לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 24-05-2006, 14:54
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres
 
חבר מתאריך: 21.11.01
הודעות: 28,842
דיסק Microsoft Office 2007 Beta להורדה חינם + Windows Vista

מיקרוסופט מזמינה את המשתמשים להוריד חינם את החבילה, בנפח 75 מגה בייט עד 1 גיגה בייט, כדי להתרשם ממנה. המילכוד: הגירסה תפוג ב-1 בפברואר, 2007, ולאחר תאריך זה, רבות מהאפשרויות ינוטרלו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה


ynet http://www.ynet.co.il/articles/0,73...54528,00.html#n אהוד קינן, גל מור http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3251976,00.html


מיקרוסופט מציעה להורדה חינם את גירסת הבטא השנייה של חבילת היישומים Office 2007, שהושקה אתמול ביחד עם גירסת בטא שנייה ל -Windows Vista. יו"ר מיקרוסופט, ביל גייטס, הכריז על השקת הגירסאות החדשות במסגרת נאומו בכנס מהנדסי החומרה השנתי (WinHEC) בסיאטל.
כל משתמש יכול להוריד את החבילה, בנפח 75 מגה בייט עד 1 גיגה בייט (על פי הרכיבים שנבחרו). ההורדה חינם, אך הגירסה הזו תפוג ב-1 בפברואר, 2007. לאחר תאריך זו, רבות מהאפשרויות ינוטרלו, על פי מיקרוסופט.
כדי להוריד את גירסת הבטא, על המשתמשים להירשם תחילה עם שם ומשתמשים של Windows Live ID (לשעבר פספורט). כמו כן, יש למלא טופס הנוגע להרגלי השימוש של המשתמש במחשב, מקום עבודתו ועוד.

מה יש באופיס 2007?
במיקרוסופט מסבירים, כי החבילה החדשה מיישמת חוויית משתמש אינטואיטיבית יותר באמצעות ממשק החדש, ופונקציונליות רבה יותר לעסקים, הכוללת אפשרות
לנהל מידע באופן המותאם לצורכי המשתמש, עבודה משותפת ברשת באמצעות Office SharePoint 2007 ו-Office Groove 2007, ומנוע חיפוש ארגוני, שידע לשלוף מידע מכל מערכות הארגון. במקביל, אתר Office Live יציע שירותים משלימים לחבילה הזו עבור עסקים קטנים.
החבילה כוללת לראשונה "ממשק מונחה תוצאה" שאמור לעזור לפתור את בעית ההתמצאות על ידי כך שיציף את הכלים הרלוונטיים קדימה ויתן כלים יותר ויזאוליים. המשמעות: התפריטים הרגילים לא נמצאים עוד ביישומי אופיס החדשים, ואת מקומם תפסה רצועת כלים המכונה ribbon.

ההבטחה: פונקציונליות רבה יותר
במיקרוסופט מסבירים, כי החבילה החדשה מיישמת חוויית משתמש אינטואיטיבית יותר שתושג באמצעות הממשק החדש, וערך מוסף לעסקים – פונקציונליות גדולה יותר, אפשרות לנהל מידע באופן המותאם לצורכי המשתמש, עבודה משותפת ברשת באמצעות Office SharePoint 2007 ו-Office Groove 2007, ומנוע חיפוש ארגוני, שידע לשלוף מידע מכל מערכות הארגון. במקביל, אתר Office Live יציע שירותים משלימים לחבילה הזו עבור עסקים קטנים.
מאז יצאו הגירסאות הראשונות יישומי Office כמו Word ו-Excel, נוספו להם עשרות תפריטים, כפתורים, וסרגלי כלים ומאוד קשה להתמצא בהם היום. מחקרים שנערכו בחברה גילו, כי המשתמשים מנצלים רק כ-15% מהיכולות של החבילה. על פי שאלונים ופידבקים, רובן המוחלט של הבקשות הן לתכונות שכבר קיימות במוצר.
במיקרוסופט מדברים על "ממשק מונחה תוצאה" שאמור לעזור לפתור את בעית ההתמצאות על ידי כך שיציף את הכלים הרלוונטים קדימה ויתן כלים יותר ויזאוליים.

רצועת הכלים
התפריטים הרגילים לא נמצאים עוד ביישומי אופיס החדשים, ואת מקומם תפסה רצועת כלים המכונה ribbon. בפינה הימנית מופיע כפתור אחד משותף, הדומה במקצת לכפתור ה-Start. נדרש לנו פרק זמן מסוים כדי להבין כי לחיצה על הכפתור הזו תציג בפנינו את האפשרויות הבסיסיות של שמירת מסמך, פתיחה, מסמך חדש ועוד.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מעבר בין האפשרויות של ה-ribbon יפרוש בפנינו את כל הכלים הרלוונטיים לאותה אפשרות (מבלי שנאלץ לפתוח עוד תפריטים ותפריטי משנה). נוסף על כך, הממשק מציג עבור כל כלי ביאורים (Tooltips) גדולים וברורים המסבירים אודותיו. משתמש שירצה לעצב את המסמך שלו או להוסיף לו פונקציונליות לא יצטרך להיות מומחה גדול או לחפש ארוכות בתפריטים ואפשרויות. הכל יהיה פרוש לפניו.
קליק על כפתור שינוי הגופן, למשל, יציג גלריות של גופנים. כשתעברו עם העבר על גבי הגלריות, המסמך כבר ישתנה מידית, ויהיה אפשר לראות אם השינוי הוא טוב. הפונקציה הזאת מוכרת כבר למשתמשי תוכנות גרפיות. יכולות עיצוב האובייקט גדלו, ואפשר לשים מסגרות מעוצבות ותלת ממדיות לתמונות, או לשקפים ב-Power Point.
בExcel, למשל, הפכו את כתיבת הנוסחאות לתהליך אינטואיטיבי יותר. במקום שמות התאים, יופיעו הכותרות, ויהיה אפשר לקרוא יותר בקלות נוסחאות של קבצים ישנים ולהבין למה התכוונתם. בנוסף, אפשר לעצב תאים כך שיצבעו לפי גודל הערך שבפנים (נניח אדום לערך הכי נמוך וירוק לערך הכי גבוה).
התנסות בממשק מגלה כי אמנם הוא פשוט יותר, אך שאלת המפתח היא אם ההבדל יהיה משמעותי די הצורך עבור המשתמש הסופי.

שמירה ב-XML: קבצים קטנים יותר, ועריכה קלה יותר
חידוש נוסף הוא בשמירת הקבצים. הפורמטים הזכורים Doc ו-xls יחלפו מן העולם עם יצאיתה של הגירסה החדשה, ויוחלפו בקבצים בתקן XML. היתרון הגדול – לפי דברי מיקרוסופט, היא יכולת האחסון המשופרת. הקבצים אמורים להיות קטנים בכ-50% מקבצים מקבילים בגירסאות הקודמות.
יתרון נוסף של פורמט ה-XML הוא בדרך בה נשמרים הקבצים. כל קובץ של אופיס, מכיל למעשה כמה קבצים קטנים יותר, ובינהם נמצא למשל קובץ עם מאפייני העיצוב. כך, אם תרצו להחליף תמונה או מאפיין עיצוב אחר במספר קבצי word, תוכלו לעשות זאת על ידי החלפת קובץ העיתוב הרלוונטי.
שטחי האחסון גדולים וזולים מאוד, והאינטרנט כבר עבר לעידן של פס רחב, בו העברות של קבצים גדולים במיוחד דורשות דקות ספורות בלבד. הקטנת נפח הקבצים, ושמירתם בתקן יעיל יותר הייתה חשובה ביותר בעבר, אך כיום, עם ההוזלה במחירי האחסון, ספק אם היא מהותית למשתמשים ביתיים. אם כי, סביר להניח כי בתי עסק המבקשים להוזיל את עלויות האחסון יגלו בה עניין.

אופיס 2007: לא הכל זורם
כדי לאפשר את זרימת המידע מהרשת הארגונית ומהאינטרנט ל-Office 2007, החבילה תתבסס לראשונה על XML כפורמט ברירת המחדל. מיקרוסופט הצהירה כי פורמט Office Open XML יהיה "פתוח" והיא מכוונת להגישו לגוף התקינה ISO. המבקרים טענו כי מיקרוסופט מנסה באמצעות Office Open XML לדחוק את הפורמט של OpenDocument, שפותח בעידוד סאן, והצביעו נגד חוסר ההתאמה בין הפורמט של מיקרוסופט לתנאי הרישיון של GPL, המונע ממנו להיות תקן פתוח אמיתי.
הטענות האלה קיבלו חיזוק כאשר מיקרוסופט סרבה לתמוך ב-OpenDoucment ב-Office 2007, אך נראה כי היא לא תוכל לעמוד בפרץ. ארגון Open Document הודיע מוקדם יותר החודש על הפצת תוסף המוסיף את התמיכה לחבילה.

Onenote ו-Outlook
השימוש ב-Outlook ובתוכנת המחברת Onenote נעשה נוח יותר, בעיקר בתחום החיפוש. יהיה אפשר לחפש טקסטים גם בקטעי אודיו ותמונות, באמצעות טכנולוגיות שממירות את הפורמטים הללו לטקסט. החיפוש גם יהיה מבוסס על אינדקס ויהיה מהיר יותר.
זו בשורה טובה למשתמשי Outlook שמשתמשים ביישום כדי לשמור את המשימות שלהם. בגירסה החדשה, השילוב בין מייל, יומן פגישות ומשימות הדוק יותר, ויהיה ניתן להעביר בקלות ובאמצעים אוטמטיים פריטים מאחד לשני.
אחת התוספות המעניינות בגירסת הבטא השנייה נוגעת להחלטה להוסיף תמיכה במשלוח הודעות SMS מתוך ה-Outlook. משתמשי התוכנה יוכלו לשלוח הודעות טקסט ישירות למכשיר הטלפון הסלולרי של אנשי הקשר שלהם ולקבל תגובות לתיבת הדוא"ל הנכנס. נוסף על כך, ניתן להגדיר את היומן של אאוטלוק למשלוח אוטומטי של הודעות טקסט לסלולרי כתזכורת לאירועים הרשומים בו.
בנוסף מתווספת התמיכה ב-SMS על יכולות המסרים המידיים, הדואר האלקטרוני והדוא"ל הקולי שכבר משולבות בתוכנה, בעזרת שרת Live Communications ו-Exchange. במילים אחרות, מיקרוסופט הופכת את אאוטלוק למרכז תקשורת המאחד את כל סוגי התקשורת של המשתמש. עם זאת, בשלב הראשון שירות ה-SMS יוצע רק בארה"ב, על ידי הספקית Verizon.
יכולת חדשה נוספת תאפשר למשתמשים לגשת ליומני האאוטלוק שלהם באמצעות הקול. המשתמשים יוכלו להתקשר למספר טלפון ולשמוע את פירוט האירועים הקרובים ביומן שלהם, באמצעות מערכת של מענה קולי אינטראקטיבי (IVR) שתזהה את קולם. המשתמשים יוכלו לדחות או לקבוע מחדש פגישות באמצעות קולם.


צילומי מסך: וורד , אקסל , פאואר-פוינט , אאוטלוק , עוד תמונות
לידיעה המקורית באתר http://blogs.zdnet.com/Orchant/index.php?p=110 ZdNet
סיקור ותמונות בנענע http://net.nana.co.il/Article/?ArticleID=214871&sid=127

הורדה http://www.microsoft.com/office/pre...getthebeta.mspx

למי שמעוניין, יש גם Vista להורדה חינם! http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=191406
_____________________________________
..


נערך לאחרונה ע"י זיו בתאריך 08-06-2006 בשעה 20:04. סיבה: מיקרוסופט: Vista להורדה לשנה חינם
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #17  
ישן 18-06-2006, 22:41
צלמית המשתמש של זיו
  זיו מנהל זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres
 
חבר מתאריך: 21.11.01
הודעות: 28,842
סקירה - Microsoft office 2007 - מאת SPOT, פורום מירנדה ישראל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "Microsoft Office 2007 Beta להורדה חינם + Windows Vista"

שימו לב - הסקירה מתייחסת לגירסת הבטא של המוצר , יתכן שיהיו שינויים במוצר הסופי .

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.microsoft.com/library/toolbar/3.0/images/banners/office2007_ltr.gif]


לפני כמה שבועות MS אפשרה להורדה את גירסת הבטא של האופיס החדש שMS כל כך מתלהבים ממנו . כמובן שמתוך סקרנות וגם מתוך היצר הישראלי של "אם זה חינם חייבים להשיג את זה " וכך מצאתי את עצמי מוחק את אופיס 2003 שלי לטובת האופיס 2007 בטא החדש !

ממבט ראשון - WOW !
הדבר הראשון שחשבתי לעצמי כאשר העלתי את הWORD היה "WOW" ! ממבט ראשון הWORD שהיה מלפני לא היה דומה לאף WORD ובעצם לאף מנהל מסמכים אחר שראיתי מעולם ! MS אכן התעלו על עצמן בנושא הממשק והעיצוב ונתנו חיים חדשים לאופיס החדש . בפעם הראשונה מזה עשור (פולס מינוס) MS שינתה מקצה לקצה את הממשק של האופיס , ובכך את הדרך שבה יוצרים מסמכים באופיס החדש . אז מה כל כך הלהיב אותי בממשק החדש ? מילה אחת - "ribbon" .[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.nana.co.il//Upload/122005/Article/Article_Paragraph_1020949.jpg]
ribbon - הממשק החדש
הממשק החדש של אופיס 2007 שנראה כמו טאבים המכונה ribbon היא ממשק חדש ומהפכני שיציג בפנכם כל פעם את הכלים שאתם זקוקים להם לפי התוכן שאתם עורכים . למשל אם תלחצו על תמונה , הסרגל מייד יציג בפניכם את הכלים שקשורים בעריכת תמונה . אם תלחצו על הטקסט הוא יציג לכם בסרגל את כל הכלים לעיצוב הטקסט וכו' . ribbon הוא ממשק שנועד לפטור את הבעיה שגדלה לה בין גירסה לגירסה של האופיס . בגדול ההבדלים בין אופיס 97 עד לאופיס 2003 הם פשוט שMS הוסיפו עוד כלים , עוד תכנולוגיה , עוד אפשרויות , עד שנוצא מצב שמולך מופיעים עשרות , ואף מאות כלים שאתה צריך לנווט את עצמך כדי להשיג את הכלי הספציפי לעריכה . הribbon בה כדי לעשות סדר בבלגן העצום , ולדעתי הוא עושה זאת מצויין .[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.nana.co.il//Upload/122005/Article/Article_Paragraph_1020959.jpg]


אופיס יפה יותר !
מלבד הממשק החדש והמהפכני , האופיס עכשיו לא רק יהיה נוח יותר , אלא גם יפה יותר . MS השקעו המון בעיצוב האופיס החדש ורואים זאת עוד ממסך ההתקנה היפיפה של האופיס . בנוסף לעיצוב של האופיס עצמו , MS גם עיצבו שלל עיצובים חדשים כגון גרפים - WORDART סקינים עבור הפוורפוינט ועוד . מעבר לכך MS הוסיפו כפתור גדול בתחילת העמוד עם הסמל של האופיס . המטרה של הכפטור הזה , הוא להוות דמוי START רק של האופיס . דרך כפטור זה מבצעים פקודות בסיסיות , כמו שמירה , פתיחת מסמך חדש , שיתוף קבצים , הדפסה וכו' . הכל בצורה נוחה ושונה מכל חבילת אופיס שהכרתי עד כה .[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img115.imageshack.us/img115/1291/untitled10bv.jpg]


MS מקפחים ?!
אחרי ששפחתי את ליבי כמה אני מרוצה מהממשק החדש , אני רץ לשאר האופיס לבדוק אותו ומגלה בהפתעה רבה , כי הממשק החדש נמצא אך ורק בWORD , POWERPNT וEXCEL . למראת שהם התוכנות העיקריות של אופיס , עדיין זה הפתיעה אותי שבשאר התוכנות של האופיס , הממשק הישן של אופיס (גרסאות 97 - 2003 ) עדיין מופיע בשאר האופיס . בOUTLOOK קיים הממשק הישן עם שיפורים וחידושים וכלל אפשרות חיפוש חדשה , ובעריכת מייל מופיע ממשק הWORD . לא ברור לי אם זה מתוך עצלות , או מתוך קושי להתאים את הממשק החדש לשאר התוכנות , אך זהו המצב נכון לעכשיו .

בנוסף MS השיקו בגירסת אופיס החדש , פורמט חדש עבור ממסכי הWORD בשם Office Open XML . בלי לשם לב , שמרתי מסמך (שהפורמט שלו כברירת מחדל הוא Office Open XML ) ושלחתי את זה למחשב אחר עם אופיס 2000 . האופיס 2000 לא הצליח לזהות ולהעלות את המסמך בפורמט החדש . בנוסף , המבקרים טענו כי מיקרוסופט מנסה באמצעות Office Open XML לדחוק את הפורמט של OpenDocument, שפותח בעידוד סאן, והצביעו נגד חוסר ההתאמה בין הפורמט של מיקרוסופט לתנאי הרישיון של GPL, המונע ממנו להיות תקן פתוח אמיתי.
בניגוד לפורמט החדש של MS , בפעם הראשונה MS מאפשר שמירה של מסמכים בפורמט PDF . אך בעיקבות תביעה של אדובי כנראה שMS יבטלו את האפשרות הזאת .

סיכום
הממשק החדש שהפתיעה אותי מהנוחות והפשטות שלו עושה בהחלט רושם שאכן סוף סוף יש פה סיבה טובה מדוע אני צריך לשדר לאופיס החדש . זאת בניגוד גרסאות XP ו2003 שלא ממש ברור מדוע MS חושבת שנרכוש אופיס מבולגן יותר . הפעם יש פה שידרוג רציני . עם השידרוג הרציני , יכול להיות שהשידרוג יהיה קיצוני מידי עבור חלק מאתנו יהיה קשה להתרגל לממשק החדש ששונה מכל ממשק שMS הרגילה אותנו . בנוסף הפורמט החדש שMS מאוד לא מצא חן בעיני ואני תופס אותו כעוד תגרגיל מלוכלך של MS .

ציון : 4 מתוך 5 .
יתרונות : ממשק חדש נוח ומהפכני , עיצוב מדהים , לראשונה מזה שנים - שידרוג משמעותי .
חסרונות : פורמט חדש ומאוד מגביל , השינויי יכול להוות קיצוני מידי לחלק מאיתנו , דרישות מערכת גבוהות , מאוד כבד ומכביד על המערכת .

המדריך פורסם במקור ע"י SPOT, בפורום מירנדה ישראל http://www.miranda-il.org/forum/ind...?showtopic=8631
_____________________________________
..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:27

הדף נוצר ב 0.56 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2018 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר