לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-06-2006, 22:31
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
שאלה בקשר לחינוך

שלום חברים
לאחרונה יצא לי לחשוב (מחשבות של אב צעיר )גם בעקבות מיקרים שקרו וקראתי בעיתונים כמו לדוגמא על טיול כיתתי שבוטל ושהחזירו אותו כי התלמידים שם השתכרו והשחיתו דברים או על בחורים ונוער שיוצאים לדיסקוטק בסוף שבוע ומישהו במקרה הטוב רק נדקר ונפצע במועדון כל שהוא ובמקרה הרע נרצח וגם בכלל מחשבות כלליות על גידול ילדים
ולמרות שהנושא עדיין רחוק ממני (למרות שהלימוד מתחיל עכשיו), סיקרן אותי לדעת (ויש פה לא מעט נוער)איך לדעתכם חינכו אותכם האם חונכתם טוב או לא טוב האם הייתם משפרים משהו ואילו עצות הייתם נותנים להורים ולמבוגרים

אני יודע שחלקכם רק בתחילת הבגרות אך אני בטוח שיש לכם כבר דעה לגבי זה
אשמח לשמוע את דעתכם
ושוב חג שבועות שמח למרות שהוא כמעט מאחורינו

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2006, 23:51
  slipkorn slipkorn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.04
הייתי שמח לענות לך על זה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי charm שמתחילה ב "שאלה בקשר לחינוך"

אני ילד בן 17 וחצי וההורים שלי עדיין מחליטים לי אם אני יוצא או לא, לאן מותר לי לצאת ולאן לא.
ככה זה צריך להיות, אני חושב שבלי המשמעת הבסיסית הזאת זאת תהיה בעייה.
אני חושב שהבעייה של הרבה הורים היום היא שאין להם כוח להיתווכח ולהעניש ולטפל בילדים שלהם כמו שצריך ואת התוצאות רואים בעיתונים... אני לא עישנתי,לא נגעתי בנרגילה,לא בסמים,ולא בסיגריות... כלום... אלכוהל? שותה קלות לפעמים כמו כל בנאדם רגיל, סתם כמה כוסיות אולי לטיפה מצב רוח... בחיים לא יותר מזה...
למה כל זה? כי ההורים שלי לא וויתרו לי וחינכו אותי להתרחק מהדברים האלה ויש לי המון חברים שכן מעשנים ובקטע אבל אני לא... אם יש משהו שאתה רוצה להעביר לילד שלך אל תוותר לו... ותעניש אותו כשהוא עושה טעויות... במיוחד אם הוא לא מקשיב לך... תעניש אותו עונשים חמורים על חוסר משמעת... אבל גם תסביר לו תמיד למה אסור לעשות ככה וככה... כדי שהוא גם בעצם יפתח הגיון נכון משל עצמו.
אני חושב שגם עיקרון חשוב שהורים בד"כ מפספסים זה כבוד לכלל... אני רואה הרבה אנשים בבצפר שלי שלא שמים זין על המורים,מתחצפים אליהם, מדברים בטון מזלזל ובשפה בוטה... כל החוסר כבוד והזלזול הזה מעצב טוב מאוד את החברה הישראלית... תיראו את הנוער בגרמניה או באנגלייה... ניראה לכם שילדים שם מעזים בכלל לדבר ככה אל המורים שלהם? אם כן הם מוענשים בחומרה.. בבתי ספר שם יש הרבה משמעת זה נכון, אבל לאזרחים שם יש ערכים וחוקי ברזל של משמעת שהם מעבירים לילדים שלהם... להורים פה אין את זה ברובם וכל החיפוף הזה בחינוך חוזר כמו בומרנג לפנים...
אני אבל חושב אם אתה מגיע ליחסים כאלה עם הילד שלך שהוא מכבד אותך ואתה אותו והוא מקשיב למה שאתה אומר ומבין מדוע זה בעצם לטובתו, אתה צריך לפתח יחסים של אמונה בילד אחריי כמה זמן ולהאמין שהוא כבר יודע מה שצריך ולא להיצמד אליו תמיד ובעצם לתת לו את החופש שלו אחריי שנתת לו את כל הכלים להתמודד עם מה שעומד בפניו...
יש לי חבר שהתחיל לעשן נרגילה, ההורים שלו גילו, לא עשו כלום, התחיל לעשן סיגריות, ההורים שלו לא עשו כלום, התחיל לעשן סמים, ההורים שלו לא עשו כלום, הם רק העבירו אותו לבצפר אחר אבל זה אולי בגלל שהיו לו ציונים נמוכים... איש טוב... בנאדם חכם ונחמד... רק שהוא הולך עם הזרם... במקום ההורים שלו כשהיתי מגלה על הנרגילה הייתי מרתק אותו לחודש לפחות... או עושה משהו כדי לגרום לו להתרחק מזה... אם הוא היה ממשיך להדרדר הייתי לוקח אותו למקום שיעזור לו להיגמל ולהיתרחק מהדברים האלה... או לפסיכולוג אולי... אסור להיכנע ולתת לבנאדם לרדת ככה.... אסור..
טוב זה מה שאני חושב בנושא, מקווה שאולי עזרתי במשהו.
ישן 03-06-2006, 00:08
צלמית המשתמש של Block
  Block Block אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.05

אני בן 17 ולצערי גם לי נכנסו המחשבות האלה לראש.
אני יכול לומר לך באמת שההורים שלי חינכו אותי להיות בנאדם טוב שמודע לכך שצריך להשכיל ולא רק בתחום האקדמי כדי להתקדם בחיים הבעיה שבחינוך הזה נעשו גם לא מעט טעויות שלמזלי הבנתי אותם לבד ועכשיו אני מנסה להשתנות וזה לא קל.
אני לא יכול להאשים אף אחד כי בסך הכל לחנך זה לא קל וכל אחד בוחר בדרך הנראת לו נכונה אבל למדתי מהטעויות של ההורים שלי וסימנתי לעצמי שאני לא אעשה אותם. קל לדבר נכון אבל זה משהו שאני חייב לעמוד עליו כדי שהילדים שלי לא יעברו דברים שאני עברתי.

חוץ מזה האופי של הילד גם תלוי אין מה לעשות ואם זה אופי קשה צריך להשקיע יותר. בעיקרון המקרים שאתה הבאת של אלימות זה בגלל חוסר חינוך ולא תמיד בגלל שלא רוצים אלא כי אי אפשר וחבל אבל זה חלק מהחיים והדברים האלה קיימים גם כדי שנדע להתמודד איתם ולהיות חזקים יותר.

מניסיון אני יכול להגיד שגורם בחינוך זה הסביבה. תמיד לא רוצים להיראות כמישהו שנותן יותר מדי או שמקשה יותר מדי כדי לעשות רושם והמחסום הזה קשה. לדעתי אם עוברים אותו אז אנחנו על הדרך הנכונה.
ישן 03-06-2006, 22:05
צלמית המשתמש של מטטרון
  מטטרון מטטרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.06

הורות זה אחד התפקידים הקשים, המסובכים ביותר, אם לא הכי, שאנו נוטלים על עצמנו במהלך החיים.

תינוק מתחיל את ראשית דרכו כחסר אונים, לוח חלק, דבר זה יוצר תלות מוחלטת בהוריו- האנשים אשר מספקים לו את הצרכים שלו. בניגוד למה שרוב האנשים חושבים, תינוקות קולטים כל תחושה, מבט, הרגשה, תחושה, לא תמיד הם יכולים לזהות או לפרוש נכונה את התחושה, אך הם קולטים אותה. הקשר ביניהם ובים ההורים שלהם ממלא את כל עולמם, מתוך מה שהם קולטים ממנו הם בונים ומסיקים מסקנות על החיים. לאחר מכן, הם בונים לעצמם מערכת השערות שנבנות ע"י חוויות משמעותיות, כאלה שמטביעות את חותמן. המסקנות הן חיוביות ושליליות, ההבדלה האינדיווידואלית בין טוב ורע, מה כן עדיף לי לעשות ומה לא.

אנשים מטפחים את הציפיות שלהם כהורים יתר על מידה. הרי אם אתה קם בפעם ה-6 לילדה שלך בלילה, אתה חש את האהבה ההורית הזאת? לא, אתה רק מתחנן שתפסיק להעיר אותך משנתך (לגיטימי).

במשפחה, צריך למצוא את האמצע, ללמוד כיצד לבנות יחסים המבוססים על שוויון וכבוד.

אני חושב שבכדי להיות הורה 'יעיל ונכון' כדאי לקבוע מראש את מרות החינוך, דרכי בדיקתם, ערכים ועקרונות. מניסיון, אני חושב שרוב ההורים מעמידים את הציוד כמטרה עליונה, למשל, אם אתה רוצה שהילד שלך יצליח ויצטיין במשהו מסויים, כדי להגיע למטרה זו ההורה יכול לבחור בדרך של לחץ, עונש, תגמול, והדרך הזאת הגיונית כל עוד היא לא גורמת לחץ נפשי או פיזי לילד. העידוד, זה לא תמריץ. עידוד הינו פועל רק אם הוא מכוון להעלאת ערך האדם בעיני עצמו.

הילד צריך לדעת לבחון את דרכו, להיות נאמן לערכיו ולעקרונותיו, ללמוד משגיאותיו ומשגשוגיו, ההורה צריך להיות באופק, וביחד להפוך כל כשלון לצמיחה, למצוא בכל משבר הזדמנות לעידוד וקבלה. הורים הם גורם ערך בחיים של הילד, אך מה שחשוב לזכור שהם רק חלק. ניתן לכוון את הילדים ואף צריך, ניתן להדריך אותם, אבל לא לשלוט בחייהם שליטה בלעדית.

כל אדם בוחר לו את דרכו ואת האמת שלו.

הוריי הנחילו בי דרך ואני רוצה להאמין שאני הולך בדרכם, או לפחות בדרך בה הם ציפו ממני.

אני חושב שטעמתי בחיים מהטוב והרע, על שגיאות משלמים ועל הצלחות מרגישים סיפוק. את הצלחותיי אני משקף לזכות הוריי, את שגיאותיי משקף לעצמי.

בסופו של דבר, כל מעשה אשר אעשה, לטוב ולרע, מושרש ע"י הוריי, החינוך שלהם, הערכים שלהם והמורשת שלהם.
ישן 29-06-2006, 12:39
  ספיר :-) ספיר :-) אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
חינוך לעבודה ולעזרה, ויחס טוב בין האחים.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי charm שמתחילה ב "תודה על העצות ואשמח לשמוע עוד עצות מכולכם :)"

בס"ד

היי, מזל טובבבבבב
בן או בת?!

בקשר לחינוך- אני מניחה שתביאו עוד ילדים לעולם ולכן כדאי לכם לחשוב כבר עכשיו על החינוך שתרצו לתת ועל הבית וחוקיו.
אני לא זוכרת מה היה בילדות שלי, אבל עכשיו במרומי גיל ה17 עם קשר מצויין בין האחים, ובייביסיטר בכמה וכמה משפחות אני חושבת שאני כן יכולה להעביר קצת ביקורת על החינוך של ההורים.
אני עושה לבנות מקסימות עם קשרים מעולים ובלי קנאה בהפרש של שנה- שנה וחצי בניהן, אבל מפונקות.
על זוג תאומים מקסימים בכיתה ג'- אחד עם בעיה רפואית . התאום השני מאוד עוזר, ובוגר ועצמאי, השני- בעל הנכות קצת יותר מפונק. אבל הקשר בינהם מצויין
אך גם על בנות שכל הזמן רבות, מקנאות אחת בשניה, מאוד שובבות ואנרגטיות- ולא תמיד מנצלות את האנרגיות לדברים נכונים. המשמעת הקשר עם ההורים מתנהל בעיקר בכעסים ואיומים.
ועוד כל מיני משפחות...

עוד ערך חשוב- עזרה ועבודה
כבר מגיל קטן למד את הנולד לעזור, אפילו שלך זה מפריע, מבחינתו זה עוזר. תן לו לעזור בעבודות הבית, לסדר קצת אחריו ואת הסביבה.
אצלנו כולם תמיד עזרו- מי יותר ומי פחות. כל אחד לפי יכולתו.
אפילו אם אחי הקטן לא ידע לשטוף כלים טוב, והוא רצה היו נותנים לו לשטוף, ואח"כ מקסימום עוברים אחריו על הכלים.
לחלק סכו"ם לארוחה, להעביר דברים ממקום למקום
- כמובן שככל שהם גדלים התפקידים משתכללים :-)
לדעתי זה חשוב מאוד, ועכשיו כשכולנו גדולים גם אנחנו יכולים לעזור בבית.

לאמא תמיד היה חשוב לא להשוות בין האחים, לא לעשות חשבונות. (מי קיבל יותר מי פחות, מי לא עזר היום ומי עשה מה...) ולדעתי זה בריא וחשוב.

בהצלחה :-)
ישן 26-06-2006, 23:53
צלמית המשתמש של wolfwolf89
  wolfwolf89 wolfwolf89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.05

הדבר הכי הכי חשוב, זה שההורים שלי לימדו אותי לכבד אותם.
אני רואה את חברים שלי מדברים בזילזול, בחוסר הערכה להורים שלהם, ואני בשוק מזה..
גם האלו החכמים והמצליחים בלימודים, לא כאלו מושלמים ביחס להורים שלהם.

איך זה עבד אצלי? מגיל 0 כל פעם שרק העזתי להגיד מילה לא יפה להורים שלי, אבא שלי נזף בי קשות על כך. ועכשיו, אני לא אומר אפילו רבע מילה רעה על ההורים שלי גם לא מאחורי הגב שלהם.

יתרה מזאת, ההורים שלי הצליחו למצוא את האיזון העדין בין החופש שהם נתנו לי לבין מה שאסור לי, ככה שתמיד ידעתי לבקש מה אני רוצה לעשות, וידעתי שהם יסכימו, כי זה לא היה דברים קיצוניים מדי שרציתי לעשות, ועכשיו, שאני בגיל 17, אני יכול לעשות הכל, ואני יודע שהם ייתנו לי לעשות מה שבא לי מתי שבא לי, כי כל השנים לא עשיתי להם צרות. (ואני מדבר איתכם על זה שהם נתנו לי לנסוע לחברה שהם לא שמעו עליה במרחק של שעתיים מהבית, ולישון שם, בגיל 16...).

אם אתה מנסה להסתכל על עונשים, אני בחיים שלי לא קיבלתי עונש מההורים שלי, רק אולי פעמים ספורות, וגם זה העונש דהה לו ולא באמת התבצע. מה שעשה את העבודה טוב אצלי זה היו פשוט נזיפות, ומראית האכזבה מההורים במקרים שהיו מגיעים לי, וככה למדתי הרבה יותר טוב את הלקח..
זה גם היה כתוב בהארי פוטר חחחחח, שלהארי לא היה אכפת מהעונשים שקיבל, אלא יותר מכל, שדמבלדור (דמות אב כביכול..) הראה שהוא מאוכזב ממנו.... זה היה בעל המשמעות הכי חזקה.
ככה ההורה לא יוצא רע בלי עונשים, אבל משאיר חותם נפשי בילד על המעשה שלו..

ואני חופר על הרבה דברים שהמילים פשוט זורמות להן..
אבל זה עלה לי לראש אחרי שאמרתי לאמא שלי לפני חודש בערך ככה: "את יודעת, רוב הילדים אומרים שהם רוצים לחנך את הילדים שיהיו להם אחרת מההורים שלהם, אבל אני הייתי רוצה לחנך את הילד שלי בדיוק כמו שחינכתם אותי..."
ישן 27-06-2006, 14:21
צלמית המשתמש של tallula
  tallula tallula אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.05.06
לדעתי....

הכי חשוב (או אולי כמעט הכי חשוב) בחינוך זה דוגמא אישית של ההורה.
לדוגמא: אם הורה יחנך את ילדו בצורה הטובה ביותר אך בעצמו יעשה ההפך - כל החינוך שהושע בילד לא שווה הרבה. אם הורה מעשן יחנך את הילד שלו שזה דבר לא בריא ולא טוב וכו' אבל בכל זאת הילד רואה את ההורה שלו מעשן כל החינוך שההורה השקיע בלמנוע מילדו לעשן לא שווה הרבה.

בנוסף אני חושבת שעוד דבר חשוב הוא כבוד הדדי בין שני ההורים (שזה גם קשור לדוגמא אישית). אם האב מזלזל באמא או להפך - הילד יגדל בהרגשה שזה דבר רגיל ושמותר לעשות זאת. אם הילד יראה שההורים מכבדים אחד את השני - זה מה שהוא ילמד.
ועוד דבר שקשור לזה בקשר ישיר זה ביטול ההורה השני - אם אבא אומר לילד לא והאמא אומרת כן ולהפך - גורם לילד להבין שיש הורה טוב והורה רע.

אלו דברים מאוד חשובים לדעתי שחשוב מאוד ליישם בחינוך הילדים.
(וגם אני בתור אמא צעירה מאוד משתדלת ליישם)

ישן 28-06-2006, 19:31
צלמית המשתמש של Gwenhwyfar
  Gwenhwyfar Gwenhwyfar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.05.03
שלח הודעה דרך MSN אל Gwenhwyfar
טלולה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי tallula שמתחילה ב "לדעתי...."

בתור הורה צעירה אני חושבת שעליך להוסיף (וזוהי מנטרה של אמי) שההורים תמיד למדים ותמיד יעשו טעויות בדרך .
כיום אמנם יש בתי ספר שמקנים להורים כלים לחינוך, אך לא כל הורה נחשף לכך ואולי טוב שכך - לחנך תוך "ניסוי וטעייה" .

לכן זו פנייה אל ההורים ואל הילדים כאחד - ההורים שלנו אינם מושלמים, לעיתים לא נסכים עם דעתם והנורמות שהם מנסים להשריש בנו, אך עלינו להתייחס אליהם בכבוד, גם אם אין אנו מסכימים עם גישתם .
(ואני לא אומרת להדחיק את הכעס שלעיתים אנו מרגישים - להפך, להוציא את שעל ליבנו, אך בצורה יפה, מתורבתת ושתהא מובנת, רק כך נוכל להגיע להסכמה משותפת ובאם לא - לפחות נדע כי ניסינו בצורה יפה) .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Gwenhwyfar בתאריך 28-06-2006 בשעה 19:40.
ישן 05-07-2006, 16:18
  Soulful Soulful אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.04
אמממ אני אולי בן 17 אבל כבר גיבשתי עמדה לגבי הנושא :)

ההורים שלי גם חינכו אותי די טוב אני חושב... ככה אני לפחות רואה חינוך טוב:
1. תעודד את הילדים ליצירתיות, תתן להם לשמוע איזה סוג מוזיקה שהם רוצים ותנסה לפתח להם תחביבים ע"י רישום לחוגים וכ'ו.
2. אל תגביל אותם מבחינת כסף (עד כמה שאפשר). אבל שלא יראו הכל כמובן מאילו, תן להם לעבוד טיפה בשביל כף ככה הם יעריכו את מה שיש להם ויהיה להם ערך לכסף, אבל ברגע שאתה מחליט שמגיע להם פינוק אז רק את הטוב ביותר ככה הם ילמדו שמעשים טובים גוררים גמול טוב.
3. לא להעליב את הילד- זה יכול לגרום בעתיד לרגשי נחיתות ולביטחון עצמי נמוך. להפך תשבח אותו ותחמיא לו.
4. תראה לילד שכשהוא אומר את האמת רק טוב יוצא לו מזה וכשהוא משקר הוא נענש. ככה הוא ילמד לא לשקר. אם הוא עושה משהו והוא בא לספר לך על זה ואתה רואה שהוא באמת באמת מצטער על המעשה אין צורך בעונש, הייסורי מצפון של הילד הם עונש מספיק.
5. תלמד אותו דברים חדשים, תרחיב את האופקים שלו כך שיהיו לו הרבה תחומי עיניין.
6. תראה לו שהוא יכול לפנות אליך בכל עניין גם בתור חבר ולא רק בתור אב ומחנך.
7. אל תנסה תמיד להיות הבוגר והאחראי, ילד צריך גם אוזן קשבת לפעמים, תנסה באמת להבין אותו.
8. אם אתה משחק איתו בידיים (הולכים מכות חח) תראה לו איפה הוא עובר את הגבול. אני דווקא די תומך בעניין הידיים חח אני יודע שאני ואבא שלי הולכים מכות לפעמים חח זה טוב ככה למדתי גם להגן על עצמי... (כמובן אל תכאיב לו)
9. תחבק אותו לפעמים תראה לו אהבה (מתבטא גם בעיניין המכות- מגע זה ביטוי של אהבה חח) כדי שהוא לא יגדל להיות ילד חסר רגש, שהוא ידע לבטא את הרגשות שלו יותר טוב ולא יסגר רגשית.
10. תתן דוגמא אישית. אם לו אסור לעשות משהו גם לך אסור. כמו שנקרא באזרחות- "שוויון בפני החוק"
11. דבר איתו על הכל, גם על דברים מביכים, עדיף שהוא ילמד ממך על סקס\סמים\אלכוהול מאשר שהוא ילמד מניסיון כושל.
12. "דרך ארץ קודמת לתורה" למד אותו שהערכים והיחס האנושי הם מעל הכל.
13. למד אותו שלימודים הם דבר חשוב אבל זה לא כל החיים. אם הוא נכשל, לא נורא תמיד יש הזדמנות לשפר ולתקן. אל תתן לו יחס רע בכלל כישלון. תנסה לשפר את הרגשתו.
14. לא משנה מה יקרה, תמיד תגבה אותו. אל תשפיל אותו בפני אנשים אחרים בכך שתצודד בצד השני. כשתגיע הבייתה תוכל לנזוף בו.
15.תעמיד בפניו חוקים ברורים שאין לעבור עליהם... כמו אל תגנוב אל תשקר אל תרצח... שהם דברים שלא נסלחים וכמה שהוא יבקש סליחה הוא יענש.
16. אני הייתי מלמד את הילד שלי שפה נוספת (אנגלית כמובן) בתור שפת אם. זה יכול רק להועיל. אבל לימוד שפה שניה כשפת אם זה תהליך די קשה כי אתה לא רוצה שהילד יתחיל לדבר חצי עברית חצי אנגלית. אז בשביל זה תצטרך להתייעץ עם אנשים יותר מבינים בתחום.
17. אמון- מילת מפתח. אם חינכת טוב את הילד שלך אתה צריך גם לתת בו אמון. אל תחשוד בכל דבר שהוא עושה, תן לו את החופש שלו, תן לו להחליט מתי הוא חוזר הבייתה כל עוד אתה יודע במפורש איפה הוא. כמובן שזה בגיל כבר יותר מתקדם של 15 ומעלה ככה. ההורים שלי לא חופרים לי על שעות וזמנים אני יכול לחזור מתי שאני רק רוצה כל עוד אני מודיע איפה אני ואם אני לא חוזר הבייתה בבוקר אני חייב להודיע.
18. תלמד אותו לעמוד על שלו, אם משהו מפריע לו הוא צריך לעשות משהו בנידון. וכל עוד זה במסגרת מקובלת (שלא יתפרע על מורה שלא נתן לו את הציון שרצה אלא ילך לדבר עם אותו מורה) שיעשה מה שהוא רוצה כדי לקבל את מה שמגיע לו.

אהההנה והדבר הכי חשוב- למד אותו לכבד אנשים! שלא יהיה גזען/שובניסט/כל דבר אחר. שיראה שאתה מתייחס בכבוד לנשים,ערבים,שחורים, כל אדם שהוא. שידע תמיד שהו נמצא במגבלות, תמיד יש מישהו מעליו ואת אותו אדם יש לכבד. ככה הוא ילמד לכבד את כולם.

אממממ אני בטוח שיש עוד המון עצות שאני בתור נער יכולתי להעלות אבל זה מה שעולה לי כרגע... בהצלחה לך

נערך לאחרונה ע"י Soulful בתאריך 05-07-2006 בשעה 16:28.
ישן 05-07-2006, 21:05
צלמית המשתמש של wolfwolf89
  wolfwolf89 wolfwolf89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.05
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Soulful שמתחילה ב "אמממ אני אולי בן 17 אבל כבר גיבשתי עמדה לגבי הנושא :)"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soulful
ההורים שלי גם חינכו אותי די טוב אני חושב... ככה אני לפחות רואה חינוך טוב:
1. תעודד את הילדים ליצירתיות, תתן להם לשמוע איזה סוג מוזיקה שהם רוצים ותנסה לפתח להם תחביבים ע"י רישום לחוגים וכ'ו.
2. אל תגביל אותם מבחינת כסף (עד כמה שאפשר). אבל שלא יראו הכל כמובן מאילו, תן להם לעבוד טיפה בשביל כף ככה הם יעריכו את מה שיש להם ויהיה להם ערך לכסף, אבל ברגע שאתה מחליט שמגיע להם פינוק אז רק את הטוב ביותר ככה הם ילמדו שמעשים טובים גוררים גמול טוב.
3. לא להעליב את הילד- זה יכול לגרום בעתיד לרגשי נחיתות ולביטחון עצמי נמוך. להפך תשבח אותו ותחמיא לו.
4. תראה לילד שכשהוא אומר את האמת רק טוב יוצא לו מזה וכשהוא משקר הוא נענש. ככה הוא ילמד לא לשקר. אם הוא עושה משהו והוא בא לספר לך על זה ואתה רואה שהוא באמת באמת מצטער על המעשה אין צורך בעונש, הייסורי מצפון של הילד הם עונש מספיק.
5. תלמד אותו דברים חדשים, תרחיב את האופקים שלו כך שיהיו לו הרבה תחומי עיניין.
6. תראה לו שהוא יכול לפנות אליך בכל עניין גם בתור חבר ולא רק בתור אב ומחנך.
7. אל תנסה תמיד להיות הבוגר והאחראי, ילד צריך גם אוזן קשבת לפעמים, תנסה באמת להבין אותו.
8. אם אתה משחק איתו בידיים (הולכים מכות חח) תראה לו איפה הוא עובר את הגבול. אני דווקא די תומך בעניין הידיים חח אני יודע שאני ואבא שלי הולכים מכות לפעמים חח זה טוב ככה למדתי גם להגן על עצמי... (כמובן אל תכאיב לו)
9. תחבק אותו לפעמים תראה לו אהבה (מתבטא גם בעיניין המכות- מגע זה ביטוי של אהבה חח) כדי שהוא לא יגדל להיות ילד חסר רגש, שהוא ידע לבטא את הרגשות שלו יותר טוב ולא יסגר רגשית.
10. תתן דוגמא אישית. אם לו אסור לעשות משהו גם לך אסור. כמו שנקרא באזרחות- "שוויון בפני החוק"
11. דבר איתו על הכל, גם על דברים מביכים, עדיף שהוא ילמד ממך על סקס\סמים\אלכוהול מאשר שהוא ילמד מניסיון כושל.
12. "דרך ארץ קודמת לתורה" למד אותו שהערכים והיחס האנושי הם מעל הכל.
13. למד אותו שלימודים הם דבר חשוב אבל זה לא כל החיים. אם הוא נכשל, לא נורא תמיד יש הזדמנות לשפר ולתקן. אל תתן לו יחס רע בכלל כישלון. תנסה לשפר את הרגשתו.
14. לא משנה מה יקרה, תמיד תגבה אותו. אל תשפיל אותו בפני אנשים אחרים בכך שתצודד בצד השני. כשתגיע הבייתה תוכל לנזוף בו.
15.תעמיד בפניו חוקים ברורים שאין לעבור עליהם... כמו אל תגנוב אל תשקר אל תרצח... שהם דברים שלא נסלחים וכמה שהוא יבקש סליחה הוא יענש.
16. אני הייתי מלמד את הילד שלי שפה נוספת (אנגלית כמובן) בתור שפת אם. זה יכול רק להועיל. אבל לימוד שפה שניה כשפת אם זה תהליך די קשה כי אתה לא רוצה שהילד יתחיל לדבר חצי עברית חצי אנגלית. אז בשביל זה תצטרך להתייעץ עם אנשים יותר מבינים בתחום.
17. אמון- מילת מפתח. אם חינכת טוב את הילד שלך אתה צריך גם לתת בו אמון. אל תחשוד בכל דבר שהוא עושה, תן לו את החופש שלו, תן לו להחליט מתי הוא חוזר הבייתה כל עוד אתה יודע במפורש איפה הוא. כמובן שזה בגיל כבר יותר מתקדם של 15 ומעלה ככה. ההורים שלי לא חופרים לי על שעות וזמנים אני יכול לחזור מתי שאני רק רוצה כל עוד אני מודיע איפה אני ואם אני לא חוזר הבייתה בבוקר אני חייב להודיע.
18. תלמד אותו לעמוד על שלו, אם משהו מפריע לו הוא צריך לעשות משהו בנידון. וכל עוד זה במסגרת מקובלת (שלא יתפרע על מורה שלא נתן לו את הציון שרצה אלא ילך לדבר עם אותו מורה) שיעשה מה שהוא רוצה כדי לקבל את מה שמגיע לו.

אהההנה והדבר הכי חשוב- למד אותו לכבד אנשים! שלא יהיה גזען/שובניסט/כל דבר אחר. שיראה שאתה מתייחס בכבוד לנשים,ערבים,שחורים, כל אדם שהוא. שידע תמיד שהו נמצא במגבלות, תמיד יש מישהו מעליו ואת אותו אדם יש לכבד. ככה הוא ילמד לכבד את כולם.

אממממ אני בטוח שיש עוד המון עצות שאני בתור נער יכולתי להעלות אבל זה מה שעולה לי כרגע... בהצלחה לך

אחלה תגובה.

וכמו שציינתי מקודם, לכבד את ההורים זה הכי חשוב.

וגם מה שצויין פה עם האל תרצח, אל תגנוב.. פשוט תלמד אותו את עשרת הדיברות, ושאכן יבצע אותם, אלו 10 ערכים חשובים שעל כל אדם להנחיל בו.
ישן 15-07-2006, 21:23
צלמית המשתמש של Dipo
  Dipo Dipo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.06
שלח הודעה דרך ICQ אל Dipo
תגובה של נער בן 16

שלום
אם יורשה לי אני רוצה לספר לך את דעתי על הנושא
כמה שזה רחוק ממך ובעתיד הכל יכול להשתנות הטיפול בילדים שלך הוא הדבר שאתה חושב לנכון
אין כזה דבר נכון או לא נכון (כמובן לא דברים קיצונים כמו מכות וכאלה) ויש משפחות בהן האמא עושה את כל עבודות הבית וגם ההפך... ככה שמבחינת הגידול זה באמת איך שאתה רואה את העולם אני אישית חושב שכולם צריכים לקבל מטלות בצורה שווה ואחידה וללמוד לעזור ולטפל בבית לשמור על הילדים לא מפונקים אך גם לתת להם צ'ופרים.
ועד שיגיעו לגיל שלי יש לך הרבה זמן אבל בקשר לחינוך בגיל שלי אין לך יותר מדי מה לעשותז ה גיל הטיפש-עשרה במצב של היום שבו יש דקירות,מכות,נרגילות,שתיה,סמים ועוד אין להורים כל כך מה לעשות
אבל אני הייתי ממליץ לנסות ולתמוך בילד שלך לדבר איתו על דברים כמו סקס,שתיה וכו ולהיות גם חבר שלו אבל גם אבא שלו
אתה גם צריך לזכור שעישון ושתיה זה דבר שמתחיל כבר בגיל ה15-16 ואפילו 12-13 אין מה לעשות אנחנו רוצים להתנסות ... אישית במשפחה שלי ההורים שלי אין להם בעיה עם בירה ואפילו "גנבתי" (כמובן שהם יודעים על זה) כמה משקאות ופתחתי אצלי בר קטן חמוד על הקיר ... אין פה דבר פסול והם יודעים שאני אחראי... וזה נכון כי אני בחיים לא השתכרתי (רק תפסתי ראש ) ואני יודע שאין לי ממש סיבה להשתכר
בקשר של עישון אני אישית מאוד פעיל נגד עישון ואבא שלי גם נגד אמא שלי מעשנת עם דוד פעם בשנה כשהן נפגשות ועדיין אני נורא כועס עליה אבל בגיל 14 כשרק "גילינו" את הנרגילה כל החברה עישנו ואני ניסתי את זה ... עכשיו אצלנו 90 אחוז מעשנים נרגילה ואילו רק 30 סיגריות וסמים אני יודע על אחדים שהם לא מהחברה שלי ... אז אני אישית הייתי נותן לילד שלי לשתות אם הוא חושב שזה נכון כי גם ככה הוא ישתה .. ואם הוא יעשן נרגילה הייתי מספר לו על הסכנות ומזהיר אותו אבל לא אומר לו "לא" ואפילו הייתי מעדיף שיעשן בבית בחדר שלו מאשר בחוץ איפה שיכולות להיות בעיות
בנוסף אני אישית הייתי אומר "כן" אם הוא יבקש רשיון לאופנוע זה דבר נורא סימלי 50 סמ"ק בגיל הזה ויש ילדים כמוני שזה חלום שמתגשם ...
אבל שוב אין כאן נכון ולא נכון .. רק דעה ...
ישן 24-07-2006, 10:12
צלמית המשתמש של עישונים
  עישונים עישונים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל עישונים
תיראה..זה תלוי..איך אתה רוצה שהילד שלך ייצא...?

אני יודע שהאשכול ליפני שבוע בערך אבל אני חייב לענו עליו..

נתחיל ונאמר שאני רק בן15וחצי ויש לי עוד המווןןןןןןןן בחיים שלי(עד 120 בעזרת ה')

אם אתה רוצה ילד טוב שכל הזמן בבית ולומד וזה ואין לו כ"כ חיי חברה מה שנקרא בשפת העם "חנון" אז אין לי מושג מה לענות לך...

אבל אם אתה רוצה ילד שחיי החברה שלו שמחים והוא שמח והכל טוב אצלו אז..גם אין לי מה להגיד לך...

בנינו...כולנו יודעים שמתישהו בחייםהילד יעשה מה שבפין שלו ולא יעניין אותו אפאחד אם זה בגיל הטיפשעשרה ואם זה אחרי צבא ואם זה שהוא נשוי ואם זה כבר שהוא בן100 בעזרת ה'..

כי יהיה שלב בחיים שאתה לא תוכל לשלוט עליו...

ויש כמה דברים שאני רוצה להגיד מהחיים שלי ומקרים שראיתי..

אני אמא שלי הייתה מרביצה לי מגיל 9 ככה..אין לי מושג למה..כנראה מהעיניין של הגירושים(ההורים שלי גרושים) כנראה בגלל חוסר שליטה או בגלל מה שנקרא "בן מוכה יגדל ויהיה אב מכה"

(וכולנו יודעים איך זה היה פעם...היית עושה משהו הכי קטן בביה"ס לדוג' היית מגיע הביתה אבא או במקרא אחר אחיך הגדול מפציץ בך..)

ביקצור..זה הדבר הכי גרוע לעשותת!!!!

כנראה אמא שלי חשבה:"הוא לא מבין במוח אז בכוח הוא יבין..."
ולא!!לא!ולא!ועוד פעם לא!

להפךך!זה רק גורם מריבות בבית ובלאגנים אני אישית ברחתי מהבית בין10 ל 15 פעמים(לא משנה שזה כיף אחושרמוט ועושים רק צחוקים) אבל מבחינת המשפחה..אם יש לך אח קטן אז זה הורס גם לו את החים במידה מסוימת(ואת זה ידידה שלי שאחיה רב עם אמא ואבא אמרה לי) וגם מבחינת אמא ואבא אז זה סתם יוצר ריבים מיותרים..אני לא מדבר על פה פליק ופה צביטה כדי ליישר את הילד שזה בסדר גמור(יש לי אחים קטנים מהנישואים השניים של אבא ואני רואה שמה וזה סבבה לגמריי)

ועוד משהו שראיתי..

אתמול הייתי בפארק נחשונית הייתי עם חברים אז סתם בשביל הצחוקים נכנסו לבריכת כדורים...(היא נמצאת באמצע הפערק כזה..)פתאום איזה אבא אחד קולט את הבת שלו (שהייתה בת 7 גג! כנראה הוא חיפש אותה הרבה הרבה זמן או לא יודע מה היה שמה בידיוק) והוא דפק עליה כאלה צרחות!!כאילו היא המשרתת שלו!!

"אני יחנוק אותך!!!,באלוהים אני יחנוק אותך!!!" "מה את מטומטמת?!?!" "איפה היית מפגרת אחת!!" "חיפשתי אותך!!!" "תחכי בבית מה שאני יעשה לך"

והוא הביא כאלה צרחות שכל מי שהיה 50 מטר ממנו שמע את זה

(ואני נשבע באלוהים שזה מה שההוא אמר!!)

עכשיו תיראו...אני מבין את הדאגה לבת שלו..

אבל עם כל הכבוד(ויש כבוד..) זה הבת שלך!!!! מה אתה מטומטם??זאת הבת שלך יא חתיכת מניאק "אני יחנוק אותך?"מה אתהה דפוק?!?!

אני אישית הייתי בדרך אליו אבל חברים שלי תפסו אותי ואמרו לי לא להתערב(למרות שאני חושב שהייתי צריך להרגיע אותו קצת..)

אבל זו היתה הגזמה...

אתה לא מוצא את הילדה שלך?מצאת אותה אחרי המון חיפושם והכל??אם תצעק זה יעזור?אם תרביץ,זה יעזור?לאא להפךך!!הילד יעשה פרנציפ!

אתה יכול לקחת את הילד ולדבר איתו בשקט ולהגיד לו תשמע עשית ככה וככה זה לא טוב...זה גם מחנך את הילד חינןך אחר אבל לא לצעוק כמו איזה מניאק..

לי אישית אמא שלי יום אחד ביקשה ממני הרבה פעמים להעביר משהו מפה לשמה ואני הייתי במחשב...נכון שבשבילה מחשב זה לא עיסוק מספיק "ראוי" בשביל לא להעביר את האינסטרמנט..

אז היא באה ואומרת לי בצעקה:"אני לא מבינה,רק אם אני יצעק זה יעזור?"

זה אומר שהדרך חשיבה שלה זה צעקות שזו דרך חשיבה מפגרת...כי אח"כ אני יעשה לה פרנציפ וייקח את הזמן שלי...

ראסמי ילד מגיל 0 עושה הכל הפוך ופרנציפ...קח ילד בן 3 שים מולו עוגיות ותגיד לו לא לקחת תילך לחצי שניה והוא ייגמור לך את העוגיות גם אם הוא לא רעב והוא טחן לאפה ליפני חצי שניה...אבל אם תגיד לו תיקח כמה שבא לך אם הוא לא רעב הוא לא יגע..(ואני אישית עושה את זה לאחי הקטן שהוא לא רוצה לאכול אני אומר לו:"אוי ואבוי אם תיגע בעוף הזה!אוי ואבוי לך! ואז הוא טורף לך הכל ואתה משחק איתו)

אוקצור...לא מכות לא צעקות תן צביטה פה צביטה שם אבל לא יותררר כי אחרת זה סתם פוגע במערכת יחסים עם הילד...

ובקשר למה שwolfwolf89 אמר אז ההורים שלך "נזפו" בך שזה סבבה לאללה...אבל אמא שלי שאני רב איתה אני מקלל אותה בפנים כי אני לא כ"כ מרגיש אליה משהו...אבל לעומת זאת את אבא שלי אני מדבר אלי הכי יפה בעולם!!!אני לא צועק לא מקלל לא כלום...

ינעל דינאקק אני כל הזמן מסיים לכתוב ואז קורא תגובות של אחרים וזה מטריף אותי!!!

מה ש slipkorn נכון,אבל הגזים תיראה..אני רק בן 15 וחצי ואני הולך למועדונים חופשי אני חולה מסיבות בחופש אני כל שבוע כמעט במסיבה ואני לא מדבר על ימי הולדת של חברים...הייתי באומן 17 שזה מועדון שנשחב בדום בוויסקאיה TLV ווקס ג'י ספוט ובחיםם!!אבל בחיים!!לא נגעתי לא בנרגילה לא סיגריות לא בסמים
(אני אפילו לא מתייחס לאלכוהול כי זה שום דבר...אני לא אלכוהוליסט ששותה כל יום 7 משאיות של אבסולוט,אם יש מישהו כזה..אני שותה במסיבות פה ושם..ליפעמים בשבתות עם החבר'ה וגם..אני לא שותה בקבוק..אני שותה 2-5 כוסות רק בשביל "הראש טוב" מה שנקרא)

ובקשר לסמים...זה עינין של אופי,אישיות,כוח רצון..יש לי חבר שדופק באנגים מול העינים שלי ואני לא נוגע בזה..הוא לקח פוול דבריםהוא מציע לי לפעמים אבל אני אומר לו ___ אתה יודע שאני לא נוגע בזה.. לי אישית יש כוח רצון של..לא יודע של מה...אני ירצה משהו זה מה שאני יעשה אני לא ירצה משהו אני לא ירצה...אני לא לקחתי שאכטה אחת מנרגילה,אחת!!!למה?כי אני לא רוצה...לעומת זאת יש לי חבר שלא הולך למסיבות ואני הולך...זה אומר שאני הולך כי אני אוהב את זה..לא פוזות ולא כלוםםם הוא לא הולך כי הוא לא אוהב את זה..

בקיצור לקטע של slipkorn זה לא תלוי בחינוך...ואם יהיה פה מישהו שייתווכח הוא יכול להתווכח אם זה תלוי בקטע של חינוך אז גג 10 אחוז גג!!זה לתוי בכוח רצון של הילד אך ורק זההה!!!

שיהיה לכם יומטוב...מקווה לא למצוא עוד שטויות בתגובות אחרות..כי אין לי כבר כוח לכתוב..

נערך לאחרונה ע"י עישונים בתאריך 24-07-2006 בשעה 10:34.
ישן 27-07-2006, 06:45
  fluffy fluffy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.03
רב המגיבים כתבו שקיבלו חינוך טוב

חוץ מכמה בודדים
מעניין שזה עומד בסתירה (בערך) לדוגמאות שנתת
אם כי זה לא ממש מייצג אבל עדיין
סתם נקודה למחשבה
אגב לדעתי עצם זה שילד מעיד על הוריו שנתנו לו חינוך טוב זו כבר הצלחה מסויימת להורים.
גם לפי התגובות היו דברים שנראו בעיני אחד כחינוך טוב ולמישהו אחר לעומת זאת לא ממש טוב
ולכן
לדעתי למעט דברים קיצוניים (אלימות למשל) או אמיתות קבועות (?) (חשיבות התקשורת, האמון וכו') כנראה מה שלא תעשה יחשב כדבר טוב אצל קבוצה אחת ולא מספיק טוב בקרב קבוצה אחרת.
זה יפה שאתה שואל כי זה מעיד על רצון טוב וזה נראה לי הכי חשוב, יחד עם זאת אני לא חושבת שזה משנה (ספציפית לגביך) מה שיגידו כאן בגלל שזה מאוד סובייקטיבי. תעשה מה שטוב בעיניך. בתקווה שתצליח

אה כן וגם לי הביאו חינוך טוב...
ישן 27-07-2006, 09:17
  הולי הולי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.04

תראה, למרות שאפשר ללמוד המון מטעויות של הורים ע"פ הבעיות כאן והדברים שנאמרו באשכול, חשוב שתזכור דבר אחד חשוב- לכל אחד יש את הדברים שיצרו את האישיות שלו, לכולנו יש את החיים שלנו, ואת ההורים שלנו, כל הורה שונה כמו שכל ילד שונה, אי אפשר לא לעשות טעויות כשמדובר בגידול ילדים, באשר להורים שלי, ההורים שלי נתנו הכל <וממשיכים לתת> כדי שנגדל ויהיה לנו הכי טוב שבעולם, כמובן שהם עושים טעויות לפעמים אבל הם בסך הכל בני אדם, אין כאן איזה שיטה מתוך משהו מדוייק של איזה ספר חינוך, גם אתה תעשה טעויות כפי שהוריך טעו איתך, כל מה שאפשר לעשות זה להראות לילדה שלך שאתה אוהב אותה, תעביר לה את הדברים שאתה הכי אוהב בעצמך, ותן לה להיות היא עצמה, אי אפשר לדעת אם יום אחד היא תחזור שיכורה הביתה מאיזה מסיבה, אי אפשר לדעת אם יום אחד היא תעשה פירסינג, אבל מה שאתה כן יכול לדעת זה שהיא תגדל לתוך אהבה, ולא משנה מה היא תעשה, תמיד תהיו שם <בלב שלה, בראש והכי חשוב בחיים שלה>, תן לה את האמצעים להבדל בין טוב לרע מבלי לאבד את עצמה על הדרך, בדרך שלך ושל אישתך.

יום טוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:20

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר