לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-06-2006, 22:04
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
המענה לאיום איראני: "חץ סימן 4" יעניק מטריית הגנה לכל שטח מדינת ישראל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פטנק שמתחילה ב "המענה לאיום איראני: "חץ סימן 4""

המענה לאיום איראני: "חץ סימן 4" יעניק מטריית הגנה לכל שטח מדינת ישראל
אלת"א וחיה"א מתכננים את רכיבי המערכת * משרד הביטחון מבקש מארה"ב 58 מיליון דולר להאצת הייצור
רן דגוני, וושינגטון‏ 12:44 5/6/06
אלתא, מקבוצת תע"א, חיל-האוויר ומשרד הביטחון, החלו לתכנן את רכיבי מערכת "חץ סימן 4", שמבחינת יכולותיה תהווה קפיצת מדרגה בהשוואה למערכות החץ הקיימות. שדרוג החץ הוא אחד המענים לאיום טילים גרעיניים או קונבנציונליים מצד איראן. כך מסר השבועון "דיפנס ניוז" מפי מקורות בטחוניים בישראל.

יחידת המכ"ם החדשה של חץ סימן 4, טילי יירוט משופרים ורכיבים אחרים של המערכת המתוכננת, יהפכו אותה מסוללת טילים נגד טילים, שבנויה להגן על מגזר גיאוגרפי תחום, לרשת משולבת כלל-ארצית להגנה מפני טילי אויב.

גורם רשמי במערכת הביטחון אמר, כי המכ"ם החדש יהפוך את חץ סימן 4 ל"מערכת הולוגרפית לחלוטין, שתאפשר שליטה על טילי היירוט מכל מקום".

למכ"ם של חץ סימן 4, אורן ירוק I, שנמצא בשלבי פיתוח באלתא, יהיה טווח מעקב גדול הרבה מזה של יחידות המכ"ם הקיימות, שטווחן נאמד ב-700 ק"מ. המכ"ם החדש מתוכנן להיכנס לפעילות מבצעית ב-2009.

בביקור נדיר במטה יחידת חץ בבסיס חיל-האוויר בפלמחים, שמשרד הביטחון אישר לכתבת "דיפנס ניוז", אמר מג"ד היחידה, כי המכ"ם המתוכנן יאפשר למפעילי המערכת שליטה על ערוצים ועל טילי יירוט רבים יותר, ע"י שילוח מספר גדול יותר של אלומות בעלות תדרים גבוהים יותר מכפי שמאפשר המכ"ם הנוכחי.

ראשי פרויקט החץ אמרו, כי הם מתכננים לשפר את המערכת בהדרגה, נדבך על נדבך, באמצעות גרסה "סימן 3.5" של המכ"ם וטילי היירוט, שתוכנס לשירות כבר בתחילת 2007. באפריל החל חיל-האוויר להכניס לשירות מערכות "חץ סימן 3". השיפורים במערכת זו כוללים טילי יירוט חדשים, גרסה משופרת של מכ"ם אורן ירוק ומרכז חדש לניהול לחימה, "הקוביה".

מפקד יחידת החץ בפלמחים אמר, כי השיפורים במערכת החץ סימן 3 מיועדים להגנה מפני כמויות גדולות יותר של טילי "שיהאב" בעלי יכולות רבות יותר, לרבות יכולת נשיאת ראשי חץ גרעיניים.

לדבריו, יש עתה לישראל שתי סוללות חץ ושתי סוללות של טילי פטריוט משופרים "סימן 2". מידע ניהול לחימה מארבע הסוללות מוזרם לקוביה, שמאוישת באנשי חיל-האוויר ואנשי סמך מהתעשיות הבטחוניות הישראליות.

פרויקט השדרוג נעשה במסגרת "התוכנית לשיפורים במערכת החץ", שתפקע בסוף שנת הכספים 2008. ארה"ב מממנת שני שלישים מהתוכנית, וישראל את היתרה.

הסוכנות להגנה מפני טילים שליד הפנטגון ביקשה מהקונגרס 77 מיליון דולר למימון התוכנית ב-2007. משרד הביטחון הישראלי מעוניין לקבל מהקונגרס 58 מיליון דולר נוספים, למימון האצת הייצור המשותף של טילי היירוט במערכת החץ ולעריכת מחקר לגבי שיפורים נוספים שנחוצים לסיכול האיום הגרעיני האיראני.

חיזוק פרויקט החץ הוא חלק מהיערכות ישראלית נוכח מאמצי איראן לפתח יכולת לייצור נשק גרעיני. בחודשים הקרובים מתכננת ישראל לשגר לחלל את לוויין הריגול הראשון שלה, שיהיה מסוגל לתעד שינויים על הקרקע באיראן גם בתנאי מזג-אוויר גרוע ומבעד לעננים.

במקביל, שוקד חיל-הים להשלים פרטי חוזה עם מספנה גרמנית לבניית שתי צוללות נוספות, שיחזקו את יכולת ההרתעה האסטרטגית של ישראל, או שיאפשרו לה להנחית מהלומת גמול על איראן בעקבת התקפת טילים.

"דיפנס ניוז" אומר, כי בחודשים האחרונים הגבירו פקידים ישראלים ואמריקנים את מאמציהם לתיאום תגובה של שתי המדינות, אם ייכשלו היזמות הדיפלומטיות לסיכול מאמצי הגירעון של איראן.

דוד עברי, לשעבר מפקד חיל-האוויר ומנכ"ל משרד הביטחון, אמר ל"דיפנס ניוז", כי ייתכן ששת"פ מבצעי בין ישראל לארה"ב לא יהיה אפשרי, אם תחליט ישראל שהיא חייבת להנחית מהלומת מנע על איראן.

"מבצע כזה אינו יכול להיעשות בהתייעצויות (עם מדינה אחרת)", אמר עברי. "זה לא קרה בעיראק או באנטבה, וזה לא יכול לקרות באיראן. התייעצות כזו עלולה לסכן את חיי הכוחות שלנו".

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 05-06-2006 בשעה 22:18.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2006, 15:12
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
כתבה לחוד ומציאות לחוד...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "אם כך אז הפסיק לא במקום..."

יופי שהם רושמים שם הרבה דברים בכתבה שהביאו,אבל עוד פעם העיתונות לא מבינה דבר וחצי במערכת ה"חץ" ועם כל הכבוד לדובר התעשיות{מ.ל.מ}הוא מדבר בכלליות וכמעט שלא מחדש דבר.

לצערי הרב!
אני לא יכול להרחיב בעניין,מה שכן אני יכול לומר זה שאכן הבלוק4 של טיל החץ2 יכיל בתוכו מגוון חדש של חומרה,שכרגע רק בפיתוח.

חיל האוויר מסתכל רחוק קדימה,ומתכנן מעכשיו את האיומים העתידים.

ועוד פעם:

אל תתבססו על מה שאתם קוראים,יש המון בולשיט בכתבות האלה-ה מ ו ן

אם למישהו יש שאלות על מערכת החץ,אני אשמח לענות{אני משרת ביחידה}
ואל תחשבו אפילו לשאול שאלות שקשורות לבטחון שדה בכל צורה שהיא.

ישן 08-06-2006, 18:22
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
דבר אחד אני לא ממש מצליח להבין...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "כתבה לחוד ומציאות לחוד..."

מצד אחד אתה בא וטוען שוב ושוב שהכתבים לא מבינים שום דבר / דובר התעשיות לא מחדש דבר ושאנחנו לא מכירים את הייתרונות האמיתיים של ה"חץ" .
מצד שני אתה טוען שוב ושוב שה"חץ" הוא טיל מעולה / מצויין / "הכי טוב" / יש לו עתיד מזהיר וכו'...
מצד שלישי אתה כותב שאם יש שאלות אתה תשמח לענות אך לא בטוח שתוכל לגלות / לא רוצה / יכל להרחיב.....

וכמובן באה גם ההזהרה ...

"ואל תחשבו אפילו לשאול שאלות שקשורות לבטחון שדה בכל צורה שהיא." (לא נראה לי שמישהו חשב)...

משום מה נראה לי שנכנסנו כאן לאיזה "לופ" לא?... משהו בסגנון של "תשאלו מה שאתם רוצים אבל לא אוכל לגלות"...

מה אתה מצפה ש"במגבלות" שכתבת כבר נוכל לשאול אותך?....
אולי משהו בסגנון של "האם זה נכון שה"חץ" הוא טיל "???....
ישן 08-06-2006, 20:46
צלמית המשתמש של Ingsoc
  Ingsoc Ingsoc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.06
כל הקונספט מוטעה מיסודו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פטנק שמתחילה ב "המענה לאיום איראני: "חץ סימן 4""

שום מערכת לא יכולה לתת 100% הגנה ומכיוון שהאירנים בדרך להצטידות בנשק אטומי, מערכת החץ לא תוכל להיות תשובה מספיקה לאיום, לדוגמא אם איראן תישלח 100 טילים עם ראשי נפץ גרעיניים החץ יירט 99 מהם כלומר 99% הצלחה, עדיין טיל גרעיני אחד שיפגע יעשה נזק בלתי משוער ומערכת ההתגוננות תחשב לכישלון.

מה שישראל צריכה לעשות ברגע שלאיראן יהיה נשק גרעיני, זה "לצאת מהארון" בכל הקשור לקיום נשק גרעיני ישראלי ולהבהיר במסיבת עיתונאים בין-לאומית שמכיוון שלאיראן יש עכשיו נשק גרעני והיא הצהירה בגלוי שמטרתה השמדת ישראל כל טיל שיתגלה טס מכיוון איראן לישראל, יגרום לשימוש מיידי בכוח צבאי מקסימלי (כלומר נשק גרעיני) נגד איראן בלי לחכות לברר איזה סוג ראשי נפץ הטילים נושאים וכו'.

כמובן שזה לא אומר שצריך להפסיק את פיתוח החץ, פשוט לא צריך לשים את כל תקוותנו להגנה ב"נשק פלאים" מסויים.

ישן 08-06-2006, 21:33
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
אז בטח אתה יודע למה הנחה הזאת בעיתית
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=bertold]"מה שישראל..."

בעיתית עד כך שמסוכן לקחת אותה בחשבון.
א. "למצוא" - זה אומר להוכיח בצורה חד משמשעית.
ב. עד היום לא רק מודיעין שלנו אלה גם אמריקאי לא מצאו דבר. לא מצאו וזהו. לזה יש שתי אפשרויות - או שמודיעין שלנו הוא לא כל יכול או שלאירנים אין תוכנית גרעינית צבאית. אופציה אחרונה לא מענינת אותנו לכן אני שם אותה בצד.
ג. ישראל אינה יכולה להצהיר על מעמדה הגרעיני האמיתי לפני שמדינה אחרת באזור יצהיר על כך שבבעלותה נשק גרעיני. זוהי מחויבות שניתנה לאמריקאים (וסביר להניח שגם למדינות אחרות) ואין שום סימן בשטח שהם משחררים אותנו מהחוב הזה.
ד. במידה והמודיעין שלנו הוא לא כל יכול, ואני לא מצפה שאירנים יצהירו על כך שיש להם נשק גרעיני ראשונים - משמעות הדבר - יש לישראל בעיה עם הרתעה גרעינית גלויה כלפי אירן.
ישן 08-06-2006, 23:52
צלמית המשתמש של נץ כחול
  נץ כחול נץ כחול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.04.06
שלח הודעה דרך ICQ אל נץ כחול
תשובה בקצרה:
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "ב. לא חד משמעית אבל הם יכולים..."

לא ניתן לשגר 100טילים בפרק זמן קצר{ושלא נדבר על פריסתם בשטח...}
לפני שהם ישגרו עלינו את {הסקאדים\שיהאבים}שלהם מערך המודיעין שלנו כבר יזהה את המשגרים שלהם{אלה אם כן יש להם סיילוים עצומים שפזורים בכל רחבי איראן}וגם,לאחר המטח טילים הראשון יישלחו מטוסי קרב לאיראן{להשמדת המשגרים}

מערכת טילי החץ אמורה ליירט קודם את המטרות,במידה והמטרה מפרידה נניח,או שהייתה תקלה בטיל והוא לא הצליח ליירט את המטרה,אז ישנם עוד רבדי התגוננות{סוללות פטריוט שפזורות בארץ,ואמצעים "אמריקאים" נוספים}

וחוצמזה אל תשכח שממש על יד ישראל יש לא מעט כוחות אמריקאים{עיראק\אפגניסטאן\סעודיה\ירדן}ואני לא חושב שהם ממש ישמחו שישוגרו להם מעל הראש טילים קובנציונלים או בלתי קובנציונלים}

ישן 08-06-2006, 23:55
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי נץ כחול שמתחילה ב "תשובה בקצרה:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נץ כחול
לא ניתן לשגר 100טילים בפרק זמן קצר{ושלא נדבר על פריסתם בשטח...}
לפני שהם ישגרו עלינו את {הסקאדים\שיהאבים}שלהם מערך המודיעין שלנו כבר יזהה את המשגרים שלהם{אלה אם כן יש להם סיילוים עצומים שפזורים בכל רחבי איראן}וגם,לאחר המטח טילים הראשון יישלחו מטוסי קרב לאיראן{להשמדת המשגרים}

לאחר מטח ישלחו מטוסים להשמדת המשגרים? מהו משך הטיסה מישראל לאיראן? האם ימתינו המשגרים בשטח פתוח ויחכו להשמדתם?

מערכת טילי החץ אמורה ליירט קודם את המטרות,במידה והמטרה מפרידה נניח,או שהייתה תקלה בטיל והוא לא הצליח ליירט את המטרה,אז ישנם עוד רבדי התגוננות{סוללות פטריוט שפזורות בארץ,ואמצעים "אמריקאים" נוספים}

מהם ה"אמצעים האמריקאים הנוספים"?

וחוצמזה אל תשכח שממש על יד ישראל יש לא מעט כוחות אמריקאים{עיראק\אפגניסטאן\סעודיה\ירדן}ואני לא חושב שהם ממש ישמחו שישוגרו להם מעל הראש טילים קובנציונלים או בלתי קובנציונלים}
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:40

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר