לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2006, 00:19
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
מידע מסמך לחברים בנושא אשכולות

טוב. הפעם, משהו שכבר הרבה הרבה זמן אני רוצה לומר לכולם ומצאתי את הזמן לשבת ולנסח את זה בצורה שלדעתי תהיה מובנת לכולם.
הרבה פעמים אנו מעלים תמונות שצילמנו בכל מיני מצבים (אני אתן דוגמאות) וכמובן שמצאנו אותם מספיק טובות וראויות להעלאה לפורום כדי לקבל ביקורת.
אנחנו בטוחים שהבאנו את תמונת המילניום וקורה מצב לא נעים שהתגובות מאחרות לבוא (כי אנשים לא יודעים איך לאכול את התמונות) או שמקבלים תגובה קוטלת (ואני לא מתכון למשהו בסגנון של "מזכיר לי...").
הרבה פעמים כשאני מביט בתמונות (ואני מדבר גם על תמונות שלי אישית) אני יודע שהן צולמו בסיטואציה מסוימת ובמקרה שלי, בעיקר עבור לקוח מסוים ועבור פרויקט מסוים – ולכן, התמונות מצולמות בדרך מסוימת שבהרבה מיקרים סוטה מהנורמות וה"חוקים" שאנחנו מכירים מעולם הצילום.
אני אדגים כדי שיהיה ברור.

יצחק צילם מטוס באוויר אבל חתך בגסות את הזנב שלו. הוא העלה את התמונה לפורום וקיבל תגובות שחוזרות על אותו משפט " חיתוך גס" X 10.
אבל יצחק לא הסביר שהוא צילם את המטוס עבור חברה שמייצרת את קבינה של המטוס והם רצו דגש על החלק הקדמי של המטוס ולהם הצילום מושלם.

משה (אני), צילמתי תמונות למגזין מזון, לצורך העניין והכוס או הצלחת נחתכו בצורה די גסה. ברור שלא היינו חותכים אובייקט באמצע אם זה צילום שיגרתי אבל לדרישות מסוימות זה בדיוק מה שהיה צריך.

מתן צילם בחורה לפני כמה שבועות וחצי מהאשכול שלו היה להסביר למה הוא "השכיב" אותה איך שהוא השכיב. אז לא בא לנו לראות רגל חתוכה או את הזוית של הידיים שלה ככה אבל מה לעשות, הדרישה המפורטת והמדויקת היא הפוזה הספציפית הזו בלבד! אז מה יעזור אם תירשמו "אבל בכל זאת מציק לי ברטוב של העין שכף הרגל שלה לא שם"

יניב צילם פורטרט והרבה רשמו "החיתוך של הפנים לא במקום". טוב, ברור שתמונת פספורט לא חותכים בשליש או חצי מהפנים אבל זו לא תמונת פספורט. לכל תמונה שעולה לפורום יש צד אומנותי וכדי שכולם יבינו את התמונה טוב יותר, מומלץ לחשוב יותר ב 3 שניות לפני שלוחצים על "תגובה" ולהבין את הצלם.

מצד הצלם, אני חושב שחלק בלתי נימנע הוא לרשום הסבר, מה ניסינו לצלם ומה רצינו שיצא. עבור מה צילמנו את זה וגם אם זה בשביל עצמנו.

הייתי גם שמח ואני בטוח שאני לא היחידי שמבקש, שנפסיק עם האשכולות שהכותרת שלהם היא "תמונות שצילמתי אתמול" או "פורטרט לחבר". כי גם באלו אפשר ללכת לכאן או לכאן ושורה או שתיים של הסיטואציה, יעזרו מאוד. גם לנו לתת ביקורת בהתאם וגם בסוף לצלם עצמו שמבקש ביקורת ולא רוצה לשמוע על משהו שלא ממש עניין אותו.
ספרו על התאורה, למה חתכתם במקום מסוים ולמה המודלית לבשה דווקא בגד מסוים.
אולי הבגד שצולם צולם לקטלוג בגדים? אז יעזור אם תרשמו שהבגד לא מחמיא? מן הסתם זה לא ממש יעזור או ישנה...

תחשבו על זה ותנסו להפנים את צורת העלאת התמונות וגם את אופן מתן הביקורות.

וכמובן אשמח לשמוע את דעתכם בנושא.

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 06-06-2006 בשעה 00:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2006, 01:09
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "מסמך לחברים בנושא אשכולות"

לא יעזור משה.
מי שלא בתחום לא יבין את זה.
אני אומר לך את זה דוגרי! אני מבין היום בצילומי אופנה (ביגוד / איפור / ביוטי) הרבה יותר ממש הבנתי פעם כי אני בתחום.
ואני מתעניין ונכנס לאתרים ורואה המון צילומים של דוגמניות מהארץ ומחו"ל ולומד את הסגנון. קורא ורואה מגזינים מודפסים ומגזיני-רשת (מהארץ וחו"ל).
ולא יעזור כלום, מי שלא יעשה את התחקיר שאני עושה, לא יבין למה הצילום שלי מבוצע בצורה כפי שבחרתי לבצע אותו.
ואני לא מאשים אף אחד. אבל לי אישית זה קצת מוציא את החשק להעלות לכאן תמונות סטודיו אשר מטרתן היא לא "להוציא את הדוגמנית כוסית" (אפילו שזה מה שכולם פה רוצים לראות).

אז אני לא מעלה לפה את צילומי הסטודיו שאני עושה בתחום האופנה.
אולי לפעמים.. נפלט לי מדי פעם כשאני משתמש בצילום שלי באיזו דוגמה.

ואם כבר פתחת את הנושא, אז לי מפריע (אני יודע שאמרתי את זה 1,000,000 פעמים) אי הקפדה בצילום. שמעו חברה', יש פה המון חומר בפורום.
רועי אפילו רשם בעצמו המון מדריכים נהדרים באתר שלו בשביל לתת לכולם קצת מאיך לצלם בכל מיני סיטואציות. אז אם אני רואה מישהו שצילם כמו שרועי המליץ, או כמו שמישהו אחר צילם, אבל לא כל כך הצליח לו למרות ההשקעה, אני מגיב ומנסה לעזור לו לתקן כך שבצילום הבא שלו זה יצא פרפקט (אני רוצה לציין את פאר קשת באשכול האחרון שלה "גם אני צילמתי שתיה", שם רואים השקעה וחשיבה מאוד יפה על הפריים. השימוש בחשיפה ארוכה מלמד על שימוש בחצובה ובבחירה קפדנית של הפריים).
לפני שאתם מצלמים את התמונה שלכם, תחשבו איך זה יכול להראות יותר טוב. באמת! תעשו חיפוש בגוגל לסוג הצילום הזה ונסו לחכות אותו ולעשות כמוהו. תאמינו לי, רק תנסו וזה יורגש. גם אם לא יצא לכם משהו, ועומק השדה יצא לכם רדוד מדי...
אני תמיד שמח לתת ביקורת בונה לתמונות כמו של פאר קשת. אבל לאשכול כמו זה למשל, אין לי מה להגיב. גם אם יש שם הקפדה על קומפוזיציה זה פשוט לא מורגש (מצטער blade runner שאני משתמש בך בתור דוגמא שלילית...).
אותו נושא בדיוק, אבל אחד מוקפד ואחד פשוט... לא.

כל נושא שאתם מצלמים כבר צולם מליון פעמים, והועלה לפחות 100 פעמים לפורום. נסו לראות עבודות של אחרים לפני שאתם ממציאים את הגלגל - זה ממש יעזור לכם להתקדם הלאה.
גם תמונות של החברה' על חוף הים, או תמונות של הכלב שלכם... גם אם זה סתם תמונת נוף שבעין נראית לכם יפה. כל דבר אפשר תמיד לצלם יותר יפה. נסו קצת לחשוב על קומפוזיציה מראש. אם זה שלישים, שיהיה שלישים. ואם זה שימוש בזוית רחבה שיהיה זוית רחבה. לא לירות מהמותן. אם מישהו פעם ראה אותי מצלם נוף, יודע שאני מכוון הרבה לפני הקליק. שלישים, אופק, יחס שמיים / עננים לדשא... מסתכל בעינית ומזיז את המצלמה עד שאני רואה את הפריים שאני רוצה ומצלם.
תסתכלו על אחרים וקבלו מהם השראה ורעיונות.

בהצלחה לכולם.
ומצטער עם פגעתי במישהו, זו לא היתה המטרה, וזה פשוט יושב אצלי בבטן כבר לא מאתמול.

ישן 06-06-2006, 09:15
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "מסמך לחברים בנושא אשכולות"

מסכים איתך ידידי ב-100 אחוזים. בפורם הזה נוצרו מעין "כללים" של "צילום נכון" - אסור שיהיו חתכים, הכל חייב להיות ישר, WB מכוון בול, הכל בפוקוס וכד'. הרבה מהאנשים משתמשים בדברים האלה בתור תגובות ענייניות, מבלי לחשוב ו \ או להבין באמת מה קורה באותו צילום שעליו הן מגיבים.

סתם דוגמא שאני זוכר מהתקופה האחרונה - דווקא באשכול של שתייה שאתה העלית (צילום לאיזה מגזין או קטלוג, לא זוכר בדיוק), המון אנשים העירו בדיוק על הדברים האלה - עקום, לא הכל בפוקוס, חתוך, WB לא מכוון וכד'. לכמה מהם יש ניסיון בסוג כזה של צילום ? מי מהם באמת מכיר את הצרכים ואת המניעים של מי שעומד מאחורי ההפקה ? אני, לדוגמא, לא אהבתי את כל התמונות בסט המדובר, אבל לא הרשיתי לעצמי לבקר - כי :
א. אני לא מכיר את התחום מספיק ולא מתמצא בו.
ב. אני מכיר אותך ויודע שהשקעת לא מעט מחשבה ומאמץ בצילום, כלומר מה שצולם ואיך שזה צולם - ככה הוא היה אמור להצטלם וזהו.

דוגמא אחרת - הצילום המדהים של הילדה האתיופית של מתן. כמה רשמו שהראש חתוך ? נו באמת ...

עוד דוגמא - לא מזמן העליתי תמונה שהורכבה משתי חשיפות, אחת בפוקוס ואחת לא. אחת התגובות הייתה - "מפריעה לי ההילה שיש מסביב לפרחים". הרי ברור שיש הילה, זה כל העניין - אז למה להגיב סתם ?

ישן 06-06-2006, 10:00
צלמית המשתמש של charly
  charly charly אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.02
אני מבקש להרחיב טיפה בנושא . . . .
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "מסכים איתך ידידי ב-100..."

אנשים משתתפים בפורום הזה על מנת להביא לידי ביטוי תוצרי מופת בצילום לידיעת העם וחלק מהם גם מנסה ללמוד משהו חדש מעת לעת.

בעבר היו בפורום קרבות רחוב שהביאו לפיצולו בין מומחים למתמחים והיה קצת לא נעים וראיתי שחלק מעמודי התווך שהיו כאן (מישהו זוכר את בנארי?) מסתובבים בשדות זרים וחלקם לא כל כך חזר.
לקח קצת זמן לנרמל את הפורום הזה ולהחזיר עטרה ליושנה (לחבר מקצוענים עם מתלמדים ומתחילים) וחבל לחזור לתקופה ההיא.

לדעתי, הכלל המוביל בצילום זה שאין כללים. היופי הוא בעיני המסתכל. רצוי באמת להעביר יחד עם הצילום מקסימום אינפורמציה על פרטים טכניים ועל ההשראה שגרמה לצלם להציג את יצירתו למשפט העם ואז כל אחד יוכל לקחת מה שהוא רוצה ולהשתמש במה שהוא למד (ותמיד יש משהו חדש ללמוד)

יש גם הערות לעניין שמרגיזות נורא כמו: התמונה לא ישרה, האופק לא מאוזן . . . . אני אישית שונא סימטריה אבל יש כאלה שזה בדמם (מה עושים? מעירים או לא?).

יש גם הערות כמו: חבל שאין מסגרת . . . . אני אישית שונא מסגרות מה גם שהן מושכות לפעמים את תשומת הלב מהתמונה אבל גם כאן שמתי לב שיש כאלה שהנושא בדמם וכל חייהם ממוסגרים ובלי המסגרת הם מתפרקים (וגם כאן נשאלת השאלה, להעיר או לשתוק?).

מסקנה (לדעתי) שיש לאפשר לחברים בפורום להתבטא בחופשיות ועל אף כל החסרונות שבדבר, היתרונות עולים עליהם. גם ההגבלות שמתחילים להפיל כאן (שני אשכולות ליום, חמש תמונות לאשכול) מתחילים להזכיר פורומים יוקרתים אחרים אבל חשבתי שכאן זה אחרת, יותר חופשי ויש לגלות קצת פתיחות וגמישות (אז נכון שיש כמה כאלה שחורגים קצת מהחוקים אבל לחלקם יש גם מה לתת ואת הייתר לומדים להכיר עם הזמן ולא חייבים לפתוח ולקרא את הגיגיהם או להסתכל על יצירותיהם).

כאמור, זו דעתי הפרטית ואין חובה להסכים איתה

אנחנו עושים היום את המחר
מחר אנחנו נעשה את האתמול

ישן 06-06-2006, 14:19
  Benor2005 Benor2005 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.04.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי charly שמתחילה ב "אני מבקש להרחיב טיפה בנושא . . . ."

ציטוט:

מסקנה (לדעתי) שיש לאפשר לחברים בפורום להתבטא בחופשיות ועל אף כל החסרונות שבדבר, היתרונות עולים עליהם. גם ההגבלות שמתחילים להפיל כאן (שני אשכולות ליום, חמש תמונות לאשכול) מתחילים להזכיר פורומים יוקרתים אחרים אבל חשבתי שכאן זה אחרת, יותר חופשי ויש לגלות קצת פתיחות וגמישות (אז נכון שיש כמה כאלה שחורגים קצת מהחוקים אבל לחלקם יש גם מה לתת ואת הייתר לומדים להכיר עם הזמן ולא חייבים לפתוח ולקרא את הגיגיהם או להסתכל על יצירותיהם).

מסכים.
נוצרה תרבות לא נכונה פה אצל חלק מהאנשים פה בפורום.
אפשר להעיר גם למתן לאולגיס למשה לקובי ולעוד אנשים, הם לא קדושים.
(אני סבור שחלק מהאנשים כאן חושבים שהם המאסטרים בצילום, וכל מה שהם אומרים זה 100% נכון וצודק- משמע תורה מסיני)

נערך לאחרונה ע"י Benor2005 בתאריך 06-06-2006 בשעה 14:22.
ישן 06-06-2006, 14:42
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי charly שמתחילה ב "אני מבקש להרחיב טיפה בנושא . . . ."

צ'ארלי, אני לא מבין מדוע אתה יוצא בשם חופש הביטוי.
אנחנו מאפשרים לכל איש ואישה בעולם להגיב כאן (בתנאי שהוא מסוגל להקליד בשפה העברית).
ללא שום גזענות או דיעות קדומות. יש לנו בנים, בנות, דתיים, חילוניים, עולים חדשים, ילידי הארץ, אשכנזים, מזרחיים, אתיופיים, פעילים יותר, פעילים פחות, פעילים בעיקר בארץ, פעילים בעיקר בחו"ל... יש לנו מכל הבא ליד, וכולם מגיבים פה בסבבה, ומעלים תמונות ללא שום תנאי מקדים!

אז דבר ראשון, החופש שניתן פה הוא כמעט אבסולוטי.
דבר שני, החוקים החדשים נועדו לעזור לנו לשמור על הפורום ברמה גבוהה.
אם אתה רוצה, אתן לך לינק לאשכול בו התקיים דיון בדיוק בנושא מספר האשכולות ליום, ביני לבין יניב (lens). דעתי הובהרה שם חד משמעית, וכפי שניתן היה להבין מהאשכול, אני ממש לא הייתי היחיד שחושב כך.
חמש תמונות באשכול זה הרבה.
בשביל לתת ביקורת רצינית לכל תמונה ותמונה (במידה והיא באמת תמונה אשר שווה תגובה) זה הרבה מאמץ. לא צריך יותר מחמש תמונות לאשכול ויש שיאמרו שמספיקות גם שלוש (כמו בשלומי ודי-ספוט).

צ'ארלי, לא יהיה כאן פיצול, אבל אני בהחלט דורש שאנשים, חדשים (בפורום וחדשים בצילום) יסתכלו קצת מסביב לפני שהם מעלים מפרי יצירותיהם לפורום.
אני תמיד מעדיף לראות תמונות אשר מורגשת בהן ההקפדה, אבל התוצאה הסופית יצאה לא טובה, מאשר איכות טכנית טובה לצילום פשוט לא מוקפד ומשעמם.

אני מרגיש שההודעה שלך נכתבה בשביל להוציא את כל מי שמעלה תמונות snap זכאי מחמת אשמת spam (שמתם לב כמה דומות שתי המילים?). יש לשאוף למצויינות, ולא להשלים עם הבינוניות. כן, זה קשה וזה דורש עבודה, ובשביל זה יש פה כמה חברה' יותר מנוסים בשביל לעזור.

Benor2005 - אני תמיד שמח להערות כשהן ענייניות.
מה לעשות, היה לי אישית קשה לקבל את ההערות באשכול הקודם שלי בנוגע לחיתוך הראש של הילדה. וזו הסיבה (כפי שציינתי בהודעה שלי למשה) שאני לא מעלה לכאן עבודות יזומות בנושא אופנה. אני מרגיש שהפידבק שאני אקבל פשוט לא יהיה רלוונטי. אז אני מעלה את התמונות רק בפורומים של אופנה. מה לעשות... :-/

ישן 06-06-2006, 13:46
צלמית המשתמש של OrUsH69
  OrUsH69 OrUsH69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל OrUsH69 שלח הודעה דרך MSN אל OrUsH69

משה, אני אוהב אותך. ובתכלס אני ממש מסכים לא יכלת להסביר את זה יותר טוב.

אני אתייחס לחלק מהנושאים שהעלת בדיון שלך, דבר ראשון לגבי הכותרת. אנשים
צריכים למצוא כותרת/ מילת מפתח שתקשר את עצמה לתמונה בצורה הטובה ביותר
ושתסקרן את הצופה להיכנס ולהגיב.

בקשר להסבר, חושב שזה הדבר הכי חכם שאפשר לעשות פה בפורום. הרבה פעמים
כולל אני מעלים תמונות שהחיתוכים הגוונים הטקסטורה או הקומפוזיציות שלהם בכוונה
כך וככה אנחנו ראינו את התמונה בסוף עוד לפני שצילמנו אותה.

ואנשים צריכים להבין את זה, ולא לקטול את אותו דבר 100 פעם אז אם יסבירו
בכמה שורות לפני התמונה זה יעזור לפחות מבחינתי להתייחס להיבטים של התמונה בצורה
טובה יותר.

ואני יגיד משו שאולי אנשים יתעצבנו אבל למשל, אם אולג או יניב או מתן או משה או קובי
שהם מבחינתי אנשים שמבינים בצילום מעלים תמונה, ומשהו לא מסתדר בתמונה לא מבחינה
טכנית אלא מבחינת המיקום של הדברים בפריים או דברים שאולי בעיננו מפריעים
אבל למעשה הם במכוון שם, ואני ברגע שאני רואה תמונה כזו אני ישר אומר, שניה הוא לא צלם
חובב הוא יודע מה הוא עושה והוא בוודאי שם את זה או גרם לכך שזה יבלוט מסיבה כלשהי
אז להביט בתמונה עוד כמה פעמים עוד כמה דקות ולנסות להבין את הפרטים האלה שהם בעיניי
חשובים מאוד.

אז זאת התגובה שלי לנושא, מקווה שהדעה שלי מסכמת את הדברים שאני חושב בצורה הטובה ביותר.

ישן 06-06-2006, 14:55
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי OrUsH69 שמתחילה ב "משה, אני אוהב אותך. ובתכלס..."

אור אתה ממש טועה, ולצערי הראייה שלך צרה מאוד.

יש צילומים של אולג שאני אוהב, ויש כאלה שלא.
לפעמים יש לי מה להעיר לאולג, ולפעמים - פשוט אין לי מילים. לא לכל אשכול של אולג אני מגיב, אם כי אני משתדל להגיד לאיש המוכשר הזה כמה שיותר.
גם באשכולות של משה אין לי נוכחות של 100% ואם תחפש טוב, טוב, אתה תראה אותי מעיר אפילו לקובי הראתי.

א - ב - ל
כשאני רואה תמונה מוקפדת, אני תמיד אגיב לה בחיוב. ואתה יודע מה? אני בכלל לא מסתכל על שם פותח האשכול כשאני נכנס אליו. רק על הלינק שצבוע בכחול ומשם ישירות לתמונה עצמה. אם אהבתי, אני מגלגל למעלה בשביל לראות מי פתח את זה כדי שאוכל להתייחס.
אין אצלי אפליה כלשהי לטובה או לרעה.
אשכול עם תמונות מוקפדות יקבל התייחסות בהתאם ואשכול אם תמונות "סתם" גם יקבל "סתם" התעלמות מצידי.
מאוד עצוב לי לשמוע שאנשים מגיבים שונה לצילום בגלל שכתוב ש Narxx העלה אותו, מאשר אנשים "חדשים". לדעתי אתה טועה ואפילו אנשים חדשים, כשמעלים תמונות איכותיות, הם מקבלים את מלא ההערכה הראויה (לדוגמא msinai, xnir, אודי אבן חיים וכו').

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 06-06-2006 בשעה 14:58.
ישן 07-06-2006, 00:16
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי OrUsH69 שמתחילה ב "[font=Verdana]מתן, אני לא..."

אור, נשמה...
את התמונה שאולג ושחף אהבו באשכול הביכורים שלי של הילדה האתיופית לקח לי לא מעט זמן לצלם.
למעשה, צילמתי מעבר ל 15 טייקים שונים את הילדה הזו שלא הפסיקה לזוז ולשחק עם החיטה, עד שתפסתי את הפריים הזה. ואתה יודע מה? ה 14 טייקים האחרים היו באיכות צילומית הרבה יותר גרועה. פעם התאורה לא היתה טובה, אז שיניתי מקום (פיסית). פעם הזוית היתה רחבה מדי, אז פתחתי זום בעדשה, פעם נכנסו לי עוד ילדים לפריים, אז ניסיתי שוב כשעין שמאל שלי פקוחה ומחפשת ילדים בקרבת מקום (אני שמאלי, אז מצלם בעין ימין.. לא יודע אם כולם עושים את זה), עוד פריים הלך כי היא בדיוק הסתובבה עם הגב אלי ו... אני לא צריך לספר לך איך זה לצלם ילדים.
אבל העובדה היא שלא וויתרתי אחרי פריים אחד, ובטח שלא העליתי את הסדרה לפרש, אלא רק תמונה אחת בודדת. על זה נאמר "ביקורת עצמית".
חוץ מהילדה הזו, צילמתי עוד כמה פורטרטים שבעין נראו לי טוב, אבל לא הצלחתי ללכוד אותם במצלמה שלי כמו שצריך וגם כל השוטים אקסטרה לא עלו יפה. אז גם לי מתפספסים לפעמים כל מיני פורטרטים או צילומים שונים אחרים - קורה.
ההבדל הוא שאני לא מעלה את כל הצילומים שלי מאותו יום, אלא רק את המוצלחות ביותר, או את המעניינות ביותר (לפחות, אני משתדל.. לא תמיד אני קולע לטעם של כולם באתר).
וזו מהות המנטרה "ביקורת עצמית".

ישן 06-06-2006, 17:02
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי shoko שמתחילה ב "גם לי יש דעה ... אבל :"

לא מדויק שוקו.

אם תשים לב, כבר אין פה מלחמות על "מי יותר טוב" (קנון או ניקון) כי בסופו של דבר אנשים הבינו שנימאס מהויכוח הזה. אני חושב שאם אפנה לאשכול הזה מידי פעם חברים חדשים ונזכיר מידי פעם את הנקודות החשובות (לתת שם מעניין לכותרת, להיות ספציפי בכוונה של התמונה, להיות פרטני מבחינה טכנית), אנשים כן יפנימו והמצב ישתנה.
המטרה שלי היא להעלות את רמת הפורום מפורום של מתחילים לפורום של מקצוענים בלי קשר לרמת הציוד. מקצוענים גם בצילום וגם בביקורות.
שמח שרובכם מסכימים איתי ומקווה

צ'רלי – חופש ביטוי? מה קשור? מישהו אמר לך פעם אל תדבר? ברור שאתה יכול להגיד מה שבא לך אבל רצוי שזה יהיה משהו לעניין ? לא ? (לא משהו אישי, רק הסברתי את עצמי). אם בא לך קו אופק עקום, צלם קו אופק עקום. בכל זאת ישנם מספר חוקים וזה אחד מהם שרצוי לשמור עליהם אבל אם בכל זאת רצית קו עקום, אם סתם בא לך או זו דרישתך מהתמונה למטרה מסוימת, לפחות ציין את זה בברור שלא תקבל 15 תגובות מתוך 17 שמתרכזות רק באופק העקום. הבנת אופי פחות או יותר?

אור – כמו שמתן ענה לך, אני מחזק אותו שבעתיים, ובוא תבין למה אני מתכוון.

א. כשמשהו לא בסדר בתמונות שלי (ואני בטוח שכל אחד מה"ותיקים" או ה"יותר מקצועיים" כמו שקראת לזה יסכים, אנחנו רוצים לדעת ולא חושב שאם אני פותח אשכול אז אנשים לא ראויים להגיב לי.
ב. לי אישית, וזה חשוב מאוד בעיני, כשאני מצלם עבור לקוח, לדעת לא מה בסדר, אלא מה לא בסדר! עם מה שבסדר אני מסתדר, עם מה שלא בסדר אני לא מסתדר.

ג. דבר שלישי ואחרון וזה אולי יפתיע אותך, אני אישית למדתי הרבה מהפורום הזה. בעיקר מה זו ביקורת עצמית (ואת זה אני אומר לכולם, גם בפן המקצועי). אני שואל את עצמי הרבה פעמים איך אנשים מעלים תמונות לפה בלי ביקורת עצמית? הרי הדבר הראשון שמפריע להם אלו ה"קטילות" כמו שאתם קוראים לזה, אז חכם לא אמור להימנע מזה?

ישן 06-06-2006, 19:55
צלמית המשתמש של ArnonG
  ArnonG ArnonG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.05

אני מסכים איתך במאה אחוז.
יש לפעמים הרגשה שאנשים מגיבים בשביל התגובה ולא באמת.
בתור אחד שהעיר על החיתוכים של הכוסות שתיה שלך - הערתי את זה כי זה הפריע לי. לא כי זה היה "שגוי". לפי מיטב ידיעתי אפילו אמרתי את זה בתגובה.
אבל הבעיה היא שאנשים מגיבים תגובות לקוניות וקצרצרות בשביל להגיב.
למה לא להגיב מהלב ? לנסות לשפר ? לעזור ?
אחת הסיבות שהפסקתי להעלות תמונות היא שאני כרגע מתמקצע בצילום ציפורים (שיותר מסובך מחתונות !! ) ואין לי מה להציג. כל תמונה מקבלת "יפה מאד" וזה. לא קוטלים. לא עוזרים.

אני באמת חושב שזה אחד הפורומים היותר "משפחתיים" ויותר פתוחים שיש. אבל כמו שאמרת - אנשים צרכים להגיב קצת יותר לענין ויותר מהלב ופחות מ"ספר החוקים של צילום יצירתי" ...

ישן 06-06-2006, 21:04
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור

מתלבטת. אני מסכימה עם חלק ממה שכתבתם, אבל לא עם הכל.

לא קשה לי למצוא את עצמי בחלק מהדוגמאות השליליות שנתתם ("הראש קטוע"...), אבל שלא כמו דמות הגולש שמשתקפת מההודעות שלכם (זה שלא חושב מספיקלפני תגובה, חוזר על ביקורות חסרות-תכלית שכבר נאמרו, לא מנסה להבין את כוונתהצלם), אני חושבת הרבה לפני תגובות מהסוג הזה.

כן, גם אני הייתי בין המעירים למשה על קטיעת האוביקטיםבצילום האוכל, וגם אני לא אהבתי את קטיעת ראש הדוגמנית של אביעד (urukhai) אבל זהלא מראה על חוסר ידיעה. דווקא ידעתי שאלו חיתוכים מקובלים, במיוחד אחרי שכולכםהסברתם את זה שוב ושוב, אבל ככל הידוע לי, כל מה שמפורסם תחת הניק "שחף דרור" אמור לשקף את דעתי האישית. הדעה הזו לא מחוייבת לאילו שהם כללים, ולא מתיימרת להיות מקצועית, היא פשוט הדעה שלי.
אתם מדברים על "ספר חוקים", שאליו נצמדים הגולשים המתחילים שאינם מסוגלים להסתכל על תמונה מעבר ל"קו האופק עקום", אבל אתם אלו שנצמדים לחוקים! אתם אלו שמצדיקים קטיעה באמירה: "זה מקובל בעולם צילום המזון/דוגמנות". כן? זה מקובל? מצויין, שיתקבל. לדעתי החיתוך בתמונה הספציפית הזו הוא לא מתאים ולא נעים לעין, אז אני רואה לנכון להגיד את זה, ואם לא בשביל זה - בשביל מה אתם מפרסמים את התמונות?
אני מסכימה איתכם שלא צריך להתקבע על ביקורת ספציפית ולחפש לאיזו תמונה הביקורת הזו יכולה להתאים (למשל: לחפש תמונות עם אוביקטים קטועים, ולעשות paste למשפט "חבל שקטעת"), אלא כל תמונה צריך לבחון לגופה. לכן באשכול של מתן (ביכורים) תמכתי מאוד בקטיעות האוביקטים - בתמונות הספציפיות ששם, נהניתי מאוד מהחיתוכים. אבל צריך לזכור לא ללכת לקיצוניות השניה, למשל לאסור כל ביקורת על קטיעת אוביקטים.

בהצלחה לכולנו.
ישן 06-06-2006, 23:42
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "[right][color=black]מתלבטת...."

שחף,
המטרה היא לא להכשיר את כל חברי הפורום להיות מגיבים מקצועיים ולתת ביקורות בונות בכל תחום צילום, ובעיקר המקצועיים (אופנה / מזון / מוצרים / כלות / איפור וכו').
גם לנו, המתיימרים להיות 'מומחים' בתחומים צרים של צילום מסחרי (ע"ע הדוגמאות לעיל), אין תמיד הכי הרבה מושג ואנחנו מצלמים לפי החוש וקצת לפי סקירת השטח.
משה לא חיפש תגובות מקצועיות לתמונות שלו של הכוסות, כמו שאני לא מחפש תגובות ענייניות לצילומי אופנה / איפור שלי.
ממה שאני הבנתי, למשה כאב שהתגובות שקיבל היו לא ענייניות (עזבי לא מקצועיות) והן נראו כאילו יצאו משבלונות מוכנות מראש.

כשמישהו מעלה תמונות מקצועיות, אפשר כמובן להעיר על כל דבר שלא נראה טוב.
למעשה, דווקא בצילומים מסחריים, סביר להניח שתהיה הקפדה מאוד חזרה על חלק מסויים בפריים, ופחות התייחסות לחלקים אחרים. למה? כי זה מה שהלקוח רוצה.
אם מישהו זוכר את התמונה שהעלה עמוס של בחורה בשמלה אדומה שחבר שלו צילם והופיעה (לטענתו) במגזין או קטלוג, לדעתי היא תמונה ברמה מאוד נמוכה, שמלבד השמלה שבאמת קיבלה פוקוס נכון, שאר הפריים היה מאוד לא מוקפד ולא מתוחכם. אפילו חובבני.
לכן אני כן מוצא רלוונטיות בלהגיב בצורה עניינית לצילום מסויים ולתת חוות דעת על הטכניקה.
גם אם הלקוח אהב את התוצאה וזה היה לו מצויין, לנו בתור חובבי צילום, ובעיקר צילום אמנותי, זה לא מספיק. אנחנו לא סתם מתעדים את המציאות כפי שהיא, אנחנו מחפשים תמיד את הזוית הנכונה שתתן את התוצאה הכי מעניינת.
ואם לדעת מישהו עומק השדה של הכוסות של משה לא היה מוצלח, אפשר להעיר על זה בכיף! ואם לדעת מישהו, הרקע לא העביר נכון את ההרגשה של המשקה, זה באמת יכול להיות מעניין לשמוע את הרעיונות שעוברים לו בראש בנוגע לרקע חלופי... או טכניקת צילום שונה (אולי תאורה אחורית? אולי צביעת רקע עם פלאש צבעוני?).

כפי שאמרתי למשה בהתחלה, לדעתי זה חסר סיכוי לנסות להכתיב כאן מגמה של תגובות מקצועיות כי זה באמת יפצל שוב את הפורום כמו בתקופה של בנארי.
אבל אני אשמח אם המשתתפים ילמדו מהאשכול הזה לחשוב לפני הקליק במצלמה, ולחשוב עוד יותר לפני הקליק בעכבר שמפרסם את התמונות באשכול הפורום.
אני לא רוצה לעשות סלקציה לפני העלאה, אבל אם מישהו רוצה לקבל תגובות, ובעיקר תגובות איכותיות, אני ממש ממליץ לו להשקיע יותר בצילומים. המונח "ביקורת עצמית" הופיע כאן מספר פעמים... אולי הופנם ואולי לא, אבל לא מזיק להזכיר אותו מדי פעם שוב.

ישן 07-06-2006, 17:11
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "שחף, המטרה היא לא להכשיר את..."

אוקיי, זה כבר נושא אחר, וכאן אני לחלוטין מסכימה איתך: כדי להתקדם בצילום, חייבים ללמוד לחשוב לפני שיורים, וחייבים ללמוד לתת לעצמך ביקורת עצמית.
אבל משה דיבר בדיוק על הכיוון ההפוך, על צד המבקר. רוב המגיבים באשכול הזה (ובמיוחד אלו שאתם מכנים "מקצועיים") הסכימו שתגובות כמו "קו האופק עקום", "האוביקט קטוע" ושאר הדוגמאות שניתנו - הן לא רלוונטיות ולא מועילות. אבל זה לא נכון, התגובות האלה מתאימות במקרים מסויימים, במיוחד אם הן נכתבו מתוך מחשבה, ואם הן לא מתיימרות לטעון את "האמת", אלא רק את דעת כותב התגובה.
הנה דוגמא: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...890#post1198869
בשרשור הזה היה מאוד טיפשי אם מישהו היה כותב "קו האופק עקום", אבל קובי, שחר ואני הסכמנו שהקומפוזיציה הזו (כלומר: קו האופק העקום) לא מתאימה/יפה/נעימה. אז לפי התגובות באשכול כאן, זה לא מקצועי שאמרתי "הקומפוזיציה לא נעימה לעין", כי ברור שהוא תכנן את הקומפוזיציה הזו מראש. אבל אני לא מצליחה להבין איך זה קשור. לדעתי זה בדיוק להיפך, דווקא בגלל שהוא תכנן את זה מראש - אני צריכה להעיר לו על זה, לפתוח לדיון את השאלה האם באמת כך עדיף. בכל התגובות לתמונות כאן (ואני מתכוונת גם לתגובות שלכם, המקצועיים...) תוכלו לראות הערות על העדפות אינדיבידואליות: "הייתי מעדיף לראות את הילדה בצד השמאלי של הפריים" וכדו'. כולנו מבינים שצלם שמיקם את הילדה בצד הימני של הפריים עשה את זה בכוונה, נכון? הכפתור לא נלחץ לו בטעות (בד"כ ). אז למה תגובות כמו "הייתי מעדיף לראות את הכוס לא קטועה" (התגובות שמשה קיבל) הן לא לגיטימיות? רק כי בעולם צילום האוכל מקובל לקטוע כוסות? אסור לחלוק על החוקים הלא כתובים של צילום האוכל? כולנו חולקים על מהלכים של פוליטיקאים, כולנו מבקרים סרטים שראינו, כל זה למרות שרובנו לא נגיע לאן שהפוליטיקאים/במאים האלה הגיעו, והם מבינים יותר מאיתנו בתחום שלהם. אז מה? זו מדינה דמוקרטית, והדיונים רק מעודדים למידה.
אם משה חושב שהקטיעה מוצדקת - שיסביר לי למה. אני אוכל לענות לו, או להסכים איתו. אבל אני לא מסכימה עם הקביעה שמה שמקובל הוא מה שנכון.
אגב, משה אכן כתב אז שלדעתו אלו חיתוכים יפים יותר:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי carish1
עשיתי חיפושים ברשת של תמונות מהסוג הזה, אני מוצא שזה הרבה יותר יפה לעין לראות חיתוך ולא פריים מלא.

אבל הוא הזכיר גם את המוסכמות:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי carish1
לדעתי, וכפי שלמדתי גם, אלו חיתוכים מקובלים.

והשרשור שכאן נסוב על עניין המוסכמות, ועל זה כל התגובה שלי.
ישן 07-06-2006, 23:28
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "אוקיי, זה כבר נושא אחר, וכאן..."

דיברתי על אותו הדבר אבל לקחתי צעד קדימה.
תגובות כמו "קו אופק עקום" ימנעו לו אנשים יצלמו מראש בקומפוזיציות נכונות.
מותר לנסות לצאת מהמסגרת ולצלם קו אופק עקום. אין חוק שאוסר את זה.
אבל אם זה לא משהו שבאמת מתאים ומיוחד, שבו קו האופק העקום כן תורם לפריים בצורה כלשהי, אז לא להעלות לפורום ואז אנשים לא יגיבו "קו אופק עקום".
הבעיה היא כרגע שאנשים מגיבים בצורה 'מעאפנה'.
לו אנשים יעלו תמונות יותר מוקפדות, הם יקבלו פחות תגובות מעאפנות.

ואם דעתי עדיין לא נכתבה בצורה ברורה, אין מוסכמות.
או שאוהבים חיתוך, או שלא.
תגובה מעאפנה תהיה לומר "חבל שהתמונה שלך שרופה" בעיבוד High-Key.
תגובה לא מעאפנה תהיה "רצוי ליצור ניגודיות שתשאיר את קו האף והגבות לעומת הלחיים, בעיבוד High-Key".
יחי ההבדל.

ישן 06-06-2006, 23:52
צלמית המשתמש של גודלן-ארז
  גודלן-ארז גודלן-ארז אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.06
שלח הודעה דרך MSN אל גודלן-ארז

ואו

היה מעייף לקרוא את כל זה אבל לא אעיק עליכם התגובה ארוכה ומציקה...
רק אגיב.. מסכים מסכים מסכים.
אני זוכר את הצילומי אוכל של משה ואיך הגבתי לו .. חתוך פה חתוך שם...
זה בגלל שבשלב מסוים נכנסתי לשבלונה של תגובות שקראתי ותגובות שהגיבו לי
ואיך שהוא לא עלה בדעתי שיש סיבה יותר ממוצדקת לחיתוך.
והתגובה של משה (באשקול המדובר) דיי הוציא אותי מהשבלונה וצרות הראיה שלי.
בכל אופן גם אם מגיבים לך בצורה כזו משה אתה יכול להאיר את עיני "הצעיר"
ובכך ללמד אותו עוד משהו על עולם הצילום המיסחרי והאומנותי... ואולי זריקת
שצת"ק קטן בישביל ההומור
וכמובן אני לא מדבר על משה בפרט אלה לכל הצלמים המיסחריים בפורום והיותר
"בוגרים".

Temp Web Site: picasaweb.google.com/erez2006

ישן 07-06-2006, 01:30
צלמית המשתמש של ALEX LEV
  ALEX LEV ALEX LEV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל ALEX LEV

דבר ראשון משה אני שמח שאתה מעלה את הנושא הזה, אני אישית די חדש בפורום הזה אבל הספקתי כבר להבחין בבעיה הזאת. העניין פה זה שיש כמות מכובדת של אנשים שמבינים בצילום ואני מתכוון בכל תחומיו ואנשים האלה יודעים גם לתת ביקורת כמו שצריך חיובית או שלילית זה לא משנה, אבל יש פה גם כמות עצומה של אנשים שאולי חושבים שהם יודעים משהו אבל כנראה שהם לא יודעים מספיק והם חושבים שכל צילום אמור להיות לפי כמה חוקים שהם מכירים . אני אישית חושב שאני יודע יחסית לצלם אבל זה לא אומר שאני יכול לתת ביקורת לכל צילום כי אני לא מבין לגמרי בכל תחום בצילום.
כך שחבר'ה כשאתם רואים צילום לדוגמא סטודיו או מקרו ואתם אף פעם לא צילמתם בסטודיו
ואין לכם שום ידע בסוג כזה של צילום עדיף שתעברו לאשכול הבא אם אין לכם ביקורת עניינית .
אני גם רואה שיש פה אנשים אפילו שהם מצלמים טוב אבל הם מאד צרי אופקים
ויש להם קו חשיבה מאד מסויים מקובע וכל הזמן הביקורת שלהם חוזרת על עצמה
לכל אותם האנשים תנסו קצת לראות עבודות של צלמים מקצועיים מהארץ ומהעולם תפתחו את קו המחשבה שלכם .
אולי עולם הצילום שלכם התחיל בפורום הזה אבל יש גם עולם צילום מחוץ לפורום תחשפו לדברים אחרים זה גם יעשה אתכם צלמים טובים יותר ותלמדו לתת ביקורת מקצועית יותר
ודבר שני אולי כדי לפתוח תת פורמים שמיועדים לצילומים מיוחדים כגון צילום פרסומי וכדומה.. הדבר פשוט ימנע בלבול אצל אנשים, למרות שאם מסבירים כל צילום בצורה טובה זה גם פתרון טוב .
תודה על הקריאה נפגש באשכולים!
ישן 08-06-2006, 02:54
צלמית המשתמש של carish1

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "הבעיה מתחילה באנשים כמוך, שלא..."

קבלו שוס. מתן שוב צודק
אני לא יודע אם זה חוסר סבלנות או פזיזות או שניהם יחד אבל אם לקוראים
היתה סבלנות להביט בתמונה יותר מ 0.5 שניות ואפילו לקרוא מה שבכל זאת לפעמים אנשים כותבים על הסיטואציה, אולי באמת התגובות היו יותר ענייניות וגם לא חוזרות על עצמן.
כנ"ל באשכול הזה. אם זה כזה מאתגר וקשה לשבת בסבלנות ולקראו את כל התגובות, התשובות והדעות... למה בכלל להגיב
?

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 08-06-2006 בשעה 04:03.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:31

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר