לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2006, 16:38
  avishayy avishayy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.06
זכור אותי ממחשב זה

המטרה: זכירת המשתמש ממחשב זה. כלומר, במקרה של סימון תיבת checkbox בטופס ההתחברות, המשתמש ייזכר לעולם ועד (או לפחות עד תום תאריך התפוגה שאני קובע) במחשב הספציפי המסוים.

הבעיה:

session נמחק.

תיאור:

בטופס login.asp (טופס ההתחברות) נוספה תיבת סימון:

קוד:

<input type="checkbox" name="remember" value="remember"><small> זכור אותי ממחשב זה</small>

הטופס הזה הולך לenter.asp, ושם כתבתי כך (גם תחת ההנחה שזהו מנהל, וגם תחת ההנחה שזהו משתמש רשום רגיל):

קוד:

if request.form("remember")="remember" then
response.cookies("log")="true"
response.cookies("log").Expires="2/6/2006"
else
response.cookies("log")="true"
end if

העוגייה LOG מעידה שהתחברת.

אחרי אישור ההתחברות, מופנה המשתמש לדף הבית - index.asp, המורכב ממסגרות. מסגרת אחת היא box.asp, וזה תוכנה הרלוונטי:

קוד:

if request.cookies("log")<>"true" then
response.write "<a href=../login.asp target=main> התחבר </a>"
else
if Session("admin")="true" then
response.write "שלום מנהל" & " | " & "<a href=../abandon.asp target=_top> התנתק </a> <br>"
response.write "<a href=../admin.asp target=_blank> לדף הניהול </a>"
else
response.write " שלום," & " " & Session("user") &" | " & "<a href=../abandon.asp target=_top> התנתק </a><br>"
linkE="../edit.asp?name="&Session("user")&""
response.write "<a href='"&linkE&"' target=main> ערוך פרטים </a>"
end if
end if

שמירת העוגייה LOG לאורך זמן עובדת יפה, כלומר גם אחרי סגירת חלון הדפדפן והפעלתו מחדש (במחשב מבית הספר) זה עבד יפה מאוד, והמשתמש נשמר.

אממה? הסשן לא נשמר, אז נכתב בbox.asp - "שלום, | התנתק <BR> ערוך פרטים"

(כמובן שלא נכתב BR אלא ירידת שורה)

יש למישהו פתרון? המורה שלי אומרת שסשן לעולם ייסגר עם סגירת החלון... אז אולי אפשר להעביר את סשן לתוך עוגייה נוספת ששמה USER... אין לי מושג
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.webwiz.org.il/forums/smileys/smiley11.gif]

תודה מראש על הכל
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.webwiz.org.il/forums/smileys/smiley1.gif]

וסליחה מראש על המגילה
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.webwiz.org.il/forums/smileys/smiley9.gif]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-05-2006, 18:56

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Silver Strike שמתחילה ב "מה בדיוק לא עובד?"

טוב, כרגיל אצלי: כשמה שאני עוסק בו עובד סופסוף - משהו אחר משתבש.
אז כעת, עם כתיבת הקוד הנ"ל, זה עובד, אבל לחיצה על קישור התנתק לא מנתקת.

הקוד בדף הראשי:
קוד:
if request.cookies("user")="" and request.cookies("pass")="" then response.write "<center> <small> <a href=../login.asp target=main> התחבר </a> </small> </center> <p>" else Session("user")=request.cookies("user") if request.cookies("user")="מנהל" then response.write "<small> <b> שלום מנהל" & " | " & "</b> <a href=../abandon.asp target=_top> התנתק </a> <br> <center> <a href=../admin.asp target=_blank> לדף הניהול </a> </center> </small> <p>" else response.write "<small> <b> שלום," & " " & Session("user") &" | " & "</b> <a href=../abandon.asp target=_top> התנתק </a> </small> <br>" linkE="../edit.asp?name="&Session("user")&"" response.write "<a href='"&linkE&"' target=main> <center> <small> ערוך פרטים </center> </small> </a> <p>" end if end if

הדף abandon.asp הוא כזה:
קוד:
<% Session.abandon response.redirect "index.asp" %>

אז עם סימון תיבת הcheckbox העוגייה נשמרת עד לתאריך התפוגה שקבעתי.
אבל לחיצה על הקישור התנתק מחזירה אותי לindex בלי לעשות כלום, כי בעצם הסשן התנתק והעוגיות לא.

(וכמובן, תודה לכולם)
ישן 31-05-2006, 22:51

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "מה קשור? זה בעזרת עוגיה....."

אתה הבנת חלק ולא הבנת חלק אחר.
לגבי המורה שלי - זה בדיוק מה שאני אומר: session נמחק בעת סגירת החלון. ככה היא אומרת וככה אני אומר.
אבל פחות מעניין אותי על תולדות הsession, ויותר על התפעול המיידי. הנה שוב תמונת המצב:
זהו הקוד שמופיע באחת מהמסגרות של הדף הראשי. הוא העניין כרגע.

קוד:
if request.cookies("user")="" and request.cookies("pass")="" then response.write "<center> <small> <a href=../login.asp target=main> התחבר </a> </small> </center> <p>" else Session("user")=request.cookies("user") if request.cookies("user")="מנהל" then response.write "<small> <b> שלום מנהל" & " | " & "</b> <a href=../abandon.asp target=_top> התנתק </a> <br> <center> <a href=../admin.asp target=_blank> לדף הניהול </a> </center> </small> <p>" else response.write "<small> <b> שלום," & " " & Session("user") &" | " & "</b> <a href=../abandon.asp target=_top> התנתק </a> </small> <br>" linkE="../edit.asp?name="&Session("user")&"" response.write "<a href='"&linkE&"' target=main> <center> <small> ערוך פרטים </center> </small> </a> <p>" end if end if

הקוד הזה ככלל עובד חלקית: הוא זוכר את הקוקי לתאריך התפוגה שהזנתי (30 יום), אבל אם יבוא משתמש אחר ויתחבר מאותו המחשב בלי לרצות שפרטיו ייזכרו - אזי בכניסה הבאה לאתר יופיע הקישור "התחבר", כי מה שעשיתי בבדיקת טופס ההתחברות הוא כזה:
אם ביקשת לזכור את פרטיך, נוצרות 3 עוגיות כשלכל אחת תאריך תפוגה לעוד 30 יום. אחרת - נוצרות 3 עוגיות בלי תאריך תפוגה (שתיסגרנה בעת סגירת הדפדפן).

בנוסף, עם הקוד הזה התנתקות לא עובדת לי, כי אני לא יודע איזו עוגייה צריך לנתק ואיך לשנות את הקוד הנ"ל בהתאם.
ישן 31-05-2006, 23:17

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי GreenBerret שמתחילה ב "בדיוק בשביל זה יש לך Session..."

קודם כל, המון תודה!! סופסוף משהו שעובד (ב-90 אחוז) ושבנוסף אני מבין מה אני כותב בקוד שלו.

אז שוב, תמונת מצב:

הוא זוכר את המשתמש שלום שנקבעו לו עוגיות לשלושים יום.
הוא זוכר את המשתמש הזה גם אם המצב הוא כזה: המשתמש התחבר, בא משתמש אחר והתחבר במקומו, נסגר החלון, נפתח החלון מחדש.
שני אלה משמחים.

מה שעשיתי בקוד הוא כזה: אם ההתחברות מאושרת, בדקתי האם הוא רוצה שייזכר. אם הוא רוצה שייזכר, נוצרה עוגיית userR עם תאריך תפוגה. אם הוא לא רוצה, נוצרה user בלי תאריך תפוגה.

עכשיו השאלה היא לגבי ההתנתקות. איך אני יכול לבצע את ההתנתקות?
חשבתי אולי להשים שם (בabandon) ערך בסשן, ואם הוא קיים (בבדיקה בדף הראשי) אז להציג ישר התחבר - אבל אז נזכרתי, הרי אני מנתק שם את הסשן

תודה מראש!
ישן 31-05-2006, 23:40
  GreenBerret GreenBerret אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי avishayy שמתחילה ב "קודם כל, המון תודה!! סופסוף..."

יש לך כמה מצבים שמתחלקים:

התחברות
מבקשים ממשתמש את השם, הסיסמא ואופי החיבור (שמירה/ללא שמירה).
  1. הגדרת Session של "משתמש פעיל" (עם כל ההגדרות שלו).
  2. אם ורק אם רוצה להיזכר - הגדרת Cookie.
גלישה
כדי שנבין משהו, ושיתאים לפרופיל, אתה עובד רק עם Session בבדיקה אם יוזר מחובר או לא, ולא עם Cookie (תיכף יוסבר ותבין קצת יותר טוב).
בכל טעינה של עמוד אתה מבצע את הבדיקות הבאות:
  1. האם מוגדר Session - דלג.
  2. אם לא מוגדר Session - קרא מעוגיה את פרטי החיבור והגדר לתוך Session (מה שנותן לי תמונת מצב של האפשרות הראשונה).
  3. הגדר מחדש Cookie לעוד 30 יום.
התנתקות
גם כאן חשוב להבין שכשיוזר רוצה להתנתק, הוא באמת רוצה להתנתק אז פשוט צריך למחוק את הכל.
  1. מחיקת Session.
  2. מחיקת Cookie.
זה לא אמור להיות כל כך מסובך.
מה שהמצב הנוכחי יוצר זה שבכל מקרה, אם Session אינו מוגדר - אני יודע בוודאות שהוא לא מחובר ואין לי מה לדאוג בקשר ל Cookie.
כמובן כאן נכנסים עוד כמה אלמנטים של אבטחה, כמו שמירה של פרטי החיבור בצורה מוצפנת וכו'.

נערך לאחרונה ע"י GreenBerret בתאריך 31-05-2006 בשעה 23:43.
ישן 01-06-2006, 08:45
צלמית המשתמש של tnadav1
  משתמש זכר tnadav1 tnadav1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.05
שלח הודעה דרך MSN אל tnadav1
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Silver Strike שמתחילה ב "תראה, מלמדים אותם ASP עם VBScript..."

אני לא מצפה להרבה, אבל מה רע בלהביא קצת יותר?
כן אפשר לבנות אתר סופר מאובטח ב- ASP.

ולישארל K:
אני חושב שהדעה של שימי דיי קיצונית...
אי-אפשר לעשות הכללה, תמיד יקפוץ המעצבן שיוצא דופן
ASP היא גם טכנולוגיה, ובישראל יש לה משקל רב, אי-אפשר להתעלם מזה (טוב נו, גם אי-אפשר להתעלם מזה ש-PHP יותר נפוצה מ- ASP ביחס לכל העולם... חיפוש של PHP בגוגל הניב 1,790,000,000 תוצאות, חיפוש ASP הניב 1,530,000,000 תוצאות, ואם מורידים את כל הקטעים של ASP sucks... ש.. חיש יותר ב-ASP יוצא של-ASP יש פחות ממיליארד...)
מה לעשות, מיקרוסופט "קנתה" את ישראל.. ואי-אפשר להגיד שכולם בישראל, שבונים אתרים, והם ב- ASP (ויש המון בישראל ) הוא דפוק.. מה שכן, יש נטייה קלה למפתחי ASP לפתח מערכת לא מאובטחת.. למה? תראה את הדוגמא פה, לא מלמדים אותם..

נערך לאחרונה ע"י tnadav1 בתאריך 01-06-2006 בשעה 08:52.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:03

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר