לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-05-2006, 10:54
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בצה"ל החליטו לבטל את דרגת המתכת הניתנת לסמ"רים ולהחליפה בדרגה מבד

התפרסם היום ב - http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/427/811.html

-------------------------------------------------------------------------------------------------

כל לוחם מחכה לרגע שבו מפקדיו מצמידים את עלה המתכת המוכסף, שזכה לכינוי "פלאפל", על דרגת הסמל שלו כדי לציין את הפיכתו לפז"מניק. יש מפקדים שמורידים את דרגתם מהכותפת כדי לסמל חיבה ויש כאלו שמעדיפים לתת "צ'פחה" על הדרגה כדי שתינעץ בכתף.המסורת הזו תגיע בקרוב לקיצה לאחר שראש ענף משמר ומשמעת בצה"ל, סגן אלוף אזולאי, החליט לבטל סופית את עלה המתכת בדרגת הסמ"ר ולהמירה ברקמת בד שתוצמד לדרגות. הלוחמים הקרביים כבר זועמים על ההחלטה ואף מגדירים אותה "מסמר במסורת" של החיילים הוותיקים.

מאחורי ההחלטה לבטל את עלה המתכת עומד איש קבע בחיל האוויר. איש הקבע, שהציע להחליף את דרגת העלה ממתכת לדרגת בד, טען כי השינוי יקל על כיבוס המדים מאחר ואלו העוסקים בכיבוס נאלצים להוציא את הסיכה בכל פעם. בנוסף אמר איש הקבע כי יש חיילים שמסתובבים עם דרגה אחת בלבד לאחר שאיבדו את הדרגה השנייה.

ראש ענף משטר ומשמעת, סא"ל אזולאי, התייחס ברצינות להצעה והקים ועדה כדי לבחון את הרעיון. באופן מפתיע הביעו חברי הוועדה הזדהות עם הצעתו של הנגד ומתחו ביקורת על כך שהחיילים, שעונדים סמל ראשון ממתכת מחזיקים בדרגה המתכתית היחידה לאחר
שהנגדים בשירות קבע עברו לדרגות רקומות על כתפיהם. נגדי המשמעת גם אמרו בנוסף כי הסמלים הראשונים בחטיבות החי"ר נוהגים לסובב את עלה המתכת בהתרסה כלפי מטה כדי להפגין את היותם פז"מניקים כחלק ממסורת ארוכת שנים.

הוועדה החליטה לנסות כפיילוט להפיץ דרגות רקומות במקביל להענקת הדרגה המתכתית, אך הרס"פים בגדוד החי"ר לא התרגשו, לפחות עד סוף השבוע האחרון, שבו החליט סא"ל אזולאי כי מהחודש הבא כל מי שייתפס עונד דרגת מתכת יועמד לדין משמעתי. "כמו שאנשים שמסתובבים בהופעה מרושלת נשפטים, כך יישפטו גם מי שמסתובבים עם דרגה מתכתית", אמר
י

בקרב הלוחמים מעוררת ההחלטה זעם רב. "אני לא מבין את הנגדים בקבע, ברור לי שמשעמם להם ואין להם מה לעשות כל היום אבל עד כדי כך?", אמר ל-NRG מעריב סמ"ר מחטיבת גולני. "רוצים לרמוס את הגאווה של הוותיקים, חוץ מזה אין לי שום הסבר לכך. אני בטוח שההחלטה הזו באה מקנאה של הנגדים שרואים אותנו מסתובבים כל היום מתחת לאף עם דרגה מתכתית נוצצת".

הלוחם אומר כי מי שקיבל את ההחלטה לא מודע למסורת הצה"לית ולחשיבות של הפז"ם. "אחרי שמנסים לקחת לנו בכוח את הזכויות של הוותיקים ולצ'פר את הצעירים, מנסים עכשיו לתקוע עוד מסמר במסורת. אני קיבלתי את הדרגה שלי מהמ"פ שלי לשעבר אחרי שנלחמנו ביחד בעזה וביהודה ושומרון. זו הסמליות, ויש לי אפילו חור בכתף מדקירה של ה'שפיץ' בטקס בפלוגה".

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-05-2006, 11:01
  DJ ESH DJ ESH אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.04
הלו?... בוקר טוב NRG.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "בצה"ל החליטו לבטל את דרגת המתכת הניתנת לסמ"רים ולהחליפה בדרגה מבד"

כבר שנה ויותר שסמ"רים מקבלים דרגות מבד (כולל בחטיבת גולני שסמ"ר ממנה "מרואיין" כאן), וזה מה שמחולק במלאי של כל היחידות.
מה חשב הכתב לעצמו, כשפרסם "חדשה" שגילה האמיתי הוא שנה?..

ממילא ברור גם שכל שאר הדברים המופיעים כאן, בסגנון "הלוחמים הקרביים כבר זועמים על ההחלטה ואף מגדירים אותה "מסמר במסורת" של החיילים הוותיקים" הם בדותה שהכתב המציא מליבו. (ומתי פעם אחרונה שמענו על רס"ן או סא"ל שמורידים את הפלאפל מכתפיהם כדי להעניק לסמ"ר מצטיין?)

מה שכן, כמובן שכל ותיק שמקבל את הסמ"ר טורח ומתאמץ כדי להשיג את הדרגה הישנה עם הפלאפל ממתכת.

נערך לאחרונה ע"י DJ ESH בתאריך 28-05-2006 בשעה 11:06.
ישן 28-05-2006, 12:53
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 מנהל עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
לא מסכים איתך לחלוטין
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "תגובה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי agent_amos
מזמן ,ורוב החיילים שמים סיכת ביטחון בשביל להחזיק אותן.

בקיצור אני לא מבין על מה כל העניין,דרגה היא דרגה חתיכת בד שמסמלת מעמד.
אם היא תהיה רקומה או עם ברזל זה לא כזה משנה.

את סיכת הביטחון ישימו גם אם זאת תהיה דרגה עם פלאפל רקום וגם אם הפלאפל ממתכת.
אנשים שמצמידים את הדרגה למדי הא' שלהם עם סיכת ביטחון לא מכבדים את המדים והדרגה, זה לא משנה מהי דרגתם. על ב' זה כבר משהו אחר.

אולי בשבילך דרגה היא סתם חתיכת בד, עם או בלי הפלאפל המתכתי.
לרוב האנשים היא דווקא מסמלת משהו- מעמד, גאווה, כבוד.

ישן 28-05-2006, 13:18
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
תגובה...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "לא מסכים איתך לחלוטין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
את סיכת הביטחון ישימו גם אם זאת תהיה דרגה עם פלאפל רקום וגם אם הפלאפל ממתכת.
אנשים שמצמידים את הדרגה למדי הא' שלהם עם סיכת ביטחון לא מכבדים את המדים והדרגה, זה לא משנה מהי דרגתם. על ב' זה כבר משהו אחר.

אולי בשבילך דרגה היא סתם חתיכת בד, עם או בלי הפלאפל המתכתי.
לרוב האנשים היא דווקא מסמלת משהו- מעמד, גאווה, כבוד.

כשאני ראיתי את הדרגות הן היו תפורות למדים,וכיבדו את מי שענד אותן ולא התנפנפו כמו אצל הירוקים ששמו סיכת ביטחון מסכנה וראו להם את הדרגות הקודמות (סמל) מתחת לדרגת סמ"ר.
חוץ מזה שהעיצוב החדש הוא יפה יותר לדעתי בעל קווים מאוד נקיים.

שים לב שאני ציינתי שהדרגה מסמלת סטטוס,ואם היא מסמלת סטטוס היא אמורה לסמל אותו בכל מראה רשמי שנקבע בין אם זה ברזל או בד.

ישן 28-05-2006, 16:29
צלמית המשתמש של kobi_301
  kobi_301 kobi_301 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.12.05
שלח הודעה דרך ICQ אל kobi_301
חבל מאוד..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "בצה"ל החליטו לבטל את דרגת המתכת הניתנת לסמ"רים ולהחליפה בדרגה מבד"

לדעתי זה ממש חבל שמחליפים את זה ולפי מה שראיתי זה באמת מאבד צורה ועדיף כבר את המתכת.
מה גם שלא נראה לי שההבל הכספי בין שניהים יהייה גדול כל כך שצה"ל לא יוכל לעמוד בו.. ההבדל הוא בדיוק של כמה גרושים. כמו שאמרו יש כאן באמת פגיעה במורשת ואני תאמת הייתי עושה הכל כדי להשיג ממתכת. מה גם שלשפוט חייל על כך שיש לו פלאפל ממתכת ולא מבד נראה לי תמוהה משו כי אם כבר יש ממתכת אז למה להחליף ועוד להישפט על זה על משמעת?? נראה לי ממש מוגזם ולא הוגן!!!
כדאי להחזיר את מה שהיה.

ישן 28-05-2006, 22:51
צלמית המשתמש של avishon
  avishon avishon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.05

לכל "ממציאי הגלגל" , הקלדנים והשלפנים :

צה"ל התחיל עם דרגות רקומות !
במקרה יש לי תחת היד תמונה של אבי :
(חדי העין גם יוכלו גם להבחין שהריקמה היא של תותח...)

גם בחה"י היה בעבר עוגן רקום יפהפה במקום עלה מתכתי מכוער...
איכות התמונה אמנם מחורבנת , אבל ניתן לראות זאת :
(דרך אגב : מעל הדרגה יש Patch רקום של סמל המקצוע + השלב המקצועי...)
שמרתי שנים רבות את הדרגות הרקומות (סמ"ר , רס"ל ורס"ר , כולל עם "כוכבים")
שאותן נשאתי לפני ש-"התקצנתי" , ואם אמצא אותן - אסרוק ואעלה כאן .

והערה אישית לנושא שהועלה כאן :
לטעמי , מי שמחבר את דרגותיו בחפיפיות עם סיכת בטחון - אינו ראוי להן !

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:13

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר