבלים את הג'ננה. ולמה? רק בשביל שתרגישו שאתם בעניינים? לא יותר פשוט לעבור לתיבה אחרת? אבל לא. מה פתאום שתעשו את זה. אתם הרי קראתם שג'ימייל היא התיבה הכי טובה והרי "מה שטוב למבינים, ודאי טוב גם לי".

ואם אתם לא מבינים לבד את גודל האבסורד, תנו לי רק לגלות לכם סוד קטן. מכירים את הכתבות על תוכנות הגלישה הכי טובות? מיהי תוכנת הגלישה שמנצחת פעם אחר פעם? פיירפוקס, נכון? אז רק שתדעו, שבשקט בשקט, לפחות חצי ממי שכותבים את הכתבות הללו, והחברים שלהם, ממשיכים לגלוש באקספלורר 6 כמו גדולים. כמו בתקופת האבן.אז עכשיו, קולגות יקרות שלי, יש לכם שתי ברירות: או שתתחילו לכתוב על דברים שבאמת יכולים לעזור לי, או שתעקרו את הכפתורים שיוצרים את המילים "שאתם לא יכולים בלעדיהם" מן המקלדת שלכם. ויפה שעה אחת קודם.

עד כאן שרון; עכשיו אני:

וכאן בפורום, המצב לא שונה. כל אחד פותח לו בבוקר בהיר אשכול "מהי תוכנת האנטי וירוס המומלצת" ומקבל את אותה רשימה בסדר יורד, שאני כבר יכול להקריא מתוך שינה; מישהו שואל איזה דפדפן עדיף? מיד קמים כל חסידי פיירפוקס ומתלהמים, ומנגד עומדים להם היתר עם רשימת היתרונות של הדפדפן התורן (אוונט, מקסטון, IE7 יש עוד?) זה לא שאני נגד זה, להפך. רק עשו טובה, תגוונו קצת, תגיבו משהו יותר אקזוטי מ "קספרסטי רולז!!111!" וגם תוכנות חדשות יתקבלו בברכה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-05-2006, 22:26
צלמית המשתמש של S - Designer
  משתמש זכר S - Designer S - Designer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.03
Firefox Rox!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב ""עשרת ה***** הטובים ביותר!!!" ; די להגזמות - שרון טל"

ועכשיו תגובה קצת יותר רצינית: אף פעם לא אהבתי את הנטחנוס הזה, שרון טל, כל דבר יש לו תלונות. למרות שיש לו כמה כתבות טובות, מאסתי בו, זכותי להביע את דעתי כאשר מישהו מבקש המלצה על אנטיוירוס, דפדפן וכו', בלי שאיזה פלצן שקשה מאוד לדעת מהו שמו הפרטי ומהו שם משפחתו יגיד שזה מפריע לו.

השוואות הם דבר חשוב בשביל אנשים שלא יכולים\יודעים להשוות בעצמם, ומה לעשות תמיד יהיה איזשהו מוצר מעל כולם כך שנוצרת רשימה.

נערך לאחרונה ע"י S - Designer בתאריך 14-05-2006 בשעה 22:29.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:21

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר