לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2006, 12:06
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Noammmm1 שמתחילה ב "שפצו"ר פנס לנשק - למבינים בלבד!!"

אם החתימו אותך על פנס, אמורים להחתים אותך על מסילה למתפסים/מתאם לכוונת/קובייה וכו'. אם לא, אין לך איך לשים את הפנס. הכי חשוב שלא תחבר אותו בגומי הפעלה לנשק או עוד יותר גרוע (וכבר ראיתי כאלה) תדביק אותו באיזו לנשק (או המקרה הכי חמור, טירון שלקח פנס קטן כזה שנראה כמו צדפה קטנה שמדליקים אותו בלחיצה, הדביק אותו בסלוטייפ מתחת לקנה של m16 ארוך(!!).)

אם השאלה מתקשרת לאם כבר יש לך פנס ומסילה איך לשפצר אותו מבחינה מבצעית, אז אתה צריך לתפור כיסוי שחור ומסביבו לשים חומר קשיח יותר כדי לכסות את החלק המאיר בפנס - משהו כמו פקק. כדי שאם תדליק את הפנס בטעות כשחשוך לא תחשוף את עצמך. תחבר את הכיסוי עם מיתר עבה משני הצדדים לצד האחורי של הפנס, כדי שהכיסוי לא יירד בטעות. בנוסף לזה תשפצר את הפנס למתפס באמצעות מיתר שתחבר אותו בלולאה לולאה לתוכי על המתפסים כדי שאם תיפול והפנס/המתאם שלו יישברו, הפנס לא יפול וישאר מחובר לנשק.

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2006, 12:19

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "אתם כותבים שטויות... "אם לא החתימו אותך אז אל תשים""

זה לא מבצעי בעליל לחבר פנס לנשק בעזרת גומי הפעלה!! (או ב"אילתורים" כמו שאתה אומר)
יש תקציב או אין תקציב. זה מצ'וקמק רצח לעשות את זה. יש תו"ל שאומר איך לחבר פנס לנשק. ואם לצבא אין כסף למתאם. אז שיאלץ להתמודד עם חיל שיש לו פנס ולא משתמש בו.
והכי חשוב, יש 2 דרכים לקבל פנס מהיחידה - 1. הקצאות שיש ליחידה. 2. תרומות. זה לא נכלל בקטגוריה של "הצבא" זה היחידה הספציפית זה לא שיש אלף פנסים בצה"ל ומחלקים אותם בין אנשים. ליחידה מסויימת יש כמות של פנסים וכמות של מתאמים שבד"כ הכמות זהה. אם החתימו אותו על פנס בלי מסילה כנראה שמישהו לפניו שבר את המסילה, או איבד אותה.

איך אתה מציע לחבר משהו כמו פנס לנשק, או סתם דוגמא ידית הסתערות, אם אין מתאם?!

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 02-06-2006, 12:31
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
כתבתי כבר שפנס אפשר לחבר עם גומי הפעלה
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "זה לא מבצעי בעליל לחבר פנס..."

ואתה אומר שזה לא מבצעי ומצוקמק, אבל אנשים במילואים נלחמים עם זה יופי וזה שיש תו"ל זה יפה וטוב אבל אף תו"ל לא אומר לי שאני צריך לסכן את החיים שלי ולהיצמד לתו"ל כי לצה"ל אין כסף... ותתפלא אבל להמון גדודים אין הקצאות ואני אומר שוב אם הוא מוצא את הפנס כמשהו שיכול לעזור לו בתפקיד שלו ולא למטרת וואסח אז אין שום פגם בזה שישתמש בו מצדי שיקח איזה מאג לייט מהשוק וישפצר אותו לנשק אם זה יכול להציל חיים אז למה לא? כי יש תו"ל?! כי זה נראה לא טוב?!
תשאל פה אנשים שעושים מילואים עם איזה ציוד הם צריכים להתמודד אם אתה לא מאלתר אז אתה ברווז מת
ישן 02-06-2006, 12:58

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "אגב לא הייתי שולל גם לקנות בריקושט למרות שאני סולד מהם"

1. איך להיות בעל פנס על הנשק יציל חיים?! יחידות/מילואימניקים שמתעסקים בלש"ב, תעמין לי שיש להם פנס אם הם צריכים! הוואסח זה לשים פנס עם גומי הפעלה על הנשק. זה רק מדגיש שאתה ביחידה שלא באמת צריכה פנסים, אם כן היא תדאג למסילה.
2. מה נתפסת לקטע הזה של הקרמי... ? אתה יודע שיש יחידות שלא שמות קרמונים בכוונה כי זה כביכול פוגע להם בכושר התנועה ובמהירות התגובה לאירוע, אבל זה נושא אחר. אני לא מאמין שיש אדם שמשרת בשטחים במקומות שחובה לשים קרמי ולא שם כי פשוט אין לצה"ל תקציב.

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 02-06-2006, 14:14

תקשיב אין תקציב זה לא סוד תקרא מה היה בציר המתפללים ולמה למח"ט חברון לא היה שכפ"ץ
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "יש מקומות בשטחים שלא מחייבים..."

חברון עד כמה שידוע לי זה מקום די מסוכן...
במיוחד באותה תקופה

תראה באיזה ציוד משתמשים המילואימניקים נותנים להם ארוכים בזמן שאנשי מנהלה בסדיר הולכים עם קצר זה עניין של תקציב וסדר עדיפויות דפוק של הצבא

אז אם אין ואי אפשר להשיג מהצבא עדיף לאלתר... אחרת אם תצתרך פנס\קרמי\ציוד מחמם ולא יהיה לך בגלל שזה "לא נראה לצבא שאתה צריך" מישהו מאלה שקבעו שאתה לא צריך יבוא להציל אותך..?

נראה לך שלמישהו בכלל אכפת אם עוד חייל ימות?! מצד אחד מקצצים במיגון של הלוחמים עוצרים פרוייקטים להגנת אזרחי ישראל וחיילי ישראל ומצד שני בונים לך בקרייה מבנים שלא היו מביישים מפעל היי טק מה קרה יש פתאום כסף?!
ישן 02-06-2006, 15:05

איך מחליטים איזה יחידות צריכות את זה..? מה צוות בגדודים לא עושים מעצרים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "אוקי, תקשיב, יש משהו שמה שאתה..."

זה שליחידות המובחרות יש את זה בשפע זה בגלל הקצאות אבל בגדודים לא לכולם יש במיוחד בחטיבות ובחילות הפחות נחשקים והפחות מתוקצבים וגם הם עושים מעצרים ונכנסים לבתים בלילה אזאו שמאלתרים או שנכנסים בלי

ואני בכל לא אתחיל לדבר על מערך המילואים ששמה לוחמים בסיירות הולכים עם ארוכים ולא מקבלים ציוד כמעט ובתכל'ס אלה היחידות שיכריעו את המלחמה הבאה כי המערך הסדיר עם כל הכבוד הוא כוח מינורי יחסית למערך המילואים שעלו נשען צה"ל

נערך לאחרונה ע"י שולה מוקשים בתאריך 02-06-2006 בשעה 15:07.
ישן 02-06-2006, 22:55
  Yehuda Yehuda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.03
טוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Noammmm1 שמתחילה ב "שפצו"ר פנס לנשק - למבינים בלבד!!"

קראתי כאן את כל התגובות וברצוני לפשט את הנושא.

פנס בצבא בד"כ מגיע עם מסילה או מתאם כלשהו להרכבה.
לשים פנס עם איזולירבנד או גומי הפעלה זה שיא הצ'יקמוק וחוסר מקצועיות(וכן עדיף להשקיע כמה עשרות שקלים ולקנות מריקושט הגנבים-בני גנבים האלה מאשר ללכת ככה).

היחידים שצריכים פנסים על הנשק אלה חי"רניקים שנמצאים בחוליית סריקה בזמן מעצר ואולי גם חוד הכוח (מפק"צ, קלע חוד, נגב חוד, קשר, נווט, פורץ וכו').
לכל השאר אין צורך ממשי בפנס על הנשק, למרות שזה תמיד טוב ונחמד ומגניב שיש לכם.

מתוך נסיון של שנתיים וחצי בצבא, ושנה וקצת כלוחם בשטח אני אומר לכם שהשימוש היחיד שהשתמשתי אי פעם בפנס על הנשק זה בתוך בית במעצר ולא בשום סיטואציה אחרת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:50

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר