לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-05-2006, 14:15
  איתי סביר איתי סביר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
הטירונות מתרחשת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mistaarev41 שמתחילה ב "שאלה לטייסים"

בבסיס שנקרא ביסל"ח 314(לגבי המס' אני לא בטוח...). הבסיס נמצא 3 דקות מחצרים והוא בעצם בית הספר לחי"ר של חיל האוויר. מכשירים שם אנשים לטירונות רובאי 05, מכ"ים לחיל האוויר בכל המקומות(הכוונה למפקדים בטייס, נ"מ וכו') והכנה לקצונה לבה"ד 1.

הטירונות היא טירונות טיפוסית, כולה על זמנים קצרים, 3 מסעות בדרגת קושי עולה, 3 שבועות ירי, 3 שבועות שטח שהם שדאות, פרט וחוליה ושבוע מסכם.

שבוע שדאות נחשב לשבוע הכי קשה, כי מה שעושים בו בעיקר זה זחילות וסחיבות פצוע ושטויות מונפצות כאלו... כמובן שהכול כיף בדיעבד. היציאות יחסית בסדר: 14,14,21 אבל יותר כיף לסגור שם מאשר בביס"ט כי יש לך יותר חופש, אתה כבר לא הזונה של הבסיס שצריך לעשות את כל התורנויות לבד....

משמעת כמובן קשה כמו בכל רגע בשלב המכין....
לגבי המסעות, סרגל המאמצים משתנה מקורס לקורס, לנו יש יותר מדס"ים ופחות מסעות, לכן יש לנו מסע כל שבועיים-שלושה ולא כל שבוע כמו שהיה לקורס שלפנינו. שינו את הסרגל בגלל שהקורס שלפנינו סיים את המכין עם 15% בעלי שברי מאמץ בדרגות שונות!!

אני מניח שימשיכו עם הפרוצדורה הזאת כי לאף אחד עכשיו אין שברי מאמץ כמעט אז תהיה מוכן לזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-05-2006, 19:40
צלמית המשתמש של mistaarev41
  mistaarev41 mistaarev41 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.12.05
שלח הודעה דרך ICQ אל mistaarev41
אם כאבו לשניכם הרגליים, אז מומלץ להכנס לכושר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mistaarev41 שמתחילה ב "שאלה לטייסים"

אני מציע לכם לעשות מה שרופא קרדיולוג המליץ לי לפני הגיבוש: שלושה אימוני ריצות בשבוע. כל אימון חייב להיות בין 30-40 דקות, פחות מזה זה לא אפקטיבי. דגשים:
1. לרוץ בקצב קל-בינוני. לא צריך לגמוע קילומטראז', צריך להרגיל את הגוף למצב בו הוא מתאמץ. שש דקות לקילומטר זה קצב ממולץ להתחלה, אבל זה המלצה בלבד. אין צורך בספרינטים.
2. לאכול הרבה סידן, ולישון שמונה שעות בלילה. אם אתם מרגישים שהרגליים כואבות (לא עייפות!), סימן שמתפתח שם שבר מאמץ. תפסיקו לרוץ, ותנוחו שבוע שבועיים, תוך אכילת המון סידן. כאב של שבר מאמץ זה בד"כ בעצם השוק, כאשר הכאבים הם מהצד הקדמי.
3. לנסות שלא לרוץ על אספלט, ואם אין ברירה- שווה מאוד להשקיע בנעליים עם בלימת זעזועים. תזכרו שאין מחיר לברכיים חדשות, חבל להרוס אותן כבר עכשיו.
חוץ מזה, תתאמנו על כוח - דברים שממש לא בעיה לעשות, כמו שכיבות שמיכה/בטן כל יום. חשוב מאוד לעבוד על גב תחתון (כדי שזה לא יעשה לכם בעיות כי סוחבים המון משאות). אל תתעסקו עם הגב, יענו לא להכביד. להתחיל מתרגילים נורא קלים ולאט לאט לעלות, אחרת תעשו נזק.

זהו..

ישן 21-05-2006, 00:23
  makaveli_il makaveli_il אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.04
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Poisoned שמתחילה ב "סתם...זה נראה כאילו להתקבל (לעבור את הגיבוש) לטיס זה ממש קל \="

א.גיבוש שייטת הוא פיזית קשה הרבה יותר מגיבוש טיס. זה סתם שתדע. אבל גיבוש טיס הוא הגיבוש הכי קשה מנטלית בצה"ל (כך אמר לי לוחם בסיירת מטכ"ל שבועיים לפני הגיבוש בשיחה שהייתה לי איתו לקראת הגיבוש כי הוא עבר את הצ'קים וחתם ויתור בשביל מטכ"ל). וכן היה לי קשה באופן מנטלי יותר מאשר פיזית.
ב.אני מניח שמהפורום ניגשו לגיבוש בסביבות ה-20 איש. אולי אני מגזים? ועברו אני חושב 7-8 באמת משהו כזה (אני שמח להיות קומץ מהקבוצה הקטנה).
ג.שלא תחשוב שגיבוש טיס זה קיטנה. הצחוקים זה אולי אחד הדברים היחידים שמדרבנים אותך להיות מורעל ועם מוטיבציה בגיבוש. כי 98% מהזמן אתה אוכל חרא (לא רק מזון חרא...אלא אכילת חרא במשך יום שלם שבא לידי ביטוי בדיסטנס חריף, תיזוזים משביזים מאוד ויום שלםם שמתחיל מוקדם בבוקר כשעוד אין שמש ונגמר קצת אחרי השקיעה ואתה חי כל שעה ושעה מהיום הזה אתה נהיה מותז כל כך פיזית ומנטלית שבא לא למות לפעמים. כן, מנטלית קשה. אבל לא מספרים לך על זה. הצחוקים זה הבונוס של הגיבוש. זה מה שיש לי לספר לגבי הגיבוש הקליל הזה.
ובכלל, למה 7-8 זה הרבה? אז בגלל שיש פה כמה אנשים שלפני שהיה להם גיבוש התעניינו במה יקרה בו ובכלל אוהבים ענייני צבא, אז בגלל שהם באו לפה ועברו (אלוהים! 8 עברו?! זה ימבה איש!!) זה עושה את הגיבוש כאחד שקל לעבור אותו? ככה אתה חושב. אני לא איתך באותו קו המחשבה.
קיצר. קצת Porportions חבר'ה .

ישן 22-05-2006, 10:52
צלמית המשתמש של mistaarev41
  mistaarev41 mistaarev41 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.12.05
שלח הודעה דרך ICQ אל mistaarev41
מי זה מפליץ פה את הסטטיסטיקות האלה?!
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי manson שמתחילה ב "זה עדיין המון בשייטת עברו..."

46% עלק....
קצת יותר מ50%...? תעשו לי טובה....

הגיבוש שלנו התחילו 800 סיימו 690 ועברו 273. יאללה תעשו חשבון, אל תמציאו פה נתוני סרק.

בד"כ מתחילים גיבוש טיס כ900 ומסיימים כ300. יענו 33%. נכון שזה עדיין יותר גדול משייטת ומטכל, אבל אל תשכחו שהגיבוש בטיס זה לא שלב המיונים האחרון, אלא רק עוד שלב במסכת המיונים הארוכה. בסה"כ, רק 15% מאלה שמתחילים קורס טיס עוברים אותו (וזה לא מומצא, זה סטטיסטיקה נכונה). תחשבו ככה - מפקד הגיבוש אמר שבכל מחזור מיונים לטיס מתחילים 25,000 (עשרים וחמש אלף, זה לא טעות במקום אלפיים חמש מאות), ואם הגעת לגיבוש, הסטטיסטיקה להגיע אליו זה 1.2%....

אז חלאס ללכלך על גיבוש טיס, זה שיש לנו 5 דקות צחוקים ביום על השעון, ואז כל היום חול וחרא לא אומר שאנחנו נהנים שמה, וזה שיש שבירת דיסטנס חוויה, לא אומר שזה קייטנה.

ישן 22-05-2006, 11:54
  TheWave1110 TheWave1110 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל TheWave1110 שלח הודעה דרך AIM אל TheWave1110
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי mistaarev41 שמתחילה ב "מי זה מפליץ פה את הסטטיסטיקות האלה?!"

את הגיבוש שלנו לא התחילו לא 800 ואפילו לא 700... היו רק 14 אוטובוסים ככה שזה מקסימום של 700. התחילו בערך 650, סיימו בערך 500, עברו 273.

(אולי אתה צודק בקשר לזה אבל) לא נראה לי שכל מחזור מתחילים 900 ומסיימים 300... הגיבוש שלנו לא היה כזה קל ביחס לגיבושים לפני זה. כולם חושבים שיום אחד של גשם עשה את הגיבוש שלנו חצי מכל גיבוש טייס אחר, וזה שטויות... הסמל שלנו אמר לנו שהמסע היחיד שפספסנו היה מסע קצר מאוד כמו זה שהיה ביום הראשון (שלהערכתי זה בערך 4-5 ק"מ).

ישן 22-05-2006, 12:38
  TheWave1110 TheWave1110 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל TheWave1110 שלח הודעה דרך AIM אל TheWave1110
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "תודה על העידוד (לפחות על הנסיון)"

המסע הכי קשה היה לדעתי ביום השני (?)...

יצאנו למסע שהיה להערכתי איזה 6-7 ק"מ... ואז כשחזרנו מישהו עצבן את הסמל אז הוא הוציא אותנו לעוד מסע של איזה 4 ק"מ עם אלונקות פתוחות (למרות שזה בטח היה בתכנון והוא בטח היה עושה את זה גם בלי שיעצבנו אותו).

ואז ביום השלישי היה עוד מסע די ארוך.

כך מה שאני אומר בערבון מוגבל כי אני ממש לא זוכר כל כך בבירור מה היה, אז יש מצב שאני טועה בהערכות של המרחקים... אבל זה לא ממש משנה, אתה פשוט הולך עד שניגמר, אין דבר כזה להפסיק.

ישן 22-05-2006, 11:36
  Kochini Kochini אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Maverick שמתחילה ב "תגובה"

לא הבנתי אם ניסית להראות שהמיונים להגיע לגיבוש טיס קשים יותר או מה?
כי יש הבדל עצום

אל תשכח שכדי לקבל שייטת/מטכ''ל ביום סיירות אתה צריך גם יכולות פיזיות גבוהות, וגם לעבור את המיונים בין היום סיירות לגיבוש.
תחשב את האחוזים שמגיעים לגיבוש מטכ''ל לדוג' מכלל ימי הסיירות בחורף (15 ימים)....370 אנשים מתחילים בממוצע ביום סיירות ויש 15 ימי סיירות בחורף שזה אומר 5550 איש.
60 אנשים בממוצע מקבלים מטכ''ל ביום שזה אומר 900 אנשים סה''כ
45 אנשים בממוצע עוברים את הפסיכולוג (הכלב) שזה 675 איש סה''כ.
מפקד בסיירת מטכ''ל אמר (בהרצאה ביום סיירות של עמית לכושר- למי שהיה וזוכר) שעוברים גיבוש מטכ''ל כ-20 אנשים (מכל מחזור- יש שני מחזורי גיבוש מטכ''ל).
אז 20 אנשים מתוך 5550 איש נראה לי ניפוי קצת יותר קשה מגיבוש טיס. (אחד לכל 277.5 איש שהיו ביום סיירות בחורף)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:28

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר