לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-05-2006, 21:33
  מרקו פולו מרקו פולו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.02
מסתמן פתרון למימון התרופות: העבודה תעביר 400 מיליון

בישיבת "פורום שרינו" של מפלגת העבודה הוחלט הערב (ד', 24.5.06) להעביר כספים המגיעים למפלגה מכוח ההסכמים הקואליציוניים ולהוסיפם לסל התרופות.

המדובר ב-400 מיליון ש"ח מתחילת 2007. שרי העבודה החליטו כי יתחילו להעביר מקדמה בסך 300 מיליון ש"ח במונחים שנתיים. כלומר, 150 מיליון ש"ח מהקדמת מימון לשנת 2006.

בשיחה שקיים יו"ר העבודה, עמיר פרץ, עם יו"ר ועדת הסל, הביע פרופ' מרדכי שני הסכמה ראשונית להצעה כי במידה שתהיה תוספת נוספת נוספת של 300 מיליון ש"ח במונחים שנתיים, ובכלל זה התרופות לחולי סרטן המעי הגס.

עמיר פרץ קיים הערב שיחה עם שר האוצר אברהם הירשזון, ודיווח לו על היוזמה.

http://www.nfc.co.il/archive/001-D-...ml?tag=22-33-29

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-05-2006, 16:05
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
תוספת של מאות מיליונים לתקציב הבריאות היא מבורכת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקו פולו שמתחילה ב "מסתמן פתרון למימון התרופות: העבודה תעביר 400 מיליון"

אבל עם כל הכאב, בכלל לא ברור לי שהוצאת התוספת על התרופות הללו היא מוצדקת. על פי מה שפורסם, ברב המקרים התרופות הללו מעקבות את התפשטות הסרטן ומאריכות את חיי החולים בכמה חודשים. אין כאן ריפוי. יש במערכת הבריאות דברים רבים שניתנים לתיקון ושיפור שעלותם נמוכה יותר והם מצילים חיי אנשים שתוחלת החיים שלהם תהיה ארוכה בהרבה. ואני גם לא בטוח שהארכת חיים של כמה חודשים עולה בחשיבותה על שיקום של נכים וחולים כרוניים שנכונו להם עוד חיים ארוכים. חבל שהכסף מוזרם בנסיבות כאלה שבהן ספק אם נשקלו הדברים לעומקם.

ומצד שני, מי ערב לכך שתקציב הבריאות כולו מנוהל משיקולים ענייניים?

ואחרי הדברים האלה נראה לי שכדאי שאשים קסדה ושכפ"ץ
ישן 25-05-2006, 17:10

אתה שואל את דעתי?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי looopy שמתחילה ב "הגיע הזמן לתבוע את עלבונינו."

לחיות כן, אבל לא בכל מחיר. החיים אינם מטרה בפני עצמה לטעמי, חיי סבל וחיים ריקים אינם חיים. כל אחד מגדיר סבל באופן אחר כמובן וכל אחד מגדיר תוכן באופן אחר, ולכן כל אחד צריך להיות אדון לגורלו. באנלוגיה, כשמדברים על קביעת סטנדרטים למדינה, אין לך מנוס מלקבוע סייגים להוצאות הרפואיות, משום שאין להן גבול. ואז אתה נאלץ לאמר לעתים: אני לא אוכל להאריך את החיים של החולים האלה בעוד כמה חודשים מכיוון שהעלות לכך גורעת מיכולתי להציל חיים של תינוקות, או מיכולתי להציל חיים של הנוסעים בכביש, או מיכולתי לעזור לנכים ואנשים מוגבלים להשתלב בחברה, או אפילו מיכולתי להעניק חינוך ותרבות לאזרחים הבריאים (והחולים). אין ברירה, מדינה צריכה לעשות את החשבון הזה כפי שכל אחד עושה חשבונות מהסוג הזה לעצמו.

כשזו המדינה שמחליטה לא להעניק טיפול מאריך חיים זה תמיד נראה שרירותי ומרושע, אבל זו הסתכלות צרה על הנושא. מובן מאליו שבהתייעלות ובשינוי סדרי עדיפויות המדינה היתה יכולה למצוא תוספת תקציבית הרבה יותר גדולה לבריאות, אבל אנחנו לא חיים באוטופיה, ומעבר לזה, השאלות האלה מעניינות אותנו רק באופן אנקדוטלי, אנחנו הישראלים לא בוחרים ממשלה לפי שיקולים כאלה ומן הסתם גם איננו דורשים טיפול נאות מצידה. פשוט הפלשתינים והגרעין האירני זה הרבה יותר מעניין.
ישן 26-05-2006, 15:20

אתה כמובן צודק לגבי הסטטיסטיקה
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי הנדרסון מלך הגשם שמתחילה ב "תרופה שמאריכה חיים ב 11 חודשים בממוצע, יכולה למישהו מסוים"

ואתה גם צודק שאני לא צריך לקבוע לאחרים, אבל המדינה, מה לעשות, כן צריכה לקבוע ולכן היא כן צריכה לקבוע את המדיניות בצורה קרה ולא להגרר אחרי סחטנות רגשית, נוגעת ללב ואמיתית ככל שתהיה.

אל תגיד שכל אחד במצב הזה היה רוצה את התרופה - יש אנשים שמחליטים שהם אינם רוצים להמשיך בטיפולים כאשר נראה להם שאפסה תקווה לחזור לאורח חיים נורמלי. גם זאת החלטה שצריך לכבד.

שוב אני חוזר על הנקודה החשובה - המדינה צריכה לקבוע סדר עדיפויות לניצול משאביה המוגבלים. הארכת חיים של חולים במחלה סופנית ללא סיכוי לריפוי אינה בהכרח עדיפה על הוספת כח אדם וציוד לפגיות בבתי חולים למשל, בעיקר בהתחשב בזה שתמותת התינוקות בישראל היא מהגבוהות במערב. לפג שחייו ניצלו יש בממוצע כ-75 שנה לחיות חיים בריאים. זה החישוב הקר שהמדינה צריכה לעשות.

לגבי התקווה לגילוי תרופות חדשות - זו אכן תמיד קיימת אבל תמיד היא תכזיב את אלה שלא יחיו עד המועד הנכסף. זה לא יכול להיות שיקול משום שזה ספקולטיבי.

ולסיום עוד נקודה למחשבה. לפני כמה חודשים הבאתי לכאן את הכתבה הזאת שמדברת במקרה על האווסטין. התרופה התגלתה כיעילה גם בטיפול בסרטן השד וסרטן הראות ומייד עם פרסום המחקר על כך הכפילה יצרנית התרופה את מחירה. למה? כי היא יכלה. אם למדינת ישראל תהיה מדיניות שתכניס לסל כל תרופה מצילת חיים או מאריכת חיים נוכל לצפות לאפקטים דומים על מחירי התרופות ואז נעמוד מול שוקת שבורה.
ישן 26-05-2006, 15:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אין עניין של סחטנות רגשית, אלא של סדרי עדיפויות.
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אתה כמובן צודק לגבי הסטטיסטיקה"

הממשלה, השד יודע למה, חושבת שיש איזשהו הגיון לתקצב את הסרט החדש של איבגי, לפני שהיא
סיימה לכלול בסל את כ-ל התרופות שנוסו מעבדתית ואושרו לשימוש במחלות מסכנות חיים. זהו
עיוות מוסרי, שמתחיל ונגמר בפוליטיקה.
עם כל הכבוד, סל התקופות נמצא לפני "תרבות ואמנות" (עד כמה שיש לנו כאלה), לפני "ספורט"
(עד כמה שיש לנו כזה), ולפני עוד אלף ואחד דברים שונים שמתוקצבים לפני סכום שרירותי שהוקצב
לסל התרופות.
סל התרופות לא צריך להיות מוגדר שרירותית, אלא להיות מוגדר ככזה שיכלול כל תרופה שהוכח
מחקרית ואושרה לשימוש כתרופה מצילת חיים. אחרי שנבדק מה הסכום שיעלה סל כזה (וההבדל הוא
ל-א בסכומים שייאלצו פגיעה בדברים חיוניים - ו"תרבות, אמנות וספורט" א-י-נ-ם חיוניים ברמה שיש
להעדיפם על פני הצלתו של חולה אחד), אז אפשר יהיה לתקצב (בסכום שיישאר - לא צריך לפרוץ
מסגרת התקציב) את איבגי וחבריו...

למרבה הצער, כיום עומדת בראשנו האמנית הבינ"ל הנודעת "אשתו של אודי", ועל כן ברור שיש
חולי סרטן חסרי משמעות - ויש גלריות שזועקות לתקצוב על...
ישן 26-05-2006, 16:16

אז יש לי רעיון אחר
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אין עניין של סחטנות רגשית, אלא של סדרי עדיפויות."

המדינה תספק לכל אחד מאזרחיה בועה שתבודד אותו מסביבתו לתוכה יוזרם אוויר מטוהר, נתקין לכל אחד גסטרוסטרום שיחדיר מזון בהרכב אידאלי לקיבה, ונשמור על תנאים אופטימליים שיחזיקו את כולנו בחיים עד גיל 706 מבודדים, מוגנים ומאושרים.

אנחנו לא חיים בשביל לקבוע שיא בספר השיאים של גינס, אנחנו חיים בשביל התוכן שאנחנו יוצקים לחיינו. אם המדינה תשעבד את כל משאביה לטובת הבריאות שלנו ותזניח את התרבות, הספורט, החינוך (שכחת, גם הוא חשוב פחות מהחיים עצמם), ועוד כהנה וכהנה זוטות אז היא חוטאת לתפקידה גם אם היא מבטיחה לנו חיי נצח. בהחלט יש מקום לשינוי סדר עדיפויות לאומי, אבל גם אם נסיט 10 מיליארד שקל מתקציב הבטחון לטובת תחומים אחרים לא בטוח שהחישוב הקר והמנוכר של עלות מול תועלת יביא אותנו להשקיע 300 מיליון שקל בהארכת חייהם של כמה מאות אנשים בכמה חודשים. אולי אם נשקיע את הסכום הזה בהקמת רכבת תחתית נצמצם את זיהום האוויר במידה שתציל 500 אנשים בשנה ממוות ועוד אי אילו אנשים משיעבוד למשאפים ואינהלציות. אולי אם נשקיע את הסכום במלחמה בסמים נציל נפשות רבות וניטיב עם איכות חייו של האזרח שומר החוק שלא מעוניין שאיזה נרקומן יפרוץ לו לבית ויגנוב לו את הדי.וי.די שקנה בהנחה מביבי ותכנן לצפות בעזרתו בסדרה "עמוד האש" שבעלות הפקתה המיותרת אפשר היה לקנות עוד חודש לחייו של חולה סרטן נוטה למות.

אתה חושב שסרט עם איבגי זה דבר מיותר, אני חושב שהחזקת מקוואות היא מיותרת, משה גרוס חושב שהחזקת חיל האוויר היא מיותרת ואפשר לאלף להקה של שקנאים למלא את הפונקציות שלו. המדינה צריכה לאזן בין צרכיה השונים ולא צריכה לשעבד הכל למטרה אחת "מוסרית" ככל שתהיה. מה אם ג'ננטק תחליט מחר להעלות את מחיר התרופה שלה פי 2, או פי 10 או פי 100? גם אז ההוצאה תהיה מוצדקת?

ולגבי הסחטנות הרגשית, אני מעדיף שהאשכול הזה לא יגלוש לדיון אודותיה, אבל החולים שגורלם לא שפר עליהם מנצלים ובצדק מוחלט מבחינתם את מצבם מעורר הרחמים. התקשורת מתמסרת כמובן לטלנובלה הריאליסטית, גם היא בצדק מבחינתה. ורק מהמדינה אני מצפה לא להיות מושפעת ממה שנעשה על המדשאה מול הכנסת, אלא לעשות מה שטוב לכלל אזרחיה, ואם בבדק הבית תמצא תוספת תקציבית למשרד הבריאות אני מצפה שהיא תהיה מושקעת בתבונה ולא משיקולים פופוליסטיים.
ישן 26-05-2006, 16:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ניסיון נואל לציניות - וגם עיוות: חינוך לא עומד בשורה אחת עם תרבות, ספורט ואמנות
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אז יש לי רעיון אחר"

אלא כמה אלפי ק"מ מעליהם, מהטעם הבסיסי-להחריד שחינוך הוא דבר שהמדינה מחוייבת להעניק
לאזרחיה - אבל סרטים של איבגי וערמות מתכת ופלסטיק של תומרקין - הם לא דברים כאלה...

אנחנו חיים קודם כל בשביל לחיות, מילוי תוכן בחיים הוא מן הנמנע, כאשר אתה מת...
סדר העדיפויות הנורמלי מחייב קודם כל לעזור למי שגוסס ואח"כ למי שיש לו רעיון חדשני לסרט
נועז על הכיבוש המשחית...
אם לאנשים חשוב שיהיו סרטים של איבגי - שיוציאו כסף מכיסם ולא יצפו שהמדינה תתקצב אותם בטרם תקצבה אנשים גוססים.

מכיוון שלא עסקתי בתקציבים של דברים שהם בגדר ההכרח (לא נכנס לשיקולי תקציב הבטחון, שאין
לי ספק שניתן לנסר מיליארדים מתוכו, כמו גם מסעיפי תקתיב של משרדים אחרים), אלא רק
במותרות גרידא, שאפשר להתווכח האם המדינה בכלל צריכה להשקיע בהם כסף - הרי שאין כל תוחלת בלהתווכח איתי על מה יעזרו העברות מהבטחון לתחתית (אני בעד, אגב...) לגבי חולי
הסרטן. אני עוסק בהעברה מהמותרות - למציל-החיים באופן ישיר.

המשוואה האבסורדית בין מקוואות וחיל האוויר לביחן סרט עם איבגי, מראה שהאמת היא שאין לך
בעצם טיעון למה לא להציל חיים...
מקוואות מתוקצבות מכיוון שהמדינה היא מדינה יהודית. חיל אוויר מתוקצב בגלל שרוצים להשמידנו
וזה שהמצאת דמות פיקטיבית שתומכת בלהקות שקנאים (דמות שאני בעד שבתקציב הבריאות
יהיה סכום מספיק בשביל אשפוזה בתנאים הנוחים ביותר האפשריים...) גם הוא אינו עומד בשום
יחס לסרטו החדש והמסעיר של איבגי...
אני לא סיברתי לתקצב את איבגי, אגב, אלא להורידו לרמת עדיפות כזו, שממנה ייגזר שהוא יקבל
את העודפים ממה שנשאר אחרי שתקצבו את מה שמציל חיים ואת מה שמתחייב מהגדרת המדינה בתור מדינה מסוג מסויים (במקרה שלנו, מדינה יהודית...).

המדינה מושפעת מטלנובלות דביליות בהרבה לגבי הקולנוע הישראלי הגוסס, האמנות המתייסרת,
הספורט המותש וכיו"ב - ואם כבר להיות מושפע ממשהו, אז שזה יהיה מזעקותיו של מי שאי הצלת
חייו, משמעה הפיכת משפחתו לענייה (אלא אם כן אתה מצפה מהם שיתנכרו לאבא/אמא וימליצו
להם למות במקום לתת להם תרופה מאריכת חיים...).
ישן 26-05-2006, 17:06

עבור רבים גם יהדותה של המדינה היא מותרות
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ניסיון נואל לציניות - וגם עיוות: חינוך לא עומד בשורה אחת עם תרבות, ספורט ואמנות"

הבריאות היא בור ללא תחתית. אם נלך לפי התחשיב שלך לעולם לא נוציא אגורה שחוקה אחת על שום דבר שאינו בריאות. יתר על כן, טיפולים מצילי חיים הם בפני עצמם בור ללא תחתית, ושוב אם נקצה הכל לטובתם, לא רק שלא יישאר כסף להשקיע בדבר פרט לבריאות, גם במערכת הבריאות עצמה לא נוכל להשקיע באינספור טיפולים שאינם מצילי חיים אבל הם מיטיבים עם החיים. אתה מאד נתפש לאיבגי, אבל תרבות וספורט זה גם תקצוב (מועט מדי) לחוגים והעשרה לילדים, ונדמה לי שאתה אחד מאלה שחשבו שהמדינה צריכה לממן לאזרחיה צפיה בשידורי המונדיאל.

אתה נאחז בטיעון של הצלת חיים כאילו הוא לטובתך, בשעה שאני אומר שוב ושוב שבסכום המדובר אפשר לעשות שימוש שיציל הרבה יותר חיים, אלא שזו הצלה סמויה שאינה מצטלמת יפה על מסך הטלוויזיה וסוחטת את בלוטות הדמעות.

אני לא מצפה שמשפחה תתנכר למי מחבריה, אבל אנשים צריכים להכיר במגבלות המשאבים שעומדים לרשותם או לרשות המדינה. יש טיפולים הרואיים שאי אפשר לבצע בארץ ועלותם אסטרונומית, אם המדינה תממן אותם היא תפשוט את הרגל במהרה. יש משפחות שנרתמות ואוספות שקל לשקל מתוכן ומתורמים ומצליחות לממן את הטיפולים, ויש אני משער משפחות רבות שמרימות ידיים. כולם רוצים לחיות, והרפואה המודרנית, גם זו הישראלית על אף בעיותיה, מוכיחה כי היא מאריכה חיים ומוסיפה לאיכותם באופן משמעותי מאד. החברה כפרטיה צריכה לחשוב מה היא מוכנה להקריב למען הארכת חיים - אתה חושב שהכל, אני חושב שבחיי האישיים כמו גם בחיי החברה יש עוד חוץ מהפרמטר של תוחלת החיים.
ישן 26-05-2006, 17:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

עבור רבים עצם קיומה של המדינה הוא מותרות - אבל צריך להתחיל מאיפשהו...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "עבור רבים גם יהדותה של המדינה היא מותרות"

ומה לעשות שיהדות המדינה נמצא ביסוד זהותה "קצת" יותר מאשר מסרטו הנוגע ללב של איבגי
(למרות שאותך, את משה גרוס ואותי, הדבר הזה מכעיס עד מאוד...)?

הבריאות אינה בור ללא תחתית, שכן כבר הסברתי איפה נמתח הקו: תרופות שנבדקו ואושרו
לשימוש, ולא כל פטנט ניסויי. להכניס את כל התרופות מצילות החיים לתוך הסל - לא יצריך שום חריגה
ממסגרת התקציב, אם יידעו להבין נכונה בין הכרח למותרות.

תרבותך וספורט זה גם תקצוב לחוגים לילדים? לך תמדוד כמה נותנים לאיבגי ושות', וכמה לחוגים
לילדים (שבהם אין סיבה לקצץ, אלא שמה לעשות שהסרט החדשני והמסעיר על החייל הכובש
שמגלה את רגשותיו והופך ללוחם נועז כנגד הכיבוש, חרג מעט מתקציבו, ומצריך את סגירת המתנ"ס
בחצור הגלילית?...).

הצלת החיים שאתה תיארת, אינה בעייתית מבחינתי, אלא שהיא בכלל לא הדיון כאן. הדיון כאן היה
על סדרי עדיפויות (או "מסחטת רגשות", כפי שהגדרת את רצונם הנפשע של אזרחי משלמי ביטוח
בריאות, להמשיך לחיות...). אין שום סתירה בין מה שאתה הצעת לבין מה שאני הצעתי (רק שמה
שאתה הצעת, יקפיץ קציני צבא שיזעקו שכעת צריך לסגור חטיבות, בעוד שאצלי יהיה צורך רק
לסגור הפקות של סרטים על צה"ל שמהווים מקור הכנסות לשחקנים שלא טרחו להתגייס אליו...).

אתה לא מצפה שמשפחה תתנכר ליקירה אבל "שתכיר במגבלות"?! אתה מודע לכמה מנותק
מהמציאות המשפט הזה? אין אדם שיש לו לב קרוב לנורמלי, שיכול לעשות "שיקולים כלכליים"
כאשר אמו גוססת מסרטן. השיטה שלך פשוט תכריח אותו לפשוט רגל, שכן לרוב האנושות יש
בעייה עם להרוג את הוריהם או סתם לתת להם למות, כאשר הוצאה כספית גדולה, יכולה לכל
הפחות, לעכב את המוות.

לא משנה איך תהפוך זאת, אבל הצלת חיים קודמת לסרט של איבגי. לא יעזור כלום.
ישן 26-05-2006, 18:05

תגדיר תרופה מצילת חיים
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עבור רבים עצם קיומה של המדינה הוא מותרות - אבל צריך להתחיל מאיפשהו..."

תרופה שנועדה לחולי סרטן שמיצו את כל סוגי הכימותרפיה ועל פי מחקרים (מחקרים רפואיים אגב הם לעתים קרובות מדוייקים כמו מחקריו של בני מוריס) היא תאריך את חייהם בחמישה חודשים היא תרופה מצילת חיים? נניח שיש סטטיסטיקה טובה על המשתמשים בתרופה ומתגלה שהשונות היא לא גדולה - 5% יחיו עוד 3 שנים, נניח, ו-5% ימותו תוך שבוע, אבל 90% הנותרים יוסיפו לחייהם שלושה עד שמונה חודשי חיים של טיפולים. זה מציל חיים?

ברור שהייתי שמח להעניק להם את המעט שאפשר, אבל בעלות של עשרות מיליונים בשנה אני מוסיף עוד כך וכך אינקובטורים, כך וכך אחיות למחלקות טיפול נמרץ, וכך וכך מרפאות בעיסוק לקשישים שלמרות גילם המופלג עוד יחיו 10 ו-15 שנה ומוטב שיהיו מסוגלים לעשות זאת בנוחות מסויימת. ועם כל הכאב זה נראה לי מוצדק בהרבה. ואני מודיע לך שגם אחרי שתדון את איבגי לעמוד בתורים בלשכת האבטלה הקרובה למקום מגוריו, תשאר עם אותן דילמות.

להכיר במגבלות. כן, מה לעשות, יש כאלה. גם כשלבן משפחה שלי שסובל ממצב כרוני ניתן לקבל טיפול טוב יותר בבית חולים בטורונטו, אם המשמעות של זה היא למשכן את עתידו בשביל שיפור קטן, אני לא בהכרח אבחר לעשות את זה. המדינה עושה את זה בקנה מידה אחר ומחליטה אם למשכן את קיומנו הרוחני, והחומרי עבור שיפור קטן. בקנה המידה הזה חיי אדם אחד אינם עולם ומלואו. דילמה קשה ולא סימפטית ואני שמח שלא אני זה שאמור לחרוץ את הדין, אבל זו המציאות.
ישן 26-05-2006, 18:33
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

תרופה שמאריכה חיים היא תרופה מצילת חיים - שכן עוד לא שמעתי על "הצלה מוחלטת ממוות"...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "תגדיר תרופה מצילת חיים"

זה שרשום שממוצע הוא 5 חודשים של הארכה, אומר שהיו כאלה שהרוויחו כמה שנים בזכותה -
ובתקופה של פריצות דרך מחקריות, השנים האלה עשויות להיות כל ההבדל.
המשחק של 5 אחוז ו90 אחוז אינו רלוונטי - כל אחד שניצל, שווה את המחיר שמשלמת המדינה עבור
תרופתו.

מכיוון שלא הצעתי לקחת את הכסף לתרופות מתוך תקציב הבריאות, אלא ממקומות אחרים, הרי ברור שמשחק האינקובטורים שלך (כמו שהיה במשחקי משה ו"חיל השקנאים" שהצעת קודם...), הוא
חסר משמעות. איש לא דן את איבגי לאבטלה - שכן איש לא אמר לו שסרטיו חייבים להיות ממומנים
מכספי משלם המסים. אם ימצא מממן (כמו שיש לסרטים בהרבה ארצות לא מתוקנות...), הרי שעתידו
לפניו...

מכיוון שכאן לא מדובר על טיפול בין בי"ח איכילוב לבין טורונטו, הרי ששוב אין כאן את הדיון הזה. כאשר אדם מאמין שאם יסחט מעצמו מאמץ כלכלי, אולי יציל את אביו - הוא בדר"כ לא יחשוב פעמיים,
שכן רובנו סבורים שהניסיון "להיות קר ומחושב" (המרכאות אינן במקרה - אין שום הוכחה
שהחלטה לתת לאבאמא למות ולחוש חרטה במשך כל שאר החיים, היא נבונה יותר מאשר לעשות
את המאמץ השפוי להצילם, ולפחות להיות שלם עם עצמך אח"כ) כאשר מדובר בחייהם של
היקרים לנו ביותר, זה "קצת" מזעזע.

ה"שיפור הקטן" שלך הוא עולם ומלואו עבור אחר, ומכיוון שתודה לאל, רוב קיומנו הרוחני והחומרי
אינו קיים תודות למדינה (מה לעשות שברזלי תומרקין וסרטוני הכיבוש, אינם התרבות הישראלית,
שרובה נוצרה ונוצרת בלי שום טובות מהממשלה...) - הרי שהניסיון של אינטרסנטים להשיג כסף
"עבורו", ע"ח מה שאתה מגדיר שיפור קטן, ואחרים יגדירו בשם "אבא לא מת", הרי ששוב אין כאן
עניין של "רגשנות" מול ענייניות", אלא של סדרי עדיפויות נורמליים, מול סדרי עדיפויות מעוותים,
שמצאפיינים את המדינה הזו מיום הווסדה...
ישן 26-05-2006, 19:00

אתה מתעקש להסתכל על הדברים במיקרו
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תרופה שמאריכה חיים היא תרופה מצילת חיים - שכן עוד לא שמעתי על "הצלה מוחלטת ממוות"..."

אבל מדינה היא גוף גדול, ולמרבה הצער אינה יכולה, ובעצם אינה צריכה לשלם כל מחיר למען הצלת חיי בודדים. למעשה היא עושה בדיוק ההפך כשהיא מחזיקה צבא למשל. אתה מסרב להכיר בעובדה שגם כשתמחק את הסעיפים המיותרים לשיטתך מתקציב המדינה, ותמחק גם את הסעיפים המיותרים לטעמי ואלו של משה גרוס עדיין לא תוכל לענות על כל צרכי הבריאות של האזרחים. ושוב תצטרך לקבוע סדר עדיפויות (משחק האינקובטורים אתה קורא לזה).

אז תקבל מדינה עם תוחלת חיים של 85 שנה, אבל אין בה תרבות, אין בה ספורט, אין בה מתנ"סים, אין בה פקולטות למדעי החברה והרוח. אין בה שרותי דת משום סוג (פיקוח נפש, בכל זאת), אין בה לימודי יהדות, ועוד דברים שתועלתם הכלכלית היא אפס. לעומת זאת התרבות הרווחית תשגשג במדינה הזאת: טלנובלות דוברות ספרדית, שידורים חוזרים של חוק וסדר, ואפילו הפקות מקור איכותיות בככוב טל פרידמן. בנוסף יש בה אנשים שחיים זה עשרים שנה ללא רגליים (נכרתו בניתוח שהציל את חייהם) אבל אין כסף לשלוח אותם לשיקום רציני אז הם שוכבים במיטתם ומכיוון שבנם שעבד כתאורן בהפקת סרטים הוא כעת מובטל, אין ביכולתם לממן פיליפינית שתהפוך אותם מצד לצד והם סובלים מפצעי לחץ. מצד שני חייהם ניצלו כי המדינה ממנה להם אנטיביוטיקה מופלאה שפתרה את הזיהום שנוצר סביב הפצעים לפני שנה. זה היעד שלך?
ישן 26-05-2006, 19:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

תפקידה של מדינה הוא ג-ם המיקרו (אתה יודע, שאנשים לא ימותו כאילו?...)
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אתה מתעקש להסתכל על הדברים במיקרו"

מה גם שכאן זה בכלל לא המיקרו - אלא המאקרו. נבטל מספיק פרוייקטים חסרי ערך מעשי מבחינה
ציבורית (אללה ישמור אותנו אם במאי יצטרך לגייס כסף בעצמו לפרוייקט החדש שלו, נכון?...), ויהיה
כסף לדברים "קטנים" אחרים...
המדינה מחזיקה צבא בעיקר בשביל להציל את הבודדים (את ה"הרבה בודדים"...), ועל כן הדוגמא שלך כמובן לא מתאימה לתזה שהצגת (אדרבא, לשיטתך יש לבטל את הצבא, במתכונתו הנוכחית
שעושה תמיד מאמצים לא לאבד אף חייל, למרות ש"זה לא כלכלי" ושזה "מיקרו" מדי...).

אתה מסרב לענות לעובדה שאני התייחסתי לכך שכל זמן ש-י-ש סעיפים מיותרים, לא ייתכן שיגידו
לאנשים ש"אין כסף כדי שיחיו", ומחליף אותה במשחקי האינקובטורים (שכמובן לא העליתי על הדעת
לגעת בתקצובם).

אז אקבל מדינה עם תוחלת חיים של 85 שנה, שיש בה ספורט עממי (כמו שיש בכל שכונה), שיש
בה אמנות (שנוצרת כתחביב, ולא בתור איזו הונאה מטופשת של "יוצרי אבסטרקט גאוניים" שיודעים
לרתך שתי גרוטאות מתכת, ולקבל רבבות דולרים מהמדינה בתמורה לכך...), שיש בה מתנ"סים
(שכאמור, איש לא דיבר על לגעת במה שמוקדש לחינוך - שכן אתה זה שקישר את המתנ"סים
לאיבגי).
הקולנוע העילג שנוצר בה, יהיה לא יותר גרוע מזה הקודם (רק שהפעם הוא לא יעשה סרטים על
הכיבוש, אלא כאלה שאנשים אשכרה רוצים לראות...), התאורנים שלה (שהרוויחו שני גרוש קודם)
יעבדו בעבודה אחרת, שכן אלה בין כה לא עובדים בזה במשרה מלאה גם היום).
הטיפול בחולים יהיה זהה לזה שקיים כיום (שכן חסכנו את הכסף שבוזבז על האיבגים...), ועל כן
תיאורי פצעי הלחץ, שקול לתיאורי משה גרוס וחיל השקנאים, וכך גם שאר הדברים שהפלגת
בתיאורם סוחט הדמעות.

בקיצור, המדינה שתיארת ל-א תהיה המדינה שאני תיארתי. במדינה שלי יחיו יותר, יהיו בריאים
יותר - אבל למרבה הצער, תעשיית הכלום (קולנוע, ספורט ואמנות) תהיה מצומצמת יותר (לפחות
זו שמכריחים את הציבור לממן). האנשים במדינה זו היו רוצים לבכות על הטרגדיה, אבל אבא שלהם כעת חוגג את יום הולדתו ה70, כשמצבו הגופני טוב - אחרי שניצל 25 שנים קודם לכן
ממחלת הסרטן, תודות לתרופה חדשה שקיבל, אחרי "תרופה מאריכת חיים" שסייעה להחזיק
מעמד עד לתרופה הזו. ילדיו גם יכולים להרשות לעצמם לממן חופשה משפחתית גדולה, שכן
הטיפול מומן מכספי ביטוח הבריאות הממלכתי של האב, שכל חייו שילם עבור ביטוח משלים. אני
חושב שהם ילמדו לחיות עם העדר סרטי הכיבוש, ועם העובדה שנבחרת הג'ודו באולימפיאדה
תהיה מעט מצומצמת יותר...
ישן 26-05-2006, 19:43

בוודאי שיש סעיפים מיותרים
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "תפקידה של מדינה הוא ג-ם המיקרו (אתה יודע, שאנשים לא ימותו כאילו?...)"

על כך, נדמה לי, הסכמנו מראש. אבל הדיון התחיל מדבר קונקרטי מאד. יש חולים מוכי גורל שהצליחו לגייס את התקשורת לטובתם ועקב כך הצליחו לגייס באורח פלא יש מאין 300 מליון שקל למאבקם. לא נעשה פה שינוי לאומי של סדר העדיפויות שאני כמוך הייתי רוצה לראות. מדובר בלא מעט כסף שצנח לפתע על מערכת הבריאות משיקולים פופוליסטיים ! לתוספת הזאת יש שימושים כדאיים יותר (בראיית המאקרו הבזויה לדעתך) שימושים שגם יצילו חיים של אנשים וגם ייטיבו את חייהם של אנשים רבים שנדונו במר גורלם לשנים רבות של חיים עם מוגבלות זו או אחרת. אבל אלה אנשים סמויים, הם לא נראים נכנסים ויוצאים מפתח אוהל שובתי הרעב.

גלשנו גם לדון בסוגיה כללית יותר שנוגעת לסדר העדיפויות עצמו. ופה אנחנו חלוקים מאד מכיוון שאתה מוכן לשעבד כל מה שאינו רווחי לטובת הארכת חיים ומסרב להכיר בעובדה שעלויות הרפואה המאמירות מנתבות אותך מהתסריט האוטופי שלך בדיוק לתסריט העגום שלי. המדינה שלך תצא קרחת מכאן ומכאן.
ישן 26-05-2006, 19:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני מוכן לשעבד כל מה שאינו בתחום אחריות המדינה, לטובת חיי אזרחיה. לא כל מה שלא רווחי
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "בוודאי שיש סעיפים מיותרים"

אני לא חושב שעניינה של המדינה לדאוג לפרנסת גילה אלמגור ובעלה. לא חושב שהמדינה צריכה
לפרנס את איבגי ובתו. לא מאמין שאברם גרנט צריך להיות עובד הציבור בעל המשכורת הגבוהה
במדינה (היום זה קשטן - ולמרות שהוא טוב יותר במקצועו, גם לגביו איני סבור שאני צריך לשלם
משכורתו...).

מכיוון שאתה מסרב להכיר בעובדה שהדברים שאתה תומך בתקצובם הם: א' מיותרים במהותם
ו-ב' המדינה תשרוד תרבותית גם ללא מימון כספי לקולנוע - הרי שהתסריט שלי סביר בהרבה מזה
שלך.
יש כסף, ורק צריך לעשות התאמה מחשבתית לגבי כל מיני מוסכמות מעוותות שדחפו לנו בעבר לגבי
מה שהמדינה צריכה לממן, ולגבי מה ש"קובע את צביון המדינה", שכן מדינה שמעדיפה מימון סרט על
פני הצלת בן אדם גוסס - בכל מקרה אינה תרבותית...

מכיוון שלא עסקתי במחאה הספציפית של החולים השובתים בלבד, אלא בכל המקופחים שסל
התרופות דילג מעליהם בחינניות, הרי שאני פטור מהתייחסות למחאה (המוצדקת כשלעצמה) של
חלק מאותם חולים, שהוכיחו שרק ברעש משיגים מה שמגיע - ושאם רוצים, יש כסף...

רמת המאקרו אינה בזוייה, שכן הרבה מיקרו זה מאקרו - ומה לעשות שכשלא מצילים הרבה
חולים - אז במאקרו יש הרבה מתים...

זה שאתה באמת מאמין שהמדינה עוסקת במאקרו, מפליא אותי מאוד, שכן הריני להבטיחך שלו
אחד מאותם חולים היה קרובו של אחד מה"גדויילים" שמכריעים לגבי מאקרו ומיקרו, אתה היית
נדהם לגלות באיזה מהירות הפכה אותה מחלה ממיקרו למאקרו, ונמצא לפתע התקציב לממן את
הטיפול בה...
ישן 26-05-2006, 20:09

מה יש לך מאיבגי ? :)
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני מוכן לשעבד כל מה שאינו בתחום אחריות המדינה, לטובת חיי אזרחיה. לא כל מה שלא רווחי"

ומישהו אחר חושב ש-90% מהאוניברסיטאות מיותרות - כל אותם אוכלי חינם שלא מפיקים שום דבר בעל ערך ושעסוקים בלכתוב מאמרי שיטנה באנגלית ולחתום על עצומות נגד ישראל - נדמה לי שזה מכסה את כל הפקולטות למדעי הרוח והחברה ועוד כמה. (זה אגב לא דעתי, זו דעתו של אותו מישהו).

אבל האמת היא שעם ומדינה צריכים גם שאר רוח וגם, רחמנא ליצלן, בידור. אפשר וכדאי לבדוק אם הניהול של כל אותם מוסדות תקין, והאם הם מספקים את הסחורה (התשובה לשאלות האלה היא כנראה לא). אפשר לתקן את הדרוש תיקון, גם לקצץ את הדרוש קיצוץ ואולי גם לחזק את הדרוש חיזוק. התרבות הישראלית היתה כלי ריק לולא היתה המדינה תומכת באומניה אם במישרין ואם על ידי הפקות שונות וקניית תוצרתם. והנה, ככל שהתרבות עוברת יותר ויותר לידיים פרטיות שדואגות לרווח היא הולכת ומתרוקנת והופכת וולגרית ודלה ובת חלוף.
ישן 26-05-2006, 20:35
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

"נכסי צאן הברזל של התרבות הישראלית" הן מושג שקבעו בדר"כ חבריהם של אותם יוצרים...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "דרכתי על יבלת? :)"

אני למשל קראתי כמה מספרי א.ב. יהושע (אחד הוא תוצר של הכרחה בתיכון, והשני מתוך ניסיון
לבדוק האם אני כשיר לספר של סופר "דגול"), ואיך לומר בעדינות? כבר ראיתי נכסי צאן ברזל
דגולים יותר...
לעומת זאת, קישון לא תוקצב ע"י המדינה (בניגוד לבולי, שקיבל משרה טובה באוניברסיטה ציבורית,
מתוקף היותו סופר-על...), ובכ"ז יצר נכסי צאן ברזל (בחלקם אפילו הופיעה גילה אלמגור, בטרם
גילתה שיותר קל לקבל כסף מהבימה...)...

החסות הממלכתית כיום מספקת בסה"כ כסות למפגנים פוליטיים של חסרי כשרון ליצור בעצמם, ואין
שום סיבה בעולם להמשיך בה (אחרי שגם בעבר, רוב יצירות המופת ל-א נוצרו במימון משלמי
המסים).
ישן 26-05-2006, 20:50

גם אני לא מחזיק מא.ב.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב ""נכסי צאן הברזל של התרבות הישראלית" הן מושג שקבעו בדר"כ חבריהם של אותם יוצרים..."

אבל מלאה גולדברג כן (גם היא קיבלה כס באוניברסיטה, אם כי היתה גם מרצה וחוקרת בחסד). עד לפני עשור וחצי האמנות, גם העממית, היתה מקור הכנסה מפוקפק. אומנים רבים יכלו לשרוד רק בזכות מטבעות החסד של המדינה. גם קישון נעזר בתחילת דרכו במדינה אם בלהקות הצבאיות ואם בהעלאת מחזותיו בהבימה, ואולי גם לסרטיו קיבל כמה גרושים מהמדינה איני יודע. בוודאי שהמדינה לא שלמה לנעמי שמר לכתוב את על הדבש ועל העוקץ, אבל היא שילמה לה תגמולים על שידור שיריה ברדיו עוד בשנים שהרדיו לא היה רווחי. והיא שילמה לה על השתתפות בתכנית כזאת או אחרת. אז ההוצאות המיותרות האלה להגדרתך תרמו לא מעט בעיצוב מי שאנחנו היום.
ישן 26-05-2006, 20:40

הוא באמת כבר יצא מכל החורים
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא יודע - הוא פשוט נמצא בכל סרט...P:"

מה שמראה שגם דברים טובים צריך לקחת במינון הנכון.

כמו שאנחנו נראים (הכלכלה, מעמדנו באזור) הפקולטות האלה מפיקות פרי באושין.

התרבות הישראלית היתה בהחלט אחרת (לרעה) ללא הפסלים החלודים של תומרקין ושל קדישמן, ונגיעות המכחול של גוטמן ואפילו יעקב אגם. והיא היתה אחרת ללא פסטיבלי הזמר העברי של רשות השידור, והתמלוגים שהיא משלמת למשוררים ומלחינים. היא היתה אחרת גם ללא המחזות של קישון, ואלוני ולוין (אוי לאזניים שכך תצילנה). והיא היתה גם אחרת ללא גילה אלמגור אם תרצה או לא תרצה. ולא שזה מצדיק בהכרח את הסכומים שהיא אולי מקבלת על היותה גילה אלמגור, אבל אל תמחק אותה מהתרבות הישראלית בשל כך.
ישן 26-05-2006, 21:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה בסדר, כשאני רואה את התמונה הזו, אני חושד שמושגינו על "אמנות", שונים בעליל...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "לא נראה לי שאמנה אותך לשר האמנות"

מה שאני כן מעריך אצלו ואצל תומרקין, זו היכולת החברתית-מסחרית
להתברג למילייה הנכון ולגרום לו להעדיף אתהזבל שלהם מתוך כל יצרני
הזבל האחרים בתור "אמנות" ראוייה...
אגב, הייתי בהולנד וראיתי ציורים של רמברנדט - אני חייב לציין שלו
קדישמן צייר דברים ברמה ההיא,הייתי מוכן לפרגן לו יותר (רק שאז
נראה לי שהוא לא היה צריך חברים-מבקרי אמנות, והרבה שוטים
ש-ש-מ-ע-ו שהוא אמן גדול, ועל כן ירוצו לפתוח ארנקיהם...).

אגב, אם כבר אמנים גדולים - אז רק עליזה אולמרט. שמעתי שהיום ציורים
שלה שווים 5 ספרות בדולריםוזה עוד לפני שהחתלתי בכלל לעסוק במחזותיה
המעולים...
ישן 26-05-2006, 18:59
  asafn88 asafn88 אינו מחובר  

שלח הודעה דרך MSN אל asafn88
בעניין תרופות מאריכות חיים
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "תוספת של מאות מיליונים לתקציב הבריאות היא מבורכת"

זו דרישה מוסרית מוגזמת לדרוש מאדם שאובחן כחולה במחלה סופנית להתפגר מתוך "שיקול רציונלי" בעוד שעומדת אפשרות של הארכת חייו לתקופה בלתי ידועה.
אם, חלילה, אני הייתי מאובחן כחולה במחלה סופנית, הייתי אכן מעדיף לבחור שלא להיות נטל כלכלי על סביבתי ולא להאריך את חיי באופן מלאכותי. עם זאת, אין לי ספק שכל עוד קיימת האפשרות של טיפול תרופתי, משפחתי הייתה מנסה לממן טיפול כזה בכל מחיר, גם אם ההשלכות הן כריעה או קריסה תחת נטל כלכלי כבד.
עבור המשפחה והקרובים לאדם החולה במחלה סופנית, אם קיימת החלופה של טיפול תרופתי הם ילכו עד מעבר להרי החושך כדי לממן אותה, ולו בשביל השקט המצפוני שלהם. חוסר היכולת לעשות כן תצור לבטח תחושה קשה של אשמה וחוסר אונים. אני אישית לא הייתי חושב פעמיים.

אתה יכול לטעון, ובצדק, שהשיקולים האלה אינם רציונליים. בני אדם הם קודם אמוציונליים ורק אחר כך רציונליים.
כבוד האדם הוא ערך של הכל או לא כלום, באופן מהותי ופרקטי. אם כחברה אנו רוצים שכל פרט ופרט יראה בכבוד האדם ערך עליון, צריך להרחיק לכת ככל שניתן ע"מ להגן על עליו. זו הסיבה בעטיה מדינות רווחה אמיתיות משקיעות משאבי עתק בטיפוח החלשים והנכים בחברה. גם אם אין בכך ערך פרקטי ישיר לכאורה, שכרה של החברה יוצא בהגנה על עקרון כבוד האדם.
ישן 26-05-2006, 19:14

בוודאי שאני לא דורש רציונליות כזאת מחולה וממשפחתו
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי asafn88 שמתחילה ב "בעניין תרופות מאריכות חיים"

אני כן דורש אותה מהמדינה. אתה צודק גם שהחברה והמדינה צריכות לקדש את כבוד האדם וחייו, אבל כבוד האדם הוא מארג של דברים רבים ואינו נקבע רק על פי תוחלת חייו. אדרבה, נתת דוגמא נהדרת, מדינת ישראל היא מדינה שמצטיינת באפלייה נגד נכים ואנשים מוגבלים. מהעדר גישה למקומות צבוריים, דרך אפס חינוך לקבלת השונה, ואפס מאמץ לשילובם בחברה, ישראל הפכה את העוורים, המרותקים לכסאות גלגלים, פגועי המוחין, הלוקים בתסמונת דאון, ופגועי הנפש לעדת מצורעים שאין להם דריסת רגל בחיינו. אבל חייהם אינם בסכנה, והטלוויזיה לא מתעניינת בהם בדר"כ (פתאום נזכרנו בהם לפני כשנה או יותר אבל הם יצאו לנו משדה הראיה וחזרו לחורים שלהם תודה לאל). עשרות אלפי אנשים שכבודם היה למרמס כי אין חשק לטפל בהם. הם חיים 50, 60 ו-70 שנה בקהילות סגורות במסגרות לא מסגרות. הם אינם. ואז מואילה מפלגה זו או אחרת להפריש מתקציבה 300 מליון שקל כדי להאריך את חייהם של כמה מאות אנשים בכמה חודשים? על איזה כבוד אדם אתה מדבר? אתה משחק בנדמה לי.
מצטער שיצאתי כעוס. זה לא אישי.

נערך לאחרונה ע"י Sam Weller בתאריך 26-05-2006 בשעה 19:22.
ישן 26-05-2006, 20:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה מתווכח בשמי? או אתה מתווכח איתי? אם אתה מתווכח בשמי, אז רק תגיד...
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אתה מתנגד לכל זה"

ואני מתחייב לוותר מראש על כתיבת דעתי, תוך שאני נותן לך לבטא אותה - ואז לתקוף אותה
בחריפות רבה...

אני נ-ג-ד כל פגיעה בתקציב הבריאות. את הכסף להארכת חיי החולים אין לקחת מתוך תקציב
הבריאות (כתבתי זאת מס' פעמים, אבל התעלמת מכך, אגב משחקי אינקובטורים וחילות שקנאים...),
אלא מתקציבים של דברים מיותרים - ומה לעשות שטיפול בנכים אינו כזה (למרות שאיש-מאקרו מצידך היה אמור להגיע למסקנות קשות והכרחיות לגבי החלשים והנכים, לטובת החברה כולה...)?

אגלה לך סוד? לא הרבה יוצאים מהבית לראות סרטי איבגי והצגות-גילה. וחוצמזה, אם אנשים באמת
ירצו לראות אותם בעתיד? אז יהיה מי שיתקצב פרוייקטים עבור "סוחפי הקהל" הללו...
ישן 26-05-2006, 20:18

גם התנ"ך לא היה רב מכר בשעתו
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה מתווכח בשמי? או אתה מתווכח איתי? אם אתה מתווכח בשמי, אז רק תגיד..."

הבנתי שאתה נגד פגיעה בתקציב הבריאות, אלא שאתה תמצא את עצמך משעבד את כולו למען חולים סופניים משום שאתה לא מוכן לשים תקרה להוצאות עליהם. תמצוץ את כל התקציב מהדברים המיותרים לדעתך, ותוסיף את אלה המיותרים לדעתי, ועדיין תשאר עם אותה בעיה.

בסופו של דבר צריך לשים גבול, את הגבול הזה קובעים משיקולי מאקרו של עלות מול תועלת. השקעת עשרות מליונים של שקלים על הארכת חיים של כמה מאות אזרחים בכמה חודשים אינה עומדת כנראה בקריטריונים כאלה כשמולם עשרות אלפי חולים, נכים ומוגבלים ששוועתם אילמת. התוספת התקציבית שהוערפה על מערכת הבריאות היא עלה תאנה של המערכת הפוליטית, ושל התקשורת ואתה קונה את זה.
ישן 26-05-2006, 20:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה היום בקטע של השוואות חסרות שחר...
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "גם התנ"ך לא היה רב מכר בשעתו"

קודם השווית את התמיכה בגוססים, לרעיון להחליף את האף 16 בשקנאי זועם - וכעת איבגי וגילה הם
האקוויוולנט בן זמננו לתנ"ך, לא פחות...

מכיוון שהגדרתי כבר את הקריטריונים לטיפול, והגדרתי מאיפה ל-א לוקחים כסף, הרי שכל פרשנותך
אותי, מיותרת לחלוטין - ל-א יגעו בכספים לנכים (למרות שבמאקרו, תקצובם מיותר מבחינת
החברה...).

הגבול לא נקבע משיקולי תועלת וממאקרו מול מיקרו, אלא כתוצאה של לחצי מקורבים למיניהם, וכבר
ציינתי שהמזל הרע של החולים הלא מתוקצבים, הוא שאין חולה מקושר בתוכם...

אני לא קונה את התוספת הלא מספקת - אבל אני שמח שלפחות חלק מהחולים ירוויחו. זה לא מספיק
ואסור שיהפוך לדבר קבוע שרק שביתות מספקות את המובן מאליו - אבל זה עדיף על כלום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:50

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר