לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-06-2006, 14:42
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה פסימיות היא תכונה שלילית אך ורק אם אתה לא יודע להשתמש
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי דניאל מוריה שמתחילה ב "[right]אבל...פסימיות זו תכונה..."

בה בחוכמה.
באמנות לחימה תמיד אומרים לנו להשתמש בחסרונות שלנו כיתרונות. עשה כך עם הפסימיות. יישם אותה במקום ובזמן הנכון.
ייתרון אחד גדול שאני רואה הוא:
אתה כותב עם פסימיות - אנא, המשך לכתוב כך, משתי סיבות: סיבה ראשונה: אני מצטרפת בלב שלם למה שאמר PUZPUZ. סיבה שניה: יש עוד הרבה אנשים בעולם שלא יכולים כלל להביע או להוציא את הפסימיות שלהם החוצה. הם זקוקים לאחרים שיודעים לעשות זאת (למשל דרך כתיבה). ברגע שמישהו קורא את השיר שלך, והרגיש שאתה מדבר בדיוק עליו, הבעת בדיוק מושלם מה שהוא מרגיש - הרי שזה כאילו הקשבת לרחשי ליבו הכמוסים ביותר, וכיבדת אותם. אתה נותן לו להרגיש קצת נאהב, מין אנחת רווחה בתוך הלב, שיש מישהו ששומע ויש מישהו שמבין לליבו.
זוכר את השיר של איפה הילד :"מישהו שומע אותי?"
אני מאמינה שתדע למצוא את הדרך החכמה להשתמש בפסימיות שלך.

ודרך אגב, חשוב לא פחות: מאוד אהבתי את השיר שלך, אתה מדבר ישירות, באופן ברור.
המילים שבהם השתמשת יוצרים מי מצלול מיוחד לשיר. אני אנסה להסביר את כוונתי:
המשפטים שכתבת:

מה נאמר ומה נגיד?
נופלים עמוק, נופלים תמיד
אותו, אותו אני רוצה
איך היית כה עיוור
דם על הידיים
ואפילו לא איכפת
אני אף פעם לא אשכח

(אני הבאתי רק רשימה חלקית)

אלו הם משפטים שאנו משתמשים בהם בחיי היומיום או רואים אותם בדרמות/בסרטים/בטלנובלות וכו'. המשפטים האלה, לא רק שנהיו שגורים בתודעתינו, אלא שבמודעות שלנו מצורפים אליהם כבר מצלולים וסיטואציות מתאימות.
זה כמו הבדיחה הזו: במקום לספר את כל הבדיחה מחדש, אומרים רק את מספר הבדיחה וכולם צוחקים...
אז במקרה הזה: אומרים את המשפט וכולם כבר יודעים על מה מדובר, מה הצלילים שבהם הוא מושמע, באיזה הקשר כללי וכו'.
להגיד משהו כמו: "איך היית כה עיוור" - כל אחד מאיתנו כבר יכול לדמיין איך אומרים את המשפט הזה ובאילו צלילים ובאיזה הקשר.
משפט כזה הוא בדיוק בעל אותו משקל כמו כל אדם שלא מבין איך האדם השני יכול להיות כל כך טיפש, לא לראות דברים פשוטים וברורים, להתנהג בחוסר אחריות וועוד כהנה וכהנה "איך יכולת לעשות לי דבר כזה?" "איך אתה לא בודק לפני שאתה עושה?"
"נופלים עמוק נופלים תמיד" - מזכיר את "רואים רחוק רואים שקוף". ומכיוון שאנו כבר מכירים את השיר הזה, אז "נופלים עמוק נופלים תמיד" מקבל את אותה מנגינה בראש.

בקיצור, מאוד אהבתי את השיר שלך, אהבתי שלמרות שלכל משפט יש בראש שלי אסוציאציה מסויימת כפי שהסברתי למעלה, שזרת בחוכמה את המשפטים כמו פאזל והעברת בדיוק את המסר שרצית להעביר.

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום
ישן 03-06-2006, 18:22
  דניאל מוריה דניאל מוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.06
שלח הודעה דרך ICQ אל דניאל מוריה שלח הודעה דרך MSN אל דניאל מוריה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "פסימיות היא תכונה שלילית אך ורק אם אתה לא יודע להשתמש"

כמו לכל דבר כך גם לפסימיות יש הצד החיובי שלה והצד השלילי שבה, ואני מאמין שאתה לא יכול לקבל את האחד מבלי לקבל את השני. אמנם בכתיבה לפסימיות יש מקום אך בדרך כלל במציאות היא רק דוחה את הסובבים לך, מרחיקה אותם ממך. ישנם אנשים שלא יודו בזה אבל האמת היא שאנחנו נמשכים אל האושר ולא אל הכאב. בינתיים אני משתדל לתת לפסימיות מקום רק בכתיבה בגלל הסיבה הנ"ל, ככה שאין לך סיבה "לדאוג" P:

חוץ מזה, רציתי להודות לך על התגובה העניינית והמושקעת. מזה זמן מה שלא שמעתי ביקורת רצינית כל כך על כתובים שלי, והרי שזה תמיד נעים לשמוע שלמישהו איכפת קצת מעבר לרגיל. אז, תודה רבה לך

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר