לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-05-2006, 10:33
  big-foot 17 big-foot 17 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.04.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי TChaos שמתחילה ב "Abada Kapuaira"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי TChaos
שמעתי מעט על הזרם שלך בקפוארה מחברים שלי... הם אמרו לי שאתם משתמשים ביותר מגע מהם, איך זה מתבטא?
פשוט שמעתי על זה הרבה, וממש מעניין אותי להבין, כי כל מה שחברים שלי עושים זה אקרובטיקה יפה (שהייתי מת לדעת), אבל הם בצורה ברורה לא נלחמים זה בזה (במובן המקובל של המילה)...

זה לא יותר "מגע"...כי כשאתה עושה קפוארה עם מישהו..אתה לא עושה את זה כדי לפגוע בו...אלא אתה משחק איתו..למרות ששמעתי שיש סוג של הודה (המעגל) לא זוכר איך קוראים לו..ששמה אתה ממש נלחם..שזה יכול להיות ממש קטלני...

אז בקיצור..השיטה שלמדתי מתמקדת יותר בלחימה עצמה ופחות באקרובטיקה...יש כמה סגנונות של קפוארה..וכל אחד מתמקדת יותר על משו אחר...גם הצורה של הג'ינגה (נקודת מוצא) קצת שונה..
החברים שלך אם אני לא טועה לומדים "קורדאו דה-אורו"..ששמתי לב שמי ששם כבר על השנה הראשונה עושה מלא תרגילים יפים של אקרובטיקה וכו'..אבל הג'ינגה שלהם לא טובה בכלל..ז"א שאין להן בסיס טוב...

אצלנו המאמן היה שם דגש חזק על הג'ינגה...ועד עכשיו..שעברו כבר איזה 3 שנים מאז שאני לא בקפוארה הג'ינגה שלי עדיין טובה...למרות שאני חלוד קצת בזה..

ואחי זה capoeira..לא Kapuaira ...

נערך לאחרונה ע"י big-foot 17 בתאריך 26-05-2006 בשעה 10:35.
חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 02:56
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
רצף בעיטות הזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TChaos שמתחילה ב "שאלה על טאי קוון דו..."

"קומבוים" זה הנשק היותר חזק בטייקוונדו WTF (ב ITF עד כמה שאני מכיר יותר הולכים בקטע של בעיטה אחת , אבל בכל הכוח) , כשמשתמשים בזה נכון . לא תמיד כל מי שלומד טייקוונדו יודע מה היא מטרה אמיתית של הרצף , והיא פשוט לדחוק מישהו (למשל לפינה שהוא לא יכול יותר ללכת אחורה , או בזירה זה לקצה) , ובסוף ניתנת בעיטת "מחץ" . או להוציא את הבנאדם מקצב שלו , ולהכתיב לו את הקצב שלך .
אותו כנ"ל בעיטות ברגל אחת . יש משהו שנקרא "בעיטה מסמנת" (אני מקווה שככה זה גם נקרא בעברית) . מטרתה עוד פעם , לדחוק לפינה , להכתיב את המרחק בינך לבין היריב (במידה ולמשל הולך מולך מתאגרף שברגע שהוא מצמצם מרחק פשוט הלך עליך , אתה מרחיק אותו בבעיטה מסמנת) , להוציא את היריב מקצב , "למדוד" את המרחק בינך לבין היריב כדי שבעיטת מחץ תהיה מדויקת ובמרחק נכון , וכו וכו . זה למשל מספר בעיטות מאותו הרגל למרחק הגוף , וכאשר היריב יוצא "משיווי משקל " , בעיטה סופית שניתנת בכל הכוח .
ובקשר לעמדת תקיפה , אני מניח שזה משהו שקשור לאופן מיקום היידים ?

בכל מקרה , מהניסיון שלך , נראה שנפגשת עם טאיקוונדיסטים די בינוניים . למה זה קורה , אפשר להמשיך לכתוב מאמר שלם ...נקודות בתחרויות , חוקי שיפוט ב WTF , "סמבומנים" (מדריכים) שמשנים את תוכן הדרכה לתחרויות וכו וכו וכו וכו .

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 26-05-2006 בשעה 03:00.
חזרה לפורום
ישן 28-05-2006, 01:26
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
אם אתה מדבר על קרב חופשי... (בלי חוקים מסוימים אבל עם שופט)
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי TChaos שמתחילה ב "תודה על התגובה הרצינית..."

בוא נגיד שכדי להתקרב למתאמן טאקוונדו מיומן יהיה קצת קשה... עבודת המרחק בטאקוונדו היא בין המפותחות ביותר באומנויות הלחימה! והיא שמה דגש עצום על טווח נכון לבעיטה. שלא נדבר על המהירות ועל היכולת לטשטש את סוג הבעיטה ע"י טכניקה נכונה ודומה בכל הבעיטות. אתה לא ראית אימונים רציניים של טאקוונדו בגלל זה אתה מדבר מהמקום שאתה נמצא בו בצורה כזו. תלך תראה מה הולך במקומות רציניים ותבין.
חוצמזה טאקוונדו היא שילוב של אומנות לחימה וספורט לכן בהרבה מקומות לא מענין מתאמנים ומאמנים כאחד הגנה עצמית אלא רק תחרויות קרביות בגלל זה כשבאת אל מתאמן מתלמד והורדת אותו בקלות לקרקע אתה ניטרלת אותו.
מתאמן מנוסה יהיה קשה להוריד לקרקע בזכות המרחק הנכון והתנועה המהירה שהוא רכש במסגרת האימונים. התחרויות בטאקוונדו עוזרות לאדם לשפר את היכולת להמתין לזמן הנכון ולטימינג המושלם כדי להוציא בעיטה, ככה שהמתאמן פחות עצבני בקרב ויותר שולט בעצמו ע"י עבודה של המתנה ולחץ באימונים.
ובקשר לרצפים שדיברת עליהם... זה מאוד יעיל נגד אדם שבורח אחורה בקרב ולא יודע לזוז לצדדים כמו הרבה מאוד!!!!!! אומנויות לחימה. ובעיטה באותה רגל (מה שנקרא אצלנו הא-הא סלנג ישראלי) כלומר בעיטה באותה רגל ברצף פעמיים זה דבר מאוד יעיל! הבעיטה הראשונה אמורה בד"כ להכנס לגוף והשניה אחרי שצימצמת מרחק להכנס לראש.
ובקשר לבעיטות באוויר בטאקוונדו מלמדים וחוזרים הרבה פעמים שעבודה קרובה לקרקע מאוד חשובה ושצריך לעבוד עליה הרבה. כנראה מי שעשה מולך קרב או הדגים אינו מיומן או שראית קבוצה של מתחילים. אומנם בעבודה התחרותית הרבה מתאמנים מעדיפים את הגובה כדי לבעוט בעיטה מסובכת וזאת כי הם מונעים בכך את הסיכון לחטוף בעיטה למגן למשל מתחרה אחד עושה בעיטה כפולה באוויר אם היא בגובה אין אפשרות למתחרה השני לבעוט למתחרה הראשון במגן והוא פוגע רק ברגל שלו.
האומנות שלך היא יותר מלוכלכת מהטאקוונדו יותר רצף מכות חזקות כולל בעיטות ואגרופים אחד בשני ומי שהכי חזק מנצח. בגלל זה קשה לך להבין את הטאקוונדו שעובד על מהירות תזוזה וטכניקה ופחות על כוח כאשר מתחרה חלש יותר פיזית יכול לנצח מתחרה חזק יותר ממנו.

חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 10:04
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
אני מתאמן בטאקוונדו ויש לי חגורה כחולה אני מתאמן שנה וחצי בערך...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי TChaos שמתחילה ב "שאלה על טאי קוון דו..."

אז קודם כל לפי מה שהבנתי אתה מדבר על מצב של קרב תחרותי עם חוקים מוגדרים מראש נכון? כי על זה אני הולך לענות לך, אם התכוונת לקרב שמדמה קרב רחוב אז תתקן אותי...

בהתחלה אמרת שכשעשית קרב מי שנגדך התלונן שזה נגד החוקים, אז אם עשיתם קרב עם חוקים מוגדרים אתה גם צריך לפעול לפי החוקים, למרות שבתחרות טאקוונדו מקבלים הרבה מכות שהם לא בדיוק חוקיות או משהו שלא מקבלים עליו ניקוד...

בקשר לרצפים אז מישהו כבר ענה אבל אני יוסיף, אז יש מה שנקרא עבודת לחץ- זה רגע שנכנסים לרצף התקפות בלי לעצור, בלי לחשוב הרבה, שהמטרה שלך בזה היא פשוט להוריד את היריב, למחוץ אותו כדי שהקרב יסתיים ולפתוח עליו פער...
עוד משהו- בקשר לרצף בעיטות עם אותה רגל - אז אם אתה מתאמן על זה תראה שיהיה לך כוח בבעיטה והיא תהיה יעילה , זה גם משהו שהיריב שלך לא רגיל אליו ותוכל להפתיע אותו, אני אומר לך את זה מנסיון ..

בקשר לעבוד מטווח קרוב מאוד- כשהריב צמוד אליך אז יש הרבה התקפות נגד ואם אני יתחיל לפרט זה יהיה ארוך מאוד... חוץ מזה לפעמים אנחנו מתאמנים רק אגרופים כדי לדעת מה לעשות כשהיריב נכנס לטווח קרוב מאוד וגם יש בעיטה לראש מטווח קרוב כזה (un chagi) עד כדי שזה נראה כמו חיבוק (אני אני חטפתי שתיים כאלה לראש מטווח צמוד מאוד).. ובגלל שזה קרב תחרותי עם שופט אז כשנישארים צמודים יותר מדיי זמן אז השופט מפריד...

עכשיו בעניין ה"פוזה" אז זה כבר תלוי נגד מי אתה, למרות שאני לא כל כך הבנתי למה אתה מתכוון כשאתה אומר "פוזה" - אם זה למבט, למתקפות, וכו', אני לא הבנתי למה אתה מתכוון. אז תסביר את עצמך ואני ינסה לענות

חזרה לפורום
ישן 26-05-2006, 20:52
  TChaos TChaos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.05.06
מעניין...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי @=Nir=@ שמתחילה ב "אני מתאמן בטאקוונדו ויש לי חגורה כחולה אני מתאמן שנה וחצי בערך..."

אני דיברתי על רחוב... וזה היה סתם ספארינג ללא נזק, אבל כולם לפני זה מדברים כאילו שהם אלופי העולם, ואחרי שאני מגיע לבריח\התלה או אגרוף שעובדים (אבל אני לא פוגע כמובן), הם מתחילים לבכות לי...
וביטה לראש מהתווך שאני מדבר עליו, אם היא אפשרית, היא חלשה, איטית, וברורה... זאת אומרת, לפני שתגיע, אתה חוטף מכל אחד בקיוקושין ברכיה לברך שלך, ביטה, או שסתם צועדים עוד צעד קדימה ומוציאים אותך משיווי משקל... ואני ראיתי קרבות טאי קוון דו, ורואים שאתם עובדים מעט על ידיים, אבל בקרבות אתם בקושי משתמשים בזה...
ורצף ביטות, אדם חסר ניסיון ילחץ... אדם אם נסיון, ומצא את הספייס שלו (מרחב), ויכנס בזמן שאתה הכי פחות מוכן, ואני מתערב איתך שאתה לא מסוגל להוציא נוקאאוט עם ביטה 3 והלאה... שניה אולי, אחרי זה לא... ואגב, בין סגנונות אני לא מדבר על קרבות תחרותיים, כי אז הכל תלוי בחוקים שנקבעו מראש, ולא ביכולת והפוטנציאל האמיתי של הלוחמים, ושל אומנות הלחימה שלהם..
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:02

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר