לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-05-2006, 14:31
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
מצטער, אבל לא מסכים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "קיצוץ של כחצי מיליארד דולר בתקציב הביטחון..."

הכל עניין של סדרי עדיפויות: אם המשך הפיתוחים האלה מספיק חשוב למשרד הבטחון - שישאיר אותם ויוריד ממקומות אחרים. אף אחד לא אומר להם מה לסגור, בסך הכל אומרים להם מה מסגרת התקציב שלהם, ואת ההחלטות מה להוריד ומאיפה הם מחליטים לבד. אני מפנה אתכם להתייחסויות של אמיל, בכל פעם שאומרים לו שלחיל האויר יש יותר מדי כסף מיותר: הוא משיב, ובצדק, שהשמיכה צרה עבור כולם, אבל חיל האויר מתעדף אחרת את מושאי המימון שלו.

תגובתו של שר הבטחון לקיצוץ מזכירה לי סיפור נחמד מילדותי: אמי פחדה מאוד מג'וקים (איך לא) ואחי הצעיר, שהיה אז בן 5 בערך, אמר לה "אל תדאגי, בפעם הבאה שתראי ג'וק תקראי לי ואני אזרוק אותו". הגיע היום, קריאות "הצילו" הגיעו מהמטבח לכיוון אחי הצעיר שרץ לשם בגבורה אבל ברגע שביקש לפנות את הפולש, נתקל בחוסר שיתוף פעולה בולט. הוא נרתע ואמר לאמא שלי "אבל אמא, הוא זז!" ובזה תם סיפור הפינוי. כנ"ל שר הבטחון הנוכחי, שקרא תמיד לקצץ בשומנים משרד הבטחון וכעת, שכעליו לעשות זאת בעצמו, הוא אומר "נכון, צריך לקצץ, אבל לא מיד בהתחלה". אני לא משווה בינו לבין ילד בן 5, חלילה (למרות שאחי אדם אינטיליגנטי), אבל בכל זאת, קצת יותר מעוף. וחשוב לזכור: בכהונה מסוג זה, מה שלא עושים החודשים הראשונים, לא עושים בכלל.

חצי מיליארד מתוך 34, זה באחוזים, פלוס מינוס, 1.5. מערכות רציניות צריכות לדעת להתמודד עם קיצוץ בסדר גודל כזה, עם כל הכבוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-05-2006, 14:49
  Guy.P.A Guy.P.A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "קיצוץ של כחצי מיליארד דולר בתקציב הביטחון..."

אה, נכון חצי מיליארד שקלים

אם תגיד לי איך לשנות את הכותרת, בכיף.. אין לי מושג איך עושים את זה פה.

בכל מקרה לדעתי זאת טעות, פרץ אמר שצריך לקצץ במשרד הביטחון בגלל שהוא כמו כולם פשוט לא מבינים את ההקיף של הפרוייקטים שמשרד הביטחון מממן.

יש סיבה לזה שפרץ עכשיו כבר לא בעד, והיא מאוד פשוטה.
ברגע שאתה הופך להיות שר הביטחון, מוצגים לפניך הרבה מאוד נתונים ודברים שאין לך מושג עליהם בתור אזרח, ואז אתה מבין שאת הכסף הזה פשוט צריך!.

ישראל היא מדינה קטנה, ויש סיבה לזה שאנחנו מהמובילים בעולם בטכנולוגיה צבאית ואזרחית, בכלל שיש לנו גם מוח, וגם מימון, שהוא אולי לא מספק, אבל אפשר לעבוד איתו! ולקצץ ממנו עוד, זה פשוט חבל.
ישן 30-05-2006, 17:59
  אליהו ר אליהו ר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.06
דוגמא קטנה ולא מחייבת

בלי להכנס לעניינים פופולריים-פופוליסטיים כמו תנאי אנשי הקבע וכו, שזה, בינינו, כסף קטן יחסית:

רק לאחרונה הושלמה בניית בניינים יקרים ונחוצים (באמת, לא בציניות) במתחם הקריה, מגדל חיל האויר הוא אחד מהם ואינני זוכר מה עוד בדיוק. מה העניין - הרי כבר שנים מדברים על העברת הבסיס דרומה, ושחרור הנדל"ן היקר-מפז בקריה לבניה מסחרית. מה הרעיון לבנות בניינים כאלה, כאשר ברור שלא מדובר ב"מגורים זמניים", וזאת בזמן שיש תוכנית מגירה כל כך ישנה - ורלוונטית - בנושא. מדובר בהפרשי עלויות של מיליארדים (בשקלים), לא מאות מיליונים, אלא מיליארדים. הנה לכם דוגמא אחת, ואני לא מאשים את חיל האויר, שלקח מה שנתנו לו, אלא את הדרג המחליט, שהוא הדרג המדיני.

וזאת, שוב, בלי להכנס לעניינים משמעותיים כמו משלחות הבטחון המנופחות בלי טעם בחו"ל - גם כאןם אפשר להגיע לחסכון של למעלה מ-100 מיליון ש"ח בשנה בחישוב כלל עולמי (כדי לסבר את האוזן - עלות החזקתו של "בית ישראל" במנהטן, ניו יורק, המאכלס ברובו משלחות שונות ומשונות ובמיעוטו דיפלומטים אמיתיים, היא למעלה מ-100 מיליון שקלים בשנה, אם כוללים גם את החזקת העובדים לסוגיהם השונים).

אליהו.
ישן 30-05-2006, 19:48
צלמית המשתמש של nimer
  nimer nimer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.05
לקצץ !

בשנים האחרונות קוצצו תקציבים מכל משרדי הממשלה בהיקפים הרבה יותר גדולים.
מכולם, חוץ ממשרד הבטחון (כי היתה אינתיפאדת אל-אקצא, ואח"כ בגלל ההתנתקות).
כתוצאה מכך, סל השירותים שמעניקה המדינה לאזרחיה הצטמצם, ואתה מקבל פחות בריאות,
פחות חינוך, פחות מערכות שתומכות בקשיש, בעולה, בנכה. מכאן, שבאופן יחסי, ההשקעה בבטחון דוקא גדלה מאוד בשנים האחרונות. האם זה באמת התמהיל הנכון ?
בטחון מדינת ישראל, כידוע, לא מתרכז במשרד הבטחון וצה"ל, אלא נמצא גם בכלכלה (בתעשיות ההי-טק, במסחר, ביצוא), בחינוך (רמת בתי הספר והאוניברסיטאות) ועוד.
בכלל, אין טעם להשקיע בהגנה מסיבית על מדינה שאזרחיה לא מוצאים טעם לחיות בה.
לכן, צריך לקחת הכל בפרופורציות, וגם משרד הבטחון צריך להמשיך להתיעל ולקצץ גם בדברים "שאי-אפשר בשום פנים ואופן" לקצץ בהם, כפי שעשו המשרדים האחרים.
ישן 31-05-2006, 00:33
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי nimer שמתחילה ב "לקצץ !"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nimer
בשנים האחרונות קוצצו תקציבים מכל משרדי הממשלה בהיקפים הרבה יותר גדולים.
מכולם, חוץ ממשרד הבטחון (כי היתה אינתיפאדת אל-אקצא, ואח"כ בגלל ההתנתקות).

ידידי היקר,
בארבע השנים האחרונות קוצץ תקציב משרד הביטחון ב- 17 מיליארד שקל (17,000,000,000). אנא הראה לי מאיזה משרד ממשלתי קוצץ סכום דומה. אז למה לדבר שטויות ?

אתה יודע למשל ש- 4 מיליארד מהתקציב הולך לפנסיה לפורשי צה"ל/מוסד/שב"כ, שעוד 4 מיליארד משולמים כקצבאות לאלמנות ויתומי צה"ל ונפגעי צה"ל ופעולות האיבה, שעוד כ- 2 מיליארד מגיעים בעצם כסיוע מארה"ב לצרכים ספציפיים של משרד הביטחון, אתה יודע כמה אנשים מתפרנסים מתקציב הביטחון בתעשיות הביטחוניות ? אתה יודע למשל שבהחלטת ממשלה הוחלט בשנה שעברה שהתקציב לא יקוצץ השנה ויהיה למעשה תקציב רב שנתי ? אתה יודע מה המשמעות של חוזי פיתוח ארוכי טווח, שביטול שלהם גורר בעקבותיו עלויות אדירות ?

למרות שמדובר "רק" באחוז וחצי מתקציב הביטחון, הכסף הזה אמור להיות מקוצץ מאיזה שהוא מקום, וביטול משלחת רכש זה לא מספיק. זה יגיע בצורה של ביטולי חוזים, צמצום הצטיידות, וכו', דבר שיגרור בעקבותיו צמצום יצור ופיטורי עובדים, ואז מה הועילו אותם "חכמים" (ולא השתמשתי במילים עמיר פרץ).
ישן 31-05-2006, 08:08
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן1] אתה יודע למשל..."

בוקר טוב טל, אילו המספרים שהוא הציג בשיחתו אתמול (סליחה ... הוא אמר 1.7 מיליארד ולא 2 מיליארד, עיגלתי קצת).

אליהו, יש נפגעי פעולות איבה שהם חיילים, חיילים מקבלים קצבאות ממשהב"ט, וכפי שציין מנכ"ל המשרד (וציינת גם אתה בעקיפין) תקציב משהב"ט הוא היחיד שמכיל גם קצבאות, זה לא מופיע בנתוני התקציב של משרדים אחרים. 17 מיליארד קיצוץ בארבע שנים הוא הנתון שהציג מנכ"ל משהב"ט.

בקיצור מה שניסיתי לומר הוא שתקציב משהב"ט מכיל מצד אחד הרבה מאד סעיפים ש"מנפחים" אותו אבל למעשה לא קשורים להוצאות הביטחון, ומצד שני רוב רובו של התקציב הוא קשיח. וכפי שהתבטא הרמטכ"ל - יש גם דרך לעשות דברים, לקצץ כלאחר יד חצי מיליארד בלי להתייעץ ובלי למצמץ, זה קצת מעליב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:56

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר