לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2006, 10:20
  זוהרת זוהרת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.03.06
אני ממש לא בדיעה הזו ביחס לכל האומות ויש לי הרגשה שגם אתה לא
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מדוע את מסתפקת באומה הערבית כל אומות העולם היו חוגגות במפלתנו"

ה"שלום" המיוחל הזה עליו אתה מדבר הוא בהחלט מצב עדיף על לוחמה בלתי פוסקת , אבל הוא רחוק מאד מהמונח "שלום" במושגים שאתה ואני מתכוונים אליו ושוב, כמו שטענתי למעלה, זה נובע מהגישה הרווחת בעם באותן מדינות וצדקו אלו שאמרו (בנוסח דומה פחות או יותר) " שלום עושים עם העם ולא עם ממשלות".

יש לנו בעייה קשה מאד עם האיסלם על כל גווניו וכל עוד בעייה זו קיימת לא יהיה שלום אמיתי ואין הכוונה שלי דווקא לשלום בסגון שוויץ-לוכסמבורג אלא לשלום שיאפשר לקובעי המדיניות שלנו שלא להניח על מגש השיקולים שלהם את האופציה של עימות מזויין עם אותה מדינה, שלום שיאפשר לך לפתוח עתון מבלי לקרוא על קריאות להשמדתך מקרב האוכלוסיה האקדמית באותה מדינה עמה יש לך הסכם שלום , לנפוש במלון מבלי שיפלו על ראשך קטיושות שנורו מאותה מדינה (בהחלט דוגמא מוקצנת) ואפילו לשקול שלא בבדיחות הדעת נסיעה עם משפחתך לאותה מדינה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2006, 10:57
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
עבורי השלום איננו רומן מלא אהבה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי זוהרת שמתחילה ב "אני ממש לא בדיעה הזו ביחס לכל האומות ויש לי הרגשה שגם אתה לא"

השלום הוא מצב, כפי שהגדרת, שאין יורים ואין רוצחים ואין מחבלים שמקורם מעבר לגבולות המדינה.

אין זה הכרחי ל"אכול חומוס בדמשק" ו/או אולי (נכון להיום) בטהרן.

גם במצב של שלום עם סביבתנו הקרובה יותר והקרובה פחות, יהיה צורך בהתייחסות של כבדהו וחשדהו ותמיד יש להתכונן להפתעות. אבל ברור שהנטל הבטחוני יקטן (והוא קטן בהרבה בעקבות השלום עם מצרים, הסכמי הפסקת האש עם סוריה ואפילו בעקבות יציאתנו מלבנון ואני מאמין שבמשך הזמן גם ההתנתקות תניב את פרותיה החיוביים) ומספר ההרוגים בגבולות השלום פחת והגיע לאפס.

למען "תחזוקת" השלום חשובים גם קשרים כלכליים, תרבותיים ותיירותיים. כאשר הם קיימים ה"כבדהו" גובר על ה"חשדיהו" - זה מאד חשוב אבל אפשר גם בלעדיהם. מה שקובע הוא אפס הרוגים שמביא ועוד יביא השלום ו/או הסדר בהסכם כל שהוא.
ישן 02-06-2006, 16:11
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
בעצם, מה שאתה רוצה הוא הפסקת אש
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "עבורי השלום איננו רומן מלא אהבה"

לא שלום. שלום הוא יחסי שכנות תקינים והעדר שנאה. מה שאתה מתאר הוא המשך השינאה, פשוט תוך המנעות מנסיונות נעיצת סכין בגבנו (כשלאחריה הם דורשים בחזרה את הסכין כדי להתפייס איתנו וחוזר חלילה). מוזר, מדינות אירופה מעולם לא ניסו לכבוש את מדינת ישראל ולהשמיד את כל יושביה היהודים אולם זה מה ששכנינו מתכננים בעבורנו זה מאה שנים ויותר. התקווה לשינוי נעוצה בירח. כלומר, אין סיכוי לשינוי. כל מה שאנו יכולים לקוות לו באזורנו הוא הפסקת אש. אבל כדי שהצד השני ירצה הפסקת אש עליו להבין כי בשיטותיו הנוכחיות לא ישיג דבר. אפילו את זה לא הצלחנו לעשות, בבריחתנו המבוהלת תחת אש, שלא קידמה את הלגיטימציה שלנו אפילו מ"מ אחד ורק הביאה עלינו שלטון פלסטיני שקורא במפורש להשמדת ישראל (כך שבעצם, הלגיטימיות שלנו פחתה).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:13

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר