לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2004, 23:14
  משתמש זכר Vendetta Vendetta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Vendetta
איך אלכסנדר הצליח לשמור על האימפריה שלו?

אני לא תוהה על איך הוא הצליח לכבוש אותה. הוא ירש מאביו את מכונת המלחמה המשומנת והמשוכללת ביותר באותה תקופה, והוא היה, אחרי הכל, גאון צבאי שטעה לעיתים רחוקות מאוד בהחלטות הטקטיות שלו. אז הכיבושים שלו נראים לי הגיוניים. מה שלא נראה לי הגיוני זה שלאחר שהוא כבש את כל השטחים העצומים האלה הוא הצליח לשמור עליהם בשליטתו.

למשל, הודו. מדובר בארץ מרוחקת ובלתי מוכרת שהמסע אליה הוא קשה וארוך. אי אפשר פשוט "לזנק" ולתקוף אותה כשעולה צורך בכך. אז הוא עשה את המסע הזה פעם אחת עם צבאו וניצח שם ראג' מקומי. אבל אחרי שהוא שב על עקבותיו בחזרה לבבל, מה מנע מההודים באותו מקום לומר "שילך לעזאזל" ולהחזיר לעצמם את הריבונות? הוא לא יכל לצאת למסעות מלחמה בהודו שוב ושוב. מסע אחד הספיק כדי לקרוע את המורל של חייליו לגזרים. ואני גם לא מאמין שהוא יכל להשאיר שם חיל מצב גדול מספיק ועדיין להיות בעל שליטה חזקה בשאר שטחי האימפריה. בסך הכל הצבא המקדוני לא היה גדול במיוחד. אז מה בעצם הפך את אותו אזור בהודו לחלק מהאימפריה שלו, את האנשים שם לנתיניו?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-12-2004, 09:50
  משתמש זכר Vendetta Vendetta אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Vendetta
אני חושב שהוא יכל להשאיר את המזרח הקרוב בשליטתו
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מה שגרם לו להצליח, זה העובדה שמת מהר - בטרם התפרקה האימפריה..."

בזכות החזון שלו על מיזוג התרבויות בין מזרח ומערב. מכיוון שהוא לא התייחס לשטחים שהוא כבש כ"מגרש המשחקים" שלו, אלא כשווים למקדון (או אפילו יותר - הוא קבע את מרכז האימפריה שלו בבבל), ותכנן לכל נתיני האימפריה מקום בה (אם אני לא טועה הוא כבר התחיל להכשיר נערים פרסיים לשרת בצבא שלו), אני חושב שהוא היה יכול בהחלט להצליח להחזיק במזרח הקרוב, ויותר מזה - ליצור אימפריה אחידה.

אבל זה רק בתנאי שהוא היה מפסיק עם מסעות הכיבוש המטורפים שלו. המסע להודו ולאפגניסטן היה מיותר לחלוטין. אני מסכים עם החיילים שלו שמאסו בהרפתקנותו. אלכסנדר רצה לפלוש להודו רק בגלל חוש ההרפתקנות האישי שלו ובגלל שהוא רצה לראות את "סוף העולם". אבל לא היה בזה כל טעם מדיני או אסטרטגי. גם אם הוא לא היה נהרג במסע חזרה לבבל, אני חושב שהוא היה ממשיך בעוד כל מיני מסעות כיבוש מטורפים כאלה, ועל כן מוביל בשלב מסויים לכליה האישית שלו (כפי שאכן קרה) או לכליה של האימפריה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:21

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר