לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-05-2006, 12:24
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תמיד ידעתי שהמדינה הזאת כפויית טובה. הנה דוגמא עד כמה..."

מה נעלם? הוא כתב של ערוץ 1. אבא שלו ידר לו את הג'וב.

ועכשיו, אחרי שצחקנו ונהנהנו, קצת ברצינות: החייל הנעדר מג'די חלבי הוא אכן קרוב של מג'די ורפיק חלבי מהערוץ הראשון. לא נראה לי שלמשפחה שלו יש בעיה להגיע לחשיפה בתקשורת. ואכן הם קיבלו ומקבלים חשיפה כזו.
ראוי לציין שהתקשורת הישראלית מתעניינת פחות בהעלמות של בן מיעוטים. זאת משתי סיבות עיקריות:
  1. הציבור לא מתעניין. לא מדווחים על מה שלא מעניין את הציבור. תפקידה העיקרי של התקשורת הוא לייצר הכנסות לבעליה, כלומר למכור עיתונים או לצבור רייטינג של צופים/מאזינים ולמכור פרסומות. מסתבר שאת הציבור לא מעננין שיטפון בהודו, אלא אם נהרגו בו מליון בני אדם; בעל שרצח את אשתו ברומניה, אלא אם הוא גם אכל אותה בדרך (וגם אז זה יגיע לעמודי הפיקנטריה ולא לעמודי החדשות) ולא בן מיעוטים ישראלי שנעלם, אפילו אם הוא היה חייל. אם היית מסוגל להוכיח שיש התעניינות אז התקשורת הייתה כותבת על כך.
  2. רקע ההעלמות - העלמויות רבות במגזר המיעוטים (דרוזים, נוצרים, ערבים, בדואים, צ'רקסים וכו') התבררו כתוצאה של ארוע פלילי כלשהו (ובמיוחד על רקע כבוד המשפחה). לכן, כשישראלי ממוצע (גם אם הוא עורך חדשות) שומע על העלמות של חייל דרוזי הוא אוטומאטית מסיק שההעלמות היא על רקע פלילי. כאן אנחנו שוב עוברים לעניינים שלא מעניינים את הציבור ועוברים לסעיף1.
אגב, עד כמה אתה זוכר את מקרה ההעלמות של החייל שרון אדרי הי"ד שנחטף ע"י חוליית צוריף ורק לאחר תקופה ארוכה נמצאה גופתו. הצבא החליט לא לחפש אותו כי היו בטוחים שהוא ערק. והתקשורת שידרה את אותו המסר (הוא היה תחמושתן במפקדת חטיבת הנח"ל, ברגילה, כשהמפקד שלו קרא לו לתורנות שמירה על חשבון הרגילה הוא נסע להוציא גימלים ולא הגיע לבסיס). כשנמצאה הגופה היה דיווח מינורי, גם כשנתפסה החולייה שרצחה אותו הדיווח היה זעיר.
גם אדרי היה חייל פחות טוב, בן לעדות המזרח ממושב באזור בית שמש (בית השחי של המדינה) ולא ממש עניין את הציבור. בנוסף, הימים היו ימי פרוץ השלום והיה חבל להרוס את האשלייה עם סיפור על חייל שנחטף ונרצח.
מצג יזכור לזכר שרון אדרי.
אתה בטח גם לא זוכר את חטיפתו ורציחתו של החייל ארי פרנקנטל. גם הוא היה בדרך לבדיקה רפואית כשהוא נחטף ונרצח. אם אביו לא היה פעיל שלום שמשתמש בזכר בנו לפעילות הפוליטת שלו בטח בכלל לא היית שומע עליו.
מצג יזכור לזכר ארי פרנקנטל

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-05-2006, 22:34
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
אנחנו ניכנסים לוויכוח מהשירשור הקודם
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "מה, לא שמעת על ערבים נוצרים?"

הם לא רואים את עצמם כערבים, והמדינה לא מתייחסת אליהם כאל ערבים (גיוס חובה שחל עליהם למשל).
ד"א מה שאתה אומר לא מסתדר גם לפי ההגדרה של לאום בוויקיפדיה: "אומה או לאום היא קבוצת אנשים בעלת זהות משותפת השואפת להגדרה עצמית במסגרת של מדינה ריבונית בזיקה לטריטוריה מסוימת. בלאום קיימים יסודות משותפים אותם חולקים (בדרך כלל) בני אותו הלאום כגון: שפה, תרבות, מקור אתני ודת".
לדרוזים אין זהות משותפת עם הערבים, התרבות שלהם שונה בחלקה וגם הדת, הם לא לוקחים חלק בשאיפה להגדרה עצמית של הפלסטינאים\ערבים.

ישן 25-05-2006, 22:46
צלמית המשתמש של cancer
  cancer cancer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.03
שוב פעם אתה מתעלם מערבים נוצרים ישראלים...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "אנחנו ניכנסים לוויכוח מהשירשור הקודם"

כל מה שאמרת נכון גם לגביהם ולמרות זאת הם נקראים ערבים
דת = דרוזית. לאום =ערבי. אזרחות = ישראלית
אני זוכר את זה משיעורי אזרחות וגם הבאתי לך כבר קישור למאמר
שמסתמך על מקורות דיי רצינים שאומר מה שאמרתי לך כרגע
"החברה הדרוזית בישראל היא חברה כפרית לאו דווקא חקלאית. החברה הכפרית היא חברה שמרנית סגורה ומסורתית יותר. חברה זו מזוהה בעת ובעונה אחת עם שלוש מסגרות השתייכות: דת, לאום ואזרחות. מבחינה דתית הם דרוזים. מבחינת זהות לאומית ערבים ואילו אזרחותם ישראלית."
זה שיש איזה דרוזי שאמר לך שהוא לא ערבי, עדיין לא הופך את זה למייצג

ישן 25-05-2006, 23:24
צלמית המשתמש של rubber_duck
  rubber_duck מנהל rubber_duck אינו מחובר  
מנהל פורומי מטיילים ותרמילאים, תעופה אזרחית ופורומי הלוחות

חבר מתאריך: 01.05.03
הסיבה שהלאום ירד
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי cancer שמתחילה ב "לא.אבל הנימוק להשארת הסימון היה ביטחוני ולא מהותי"

הוא ההתבכיינות (ואני לא מוצא מילה יותר טובה) של הערבים הישראלים. כאילו זה הסעיף היחידי בת"ז שלפיו אפשר לדעת מי ערבי ומי לא. אין ספק שהסעיף לאום לא נועד בשביל לסמן את הדרוזים מבחינה בטחונית.
אין לי קישור למקור ברשת, אבל בעניין שהוא יותר אמוציונלי המחקרים לא תמיד צודקים, זה לא ניסוי בפיזיקה שהתוצאות הן חד ערכיות. אומנם לא עשיתי מדגם מייצג, אבל יצא לי להכיר ולדבר עם דרוזים בחיים שלי ומה שאמרתי לך זה מה שהם אמרו לי.
בקיצור (גם) על זה אנחנו לא מסכימים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:48

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר