לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-05-2006, 19:14
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
שאלה בלי תשובה אחת.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AshqenaZ שמתחילה ב "נעלי הרים"

אין כזה דבר "הנעל הכי טובה בעולם". אפילו אין "הנעל הכי טובה בעולם למתאר מסויים". וזה בגלל שלאנשים שונים כפות רגליים שונות, ומה שנוח לאחד עשוי להיות גהינום לשני. אם ניקח דוגמה אישית, לי נעליים של גרמונט נוחות מאוד, ונעליים של אסולו (אלה שמדדתי) לא נוחות בכלל. האם זה אומר שאסולו פחות טובות מגרמונט? לא בצורה אבסולוטית, אבל בשבילי, כיוון שהן לא נוחות - כן. אשתי, מצד שני, בכלל לא מסתדרת עם גרמונט אבל מסתדרת יופי עם טרזטה.

בקיצור, לכל חברות הנעליים הגדולות יש נעליים מצויינות ועמידות, ולכולן יש מפעם לפעם פאשלות ייצור. זה שיחידה מסויימת בחרה בנעל מסויימת לא מעיד בהכרח על כלום. לעיתים קרובות הדבר נעשה משיקולי זמינות בלבד, או משיקולי פוזה, או שמועות, או אינסוף דברים שדבר אין להם עם בחירה מושכלת של נעל ובטח לא עם התאמה אישית או השוואה בשטח.

הבחירה שלך צריכה להיות על פי הגדרת המטרה (אם זו נעל למשקל כבד, המאפיינים יהיו לרוב סוליה קשיחה יחסית, בולם זעזועים מ-PU [ולא EVA הנפוץ מאוד], תמיכה מסיבית לקרסול, גבוהות וכבדות יחסית ולעיתים קרובות מעור מלא). מבין הנעליים שלכאורה עונות לדרישות, בדוק מה הכי נוח לך - ואותו תקנה.

ושים לב, כאמור, מה המטרה. אם אתה מחפש נעל לטיולים באזרחי, קרוב לודאי שתסחוב הרבה פחות משקל מאשר אם אתה מטפס הרים או פק"ליסט של אמצעים מסויימים ביחידות שונות, והנעל שתתאים לך תהיה שונה לחלוטין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-05-2006, 19:17
  p-99 p-99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.01.04
עוד עצה

חשוב שתראה מה הדרישות שלך מהנעל, מה זה אומר...
לדוג' אם אתה יודע שרוב המסלול שלך יצא בחורף בגשם, רצוי לקחת נעל עם גורטקס או עור, מה שכן צריך לקחת בחשבון שהרגל שלך נחנקת בפנים והיא פחות נעימה להסתובבות ביום יום.. זה סתם דוגמא לשיקול.
אותו דבר גם לגבי משקל שתסחב איתך על הגב, מס' ק"מ שתעשה בשבוע, איזה סוג שטח אתה הולך ללכת בו (מסולע, חול וכו').
עוד נושא חשוב אל תחיה בסרט שנעל מחזיקה מסלול, נעליים מתבלות בטח בעומס של מסלול אז לקחת גם את זה בעירבון מוגבל.
דבר אחרון, תעשה סקר שוק רחב, אתם מוציאים הרבה כסף במידה וזה נעליים לכל הצוות וחשוב לקבל את המחיר הזול ביותר ביחד עם אחריות ומוצרים נלווים שיכולים לעזור לכם כמו וקס.
שיהיה טיול נעים!
ישן 16-05-2006, 20:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי AshqenaZ שמתחילה ב "לדגם פופולרי של סולומון..."

בעיקר עור.

מה לקנות? שאלה מצויינת....
אני משער שאתה מדבר על רכש ליחידה? אם כן, כדאי לפנות לאדם שמכיר את הנושא טוב ליעוץ רשמי לאפיין דרישות, ותקציב.
קח בחשבון שאין ארוחות זולות, במיוחד על נעליים - זוג אחד שעברתי איתו 6 שנים, כולל רוב השירות עלו לי 1500 (הזמנה מיוחדת). שווה כל אגורה, אם תשאל אותי....
יש לך כאן מספיק מומחים

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 16-05-2006, 20:17
  YGH YGH אינו מחובר  

מדובר בעסק יקר.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי AshqenaZ שמתחילה ב "לדגם פופולרי של סולומון..."

מחירים של 800-1000 ש"ח לזוג בהחלט אינם מוגזמים לנעליים רציניות למשקל כבד.
באשר לסוליה: אמנם רוב הנעליים הטובות משתמשות בויבראם, אבל לא כולן. סולומון מייצרים לעצמם, ויש יצרן גדול נוסף - Skywalk שאמנם לא מיוצג במיוחד בארץ למיטב ידיעתי, אבל גם מייצר סוליות מצויינות.
גורטקס הוא יתרון וחסרון. הוא יתרון אם הסביבה רטובה והנעל לא תירטב מבפנים, הוא חסרון כשהסביבה חמה או שיש סיכוי שהנעל תתמלא מים - נעל עם גורטקס מתייבשת הרבה יותר לאט מנעל בלי. אם אתה צריך משקל כבד ממש גם בתנאי קור אבל יש חשש שמשהו ייכנס, עור מלא הוא בד"כ פתרון טוב. שים לב - גם עם גורטקס אפשר להסתדר במזג אויר חם, אבל זה קצת פחות נוח.
ישן 17-05-2006, 14:31
  YGH YGH אינו מחובר  

אם זה לא להתנגח, תתנסח אחרת.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי u5105 שמתחילה ב "להתנגח עם מומחה? השתגעתי?"

הצעות "תאמר לסקיפרים" נשמעות לי כמו התנגחות.
ההבדל בין חליפות סערה לנעליים הוא פשוט מאוד. חליפת סערה מורכבת מ-2-3 שכבות: בד חיצוני, ממברנה, ו(לא תמיד) בד פנימי. הבדים האחרים עשויים ניילון שכמעט לא סופג מים, ומיועדים להגנה על הממברנה ולנוחות, ולא יותר. לכן חליפות סערה, גם אם יירטבו מבפנים, לא יצברו הרבה מים, ולכן המקסימום שיקרה הוא שאם הלחות 100 אחוז והבגד ספוג לחלוטין (יש ציפויים שעוזרים למנוע את זה חלקית), הבגד יפסיק לנשום לזמן-מה כי הממברנה תהיה "סתומה". בכל אופן, כמות המים המצטברת קטנה יחסית ואינה ממש נספגת בבד, ולכן הוא מתייבש במהרה, וגם כשהוא כמעט-רטוב יהיה יותר נוח מבגד אטום - כי חלק מהזיעה\מים יתנדפו.

בנעל המצב שונה, כי בכל נעל המוכרת לי יש ריפוד פנימי, ועם גורטקס בד"כ גם איזו שכבת הגנה פנימית או חיצונית על הבד (הממברנה בעצמה עשויה טפלון, בעצם, והוא לא יותר מדי עמיד לשחיקה). הריפוד הזה הוא בד"כ ספוג מסוג שונה ומשונה וגם בד פנימי - טריקוט או קמברל בד"כ - שנועד לספוג זיעה מהרגל ולהעביר אותה הלאה.
סוגי הבדים האלה סופגים הרבה יותר מטבע ברייתם (בין השאר, אבל לא רק, משום שאחרת הרגל הייתה טובעת בזיעה עד שהזיעה הייתה מספיקה לעבור דרך הגורטקס. זו גם הסיבה שיש יצרני גרביים שממליצים על גרביים שונות שלהם עבור גורטקס, ועל אחרות לא). כאשר הם ספוגים במים, מסת המים גדולה מכדי להיעלם מהר דרך הנקבוביות. טיפת זעה שמתאדה עוברת דרך הנקבובית, עם הפרשי לחצים, אבל יש בנעל ספוגה הרבה יותר מדי מים מכדי שהתהליך יהיה יעיל, והפרשי הלחצים גם הם עלולים להיות בעייתיים עקב המרחק בין הרגל לממברנה. לכן נעלי גורטקס (שיש לי שני זוגות מהן, כולל זוג צבאי אחד) הן בעיני דבר נהדר - למעט אם צריך לחצות איתן מקווה מים. במקרה כזה, לא רק התיאוריה כי אם גם הנסיון שלי אומרים שלוקח להן המון-המון זמן להתייבש, וגם שימוש בעיתונים לספיגת המים דורש הרבה יותר מלילה אחד. ואין הרבה דברים יותר מעצבנים מנעל שבמשך שבוע רצוף רטובה.
ישן 16-05-2006, 21:39
צלמית המשתמש של weinman
  weinman weinman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.02
כדי לעיין בשרשורים קודמים

לא מוא סיבה לחזור על מה שנאמר פה

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...eacute;í

http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%F2%EC%E9%E9%ED

אין שום דרך להבטיח שאתה יכול לבחור נעל מתאימה לך ובטח לקבוצה שלמה של אנשים.
הדרך היחידה והמוגבלת לעמוד על טיבן של נעליים היא ניסוי. ניסוי בחינת נעליים הוא דבר מורכב ויקר.
קרא היטב את מה שנאמר בשרשורים ופה. והתאזר בסבלנות. כנס לפורומים מתאימים המכילים מאמרים על נעליים כמו פה
http://www.tapuz.co.il/forums/main/...6009&sc=0&ssc=0

וגם פה
http://www.lametayel.com/archive/ar...t_id=&dest_type

אחרי שתבין מה זו נעל הליכה/טיולים ומה המשמעות של כל רכיב. תוכל לשאול את עצמך מה מתאים יותר לצרכים. אין פה קיצורי דרך. את המחיר על נעליים לא מתאימות לצרכים משלמים אחרי הרבה שנים (במקרה הטוב) כשאתה כבר אזרח ומהכיס הפרטי שלך.

לצערי הרב, הרבה לא מוכנים להפנים את המצב הזה ומשלמים מחיר יקר בבריאות ובכיס.
ישן 17-05-2006, 11:23
צלמית המשתמש של ריבולבר
  ריבולבר ריבולבר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי AshqenaZ שמתחילה ב "קראתי את כל מה שכתבו פה, וזה בהחלט נתן לי כיוון,"

זה כבר עניין של סוכניות.
למשל החנויות שעבדות עם סוכנות גרוויטי יחזיקו נעלי וואסק ורייכלר
קל - גב מביאים את אסולו.

אפשר לחלק את השוק לשני סוגי נעלים - נעלים עם גפת עור ונעלים עם גפת בד.
נעלי גפת עור חזקות יותר, בטיפול נכון עמידות יותר למים (גם בלי גורטקס) אבל לרוב כבדות יותר, חמות יותר, ויקרות יותר (המחיר יכול להגיע ליותר מ1,000 בכיף). בארץ ניתן למצוא את רייכלר,דגמים מוסיימים של אסולו, לה - ספורטיבה, סולומון,קולומביה,מנדל,טימרבלנד ועוד רבים וטובים.

המשפחה השניה היא משפחת גפת הבד. כאן גפת הנעל עשוה חלקה מעור וחלקה מבד. באופן כללי הנעלים האלה זולות יותר מנעלי עור, נושמות יותר וקלות יותר. החסרונות - ללא גורטקס חלק הבד חדיר למים (שוב, זה חיסרון שבא לידי ביטוי רק בסביבה רטובה),הן עמידות פחות לאורך זמן (למרות שעם בקרת האיכות והחומרים המתקדמים כיום זה כבר זניח). בארץ - אסולו, מנדל,סלומון,קולומביה גרמונט ונדמה לי שגם לרייכלר יש דגמים כאלה בארץ. המחיר בין 300 שקל לקניה בעייתית (אולמאג למשל....לא יודע כמה זמן הנעל תשאר שלמה) ל1000 שקל.

עוד משהו שצריך לבדוק זה את טכנולוגית בלימת הזעזועים. גרמונט למשל משתמשים בטכנולגיה די מיושנת (בעברית זה נראה "שיטת הרעפים" יש מינוח באנגלית אבל אני לא זוכר כרגע) וחברות אחרות כמו סולומן או אסולו עושות שימוש בבולמי פוליטירן שנותנים בלימה טובה יותר כשהולכים עם משקלים. אלטרנטיבה זולה (אבל לא צפויה לדעתי) היא נעל של OUTDOOR היא קל-גב הישראלית שקנו זכויות ייצור לדגם הקלאסי והוותיק של סקארפה. ישבתי חצי שעה ובדקתי את הנעל מכל הכיוונים וההבדל החצוני היחידי שמצאתי הוא שבעוד שבסקארפה אחד התפרים ההקפים כפול בנעל OUTDOOR הוא לא כזה. שוב, אני לא מכיר את הנעל ולא יודע עד כמה היא דומה לאחותה הגדולה מאיטליה.

עבדתי תקופה מסויימת בחנות טיולים אז יש לי טיפה נסיון. אם יש לך כסף אני ממליץ לך על אסולו היילנד. שהיא נעל הדגל של אסולו בארץ כרגע - גפת בד, גורטקס, וויבראם עם טכנולוגית 3 נקודות העומס של אסולו (פרטים באתר שלהם). נעל יקרה - 1000 שקל בערך.

אם אתה רוצה לחפש איכות בפחות מחיר אני ממש ממליץ על לה-ספורטיבה: גפת עור כמעט מלאה, גורטקס, סוליית וויבראם ובלימת זעזועים טובה. המחיר סביב 700 - 800 (כמעט בטוח..עבר קצת זמן) זה נראה המון אבל אל תשכח שמדובר בגפת עור. וזה מחיר מצויין לאחת כזאת.

שיהיה בהצלחה ואל תשכח לשתות הרבה מים!

מנחם בגין, נוב' 1977.

ישן 20-05-2006, 20:51
צלמית המשתמש של ניקוס
  ניקוס ניקוס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
תגובה

מצטער אם אני חוזר על דברים, אנשים כתבו פה המון המון דברים, לא היה לי זמן או כח לקרוא הכל.

לי יש מנדל (EVO 5) ורייכל (גראביטי). הרייכל אצלי כבר 8 חודשים והמנדל משהו כמו 4 חודשים. הרייכל מהיחידה והמנדל מתרומה. אני איתם יום יום, כמעט כל היום.

המנדל מחממת יותר טוב, העמידות למים דומה מאד בשניהם, הנוחות גם דומה מאד (מדרסים בהתאמה אישית - חובה!). אישית? אני הייתי לוקח את הרייכל, בעיקר בגלל שהמנדל עשוי מבחוץ מסוג של בד או זמש (לא הצלחתי להבין) ומסובך יותר לטפל בנעל. הרייכל עשויה מבחוץ ומבפנים מעור (המנדל עם גורטקס) קל יותר לנקות ולשים ווקס.

לסיכום - לתנאי קור תקח מנדל, לתנאיי חום שתיהן לא הכי מאווררות אבל לדעתי הרייכל יחזיקו יותר אם תטפל בהם טוב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:12

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר