לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-05-2006, 14:37
  Hedge Hedge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.06
המחשבות שלי בנוגע לכושר לפני גיבושים

לפני שאני מתחיל אני רק רוצה להגיד שעדיין לא הייתי בשום גיבוש, אבל אני כותב פה לפי מה ששמעתי שהולך שם (מפי חברים והמאמרים שכתובים פה). פעם הייתי בכושר לא רע בריצה (16 נמוך ב5000מ), ויש לי קצת ידע בנושא.

אז מה יש בגיבושים? הרבה ספרינטים, הרבה תיזוזים, הרבה סחיבה של אלונקות ושקים, וגם מסעות. אני הייתי מהמר שרק 10% מהאנשים שבאים לגיבושים באמת התאמנו כמו שצריך (לפי דעתי) למה שהולך להיות שם.

על מה אני מדבר? גיבוש זה 3-5 ימים של קריעת תחת רצינית. אם אתה בא עם כושר חלש הסיכויים שלך לעבור די יורדים (אבל לא לאפס). אבל האימונים שרוב האנשים מבצעים פשוט לא יכינו אותם בצורה מתאימה למה שהולך להיות בגיבוש.

רוב הגיבוש מורכב מהרבה הרבה תיזוזים (ואני מכליל בזה את כל האלונקה סוציומטרית וכו).רוב התיזוזים האלה הם ספרינטים נכון? אז סבבה תתאמנו על ספרינטים. תרוצו 50מ, 100מ, 200מ או כמה שבא לכם. אבל! ברגע שאתה חוזר על אותו מרחק 10, 20 או 30 פעם זה כבר לא אימון ספרינטים אלא אימון סיבולת מהירות. והנה מגיע הקטצ' - אם אתה רוצה סיבולת מהירות טובה, אתה קודם כל צריך סיבולת! ואני לא מדבר פה על סתם סיבולת של 5-6 ק"מ ריצה.. ככל שהבסיס האירובי שלך יותר 'עמוק' ככה הכושר שאתה יכול להגיע אליו יותר גבוה. אם תתאמנו נכון, אז אולי בתיזוזים הראשונים כולם יהיו ביחד, אולי אפילו בתיזוזים החמישיים או עשיריים, אבל בסופו של דבר אתם תראו שפתאום אתם ממשיכים לרוץ כשכולם כבר עברו לחצי הליכה כזאת.

התאוששות - עוד מרכיב שהחשיבות שלו כמעט אינסופית. אם תגיעו עם כושר גדול אז ההתאוששות שלכם תהיה הרבה הרבה יותר מהירה. וזה עוזר לכם בשתי דרכים - גם בין התיזוזים עצמם, בזמן שאנשים אחרים משתעלים ומתקופפים עם ידיים על הברכיים אתם תעמדו זקופים ותחייכו למפקד. הדרך השניה היא שבלילה הגוף שלכם יתאושש יותר מהר, ואתם תקומו הרבה פחות תפוסים.

סיבולת שריר - פה יותר מדובר על המסעות ותרגילים בהם אתה הולך שעתיים הלוך חזור עם שק חול. הדופק במסעות האלה לא גבוה כי הרוב מבוצע בהליכה, אבל השרירים שורפים וכל הגוף כואב. הדרך הכי טובה לעבוד על סיבולת שריר היא ריצות ארוכות, ואינטרוולים של עליות. גם קצת חדר כושר לחזק את הרגליים לא יזיק.

כוח וחוזק - גם מרכיב די חשוב. נכון שלא ימדדו כמה שכיבות סמיכה או מתח אתם עושים (חוץ מבבר-אור), אבל ככה שתהיו יותר חזקים ההתמודדות של הגוף שלכם עם העומס תהיה הרבה יותר טובה. צריך לעשות 70 שכיבות סמיכה בבר-אור? תתאמנו לעשות 100. תהיו מסוגלים לתקתק 30 מתח, ושיראו לכם את הריבועים גם אם אתה לובשים חולצה! מאוד מאוד חשוב גם לעבוד על בטן תחתונה.

אבל!! אני לא ממליץ לאנשים להתאמן יותר מדי על כוח. עודף מסת שריר היא דבר שכמעט אי אפשר להפטר ממנו, והוא רק מאט אותך בריצה. אני מכיר בחור שהיה מתאמן בהתעמלות קרקע, והיו לו ידיים כמו ל-POW. אני משוכנע שהוא היה מוריד 20-30 שניות בכיף בזמן שלו בריצת 2000מ אם לא היו לו כאלה שרירים. גוף כזה מנופח לא עוזר בכלום. רזה + חזק = הצלחה.

אז לסיכום - תתאמנו על סיבולת. הרבה הרבה סיבולת (רמז: ריצה של 3-4 ק"מ זה רק חימום), וגם על כוח. ואת כל העומסים תעלו בהדרגתיות!!!!!

אני לא מתכנן לכתוב פה שום תוכנית אימונים כי אני לא רוצה שאנשים יבואו אלי בתלונות אם הם יפצעו, אבל אין לי בעיה לחלוק איתכם את התוכנית שלי (אבל תפנו אלי בפרטי).

נערך לאחרונה ע"י Hedge בתאריך 22-05-2006 בשעה 14:40.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-05-2006, 14:56
צלמית המשתמש של Senda R
  Senda R Senda R אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hedge שמתחילה ב "המחשבות שלי בנוגע לכושר לפני גיבושים"

אם לא היית בשום גיבוש אז מה אתה מנסה להגיד?

אני (בתור אחד שהיה, ויותר מאחד חח) חושב שכושר עוזר אומנם אבל הכל בעקר מנטאלי וגם אנשים שבאים בלי כושר יוצאים שם סוסים כי הם ממש רוצים.
כושר לבנות במהלך זמן קצר שאתה יודע שאתה מיועד לגיבוש זה לא קל...וזה גם לרוב לא בריא.
כמובן צריך להתאמן לגיבוש אבל לא בהגזמות כי אחרי הכל זה רק כמה ימים והימים הראשונים הם הקשים ביותר.
לרוב גיבושים לא יבחנו כושר אלא חוזק נפשי ואפילו שקשה לך אתה תרוץ שם בין הראשונים.
אם היו בוחנים רק כושר אז היית בא ועושה שם רק פיזי אבל הגיבושים גם מנטאלית קשים כי יש מפקדים ויש קצת שעות שינה והרבה דברים משביזים.

הדבר לא נוגע מטכל\שייטת שלא הייתי ואמרו לי ששם באמת באמת קשה.
אבל אני מאמין שגם את זה אפשר לעבור עם כושר בסיסי.

ישן 22-05-2006, 18:17
  דור17 דור17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
תגובה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Hedge שמתחילה ב "המחשבות שלי בנוגע לכושר לפני גיבושים"

אתה צודק בכל מה שאתה אומר וזה נראה שאתה די מבין בכושר ואימונים. אבללל....לא היית בשום גיבוש כמו שכתבת, ושם דברים מתהפכים. דברים כמו קור, עייפות ולחץ פשוט שוברים אנשים, גם כאלה בעלי כושר טוב מאוד. מה שמחזיק אותך בגיבושים זה הראש, המוטיבציה, וזה גם דבר שאפשר לעבוד עליו,באמצעות אימונים כמו שאתה אומר...אתה לומד להכיר את עצמך במצבים שכבר אין לך כוח ואתה מצטער על השניה שיצאת לריצה הספציפית או על השניה שהגעת לגיבוש. את זה אני אומר בתור אחד עם יותר ניסיון בגיבושים מכל אחד בפורום הזה כנראה...
בשביל לחזק את הראש אין קסמים- צאו, תרוצו, תיקרעו, תרגישו שאתם משתפרים וקשה לכם....ותגיעו לגיבושים מוכנים ועם ביטחון שאתם יודעים מה אתם שווים!
ישן 22-05-2006, 21:58
  Hedge Hedge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "אין דרישות מסוימות"

אתם עליתם גם על נקודה מאוד חשובה ששכחתי לציין - החלק המנטלי.

יש אנשים שנולדים עם זה - האינסטינקט 'החייתי' של ראש בקיר, פול גז עד שמתעלפים - ויש אנשים שמפתחים את זה. אם אתה יוצא ורץ, ומתחיל להיות לך קשה יש שני דברים שאתה יכול לעשות - לעצור או להמשיך. אנשים שבאים בגישה של 'הכל בראש', אבל אף פעם לא היו באימון שבאמת היה להם קשה, לא יודעים על מה הם מדברים. אתה לא יכול לבוא עם כושר אפס, להגיע לנקודת שבירה שלך אחרי חצי שעה, ולהחזיק עוד 4 ימים של קריעת תחת ב'זכות הראש'.

כמה פעמים עשיתם אימון אינטרוולים עד שהקאתם את הנשמה? כמה פעמים הייתם במצב שבו הריאות שלכם מתפוצצות, הרגלים שורפות, אבל וואלה זאת תחרות ואני רואה את המקום ה-3 20 מטר קדימה.. אז מה אני לא יתן ספרינט? כל המאגרי אנרגיה ה'חבויים' שלכם, שאליהם אתם מגיעים רק בעזרת הראש כשאתם כבר באפס כוח, נעשים הרבה יותר נגישים אחרי הרבה הרבה אימונים.
ישן 22-05-2006, 22:54
  Poisoned Poisoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.06
מנטאלי אפשר לפתח גם בביטחון עצמי כלפי ספורט.
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Hedge שמתחילה ב "אתם עליתם גם על נקודה מאוד..."

לדוגמא אם אתה רגיל להיות מקום 4 בריצה..ופתאום אתה מוצא את עצמך ב2 אחרי עבודה קשה, זה בוסט ענק לביטחון העצמי, ולריצות הבאה שתבוא אליהן תרגיש הרבה יותר בטוח בעצמך ופחות דואג.
כמו כן לעבוד קשה מאוד מעלה את הבוסט העצמי...כמו שאמרת...כול פעם שמשחררים אחד מ''מאגרי האנרגיה'' האלו ואתה שובר עוד שיאים אתה נהיה עוד יותר בטוח בעצמך, כי אתה מגלה בעצמך צדדים וכוחות שלא ידעת מקום, לכן אני אומר שתמיד צריך לגשת לגיבוש עם ביטחון ביכולות שלך, עד הסוף.

ישן 23-05-2006, 00:34
  ^GammaRay^ ^GammaRay^ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Hedge שמתחילה ב "אתם עליתם גם על נקודה מאוד..."

לא יודע אבל משהו ששמתי לב לגביי עצמי ומקווה שיבוא לביטוי בגיבוש החובלים שלי.. כשאין לי מה להוכיח וזה איזה אימון רגיל אני תמיד נותן מספיק כדיי לעבור ולהראות שאני מתאמץ ונגיד שבאים אימונים שבודקים אותך כמו 24 שעות וכו'(תחום אומניות הלחימה..) כולל ריצות ורק שעתיים שינה לילית וזה חלק ממבחן הדרגה ומראה מי אתה באמת אז אני תמיד נהיה נחוש יותר להוכיח שאני אם לא הכי טוב נמצא בטופ ולרוב זה עובר לי ממש בקלות(במבט לאחור כן?) כי אני פשוט נותן הכל ואני יודע שזה אומנם לא גיבוש אבל 22 שעות אימון ולחטוף מכות ולהדגים ואחרי זה גם לעזור בהדרכה ולהצליח לבצע כל תרגיל כי המאמנים שלך מעלייך ויש המון מהם ועדיין אני מנסה להוכיח את עצמי וחברים טובים שלי גם מנסים כמוני ואנחנו אהבנו להיות אליטה אז נתנו מעצמנו הכל כשכל מה שאני לפחות הרגשתי זה כלום המוח עבר לאוטומאט הכאבים הפסיקו בשלב כלשהו אפילו השפשופים הפכו ללא כואבים והעפתי את כל התחבושות מהרגליים וכשזה נגמר הלכנו למקדונלדס טחנו ארוחה דאבל מוגדלת כמו כלום(היי אוכל ראשון ולא חטיפי אנרגיה חח) ואחרי זה הגעתי הבייתה התקלחתי התמוטטתי ישנתי איזה 16 שעות וקמתי לביה"ס כמו חדש בניגוד לפעם הראשונה שעשיתי את זה ששבוע הייתי שבור לגמריי..

חח מקווה שזה נראה כמו מאמר אחרי גיבוש למרות שממש לא ואין מה להשוות כי אני רק הולך לעבור גיבוש ראשון בקיץ..

אז מנטלי או לא מנטלי ב3 המקרים סיימתי את האימון הזה בפעם הראשונה הייתי אומנם בכושר ריצה וכו' אבל זה הרג אותי וחזרתי עם כאבי תופת והיבלות הציקו לי למרות שהצלחתי והתקדמתי בדרגות..
בפעם השניה זה היה נורמאלי כזה כמו אימון רק ארוך..
בפעם השלישית זה היה ממש הנאה לעמוד בכל זה מה גם שהייתי כבר בדרגה ועם סמכות יחסית אז הייתי חייב להראות אותה..
אז יש בזה את המנטאלי כי ידעתי שאני הולך לעבור זמן קשה אז אמרתי לעצמי שאני עובר את זה ועושה את זה בצורה הכי טובה והכי למופת שיכולתי ויש בזה את הפיזי שבפעם השלישית הגוף שלי כבר היה רגיל למה שקורה שם אז הוא לקח את זה בסבבה והמוח לא חשב על הכאב רק על התמורה או שסתם לא חשב בכלל ועבד על אוטומאט כי אסור להפסיק ואסור להראות חולשה..
אז אני רק מקווה שבחובלים תספיק העובדה שאני ממש רוצה לסיים את זה ובטופ ויודע שמצפים לי חיים קשים ל4 ימים ולא ל2 חח..
ישן 23-05-2006, 06:51
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
שמע אתה טועה ובגדול

1)גיבושים הם לא!!!! מיונים לאולימפיאדה, זאת אומרת שלא משנה לבוחנים בכמה אתה עושה 2,000 או בכמה אתה רץ 15 ק"מ.
אני מבטיח לך שבמסלול של שנה וחצי (אפילו במסלול של 10 חודשים) אפשר לבנות לך כושר מספיק טוב כדי להיות לוחם.
2)אוקיי, רצת ועשית אימוני אינטרוואלים שהקאת אחריהם, הכל טוב ויפה. יש לך כושר גבוה והישגים מצויינים (מעל העשירון העליון של האוכלוסיה). כל הכבוד.
עכשיו שים עליך 40 קילו על הגב ותראה איך כל הכושר שלך הוא חרטה ברטה. תראה איך אחרי כמה שניות הגב מתחיל לכאוב וקשה ברגליים. ואז אתה מבין שזה לא הכושר, כי לא משנה כמה הכושר שלך טוב, כשהגב כואב והרגליים בוערות- רק הראש עובד ומי שחזק מנטלית ימשיך ללכת.
3)גם אם לא תגיע אף פעם ראשון, אבל תתן את המקסימום שלך כל הזמן ותהיה נעול, אתה תעבור.

אין מה לעשות, כושר זה דבר חשוב, אבל לא כמו אופי.
איך זה בא לידי ביטוי? נניח ויהיה לך כושר טוב, אבל אתה לא חזק בראש, אין לך אופי של פייטר.
אתה עכשיו באיזו פעילות ונקעת את הרגל. פה הראש עובד, אתה תלך עם הנקע גם אם קשה, כי אתה בדיוק על איזה הר עם טרסות, אי אפשר להביא רכב פינוי\מסוק כי יחשפו את הכוח ואת המשימה. אתה לא תשבר, אתה תהייה נעול.
את הנעילות הזאת, את הראבק הזה, שום מסלול לא יכול לתת לך. להגביר- זה אפשרי. אבל אם זה לא קיים אצלך, זה פשוט לא קיים ולא משנה שתגיע ראשון בכל הספרינטים. נראה אותך כשבאמת קשה.
ישן 23-05-2006, 15:50
צלמית המשתמש של Musicman0
  משתמש זכר Musicman0 Musicman0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "שמע אתה טועה ובגדול"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gothic_
1)גיבושים הם לא!!!! מיונים לאולימפיאדה, זאת אומרת שלא משנה לבוחנים בכמה אתה עושה 2,000 או בכמה אתה רץ 15 ק"מ.
אני מבטיח לך שבמסלול של שנה וחצי (אפילו במסלול של 10 חודשים) אפשר לבנות לך כושר מספיק טוב כדי להיות לוחם.
2)אוקיי, רצת ועשית אימוני אינטרוואלים שהקאת אחריהם, הכל טוב ויפה. יש לך כושר גבוה והישגים מצויינים (מעל העשירון העליון של האוכלוסיה). כל הכבוד.
עכשיו שים עליך 40 קילו על הגב ותראה איך כל הכושר שלך הוא חרטה ברטה. תראה איך אחרי כמה שניות הגב מתחיל לכאוב וקשה ברגליים. ואז אתה מבין שזה לא הכושר, כי לא משנה כמה הכושר שלך טוב, כשהגב כואב והרגליים בוערות- רק הראש עובד ומי שחזק מנטלית ימשיך ללכת.
3)גם אם לא תגיע אף פעם ראשון, אבל תתן את המקסימום שלך כל הזמן ותהיה נעול, אתה תעבור.

אין מה לעשות, כושר זה דבר חשוב, אבל לא כמו אופי.
איך זה בא לידי ביטוי? נניח ויהיה לך כושר טוב, אבל אתה לא חזק בראש, אין לך אופי של פייטר.
אתה עכשיו באיזו פעילות ונקעת את הרגל. פה הראש עובד, אתה תלך עם הנקע גם אם קשה, כי אתה בדיוק על איזה הר עם טרסות, אי אפשר להביא רכב פינוי\מסוק כי יחשפו את הכוח ואת המשימה. אתה לא תשבר, אתה תהייה נעול.
את הנעילות הזאת, את הראבק הזה, שום מסלול לא יכול לתת לך. להגביר- זה אפשרי. אבל אם זה לא קיים אצלך, זה פשוט לא קיים ולא משנה שתגיע ראשון בכל הספרינטים. נראה אותך כשבאמת קשה.

אז מה שאתה אומר זה שאת המנטליות שלך אתה תגלה רק במצב האמיתי ולא בשום אימון אחר?
רק באמת ברגעי הקושי, כשאתה לא תוותר - אתה תדע מי אתה באמת?

שמע אחי, ת'אמת אין לי מושג איך אני מבחינת אופי - אבל בוא נגיד אם יש לי את האופי כמו של אבא שלי - אני אסיים כל גיבוש שקיים.. לבנאדם יש אופי חזק.
אבל נאמר ובנאדם כלשהו עם כושר פיזי (אני או אתה זה לא משנה מי) ילך לגיבוש .. וכשהוא יגיע לרגעים ששוברים את הרב, הוא יגיד לעצמו אני לא מפסיק לרוץ וממשיך - אז פה מתבטא האופי והמנטליות החזקה?

ד"א, אם מתעלפים או משהו בזמן גיבוש.. אתה לא מקבל גיבוש חוזר? באסה :|
ישן 23-05-2006, 18:44

חבר ממש טוב שלי התעלף בגיבוש מטכ"ל
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Musicman0 שמתחילה ב "[QUOTE=gothic_]1)גיבושים הם..."

הוא התעלף על "אסון טבע", באיזו משימה עם שקים. עבר את הגיבוש... התגייס לשלדג בנוב' 3 אגב ולפני כמה חודשים סיים מסלול אגב.
וואלה לא יודע אם זה פע בסיכויים שלו לעבור, אני מאמין שבדיוק ההפך זה רק תרם.

בכל מקרה, אני עדיין לא מילאומניק בן 40 שמעביר גיבושים והאמת שזאת לא השאיפה שלי גם.
אין לי מושג מה דורשים בגיבושים. בתור לוחם, אני יכול להגיד לך שהראייה שלי השתנתה מאוד מהתקופה שהייתי מלש"ב. עכשיו לא מרשים אותי נגיד בן אדם שרץ ב2000 ב6 דקות או 10 ק"מ בחצי שעה. התוצאות האלו רק אומרות שהוא בכושר, הן לא אומרות כלום על האופי האמיתי...
בשביל לחפות על חבר תחת אש, לטפל בפצוע תחת אש, ללכת עם פק"ל 40 קילו על הגב ועדיין להיות מפוכס ולעזור לחברים שלך...בשביל כל אלה לא צריך להיות ספורטאי גדול. צריך אופי מסויים שאותו אני מאמין שמחפשים.
לא דברים שאפשר להתאמן עליהם או שיש לך או שאין לך.
ישן 23-05-2006, 09:53
  manson manson אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.05
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי I.B שמתחילה ב "עלה לי הרגע הרעיון..."

אתם חייבים להפסיק עם כל הפסיכולוגיה בגרוש...
תתכוננו לגיבושים תרגילו את הגוף למאמץ פיזי וזהו זה כל מה שאתם יכולים לעשות
תפסיקו להתפלסף כן להתכונן לא להתכונן כי זה מזה מיותר..
זה נכון שהמנטליות זה אחד וזה גם מה שגם לי לעבור את הגיבוש ועוד בצורה טובה..
אבל זה באמת לא משהו שאפשר להתכונן אליו גם אם אתה רץ ומקיא דם וממשיך לרוץ זה לא בונה לך מנטליות אתה רק מנצל את מה שיש לך להגברת הכח הפיזי
בסופו של דבר הכל מסתכם ברגע האמת אז פשוט תעשו הכי טוב שאתם יכולים וזהו...

ישן 23-05-2006, 22:39

איך לעזאזל אתה מחליט מה כן עוזר ומה לא?
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי האור מציון!! שמתחילה ב "הוא צודק.."

למה כמה גיבושים העברת כבר שאתה מסנן את האנשים שאתה בוחר לפני גודל היד?????
חאלס לדבר שטויות.
ראיתי מספיק לוחמים ביחידות שונות ואין כל קשר בין מבנה גוף ליכולות של הבן אדם.
תראה צוות במטכ"ל: אחד בריון, אחד שחיף, אחד נמוך, אחד גבוה אבל בסופו של דבר כולם שווים מבחינת מה שמחפשים ליחידה וכנראה שזה _לא_ להיות רזה ו"חטוב".

במסלול שלי ראיתי הרבה אנשים רזים ו"חטובים" שהיה להם הרבה יותר קשה להסתדר עם משקלים (ובצבא ובעיקר ביחידות מיוחדת אתם תסחבו הרבה על הגב שלכם) מאשר אנשים "בריונים".
כמובן שלכל כלל יש יוצא מן הכלל, היה לנו אחד ממש נמוך ורזה בפלוגה שהסתדר עם משקלים מטורפים...זה רק מוכיח שהכל בראש בסופו של דבר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:38

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר