לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2006, 16:06
צלמית המשתמש של jinji
  משתמש זכר jinji jinji אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל jinji שלח הודעה דרך MSN אל jinji
בוא נגיד ככה..
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי The_Israeli שמתחילה ב "הפיסיקה זה ברמה של מגמה בתיכון אם לא יותר"

ציונים בבצפר זה לאו דווקא שכל..
בצפר זה נטו להקשיב בשיעורים ולחזור על החומר בבית, יש כאלה שצריכים לחזור יותר ויש כאלה אפילו לא צריכים לחזור.
עכשיו מה לעשות בבצפר לפעמים יש שיעורים שאתה אוהב יותר ושיעורים שאתה אוהב פחות.
אני יגיד לך ככה, במחצית היו לי 3 נכשלים, למה? כי זרקתי זין בשיעורים, אבל אחרי שדירבנו אותי קצת ואמרו לי שיש סכנה לבגרות נכסנתי לעניינים והתחלתי ללמוד, באותם מקצועות עליתי ב20 נקודות לפחות בכל מקצוע.
מצד שני יש את המגמות שאני בחרתי ללמוד בהם - מכטרוניקה ותקשורות ששם אף אחד לא צריך להגיד לי כלום כי אני בחרתי ללמוד וזה אומר שאני יתן מעצמי מה שצריך.

עכשיו למה כל החפירה הזאת?
שתבין שאם תלך למקום שאתה רוצה אתה כן תתאמץ וכן תתן 100% ואם יזרקו אותך במקום שלא יעניין אותך אז אתה תזרוק זין בחזרה.
ולכן אם אני בוחר ללכת לקורס טייס אני יודע שאני יתן מעצמי הכל כדי להצליח ואף אחד לא יצטרך לדרבן אותי.

ולכן אין כל קשר בין ציוני בצפר לבין הצלחה בקורס זה או אחר.

נ.ב
יש לי חברים עם קב''א 56 55 54, ועם נכשלים בתעודה.

ממש חפרתי.. : \

נערך לאחרונה ע"י jinji בתאריך 06-06-2006 בשעה 16:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2006, 10:48
  מצוק מצוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
לא
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי meir_adre שמתחילה ב "אז כן אחי יש לי חדשות"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי meir_adre

פשוט הצבא האטום הזה לא מבין.

לא . זה אתה שלא קולט. צה"ל זה לא תוכנית כבקשתך. אם היית באמת נחוש להגשים את חלום הטייס , היית מתחיל בהכנות (לימודים,העמקת הידע הכללי וכ"ו) עוד בכתה י'. הדבר הכי קל זה להאשים את "הצבא האטום הזה"... תלמד לקחת אחריות על מה שאתה עושה (או במקרה שלך - על מה שאתה לא עושה...)

בהצלחה.

אגב - להצלחה בלימודים אין שום קשר! חבל שאני לא יכול לשלוח לך תעודות על הישגיי בלימודים. מחפיר.פשוט מחפיר.. מה לעשות שאני מעדיף התחרדנות בים על פני כל שעור (חוץ מספורט...)
הכל תלוי בתפקוד שלך במיונים הראשונים (וכמובן בצו ראשון) ,במידת המוטיבציה שאתה מפגין ובתכונות אופי שיש לך או אין לך.

מקווה שלא הייתי פוגע וחריף מידי. אם כן אז סליחה מראש.

ישן 06-06-2006, 10:54
  meir_adre meir_adre אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל meir_adre
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "לא"

שמע מצוק אני לא נפגעתי ממך ההפך אני מודה שזה הכל בגגל הטעות שלי תמשיך לקרוא ותבין...אבל בוא נגיד ככה אני פשוט בצו ראשון לא השקעתי במחנים של הדפר בגלל זה יירד לי הקבא ולא משום סיבה אחרת ואמרו לי את זה ממקור מוסמך כי הדפר שלי 50 והקבא 53 אם הייה לי דפר 60 לדוגמא הייה לי קבא 54 וכו"ו הדפר הייה עלה גם הקבא כי הדפר זה אחד המרכיבים של הקבא ועכשיו לשלאה הגאונית למה לא השקעתי במחבנים במחשב כי זה הייה תקופה שהייתי בפורום הפלא הזה רק יומיים ולא ידעתי כלום על הצבא ממש כלוםםםםם ולאחר המון זמן בפורום אני עכשיו יודע המוןןן ב"ה תמיד לומד ויודע עוד מבין אז אני מתכנן ללכת על מבחנים חוזרים ולהעלות את הדפר אפילו ב 10 נקודות ל 60 שאוכל לקבל קבא 54 ואז לקבל צוות אוויר מקווה שזה יעזור להם כי הפעם אני מתכוון לשלוח גליון ציונים אם ממוצע 90 + ועוד כמה המלצות ממורים כי השקעתי מאוד בלימודים במחצית האחרונה בקיצור נקווה לטוב ומה נעשה הכ משמים איך שאומרים ב"ה יהיה טוב

תודה לכל המגיבים והעוזרים והמעודדים אוהב את כולכם אחים שלי.

ישן 07-06-2006, 07:52
  מצוק מצוק אינו מחובר  

האור מציון
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי האור מציון!! שמתחילה ב "אחרי שעברת גיבוש טיס והגשמת חלום"

אני ממש לא מצפצף על אף אחד! ממש לא.

אני באמת חושב שמה שיעזור למאיר זה התייחסות כנה וישירה למצב שהוא עצמו הכניס את עצמו אליו. ולא עוד ועוד תגובות בסגנון "צודק. הצבא הזה אטום..." וכ"ו.

ברור שמערכת המיון עושה טעויות. שים לב לדברים שכתבתי לגברת מיאו בנושא. מערכת המיון טועה בגדול מידי יום (בגלל שרוב הממיינים הם ילדים בני 19 עם הכשרה מקצועית מאד אך קצרה להחריד)
ואפילו ספרתי כאן על חברים טובים שלי, ילדים משכמם ומעלה שפשוט קצת זלזלו בצו ראשון - וזהו. נסגרה וננעלה הדלת להגשמת חלומם.

עדיין חשוב להבהיר למאיר ולאלו שבמצבו שלא חכם יהיה להאשים רק את המערכת .(זה הכי קל...)
ולאלו שלפני הצו הראשון - להשקיע הכל בצו ראשון. להראות מוטיבציית על בראיון ולהשתמש כמה שפחות בקשקושים כמו "כאילו,כזה, חחחחח " וכ"ו - תראו רצינות!

ולמאיר - אפרופו רצינות - רצינות מאופיינת גם בהתמדה וברצון חזק - תמשיך לשלוח פקסים ולהתקשר . תכתוב בפקס שאתה מודע לזה שלא תפקדת במיטבך בצו הראשון (לדעתי אל תיתן תירוצים-חולה,כאב הראש וכ"ו) ותסביר לשמנמיני המיון המשועממים שאתה בסה"כ מבקש הזדמנות להבחן ולהבדק לקראת הגשמת חלום חייך! זה לא שבקשת שישלחו לך את הכנפיים בדואר + תעודת הסמכה כטייס קרב.

בהצלחה!!!

ישן 07-06-2006, 09:14
  מצוק מצוק אינו מחובר  

אם
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "אני אחרי תהליך ייעוץ מכובד בנוגע למאיר,"

טרם התקבלה התייחסות ענינית ממך.

אם תקראי בעיון את הדברים שכתבתי למאיר , תראי שציינתי בפירוש שאין להאשים את צה"ל ואת המערכת! הבחירה שלי במילים "שמנמני המיון,ילדים בני 19 " וכ"ו , שגויה אבל אין בה בכדי להוריד ולעמעם את חשיבות ונכונות הדברים שכתבתי.

יש בעייה קשה במערכת המיון - החלטות הרות גורל בנוגע לעתידם של מלש"בים , נעשות כמעט ורק על פי התרשמותן של מאבחנות צעירות מאד וחסרות ניסיון חיים (גם אם אינטליגנטיות ונבונות מאד)

צריך,לדעתי,להוציא את כל נושא המיון באאוטסורסינג החוצה-מחוץ לצבא. לתת לחברת יעוץ ארגוני / פסיכולוגים חיצוניים וותיקים , לשבת עם המועמדים ולסייע במיון.

דעתך?

ישן 07-06-2006, 09:24
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
דעתי? אתה צודק.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "אם"

אין ספק שיהיה מקצועי יותר ויעיל יותר לתת את תפקיד המיון לאנשים רמי דרג ומעלה, לאנשים שלמדו מס' שנים את המקצוע, אולי בתוספת הקורס המועבר למאבחנות, שהוא ספציפי יותר למקצועות הצבא.
כמובן, שכמו בכל גוף גדול, ישנם הקריטריונים של עלות מול תפוקה.

הנתונים כיום הם (ולא, אין לי את זה במסמך רשמי ולכן לא אוכל להביאו כאן) שאחוזי הדיוק במיון הם מהגבוהים בצבאות העולם. כיוון שכך- צה"ל לא יטרח לעשות רה-ארגון למערכת המיון ולהוציאה מידי המדור הפסיכוטכני. הרי עלות האנשים המקצועיים גבוהה עשרות מונים מילדה בת 19 שמקבלת משכורת זעומה...

(ואני חושבת שאפשר לפתוח על זה אשכול, זה נראה לי דיון חשוב מספיק)

ישן 07-06-2006, 10:32
  מצוק מצוק אינו מחובר  

טועה?
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "לא יודעת איך הגעת למסקנה הזו, אבל אתה טועה."

כתבתי בפירוש שאין להאשים את המערכת אלא את התפקוד האישי של המועמד במבדקי צו ראשון.
חזרתי וכתבתי זאת שוב ושוב , שלמרות שיש לפעמים טעויות , האשמה המובילה והכבדה ביותר היא של המלש"ב עצמו.

מדוע לדעתך אני טועה? זה לא תואם את הדברים שאת עצמך כתבת?

אני עדיין חושב שהסיכוי לשגיאת הערכה ע"י מאבחנות , גדול מאד אצל כאלו שתפקדו באופן בינוני מינוס במבדקים. לכן גם הדגשתי חזור והדגש את חשיבות הרצינות במבדקי צו ראשון.

אני מבין שיש מגמה שמעודדת לקטול דברים שכותב "הגולש מצוק" (ראי שכנינו בצו"ב), אבל רבותיי, יש גבול. תנסו להתייחס ענינית לדברים שאני כותב.

ישן 07-06-2006, 12:20
צלמית המשתמש של מורה"ל
  מורה"ל מורה"ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי מצוק שמתחילה ב "טועה?"

אם ביצועי המלש"ב הם בינוניים, הרי שהוא "בינוני".

קשה לי לבטא זאת בכתב, אבל אנסה. הכוונה היא שאמנם המלש"ב הוא אינטלגנטי נחמד חברתי ועוד, אבל מבחינת הנתוני איכות שלו הוא בינוני. ממוצע. ואין רע בכך. הוא אינו מהווה את השכבה העליונה של האיכות, והוא לא מהשכבה החלשה.
הוא מהווה את המאסה המרכזית, והלא פחות חשובה, מסד"כ צה"ל.

גם מי שנראה בעיניך אדם מדהים וחשוב, ואין ספק שהוא כך, אך הוא אינו שיא השיאים בנתוני האיכות שלו. אין רע בכך.
עליך להבין שאם אדם הוציא לצורך העניין דפ"ר 50 וקב"א 52, אין זה אומר בהכרח שהוא יכול להוציא משהו גבוה יותר, גם אם נדמה לו או לך שהוא יכול.

מקווה שלא התפזרתי יותר מדי.
יום טוב.
ישן 06-06-2006, 19:09
  Kewl_T Kewl_T אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.06
לכל מי שאמר שלימודים לא ממש משנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי meir_adre שמתחילה ב "יאללה חברה אנ מבועס תותלית מה עושים!"

פיספסתם פה את הנקודה. אז כן, יכול להיות שאפשר לסיים קורס טיס גם בלי בגרות אבל העיניין פה זה האישור של החריג צוות אוויר - ולזה התעודה והציונים מאוד קשורים. כשמגישים בקשה לחריג צוות אוויר אמורים לצרף תעודה ומכתבי המלצה. ע"פ הדברים האלה האנשים במדור פסיכוטכני מעריכים אם באמת יש לך סיכוי לעבור תמיונים למרות שהנתונים היבשים שלך לא מספיקים על הנייר. מה שאני מתכוון להגיד זה, שאם שלחת להם תעודה עם ציונים לא טובים, בטח שזה קשור לזה שהם לא אישרו לך את הבקשה כי זה המדד היחיד שלהם להעריך את הסיכויים שלך (אם אתה חריג נתונים כמובן).

כשאני שלחתי בקשה לחריג צוות אוויר, אישרו לי בבקשה הראשונה. שלחתי תעודה שהציונים במקצועות ההומניים (תנ"ך, ספרות וכו') היו על הפרצוף, 55-60. אבל הציונים במקצועות הריאליים ואלה שיותר קשורים לראש (מתמטיקה, פיסיקה, מדעי המחשב) היו 95-100.
ישן 07-06-2006, 07:58
  מצוק מצוק אינו מחובר  

לימודים
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי Kewl_T שמתחילה ב "לכל מי שאמר שלימודים לא ממש משנה"

לימודים זה חלק (קטן) מהעניין.

הם מחפשים תכונות אופי של לוחם אויר - אחראי,מתמיד,מעורב,אינטליגנט (לא נעל...), אמין.

החלק היותר חשוב במכתב ההמלצה הוא זה שהמורה כותב - רציני מאד,משקיע,עוזר לחבריו,מעורב חברתית בקהילה,פעיל וכ"ו וכ"ו.

סיפור אמיתי של חבר טוב שלי ( התקבל לגיבוש , ונפל...) :

היה בנוהל חריג. שלח ציונים ומכתב המלצה. הציונים גרועים-הבנאדם לא לומד. אבל - המחנכת וסגנית מנהלת הב"ס כתבה מכתב ארוך בו כתוב על תכונות האופי של הילד - אחראי,פעיל,מארגן טיולים,טיפל לבדו באחיו הקטנים תקופה ארוכה , וכ"ו - זה עבד. קבלו אותו להמשך המיונים למרות ציוניו המחפירים .

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:23

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר