לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-05-2006, 15:06
  אבי קליין אבי קליין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.06
אי היעילות של אומנויות לחימה מסורתיות

הבעייה של אומנויות לחימה מסורתיות (קונג-פו, קארטה, טאקוונדו, אייקידו, נינג'יטסו וג'יוג'יטסו יפני מסורתי) שהיא שיעילותן לא הוכחה.
קיימות שמועות ואגדות רבות על נקודת לחץ משתקות, אגרופי מוות, טקטיקות כנגד מספר רב של תוקפים, טקטיקות כנגד כלי נשק וכו', אולם אין כל תיעוד לטענות אלו וההוכחות לאמיתותן היא בד"כ בסגנון של "חבר שלי סיפר לי ש...". כמובן שזה אינו יכול להיחשב כסוג הוכחה אמינה ותקפה. כך, לדוגמא, ברוס לי נחשב ללוחם גדול, למרות שאין כל תיעוד אמין של קרבותיו (ולא, עדות של חבריו היא אינה מקור אמין). בפעמים הבודדות שקיים תיעוד, אמנויות הלחימה המסורתיות אינן מצליחות כל כך. אני מצרף לינקים להוכחת טענתי.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
http://video.google.com/videoplay?d...4&q=mma&pl=true
http://video.google.com/videoplay?d...340106961077524

http://video.google.com/videoplay?d...940873917456889

הבעייה עם אומנויות הלחימה המסורתיות, לפי הלינקים הללו, נובעת ממספר סיבות.
ראשית, אומנויות הלחימה המסורתיות זקוקות לטווח בכדי להכות. ברגע שסוגרים את הטווח עליהן מקטינים את האפקטיביות שלהן. בהערת אגב, נראה כאילו שהמומחים באומנויות אלו נבהלו לנוכח ההתקפה המהירה והבליץ שלוחמי ה-MMA והג'יוג'יטסו הברזילאי התקיפו אותם. מומחים אלו אינם רגילים ללוחמה מטווח אפס ולא ידעו מה לעשות לנוכח הסתערות עליהם.
שנית, אומנויות אלו מזניחות לרוב את לוחמת הקרקע ומתמקדות במכות בעמידה )strike(. המשמעות של הזנחה כזו היא שהם אינם יודעים מה לעשות בקרקע. מומחים אלו לא שמעו על פוזיציות בקרקע ולא ידעו לנסות להימנע מ-full mount או מ-side mount, כלומר לא לתת ללוחם השני להגיע לפלג הגוף העליון שלהם. במקום זאת הם השתוללו וניסו להפוך את יריביהם שהיו במאונט בעזרת הרגליים וכמו שגרייסי אומר בקרב שלו נגד ג'ייסון דלוסיה, דבר זה מלמד על חוסר ידע בלוחמת קרקע. הדרך הטובה ביותר למנוע מצבים אלו היא ע" guard, תרגיל פשוט מאוד שלמומחים הללו לא היה מושג עליו. כולם יודעים, פחות או יותר, מה זה אגרוף (גם אם הם לא נותנים אותו במלוא העוצמה) ואיך להתגונן מפניו, אולם לא כולם יודעים איך מתגוננים בלוחמת קרקע ונגד מה ואיך תוקפים מהקרקע.
שלישית, בניגוד למיתוס הנפוץ לא כל מכה מחסלת את יריביה. המומחים הללו סברו שסדרת מכות פשוטה תחסל את יריביהם המתאבקים. אולם הדבר אינו פשוט כל כך. היריבים מחוסלים מכל מכה רק באימונים של אומנויות הלחימה המסורתיות.
רביעית, בניגוד למיתוס שטוען שכושר, כוח וגיל אינם משנים, המציאות היא שלאדם חזק, צעיר ובעל כושר יש יתרון על אדם חלש, זקן וחסר כושר. במציאות אין באמת אדם מאומן בן 60-70 שיכול לנצח אדם צעיר. הסרטים וההדגמות של מאסטרים זקנים הם רק סרטים והדגמות.אחת התחרויות המפורסמות ב-UFC הייתה בין רויס גרייסי למאסטר רון ואן-קליף (לרוע המזל אין לי לינק). ואן-קליף היה 5 פעמים אלוף העולם בקארטה ו-12 פעמים אלוף ארה"ב בקארטה. הוא עבר ללמוד קונג-פו ופיתח שיטה משלו שמתבססת על שילוב בין תנועות רכות לתנועות קשות ואף הגיע לרמת מאסטר בקונג-פו. ואן-קליף התפרסם בסרטיו של ברוס לי ובעיקר בסרטו המפורסם ביותר של לי Enter the Dragon בו הוא שיחק את אחד הדמויות הראשיות (לוחם הקנפו קארטה השחור). הוא היה בין 51 בקרב זה. בקרב גרייסי ניצח אותו די בקלילות וזאת הן בגלל סגנונו של ואן-קליף שהיה קל ל-grappler כמו גרייסי והן בגלל שואן-קליף היה זקן מדי ואיטי מדי. כמו שאין ספורטאים זקנים טובים וכמו שאין מתאגרף, ג'ודוקא ואפילו לוחם טאקוונדו זקן שמצליח באולימפיאדה, כך אין באמת מאסטר זקן שיצליח בקרב אמיתי.
חמישית, הרבה מהתרגילים באומנויות הלחימה המסורתיות הם לא פרקטיים. בכדי לא לחטוף מכה לפנים צריך להגן על הפנים כמו באיגרוף ולא להישאר עם הידיים למטה, כמו ברבות מאומנויות הלחימה, בכדי לתת מכה רצינית צריך עמידה יציבה ולא לזוז כמו בקונג-פו וכו'.
אני מוסיף לינקים לשני קרבות שנערכו. הראשון הוא של קרב שהתרחש בסמינר של ווינג צ'אן שהתרחש בגרמניה. אמין בוזטפה בעל ניסיון של מספר שנים מועטות בוינג-צ'אן ומספר שנים של אימון בהיאבקות התפרץ לסמינר שערך מאסטר וויליאם צ'אנג בגרמניה ותקף אותו. בוזטפה שלט לאורך כל הקרב, כשהוא משתמש בתרגילי היאבקות (למרות שיש לציין שידיעותיו בהיאבקות לוקות בחסר לפי חוסר ידיעותיו אודות פוזיציות נכונות בקרקע). צ'אנג שהוא מאסטר (בניגוד לבוזטפה שידיעותיו בהיאבקות הן די בסיסיות) לא הצליח ליישם את תרגיליו, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם אלוף אולימפי בהיאבקות או לוחם ג'יוג'יטסו ברזילאי טוב היה תוקף אותו.
http://video.google.com/videoplay?d...+cheung+vs+emin
הלינק השני הוא לקרב ישן בין שני מאסטרים. הרמה בקרב נמוכה מאוד ואף אחד מהמאסטרים לא מצליח ליישם תרגיל רציני.
http://mplay.donga.com/dkbnews/2004/0401_ohvsjin.wmv
חזרה לפורום
ישן 25-05-2006, 17:20
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
נו באמת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "אי היעילות של אומנויות לחימה מסורתיות"

ותן לי לנחש מה אתה לומד, ג'וג'יטסו ברזילאי..
כל מה שרשמת פה זה תאוריה שהמצאת.
טוב מאוד שאתה מסתמך על סירטונים מגוגל זה רק מראה למה לא לקחת את מה שרשמת ברצינות.
אני יכול עכשיו להיכנס לך לגוגל ולהוריד לך 100 סירטונים של קראטה שמרסק לוחם ג'ג'יטסו, או לוחם טאיקוונדו וקונג פו שנותנים בעיטה אחת ומסיימים עניין. אותו דבר אני יכול להגיד לך שלג'וג'יטסו אין בסיס בעמידה והוא רק מחפש לרדת לקרקע, והיה לי סרטון מעניין אחד של קארטה נגד ג'וג'יטסו ברזילאי, איך שהברזילאי מנסה לקחת אותו למטה, 3 פעמים ברצף הוא חוטף ברכייה לפנים ובסוף מוציאים אותו מהזירה מחוסר הכרה? אז אם אני אביא לך עכשיו סרטון מגוגל זה אומר שג'וג'יטסו לא אומנות לחימה טובה? ורק שתדע, אני מאוד מעריך את האומנות הזאת ואני גם חושב ללמוד אותה בבוא הזמן, אבל גם לה יש חסרונות ורבים, בקרב נגד כמה אנשים אתה לא תבוא ותוריד אחד לרצפה ותעשה לו בריח כי אז השני ישבור לך כיסאר על הראש, מה אתה אומר, לא עדיף להתגונן בקרב כזה בעמידה?
התאוריה שלך נכונה לגבי כל אומנות לחימה, כולל ג'וג'יטסו,איגרוף תאילנדי ולא יודע מה עוד, לכל אומנות יש חיסרון. ואני אני מצפה שתגיד מה הרקע שלך באומניות לחימה ובפעם הבאה שאתה רוצה להוכיח משהו אל תעשה את זה עם סרטונים של "בולשידו" מגוגל. אני מקווה שאתה גם לא לומד אומנות לחימה מהאינטרנט.
חזרה לפורום
ישן 10-07-2006, 08:20
  fatut7 fatut7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.06
לאבי קליין ושאר חברי הפורום-דש(ודיעה) מקוריאה
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hwarang שמתחילה ב "נו באמת"

שלום לכולם
אני גר בקוריאה בשנה האחרונה ומתאמן באומנות לחימה קוריאנית-haidung-gumdo שזו אמנות לחימה העוסקת בחרבות-סטייל חרבות סמוראים. זו אמנות לחימה יפיפיה אם כי לא פרקטית בעליל(אלא אם כן אתה עם החרב עליך ואז חבל לכולם על הזמן...) אני גם הייתי מדריך קרב מגע בצבא וחגורה כחולה בטייקוואנדו. אני חובב MMA ותיק ובקוריאה משדרים את כל הארועים של פרייד ו ufc
בלייב ככה שאני מעודכן ולעניות דעתי גם מבין בתחום.
לענייננו-מה פרקטי ומה לא. לאחר בערך 12 שנה של לחימה משולבת תחרותית להלן-MMA עבר הספורט אבולוציה והתפתח למצב בו אין אומנות לחימה דומיננטית ושולטת. אני חוזר-אין! הלוחמים המודרניים של היום חייבים להיות מה שנקרא well rounded
כלומר לשלוט בהכול. מי שלא שולט בקרקע בדרך כלל יפסיד שם (מארק האנט-אלוף העולם בk-1 היפסיד בגרנד פרי של פרייד האחרון לג'וש ברנט,מתאבק, תוך 3 דקות בבריח יד -קימורה על הקרקע)
ומי שלא יודע להתאגרף ולבעוט אין לו מה לחפש היום בזירות האלה.
נכון כשהכול התחיל עם האתגר של גרייסי זה היה לבדוק איזה אומנות לחימה היא השלטת ורויס גרייסי הדהים את עולם אומניות הלחימה בשליטה מוחלטת בזירה כשהוא משתמש רק בBJJ -הוא פשוט הביס כל מי שנכנס איתו לזירה ללא קשר להבדלי כוח או משקל. (אגב -הוא ניצח גם מתאבקים מצטינים כמו דן סברן שלא ידעו BJJ) גרייסי הוכיח שחייבים לדעת BJJ אבל לזכותו עמד יתרון ההפתעה.
היום כשכול הלוחמים המקצוענים מתאמנים בג'יו ג'יטסו זו בודאי לא האומנות השלטת.
היום לכל מי שמבין ומתעסק בענף הMMA ברור מעל לכול ספק שלוחם צריך לדעת את הדברים הבאים על מנת לשרוד ולהתחרות.-
1)אגרוף
2) בעיטות,כשהדגש על בעיטות תכליתיות סטייל מו תאי-בעיטות צידיות נמוכות לרגליים ,לראש ולעיתים נדירות בעיטות דחיפה למרכז הגוף. כול שאר הבעיטות פשוט לא רלוונטיות.
3)ברכיות ומרפקים
4)האבקות-גרפלינג, טייק דאונס.
5)סאבמישנס או בקיצור-ג'יו ג'יטסו ברזילאי.
אם נסכם -כדי להלחם בצורה אפקטיבית צריך להתאמן במואי תאי, האבקות וג'יו ג'יטסו. זהו.
כול מחנות האימונים הגדולים והחשובים בעולם-בהם מתאמנים אלופי העולם ב MMA
פאט מיליטיטצ'-סיסטם-ארבע אלופי UFC team quest.-באורגון, team punishment-tito Ortiz
Chute boxe-brazil-wanderlai silva
כולם מתאמנים רק ואך ורק בדברים האלה-אף אחד שם לא יבזבז זמן על קאטות של קרטה ,קונג פו וכיוצא באלה.
הויכוח איזה אומנות לחימה היא הכי אפקטיבית הוא מיותר -אין כזו .
לגבי הויכוח על אומניות הלחימה העתיקות-הויכוח הזה עוד קיים בארץ רק בגלל חוסר ידע ומודעות למה שקורה בעולם.
כל חובב מצוי בארצות בהם יש מודעות לספורט כמו ארה"ב ברזיל יפן וקוריאה הויכוח הזה מזמן נגמר-לכולם ברור שאומניות לחימה עתיקות טובות לבריאות ,לנפש,וכו' אבל לאפקטיביות של קרב?
רק שלושת הדברים שהיזכרתי-שליטה בכולם, רק באחת לא מספיק.
אני יודע כמה תשוקה יש להגן על אומנות הלחימה בה אתה עוסק -אבל צריך להיות מציאותיים ובהקשר הזה רציניים-מי שחושב שאמן קונג פו טוב ככול שיהיה יכול להחזיק בזירה עם לוחם פרייד ממוצע יותר מ2 דקות חי בסרט. (סרט של אומניות לחימה מן הסתם....)
אני מזמין כול מי שחושב אחרת להוריד דרך האימיול או ביטורנט-(יותר טוב) את ארועי pride ןUFC מהשנים האחרונות ולראות בעצמו. כמו כן יש אתר מקיף ביותר על עולם הMMA
www.sherdog.com אני ממליץ לכול מי שמתעניין לבדוק אותו.
עכשיו לגבי הטענה שלוחמי קרקע יותר אפקטיביים -הרי שהמגמה בשנים האחרונות מוכיחה ההפך.
אלוף פרייד ב205 פאונדס ואנדרליי סילבה-סטרייקר מובהק.
צ'אק ליידל-האלוף המקביל בufc כנל-סטרייקר.
טקאני גומי היפני אלוף פריייד במשקל קל-סטרייקר.
רי'צ פראנקלין, טים סילביה, דאן הנדרסון -כולם אלופים וכולם סטרייקרים
למעשה האלוף היחיד שהוא יותר מתאבק זה מאט היוז.
חשוב לציין שכול הסטרייקרים האלה יודעים ושולטים בהאבקות וBJJ
וכמובן גם להתגונן נגדן,אבל את הנצחונות שלהם הם עושים עם בוקסים...לא על הקרקע.

עכשיו לגבי לוחמת רחוב-זה כבר סיפור מסובך בהרבה כי כשאין חוקים הכי טוב לא להיות שם. ואם כבר להיות אז לנסות לסיים כמה שיותר מהר ולהשתדל להיות הראשון שתוקף. (טוב נגד ארסים-מניסיון)
מה שבטוח זה שמי שהתאמן בMMA מה שהיום מתאמנים בחו"ל יהיה לו הרבה יותר סיכוי ממי שיודע אומנות אחת מסורתית.
תגובות יתקבלו בברכה...
חזרה לפורום
ישן 25-05-2006, 18:03
  idan_m idan_m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.05
תגובה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "אי היעילות של אומנויות לחימה מסורתיות"

יש לי על הרבה דברים להגיב אז אתחיל בזה שלא כל אומנויות הלחימה המסורתיות צריכות טווח כדי להכות,וחוץ מזה אתה לא יכול להכליל קונג פו כשיטה אחת כי יש הרבה שיטות שונות של קונג פו.
כדי ליישם את הטכניקות של האומנויות לחימה שציינת במצב אמת או בקרבות כמו בסרטונים ששלחת הבן אדם הזה צריך להיות לוחם ממש טוב.
ועוד שטות ממש גדולה שרשמת,שמאסטר בן 60-70 לא יכול לנצח בן אדם צעיר וחזק,ראיתי לא מעט מאסטרים כאלה שמנצחים את התלמידים הצעירים והחזקים שלהם שהם תוקפים ביחד,ובקלות.
כמו כן הסיכוי לנצח בקרב תלוי באדם שנלחם יותר מבאומנות,יכול להיות ששני אנשים שמתאמנים באותו סיגנון יילחמו באותו מתאבק,אחד ינצח והשני יפסיד.
זה כמו שאני יגיד שראיתי קרב של לוחם קראטה שהפסיד,אז זה הופך את הקראטה ללא יעיל?
לסיכום:זה תלוי בבן אדם יותר מבאומנות

יש לי פה כמה קישורים של מצבי אמת שקרו (במקרה גם של סגננות מסורתיים) ושל אחד מהם זה שי חי שכותב בפורום

טאיקוונדו:http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/m...98&FlagSybase=1

קונג פו שאולין:http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/m...16&FlagSybase=1

קונג פו פנג גיי נון:http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/m...47&FlagSybase=1
(המקרה בחצי התחתון של ההודעה)

קראתי על מקרים של עוד אומנויות כמו אייקידו,קראטה,ג'ו ג'יטסו אבל אין לי כוח לחפס

יום טוב
חזרה לפורום
ישן 25-05-2006, 20:47
  TChaos TChaos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.05.06
תאוריה שלוקה בחסר...

שלום... אני תומר ואני בן 17 ומתאמן כבר 8 שנים בקרטה קיוקושין, ואני בעל חגורה בדרגת דאן 1...
עכשיו אחרי שהצגתי את עצמי והניסיון שלי, אפשר לשפוט את התגובה שלי יותר טוב, אז בבקשה ממך, לפעם הבאה, תוסיף מעט מידע על עצמך כדי שנוכל להבין את נקודת הראיה שלך...
עכשיו לתאוריה שלך...

נתחיל מהכותרת שלך... אתה טוען שאומניות לחימה מסורתיות אינן יעילות ב"רחוב" (זמן אמת), אז למה אתה נותן רק דוגמאות מזירות? ברחוב באופן טיבעי התנאים אינם מבוקרים כמו כמו בזירה... ההבדל הוא תהומי בין קרב בזירה לבין קרב רחוב, ואני מדבר מניסיון (שלמזלי אני יכול להגיד שהוא לא כ"כ רב, ברחוב כמובן)... נראה לך שברחוב מישהו ינסה בדרך "חוקית" לצאת מהאחיזה שלך? הוא ישלוף סכין וידקות אותך בגב, הוא יכניס לך אצבעות לעיניים, הוא ימשוך לך בשיער... ככה שהקרב ארוך יותר, אתה בסיכון גבוה יותר (ואני אתעלם כרגע מהאפשרות של מ"ס תוקפים...)
הלאה... אתה מסתכל על אומנויות לחימה שונות, ובלי להבין את המטרות ואת האמונות שלהם, אתה מעביר עליהן ביקורת עפ"י העקרונות של הלחימה שלך... זאת גם טעות!!! אתה צריך להבין משהו ולהתנסות בו לפני שאתה מעביר עליו ביקורת...
שלישית, אתה מציג רק קרבות בהם (חוץ מה-MMA) כל האומניות הלחימה הן ללא מגע מלא... אני לא אומר שהם לא יודעים כלום, אבל גם אני לא מבין את הגישה שלהם "אני יכול להרוג מישהו במכה"... נתת את המכה הזאת שאתה יודע? פה, אתה צודק... אבל אם היית רואה קרבות של קיוקושין, היית רואה שקרבות אמיתיים, אתה רץ קדימה במתקפה, אתה נופל... בקרבות זירה מבוקרים אנשים חוטפים נוקאאוט במלוא מובן המילה... לא כניעה, אלה מתעלפים ומאבדים הכרה, או שהם מנוטרלים ולא מסוגלים לזוז למ"ס שניות, שברחוב השניות האלה טובות בשביל לסיים את הקרב סופית, או לברוח... אם מישהו ירוץ אלי בשביל לתפוס אותי לבריח, אחיזה וכו', הרבה לפני שהוא יגע בי הוא יחטוף אגרוף לאף, ומשם הקרב ב-90% מהמקרים (גם ברחוב) גמור... מכה לאף משתקת למספיק זמן בשביל לעשות מה שאתה רוצה...
רביעית, לפני שאתה מעביר ביקורת על אחרים, תסתכל על עצמך... נתחיל בקרבות זירה, ונמשיך לרחוב...החולשות שלך בקרב זירה, הראשנה!!! אתה נעול על זה שאתה צודק, ואין מישהו שיודע משהו שיכול להזיק לך... כל ה"מכות מוות" ו"נקודות לחץ" שאתה מזלזל בהן כ"כ, ברגע שמישהו שכן יודע לעשות אותך מפעיל אותן עלייך כמו שצריך, אתה לא יכול לעשות כלום... כי אתה לא מוכן מנטאלית להפתעה הזאת... אתה תמיד צריך לתת ליריב שלך יותר קרדיט מעצמך, אפילו הם הוא קל ממך, נמוך ממך, ופחות מנוסה ממך... מכה אחת עם מספיק מזל, יכולה לגמור אותך... שניה, אם אתה מגיע לתחרות פתוחה שאוסרת אחיזות, וכל מה שנשאר לך זה לחימה בסגנון "strike", אתה לא תהיה מוכן לזה, כי אתה מתמקד רק בתחום שלך... אני למשל, הולך לסדנאות אצל סנסאי יונה מלניק (מקום רביעי באולפיאדה שהייתה אחרי מינכן, המאמן של אריק זאבי לאולימפיאדה, והמאמן של רוב אלופי העולם בשנים האחרונות בהרבה תחרויות וקטגוריות שונות)... אני מודע לזה שאני לא מסוגל לנצח ג'ודוקא בתחום שלו, כי הוא באופן טבעי יודע יותר, אבל אם אני אלך לתחרות של ג'ודו, אני אלמד ג'ודו, ואני אבוא הכי מוכן שאני יכול... ועכשיו לרחוב... נראה לך שברחוב יש לך זמן לכל האחיזות והבריחים? מה הם הבחור מחזיק סכין? (דבר שלרוע המזל הוא די נפוץ היום בישראל) נראה לך שהדבר הכי חכם יהיה לרוץ לקראתו בשביל לאחוז אותי?!?!?!? נראה לך שיהיה לך זמן לכל המכות מוות, נקודות לחץ או התכניקות שלמדת באימונים? אין דבר כזה מהלך שתמיד פועל!!! אין!!! כל מצב דורש תגובה הולמת בשבילו... לכן, ברחוב, שמור מרחק ותנסה להפתיע את היריב, כי שם הוא יכול לעשות הכל... ואתה תפתח את הראש, ותחשוב על הישרדות, ולא על התכניקה הכי טובה... תן לו באשכים וזה יגמר... כי אפילו אם תפסת אותו, וניטרלת אותו עם האחיזה, נראה לך שהחברים שלו יחכו שתקום? ישר סכין\נבוט\כיסא\אגרופן ואתה מת... המציאות קשה...
נקודה אחרונה... המאסטרים הזקנים שאתה כ"כ מזלזל בהם... אומנויות לחימה מסויימות לא דורשות כוח או כושר... לך תלמד אייקידו... או ג'ו ג'יטסו לפני שאתה מזלזל... אתה בא עם אגרוף, ובלי להבין איך, אתה עף לרצפה, שובר את היד שלך או חוטף בראש, בלי שהם ישתמשו בכוח... איך זה? שנים של אימונים ורפלקסים ממש טובים... לא כולם כאילה, נכון... הם יותר נדירים, אבל תן כבוד למבוגרים ממך, בכל זאת הם יודעים יותר, ויש לך המון שאתה יכול ללמוד מהם... וברוס לי היה יותר כוכב קולנוע מאמן לחימה... הייתה לו פילוסופיה של לחימה מעניינת, אבל כמו קונג פו היום, היא יותר מידי מקובעת... אני אשמח לספר לך את המעט שאני יודע על קונג פו, אבל בשביל זה אתה תצטרך לשלוח לי אי מייל ( t_chaos@walla.com )... אתה רוצה מישהו בן 70 שהיה עובר אותך בכוח? לך תלמד על מאס אוימה!!! הוא נפטר ב-1984 מסרטן, ועד יומו האחרון התקשו התלמידים הכי בחירים שלו (שהם מפחידים בעצמם) להתמודד איתו!!! והוא היה בן 70, קרוב ל-80 אם אני לא טועה... תגיע לרמה שלו כזקן, ואח"כ תדבר... כי כאדם צעיר הוא היה הורג שוורים עם הידיים, וזה מצולם בוידאו בשבילך!!!
בקיצור, אני אשמח לתגובה, ואני מקווה שהיא תהיה יותר רצינית מההודעה המקורית... בכל מקרה אני רוצה לשמוע מה יש לך להגיד עכשיו, אפילו אם אתה דבק בדיעותך...
תומר...
חזרה לפורום
ישן 25-05-2006, 23:16

אתם חוזרים עוד פעם לעניין המיתוסים. בסרטים ובהדגמות המאסטרים הזקנים מנצחים, במציאות מאסטר רון ואן-קליף הפסיד בקלות בין השאר משום שהיה זקן מדי. למה אתם חושבים שכל האלופים האולימפיים באיגרוף, בג'ודו ובטאקוונדו הם צעירים? למה אתם חושבים שכל האלופים האולימפיים בכל תחומי הספורט הם צעירים? זאת משום שצעירים הם מהירים יותר, חזקים יותר ובעלי כושר טוב יותר. האנטומיה האנושית היא כזאת שהגוף נחלש ככל שהשנים עוברות. ההשלכות הטובות של התחרויות האולימפיות הן בכך שכל המיתוסים על המאסטרים הזקנים מופרכים. כך, לדוגמא, אין כיום מאסטרים זקנים ומתבודדים שנחשבים לטובים בעולם בג'ודו, משום שהטובים בעולם בג'ודו נחשבים האלופים האולימפיים, בעוד בעבר היו קיימים מאסטרים כאלו בג'ודו. כיום כולם יודעים לדוגמא, שדוויד דואייה שזכה 3 פעמים במדליית זהב במשקל כבד בג'ודו הוא כבר מבוגר מדי ואינו טוב כמו שהיה כשהיה צעיר (לכן הוא פרש). ברור לכל מי שמתעסק עם ספורט תחרותי שכל מתחרה שמתבגר רמתו יורדת ולא להיפך כמו שאתם סבורים. אני משער שאותו דבר יקרה גם לטאקוונדו שהוא ספורט אולימפי צעיר מאוד והחשיבות של כל המאסטרים הזקנים בטאקוונדו תרד ולבסוף תעלם.
אני מצרף לינק לאתר של מאסטר רון ואן-קליף, אחד המאסטרים הגדולים והידועים ביותר בעולם אומנויות הלחימה
http://www.ronvanclief.com
עד ה-UFC הראשון כולם באמת חשבו שאומנויות הלחימה המסורתיות שמשתמשות בלחימה בעמידה יעילות מאוד, מה שהפתיע את כולם היה חוסר האפקטיביות שלהם בקרבות. כך, לדוגמא, אורלנדו ווייט שהיה אגדה מהלכת בקיקבוקסינג הפסיד בקלות לרמקו פרדואל הג'ודוקא ב-UFC 2 ופרדואל אלוף אירופה בג'ודו הפסיד בקלות לגרייסי באותה תחרות. מאז אין מתחרים בזירות אלו מאומנויות לחימה מסורתיות משום שהם תמיד מפסידים, מה שיש זה מתחרים שלמדו גם לוחמת קרקע ומתמחים גם בג'יוג'יטסו ברזילאי או היאבקות בנוסף על אומנויות הלחימה האחרות שלהם (ונדרליי סילבה, סמי שילט וכו'). העובדה היא שאלוף PRIDE הוא פדור אמיליאנקו שלמד סמבו (אומנויות לחימה של קרקע) ואלוף UFC הוא טים סילבייה שלמד היאבקות עם קצת איגרוף. האם זה מקרה שכל האלופים והלוחמים הגדולים בזירות הם לא מאומנויות הלחימה המסורתיות? מדוע ג'יוג'יטסו ברזילאי, לדוגמא, מצליח בזירות יותר מקונג-פו על סוגיו וזאת למרות שיש יותר מתאמנים בקונג-פו מבג'יוג'יטסו ברזילאי? האם מדובר רק במקרה, "פוקס", או אולי זה איך שהוא קשור לעובדה שקונג-פו היא שיטה פחות יעילה.
אני מודיע לכולם - תגבו בהוכחות את טענותיכם, אם יש לכם לינקים שמפריכים את טענותי תשלחו אותם, אולם אי אפשר סתם לטעון דברים בלי להוכיח אותם. סיפורים הם אינם מקור אמין בעיני משום שאין לי דרך לברר האם הם אמיתיים או שלא ואין שום דמיון בין סרטי נינג'ות לבין קרבות אמיתיים אשר בניגוד לסרטים כן מלמדים אותנו דברים אודות אומנויות הלחימה השונות.
לא התייחסתם לשני הלינקים האחרונים שנתתי. הראשון היה של מאסטר בוינג-צ'אן שלא מצליח להגן על עצמו מפני מתאבק מתחיל מאוד ומראה רמת כשרון לחימה נמוכה מאוד והשנייה של שני מאסטרים שלא מצליחים לעשות הרבה בקרב ביניהם. הסיבה שהראיתי את הלינקים הללו הייתה כדי להראות לכם שיש הבדל אדיר בין אימונים ותירגולים לקרבות. באימונים ובתרגולים אפשר לעשות הרבה יותר מבקרבות וחצי מהתרגילים של אומנויות הלחימה המסורתיות עובדים רק באימונים ובתרגולים.
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 00:01
  TChaos TChaos אינו מחובר  

מגעיל אתה בכלל קראת משהו חוץ ממה שכתבת?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "אתם חוזרים עוד פעם לעניין..."

ובאמת חשבת על מה שכתבת?
אני לא אחזור על מה שכבתבתי קודם למרות שזה ברור לי כשמש שאתה לא הצצת בו אפילו!!!
כל הקישורים שהבאת לא מכיחים כלום!!!!!
מי זה רון ואן קליף? הוא כוראוגראף של סירטי פעולה!!! ואת זה אני אומר לך אחרי שהסתכלתי בקישור ששלחת... כורואוגרף הוא אחד שמתכנן ריקוד, או קרב... זאת אומרת, יש לו ראיה שהוא יודע לישם אותה יפה מול במה או מצלמה, זה לא אומר כלום על כישרון לחימה!!!
בנוגע לסרטון ששלחת, אני לא רואה שם קרב!!! אני ראה קטטה בין שני אנשים שלא יודעים מה הם עושים בכלל... אף אחד לא מגיע לא ליתרון, ולא להכרעה... אז מה אתה מזיין בשכל? (ואני בוטה כי נמאס לי מאנשים שמקשיבים רק לעצמם וחושבים שהם יודעים הכל)
ואתה שוב מבלבל בין רחוב, לזירה!!! בזירה יש חוקים, יש מגבלות... אם נלחמים במגבולות של MMA (כמו שרואים בסרטון של האיקידו נגד ה-MMA) יש ללוחם MMA יתרון ברור!!! הוא יודע בדיוק איך לתפקד תחת המגבלות והשני לא!!! ברגע שאתה מוריד מגבלות, וכל אחד עושה מה שהוא יודע, אז אתה רואה משהו קרוב יותר לקרב אמיתי!!! אז תפסיק לזיין בשכל והינה אני אראה לך סרטונים של קרבות מפחידים באמת, ותגיד לי מה יותר מסוכן טוב?
אני עונה לך בשפה שלך (למרות שאני עדיין טוען שסרטונים לא אומרים כלום)...

ואתה מבחינתי עדיין פוץ בן 5 שראה פרסומת למשהו והתלהב, עד שלא תציין במה אתה מתאמן, ומה הוותק שלך...
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 00:02
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
אהמ..
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "אתם חוזרים עוד פעם לעניין..."

אתה כל הזמן חוזר ומדבר על אמנויות לחימה בזירה... יש פורום לכך בתפוז.. יש אנשים שמתאמנים באמנויות לחימה שהן לא ספורט תחרותי.. ולפעמים הניצחון מגיע מלחימה ללא לחימה ולכך בהחלט מסוגל גם נינג'ה זקן (נו ושוב הוכחה מסרט ועכשיו אפילו מסרט מצויר! "נינג'ה סקרול", המאסטר הזקן מהסרט)
כל בן אדם הוא מקרה לגופו ובכלל גם אלוף אולימפי יכול להפסיד קרב כי היה לו יום רע וזה לא אומר שהטכניקה שלו לא טובה. אנשים נלחמים בחוץ בקרבות אמת ולא בזירה מאז ראשית ימי המין האנושי.. כמה שנים זה כבר? ואם לחימת קרקע היתה מס' 1 ביעילות אני מניח שהיו עולים על זה קודם. אולם זה טרנד שצבר תאוצה בשנים האחרונות ובגלל הצלחות בזירה ובתחרויות זוכה לפופולאריות רבה.

לגבי זירה אני לא אתווכח איתך נגיד שאתה צודק, אבל גם אתה אל תשכח שיש הבדל בין קרבות אמיתיים באמת לבין קרבות זירה או תחרות מכל סוג שהוא.

נ.ב
למי שלא יודע לא שו-קוסוגי ולא מייקל דודיקוף היו קשורים לנינג'יצו באיזושהי דרך חוץ מתפקידם בסרטים עד כמה שידוע לי.
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 00:58

ואן-קליף היה 5 פעמים אלוף העולם בקארטה ו-12 פעמים אלוף ארה"ב בקארטה, הוא מאסטר בקונג-פו ונכנס להיכל התהילה בקארטה, הוא בשום פנים ואופן לא כוריאוגרף.
העובדה שווליאם צ'אנג מאסטר בווינג-צ'אן לא מצליח ליישם את תורתו בקרב אמיתי בו תוקפים אותו, העובדה שמפילים אותו בקלות ושיריבו בוזטפה עוזב אותו רק אחרי שאנשים מהסמינר של צ'אנג לוקחים את בוזטפה מצ'אנג מראה שהשיטה שלו לא ממש אפקטיבית. אגב מה אתה אומר על 2 המאסטרים שלא מצליחים ליישם תרגיל אחד כמו שצריך, כנראה שהשיטה שלהם לא כל כך מוצלחת. אולם בכדי לדעת זאת היינו צריכים לראות אותם בפעולה. כלומר, עד שלא בודקים שיטה לא יודעים אם היא יעילה ושיטות רבות לא נבדקו באמת כנגד שיטות אחרות וברגע שאראה מאסטר מנצח בקרבות וזוכה באליפות של אחת הזירות גם אני אודה שאומנויות הלחימה המסורתיות יעילות, עד אז הן בגדר שיטות שלא הוכחו. ג'יוג'יטסו ברזילאי לעומתן, היא שיטה שהתפתחה מקרבות רחוב ושנים מתחריה נהגו להתחרות ב-vale tudo, כלומר בתחרויות ללא חוקים על משטחי בטון. ב-UFC הראשונים לא היו כמעט שום חוקים מלבד איסור על נשיכות ואצבעות לעיניים (אגב, בקרב של המתאבק כנגד לוחם הקונג-פו, לוחם הקונג-פו מנסה להגיע לעיניים של המתאבק ונכשל).
הלינק שהראת לי לא מלמד אותי כלום, לא מראים את לוחמי הקארטה מנצחים סגנונות אחרים. בכלל בקארטה אסור לתת אגרופים לראש מה שהופך את קרבות הקארטה ללא ריאליסטיים לחלוטין ואת לוחמי הקארטה ללוחמים שאינם מוכנים לקרב אמיתי, הקארטיסטים יופתעו מאוד כשהם יחטפו אגרוף לראש ולא יהיו מוכנים לזה
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 02:15
  AE-Programmer AE-Programmer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "ואן-קליף היה 5 פעמים אלוף..."

כמו שאמרת, יש בהדל בין אימונים לבין מצב אמת.
באימונים אתה נמצא בתנאי מעבדה, השותף שאתה מתאמן איתו נותן לך לבצע את התרגיל ללא התנגדות (ג'ו ג'יטסו), וגם בקרבות ורנדורי אף אחד לא ישלח אצבעות לעיניים.
אבל הטכניקה שמבוצעת פעם אחרי פעם בסוף נקלטת והופכת לאינסטינקט, וזו מטרת האימונים. האימונים לא באים לדמות קרב רחוב, אלא ל א מ ן לקרב רחוב.
זה ממש לא משנה מה החגורה של הבנאדם או אם קוראים לו מאסטר, סנסאי או ניסים. השאלה היא באיזו מידה הוא הפנים את הטכניקות, באיזו מידה הן הפכו ל"טבע" שלו.

אתה שואל האם אומנויות הלחימה המסורתיות יעילות? ודאי, אתה מוזמן לצפות בכל אימון של ג'ו ג'יטסו, אייקידיו, קראטה, טאי קוון דו, וכו'.
אך השאלה האמיתית שלך היא האם אפשר ליישם את הטכניקות במצב אמת. וזה תלוי בבנאדם, לא באומנות.

חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 09:25
  TChaos TChaos אינו מחובר  

עכשיו הכל ברור לי...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "ואן-קליף היה 5 פעמים אלוף..."

ה"מאסטר" שלך רון ואן קליף הוא לא אלוף עולם ולא כלום... תראה פעם מה זה התחרות הפתוחה בארה"ב... הם קוראים לה אליפות העולם, אבל יש שם רק אמריקאים, וברגע שתראה את זה, אתה תראה שאף אחד שם לא יודע להילחם באמת... זה בנוגע ל"מאסטר הגדול" שלך...
עכשיו, אני לא ראיתי שום קטע שהלוחם קונג פו הולך לעיניים, ועכשיו תלמד משהו על קונג פו... קונג פו זאת שיטה די מתה... למה? בתחילת או אמצע המאה הקודמת שרפו מקדש גדול שלהם, שבו היו כל המגילות עם המידע על הקונג פו... לאחר מכן, התכנסו כל ה"מאסטרים" הכי גדולים בעולם, וניסו לשחזר כמה שיותר... בגלל שזה לא בול מה שזה היה לפני, הם החליטו לא לתת לזה להשתנות, כי הם לא יודעים אם הם מתרחקים מהכיוון המקורי או לא... זה למה היא לא יעילה, כי הם עובדים עפ"י עקרונות ישנים, שהיום רבים מהם כבר לא קיימים... זאת אומנות לחימה מאוד יפה, ומאוד תורמת לנפש, אבל אני ממש לא מאמין שהיא יעילה... וגם אני לא ראיתי אמן קונג פו אחד לוקח תחרות פתוחה (אבל יכול להיות שסתם לא ראיתי)...
עכשיו בנוגע לסרטון של הקרטה..
אני רק נתתי לך דוגמא בנוגע לקרבות אמיתיים... לא לאומנות לחימה שלי... רק רציתי להראות לך איך נגמר קרב אמיתי, לא באחיזה מסכנה, שאם אני אחכה מספיק זמן, אתה תתעייף, ואני בעצם נח לי על הגב... הם נגמרים הרבה פעמים בחוסר הכרה, או התמוטטות למ"ס שניות... תחפש מספיק על קיוקושין, אתה תמצא מספיק סרטונים בהם הם מורידים אנשים מאומנויות לחימה אחרות... תקרא כמו שצריך ואז תגיב!!! אני חוזר בשביל שלא תצתרך לחזור אחורה חס ושלום... אני רק הראתי לך דוגמא לקרבות אמיתיים, שבהם חוטפים נוקאאוט אמיתי... אם הייתי מפאר קיוקושין, הייתי שולח לך את כל הפעמים שאנשים גדולים בקיוקושין עשו 100 קרבות רצוף, וניצחו בכולם!!! ואת רובם בנוקאאוט... ואם אתה עדיין לא מאמין לי, לך לאימון ניסיון בקיוקושין, ותבקש שלא ירחמו עלייך בקרבות, ואז תראה מה זה באמת... (ואני מקווה בשבילך שגם תגיע לאימון שבוא הקרבות הם ללא מיגון, כי אז אתה תחטוף באמת)...
בנוגע לאגרופים לראש, יש שני סוגים של אגרופים לראש כאשר אין מיגון, או אגרופים לניטרול מיידי, או בשביל להרוג, ואם באגרוף לראש, לא הצלחת לא את זה, ולא את זה, לך תלמד לתת אגרוף... בגלל זה אתה לא תמצא תחרות אחת בבה אפשר לתת אגרופים לפנים בלי להשתמש בכפפות איגרוף... אנחנו ויתרנו על זה בשביל להרויח בקטעים אחרים...
תפסיק עם הפוזה המתנשאת שלך!!!!!! יש כ"כ הרבה שאתה לא יודע, אז אולי תקשיב קודם, ואז תגיע למסכנות? וכמה ניסיון יש לך מול אומנויות לחימה אחרות שאתה כבר כזה מומחה גדול?
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 14:24
  idan_m idan_m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.05
למה אתה כל כך מזלזל בוין צ'ון?

וין צ'ון היא השיטה הכי יעילה שראיתי(וראיתי הרבה) וזה שהבאת סרטון של מישהו שתמאמן בוין צ'ון שהפסיד זה לא אומר שוין צ'ון היא אומנות לחימה לא יעילה,והדבר האחרון שאפשר להגיד עליה זה שהיא לא יעילה,תגיד הכל אבל יעילה היא כן ולדעתי הכי.
אתה יודע שפעם השתמשו בוין צ'ון בשביל להרוג?לפני הרבה שנים נלחנו עם חרבות ועם הגוף.
אין דבר כזה לשלוף אקדח או לזרוק פצצת אוטם,אתה נלחם עם הידיים ובתקופה הזאת התאמנו הרבה יותר זמן ממה שמתאמנים עכשיו,ובגלל זה גם הרמה שלהם היתה הרבה יותר גבוהה.
הזמן שייקח ללוחם וין צ'ון טוב לגמור קרב היא עשירית השנייה ואולי פחות.
ורשמת באחד מהודעותיך שקונג פו מאבד את היעילות שלו בטווח קצר,והטווח שעוסקים בוין צ'ון הוא קצר.
ורק לידיעתך,אתה רואה הרבה יותר מתחרים של ג'ו ג'יטסו מוין צ'ון כי לוחמים שלוין צ'ון לא עולים לקרבות כאלה כדי לא להרוג את היריב שלהם ואלה שעולים לא יכולים לעשות הרבה בגלל החוקים ויש כאלה שמפסידים בגלל שהם לא לוחמים ממש טובים.

הנה כמה סרטונים של וין צ'ון אחרי שתראה את כולם תראה מה כתבתי אחריהם
http://video.google.com/videoplay?d...295&q=WING+CHUN
http://video.google.com/videoplay?d...405&q=WING+CHUN
זה הסבר נחמד:
http://video.google.com/videoplay?d...886&q=WING+CHUN

http://video.google.com/videoplay?d...737&q=WING+CHUN

זה סרטון של איש וין צ'ון שלא תתבלבל ותחשוב שזה נינג'יצו
http://video.google.com/videoplay?d...980&q=WING+CHUN

מה שניסיתי להוכיח לך עם הסרטונים האלה שוין צ'ון היא אומנות לחימה כן יעילה ועוד הרמה שראית היא בינונית אז תחשוב מה זאת רמה גבוהה.
ויש עוד הרבה סרטונים אם אתה רוצה

בפעם הבאה תחשוב טוב טוב לפני שאתה מזלזל באומנות לחימה
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 03:09
  p yosi p yosi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.06
אי יעילות

יש בך המון ידע וכניראה שגם צברת ניסיון
יש הרבה במה שאתה אומר וגם ראיתי את הדברים הנ"ל במציאות
אמנם לא את אותם האנשים אבל דברים דומים.
למרות ש....ניפגשתי עם סיניים אפשר לומר לא זקנים הייתי אומר אפילו עתיקים
בסמינר אומניות לחימה בסין ליפני כשנה
והישתתפו חברה מג'יו ג'יטסו ברזילאי (שבאו מיברזיל) וחברה מי- לימא לאמה
ומעוד שיטות מודרניות כאילו ואחרות, וחברה בעלי שם ממדינות שונות ואלופיםבסיגנונות שונים
ומה ???
קיבלנו מכות רצח וביקשנו שילמדו אותנו גם
עכשו קראטה בבסיסו נועד להגנה עצמית ולא לתחרויות זירה כאילו ואחרות
וברוב המיקרים לא יהיה יעיל להגנה בזמנינו אנו למעט מ'ס סיגנונות שונים
ולסיכום
אני מסכים איתך 70%

חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 09:35
  TChaos TChaos אינו מחובר  

מגעיל אההההההההה!!!!!!!!!!!!!!!!
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי p yosi שמתחילה ב "אי יעילות"

יש כ"כ הרבה סוגים של קרטה!!! איך אתה יכול לדבר על "קרטה" כאומנות לחימה אחת?!?!?
יש כ"כ הרבה זרמים, ותת זרמים, ושיטות, ואירגונים ותת אירגונים שונים, שלהגיד קרטה, זה כמו להגיד אומנויות לחימה כמעט!!!!!!!
כמה אתה יודע על ההיסטוריה באמת של קרטה? אתה יודע מתי הקרטה מודרני יוסד, ע"י מי, ואיפה? אתה יודע מה ההבדל בין קיוקושין, לשאר הזרמים? (כי אנחנו,והנספחים שלנו, באמת יוצאי דופן מבחינת הקרטה)
אתה יודע למה המציאו קרטה, ולמה זה קיים היום?
אני קראתי את ההיסטוריה של הקרטה, ואני התאמנתי בזה, ואני חקרתי על זה, כי זה חלק מרכזי בחיים שלי, ואני אומר לך, שקרטה באופן כללי, לא ניתן להגדרה ברורה חד משמעית ביעוד שלו...
חזרה לפורום
ישן 28-05-2006, 07:04
  p yosi p yosi אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי TChaos שמתחילה ב "אההההההההה!!!!!!!!!!!!!!!!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TChaos
יש כ"כ הרבה סוגים של קרטה!!! איך אתה יכול לדבר על "קרטה" כאומנות לחימה אחת?!?!?
יש כ"כ הרבה זרמים, ותת זרמים, ושיטות, ואירגונים ותת אירגונים שונים, שלהגיד קרטה, זה כמו להגיד אומנויות לחימה כמעט!!!!!!!
כמה אתה יודע על ההיסטוריה באמת של קרטה? אתה יודע מתי הקרטה מודרני יוסד, ע"י מי, ואיפה? אתה יודע מה ההבדל בין קיוקושין, לשאר הזרמים? (כי אנחנו,והנספחים שלנו, באמת יוצאי דופן מבחינת הקרטה)
אתה יודע למה המציאו קרטה, ולמה זה קיים היום?
אני קראתי את ההיסטוריה של הקרטה, ואני התאמנתי בזה, ואני חקרתי על זה, כי זה חלק מרכזי בחיים שלי, ואני אומר לך, שקרטה באופן כללי, לא ניתן להגדרה ברורה חד משמעית ביעוד שלו...

שלום גם לך וליפני הכל קראטה כותבים עם א'
תראה אני המון זמן בטחום ואני בטוח שיותר מימך ואם נעלה את זה לפורום אני גם בטוח שאני מכיר יותר סיגנונות ו"זרמים" של קראטה שבכלל לא ידעת שהם קיימים
אז ככה אני מציע לך לחקור קצת יותר לפני שאתה בא בהתקפה פוזזת כזאת שבכלל לא מאפיינת איש קראטה. ולהגיד קראטה זה אך ורק להגיד קראטה וזה כימעט שאינו דומה ללחימה מודרנית (ברוב המיקרים)
ואני מכיר מיקרוב ואפילו מיקרוב מאוד את קיוקו שין או בשם המלא של השיטה קיוקו שין קאי.
ותיסלח לי שאני חולק על הוד מעלתו בעיניין ואוסיף לך מנת ידע חסר ואחזור בשנית כדי שתבין טוב יותר הקראטה נוסד להגנה עצמית ללא שימוש בכלי נשק ההיתפתחויות לאחר מיכן זה כבר עינין בפני עצמו.

חזרה לפורום
ישן 27-06-2006, 16:24
  TChaos TChaos אינו מחובר  

תעשה לי טובה...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי p yosi שמתחילה ב "[QUOTE=TChaos]יש כ"כ הרבה..."

אין לך משהו להגיד אז אתה אומר לי ש"קארטה" כותבים עם א'?
כל ידע שלך ואתה לא יודע שזאת לא מילה עיברית? ולכן זה לא משנה איך כותבים את זה?
ואתה לא צריך להגיד לי מה השם המלא של אומנות הלחימה שלי עם כל הכבוד, כי אני יודע במה אני מתאמן טוב מאוד...
ועכשיו רק שתדע שיש הבדלים עצומים בפילוסופיה וביישום של הרבה שיטות של קרטה... ואני בטוח שהתאמנת ביותר שיטות ממני, אבל זה עדיין לא אומר כלום על הידע שלך שלוקה בחסר אם אתה לא יודע שבקרטה יש כלי נשק... וזאת לא המצאה מודרנית... נכון, בבסיס הוא הומצא להגנה עצמית באוקינאווה. וזה מפני השלטון היפני שכבש את האזור, אסר על התושבים לשאת כלי נשק.. אז מה שהם עשו הם למדו להשתמש בדברים שביומיום לא משמשים ככלי נשק... כמו סאי... שהוא בעצם קילשון יד... היו משתמשים בו לעיבוד האדמה... בו, שהוא מקל, או מקל הליכה... וכן הלאה... אז אל תתקן אותי, ואל תסטור אותי ללא נימוק...
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 11:51
  freakshow freakshow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.06
כמו שיוסי אומר
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "אם הלינק לקרב של רוילר גרייסי..."

בקרב אמיתי החוקים שונים יש גם שניים או שלושה סוגים של קרב אמיתי .יש קרב לחיים או למוות כגון ששודדים אותך או מנסים לתקוף מינית אותך או את חברייך ואז הפתרון המתבקש הוא הטלת מום או אפילו
לא לציטוט הרג מיידי .וישנו קרב רחוב שבו אתה מתבקש לנטרל את היריב בלי להפגע יותר מידי אנחנו הרי לא נעוור כל אחד שנדלק עלינו נכון? ואתה גם מאוד צודק לגבי יעילות שיטות לחימה מסורתיות הרבה פחות יעילות בקרב. מה לעשות? בגלל זה נקרא אומנות לחימה ולא אומנות הרצח(שאגב קיימת גם כפי שאתם יודעים) כמה נקודות לגבי ג'יו ג'יטסו ברזילאי כמו שמסטר סופר אמר בראיון פעם-תגיד מה תעשה אם תלך קרב ברחוב גם אז תקפוץ על הברכיים שלך כמו פסיכי ותנסה להוריד את היריב למטה כי אז הברכיים שלך לא יתפקדו ומן הסתם הקרב יסתיים .נקודה נוספת כנגד הרבה משתתפים השיטה של גרייסי גרועה להחריד כי בזמן שאתה בבריח על אחד יבוא חברו ויעשה לך הכרות אם המבנה האנטומי של אבן או מקל לסיכום כל אומנות לחימה ברמתה הגבוהה היא מצוינת עדיף ללמוד אומנות שמשתמשת בכל חלקי הגוף אבל זו רק דעתי וגן כמובן שיהיה כייף להתאמן ולא ללכת למיון כל שני וחמישי כי בגיל מאוחר מיותר הפציעות בלתי ניתנות לריפוי .לסיכום אין שיטה אולימטיבית בכל שיטה יש יתרון וחסרון ובכל מצב יש יתרון וחסרון כמו שהסברתי למעלה .ככל שנתאמן יותר על רוב התרחישים ככה יהיה קל יותר להגיב בזמן אמת .
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 18:45

ראשית, לוחם הקונג פו שהלך לעיניים היה בקרב נגד המתאבק (לוחם ה-MMA) ושומעים בהקלטה את מאמנו של המתאבק אומר watch the eyes, משום שלוחם הקונג-פו ניסה לתקוף אותו שם.
שנית, אני באמת לא מבין את מי שאמר שלוחם הקונג-פו יכל לנצח את גרייסי, משום שהוא לא הצליח לעשות התקפה מוצלחת אחת ב-2 הקרבות שלו, גרייסי שלט ב-2 הקרבות באופן מוחלט, לא היה שום דבר בקרבות שמרמז על כך שלוחם הקונג-פו יכול לנצח את גרייסי.
בקשר לאלו שטענו שיש הרבה סוגים של קארטה ושל קונג-פו - ראינו קרבות נגד 3 לוחמי קונג-פו בעלי סגנונות שונים, נגד לוחם הפקידו, נגד לוחם טאקוונדו, נגד 3 לוחמי קארטה (שוטוקן, קנפו ועוד אחד שלא ידוע סגנונו) והתוצאות זהות לחלוטין בכל הקרבות (אפילו הדרך שבה התנהלו הקרבות היא דומה בכל הקרבות) - מדוע? משום שכל האומנויות הלחימה הללו מסתמכות על לוחמה בעמידה והן אינן יודעות לוחמת קרקע. הקרבות מלמדים אותנו על דפוס חוזר בקרב אומנויות לחימה מסורתיות והוא חוסר יכולתן להתמודד עם grapplers.
בקשר לוינג-צ'אנג - זו שיטה קטלנית רק במיתוס ולא במציאות. במציאות ראינו איך מאסטר צ'אנג לא מצליח להתמודד עם התקפה עליו, תוך שהוא מראה חוסר ידיעה מוחלט בכל הקשור ללוחמת קרקע. צ'אנג הוא לא סתם מתאמן שולי בענף, הוא ניצח טורנירים רבים בקונג-פו, נכנס להיכל התהילה של הקונג-פו ב-1998, הוכתר ב-1983 ע"י המגזין הנחשב Black Belt כאומן הקונג-פו של השנה וב-1989 כמאמן השנה באומנויות לחימה ע"י המגזין הנחשב inside kung-fu וב-1984 הוא כביכול שבר את השיא במהירות אגרוף (speed punching) באוניברסיטת הארוורד ובכל זאת הוא לא הצליח להתמודד עם מתאבק מתחיל ולא מוכשר שהתנפל עליו. על וויליאם צ'אנג
http://www.cheungswingchun.com/g/90...iam-cheung.html
http://www.cheungswingchun.com/g/90...al-defense.html
בקשר לרון ואן קליף - הזלזול שלך בו נובע רק בגלל שהוא הפסיד לגרייסי. למעשה ואן קליף נכנס להיכל התהילה של world martial arts ב-1995 ולהיכל התהילה של black belt ב-2002 והוא נחשב לאחד האגדות בעולם אומנות הלחימה. על ואן קליף
http://www.worldblackbelt.com/Livin...anClief_Ron.asp
http://www.caymannetnews.com/Archiv...0Kung%20Fu.html
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 18:58

לכל מי שכתב שקרב זירה לא מדמה מצב אמיתי - קרב זירה הוא הקרוב ביותר לקרב אמיתי, הרבה יותר קרוב מאשר קרבות קארטה בהם אסור להפיל ולרתק או אפילו לתת אגרוף בראש. עליכם לזכור שג'יוג'יטסו ברזילאי התגבש בעקבות קרבות רחוב והלוחמים בו נהגו להתחרות בתחרויות ה-vale tudo, אשר לא היו בהם חוקים והם נערכו על משטחי בטון. ב-UFC הראשונים בהם מתחרי הג'יוג'יטסו, ההיאבקות והסמבו שלטו כמעט ולא היו חוקים והיה מותר לנגוח, למשוך בשערות ולהכות מתחת לחגורה. בקרבות אלו ראו לדוגמא, שבניגוד לחובב הקארטה שטען שמכה לראש היא קטלנית ומנטרלת המצב אינו פשוט כל כך וקשה לתת מכה מדוייקת וחזקה שאכן מנטרלת בקלות שבזו. למעשה לא היה פה שום חידוש משום שקרבות איגרוף ללא כפפות, כלומר עם יד חשופה היו נפוצים לכל אורך המאה ה-19 בעולם המערבי והמתחרים בהם לא חוסלו או נוטרלו (או מתו) מאגרוף אחד, כאשר לעיתים הקרבות היו נמשכים זמן רב והמתאגרפים היו מקבלים אגרופים רבים לראש.
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 20:45
  TChaos TChaos אינו מחובר  

למבוגרים בלבד טוב אני ויתרתי...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "לכל מי שכתב שקרב זירה לא מדמה..."

אתה הרי כ"כ מבין, ויודע כ"כ הרבה, שברור שאני לא מבין מהחיים שלי, ואתה צודק...
3 אמני קרטה, ואתה יודע הכל, על כל אמני הקרטה, בכל השיטות, ובכל הסוגים...
מספר סוגי קונג פו, ושוב, אתה יודע הכל על כולם...
וקרב זירה הוא בול קרב רחוב, למרות כל החוקים ששם בשביל שלא יהיו פגיעות אמיתיות...
לחימת קרקע היא הכי טובה, גם לחרוב על אספלט, חצץ, מקומות ציבוריים עם שיברי זכוכיות, וכל מקום אחר, שאם תגיע בו לאדמה, אתה לא תוכל לזוז בגלל שתיפצע..
וברור גם שבזמן שתילחם על הקרקע, כולם יחכו בסבלנות שהשני יכנע, כי הוא לא יוכל לזוז, כי הוא לא ישלוף סכין, או ימשוך בשיער, או ישבור לך אצבע, או ידחוף אצבע לעיניים, או בקיצור, ילחם בחוקי ג'ודו, ובזמן הזה, החברים שלו יסתכלו ותפאלו מהתכניקה היעילה שלך...
אני רק מאחל לך שלא תגיע לקרב רחוב, כי כמה שאתה עקשן, וכמה שאתה סותם את עצמך לרעיונות שעובדים כבר שנים, וממשיכים להתפתח, אני אצטער לראות כותרת שבה כתוב על עוד בן אדם שנדקר למוות, וכמה שהוא היה כישרוני ב-MMA, זה לא עזר לו...
אני אראה אותך בזירה, אני אסגור איתך את החשבון שם, אבל עד אז,
סלמאט!!!
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 22:38
  שי חי שי חי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.05
מה אתם מגיבים לו..

זה דפוק זה..
וכמה שהוא ינסה לכתוב מגילות שיצדיקו את התאוריה שלו הוא ישאר סתום עם ראש סגור (או פתוח אם ירד לקרקע ברחוב)
עכשיו לפני שתחשוב להגיב להודעה שלי מר קליין, רק תזכור שבאליפות הקייג' פייט האחרונה שהשתתפתי בה בחו"ל לפני חודשיים ניצחתי מתאבק בלי יותר מידי בעיות וזה גם לא לקח לי כל כך הרבה זמן וזה לא בגלל שהאומנות שלי יותר טובה או שאני לוחם יותר טוב..פשוט בגלל שככה זה היה אז אני מציע שתשים גרב בפה בכל מה שקשור לאיזו אומנות הכי חזקה ותשאיר את זה לילדים הקטנים שרבים על כוח המחץ(או לך תתווכח איתם אבל תשאיר אותנו מחוץ לעניין..)
אני לא רץ ואומר שהפנגיי נון שלי הוא הסגנון הכי טוב וכל מי שמבין קצת בא"ל יעשה כמוני.
נאני מכבד את כולם מתאבקים וסטרייקרים כאחד
הכל טוב! אין דבר כזה אומנות לא טובה
זה כרגע משאיר לך 3 עובדות להתמודד איתן:
א.אין דבר כזה סגנון הכי טוב! ו/או צירופי מקרים, יש צירוף של גורמים שיקבע מי ינצח או יפסיד בקרב..
בגדול הכל תלוי בלוחם..מי שמתאמן חזק ומתמיד בסופו של דבר יקצור את הפירות.
ב.אין צורך לרוץ ולצעוק ברחוב שהשמש זורחת כי זה דבר מובן מאליו..לכן שאחד כמוך בא כולך חגיגי כמו השבת החדשה ומשרשר הודעות כאלה בפורום שכותבים בו מתרגלי א"ל קלאסיות כמוני..לא נותר לי לחשוב שזה נובע מתסכול אישי שלך.
ג.אתה/חבריך/מאמניך וכל מי שחפץ לבדוק את מילותיי מוזמן לבוא אליי לסטודיו 81 ולבדוק את העניין לעומקו בצורה ידידודית או לא ידידודית (הבחירה שלך) רק תזכור שהקרב כדי להיות הוגן יהיה בחוקים שלי שאומרים שהכל מותר

שי חי
סטודיו 81
0546848265

נערך לאחרונה ע"י שי חי בתאריך 26-05-2006 בשעה 22:50.
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 23:10
  DouBel_M DouBel_M אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.06

אחי אני בן 18 יש לי 12 שנות נסיון באומנויות לחימה שכוללות : קרטה שוטוקאן ,אייקדו וקונג פו ווינג צ'ון
יש לי את הזכות להגיד לך שאתה זיין שכל לא קטן הסרטים שהראתה פה הם אידיוטים אנשים שרצים לעברך
כמו משוגעים תוך שניה הייתי מפיל אותם ולא משנה עם הוא בנאדם הכי גדול שיש.
ועכשיו אני נותן סתם דוגמה נאדם שרץ אליך ככה בשיא השיגעות ובא לך לתפוס לך את הרגליים מרים לו ברך לפנים גומר אותו וזה קרה לי פעם אחת או יותר פשוט שהוא בא לטפוסס אותך התנועה הכי קלה והכי בסיסית שיש זה מזווית התוקף מה שניקרא לזוז מהמקום זה רק דוגמה לחלק מהמקרים שראיתי בסירטונים שלך .
דבר שני לאנשים שלא לומדים אומנויות לחימה יש כבוד אליהם ואתה שאתה לומד ככה אומר אז יש ליי מילה אחת השבילך בושהההההההההההההההההההההההההההההההההההה שילד כמוך לומד בכלל אומניות לחימה אני מקווה שהבנתה
חזרה לפורום
ישן 28-05-2006, 07:16
  p yosi p yosi אינו מחובר  

המצאת הגלגל
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי DouBel_M שמתחילה ב "אחי אני בן 18 יש לי 12 שנות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DouBel_M
אחי אני בן 18 יש לי 12 שנות נסיון באומנויות לחימה שכוללות : קרטה שוטוקאן ,אייקדו וקונג פו ווינג צ'ון
יש לי את הזכות להגיד לך שאתה זיין שכל לא קטן הסרטים שהראתה פה הם אידיוטים אנשים שרצים לעברך
כמו משוגעים תוך שניה הייתי מפיל אותם ולא משנה עם הוא בנאדם הכי גדול שיש.
ועכשיו אני נותן סתם דוגמה נאדם שרץ אליך ככה בשיא השיגעות ובא לך לתפוס לך את הרגליים מרים לו ברך לפנים גומר אותו וזה קרה לי פעם אחת או יותר פשוט שהוא בא לטפוסס אותך התנועה הכי קלה והכי בסיסית שיש זה מזווית התוקף מה שניקרא לזוז מהמקום זה רק דוגמה לחלק מהמקרים שראיתי בסירטונים שלך .
דבר שני לאנשים שלא לומדים אומנויות לחימה יש כבוד אליהם ואתה שאתה לומד ככה אומר אז יש ליי מילה אחת השבילך בושהההההההההההההההההההההההההההההההההההה שילד כמוך לומד בכלל אומניות לחימה אני מקווה שהבנתה

אחי לא המצאת את הגלגל ואנשים ניסו וגם ניסו ומה אתה חושב שהוא מתומתם
שהלוחמים שהיו מולו ולא רק בקטעים הנ"ל לא ניסו???
ולא שאני מזלזל בך או משהו כזה עם כל הניסיון שיש לך אתה עדיין ילד
השתתפת פעם הקרב אמיתי???

חזרה לפורום
ישן 27-05-2006, 15:06

כל המגיבים לא הביאו הוכחה אחת לטענותיהם, אפילו לא לינק אחד לקרב שמוכיח שאני טועה. אני הבאתי לינקים ל-8 קרבות שכולם התנהלו באותה צורה (ואף אחד מהם לא היה בזירה), עוד קרב בו
תקפו אומן וינג-צ'אן ועוד קרב בין 2 מאסטרים, אחד בקונג-פו ואחד בטאי צ'י. בנוסף, סיפרתי על קרבות זירה שהתרחשו ושכל אחד יכול לבדוק כמו הקרב של גרייסי כנגד ואן קליף ועל קרב בין אורלנדו וייט ובין רמקו פרדואל. מלבד טענות כגון "דפוק, אדיוט, אתה טועה", לא ראיתי כל הוכחה שסתרה את טענותי. אתם מביאים לי לינקים של תירגולים ואימונים של אומנויות הלחימה שלכם, אולם כמו שטענתי באימונים ובתרגולים זה עובד, במציאות לא. בכדי להפריך את טענותי תביאו 8 לינקים לקרבות שהתוצאה בהם הייתה הפוכה כל עוד אתם לא מביאים לי מספר לינקים שווה שתוצאתם הייתה שונה לא הפרכתם שום טענה מטענותי.
בקרש לקרב קרקע במציאות - הטלות על בטון או על חצץ אפקטיביות יותר מהטלות מבזירה ואין כל סיבה לא להשתמש בלוחמת קרקע ברחוב או לחוש מבוכה כמו שסופר (הראפר האדמו"ר לשעבר) טוען. בקשר לאפקיטיביות במציאות, כפי שכבר טענתי ג'יו'גיטסו ברזילאי התחיל כאומנות שהתפתחה מקרבות רחוב, כך שכן היא אפקטיבית מאוד. אני מצרף לינק לקרב רחוב קצת ברוטלי, שיראה לכם שלוחמת קרקע יעילה גם במציאות.

ועוד קרב אחדבין 2 מתאמנים חובבניים שמראים את אותה התוצאה, כשהניצחון הושג ב-triangle (סוג של חניקה)
http://video.google.com/videoplay?d...043031&q=bjj+vs
אם הקרב בלינק האחרון היה נמשך, הקארטיסט היה פשוט מתאלף מהחניקה.
בקשר לקטלניות של אגרופים לראש, אני נותן לכם לינק להתפתחות האגרוף, אשר בראשיתו (המאה ה-18 וה-19) היה ללא כפפות. למרות היותו לכל כפפות, מרבית הקרבות לא הסתיימו באגרוף אחד
http://www.savateaustralia.com/Sava...rn%20Boxing.htm
http://www.bjcurtis.force9.co.uk/html/boxing.html
בכדי לראות עד כמה לא מדוייקת טענתך זו, אני מצרף לינקים של לוחם קרבות רחוב שנקרא קימבו. ראשית, אני מצרף לינק לקרב שהוא ערך תמורת כסף שיראה לכם כמה חזקים ועוצמתיים אגרופיו
http://www.wimp.com/kimbo/
ולינק שמראה עד כמה קימבו לא היה אפקטיבי כשנלחם בקרב מחתרתי נגד לוחם MMA כושל.
http://video.google.com/videoplay?d...3866622&q=kimbo
אני חושב שפירשתם לא נכון את טענותי. כל שטענתי הוא שאומנויות לחימה מסורתיות אינן מוכנות לקרב בו יסגרו עליהם את הטווח ויפילו אותם. התעלמות מהביקורת הנ"ל וטענות בסגנון "אני רק ארים את הברך ואתן לו מכה" מראות על מקובעות וחוסר רצון ללמוד ולתקן את הפגמים שבאומנויות הלחמה הללו, לוחם טוב אינו נרתע מביקורת אלא מנסה לחשוב כיצד אפשר ללמוד ממנה.
חזרה לפורום
ישן 27-05-2006, 16:11
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בקרב
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "כל המגיבים לא הביאו הוכחה אחת..."

האחרון שצרפת היו חוקים.. הם בכלל לא השתמשו ברגליים וצעקו שם שאסור ברכיות. בקיצור כולם פה הבינו שגרייסי הכי טובים.. ואני מניח שכולם ימשיכו להתאמן במה שהם אוהבים וינסו להימנע ככל שניתן ללכת מכות סתם. לא?

לגבי הוכחות.. לא היו מצלמות במאה ה-16 ומאז נינג'ה לא ניהלו קרבות ברחוב ואם כן הם בדרך כלל הסתיימו כ"מקרי רצח לא מפוענחים" חחח
אז אין לי הוכחות ליעילות השיטה. מי שמתאמן היום בנינג'יצו גם לא מתחרה כי אם כן יתחרה מן הסתם לא ישתמש ב"נינג'יצו" פר סה.

בקשר לזירות ולתחרויות. לא יצא לי לראות תחרויות זירה חוץ מפעם אחת בשנת 94 נדמה לי כשהתקיימה פה תחרות "דרקון הזהב" והוזמנו אליה אמני לחימה משיטות שונות. היו אלה הימים שתחרויות ה"בושידו" היו פופולאריות. בקיצור היו שם מכל מיני סגנונות והיו חוקים שהתאימו באופן מפתיע לכישורים של אמני לחימה מסויימים. המנצחים בחרות היו אנשי האגרוף התאילנדי איתי גיל (שהיום עושה עוד כל מיני דברים) ובני קוגן (מתאגרף תאילנדי ידוע בארץ). אז אולי אגרוף תאילנדי הכי טוב? או שהוא היה הכי טוב ב-94? ואולי בעוד 10 שנים גם גרייסי כבר לא יהיו הכי טובים... ימים יגידו.

שי חי אהבתי את התגובה שלך..

ולאבי קליין, מה בדבר סגנון הג'ו ג'וטסו המסורתי ממנו בא הBJJ? או מה עם קוסן ג'ודו? גם להם אין סיכוי על הקרקע?

בכל אופן אני שומר על דעתי שמי שלא נכנס לקרב לא מפסיד אף פעם. יש גם הבדלים פיזיים בין בני אדם. מבנה גופני ואישיותי.. לא כולם בנויים ללכת מכות יש אנשים שישברו (תרתי משמע) יותר מהר ויש כאלה שיכולים לחטוף עוד ועוד בלי ליפול. אני כנראה שייך לראשונים ולכן מעדיף להימנע מקרבות בשביל תהילה.
חזרה לפורום
ישן 27-05-2006, 17:45
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.03.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "כל המגיבים לא הביאו הוכחה אחת..."

מה בדיוק באת להראות לנו כאן?
שני אנשים מתעללים באיזה אחד כשהם הרבה יותר גדולים ממנו?
ואח"כ שוברים לו את הגלשן?
זה לא בדיוק אומנות לחימה, לשבת על בנאדם ולהכניס לו אגרופים. בייחוד שהוא יותר חלש ממך ואין לו ידע כלשהו באומנויות לחימה.
שלא לדבר על העובדה שהתוקף תקף בהפתעה בלי יותר מידי דיבורים.

הקרב של ה"לוחם" קומבו... אתה צוחק נכון?
גורילה באה להילחם נגד בנאדם מאוד מפוחד שנותן מכות כמו בחורה?
שלא לדבר שבקרב השני לא היה לו כוח לכלום והשמן פשוט חנק אותו וישב עליו, איפה בדיוק קרב קרקע?
תן עובדות בשטח, ולא סרטי חובבנים ממש לא אמינים.
אלו הדוגמאות שאתה מביא?
מאוד קל להביא תמיד את הדברים הכי נוחים מבחינתך.
אתה מביא סרטים של אידיוט נלחם ביריב שאין לו מושג באומנויות לחימה (ואתה אומר שהם קשורים לאומנויות לחימה קלאסיות) ואז אתה מציב אותו נגד לוחם קצת יותר רציני ואומר "הנה הוא ניצח בגלל שהוא מתאבק ג'וג'יטסו?

מי אמר שאלו הסרט הזה עם הלוחם קומבו וזה עם הגלשן הם בכלל מתאמני אומנויות לחימה ולא למדו כמה שילובים באיזה סרט או מחבר?
אל תקפוץ למסקנות.

לסיכום, אני שמח שיש כאן דיונים מעניינים, אבל בפורום זה יותר לחשוב על מקצועיות ואימונים בצורה טובה.
הסרטונים לא מסבירים כלום, להפך אלו סתם אנשים עם חדר כושר שלא התבגרו.
Thats all....

חזרה לפורום
ישן 28-05-2006, 10:12

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי SVS1 שמתחילה ב "מה בדיוק באת להראות לנו..."

לגבי קרבות האיגרוף בתחרויות ללא כפפות - אומנם במאות ה-18 וה-19 שבהם נערכו קרבות אלו (ולא במאה ה-16) הם לא הוסרטו, אולם יש לנו תיעוד מקיף מקרבות אלו משום שבקרבות אלו היה קהל רב. לעיתים קרובות, תיאור הקרבות פורסם בעיתונים של אותה תקופה. כך, לדוגמא, בשני הקרבות המפורסמים בין תום קריב לתום מולינו שנערכו ב-1810 וב-1811 צפו 20,000 צופים והוא סוקר בהרחבה ע"י העיתונות.
http://www.virtualmuseum.info/colle...elebrities.html
http://www.aafla.org/SportsLibrary/...03/jsh0903p.pdf
ולינק שמכיל גם תמונות מ-2 מקרבותיו של המתאגרף האגדי ג'ון לורנס סאליבן (שימו לב לקהל שברקע)
http://www.geocities.com/Colosseum/...hnLSullivan.htm
כך שאנחנו כן יודעים מה קרה בקרבות אלו.
בקשר לקרב שנערך בחוף ולקרב נגד קימבו (ולא קומבו) - גם אני לא אהבתי כל כך את הלינקים הללו (ואפילו חשבתי שהקרב על החוף היה ברוטלי מדי), אולם הם באו להראות לכם שלוחמת קרקע יעילה גם במציאות ולא רק בקרבות זירה. ב-2 הקרבות הנ"ל היריב היה שרירי יותר ובעל כושר טוב יותר אבל הפסיד. הזלזול שלך בקימבו לא ברור לי, הוא הר אדם אשר נלחם בקרבות רחוב תמורת כסף ועד הקרב הזה ניצח בכל הקרבות בהם הוא השתתף. בלינק שנתתי ראו את הנוקאאוט האימתני שספג אחד מיריביו, כך שאי אפשר להגיד שהוא לא יודע להכות.
בקשר לברוס לי - הוא שחקן בלבד ואין קרב מתועד אחד שלו. מלבד טענות מצידו ומצד חבריו אין כל הוכחה שהוא ניצח מישהו אי פעם ולפני שתתקפו אותי, בבקשה תראו לי הוכחה אמינה לניצחון שלו על מישהו אי פעם. אגב ברוס לי, הוא עשה את כל הקריירה שלו מכך שהשמיץ סגנונות לחימה אחרים וטען שהם לא פרקטיים. ראשית, הוא האשים את הקונג-פו המסורתי שהוא לא יעיל ואז הוא עבר להתקיף את כל שאר אומנויות הלחימה, תוך שהוא "מוכיח" בסרטיו את עליונות ה-JKD שלו (עד היום מתאמנים ב-JKD מחשיבים את סרטיו כ"הוכחה" לעליונות שיטה זו על שיטות אחרות).
בקשר לג'ודו - זו אומנות הלחימה היחידה שיכולה להתמודד עם אומנויות כגון ג'יוג'יטסו ברזילאי, סמבו והיאבקות, אולם היא עושה זאת בהצלחה מועטה. פאוול נסטולה זוכה מדליית זהב בג'ודו הפסיד לרודריגו "מינוטאורו" נוגוויירה (ג'יוג'יטסו ברזילאי), נאויה אוגאווה זוכה מדליית כסף בג'ודו הפסיד לפדור אמיליאננקו (סמבו) והידהיקו יושידה זוכה מדליית זהב בג'ודו הפסיד לרולון גארדנר זוכה מדליית זהב בהיאבקות יוונית-רומית בקרב בין זוכי מדליות הזהב. נכון שלפעמים מצליחים לוחמי הג'ודו לנצח, אולם לרוב הם מפסידים והם לא נמצאים בצמרת של הלוחמים. אני מצרף לינק לקרב של גרייסי נגד 6 פעמים אלוף רוסיה בג'ודו.
http://video.google.com/videoplay?d...935490088&q=bjj
חזרה לפורום
ישן 13-06-2006, 08:07
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "לגבי קרבות האיגרוף בתחרויות..."

....?
כנראה שלא הבנת.
אין חוכמה בלתקוף בנאדם שפוחד או בנאדם שלא רוצה לריב, כמו שקרה בחוף.
אין פה שום לוחמת קרקע. להפיל בנאדם לריצפה ואז לשבת עליו זה לא לוחמת קרקע, אלא זווית נוחה שכל אחד היה משתמש בה.
"יריבו" (למרות שאי אפשר לקרוא לו ככה), לא רצה בכלל לריב וההוא כפה עליו בכוח.

אל תהיה מושפע. הכושי הענק הזה הוא ממש אבל ממש לא יודע להילחם. הוא מגושם ואיטי שמסתמך על כוח בלבד. בנוסף הכושר שלו על הפנים (אגב איך הגעת לזה שהכושר של הגולש יותר טוב משל השני? אתה מכיר אותו?), והעובדה שהוא הצליח להכניס אגרוף, לאדם יותר שמן שפוחד (אתה כנראה לא מבין מה זה לפחד בקרב, זה משנה את ה-כ-ו-ל) ממנו ומנסה רק לסגת אחורה.

אתה סתם מנסה לשכנע את עצמך שאומנויות הלחימה הקלאסיות פחות טובות.
אולי ראית כמה סרטונים טיפשיים כמו הנ"ל, והסקת מסקנות טיפשיות. אולי שמעת הרצאה או מורה מברבר לו, או שפשוט את מתאמן באומנות לחימה ששייכת לזירות ואתה מנסה לשכנע את עצמך שזה הכי טוב כי אתה בעצמך לא בטוח.

תתאפס, אנחנו אוהבים מה שאנחנו עושים. ועם כל הכבוד אף אחד מ"חובבנים" אם בכלל אפשר לקרוא להם ככה לא מפחיד ולא מוכיח כלום. רבים בפורום יכלו להוות להם אתגר לא קטן, אם לא לנצח אותם.

חזרה לפורום
ישן 27-05-2006, 17:36
  XReDragonX XReDragonX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל XReDragonX שלח הודעה דרך MSN אל XReDragonX
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "ולינק לקרב של קארטיסט נגד..."

חחחח תמשיך להנות מהספק (למר קליין)...

הקרבות האלה מטופשיים ביותר, הקראטיסיט חגורה שחורה, ויכול להיות שהקונג פו הוא בכלל תלמיד ברמה נמוכה...

וחוץ מזה אם אתה כל כך משוכנע במה שאתה אומר... אולי תראה לי סרטונים של אנשי קונג פו מסין שלמדו בשאולין או בסין ושהם מפסידים לאמנויות אחרות...
בתור אחד שלומד גם קראטה וגם קונג פו אני אישית מעדיף את הקונג פו וחושב שלהגנה עצמית ולקרבות הוא מעולה... הרבה מאוד אנשים חושבים רק שהם עושים קונג פו, והם למעשה לא מבינים את הטכניקות או את מה שהם עושים.

עזבו אתכם מהויכוחים המטופשים האלו תמיד תגיעו לאותה נקודה, שכל אחד ימשיך ללמוד מה שהוא אוהב אבל שיכבד את האחרים! לא כמו מי שפתח את האשכול הזה שמזלזל באמנויות מסורתיות...
Empty your mind, be formless. Shapeless, like water. If you put water in a cup, it becomes the cup. You put water in a bottle and it becomes the bottle. You put it in a teapot it becomes the teapot. Now, water can flow or it can crush. Be water my friend.

חזרה לפורום
ישן 27-05-2006, 17:35
צלמית המשתמש של ElectroBunny
  משתמש זכר ElectroBunny ElectroBunny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.04
תשמע אבי....

לחימת קרקע זה דבר חשוב אין ספק......אבל...
הבעיה שבג'יוגיטסו ברזילאי רוב הריכוז הוא על לחימת קרקע , ואתה לא יכול להגיד לי שברחוב אתה תהיה להוט כלכך להגיע אם מישהו לקרקע ..... במיוחד אם יש לו חברים.

דבר שני , בזירה לכל שיטה יש את ה"מגרש" שלה..... קונג פו שאולין למשל לא מיועד לקרבות UFC מכיוון שאם תילך מכות אם נזיר הוא לא ינסה לתת לך ארוף לפנים אלה להכניס לך אצבעות לסרעפת....
או לביצים , או לעין וכו.... וכו......

מתאגרף תאילנדי לא יוכל לעשות הרבה על הקרקע.... אבל בעמידה הוא נמצא ביתרון מסוים על לוחם ג'יו גיטסו....... בכל התחרויות האלה שהבאת להם קישורים אני מאמין שאסור לתת בירכיות לפנים ולגוף וזה חלק מרכזי מאיגרוף תאילנדי......

ועכשיו אני יגיד משהו שהרבה אנשים אולי יקפצו עלי אבל אני יגיד בכל זאת.......

לקאראטיסת אין אולי יכולת לחימת קרקע טובה אבל על הרגליים יש לו "מכניקת גוף נכונה" והרבה יותר יעילה משל לוחם ג'יו גיטסו.......

בסופו של דבר המנצח בקרב יהיה זה שמנצל את טעויותיו של יריבו ,לאו דווקא זה שבכלליות יהיה יותר מיומן , וחזק.

נ.ב - על תשמיץ סתם את ברוס לי , האיש אגדה מהלכת...... בין אם זה בהדגמות שעשה מול אלפי אנשים וגם קרבות בחייו , ואם זה בבדיקות מדעיות של מהירות האגרוף שלו....
על תקפוץ מעל הפופיק שלך!
חזרה לפורום
ישן 27-05-2006, 19:10
  DouBel_M DouBel_M אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.06

WOW חבר'ה אולי נפסיק לדבר עם הילד הזה למה אתם סתם מוצאים אנרגיה אחרי הכול אין ילד שלא חושב שהשיטה שלו הכי טובה והכי יעילה אבל בכול זאת מכבד את השיטות אחרות אבי הזה הוא פשוט לא יכול לשמור על הדעה שלו לעצמו אז הוא אומר ונדמה לי שהוא הצליח במה שרצה שזה לעצבן כול ילד פה
וחוץ מיזה הוא מצא רק סירטונים שהוא רצה למה עם תחפשו טוב תאמינו לי שתמצאו סירטוןן שאמן לחימה בג'יוג'יצו ברזלאי מפסיד גם את זה הוא לא רוצה למצוא אבל זה גם קיים אני בעצמי ראיתי מתאמן קרטה שמוריד מתאמן ג'יוג'יצו שבא להפיל אותו המתאמן קרטה הוריד לו בעיטה על הגב והפיל אותו והוא היה כזה קטן אזז מהה תפסיקו חבר'ה תחשבו בהגיון בריא כול מה שהילד הזה רוצה זה רק לשגע אותנו ולעצבן כי עם הוא לא היה רוצה לשגע אותנו הוא היה מקשיב למה שכתבו ילדים אחרים אבל לא הוא המשיך בטענה שלו אזז תחשבו בריא ותפסיקו להתווכח

וסליחה על שגיאות הכתיב יש לי אישורים שני דיסלקטי חחחחחחחח איזו בדיחה גרועה
חזרה לפורום
ישן 27-05-2006, 20:28
  elyasaft elyasaft אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.05
שלח הודעה דרך MSN אל elyasaft
אבי

א. אתה טוען כ"כ הרבה שג'וג'יטסו ברזילאי השיטה הכי טובה שיש ושלא מביאים לך הוכחות אחרת,הנה שי חי כתב לך פה ומה הוכחה יותר טובה מאדם שזכה באליפויות של קרבות ללא חוקים?

ב. מירקו קרוקרופ הוא לוחם MMA שהגיע מתחום הקיקבוקס,הוא מהמובילים בעולם ומשתדל מאוד מאוד לא לרדת לקרקע כי הוא מוגבל נורא בתחום הזה,תראה למשל את הקרב שבו איזה לוחם שנראה כמו פרה מנסה לרדת לו לברך ולהפיל אותו וחוטף ברכייה אדירה לפנים.

ג.אתה תעשה BJJ, אני כשאני יחזור להתאמן יילך לעשות משו אחר,כל אחד יתעסק במה שהוא אוהב ולא ישלול את האחרות,כי אם היתה שיטה לא יעילה בעולם היא לא היתה שורדת,ואנשים מתאמנים בשביל הכיף לא רק בשביל היעילות שלהם.

חזרה לפורום
ישן 28-05-2006, 11:09

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי elyasaft שמתחילה ב "אבי"

מירקו (קרוקופ) פיליפוביץ' התחיל כקיקבוקסר, אולם הוא למד לוחמת קרקע. אומנם הוא לא מומחה גדול בה, אולם הוא יודע איך להסתדר בקרקע והוא יודע מזה guard ו-mount לדוגמא. כיום אנו רואים שיפור גדול מאוד ביכולת הקרקע של מירקו ואת הקרב האחרון שלו נגד הקארטיסט איקואישה מינואה הוא ניצח ב-pound & ground, שהוא תרגיל קרקע ידוע. רק תראו את ההבדל בין אורלנדו ווייט שהיה אגדה בקיקבוקסינג בתקופתו אך לא ידע כלום על לוחמת קרקע או סטפן לקו קיקבוקסר מצטיין שלא טרח ללמוד לוחמת קרקע, אשר הפסידו ללא הפסקה למרות הקריירות המפוארות שלהם בקיקבוקסינג למירקו ומוריס סמית שטרחו ללמוד לוחמת קרקע ולכן הצליחו יותר (אם כי יש לציין שמירקו לא הצליח לזכות באליפות והפסיד בקרבות החשובים שלו כנגד אמיליאננקו ונוגואיירה). כמו שכבר אמרתי, כיום אין לוחמים שבאים מאומנויות לחימה מסורתיות, כולם יודעים לוחמת קרקע, עם שילוב של אומנויות הלחימה המקוריות שלהם (כמעט תמיד קיקבוקסינג). אולם ב-UFC הראשונים התחרויות היו של סגנון כנגד סגנון והתוצאות היו לטובת לוחמי הקרקע. אני עדיין מחכה לאומן הקונג-פו, לוחם האייקידו, מתחרה הקארטה וכו' שינצח ויזכה באליפויות ללא הסתמכות על לוחמת קרקע או על טקטיקות מאגרוף אלא תוך שימוש בתרגילים של אומנויות הלחימה המסורתיות. מה שהקרבות הללו הוכיחו הוא שלרוב ינצח ה-grappler את ה-striker, כאשר הם מאומנים בשיטה שלהם ולא בשיטה של המתחרה שלהם
בקשר לשי חן, איך אנסח זאת בעדינות, אני בחיים לא שמעתי עליו או על התחרויות שהוא משתתף בהם, אני לא יודע את רמתם (חובבנים? מקצוענים?) ואני לא יודע עד כמה מסורתית היא שיטת לחימתו ועד כמה הוא עשה את ההתאמה לשיטת לחימה מודרנית, שנסמכת בחלקה הגדול על לוחמת קרקע (האם הוא יודע מזה shoot? האם הוא משתמש ב-guard? וכו').
חזרה לפורום
ישן 12-06-2006, 16:02

לינקים נוספים:
אולי הקרב האגדי מכולם: פרד אטיש הקארטיסט מפסיד לקיקבוקסר ג'וני רודס. מה שנשאר חקוק בכל הצופים מקרב זה, הוא חוסר ידיעתם המינימלי של הלוחמים הנ"ל בקרב קרקע. באופן מעניין למרות שהם לא ידעו כלל לוחמת קרקע, הקרב ירד לקרקע. קרב זה הראה שגם חגורות שחורות בקארטה וקיקבוקסרים צריכים לדעת מה לעשות בקרקע

לוחם הוינג-צ'אן אסבל קנסיו מפסיד למתאבק דייב בנטו
http://video.google.com/videoplay?d...503758063349713
http://www.bullshido.net/gallery/sh...oto/536/cat/523
רוייס גרייסי מנצח את הקארטיסט מינוקי איצ'יהרה

למי שחושב שהלוחמים הנ"ל הם חלשים אני מצרף קרב של פט סמית', לוחם טאקוונדו וקיקבוקסר שאף זכה ב-sabaki challenge באותה שנה (1993) בה הוא השתתף בתחרויות הנ"ל (ה-sabaki challenge היא תחרות קארטה מפורסמת שמתחרים בה בפול קונטקט), בקרב הראשון המצורף סמית' מביס את לוחם הנינג'יטסו סקוט מוריס

בקרב השני הוא מובס ללוחם ה-MMA קן שמרוק
http://www.megaupload.com/il/?d=IRAB41VI
הלינק שמראה שפט סמית' זכה ב-1993 ב-sabaki challenge
http://sabaki.enshin.com/champions.html
מוטי הורנשטיין הוא קראטיסט שזכה פעמיים ב-international world oyama karate open championship, הוא לוחם בהישרדות ובקרב מגע והוא חגורה שחורה דן 7 בהישרדות, הוא התאמן תחת דניס הנובר ומשמש כמדריך הישרדות וקרב מגע ליחידות מובחרות בצה"ל, הוא היה אלוף ישראל בהישרדות וזכה בתארים בקיקבוקסינג ובסן-שו
http://www.mhka.com/miami.php?section=shihan
אולם כל התארים לא רלוונטים בקרבות, משום חוסר ידיעתו בלוחמת קרקע כפי שהודגם בהפסדו למתאבק מארק קר
http://www.dailymotion.com/relevanc...in/video/190999
למי שטען שאחיזות לא יכולות לעשות נזק ממשי, אני מצרף לינק לקרב השני בין רויס גרייסי לג'ייסון דלוסייה, מומחה הקונג-פו. בקרב הקודם גרייסי הדגים עליו תרגילים תוך כדי קרב ולכן לא הכניע אותו במהירות, הפעם גרייסי הכניע אותו מהר ואף שבר את ידו
http://www.dailymotion.com/relevanc...fc/video/189269
ולאתר של סיפו ג'ייסון דלוסייה, אומן הקונג-פו, שאומץ בהיותו ילד קטן ע"י מאסטר קונג-פו
http://www.jasondelucia.com/jason_delucias_homepage.htm
והנה קרב מעניין - סוף הקרב בין ריקסון גרייסי לנובוהיקו טקדה. אומנם בושידו היה מזוייף, אך לטקדה היו יכולות רבות. הבעייה איתו הייתה חוסר ידיעתו בקרקע, רק ראו כיצד גרייסי מגיע ל"מאונט" כל כך בקלות כנגדו
http://www.fightclips.net/detail.php?category=13&id=69
רויס גרייסי מנצח את קית' הקני, שמתאמן בקנפו קארטה (למי שלא הבין מה קורה בסוף בגלל הצילום - גרייס מבצע בריח על הקני והקני נכנע). הקני היה בין המתחרים החזקים ביותר באותו ufc הוא ניצח מתחרים אחדים וביניהם את עמנואל ירברו, שהיה האדם הגדול ביותר שהתחרה ב-ufc. הקני ניצח אותו בנוקאאוט. אחרי הקרב בו הפסיד לגרייסי שינה הקני את דרכו ועבר להתאמן בלוחמת קרקע. אני מצרף לינק לאתר שלו בו הוא מסביר שאומנויות הלחימה המסורתיות אינן מתאימות לקרבות אמיתיים
http://www.hackneyscombat.com/default.asp?page=4
ולבסוף קרב רחוב חובבני בו מנצח נער בן 15 שמתאמן בג'יוג'יטסו ברזילאי נער בן 17 שמתאמן בקיקבוקסינג
http://www.fightauthority.com/modul...article&sid=446
להפסיד זו לא בושה וכל אחד יכול להפסיד. אולם להפסיד בצורה מוחלטת כל כך רק בגלל סירוב להתאמן בלוחמת קרקע, כפי שראינו בלינקים שהצגתי, מראה על קיבעון וחוסר אינטיליגנציה.
ולסיום לינק על "הכוח" של אנרגיית הצ'י

חזרה לפורום
ישן 12-06-2006, 22:57
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "לינקים נוספים: אולי הקרב..."

תפסיק להביא "הוכחות" שלא מוכיחות שום דבר.
העובדה שהנ"ל לא עובדים על עבודת קרקע זה עקב אטימות של המורים.
הרבה מאוד מכונים, כולל הנינג'וטסו שבו התאמנתי, שמו דגש כבד על עבודת קרקע, כל שיעור היה עבודת קרקע של לפחות 45 דקות (מחצית אימון), ויש אימונים שהוקדש להם כל הזמן בשביל קרקע.
אז בדוק את המקורות שלך.
לא יכלתי להתעלם ממתאמן הנינג'וטסו שהפסיד.
כל הכבוד שהוא נחשב מומחה, אבל צריך גם שכל. לרוץ בראבק מטורף לעבר יריב שהוא פי 2 מהגודל שלך בשביל לנסות להפחיד אותו לא נראה לי חכם במיוחד, אלא יותר להתרכז בקרב רגיל שבו אפשר לתת למחשבה הקרה לשלוט.

חזרה לפורום
ישן 12-06-2006, 23:33
  hwarang hwarang אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
אתה יודע מה
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "שכחתי את הלינק לקרב של גרייסי..."

כל הטענות וכל הסרטונים שהבאת אומרים אולי משהו אחד, וזה לא שאומנויות לחימה מסורתיות לא אפקטיביות בכלל, אלא בקרבות זירה, נגד אומניות לחימה שמתרגלים אותם לרוב בזירה ומותאמות לזירה, אולי זה נכון אבל אל תתנשא ותזכור שכל מה שאתה אומר זה בגדר תאוריה בלבד, תביא סרטונים מ"בולשידו" כמה שאתה רוצה וזה לא יזיז לאף אחד.
ותזכור שלכל אומנות לחימה יש חיסרון! גם לג'וג'יטסו, אפילו חסרונות ענקיים יש לג'וג'יטסו שאני יכול להגיד שהאומנות הזאת בכלל לא טובה למשהו שהוא מחוץ לזירה ומתחרה אחד. אני יכול לתת לך מלא נימוקים אבל זה הכל תמיד ישאר בגדר תאוריה אישית שלי.
ועם כל הכבוד, עבר זמנך. אז בסדר..כבר חודשיים אתה שולח את הסירטונים האלו שלך ותאמין לי שאם תשלך עוד זה לא ישנה פתאום דעות של אנשים, עשית את מיטב המאמץ, שיתפת אותנו בדעתך,
אבל הגיע הזמן להפסיק לחפור!
חזרה לפורום
ישן 14-06-2006, 11:36

ראשית ל-SVS גם שמרוק, כמו לוחם הנינג'יטסו, התנפל על סמית' אולם הוא ידע מה הוא עושה ולא הייתה לו בעייה לחסל אותו.
בנוסף, לא ברורה לי הטענה שאומנויות לחימה שלא מצליחות בזירה הן אפקטיביות במציאות, הרי אם ההדגמות והמיתוסים היו נכונים, אז גם בזירות אומנויות הלחימה המסורתיות היו צריכות לשלוט (למעשה כשהתחילו זירות אלו זה מה שכולם חשבו שיקרה). יש הבדל בין סיפורים לא מבוססים למציאות. לשם כך הבאתי את הלינק לאומן הלחימה שטוען שהוא מסוגל בכוח הצ'י לאלף אנשים אפילו בלי לגעת בהם, ואכן בהדגמות זה עובד, אולם כשמדען מגיע אותו אומן אומנויות לחימה לא מצליח להפיל אותו בערת כוח הצ'י. בשירשור קודם שנכתב ע"י יוסי, טען יוסי שתרגילים רבים של אומנויות לחימה מסורתיות הן לא אפקטיביות במציאות, כפי שהוא גילה בקרבות שערך במציאות (כך, לדוגמא, מכת האפרקט (סנוקרת) לאף עם היד הפתוחה לא באמת מכניסה את האף פנימה והיא כלל לא קטלנית). הדרך היחידה שלנו לבדוק אפקטיביות של אומנות לחימה היא באמצעות קרבות דמה (קרבות זירה, קרבות צ'אלנג' שלינקים אליהם הוצגו בהודעה המקורית שלי ואשר הינם שונים במהותם מקרבות זירה), אחרת אין לנו כל דרך לדעת מה מיתוס ומה באמת עובד (ואל תגידו לי שאומנויות הלחימה הן קטלניות, משום שאז הן לא אפקטיביות. הרי לא תהרגו כל אחד שבא להרביץ לכם). באופן מעניין בשירשור על "הקרב" המבויים בין לוחם טאקוונדו לנזיר שאולין התחלתם להתווכח מי הוכיח שאומנתו טובה יותר לפי ה"קרב" הנ"ל והיה מישהו שאפילו זילזל כשענה לשאלה "האם הנזיר יוכל לעשות זאת לפדור?" בתשובה שפדור מתאמן בהיאבקות (למעשה סמבו) ולכן לא תהיה בעייה לנצח אותו, כשהוא מביא לינק שמראה קרב סמבו של פדור כהוכחה לנחיתותו של פדור בקרבות מול לוחם אומנויות לחימה אמיתי (היאבקות משום מה לא נחשבת לאומנות לחימה).
בקשר להגבלות ולחוקים - בתחרויות הראשונות לא היו כל הגבלות. מכה למפשעה הייתה חוקית, נשיכות היו חוקיות (אם כי המתחרה שנשך היה צריך לשלם לאחר הקרב קנס למתחרה השני), משיכות שיער היו חוקיות, נגיחות היו חוקיות וכו'. אני מצרף לכם קרב של קית' הקני בו הוא מנצח מתחרה בשם ג'ו סון תוך שהוא מכה אותו במפשעה.
http://www.dailymotion.com/relevanc...ey/video/186095
שימו לב שסון הפיל די בקלות את הקני, אולם בגלל חוסר ידיעותיו בהכנעות הוא לא ידע מה לעשות על הקרקע. סון תפס את הקני בחניקה בעמידה, אולם במקום להכניס את שתי הידיים ולמשוך את הצוואר כלפי מעלה ולבצע חניקת גיליוטינה (חניקה ידועה לכל מי שמתעסק בלוחמת קרקע) אשר הייתה מכניעה את הקני, סון סתם תופס אותו וחניקתו אינה אפקטיבית. כששניהם נופלים לקרקע, במקום לנסות ולהגיע לפוזיציה טובה ולרתק את הקני או לפחות להגן על עצמו באמצעות פוזיציית גארד, סון תופס את הקני בתפיסת ראש מהצד, תפיסה אשר אינה יעילה כלל ומלמדת על חוסר ידיעה בלוחמת קרקע (מהסירטונים שראינו כל מי שאינו יודע קרקע מנסה אחיזה זו כשהיריב עליו) ומשאירה אותו פתוח לגמרי להתקפות.
בקרבות אחרים (שלרוע המזל אין לי לינקים אליהם) ראינו את ג'רארד גורדו נושך את רויס גרייסי ועדיין מפסיד לו, ראינו את טנק אבוט מכניס יד לפה של לוחם הסמבו אולג טקטרוב וקורע לו את השפה (ומפסיד לטקטרוב), את פול ורלנס נותן מכה לעורפו של קאל וורשם וכו'.
ואם מדברים על טנק אבוט, אחד המתחרים האהובים עלי, אז הנה סרטון קצר של קרבותיו.

אבוט נלחם בצורה הקרובה ביותר לצורת ההתקפה של ביריון חזק מהרחוב ולכן קרב כנגדו קרוב במידת האפשר לקרב רחוב אמיתי. בלינק זה הוא בקרב נגד עוד אחד מהמתחרים האהובים עלי ויטור בלפורט, לוחם ג'יוג'יטסו ברזילאי ומתאגרף מצטיין. ראו כיצד בלפורט שולט בקרב ומנצח בו למרות הבדלי המשקל הברורים.
http://video.google.com/videoplay?d...q=vitor+belfort
ובקשר לבלפורט - קרב שלו נגד ג'ון הס, מומחה באומנות SAFTA, שיטה אשר יחידות העילית בצבא האמריקני מתאמנות בה. שימו לב לניצחון המוחלט של בלפורט למרות הבדלי המשקל העצומים (איכות הצילום לא כל כך טובה).

לינק נוסף לסוף הקרב בין גרייסי לטקדה אם לא הצלחתם לפתוח את הקודם
http://www.fusionbjj.com/watch.php?m=1142719738
חזרה לפורום
ישן 15-06-2006, 14:54
  elyasaft elyasaft אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.05
שלח הודעה דרך MSN אל elyasaft
קנפו קראטה ושוטוקאן-
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "לא לפי מה שאני יודע, פשוט עם..."

הקנפו קראטה יותר עתיק מהשוטוקאן,השוטוקאן בעצם התפתח ממנו. מוזכר בספר של מייסד השוטוקאן שהוא למד קנפו באוקינאווה מכמה מורים גדולים,ואחרי שעבר ליפן והפיץ קצת את הקראטה איזשהי אגודה ביפן קנתה לו דוג'ו שנקרא שוטוקאן.

אפשר לראות דמיון עצום בין השוטוקאן לקנפו קראה,התאמנתי בריוקיו קנפו ויש לי אח חורג עם חגורה שחורה בשוטוקאן,ועשינו קאטות וראינו כמה שהקאטות דומות,הסגנון מאוד דומה,אבל המורה שלי דווקא זלזל בשוטוקאן.

המורה שלי,סאנסיי דוד נתן,ראש שיטת ריוקיו קנפו,אומר שהמו מורים מלמדים את הקנפו קראטה בארה"ב אבל הם בעצם לא יודעים כלום אז צריך לבדוקטוב טוב אצל מי לומדים.

הקיוקשין זה משהו אחר לגמרי,זהו קראטה לא מורתי עד כמה שאני יודע,הוא יותר דומה לאיגרוף תאילנדי מאשר לקראטה אם תראה קרבות שלהם,לוחם קיוקשין אולי הכי מפורסם הוא אנדי האג,שנפטר מלוקמיה.

חזרה לפורום
ישן 15-06-2006, 02:31
צלמית המשתמש של Dean
  Dean Dean אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.03

אני לא ממש כותב פה בפורום, ולא מתאמן כרגע בשום אומנות לחימה. אבל אם כבר הנושא קיים, אני אביע את דעתי:
הויכוח הזה של יעילות, הוא חסר פואנטה, בסופו של דבר צריך קצת מהכל, מה שנקרא MMA. אפילו מר רויס גרייסי האגדי הפסיד בUFC60 (האחרון שהיה) למאט היוז - שמתמחה בMMA.
וכמו שכבר נאמרו פה, בסופו של דבר, ברחוב הכל הולך, ואתה באמת לא תתחיל להיכנס לחניקות וריתוקים כשמסביב יש כיסאות של בר, וחבר'ה מעוצבנים עם בקבוקי בירה (או ישר סכינים).

אגב, למה כמעט ולא היה פה אזכור של קרב מגע? השיטה הכי יעילה(השיחה היא הרי על יעילות) לדעתי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
______________כל אישה אוהבת את אנשי הרמפה היורדת. ______________

חזרה לפורום
ישן 15-06-2006, 10:29

לדין - מאט היוז הוא מתאבק, אשר יודע טוב מאוד לוחמת קרקע ורוב קרבותיו מסתיימים בקרקע.
בקשר לקרב מגע וקרב מגן - שיטה זו כמו שיטות רבות אחרות מעולם לא נבחנה באמת ואין אף מתחרה שלה בשום זירה שהיא. המתחרה היחידי שמתאמן באומנות לחימה שקרובה לקרב מגע הוא מוטי הורנשטיין הישראלי, אשר למד אצל דניס הנובר. הורנשטיין הוא בעל חגורה שחורה דאן 7 בהישרדות ואימן סיירות בצה"ל בהישרדות. הרקורד שלו לא מרשים בלשון המעטה ועומד על ניצחון אחד ושישה הפסדים.
http://www.sherdog.com/fightfinder/...s&fighterid=139
ושלחתי אפילו לינק לקרב שלו (בו הוא הפסיד) נגד המתאבק מארק קר. נראה שבעייתו הגדולה ביותר היא חוסר הידע שלו בלוחמת קרקע, דבר שגורם לו להפסיד פעם אחרי פעם. קרב מגע כמו רוב אומנויות הלחימה אינה מוכנה כלל ללוחמת קרקע ומניחה שאנשיה יצליחו להימנע מלהגיע למצב הזה, הבעייה שהדבר אינו כל כך קל ובמרבית הפעמים מומחה אומנות הלחימה מופל לריצפה וצריך להשתמש בכישורי לוחמת קרקע אשר אצל רובם הם לוקים בחסר. כך, לדוגמא, בהדגמה הבאה של קרב מגע אין כלל התייחסות ללוחמת קרקע, מתוך הנחה שהלוחם יצליח למנוע שיפילו אותו.
http://video.google.com/videoplay?d...591&q=krav+maga
הלינק הבא מראה את חוסר האפקטיביות הרבה של קרב מגע ואת ההנחות הבסיסיות השגויות של תורתם. בלינק מציגים עוד קרב של הורנשטיין בו הוא מפסיד למתאבק מארק קולמן
http://video.google.com/videoplay?d...368&q=krav+maga
בקשר לטענות אודות מספר תוקפים - שוב ההנחות שלכם מבוססות על מיתוסים. קשה מאוד לנצח במציאות 3 תוקפים ומעלה. כפי שראיתם בקרבות שהצגתי במאמרי, המכות של אומני הלחימה הם אינם קטלניות ולא מנטרלות בכזו קלות כמו שהם סבורים. על סף הכל גם אומני לחימה הם בסך הכל בני אדם ולא סופרמנים לא אנושים. קשה מאוד גם לנצח אדם שיש לו סכין ובמיוחד מספר תוקפים שיש להם או לחלקם סכינים. במקרה של מספר תוקפים הטלה של אחד התוקפים שתדהים את התוקפים ובריחה בעקבות כך שיהיו המומים מתרגיל לא צפוי שכזה הוא כנראה הטקטיקה המועדפת.
בקרב אחד על אחד, כפי שהראיתי לכם במספר רב של לינקים, לוחמת קרקע היא הטובה ביותר. מי שטען שהוא פשוט ינוח עד שלוחם הקרקע יתעייף מהאחיזה ויעזוב אותו לא מבין את האפקט של בריחים וחניקות. בקרב שהראיתי בין סמית' לשמרוק, סמית' מנסה לא להיכנע ל-ankle lock ששמרוק מבצע עליו, הכאב שנגרם לו הוא עצום וגם אחרי שהוא נכנע ושמרוק עוזב אותו הוא נשאר מקופל בריצפה מכאבים. הכאב שנגרם מבריחים הוא רב כל כך שהמתחרים נכנעים מייד, בקרב רחוב ביצוע של בריח במשך זמן מה יגרום ליריב להתקפל מכאבים ולמעשה ינטרל אותו. ביצוע של חניקה, לעומת זאת, יכולה לגרום ליריב להתאלף תוך זמן מה או לפחות לנטרל אותו. בין הלינקים הראיתי גם לינקים לקרבות של חובבנים אשר אינם מתרחשים בזירות או בדוג'ואים. שני הקרבות שהראיתי מבוצעים בפארק ובחצר האחורית של אחד המשתתפים ומהלך הקרבות הנ"ל לא היה שונה בכלום ממהלך הקרבות בזירות השונות. הראיתי אף קרב רחוב שהתנהל בחוף הים באותה צורה כמו בזירות. העיקרון של לוחמת קרקע הוא מיקום. כל המתחרים מנסים להגיע למאונט, כלומר לפלג גופו העליון של יריבם, משום שמשם הם יכולים לשלוט בקרב, אם זה ע"י בריחים וחניקות ואם זה ע"י המטרת אגרופים בטקטיקה שמכונה ground & pound, עיקרון הטקטיקה הזו הוא שאגרופיו של מי שעל יריבו יהיו עוצמתיים יותר משום שיהיה אפשר לתת אותם בתנופה ושכל הגוף ישתתף במכה ואילו אגרופיו של מי שלמעטה לא יהיו כל כך אפקטיביים משום שהעוצמה תבוא מהיד בלבד ולא מכל הגוף ושאין כמעט תנופה במכות אלו. ישנם דרכים למנוע מהיריב מלהגיע למאונט וישנם דרכים אפילו להילחם כאשר היריב עליך, אולם בכדי להצליח בכך צריך ללמוד לוחמת קרקע, אחרת אומן הלחימה יהיה חסר אונים בעודו מגיע לקרקע.
חזרה לפורום
ישן 16-06-2006, 21:55
  XReDragonX XReDragonX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל XReDragonX שלח הודעה דרך MSN אל XReDragonX
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי IGaL13 שמתחילה ב "הג'וגיטסו הבראזילאי היא..."

אחת הבעיות באמנויות לחימה מסורתיות היא שצריך גם להשתלב במנטליות ולעורר את רוח הלחימה, ועוד מספר דברים פנימיים שבאמנויות לא מסורתיות מוותרים עליהם והולכים לפרקטיות נטו, אבל משם אי אפשר להשתפר כל כך משלב מסויים לעומת האמנויות המסורתיות, לדוגמה יש לי חבר שלומד איגרוף תאילנדי והוא חזק והכל, אבל הוא מודע לבעיה שבאמנויות כאלו שהטכניקה פחות במרכז והכוח כן ככה גם ההשתפרות שלו בקרב נמוכה יותר, לכל מי שלא הבין, מתאגרף תאילנדי שהתאמן שנתיים לדוגמה רוב הסיכויים שינצח בקרב לוחם קונג פו שהתאמן גם שנתיים, אבל אם שניהם התאמנו 5-6 שנים אז המצב מתהפך (שוב תלוי באדם) כי למתאגרף תאילנדי או לא חשוב איזה אמנות לחימה שבסגנון בשלב מסויים אין מקום להשתפר אלא רק להתחזק, לעומת אמנויות שעובדות יותר עם טכניקה ששם תמיד יש איפה להשתפר
Empty your mind, be formless. Shapeless, like water. If you put water in a cup, it becomes the cup. You put water in a bottle and it becomes the bottle. You put it in a teapot it becomes the teapot. Now, water can flow or it can crush. Be water my friend.

חזרה לפורום
ישן 29-06-2006, 11:20
  SVS1 SVS1 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "קרב מגע"

נכון, באמת הם לא מנסים לשבור להם איזה אצבע בזמן תפיסה, יש חוקים מגבילים בקרבות זירה, שבקרבות רחוב אין. ושם נכנס האומנויות לחימה המסורתיות. ת'כלס הגנה, בלי הרבה בידור.

אבי, אתה משנה נושא.
התחלת בכך שהאומנויות לחימה המסורתיות לא יעילות בכלל ושאומנויות הזירה הם הכי טובות שיש.
אח"כ יצא לך לדבר רק על הקרקע. ברוב האומנויות לחימה המסורתיות נכנס כבר הלחימה בקרקע.
זה אספקט מאוד חשוב, זה ידוע.
מה הקשר למסורתי או לא?
ג'יאג'וטסו המסורתי גדוש בלחימת קרקע. אז מה הופך את הברזילאי ליותר טוב? כי הם לקחו טכניקות ושיפרו אותם?
בחייך, זה תלוי בכל מאמן.
כל מאמן טוב שמוצא דרך לשפר את הטכניקות עושה את זה. אני לא מכיר הרבה עם הראש בקיר.

אמור לי בבקשה, מה כ"כ שיטה שאתה מתאמן בה שונה (למשל ג'יאג'וטסו ברזילאי) מהשיטה שלי (נינג'וטסו -אקב"ן) ביעילות?

אז נעשה קרב (נבדיל לרגע מכישורינו האישיים), רוצה קרב בטווח קרוב? אין בעיה, אני אתן בעיקר אגרופים, נגיחות, חביקות, ברכיות האפות, שטו (מכת סכין) בריחים וכו'. רוצה קרב לטווח הרחוק? אין בעיה, גם בבעיטות לא חסר לנו, דחיפה, פטיש, צדדי לפנים, לסנטר, לביצים, לו קיקס, בעיטות לברכיים, לצלעות, וגם נוסיף מכות צקי, שגם אם תעמוד במרחק של מטר וחצי ממני אפשר לפגוע בך (המכה בין היעילות, ובין הראשונות שלומדים. כל אומנות מבוססת על זה [זה כבר דיון אחר שאשמח לשמוע את דעת נינפו בעניין]). תפיל אותי לריצפה?
וואו! כל הכבוד, אז נילחם בך בריצפה. כל שיעור יש לוחמה בקרקע ויש שיעורים שמוקדשים רק לזה. אין בעיה בכלל.

תבין כבר, זה לא קשור לאומנות, זה קשור למורה / אירגון נטו. זה הכול.
אני רוצה לראות אותך עושה לוחמת קרקע על חמש אנשים.
ברור שתגיד שכמעט בלתי אפשרי לנצח חמש, כי המומחיות של השיטה שלך זה קרקע, אז ברגע שאתה מוריד אחד, קופצים עליך לפחות עוד שלוש. לעומת ששיטות כגון הקונג פו יכולות לתת פיצוץ ולהשאיר בהלם 2 אנשים ואז לברוח. או למקרה הצורך להילחם גם בעמידה וגם עם חפצים.

שוב תלוי בתלמיד, תלוי במורה. כיום כל השיטות הבינו שצריך לשלב הכול בשביל לשרוד בחוץ, אך כל שיטה רוצה לשמור את הצביון המיוחד של שיטתה. זה לא אומר שלא משלבים או שהיא לא יעילה.

תפסיק להביא סרטים של לוחמים אחרים!
איך שהלוחם א' יתפקד, לא אומר שלוחם ב' יתפקד כך, גם אם הם מאותה אומנות!
איפה שאתה יכול להפסיד, אני יכול לנצח!

דיון טוב, אבל תבוא עם ראש פתוח.

חזרה לפורום
ישן 10-07-2006, 08:22
  fatut7 fatut7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.06
שלום לאבי ולכול חברי הפורום

שלום לכולם
אני גר בקוריאה בשנה האחרונה ומתאמן באומנות לחימה קוריאנית-haidung-gumdo שזו אמנות לחימה העוסקת בחרבות-סטייל חרבות סמוראים. זו אמנות לחימה יפיפיה אם כי לא פרקטית בעליל(אלא אם כן אתה עם החרב עליך ואז חבל לכולם על הזמן...) אני גם הייתי מדריך קרב מגע בצבא וחגורה כחולה בטייקוואנדו. אני חובב MMA ותיק ובקוריאה משדרים את כל הארועים של פרייד ו ufc
בלייב ככה שאני מעודכן ולעניות דעתי גם מבין בתחום.
לענייננו-מה פרקטי ומה לא. לאחר בערך 12 שנה של לחימה משולבת תחרותית להלן-MMA עבר הספורט אבולוציה והתפתח למצב בו אין אומנות לחימה דומיננטית ושולטת. אני חוזר-אין! הלוחמים המודרניים של היום חייבים להיות מה שנקרא well rounded
כלומר לשלוט בהכול. מי שלא שולט בקרקע בדרך כלל יפסיד שם (מארק האנט-אלוף העולם בk-1 היפסיד בגרנד פרי של פרייד האחרון לג'וש ברנט,מתאבק, תוך 3 דקות בבריח יד -קימורה על הקרקע)
ומי שלא יודע להתאגרף ולבעוט אין לו מה לחפש היום בזירות האלה.
נכון כשהכול התחיל עם האתגר של גרייסי זה היה לבדוק איזה אומנות לחימה היא השלטת ורויס גרייסי הדהים את עולם אומניות הלחימה בשליטה מוחלטת בזירה כשהוא משתמש רק בBJJ -הוא פשוט הביס כל מי שנכנס איתו לזירה ללא קשר להבדלי כוח או משקל. (אגב -הוא ניצח גם מתאבקים מצטינים כמו דן סברן שלא ידעו BJJ) גרייסי הוכיח שחייבים לדעת BJJ אבל לזכותו עמד יתרון ההפתעה.
היום כשכול הלוחמים המקצוענים מתאמנים בג'יו ג'יטסו זו בודאי לא האומנות השלטת.
היום לכל מי שמבין ומתעסק בענף הMMA ברור מעל לכול ספק שלוחם צריך לדעת את הדברים הבאים על מנת לשרוד ולהתחרות.-
1)אגרוף
2) בעיטות,כשהדגש על בעיטות תכליתיות סטייל מו תאי-בעיטות צידיות נמוכות לרגליים ,לראש ולעיתים נדירות בעיטות דחיפה למרכז הגוף. כול שאר הבעיטות פשוט לא רלוונטיות.
3)ברכיות ומרפקים
4)האבקות-גרפלינג, טייק דאונס.
5)סאבמישנס או בקיצור-ג'יו ג'יטסו ברזילאי.
אם נסכם -כדי להלחם בצורה אפקטיבית צריך להתאמן במואי תאי, האבקות וג'יו ג'יטסו. זהו.
כול מחנות האימונים הגדולים והחשובים בעולם-בהם מתאמנים אלופי העולם ב MMA
פאט מיליטיטצ'-סיסטם-ארבע אלופי UFC team quest.-באורגון, team punishment-tito Ortiz
Chute boxe-brazil-wanderlai silva
כולם מתאמנים רק ואך ורק בדברים האלה-אף אחד שם לא יבזבז זמן על קאטות של קרטה ,קונג פו וכיוצא באלה.
הויכוח איזה אומנות לחימה היא הכי אפקטיבית הוא מיותר -אין כזו .
לגבי הויכוח על אומניות הלחימה העתיקות-הויכוח הזה עוד קיים בארץ רק בגלל חוסר ידע ומודעות למה שקורה בעולם.
כל חובב מצוי בארצות בהם יש מודעות לספורט כמו ארה"ב ברזיל יפן וקוריאה הויכוח הזה מזמן נגמר-לכולם ברור שאומניות לחימה עתיקות טובות לבריאות ,לנפש,וכו' אבל לאפקטיביות של קרב?
רק שלושת הדברים שהיזכרתי-שליטה בכולם, רק באחת לא מספיק.
אני יודע כמה תשוקה יש להגן על אומנות הלחימה בה אתה עוסק -אבל צריך להיות מציאותיים ובהקשר הזה רציניים-מי שחושב שאמן קונג פו טוב ככול שיהיה יכול להחזיק בזירה עם לוחם פרייד ממוצע יותר מ2 דקות חי בסרט. (סרט של אומניות לחימה מן הסתם....)
אני מזמין כול מי שחושב אחרת להוריד דרך האימיול או ביטורנט-(יותר טוב) את ארועי pride ןUFC מהשנים האחרונות ולראות בעצמו. כמו כן יש אתר מקיף ביותר על עולם הMMA
www.sherdog.com אני ממליץ לכול מי שמתעניין לבדוק אותו.
עכשיו לגבי הטענה שלוחמי קרקע יותר אפקטיביים -הרי שהמגמה בשנים האחרונות מוכיחה ההפך.
אלוף פרייד ב205 פאונדס ואנדרליי סילבה-סטרייקר מובהק.
צ'אק ליידל-האלוף המקביל בufc כנל-סטרייקר.
טקאני גומי היפני אלוף פריייד במשקל קל-סטרייקר.
רי'צ פראנקלין, טים סילביה, דאן הנדרסון -כולם אלופים וכולם סטרייקרים
למעשה האלוף היחיד שהוא יותר מתאבק זה מאט היוז.
חשוב לציין שכול הסטרייקרים האלה יודעים ושולטים בהאבקות וBJJ
וכמובן גם להתגונן נגדן,אבל את הנצחונות שלהם הם עושים עם בוקסים...לא על הקרקע.

עכשיו לגבי לוחמת רחוב-זה כבר סיפור מסובך בהרבה כי כשאין חוקים הכי טוב לא להיות שם. ואם כבר להיות אז לנסות לסיים כמה שיותר מהר ולהשתדל להיות הראשון שתוקף. (טוב נגד ארסים-מניסיון)
מה שבטוח זה שמי שהתאמן בMMA מה שהיום מתאמנים בחו"ל יהיה לו הרבה יותר סיכוי ממי שיודע אומנות אחת מסורתית.
תגובות יתקבלו בברכה...
חזרה לפורום
ישן 24-09-2007, 14:17
  ISRASTYLE ISRASTYLE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.07
למסטר אבי וחבריו,האופנה משתלטת גם כאן אני רואה

בתור אחד שלמד בעבר ג'ודו וגם קראטה גוגו'ריו ושוטוקאן,
אני יכול להגיד בוודאות שבכל אותם מיקרים כאשר הפסיד איש ג'ודו/קראטה/קונג-פו
לאחד מאנשי הנינג'יסטו הברזילאי לא היה מדובר במסטר.
אין דבר כזה בעולם שמסטר של קונג-פו שהוא זריז אימים או מסטר של קראטה שיודע לחמוק הצידה
אם באים לתפוס אותו לקרקע ,לא יידע לחמוק ולתת בעיטה או אגרוף אחד בלבד שיספיק להפיל
את היריב בלי בעייה. אחרת? הוא לא מסטר.
ראיתי הרבה קרבות בתחרויות. כל פעם קם איזה מישהו שסוחף אחריו קבוצת "מאמינים" כלשהיא
והזרקורים מתרכזים סביב אותה אומנות קומבינה והיא מוכרזת לטובה ביותר.
אני מסכים עם זה שהנינג'יסטו הברזילאי אולי מהקומבינות החדשות והפופולריות כיום ואולי היא הריווחית
והמיסחרית שיש.
אבל להגיד שהיא הכי טובה? אין דבר כזה. ודרך אגב מסטר לעולם לא נופל ובטח שלא ממישהו שהטכניקה שלו שווה לתחת.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:16

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר