לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2006, 16:07
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
טיפים לגדנ"ע צלילה וגיבוש שייטת בפרט ולגיבושים בכלל.

טוב, מכיוון שצצות המון שאלות בתקופה האחרונה בנוגע לגיבושים השונים ושייטת בפרט, אני מעלה את מה שלדעתי צריך ורצוי להביא לגיבוש שייטת ספיצפית (זאת בעקבות כך שעשיתי גיבוש שייטת ביולי הקודם) ולגיבושים באופן כללי.

הנעלה-
א. נעלי ספורט. שני זוגות. לא חדשות, רק נעליים שכבר הלכתם והתאמנתם איתם כחודשיים לפני כן. ההמלצה שלי היא שחודשיים לפני הגיבוש לקנות זוג חדש להתאמן איתם ואז בגיבוש יש שני זוגות פחות או יותר באותו מצב שאתם מכירים ואפשר לרוץ איתן.
ב. כפכפים/סנדלים. על מנת ללכת למקלחות. או במקרה של גיבוש שייטת ללכת לבריכה. בגדנ"צ רוב הזמן תהיו בסנדלים. אבל לא לשכוח זוג אחד של נעלי ספורט בשביל הבר-אור.
ג. בנוסף עוד זוג (אם בא לכם) לדרך חזרה. אני אישית השתמשתי בסנדלים שלי.

ביגוד-
א. טישרטים לבנות. כמה שיותר. ככל שתשיגו יותר תוכלו להחליף אותן יותר בדחיפות ותאמינו לי שאין דבר יותר מבאס מלשים חולצה מסריחה עוד פעם מכיוון שכל החולצות שלך מלוכלכות. ואין דבר יותר כיף מחולצה נקיה באמצע הגיבוש.
ב. גרביים. אני עשיתי חישוב של שני זוגות לכל יום. אמנם זה טיפה היסחבות אבל אפשר להחליף גרביים המון פעמים. דבר חשוב על מנת למנוע שפשפות, שלפוחיות ויבלות.
ג. תחתונים. אותו התחשיב כמו הגרביים. בנוסף שימו בגד ים (גם אם זה גיבוש מטכ"ל או טיס), אף אי אפשר לדעת מה יעבור למפקדים בראש.
מכנסיים. לא צריך יותר מזוג אחד. בשביל החזרה ובשביל ההגעה. אין גיבוש שלא מקבלים מדי ב'. מה שמומלץ כן לעשות זה להביא עוד קצר אחד בשביל התיזוזים על החוף (גיבוש שייטת).
ד. טייטצ. אין דבר יותר חשוב מזה. מציל כל מתגבש משפשפות.
ה. כובע. אם בא לכם להיות עם הכובע שלכם זה גם סבבה. אני אישית העדפתי את הכובע טמבל שקיבלתי.

ציוד אישי-
א. משחת שיניים ומברשת שיניים. ברור למה, אני מקווה. אפילו שלא תמיד מגיעים לזה.
ב. שמפו וסבון גוף. נוזליים. תביאו בקבוקים גדולים. ככה תוכלו לפנק את החברים.
ג. כסף. אין דבר יותר מפנק מזה שבסוף הגיבוש פותחים את השק"מ. תקחו לכם כ-40 ש"ח ואז תוכלו אם אתם רוצים גם לפנק את עצמכם בדרך חזרה באיזו לאפה בריאה במיוחד.
ד. תעודת זהות. מן הסתם...
ה. פלאפון. בשביל סוף הגיבוש. שתוכלו לדבר עם ההורים/חבר/חברה. אם בא לכם גם באמצע הגיבוש ככה לשלוח SMS למישהו, זה גם אחלה. אצלי בבית אבא התחרפן והיה בלחץ לא נורמלי כל הגיבוש שלי, זה אחלה דבר מרגיע בשביל הפולנים שבבית.

ציוד שיפצור-
א. אולר כיס. רצוי עם פליי/קאטר, לא חובה.
ב. איזולירבנד. מעבר לזה שהוא אחלה דבר לחבר דברים בחגור ובתד"ל, אפשר לסמן איתו את הדברים שלך (הכוונה לציוד שקיבלת לגיבוש) אם הוא צבעוני. ככה לא משונררים ומאבדים דברים.
ג. אזיקונים. אפילו יותר חשוב מהאיזולריבנד. אין דבר שהם לא עושים.
ד. תביאו אקסטרה בשביל החבר'ה שאין להם.

אוכל-
מה שאתם רוצים כמה שאתם רוצים.
העיקר שיהיה טעים. בגיבוש שייטת אפשרו לנו לאכול בלילה את האוכל שלנו. רק הזהירו אותנו לא לאכול יותר מדי שלא נקיא אח"כ. ואם אתם בגיבוש אחר שלא מאפשרים ולוקחים לכם (כמו טייס), אז תעבירו להם ובסוף הגיבוש תרביצו ארוחת מלכים.

אני יודע שזה אולי המון ציוד. אבל אין דבר יותר כיף מלגלות שלא חסר לך כלום ויש לך אקסטרה. אז אולי התיק עצום, אבל אתם לא סובלים, ובגיבוש זה דבר חשוב.

נערך לאחרונה ע"י מורה"ל בתאריך 01-06-2006 בשעה 16:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2006, 16:24
  Jay Jay אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מורה"ל שמתחילה ב "טיפים לגדנ"ע צלילה וגיבוש שייטת בפרט ולגיבושים בכלל."

תוספת לרשימה:

- תיק רחב. לא להביא תיק גב כי צריכים להוציא דברים מהר ותחת לחץ , ובתיק גב זה מעצבן במיוחד. תיק רחב וגדול יעשה את העבודה.

- בגד ים נוח (לשייטים). חשוב מאוד להביא בגד ים שנוח לכם איתו ושלא ייפול או יהיה גדול מידי. לא צריך שניים אני הייתי עם אחד וזה היה בסדר גמור...

- שעון כמובן. אין לדעת מתי תהייה חנת"ר..

- טוש שחור לרשום את המספר. לכל צוות יהיה טוש מחלקתי אחד שמניסיון יאבד כבר בשעה הראשונה. טוב להביא מהבית ולרשום את המס' שלך והחברים שלך...

- כרית. כן כרית. אין לכם מושג איך זה עוזר בלילות...

- חטיפי בריאות ואוכל כמו שמורהל ציין...

הדבר הכי הכי חשוב יותר מכל הפריטים ברשימה זה רעל. מי שלא יבוא עם רעל בכמויות מסחריות- יהיה לו קשה מאוד לשרוד יום. תבואו בהרגשה שאתם הולכים לעבור ובכל יום תתנו 300%. בהדרגה הרעל יירד, ולכן, מי שהכי ירצה ביום האחרון- סיכויו טובים ...
ישן 01-06-2006, 16:48
  SOF SOF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.04
אני אוסיף משהו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מורה"ל שמתחילה ב "טיפים לגדנ"ע צלילה וגיבוש שייטת בפרט ולגיבושים בכלל."

שכתב פעם יוני מפורום מתגייסים בתפוז, משהו שנראה לי חשוב ויפה אז שמרתי אותו.
בבקשה :
*רצינות בעבודה - לא לעשות רוח ולא למשוך זמן על שטויות, לעשות נטו מה שמבקשים.

*
סיבולת גופנית -והכוונה היא לא לכושר, אלא למה שמעבר לכושר, ליכולת לסחוב כשהגוףכבר גמור.

*
ראבאק - להיות ראבאקיסט זאת התכונה הכי טובה ברוב הגיבושים, בעיקר בדברים שלא דורשים מחשבה אלא רק התגברות על כאב כמו ספרינטים בסדרי הגעה, זחילות, אלונקה סוציומטרית וכו'.

*
אדישות - לא צריך להתלהב יותר מידי ולא לזיין הרבה אתהשכל. רק לעשות מה שמבקשים. לא זריך להחזיק מהעניין מי-יודע-מה ומותר גם להכניס לזהקצת חוש הומור.

*
נחמדות - פשוט להיות בחור טוב. אם אתה בחור טוב קולטים אתזה מיד, גם אם אתה לא מכריח את עצמך לחייך ולחבק כל אחד מהקבוצה כל 5 דקות.

ועוד כמה דברים ממני, בעיקר בנוגע לגדנ"ע (כי בגיבוש נקעתי את הקרסול במסע)
1. תתחבר עם החבר'ה בצוות שלך בגדנ"ע, יכול להיות שאולי תיהיו יחד בגיבוש.
2. תעזורו שפורקים את המיכלי חמצן מהמשאית, אל תיהיו סוציומטים.
3. תיהיו אנשים טובים, תעזרו אחד לשני בלימודי תיאוריה, בצלילות וכו', לכו תדעו, אולי המדריך בגדנ"ע מעביר איזשהי חוות דעת אליכם.
4. הגדנ"ע היא כיפית, תפיקו ממנו את המיטב.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:46

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר