לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2006, 15:53
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.05
אבסורד צבאי..

אהלן חברה החלטתי לשתף אתכם בסיפור משעשע שקרה לי היום.

אני משרת כיום ביחידה מסויימת וכרגע אני נמצא במפקדה שממוקמת בתל-השומר.

עקב בעיות בריאותיות אינני יכול לשרת במקצוע שלי ואני כרגע ממתין לשיבוץ מחדש שיקבע ע"י
מז"י.

נקלעתי לסיטואציה מאוד מוזרה/עצובה. מצד אחד אני תופס תקן ביחידה מצד שני בגלל הפטורים

שיש לי איננני עוסק במקצועי וכל מעשיי הם בגדר "חימום כיסאות ענפיים" , מצב זה נמשך

כבר שלושה חודשים שבהם לא עשיתי יותר מידי.

בקיצור ולעניין לאחר שקבלתי את כל הפטורים הרע"ן שלי קבע שאינני מתאים ליחידה ו"שלח" אותי

בחזרה לשלישות ששם יחליטו מה לעשות איתי. בשלישות שלחו אותי בחזרה לענף בטענה שאין להם

מה לעשות איתי וכרגע הנושא שלי נבדק.

היום בבוקר שהגעתי לענף,עליתי כהרגלי למשרדו של הרע"ן בשביל שירשמו את נוכחותי,בו בזמן

הפקידה שלו ועוד מספר חיילים מהענף היו שם ועבדו על מספר דברים. באופן טבעי התיישבתי

עימם ולקחתי עיתון מהבוקר ובו התחלתי לפתור תשחץ. אחרי כמה דקות יוצא הרע"ן ממשרדו ושואל

אותי למעשיי ומדוע אינני נמצא בשלישות,הסברתי לו שבשלישות לא קיבלו אותי , מבחינותו לא היה

דבר כזה והוא שלח אותי בחזרה לשלישות ששם שוב אמרו לי לחזור לענף.

ברגע שיצאתי מהשלישות הרע"ן רהיה בחוץ ואמרתי לו שלא מקבלים אותי שם,ושוב אותו סיפור

של תגיד להם שאין לך מה לעשות אצלינו..במקום זה אמרתי לו שיגיד בעצמו והוא אכן נכנס לשלישות

וזה הלך ככה :

רע"ן : אין לי מה לעשות איתו הוא לא כשיר והוא משחק סודוקו אני לא צריך שישחק אצלי בענף.

אחראית שלישות : אז מה אתה רוצה ממני? אני לא מקבלת אותו .

רע"ן : שישאר אצלך אני לא מקבל אותו גם שישחק אצלך סודוקו לא אצלי!

אחראית שלישות : גם אצלי אין מקום בשבילו שישחק סודוקו אני לא מקבלת אותו!!.

בקיצור כל הויכוח הלא מועיל הזה נבע בגלל טימטום מוחלט..שבסופו הרע"ן הלך לדרכו ואני

נשארתי על ספסל בין השלישות לענף. בסופו של דבר חזרתי לענף..והסיפור עדיין לא הסתיים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2006, 17:51
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

אין לי בעיה שלא תקנה את הסיפור שלי מצידי תקנה שוקובו
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לא קונה את הסיפור שלך, נראה..."

נבהיר כמה דברים.

1 - כמו שציינת הצבא מערכת בירוקרטית(על יתר המידה...) אם לא הייתי עובר הכשרה שפוגעת

בבריאותי הסיפור הזה לא היה .

2 - לפתור בעיות כמו שציינת לוקח זמן המון זמן,לא סתם אני כבר 3 חודש לא עושה כלום,הכל זז לאט מידי , לבעיה שהפתרון שלה יכול להנתן תוך דקות וכל הבזבוז זמן הזה היה נמנע.!

3 - אם כפויי טובה כמוני לא היו פוצים פה ולא אומרים מילה היית מוצא הרבה כסף שהולך על טיפולים
רפואים מיותרים לאותם כפויי טובה.

4 - לא יודע אם שרתת בצבא או לא אבל איפה שאני נמצא כרגע אין אינטרנט אלא צהל"נט..
בגלל זה פתרתי תשחץ,אתה באמת חושב אם היה לי אינטרנט הייתי פותר תשחץ?

נערך לאחרונה ע"י לוגיק בתאריך 31-05-2006 בשעה 17:57.
ישן 31-05-2006, 21:07
  omeris omeris אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.12.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Sycofat שמתחילה ב "לא למדתי משפטים ואני לא מסנגר..."

יכול מאוד להיות, לא עשיתי חיפוש, אבל לדעתי ההודעה הנוכחית שלו לא היתה במקום. זה לא חייל בודד בצה"ל ש"נופל בין הכסאות". יש רבים כאלה, שנמצאים ביחידות ועל תקנים שלא מתאימים להם בריאותית (מה לעשות, לא כולם פרופיל 97 מדוגם וחביב. ותאמין לי, רבים היו בשמחה נפתרים מהמחלות שלהם ולעשות שירות קרבי..). כך שלא אמיל, לא אתה ולא אני יכולים לשפוט בעניין.

ללוגיק - ב-3 החודשים האלה מצאת לעצמך תפקיד שכן תוכל לבצע ביעילות ותהנה ממנו? (משהו שריאלי שתשובץ בו..). תבקש שיבוץ מחדש..ת'כלס המפקד שלך קצת דפוק, אבל הוא צריך להגיש טופס פסילת מקצוע בשבילך אם אין באפשרותך לתפקד במקצוע בכלל. אחרי שתפסול מקצוע, כנראה שתשובץ מחדש (כנראה בתור עובד כללי, במסגרת הפטורים שלך..פקיד?).
אם יש באמת תפקיד שנראה לך אפשרי, תגיש טופס 55 ובו תציין שאינך יכול לעסוק במקצועך עקב בעיות רפואיות ואתה מבקש לעבור ליחידה X בתפקיד Z.
בהצלחה!
ישן 31-05-2006, 23:01
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "זו לא סטיגמה... (אפילו אמיל הודה...) :)"

לא מדויק, הודתי שפעם זה היה נכון והיום לא (קצת לצערי..).
היום זה חתך רגיל של חברה צעירים, חלקם צנועים וחלקם שחצנים כמו בכל אוכלוסיה דומה.
לגבי לוגיק,
יש שפותרים בעיות,יש כאלה שיש להם בעיות, ויש כאלו שמייצרים בעיות, אתה שייך לאחרונים.
התגייסת לקד"צ ואחרי שבועיים עזבת כי "לא התאים", אח"כ נשלחת לקורס אחר שלא רצית אבל הצלחת לסיים, מיד צצו לך סימפטומים של אלרגיה לאבק ובעיות שינה שגרמו לך להיות "לא מתאים " לתפקיד החדש שלך. כל זאת לא מונע ממך להמשיך לרצות להיות רופא בבאר שבע (תפקיד קל באזור ללא אבק..)
בקיצור- אתה מאלה שפשוט לא בזין שלהם להתאמץ, היית יכול לחרוק שיניים ולבצע את התפקיד שלך, אבל העדפת שלא כי להפסיק באמצע כשקצת קשה זו הדרך הרגילה שלך (תסתכל טוב במראה לפני שאתה עונה תשובה מתחכמת בעניין..).
אין לי בעיה עם זה שהפסקת את הקורס ושלא מתאים לך כל כך וכו' ,הטענה היחידה שלי היא שאתה זורק בעיות לא רציניות על הצבא רק בגלל שאין לך כוח להתמודד, ואח"כ עוד בא בטענות לצבא.
תבין- אתה ואני זה הצבא, בגלל אנשים כמוך שלא מתמודדים עם בעיות קטנות אז הצבא מתעסק בשטויות.
שיהיה לך בהצלחה כרופא, אני מקוה שלא תפרוש כשיתחיל להיות קשה (ושם באמת קשה).
אמיל.
ישן 01-06-2006, 07:50
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

סחטיין על ההשקעה ועל החיפוש בפורם
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לא מדויק, הודתי שפעם זה היה..."

לא ידעתי שמישהו יתאמץ כל כך ויחפש דברם יותר ישנים.

אם אתה רואה אותי בתור מייצר בעיות אז בכיף,אני שמח שאני לא הולך עם הראש בקיר כמו הרבה
אנשים ופשוט מסכימים עם מה שהצבא מכתיב להם ונכנעים ללחץ ולפעמים סובלים מזה.

*קדצ טכני חה"א לא מתחרט שעזבתי,וכרגע אני בחימוש ותאמין לי עדיף להיות חימושניק...
אין מה להשוות בכלל

*ניסתי לפני הגיוס (אחרי חתימת הויתור) לשנות המון דברים שפיקששתי בצו ה1/מילוי מנילה
הצבא לא התייחס בכלל לכל הפקסים/מכתבים ששלחתי. אפשר להגיד שזה מקובל אבל
זה דופק תמערכת בסופו של דבר.

*להתמודד עם בעיות? בתור בנאדם חולה אסטמה (תפקודי ריאות 60% ואלרגיה שלא ממש עוזרת)
הבעיה העיקרית שלי היא איך לעזעזל מישהו בצבא החליט שאני מתאים לעבוד על טנקים בשטח?..
שוב אין הגוין....הרופאים המומחים שהייתי אצלהם גם לא הבינו...ולא אני לא אמור להיות צמוד למשאף/כל תרופה אחרת כל פעם שאני עובד אם ביום רגיל אני לא נזקק לזה.
ולא אני לא אחרוק שיניים כשזה עולה לי בבריאות (וכסף לצבא,היית צריך לראות עם כמה "מתנות" עזבתי את בית המרקחת בפעם האחרונה)
כרגע אני מתאמץ להגיע לתפקיד מסויים בלי פסלית מקצוע,אם לא יצליח וכן יפסלו לי,ביזיון לצבא לדעתי,בזבוז הכששרה/זמן/משאבים ומה לא..

*בקשר לרפואה,זה לא אני.

*ולמי שכתב פקיד למטה אז לא תודה ועוד הציעו לי את זה,אני כרגע נרקב בבית מת לתפקיד משמעותי ומרגיש שאינ לא תורם, ולהשקות את העציצים בענף מבחינתי זה בזבוז גמור של זמן.

ישן 01-06-2006, 13:25
  אלטע זעכן אלטע זעכן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.06
מידע אתה הולך עם הראש בקיר- נתינה נתינה ורק נתינה.
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "לא מדויק, הודתי שפעם זה היה..."

אתה (כקצין, כמייצג את הארגון הזה שנקרא צה"ל) תרצה לקחת אחריות על חייל, ילד שלא מלאו לו 20, שידפק לו הבריאות בגלל שירות בצבא?
שירותי הרפואה באיזה גדוד שהיו דוחפים אותו בתור מכונאי טנקים הם לא באיכות ובזמינות שירותי רפואה בסיס קבע של ח"א.
זה יפה שמרעילים ילדים עוד מכיתה י' ללכת לקרבי. מה שלא מספרים, זה על הסכנות ועל מה ,שחלילה, יכול לקרות.
כשמגיעים לשרשרת חיול בבקו"ם, אחרי הדודות, וקצת לפני הצילום לחוגר, מתיישבים באולם ממוזג, רואים איזה סרט, ואיש/ אישה מבוגרים, אנשים בני 70+ שראו דבר או שנים בימיהם, עושים שיחה קצרה: בשיחה לא מדברים על המלשב"ים על צבא- מדברים על החיים, ועל מה שחשוב באמת. הבנאדם שעומד שם מאחל לאנשים הצעירים דבר אחד: "בריאות, בריאות ועוד פעם בריאות".
לא כולם מבינים את המשמעות, לא כולם טורחים להכניס לראש, אבל מי שלא הולך עם הראש בקיר- זוכר, ולא שוכח לשניה אחת: כשהוא חייל; שהוא מטרה, שהוא מסתכן, שהפעילות שהוא עושה היא מסוכנת.
מכונאי טנקים זה תפקיד מסוכן מאוד: לא חיילים- נגדים פזמני"קים כבר קטעו אצבעות בתוך רדיאטור של מנוע טנק. ושברו רגליים כי עלה עליהם הזחל, ואיבדו ראיה כי חטפו חומצה של מצברים בפנים.
שום שריטה הכי קטנה לא שווה שום צל"ש. אמא ואבא לא רוצים בן נכה.

התגובה היא- emil-a. (לשעבר emil_a)?
אבל שכל מלש"ב בפורום ידע את מה שכתוב למעלה. מצידי- לעגן עם כותרת בצבע אדום.

ישן 01-06-2006, 13:50

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי אלטע זעכן שמתחילה ב "אתה הולך עם הראש בקיר- נתינה נתינה ורק נתינה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלטע זעכן
אתה (כקצין, כמייצג את הארגון הזה שנקרא צה"ל) תרצה לקחת אחריות על חייל, ילד שלא מלאו לו 20, שידפק לו הבריאות בגלל שירות בצבא?
שירותי הרפואה באיזה גדוד שהיו דוחפים אותו בתור מכונאי טנקים הם לא באיכות ובזמינות שירותי רפואה בסיס קבע של ח"א.
זה יפה שמרעילים ילדים עוד מכיתה י' ללכת לקרבי. מה שלא מספרים, זה על הסכנות ועל מה ,שחלילה, יכול לקרות.
כשמגיעים לשרשרת חיול בבקו"ם, אחרי הדודות, וקצת לפני הצילום לחוגר, מתיישבים באולם ממוזג, רואים איזה סרט, ואיש/ אישה מבוגרים, אנשים בני 70+ שראו דבר או שנים בימיהם, עושים שיחה קצרה: בשיחה לא מדברים על המלשב"ים על צבא- מדברים על החיים, ועל מה שחשוב באמת. הבנאדם שעומד שם מאחל לאנשים הצעירים דבר אחד: "בריאות, בריאות ועוד פעם בריאות".
לא כולם מבינים את המשמעות, לא כולם טורחים להכניס לראש, אבל מי שלא הולך עם הראש בקיר- זוכר, ולא שוכח לשניה אחת: כשהוא חייל; שהוא מטרה, שהוא מסתכן, שהפעילות שהוא עושה היא מסוכנת.
מכונאי טנקים זה תפקיד מסוכן מאוד: לא חיילים- נגדים פזמני"קים כבר קטעו אצבעות בתוך רדיאטור של מנוע טנק. ושברו רגליים כי עלה עליהם הזחל, ואיבדו ראיה כי חטפו חומצה של מצברים בפנים.
שום שריטה הכי קטנה לא שווה שום צל"ש. אמא ואבא לא רוצים בן נכה.

התגובה היא- emil-a. (לשעבר emil_a)?
אבל שכל מלש"ב בפורום ידע את מה שכתוב למעלה. מצידי- לעגן עם כותרת בצבע אדום.

לא כתבת פה כלום.
מה הקשר בין בן נכה לבין אלרגיה לאבק?
לא מדובר בפילוסופיה, בפילוסופיה העניין באמת מאוד מסובך, למרות שממה שאתה כתבת אפשר להסיק ישירות שאף אחד לא צריך להתגייס כי יש סכנות בצבא, אבל מילא... נתעלם מזה..למקרה הספציפי, מדובר בבן אדם שרוצה לתרום רק בתנאים המדויקים שלו. אין לי בעיה עם זה אבל שלא יצפה ממני לעזרה מיוחדת.
בוודאי שהמצב הופך למגוכך כאשר הוא מייצר בעיות ללא סיבה אמיתית לצה"ל ואח"כ כותב כמה צה"ל גרוע בלפתור את הבעיות הקטנות שהוא יוצר...
אני את הדיון הזה סיימתי, לא מתכוון להמשיך לדון ביוצרי בעיות...
פותרי בעיות:
בחור מהמחזור שלי: חולה באסתמה עם משאף לוחם בחה"ן גבעתי (הסתיר את המשאף לאורך כל השרות).
2 חברה מהקורס שלי- פרופיל 21 עם בעיות רפואיות לא פשוטות: ממשיכים לטוס ולשרת בקבע.
חייל חרש בטייסת האחות- שירות מלא כחייל למופת.
יש עוד רבים...
יאללה ביי...
אמיל.
ישן 01-06-2006, 23:26

מידע קראתי את מה שכתבת, ותיכננתי לענות בצורה מפורטת ולהרחיב את הדיון.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=אלטע זעכן]אתה (כקצין,..."

אבל זה לא מתאפשר לי כעת, אז אענה בקצרה.

תיארת אנשים (לא יודע אם הם קיימים או לא, אבל נניח שכן) שכמו שאוהבים להגיד בצבא (אבל לא לעשות) הגדילו ראש.
אתה מצפה מ- "לוגיק" לעשות כנ"ל, ללכת לעשות השירות שלו בלי להתבכיין, בלי להוציא פטורים על ימין ועל שמאל- להגדיל ראש.
זה יפה במישור הפילוסופי. במישור המעשי: הוא יעשה את ה- 3 שנים שלו, יאכל שטח, יאכל אבק, יחמיר את האסטמה שלו, ואחרי השיחרור אף אחד לא יגיד לו תודה- מקסימום יקבל קורס פסיכומטרי.
כשבגיל 50 הוא, חלילה, יתחיל לחטוף דלקות ריאות כרוניות, ואפילו ילך לרופא שייתן חוות דעת שלשירות הצבאי שלו היה חלק בזה, הוא יצטרך לנהל משפטים נגד משרד הביטחון כדי שיכירו בו כנכה צה"ל. לא כי הוא רוצה להיכנס בלי כסף לבריכה של בית הלוחם, אלא כי הוא רוצה את ההכרה שמגיעה לו (התחושה שלא מזניחים את מי שתרם את חלקו), ואולי עזרה בתרופות. את הריאות שלו כבר לא יחזירו לו.
מי יזכור את "לוגיק" מלפני 30 שנה? איפה יהיה המ"פ שריאיין אותו לפני 30 שנה כשהוא נכנס לגדוד, טפח על שכמו ואמר לו כמה הוא גאה בחייל האמיץ שנפל בחלקו? "לוגיק" יזכור שהקצין אמר: "אני בשביל מי שטוב איתי, אהפוך שולחנות!!!"... איזה שולחנות ואיזה כיסאות... "לוגיק" הזקן המשתעל הזה עם הכרס, כבר לא יעניין אף אחד. הוא יצטרך להילחם בפקידה זבת חוטם במשרד הביטחון שקיבלה את התפקיד שלה בקומבינה, ולא בא לה לקבל קהל כי היא עושה ציפורניים עכשיו... ובקרב הזה "לוגיק" הפסיד מראש.
לא יועיל המגן שקיבל בשחרור, אשר הצהיב עם השנים, אך עדיין רואים עליו חרוט בבירור: "ללוגיק- פורס ומותח את הזחל הכי זריז בגדוד"... נו, איזה אבסורד...

ממך אמיל (כאדם בין המבוגרים פה בפורום, ואיש משפחה) ציפיתי לראיית עולם יותר "מביטה קדימה" ומתכננת את מהלכיה מספר צעדים קדימה, כמו בשח- מט.

ישן 03-06-2006, 16:58
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
היי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לוגיק שמתחילה ב "אבסורד צבאי.."

יש כמה אספקטים שאני רוצה להתייחס אליהם :

האחד - איך יצא שנקלעת לשיחה הזו ? שיחות שכאלו אמורות להתקיים בדלתיים סגורות ולא לאוזני החיילים . מבחינתי זה א.ב של מפקד משבץ - לדון בהתאמתו לשיבוץ עם הגורמים הרלוונטים ולא באוזניו; בטח ובטח לא לתת לו תחושה שאין לו מקום .
יתרה מזאת אני חושבת שההתנהלות שלו מוציאה אותו נקי, קל להפיל אשמה על חייל ולהגיד שהוא לא עושה כלום אבל הדבר הקשה יותר הוא - למצוא לו תפקיד שימצה את היכולות שלו במסגרת המגבלות ויכולות שלו (אל תהסס להגיד לו את זה אך בצורה יפה, אולי זה "יזיז" לו איזה קפיץ....) .

השני - אני יודעת שלהיות מטורטר ממקום למקום במשך תקופה ארוכה זה מתיש, מייאש ומוציא את הרוח מהמפרשים אבל באיזה שהוא מקום זה גם נוח להגיד : "יש לי פטורים, אתם לא יכולים להעסיק אותי במקצוע החימושי המגעיל הזה, תפסו על העצים, תאכלו אבנים - זה מה יש" .
-אני יודעת כי יש לי ידיד עם פוטנציאל ויכולות שעשה בדיוק את אותו הדבר, אז זה היה לו סבבה למשך חודש, חודשיים ולבסוף נמאס לו והוא דרש תפקיד משמעותי, במקרה נפל על מפקד טוב והיום הוא מש"ק משמעת (והוא ממתין כבר שנתיים וחצי לפסילת מקצוע חימושי, איך אני אתך ?) .

אז אתה יכול לשבת ולהמתין למז"י שיפסלו לך את המקצוע ושיתנו לך שיבוץ מחדש ולשרוף את הימים שלך כמו שעשית עד כה (ושמע את זה מאחת שעוסקת בכוח אדם מזה זמן רב, זה יקח זמן - ר ב !), או שאתה יכול לתור אחר תפקיד משמעותי ולעבור אצל כל הגורמים האלו עד שתשיג אותו; הלוא בינינו - כמה חיילים לא מועסקים במקצוע יש ? וכמה מפקדים יש שמשנים עיסוק בפועל לחייל רק כי הוא נמצא מתאים לבצע אותו ?

לסיכום : המלצתי לך היא לברר בפני כל הגורמים שאתה רק יכול להגיע אליהם - אילו תפקידים יש ותראה איפה אתה חושב שתוכל להשתלב, אל תהסס גם לבקש שימשכו אותך (אם אתה מכיר גורמים שלישותיים ) ולנדנד למז"י .

שיהיה בהצלחה ואל תתפשר, חראם שיסחבו אותך עד סוף השירות שלך בצורה כזו/אחרת וללא תפקיד משמעותי כרצונך .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 04-06-2006, 10:19
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

אחלה דוגמאות הבאת של כל חברייך הקרביים

1-על כל אותם חברים שלך עם כל הבעיות הרפואיות שלהם שהצליחו להיות טייסים,באמת כל הכבוד
לא חסר בצה"ל דוגמאות לאנשים כאלה שהפכו עולמות בשביל להיות קרביים.
מה לעשות אני לא קרבי ומן הסתם אני לא יהפוך עולמות בשביל להיות אחד כזה , תקרא לזה
איך שתרצה אני מבחינתי באתי לעשות 3 שנים(שנתיים ו8 לא?) וללכת הבייתה ובדרך
לתרום כמה שיותר בצורה שלא תסכן אותי (אני לא מתכוון לפקיד/שליש/וכו..) למרות שגם אותם
צריך.
אז כן אני ינסה לעשות כמה שיותר דברים על מנת לקבל את מה שאני יכול תחת האפשרויות
שיש לי ומשם ראה מה יהיה . בצבא אין הגיון...
בתור טייס/קצין אתה אמור לראות את זה אבל מצד שאני אתה נמצא במסגרת המון זמן ובטח מבין את
פעולותיה ואף מסכים איתה אף על-פי שלא תמיד המערכת צודקת.
את יכול לא להסכים איתי ואני יכול לא להסכים איתך,אין לי שום בעיה עם זה.
רק דבר אחד תקרא את החתימה של Gwenhwyfar .

2- לאחרונה.
יצא שנקלעתי , וכן כולם שם בעקרון מתנערים מאחריות עליי,כל אחד עם ה"סיכום ראיון" .
כן זה נח להגיד יש לי פטורים וזה וזה אבל כל העיניין היה נפתר אם לא הייתי עובר הכשרה חימושית
מלכתחילה.

אני כבר מחכה למז"י!! אבל זה יקח עוד זמן וזה ברור לי עד אז שום דבר לא ישתנה , חוץ מניסיונותי
להגיע לאן שאני חפץ.

תודה על מה שרשמת.

3-אלטע זעכן - עשית ממני זקן כבר עכשיו אה ..יש לי זמן , מה שכתבת כמובן מתאר את
המצב בחומרתו הרבה ביותר,נקווה שלא נגיע לשם. גם אני מכיר סיפורים על חברה ששתקו
וחרקו שיניים וזה עלה להם בבריאות,בהחלט המצב הלא רצוי.

**לאמיל-לא ציפתי לשום עזרה,פשוט רשמתי מקרה משעשע שקרה לי.

נערך לאחרונה ע"י לוגיק בתאריך 04-06-2006 בשעה 10:23.
ישן 04-06-2006, 14:34

מידע אתה מפספס את המסר שלו, ומעביר עליו ביקורת
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "אתה פשוט לא מבין. המקרה שלך..."

ציטוט:
מה לעשות אני לא קרבי ומן הסתם אני לא יהפוך עולמות בשביל להיות אחד כזה , תקרא לזה
איך שתרצה אני מבחינתי באתי לעשות 3 שנים(שנתיים ו8 לא?) וללכת הבייתה ובדרך
לתרום כמה שיותר בצורה שלא תסכן אותי (אני לא מתכוון לפקיד/שליש/וכו..) למרות שגם אותם
צריך.
אז כן אני ינסה לעשות כמה שיותר דברים על מנת לקבל את מה שאני יכול תחת האפשרויות
שיש לי ומשם ראה מה יהיה . בצבא אין הגיון...

החייל הגיע לקורס שמוציא חיילים לתפקידי תומכי לחימה. במקרה הטוב, הוא יגיע ליחש"מ (שמשון, מחנה נתן). . וגם זה עקב בעיות ת"ש, ולא מסיבות בריאותיות. המקרה הגרוע זה גדוד שריון.
הצבא העביר אותו קורס, הוציא עליו כסף, כדי שבסוף יתגלה שהוא לא יכול לשרת במקצוע שלו מסיבות בריאותיות. כאן הוא מגיע לנקודה של פסילת מקצוע.
גם בזה אתה רוצה להאשים אותו?
יכולים להיות מספר אשמים בדבר: מי שמיין אותו (פקידה, קצינה צעירה), מי שקיבל אותו לקורס בבה"ד של חימוש ולא בדק את הנתונים הרפואיים, אולי נגדים מסוימים בקורס לא שמו לב.
אי אפשר להגיד לו: למה לא צעקת באמצע הקורס שאתה לא מתאים!

שתי סיבות: 1. קורס מכונאי טנק זה לא בדיוק המקצוע המבוקש בצה"ל, וכל אחד שמגיע וקצת מבין עניין די מנסה לצאת מהעסק ביש שנקלע אליו. הוא היה מצטייר בדיוק אחד כזה.
2. נובע מ-1: כדי שאנשים לא יערקו מהקורס, לא מספרים להם את כל האמת על המקצוע, לא תמיד ששים לספר מה אפשרויות ההצבה (בכ"ז- 3 שנים כמעט לשרת במקום הזה- לא ראוי לדעת קודם?)
לכן הוא אולי פשוט לא ידע מה מצפה לו אחרי הקורס.

אם אחרי מסכת הטרטורים שהוא עבר, הוא רושם את המשפט שציטטתי, אז כל הכבוד לו. אם יש חיילים פטריוטים בצבא, הוא בהחלט נכנס בקטגוריה.
רבים אחרים היו לוקחים סוללת רופאים ועורכי דין, מאיימים טוב טוב על הצבא, הצבא היה מתקפל ומשחרר את אותו בנאדם משירות (פרופיל 21).
בוא נאמר שכאבא לילד עם בעיה בריאותית משרת בצבא, אני מניח שהייתה לי הבעיה לישון בלילה כשהוא טוחן שטח וחול.

אמיל, אתה ממש משתלח בו סתם, הוא נקלע למצב שלא באשמתו, ומבחינתו, הוא עושה את הדבר הנכון. מה אתה רוצה ממנו? שיקח יוזמה? שיסע מחר בבוקר למז"י במקום לתל שומר?
במז"י הפקידה לא תבין מה הוא רוצה ממנה (למה? כי אין לו צו ביד), ועוד בסוף יקבל תלונה על נפקדות מהרע"ן.
אתה רוצה שהוא יתפרץ ללשכה של מפקד מז"י ויהפוך שולחנות?
א. יכול להיות מפקד מז"י לא שם עכשיו, בכ"ז, אדם עסוק.
ב. אולי הוא לא אדם כזה, אולי הוא בחור שקט שלא עושה בעיות (מאוד מצטייר לי כך עד עכשיו).

אני יכול לספר לך סיפורים על איך אנשים (שכן רוצים לתרום) מתבזבזים בצבא. יש פשוט מחדל בצבא עם הנדסאים. אלה אנשים מוכשרים, עם מקצוע ועם ידע נרחב בתחומם שלהם (שלעיתים הצבא שילם להם על הלימודים) שמגיעים לתפקידים "מצחיקים", שלא מנצלים 1% מכישוריהם.
אלה אנשים שיכולים לבצע עבודה של מהנדס, לעבוד בפיתוח- במקום זאת שולחים אותם לגדודים: נותנים להם יום אחד בשבוע לבדוק משקפות ומכשירי ראיית לילה (מה שעובד- עובד, מה שלא- שולחים ליחש"מ לתיקון), כל יתר השבוע הם מפרקים זחלים, מחליפים שמנים, מגרזים.

להאשים בקטע הזה את הפרט- משמעו לא להבין מימינך ומשמאלך. פה מדובר על קצינים בדרגות בכירות שמודעים למה שקורה, שהם עצמם או קודמיהם בתפקיד החליטו שכך יהיה, וכך זה עובד.
אף אחד לא חושב לרגע, שאפשר לנהוג עם החיילים האלה אחרת- כי למה לחשוב, אם אפשר לשים את התחת השמן במשרד הממוזג, ולהתחרמן על פקידות כל היום!
כל קצין ונגד יודעים, שכדי להתקדם צריך יותר לקרקר מאשר להטיל ביצים. על משקל תרבות הרחוב שלנו: מי שצודק זה מי שצועק יותר חזק.

ישן 04-06-2006, 15:16

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי אלטע זעכן שמתחילה ב "אתה מפספס את המסר שלו, ומעביר עליו ביקורת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אלטע זעכן

להאשים בקטע הזה את הפרט- משמעו לא להבין מימינך ומשמאלך. פה מדובר על קצינים בדרגות בכירות שמודעים למה שקורה, שהם עצמם או קודמיהם בתפקיד החליטו שכך יהיה, וכך זה עובד.
אף אחד לא חושב לרגע, שאפשר לנהוג עם החיילים האלה אחרת- כי למה לחשוב, אם אפשר לשים את התחת השמן במשרד הממוזג, ולהתחרמן על פקידות כל היום!
כל קצין ונגד יודעים, שכדי להתקדם צריך יותר לקרקר מאשר להטיל ביצים. על משקל תרבות הרחוב שלנו: מי שצודק זה מי שצועק יותר חזק.

עזוב נו, אתה חובבן כעוס ומתוסכל ואין לי כוחות ממש להגיב לשטויות הנ"ל.
בכל זאת בקצרה:
הנקודה שאתה חושב שאני מפספס ידועה לכל ואני לא מפספס אותה.
מי שמספס את הנקודה החשובה זה אתה ולוגיק.
הנקודה היא: יש חברה שמייצרים בעיות (לוגיק לדוגמא) ויש חברה שפותרים בעיות (החייל החרש מהטייסת). ויש גם חברה שבאמת יש להם בעיות (לוגיק לא נופל בקטגוריה הזאת, החייל החרש שפותר בעיות דוקא כן).
אלא שמייצרים בעיות מאשימים את הסביבה ושום דבר לא טוב להם. אלא שפותרים בעיות מסתכלים קוםד על עצמם ועל איך אפשר לשפר ולהשתפר.
עזוב, אין לי כוח להמשיך את ההרצאה הזאת...
תעשה מה שאתה רוצה ולוגיק יכול גם, אין לי ספק שהרבה אתם לא תתרמו אבל הרבה רעש אתם כן תעשו...
אמיל.
ישן 04-06-2006, 22:10

למבוגרים בלבד
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=אלטע זעכן] להאשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
אתה חובבן כעוס ומתוסכל ואין לי כוחות ממש להגיב לשטויות הנ"ל.
.

תחילה, תודה על הפסיכואנליזה. אני אשקול להוסיף את זה לקורות החיים שלי. אולי אפילו לחתימה. .

אני ארשה לעצמי לסטות טיפה מהנושא, ולומר מספר דברים בנושא.
אתה קטלת אותי, ואני מקבל את זה: קצינים ורופאים זה האנשים שמכסים את התחת אחד לשני בכל מקרה שלא יהיה, כאשר בפנים הם מנהלים מלחמה פנימית על יוקרה, תפקידים וקידום.

חוסר האכפתיות (לגבי כל דבר- חפצים, בעלי חיים, סביבה, חיי אדם) שאתה הזכרת זה משהו שילדינו סופגים עם חלב אמם. זו תכונה רעה מאוד, והיא חלחלה אלינו מהתנהלות הצבא.
אין עוד אירגון במדינה שהוא כל- כך גדול, כל-כך בזבזני, כל-כך בירוקרטי ומצד שני כל- כך מתוקצב, נהנה מקונסנזוס כל- כך רחב (לרוב בצדק).

יש חוסר אכפתיות משווע בצבא. כל אחד רגיל שהוא לא אחראי למעשיו- אפשר לעבור עבירות (לא חוקיות, ולא מוסריות) ולא לבוא על העונש.
יש אשכול עכשיו בצו"ב על "שמירת השמיעה של חיילים". מישהו רשם בקשר לקורס חובלים: "לאחר טבילה בים בשעה חמש בבוקר מעמידים אותם רטובים בשלשות במרחק של מטר אחד מהשני שיהיה מקום לרוח לעבור".
דבר כזה עושה אדם (קצין) שיודע שבמקום ללכת לכלא, הוא יקבל טפיחה על השכם מקצין שמעליו (מ"פ או מישהו כזה).
לא אכפת לו מהסבל שנגרם לאותו חייל (שבא מתוך כוונה התנדבותית- לא בפקודה) אם ילקה בדלקת ריאות.
לא אכפת לו גם שהצבא שלו מוציא עליו כסף כשהוא מאושפז ובגימלים.
מה שמדהים זה, שזה ידוע לכל- ולא קמה צעקה! "רק" כי זה מסתיים בדלקות אוזניים?!

זלזול ברכוש צה"ל- בכסף (שכ"כ חסר ורוצים לקצץ):
יש לי קרוב משפחה שמשרת בתפקיד מסוים (לא משהו מיוחד- ג'ובניק למהדרין), מבלי להיכנס לפרטים, אומר, שדי בחתימתו בכדי להסב לצבא נזק של חצי מליון שקל כל שבוע!
הוא לא עבר שום הכשרה מיוחדת, קורס פשוט באחד הבהד"ים. התפקיד שלו לא נפוץ (בודדים בכל פיקוד), אבל קיים.
אין מעליו שום דרג מיקצועי, שום משוב, שום פיקוח על מעשיו.
אז נניח שהוא יתחיל לשגע את המערכת עם החתימות שלו, ומישהו למעלה ישים לב שמשהו לא תקין, ויעלו על זה- מה כבר יקרה?
טעות מספר 1: לא יעשו לו כלום. לא יעלו ילד בן 20 מת"ש, נכון? אבל גם לא יכלאו אותו, ואפילו לא ירתקו אותו. מקסימום יעשו לו "נו נו נו, אל תעשה ככה יותר".
טעות מספר 2: לא ימנעו הישנות מקרים דומים- לא ימנו מעליו נגד/ בוחן/ איש מקצוע/ קצין/ עובד צה"ל/ קבלן/ מועצת חכמים ( ) כלום! הוא יהיה חופשי להמשיך לעשות מה שבא לו (בין אם בשגגה, ובין אם במזיד).
כנראה שלהפסיד חצי מליון שקל יותר קל מאפשר למנות איש פיקוח- כי איש פיקוח זה תקן, ותקן זה אישור של תא"ל, ולתא"ל אין היום מצב רוח והוא אמר בכלל לכל אנשי הקבע בהרמת כוסית האחרונה שתצקיב הביטחון הוא לא כמו שהיה פעם, וצריך להדק חגורה.
בדיוק כך מחנכים לחוסר אכפתיות ולזריקת ז#ין.

התופעה הלא- בריאה הזאת מקורה עם קום המדינה, כאשר העם היה צבא, והצבא היה העם. המלחמות עשו את שלהן, וזה היה תהליך בלתי נמנע.
היום, ב"ה, המצב שונה. אולי עם הזמן גם דברים ישתנו.

הלגיטימציה האוטומטית לה זוכים קצינים משוחררים באזרחות היא לא נכונה, ואף שגויה. "שירות צבאי- יתרון" ו- "רקע פיקודי- יתרון" אלה דברים אופיניים למודעות דרושים בישראל.
אצלנו אומרים: "הטובים לטייס, והטובות לטייסים".
בארה"ב לצבא מתגייסים (לרוב) אנשים, איך לומר, דפרי"ם! כאלה שהשוק האזרחי לא יכול להחזיק, כאלה שלא מסיימים COLLEDGE אפילו.
תראה את הפרצופי- חזיר של הקצינים הרוסיים- אנשים כפריים שבקושי יודעים קרוא וכתוב, שרק הלבישו אותם במדים נוצצים ונתנו להם פנסיה ראויה לשמה.

הצבא הוא אירגון שצריך להיות פשוט ובעל היכולת להקנות את המכנה המשותף הנמוך ביותר עבור כלל חייליו- כך כל צבא בעולם. אבל אין זה אומר שזה צריך להקרין לחיים האזרחיים.

ויש לי עוד המון דוגמאות מקוממות, שאני אוסיף מתישהו.
תם ולא נשלם.

ישן 05-06-2006, 02:07

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי אלטע זעכן שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]אתה חובבן כעוס..."

יש צדק מסוים במה שאתה כותב, אבל זה יותר צדק אקראי מצדק אמיתי, קצת כמו שעון מקולקל שבכל זאת מראה את השעה נכון פעמיים ביום...
אבל אם יורדים לקטנות של דבריך, מדובר בגיבוב שטויות שנובע משמועות, מקרים בודדים, ואגדות אורבניות..(תיזהר שלא לצאת לנופש בטורקיה יתכן ותקום בבוקר בתוך אמבטיית קרח וללא כליה.. ממליץ לך גם לא לאונן- זה גורם לעיוורון ולשערות בכפות הידיים..).
נמאס מאגדות אורבניות שעלפיהן בונים "תיזות" אינטרנטיות.
השיטה הארצישראלית הקלאסית: לכתוב יפה ללא מחקר וללא ירידה לפרטים הקטנים. יש לזה שם: חובבנות.
אין לי כוונה לדון איתך יותר בנושא זה, לא הבנת את כוונתי ואתה חובבן שמבסס תאוריות על אגדות אורבניות.
בהצלחה בקריירת הכתיבה.
אמיל.
ישן 04-06-2006, 15:14
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

המקרה שלי באמת מעצבן

מן הסתם המקרה שלי גם לא יחיד במינו ואת זה אני מסיק ממה שעברתי עד עכשיו.

בנוגע לחייל החרש,לא התעלמתי פשוט לא שמתי לב ושוב אני יכתוב כל הכבוד לו על זה
וזה בדיוק מראה שעם קצת נחישות אפשר להשיג הכל,לשני הכיוונים.

"2. נובע מ-1: כדי שאנשים לא יערקו מהקורס, לא מספרים להם את כל האמת על המקצוע, לא תמיד ששים לספר מה אפשרויות ההצבה (בכ"ז- 3 שנים כמעט לשרת במקום הזה- לא ראוי לדעת קודם?)"

ניחוש פרוע אבל כמה לדעתכם סיימו את הקורס? מתוך 16 איש? מישהו? 10?..9?..12?
אם מישהו חשב על המספר 7 זכה! היה לנו בקורס נפקדויות,חברה שכן עשו בעיות ולא עברו תמבחנים ומה לא,חברה שעברו לקורסים אחרים וכו..
זה לא בדיוק מקצוע זוהר.. אה מתוך ברור שלי אף אחד מאיתנו לא עוסק במקצוע שלו דרך אגב.

חלק מהחיילים מרוצים מהדברים שהם עושים כעת , עובדי רס"ר וכו..

עוד נקודה אחת , ראיתי שהרצת חיפוש וראית פחות או יותר על מה כתבתי בנושאים מסויימים
וזה בעצם נתן לך חומר מסויים עליי. סבבה.
בטח ראית את כל הדברים שכתבתי על רצוני להיות במ.צ. ושום דבר אחר לא מעניין תי ואם צריך אני יסרב פינוי וכו...
בוא נגיד הייתי מורעל על מקום בצהל שאף אחד לא רוצה להיות בו ויודע מה מוזר שהצבא התעלם מכל הבקשות שלי לשרת שם,טפסי 55 וכיוצא בזה.
ובאמת מאז כבר יצאה לי הרוח מהמפרשים כמו שנאמר..עכשיו אני שואף למשהו אחר,בתקווה זה
יתגשם ואם לא אז וואללה...

עריכה : בקשר להנדסאים , גם ביחידה הנוכחית שלי יש מספר לא מבוטל שלהם שבמקום
לעשות דברים שציינת עוסקים בדברים אחרים .

נערך לאחרונה ע"י לוגיק בתאריך 04-06-2006 בשעה 15:19.
ישן 05-06-2006, 03:51
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
תגיד יש לך בעיות ביראות, או בעיות תפקוד?
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי לוגיק שמתחילה ב "המקרה שלי באמת מעצבן"

זה ממש מרגש כל העניין הזה של תפקיד "לא זוהר", אבל זה תפקיד נחוץ, בנגוד לספורטאים מצטיינים לדוגמא...
אני לא בא לשפוט אותך על ההחלטה לברוח מהתפקיד ולעשות בית זונות, בסופו של דבר לכל אדם אופי משלו, וזו הבחירה שלך.

מה שלא ברור לי זה הדרך שבחרת לספר לנו את הספור, לא ברור מה יש לך כנגד אותו המפקד שמתייחס אליך כאל שק של חרא שיושב לו על הראש(הרי במובן כלשהו הוא צודק מבחינתו), הרי אתה עצמך הבאת את היחס הזה מצד המפקד, אני יודע מנסיון שאפשר לשנות תפקיד גם מבלי להחליא את עצמך על הדרג הבכיר, דבר שכנראה יקח הרבה יותר זמן.

שוב פעם אין לי טענות על הדרך שבחרת, גם אני הייתי חייל, ואני מבין טוב מאוד מה עובר לך בראש.

הטענה היא רק על המכתב שכתבת, אני ממש לא מבין מה אתה מצפה מהמפקד? הוא לא בביסיטר הוא צריך חיילים שיעשו את העבודה, ולא חברה שיושבים בלי מעש במשרד...

בגדול אומר שמצבך היה יכול להיות מריר בהרבה, יש מפקדים הנוטים להתנכר לחיילים מהסוג שלך , עד כדי כך שהפתרון היחידי שנשאר זה לברוח, אז מאחר וכבר בחרת את הדרך שלך, אני ממליץ לך להרגע, להמשיך לשחק סוליטר, לפתור תשבצים, ולהנות מהחיים, אחרי הכל, בתום כל יום סוליטר הפז"ם עולה והתאריך המיוחל מתקרב.

אם המצב נהיה בלתי נסבל מבחינתך, יש עוד כמה אופציות העומדות בפניך, עליהם אני לא אוכל לפרט בפורום זה(ה"פ)....

נערך לאחרונה ע"י The_Equivocator בתאריך 05-06-2006 בשעה 03:53.
ישן 05-06-2006, 16:23
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

תקרא כמה הודעות למעלה תדע מה יש לי
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תגיד יש לך בעיות ביראות, או בעיות תפקוד?"

ואותו "בית זונות" שכרגע אני עושה כלל וכלל אינו לרוחי אבל בנתיים זה מה יש.

אין לי שום דבר נגד אותו מפקד גם לו אין שום דבר אישי נגדי,פשוט תפסתי אותו ביום רע זה הכל..

"הטענה היא רק על המכתב שכתבת, אני ממש לא מבין מה אתה מצפה מהמפקד? הוא לא בביסיטר הוא צריך חיילים שיעשו את העבודה, ולא חברה שיושבים בלי מעש במשרד..."
צודק 100 אחוז , במשרד אין לי מה לעשות . כרגע אני ממתין שם , האבסורד הוא בסופו של דבר בקשר
למקום ההמתנה בין אם זה שלישות(שלא רוצה אותי) הענף(שגם לא רוצה אותי) ואני כיביכול תקוע באמצע,כרגע בענף,לא עושה יותר מידי...

וכן יכלו לתת לי מלא דברים גרועים לעשות אבל בנתיים כלום...
אני פשוט לא רואה תטעם לבוא לבסיס מידי יום ביומו בשביל לשבת על כיסא ולאכול ארוחת צהריים
אבל זה מה יש ובמקביל אני עובד על דברים אחרים.

דוגמא קטנה למה שהיה היום, הרמ"ד שלי שאל מה אני עושה עדיין בענף.
עניתי לו שזה הפך למצב מגוחכך של פינג פונג בין השלישות לענף ושזה לא יכול להמשך ככה ,
הוא חייך והנהן בחוסר אמונה...מה הוא כבר יכול לעשות...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:34

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר