לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-06-2006, 17:47
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
גיבוי התמונות שלכם על מדיות אופטיות - נסיון מר.

טוב, אז ככה.
אחרי שהגעתי למצב של 64 מגה-בייט פנויים בכונן ה DATA שלי, התחלתי לצרוב את כל התמונות על DVD ולפנות מקום כדי שאוכל לעבוד על המחשב.
על הדרך כבר התחלתי פרוייקט של גיבוי כל החומר הישן שלי בהעתקים כפולים. מה שאומר שאני לוקח את ה DVD הישנים שלי מ 2004 ומייצר עוד העתקים חדשים.
חשכו עיני לגלות עד כמה המדיות האלה פשוט לא החזיקו את החומר!
עשרות קבצים פשוט לא היו קריאים ואיבדתי המון חומר בזמן שהייתי בטוח כי הגיבויים שלי, המאוחסנים בקייס מיוחד לדיסקים, כשהם בארון, מוגנים ותקינים.
אני לא יודע אם זה קשור למרפי או לאלוהים, אבל כל המדיה הבאמת קריטית שלי (סטודיו וצילומי פורטרטים) לא נפגמה, אלא בעיקר צילומים פחות חשובים כמו טיולים או סתם שטויות של אינפרא אדום.

אני יושב מאתמול כל היום על המחשב בשביל לנסות להציל כמה שיותר קבצים.

חברה', אני ממש ממליץ לכם, כבר בזמן שאתם צורבים את החומר שלכם על DVD - צרו מספר העתקים. אני חשבתי להסתפק בשניים - ניר יגיד לכם שהוא צורב שלושה העתקים לכל דיסק (והוא צורב הרבה).
הדיסקים לא יקרים היום, ושווים את התוספת של כמה שקלים בשביל שיהיה לכם העתק בטוח יותר של הצילומים שלכם.

ממליץ גם לקנות מדיות שונות, מסוגים שונים (חברות שונות), כי אחד מהם יהיה איכותי יותר ויחזיק יותר זמן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2006, 18:02
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]צר לי, באמת. יש לך מושג..."

החדר שלי לא חם בצורה קיצונית, והדיסקים שמורים בתוך תיק של דיסקים.
לא השתמשתי בדיסקים מעולם, כך שהם פשוט שכבו שם לתקופה של מעל שנה מבלי שיגעו בהם.
אין לי מושג מדוע הקבצים לא קריאים. הסתכלתי על המדיות ופיסית הן נראות בסדר גמור. לא מקולפות, לא פגומות, לא שרוטות.

כנראה שהחומר היה גרוע. לא יודע.
בכל מקרה, אלו היו דיסקים של TEAC.
קניתי עכשיו דיסקים של SilverLine, מקווה שיהיה הבדל והם ישרדו יותר.

אגב - את הצריבות על ה TEAC עשיתי במהירות x12.
את הצריבות עכשיו אני עושה במהירות x4 (בגלל שזה המקסימום של הדיסק). אולי גם לזה יש פאקטור והיה עלי לצרוב לאט יותר כדי שאורך החיים של הדיסק יגדל?.

מצ"ב תמונה של הקייס עם הדיסקים הישנים, ואת הקופסא בא אני מאחסן עכשיו את הגיבוי הנוסף.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.fresh.co.il/scripts/exif.php?file=2006/06/01/36690431.jpg]

ישן 01-06-2006, 17:56
  jecky666 jecky666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "גיבוי התמונות שלכם על מדיות אופטיות - נסיון מר."

לפי מה שידוע לי זה תלוי בעיקר במדיות הדיסקים. המדיות היקרות יותר נוטות להחזיק הרבה יותר. האמת שאחרי שנתיים זה כבר נפגם נשמע חשוד ביותר.החזרת אותם לאריזה המקורית ? או שיש לך מעין קייס כזה עם הרבה מקומות לדיסקים שמכוסים בניילון שקוף כזה? אם זה המצב. טעות
תשאיר אותם בעטיפות המקוריות מהפלסטיק. הקייסים האחרים גורמים נזק לדיסקים. כל הוצאה והכנסה. שריטות מזעריות. אבל הם מספיקות לפגום במספר קבצים בודדים.

בכל מקרה לפי מה שאני יודע המדיות הנחשבות אומרות שהדיסקים שלהם אמורים להחזיק עד 100 שנה
לא פחות מזה
ככה שאני ממליץ לבדוק את תנאי האחסון של הדיסקים שלך (כמו שמשה אמר לחות,חום ובנוסף בתוך מה הם מאוכסנים. האם יש מצב שנשרטו בקייס) מצטער לשמוע על כל החומר שאבד. אבל נסה לחשוב על העתיד וכיצד למנוע חזרה של מקרה כזה.

it has to be time to leave it all behinde
what a perfect time for me to make you mine
i know i can make everything just perfect

ישן 01-06-2006, 17:59
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "גיבוי התמונות שלכם על מדיות אופטיות - נסיון מר."

איזה באסה ... באמת מבין אותך ידידי.

אני מחזיק את התמונות שלי על שני כוננים פיזיים נפרדים במחשב וגם בגיבוי של נרו בשני עותקים (DVD של וורבטים). בקרוב מאוד אני חושב לרכוש שני כוננים חיצוניים של 250 ג"ב ולשמור את התמונות גם עליהם, כשכונן אחד נמצא בבית והכונן השני בעבודה (למקרה של גניבה, שריפה וכאלה - שלא נדע).

הנה קוריוז - לפני יומיים זרקתי מלא דיסקים ישנים שהיו מפוזרים בארון, מצאתי דיסקים משנת 99 שעדיין היו קריאים לחלוטין. היה אפילו דיסק אחד של GPT משנת 2000 שהיה בסדר גמור. למען האמת - כל הדיסקים הישנים שלי היו קריאים, לא היה אפילו אחד שהיה לא בסדר. כנראה שפעם איכות המדיות הייתה באמת גבוהה ...

ישן 01-06-2006, 18:19
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז

אני אומר תאשים את נשנש

בכל אופן תתחיל להשתמש ב-TDK
מנסיון אני אומר לך שיש לי דיסקים מלפני 5 שנים והם עדיין עובדים של TDK
אין מה לעשות צריך להתפשר המחיר בשביל איכות
כמו שלא תקנה סיגמה 70-300 שתעשה תעבודה של ה-150 שלך...
עדיף ךהשקיע קצת יותר ושהחומר שלך יחזיק.
ודרך אגב התיק שאתה משתמש בוא לא עוזר
הוא יותר חשמל סטטי כל פעם שאת מכניס ומוצי דיסקים ואף שורט אותם
אם אתה רוצה איכסון נוח וקטן שתמש הקופסאות דו צדדיות דקות
כמו אלו:
קופסאות צידפה
http://www.officedepot.co.il/(1k1cm...ID=5624&CID=100

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

ישן 02-06-2006, 00:55
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי פורש שמתחילה ב "יש לי TDK שהחזיק כבר 10 שנים,..."

כונן קשיח, כמו כל ההתקנים המכניים, יתקלקל מתישהו, זה רק שאלה של זמן. בוא נגיד שאם היצרן נותן 3 שנות אחריות להרדיסק שלו, סביר להניח שההרדיסק יעבוד לפחות 4-5 שנים (ברוב המקרים, ברור שיש סטיות לכאן ולכאן). אם תשתמש בהרדיסק לגיבוי בלבד, תשמור אותו מנותק מהמחשב ותחבר אותו רק בעת הגיבוי עצמו, סביר להניח שהוא יחזיק עוד שנתיים - שלוש, כלומר כ-6 עד 8 שנים בסה"כ. כל זה בחישוב גס כמובן.

כמו כן, סביר להניח שבעוד 6-7 שנים ייצאו התקנים אחרים - גדולים יותר בנפח וזולים יותר במחיר (וכמובן אמינים יותר לאורך זמן), ככה שאפשר יהיה להעביר את הגיבויים מההרדיסקים הישנים להתקני הגיבוי החדשים.

המלצה - ללכת על MyBook Essential series של WD, לקנות שניים כאלה ולגבות על שניהם את אותו המידע, כאשר אחד מהם נשמר בבית והשני - במקום אחר (אצל הורים, נניח או בעבודה), למקרים של גניבה או שריפה, לא עלינו.

ישן 02-06-2006, 11:13
  משתמש זכר Private Private אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
על מה אתה בכלל מדבר?!
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "כונן קשיח, כמו כל ההתקנים..."

יש לי מחשב כבר משנת 1999 עם הארקדיסק בנפח של 10GB, ישן. והוא עובד לי מצויין. אין שום בעיות איתו. המחשב הזה פעיל כבר 7 שנים ומעולם לא הייתה לי ולו בעיה אחת בהארד דיסק.
יש לי מחשב נוסף כבר 5 שנים(יותר משוכלל) וההארד דיסקים לא עושים בעיה אחת אפילו...מאיפה שמעת בכלל שההארד דיסקים נהרסים אחרי זמן מה?
אני מכיר אנשים עם הארד דיסקים יותר ישנים (בנפחים יותר קטנים כמובן) שעדיין פועלים.

ההרד דיסקים שנהרסים זה אך ורק בגלל חימום יתר של המחשב. (אנשים פשוט לא שמים מספיק מאווררים במחשב.)

הארד דיסקים לא נועדו לההרס אחרי 8 שנים. (או יותר....) אם משהו נהרס זה בגלל שאנשים לא מתחזקים את המחשב שלהם.

הדבר החכם ביותר הוא לקנות הארד דיסק בנפח גדול ולהשתמש בו.
ואם אתם ממש רוצים אז תקנו 2 הארד דיסקים ותעשו כל פעם 2 עותקים של החומרים שלהם.
ישן 02-06-2006, 11:59
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי גודלן-ארז שמתחילה ב "חביבי אני מתעסק עם מחשבים..."

האמת שבתקופה שאני שירתתי בסדיר, הצבא עשה שטות ובגלל הנחיות ביטחון שדה, כל הדיסקים היו במגירות (כונן נשלף) בשביל שבסוף יום העבודה, יוכלו לנתק את הדיסק ולשים בכספת (לצד הנשקים).
אבל בגלל שרוב החיילים לא מבינים במחשבים, הם התייחסו לדיסקים בצורה נוראית והם היו נהרסים ממש מהר.
היום צה"ל למד כי עדיף שהדיסקים ישארו בתוך המחשב עצמו, ועדיף כבר להכניס את כל המחשב לכספת

בכל מקרה, יש לי אוסף דיסקים תקולים בחדר. יש לי עשרות דיסקים החל מ 40 מגה וכלה בעשרות ג'יגות. לא יודע אם זה ממש נורמלי לאסוף דיסקים תקולים, אבל זו הוכחה לכל מי שלא מאמין שדיסקים נדפקים (ונדפקים בכמויות)

ישן 02-06-2006, 01:09
צלמית המשתמש של Narxx

חברים עידכון!

אז ככה, אני עובר בין כל מדיות ה DVD שלי בשביל לייצר העתקים נוספים שלהם ושמתי לב שמתאריך מסויים, כל המדיות שלי קריאות לחלוטין. בלי בעיות ולו אפילו קובץ אחד לא קריא.
לדעתי, פעם צרבתי על מהירות איטית (נניח x8) ובהמשך צרבתי על המהירות המקסימלית x12.

האם לדעתכם זה יכול להיות הגורם לבעיתיות במדיה שלי?
בכל מקרה, עכשיו אני צורב את הכל במהירות x4 על דיסקים של SilverLine, שאתם המלצתם לי להתרחק מהם (אבל מה לעשות, כבר קניתי.. .אז לא אשתמש?).
מקווה לטוב.

ברגע שיצאו המדיות החדשות של ה 50GB, יהיה לי יותר קל לגבות את כל החומר שלי.
אז שמחתי לשמוע את דעותיכם בנושא, ועזרתם לי הרבה. לפחות עכשיו אני יודע איזה דיסקים כדאי לי לקנות, ואילו לא. ואני גם יודע לצרוב במהירות נמוכה, אפילו שזה לוקח עוד 10 דקות לדיסק.

לילה טוב כולם, מקווה שתלמדו מהטעויות שלי

ישן 02-06-2006, 01:13
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "חברים עידכון! אז ככה, אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
חברים עידכון!

אז ככה, אני עובר בין כל מדיות ה DVD שלי בשביל לייצר העתקים נוספים שלהם ושמתי לב שמתאריך מסויים, כל המדיות שלי קריאות לחלוטין. בלי בעיות ולו אפילו קובץ אחד לא קריא.
לדעתי, פעם צרבתי על מהירות איטית (נניח x8) ובהמשך צרבתי על המהירות המקסימלית x12.

האם לדעתכם זה יכול להיות הגורם לבעיתיות במדיה שלי?

גם זה קורה בכוננים הישנים
למשל היה לי דיסר שרק הצורב שלי יכל לקרוא... יכול להיות כי הצורב משתמש בליזר יותר חזק מכוננים רגילים.
דרך אגב יש מקומות שמשחזרים מדיות אבל הם ממש ממש לא זולים

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:29

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר