לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-12-2004, 13:26
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "שאלה: הדרוזים בצה"ל"

חלק ניכר נהדרוזים שמתגייסים לצה"ל משרתים במסגרת כוללנית של גדוד 299 נקרא היום גדוד חרב, במשך שנים לגדוד היה רק את המספר 299 והכינויים 'יחידת המיעוטים' ו'שתיים תקע תקע'. המג"ד נבי(ה) מרעי (שנהרג בהיותו אל"מ, סגן מפקד אוגדת עזה בארועי פתיחת מנהרת הכותל ב96) החליף את שם הגדוד ל"חרב" למטרת העלאת גאוות היחידה שתרמה להעלאת המוטיבציה בקרב הדרוזים להתגייס לצה"ל.
במסגרת הגדוד פועל גם פלס"ר "השחר".
מעניין לציין שחיילים בגדוד חרב זוכים להזדמנות לשפר את נתוניהם האישיים (דפ"ר, צד"כ וקב"א) לאחר שנת שירות. מחקרים גילו כי נוער דרוזי אינו מכיר מספיק את הוויית החיים בישראל ואת העיברית ולכן נכשל בבחינות הנערכות במסגרת צו ראשון. הכישלון בבחינות מוביל לנתונים נמוכים שמונעים מהחיילים לשרת בתפקידי פיקוד ולהתקדם בצה"ל.
בעקבות תוצאות המחקר הנ"ל הוחלט לקיים את המבחנים פעם נוספת במסגרת הגדוד לאחר שהחיילים למדו לדבר עיברית טובה יותר ולהשתלב טוב יותר במסגרת הצבא.

ישנם דרוזים שבחרו להשתלב בצה"ל מחוץ לגדוד חרב, בתפקידים שונים וכבר שמענו על לוחמים בחי"ר, שריון, קורס טייס, בשייטת ועוד.
ישנם דרוזים המשרתים כגששים, כלוחמי מג"ב או כתומכי לחימה. תפקידים אלו מאפשרים לאותם חיילים להשתלב, לאחר שירות החובה, בשרות קבע בצבא או במשטרה. אני מכיר דרוזים בחיל חימוש, נהגים, אנשי בינוי, שלושה רס"רי גדוד ועוד.

כמה דרוזים מפורסמים ששירתו בצה"ל:
האלוף יוסף מישלב, אל"מ נבי מרעי, לואי מרעי שאיבד את שתי רגליו בפיצוץ מטען בגבול לבנון בדצמבר 2002 ושירת בגדוד חרב, סרן ר' (קרוב משפחה של שני האחרונים), אל"מ עימאד פארס מח"ט גבעתי הקודם ועוד רבים וטובים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2004, 18:09
  stinger360 stinger360 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.05.04
תודה רבה יוסי!
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חלק ניכר נהדרוזים שמתגייסים..."

רק עוד כמה שאלות קטנות..
אז בעצם יחידת המיעוטים היא גדוד חרב? אין יחידת מיעוטים יש גדוד חרב?
מי מפקד הגדוד (דרגה - לא שם, ואם זה לא עובר על ב"ש)?
הגדוד הוא גדוד חי"ר?
לפלס"ר הזה.. יש גיבוש?
באיזה שנה ניתן לו השם חרב (אפשר גם באיזה עשור)?
הם פועלים ברמת הגולן... הם פועלים תחת איזשהי חטיבה (כמו שהגדס"ר של הבדאווים פועלים תחת גבעתי)?
מה צבע הכומתה?

את כל השאלות האלו אני שואל בשביל עבודה שאני צריך לכתוב על הדרוזים, אני שואל גם סתם שאלות כלליות (כמו הכומתה) כדי שיהיה לי מה להכניס...

*ועוד עניין קטן, אם למישהו יש תמונה או את תג הגדוד (יש בפורום אבל הוא ק-ט-ן מאוד) אז בבקשה העלו אותה.. אני מודה לכם מראש!
ישן 22-12-2004, 18:28
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי stinger360 שמתחילה ב "תודה רבה יוסי!"

יחידת המיעוטים היא גדוד חרב. אין יחידת מיעוטים יש גדוד חרב.

מפקד הגדוד בדרגת רס"ן או סא"ל.
הגדוד הוא גדוד חי"ר.
אני לא יודע אם לפלס"ר השחר יש גיבוש
השם חרב התחיל בתקופת פיקודו של נבי מרעי על הגדוד כלומר מתישהו בתחילת - אמצע שנות ה90.
הגדוד נמצא גם ברמת הגולן, מחנה הגוד הקבוע הוא ברמה, אחד ממחנות רוויה.
הכומתה שחורה.

נסה למצוא כתבה מלפני כשנה שהתפרסמה ב"במחנה" (תוכל למצוא בספריות או בעיתון עצמו), במסגרת הכתבה התראיין מפקד הגדוד. כתבה נוספת שייתכן שתעניין אותך התפרסמה במוסף שבעה ימים של ידיעות אחרונות ונקרא בערך "אז תקרא לי טרומפלדור הדרוזי", כתבה על לואי מרעי.

גדוד "חרב" מידע אודות היחידה : גדוד "חרב" הינו יחידה לוחמת אשר בה משרתים בני העדה הדרוזית והצ'רקסית. הגדוד תופס קו בגזרת הצפון. תיאור התפקיד : הלוחם נדרש להסתער בתנאי קרב, תחת אש חיה, תוך הפגנת כושר גבוה והפעלת אמצעי לחימה שונים. הלוחם בגדוד "חרב" עובר מסלול שירות דומה לכל חטיבות החי"ר (חיל רגלים). פרופיל דרוש : פרופיל 82-97. טירונות : רובאי 05. נמשכת כ-4 חודשים בבסיס אימונים בדרום הארץ. אימון מתקדם : רובאי 07. נמשך כחודשיים וחצי. נלמדים בו מושגי יסוד בתחום עקרונות הפיקוד הזוטר ומתנהלים בו תרגילים מורכבים יותר בשיתוף פעולה ראשוני עם טנקים ומסוקים. תעסוקה מבצעית : בגמר האימון המתקדם, מתקיימת שגרת פעילות של תעסוקה מבצעית ואימונים במשך שמונה חודשים. הפעילות המבצעית כוללת מארבים וסיורים נגד פעילויות עוינות. בתום תקופה זו יוצאים חלק מהחיילים לקורס פיקוד והאחרים משובצים בפלוגות המבצעיות במסגרת הגדוד. קורס מ"כים : קורס המ"כים (מפקדי כיתות) מתקיים בביה"ס המרכזי לחי"ר ומשכו 3 חודשים. המצטיינים יצאו לקורס מ"כים לאחר 9 חודשים. קורס קצינים : קורס קציני יבשה - מועמדים שימצאו מתאימים, יצאו לקורס קצינים במגמת חי"ר שמשכו כחמישה וחצי חודשים, בביה"ס לקצינים. כמו כן, יצאו מועמדים לקורס קצינים בהשלמה בסיסית (קורס קצינים בסיסי).
מתוך אתר עולים על מדים של אכ"א

אולי תסתכל גם על האשכול הזה

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 22-12-2004 בשעה 18:31.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:52

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר