לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-12-2004, 15:44
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
כללי לבקשת מספר חברים החלטתי להעתר .. יחידה -367 שמשון ..!

הקדים ואומר שזוהי זווית ראייתי האישית .. ברור לי שלכם יתכן ויש ידיעות אחרות שמובססות על סמך ידיעות של חברים , תקשורת וכ"ו
כפי הידוע לכולכם יחידת "שמשון" הוקמה בסוף שנות ה -80 ומיד אחריה הוקמה "דובדבן" פרי יוזמתם של שני אלופים בצה"ל אלוף דגן ואלוף ולנאי ששניהם יחדיו סברו כי בכדי להילחם בטרור עליך להיות בראש ובראשונה טרוריסט ..ועל סמך זה גדלנו ביחידה ולפי זה חונכנו והוכשרנו ..!!
שני היחידות נקראו בשעתו שדו"ב ועליהם פיקד קצין בדרגת אל"מ ..!!
תגובתי היא לכול אלו באשר יהיו המגיבים בפורום אנשי תקשורת כתבות תחקיר למניהם ואפילו אנשי ציבור שהודות להם זכינו לכינויים כגון ..
"הגסטפו של צה"ל "
"יחידות חיסול "
"שרוטים" וכ"ו
לא מסכים איתם ולא במעט ואף לא מכבד את דעתם אין לי בעייה להתנגח בכול אחד שחושב כך ואף לנגוח בו אם יהיה צורך ..!!
היחידה עשתה ועודנה עושה { ויפה שתיקה לחכמים } ומתמודדת עם סיטואציות לעיתים מטורפות לחלוטין וכל זאת למען דגלה של ישראל ..
לא הרשה ולא הסכים אם שום אדם יגיב ויכנה בכול מיני שמות על סמך אינפורמציה שהוא שואב מכול מיני כתבות תחקיר כאלו ואחרות ..!!
וכן .. אני מודה ישנם לוחמים שלקחו את העבודה הצבאית אליהם לחייהם האישיים ומכאן ההמשך ידוע לכולכם האם זה אמור להשליך על כול היחידה ?! לא מסכים עם זה !!!!
בקיצור חברים הסכם ואומר שאני והצוות שלי עשינו בהחלט דברים הזויים לחלוטין שעליהם לא התחרט לעולם ..
על ההשפעה המנטלית אין לי בעייה לדבר עם כול אחד וכול זמן שירצה !!
תודה על תשומת הלב וערב טוב לכולכם !!

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 21-12-2004 בשעה 15:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-12-2004, 18:02
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
מעדיף שלא לדבר על חוויות אישיות מהסיבות הברורות והידועות לכולכם ..!
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי nisos שמתחילה ב "נשמח אם תכתוב כמה חוויות..."

בנוגע לכול מה שקשור לפגיעה נפשית בלוחם זה נושא שאפשר לפרש אותו למ"ס כיוונים וזה תלוי כמובן בלוחם עצמו עפ"י חוויותיו האישיות ..!!
לדעתי זהו עניין של אופי .. לא אשקר ואומר שלא קרו דברים מעולם ואנשים לא נדפקו נפשית זה לא יהיה נכון ולא מדוייק כלל ועיקר ..
אך למרות זאת מספרם מועט ..וליבי ליבי עבורם מדובר בלוחמים שחוו את תקופת הקמת היחידה שבזמנו לא היה לא דין ולא דיין ברצועה ..
אני הגעתי בשלב יותר מאוחר ויצא לי להכירם הצטערתי לשמוע את סיפורם ומה בדיוק גרם להם להגיע למצב כזה ..
מדובר באנשים נדירים בהחלט שעפ"י חוויותהם והמורקי"ם שלהם הוקמה ,התבססה ,וחונכה שאר היחידה יהיה מצבם אשר יהיה כיום {שעליו כמובן לא הפרט} .. אני באופן אישי פשוט מצדיע להם ומצטער עבורם ומאחל להם בריאות ואריכות ימים ..!
על עצמי ועל חבריי הקרובים לצוות ועל עוד שתי צוותים מעליי אוכל לומר שהם בריאים לחלוטין למרות כול התרחישים והחוויות שספגנו .. שעליהם התגברנו למרות שבעיני אדם זר היו נראים כתסריט מסרט הוליוודי !
וזהו .. נכון לעכשיו זה מה שיש לי לומר בנושא זה ..!

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 22-12-2004 בשעה 18:07.
ישן 14-09-2007, 20:51
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי nomade שמתחילה ב "בקיצור עזבו "מרגרינה בשטח"...."

aשלום חברים

וואו כמה שאני מתרגשששש
367
כל שנשאר לי הם זכרונות עד כי נדמה לי שדימיינתי הכל
אנא צרו עימי קשר למפגש
אני מוכן לנסוע לקצה העולם

אני מחקתי פרק זה בחיי
מחיקה חמורה עד כי שכחתי את שמות חבריי לצוות
לצערי הייתי אף קצין ב367
אין לכם מושג כמה אני מתגעגע
לא נשארנו בקשר
רשימת השמות שפירסמתם עוררה בי גל מדהים של זכרונות....
שכחתם את

הוא ואורי אזולאי היו המופתים שלי

אנא חברי 367 הייתם משהו מיוחר והיסטורי
חוץ מסיפורי גבורה ששמרתי ונראים היום כמו דמיון פרוע
אני זוכר ערב אחד לפני הפירוק ישבנו ושרפנו דוחות אירוע "עתיקים" של צוותי המייסדים וגם שלנו
"עימאד עאקל" חחחח שכחתים?
אותו ערב זו הייתה שגיאה איומה לשרוף את ההוכחות היחידות לגבורות הלוחמים ביחידה
לא הבנו את מעמד ההיסטוריה

אני נגד פרסום השמות באתר להזכירכם טורס עדיין מבוקש ברשות הפלסטינית על רצח אבו ריש
שלא יעשו לנו בעיות בהאג ...
בבקשה למחוק שמות

אחחחח
למי שלא יודע על 367
בחדר תדריכים בנוריה היו בקבוקי שמפנייה על כל חיסול קיבלה היחידה בקבוק
היו למעלה מ300 בקבוקים לאורך כל תקרת החדר עד שהתבזינו על פילדלפי והשוטרים הפלסטינים
שאחד החתומים המופיעים בשרשור הזה "ניקה -4"

אנא פרסמו מתי המפגש
אני מוכן לארח אצלי בחצר

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 18-09-2007 בשעה 10:56.
ישן 14-09-2007, 21:04
  איזמל איזמל אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "aשלום חברים וואו כמה שאני..."

סליחה שוב אני
יש לי שאלה מטורפת.....
בסביבות 94 לאחר לחיצת היד ההיסטורית של רבין ועראפאת
הגיע יצחק ליחידה
אישור תכניות או סתם ביקור לא זוכר
אחרי שהוא עזב אני והצוות שלי נתבקשנו לנקות
רצתי לשולחן בו ישב יצחק וחיפשתי פתקים
לדהמתי מצאתי פתק ובו כתוב כך:
מאז שלחצתי לו את היד אני מפחד לגרד בתחת

זה נשמע לכם אידיוטי ומצוץ
יש לי 3 ילדים ואני נשבע בראשם
כך היה כתוב

אני כמו אידיוט ואני אידיוט
רצתי ונופפתי בזה
הגיע הרס"ר ששכחתי את שמו היה בחור זהב
ולקח ממני את הפתק
אנא סייעו לי לאתר את הנגד הזה
זה מסמך היסטורי !!!!
כמה לוחמים ראו את הפתק

מה עם טל"ש ?
הוא היה מפקד היחידה הנערץ
עובד אלי.... החליף אותו

פשששש אני נהיה סנטימנטלי

סיפורים כמו זה יש המון
ישן 15-09-2007, 09:00
  איזמל איזמל אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[QUOTE=איזמל] ...סיפורים כמו..."

אבי
היי
אני מקווה שלא בגלל קידום מכירות לספר נפתח האשכול הזה ....

ובכל מקרה חלה התיישנות על רוב הפעולות
ואני חושב שחייבים להוציא לאור את כל הפעולות כי ממש אין הצדקה להסתיר

לי אין אומץ לפרסם בגלל חינוך מוטמע
אבל הלוואי ויקום הגבר ויספר לעולם בדיוק מה עשתה יחידה 367

לצערי כמעט ואין הוכחות בשל אותו ליילה שמ... סמ... והשאר שרפנו את העתקי הארכיון
במה שהיה דומה לווטר גייט - השמדת ראיות

בכל מקרה אני אקרא את הספר בכל זאת
לדעתי אין יותר יחידות שדומות בהפעלתן לשמשון הישנה

למעט ימס איוש שאותם אני מכיר מקרוב והם לדעתי היחידה הנועזת ביותר במדינה כיום הם והיממ למרות שעם המפקד החדש שם הם נעשו כבדים....

אז רק שישמרו על עצמם וישאירו הוכחות לדור הבא כי לדעתי אף אחד לא יודע מה הם עושים שם בדומה לנו בשנות ה90

ביי
ישן 16-09-2007, 08:52
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "אבי היי אני מקווה שלא בגלל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי איזמל

...ובכל מקרה חלה התיישנות על רוב הפעולות...
אני חושב שאני קצת יותר ריאלי ממך - התבססות על "התיישנות" היא לעתים משחק באש...

...חייבים להוציא לאור את כל הפעולות כי ממש אין הצדקה להסתיר...
גם כאן אני חושב שאתה טועה :
ראשית , לא "חייבים" לחשוף כל דבר...
שנית , יש כאלו -גם אצלנו וגם בצד השני- שמבחינתם אין "התיישנות" על מעשים שנעשו...
שלישית , יש לא מעט שיטות פעולה "של אז" שבהן (או בוואריאציות שלהן) נעשה שימוש
גם בתקופה הנוכחית , ומכאן שאני רואה הצדקה מלאה להסתרתן .

...לי אין אומץ לפרסם בגלל חינוך מוטמע...
קיבלת חינוך נכון , ידידי , ונדרש אומץ אישי להמשיך עם אותו "קוד התנהגות" .

...הלוואי ויקום הגבר ויספר לעולם בדיוק מה עשתה יחידה 367...
מדוע אתה חושב שמי שיקום ויספר הוא "גבר" ?!
לטעמי , צריך להיות גבר אמיתי כדי לשמור בבטן את מה שלא צריך לספר...

...כמעט ואין הוכחות בשל אותו לילה...שרפנו את העתקי הארכיון
במה שהיה דומה לווטר גייט - השמדת ראיות...
חבל "לבכות על חלב שנשפך" .
אתם הלוחמים ושאר מי שצריך לדעת - יודעים , ומי שלא צריך - עדיף שלא יידע .

...אני אקרא את הספר בכל זאת...
כדאי , ולטעמי בגלל שתי סיבות :
האחת היא הזוית האנושית (אילן/שחר) והשניה , שקשורה לא פחות להיבט זה -
התנהגות נבזית של מה שאנחנו קוראים "המערכת"...

...לדעתי אין יותר יחידות שדומות בהפעלתן לשמשון הישנה...
כתבתי תגובה (שלא סותרת את מה שכתבת...) - והעדפתי למחוק אותה ,
משום שגם בי טבוע אותו חינוך שעליו דיברנו...

...שישמרו על עצמם וישאירו הוכחות לדור הבא כי לדעתי אף אחד לא יודע מה הם עושים שם
בדומה לנו בשנות ה90...
המצב כיום שונה - וכמוהו התיעוד...
ביי

והערה לסיום -
המידע שלי על פעילות היחידה מבוסס (גם) על הכרות אישית עם כמה ממפקדי היחידה בתחילתה ,
ואני מאמין שלפחות חלק מהם חושבים כמוני בכל הנוגע לכך שיש דברים שעדיף שיישארו
חסויים ולא יהפכו נושאים לדיון-פומבי...

שבוע טוב !

ישן 25-01-2008, 01:21
  2c זקן 2c זקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "לבקשת מספר חברים החלטתי להעתר .. יחידה -367 שמשון ..!"

חבר'ה, לדעתי אתם עושים אידיאליזציה לתקופה. שלא יהיו אי הבנות, היחידה עשתה פעילות באמת מטורפת אבל אסור להתעלם מהברדק שליווה את התקופה ההיא...

בהתחלה היחידה הוקמה מלוחמים שהודחו מיחידות עילית ולוחמי גבעתי שלאחר קורס מכים נפלטו מהחט'.
אף אחד לא ממש ידע מה הולך שם-לדעתי עדיף בהרבה מהחשיפה המיותרת היום- ולי לפחות יצא לפגוש לוחם שפשוט נראה והתנהג כאילו הוא מצבא אחר.

כשסיימתי קורס קצינים, הגיע לבה"ד1 מפקד היח' על מנת לגייס קצינים להיות מפקדי צוותי מסלול מסודר ראשון. מס' חברים קרובים שלי עברו ליח' והייתי חשוף למה שעבר עליהם...

אין ספק שמדובר ב יחידה נועזת ופורצת דרך אך יחד עם זאת היו לא מעט תקלות חמורות ואחוז לא מבוטל של חבר'ה שלאחר השחרור נזקקו לסיוע(u-367-תקופה שקדמה לגיוסך). זה כמובן לא מפליא כשמדובר באינטיפאדה הראשונה(רק מי שהיה שם באמת יודע על מה אני מדבר), די אם אומר שחיכינו בקוצר רוח לעלות ללבנון לאחר שהיינו תקועים 5 חודשים בגבלייה. לא סתם לוחם ביחידה לא שומר על קשר עם חבריו לצוות ואפילו לא זוכר את שמם, זה נקרא נסיון הדחקה וכולנו(מי ששרת באינטיפאדה הראשונה 87')סובלים ממנו במידה כזאת או אחרת.
ישן 25-01-2008, 09:45
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי 2c זקן שמתחילה ב "חבר'ה, לדעתי אתם עושים..."

אני לא ממש מסכים עם הניתוח הפסיכולוגי שלך, ואני חושב שיש לי כמה מניות בתקופה שאתה מדבר עליה, דווקא כל המקרים של "טיפול פסיכולוגי" ו"חוויות טראומטיות" היו במחזורים מאוחרים יותר ביחידה.

היחידה לא קמה מנפלים של יחידות עילית אלא מיוצאי יחידות עילית, ומבוגרי מסלול בגבעתי (ולא "נפלטי החטיבה"), כחלק מצורך להקים יחידה יש מאין. לאחר מס' מחזורים הוחלט להתחיל מגיוס בגבעתי והמשך טירונות יחידה, ואח"כ התחילו בטירונות יעודית, מה שכונה אח"כ טירונות שדו"ב.

מה שאתה מכנה "ברדק" נבע בעיקר מהצורות להמציא תו"ל ותרגולות מההתחלה, ומטבע הדברים זה עובד הרבה על ניסוי וטעייה. כנ"ל כל נושא ההסתערבות וההתמעות, שלא נעשו מאז ימי המסתערבים בפלמ"ח. אז היו הרבה נסיונות עם אמל"ח ורכבים מיוחדים, וכמובן לא מעט "פלברה" שמאפיינת יחידה מסוג זה, אבל העבודה נעשתה היטב - והעידו על כך שורות בקבוקי "יין הנתזים" שהיו על המדפים במשרד מפקד היחידה.

אגב, מי היו החברים שלך מהקק"צ, ניר ותומר ?

ישן 26-01-2008, 01:29
  2c זקן 2c זקן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.11.07
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "אני לא ממש מסכים עם הניתוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
אני לא ממש מסכים עם הניתוח הפסיכולוגי שלך, ואני חושב שיש לי כמה מניות בתקופה שאתה מדבר עליה, דווקא כל המקרים של "טיפול פסיכולוגי" ו"חוויות טראומטיות" היו במחזורים מאוחרים יותר ביחידה.

אתה לא חייב להסכים, זו דעתי(אין קשר לזלזול או חוסר הערכה מקצועי-להפך)

היחידה לא קמה מנפלים של יחידות עילית אלא מיוצאי יחידות עילית, ומבוגרי מסלול בגבעתי (ולא "נפלטי החטיבה"), כחלק מצורך להקים יחידה יש מאין. לאחר מס' מחזורים הוחלט להתחיל מגיוס בגבעתי והמשך טירונות יחידה, ואח"כ התחילו בטירונות יעודית, מה שכונה אח"כ טירונות שדו"ב.

כתבתי "לוחמחי גבעתי שלאחר קורס מכים נפלטו מהחט'"-באותם היימים קורס מ"כים היה סוף המסלול בגדודים כך שכמובן שכוונתי היתה לבוגרי מסלול. יחד עם זאת כל חט' חי"ר נדרשה לפלוט מכסה של לוחמים לאחר סיום המסלול למפח"ש, כמובן שהחט' לא תפלוט את מי שהיא מחשיבה אייכותי ומשמעותי... היו כמובן גם יוצאים מן הכלל לדוג' אורן א.(אני מניח שאתה מכיר אם זו אכן התקופה). דוג' נוספת הוא שמוליק ה.-מיחידת עילית הוא לא הגיע ולמייטב זכרוני הוא לא סיים שם מסלול.

מה שאתה מכנה "ברדק" נבע בעיקר מהצורות להמציא תו"ל ותרגולות מההתחלה, ומטבע הדברים זה עובד הרבה על ניסוי וטעייה. כנ"ל כל נושא ההסתערבות וההתמעות, שלא נעשו מאז ימי המסתערבים בפלמ"ח. אז היו הרבה נסיונות עם אמל"ח ורכבים מיוחדים, וכמובן לא מעט "פלברה" שמאפיינת יחידה מסוג זה, אבל העבודה נעשתה היטב - והעידו על כך שורות בקבוקי "יין הנתזים" שהיו על המדפים במשרד מפקד היחידה.

אני התכוונתי לחלק שקשור ל"פלברה" ולתקלות לא הכרחיות(חן מ.), או מ.צוות לא בדיוק כשיר(א.ל).

אגב, מי היו החברים שלך מהקק"צ, ניר ותומר ?

אם אתה מתכוון לניר א. , אני מכיר אבל הוא לא נכנס להגדרה , הוא יותר צעיר, אם אני לא טועה הוא היא בקק"צ עם בלחסן ז"ל ,אני מקווה שהוא יותר רגוע היום...בכל זאת הגיל...
ישן 27-01-2008, 11:02
  bdavid1 bdavid1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
יחידת שמשון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי u-367 שמתחילה ב "לבקשת מספר חברים החלטתי להעתר .. יחידה -367 שמשון ..!"

תיקון טעות היסטורית קטנה,יחידת שמשון הוקמה אחרי יחידת דובדבן,יח' דובדבן הוקמה עוד ליפני האינטיפאדה הראשונה איפושיהו באמצע שנת 1986,אני עוד זוכר את עצמי בתחילת האינטיפאדה הראשונה כחייל בעזה עוד ליפני ששמשון הוקמה נוסע עם כל הצוות ללמוד ולבצע תירגולים עם חיילי יחידת דובדבן בגיזרת איו"ש (אגב שירתתי בצנחנים)שהיו אז נידמה לי רק צוות אחד(לא בטוח)בפיקודו של אורי ברלב לימים מפקד הגדעונים וכיום ממ"ז במישטרת ישראל,אכן רוב מקימיה של יחידת שמשון הם יוצאי גיבעתי אשר נילקחו בסיום קורס מכי"ם.את יחידת שמשון כיחידה מיבצעית התחלנו ליפגוש בשטח בעזה רק בשנת 1989.
המושג שדו"ב הגיע הרבה יותר מאוחר.

ישן 18-04-2013, 22:32
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
דניאל ודניאל: שני דורות של סיפורי גבורה

דורון דניאל דרזי שנהרג ברצועת עזה ב-92' נקרא על שמו של דודו, דניאל-חי אשורי, שנהרג במלחמת ששת הימים. הדמיון בין נסיבות מותם מצמרר. "הם היו כל כך דומים האחד לשני"

http://news.walla.co.il/?w=//2633509

סיפור מותו של סמל דורון דניאל דרזי, בן 20 במותו, נלמד עד היום באימוני צה"ל. דרזי גדל בשכונת נווה יעקב בירושלים ובהמשך בקיבוץ עין גדי וחלם להיות טייס. אלא שכעבור מספר שבועות נפל מקורס טיס וגויס למה שנחשבה אז ליחידת מסתערבים סודית - יחידת שמשון. "עד מותו לא ידעתי היכן שירת", מספר אביו, "חשבתי שהוא בכלל בצנחנים". לוחמי היחידה עסקו בפעולות מיוחדות בעיקר ברצועת עזה. באוגוסט 92' נכנס דרזי לרצועה ביחד עם לוחמים נוספים ביחידה במסגרת פעילות ללכידת מחבלים בחאן יונס. במהלך הקרב נפצע מפקד הצוות של דורון ולוחם נוסף. דרזי החליט לקחת פיקוד על הצוות. "הוא אמר לחבריו 'צריך לחלץ קודם כל את הפצועים'", מתאר אביו, "הוא היה בסך הכל סמל אבל נטל מיד את הפיקוד".

דרזי, ביחד עם חבריו, החל בחילוץ שני הפצועים, שב לזירת הקרב, אך כדור שירה מחבל פגע בראשו ופצע אותו אנושות. כעבור מספר ימים הלך לעולמו. דרזי קיבל צל"ש אלוף פיקוד דרום על תפקודו בקרב ההוא. "המורשת של דורון נשארה עד היום ביחידה ובצה"ל בכלל - בזכות הקרב הזה של דורון שונתה כל תורת הלחימה של חיילים בשדה הקרב", אומר האב משה, "מי שעמד לצדו של דורון בקרב היה האלוף במיל' ישראל זיו והבן שלי אמר לו 'צריך לחלץ קודם כל את הפצועים'. חשוב שיידעו איך חייל צריך להתנהג בשדה הקרב - כמו דורון".
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:17

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר