לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2006, 15:57
  משתמשת נקבה wild wave wild wave אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.05
צריכה עזרה, כמה דקות מזמנכם =]

מחר אני מגישה עבודה של מחויבות אישית, חסר לי חלק בעבודה – סקרים ... הכנתי קטע מידע קצר שתדעו על מה העבודה, ואחריו כמה שאלות, אשמח אם תעזרו לי ותענו עליו. תודה מראש , גל.

מעט מידע על סטריאוטיפים של דמות האישה ודמות הגבר באגדות ילדים

נשים וגברים מוצגים באופן תבניתי ושמרני באגדות ילדים, לאורך השנים. הגיבורה תמיד תהיה יפה, תמימה, חסרת ישע שמחכה לבחור [נסיך, גיבור, אמיץ הלב] שיבוא, יפתור את בעיותיה ויציל אותה. האישה לא צריכה לחשוב, לפתור בעיות או לעשות מעשי גבורה.
כל שעליה לעשות זה להיות יפה ולחכות שהגבר שעליו להיות יפה תואר, אמיץ, גיבור, יודע לפתור בעיות [להרוג את הדרקון, למצוא למי שייכת נעל הזכוכית וכו'] תמיד חייב להציל את הנסיכה ממשהו ובדרך לגבור על מכשולים. השיא של הסיפור הוא כמובן הנישואין שבשבילם חיכתה הגיבורה וזאת בעצם המשאלת לב והייעוד שלה. האגדות משמשות כמודל חיקוי ומחנכות ילדים וילדות לנהוג בדרך מאוד מסוימת. אין בכלל מקום לגברים לא אמיצים, ביישנים או חסרי מוטיבציה לצאת למסע גבורה, אין להם בעצם עתיד כמו שמתואר באגדה, הם לא יכירו את דמות הנסיכה המחכה להם אצל הבנות אין מקום לבחורה שרוצה לפעול לבד, המסר הוא שבי וחכי לנסיך הוא יעשה בשבילך, אין צורך להיות חכמה מידי, בחורה שתצא ותנסה לפעול ולהיות אמיצה לא תזכה בגיבור שלה- הנסיך. בחברה המערבית הדפוסים האלה מושרשים בילדים, שגדלים עם רצון לבת זוג יפה ותמימה, שלא תעשה יותר מידי, כדי להעצים את כוחם ולהרגיש חזקים יותר, ובנות מתחנכות על כך שאם היא רוצה לזכות בנישואין כדאי שתהיה יפה ולא פעלתנית מידי, או בעלת דעות ורצונות עצמאיים. השיא באגדות שהוא כמובן הנישואין, הוא בעצם סוף הסיפור ונגמר באושר ועושר לאורך זמן, "עד עצם היום הזה" , כאילו שנישואין הם תמיד אושר לנצח. אין התייחסות לחיים שאחרי הנישואין, אין בעיות, העל אושר ולא בא בחשבון בכלל גירושים ופרידות. זהו חינוך לקויי.

ועכשיו לסקר

השאלות כתובות במין זכר אך כמובן שמיועדות לשני המינים ואשמח אם יענו גם בנים וגם בנות.

אשמח לקבל תשובות מפורטות, ולא רק כן ולא.

• מה הגיל שלך?
  • האם אתה מודע לכך שיש הצגה סטריאוטיפית של נשים וגברים באגדות ילדים?
  • האם אתה יודע שיש לכך השפעה על ההתנהגות או על המצופה משני המינים?
  • האם אתה מרגיש צורך להתנהג לפי הדפוס שמופיע באגדות?
  • האם אתה מרגיש שסביבתך מתנהלת לפי נורמות ההתנהגות המצופות מגברים ונשים ע"פ האגדות?
  • האם זה מפריע לך? אם כן, מה מפריע? והאם אתה חושב שזה צריך להשתנות? [ בשאלה הזאת בבקשה בבקשה לפרט ולא לענות בכן ולא...]

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2006, 17:03
צלמית המשתמש של oketz07
  oketz07 oketz07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.06
יאאלה נעשה ג'סטה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי wild wave שמתחילה ב "צריכה עזרה, כמה דקות מזמנכם =]"

<LI>מה הגיל שלך?-17
האם אתה מודע לכך שיש הצגה סטריאוטיפית של נשים וגברים באגדות ילדים?
<LI>ברור זה מופיע עוד משחר האגדות והדוגמא העיקרית היא אגדות האחים גרים (ואפילו היום בסרטים למרות שזה משהו אחר)
האם אתה יודע שיש לכך השפעה על ההתנהגות או על המצופה משני המינים?
<LI>האמת לא ממש יחסתי לזה חשיבות אבל אני מניח שהתשובה היא לא ידעתי
האם אתה מרגיש צורך להתנהג לפי הדפוס שמופיע באגדות?
<LI>אם זה בהקשר של למצוא בחורה יפה ולהיות "המגן" שלה...אז אם יש אפשרות אז למה לא :/
האם אתה מרגיש שסביבתך מתנהלת לפי נורמות ההתנהגות המצופות מגברים ונשים ע"פ האגדות?
<LI>לא
האם זה מפריע לך? אם כן, מה מפריע? והאם אתה חושב שזה צריך להשתנות? [ בשאלה הזאת בבקשה בבקשה לפרט ולא לענות בכן ולא...]
לא מפריע לי כי אלה כולה אגדות, אבל אם יתגלה שזה מוביל לתגובה בהתפתחות ילדים בעתיד אז אני מניח שזה יפריע לי.בכללי לא

ישן 06-06-2006, 17:16
צלמית המשתמש של Ir4$Al3
  Ir4$Al3 Ir4$Al3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Ir4$Al3
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי wild wave שמתחילה ב "צריכה עזרה, כמה דקות מזמנכם =]"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי wild wave
מחר אני מגישה עבודה של מחויבות אישית, חסר לי חלק בעבודה – סקרים ... הכנתי קטע מידע קצר שתדעו על מה העבודה, ואחריו כמה שאלות, אשמח אם תעזרו לי ותענו עליו. תודה מראש , גל.

מעט מידע על סטריאוטיפים של דמות האישה ודמות הגבר באגדות ילדים

אין בכלל מקום לגברים לא אמיצים, ביישנים או חסרי מוטיבציה לצאת למסע גבורה, אין להם בעצם עתיד כמו שמתואר באגדה, הם לא יכירו את דמות הנסיכה המחכה להם אצל הבנות אין מקום לבחורה שרוצה לפעול לבד, המסר הוא שבי וחכי לנסיך הוא יעשה בשבילך, אין צורך להיות חכמה מידי, בחורה שתצא ותנסה לפעול ולהיות אמיצה לא תזכה בגיבור שלה- הנסיך.

את לא ראית שרק?

• 17

• לההה,ב'מת?!

• כן

• אני בן 17,מה את חושבת?

• תלוי באופי של הבן אדם.

• נשים קיבלו שיוויון,אבל הן בוכות כשהן מקבלות על אותה עבודה שכר נמוך יותר מגבר אבל אין להן בעיה לשרת פחות זמן בצבא ולהגיש קפה במקום לקרוע ת'תחת.

נערך לאחרונה ע"י Ir4$Al3 בתאריך 06-06-2006 בשעה 17:20.
ישן 06-06-2006, 17:28
צלמית המשתמש של ראג'אר
  ראג'אר ראג'אר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל ראג'אר

• מה הגיל שלך? 18
    כן, זה לגיטימי לחלוטין.
    כן יש השפעה, אך ההשפעה לא רצינית כי קיום אנו חיים בעידן התקשורת שכאשר רצים אין סוף סיפורים שמשנים את צורת המבט (של הילדים) בשניות.
    לא, אגדה זה אגדה וחיים זה חיים. אני בגילי יודע לא להחשיב סטריאוטיפים.
  • האם אתה מרגיש שסביבתך מתנהלת לפי נורמות ההתנהגות המצופות מגברים ונשים ע"פ האגדות? לא, אייני מרגיש וחש כך בסביבתי. אנשים מבוגרים יודעים להבדיל בין חים למציאות, עידן התקשורת קיום רץ וניתן להבחין מתי יש שימוש בסטריאוטיפים ומתי אין.
  • האם זה מפריע לך? אם כן, מה מפריע? והאם אתה חושב שזה צריך להשתנות? [ בשאלה הזאת בבקשה בבקשה לפרט ולא לענות בכן ולא...] זה לא מפריע, הקיום בסדרות ואגדות הילדים ניתן להבחין שלא קימים יותר סטריאוטיפים של גברים ונשים ,"כמו שהגבר מציל את האישה, האישה גם מצילה את הגבר", כך נימנעים סריאוטיפים ונוצר שיוויון בסדרות והאגדות של היום.
[/QUOTE]

בהצלחה, רון.

26-40 עושה ת'צ'יפס יותר טעים! 91-05 עושה ת'צ'יפס יותר יבש!

ישן 06-06-2006, 22:32
צלמית המשתמש של ראג'אר
  ראג'אר ראג'אר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל ראג'אר
ג'ובניק?!
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי LoneWolf שמתחילה ב "אה..דווקא לא כזה נורא..."

חס וחלילה!!!

אני סתם שבוז בטירוף.
עשיתי גיבוש שייטת... סיימתי לא התקבלתי.
עשיתי יום סירות... סיימתי לא קיבלתי כלום.
עשיתי גיבוש צנחנים... סיימתי לא התקבלתי.

אז אני מבואס בטירוף.
השקעתי כל כך הרבה בצבא, מכתה ז' אני מתאמן קבוע ומכין את עצמי, תמיד ראיתי את עצמי בצבא ביחידה מובחרת ובסוף בום הכל התפוגג.

זה לא שאני שבוז ולא מוכן יותר לכלום, אני עדיין מאוד רוצה להתגייס וללכת לקורסים ולהמשיך את דרכי בניסיונות להגיע ליחידות המובחרות, אבל עדין זה פשוט מבאס בטירוף שצריך לעשות דרך כזאת ארוכה.

(תודה על ההתענינות )

26-40 עושה ת'צ'יפס יותר טעים! 91-05 עושה ת'צ'יפס יותר יבש!

ישן 06-06-2006, 19:01
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
התשובות שלי

* מה הגיל שלך?
15
* האם אתה מודע לכך שיש הצגה סטריאוטיפית של נשים וגברים באגדות ילדים?
כן
* האם אתה יודע שיש לכך השפעה על ההתנהגות או על המצופה משני המינים?
לא
* האם אתה מרגיש צורך להתנהג לפי הדפוס שמופיע באגדות?
לא
* האם אתה מרגיש שסביבתך מתנהלת לפי נורמות ההתנהגות המצופות מגברים ונשים ע"פ האגדות?
בכלל לא
* האם זה מפריע לך? אם כן, מה מפריע? והאם אתה חושב שזה צריך להשתנות?
לא מפריע שהסביבה תישאר ככה

ישן 06-06-2006, 19:38
צלמית המשתמש של gal_dahan
  gal_dahan gal_dahan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.06
שלח הודעה דרך ICQ אל gal_dahan שלח הודעה דרך MSN אל gal_dahan
תגובה!

• מה הגיל שלך?18
  • האם אתה מודע לכך שיש הצגה סטריאוטיפית של נשים וגברים באגדות ילדים?כן, בכל אגדת ילדים שקראתי עד היום מופיעה אותו הצגה סטריאוטיפית שהזכרת...
  • האם אתה יודע שיש לכך השפעה על ההתנהגות או על המצופה משני המינים?כן, אני חושב שזה משפיע על שני המינים במיוחד על בנות צעירות שלוקחות מזה דוגמה חשובה בחיים ולוקחים מקח מודל לחיקוי בחיים האמיתיים (קרדיט למורה שלי בספרות שהכניסה לי את המשפט הזה לראש!)
  • האם אתה מרגיש צורך להתנהג לפי הדפוס שמופיע באגדות?לפי דעתי אנחנו לא צריכים להתנהג כך בחיים האמיתיים כי הם לא מתנהלים כמו באגדות לכן גם אנחנו צריכים להתנהג כמו שהחיים מכתיבים לנו ולא ע"פ האגדות שאנחנו קוראים כי לא נוכל לשרוד כך..
  • האם אתה מרגיש שסביבתך מתנהלת לפי נורמות ההתנהגות המצופות מגברים ונשים ע"פ האגדות?לפי דעתי ואני בטוח שגם המון אחרים חושבים כך הסביבה שלנו מנסה להתנהג לפי איך שהם מרגישים שצריך ובצדק כי רק ככה אפשר לחיות ולא לפי הסיפורים והאגדות שקוראים כי זה רק דימיון ולא אמיתי!
  • האם זה מפריע לך? אם כן, מה מפריע? והאם אתה חושב שזה צריך להשתנות? [ בשאלה הזאת בבקשה בבקשה לפרט ולא לענות בכן ולא...] זה בכלל לא מפריע לי שאנשים חיים ככה כל עוד זה לא פוגע בי ובמי שאכפת לי ממנו הם יכולים לחיות איך שהם רוצים ולא צריכים להשתנות כי כך זה צריך להיות.
בהצלחה לך גל, מגל דהן.
שמחה עניתי לך על הסקר, דברי איתי באייסי כשיהיה לך זמן...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 06-06-2006, 20:39
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי wild wave

• מה הגיל שלך?
  • האם אתה מרגיש שסביבתך מתנהלת לפי נורמות ההתנהגות המצופות מגברים ונשים ע"פ האגדות?
  • האם זה מפריע לך? אם כן, מה מפריע? והאם אתה חושב שזה צריך להשתנות? [ בשאלה הזאת בבקשה בבקשה לפרט ולא לענות בכן ולא...]

1. בת 24
2. בוודאי. בדרך הכלל הגיבור יהיה שרירי, מסוקס ובעל חזות מרשימה. "גבר שבגברים". הגיבורה תהיה בד"כ בלונדינית (אם מסתכלים על האגדות הקלאסיות הישנות), שופעת חזה וחסרת אונים.
באגדות מודרניות יותר (שרק) מוצגת אלטרנטיבה ייחודית, שבה גם השונה והמכוער הוא בעל נוכחות וזכות קיום.
3. בוודאי שיש לכך השפעה! עוד מילדות לומדים פעוטות וילדים קטנים שהגבר מציל את הנסיכה מהמגדל/דרקון/מכשפה, שהאישה היא חסרת אישיות ממשית, חסרת אונים ומחכה לרגע השיא באגדה כדי שהגיבור שלה (שהוא כל עולמה) יציל אותה והם יחיו באושר ועושר.. (ומה עם בריאות?)
4. אני חושבת שאני האנטיתזה לשבלונה הזו... (חיה עם בת זוג ולכן כל הכללים לא חלים עלי בענין זה)
5. בעבר יותר, למרות שגם היום ניתן לראות גילויי שוביניזם טהור. האישה נחשבת עדיין פחות אמביציוזית ובעלת מוכנות נפשית מאשר הגבר, שהוא ה"קרבי", "מביא הפרנסה".
6. נראה לי שהגיע הזמן שנשים יתחילו לפעול יותר ולדבר פחות. רוצות להוכיח את עצמכן? תפעלו! להגיד "אני טובה לפחות כמוהו" לא מעלה את קרנן של הנשים בשום אמת מידה.

ישן 06-06-2006, 21:30
צלמית המשתמש של Lennon
  Lennon Lennon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05

• מה הגיל שלך? 17.2
  • האם אתה מודע לכך שיש הצגה סטריאוטיפית של נשים וגברים באגדות ילדים? כן, אבל לדעתי ההשפעה של זה היא מיניאטורית.
  • האם אתה יודע שיש לכך השפעה על ההתנהגות או על המצופה משני המינים? אולי יש לזה השפעה, אבל בסופו של יום הילד מחליט איך להתנהג- וזה מגיע משיקול דעתו ולא משום הצגה.
  • האם אתה מרגיש צורך להתנהג לפי הדפוס שמופיע באגדות? לא. אגדות הן, פשוט מאוד- אגדות, הייחוס שלהן למציאות צריך להיות זעיר. לרוב אגדה היא בסך הכל מיתוס או פנטזיה של בחור/ה יצרתי/ת.
  • האם אתה מרגיש שסביבתך מתנהלת לפי נורמות ההתנהגות המצופות מגברים ונשים ע"פ האגדות? אגדות לא קובעות את נורמות ההתנהגות המצופות מגברים ונשים. סביבתי מתנהלת לפי נורמות ההתנהגות האנושיות(ולא האגדתיים) המצופות מגברים ונשים.
  • האם זה מפריע לך? אם כן, מה מפריע? והאם אתה חושב שזה צריך להשתנות? [ בשאלה הזאת בבקשה בבקשה לפרט ולא לענות בכן ולא...] כמו שאמרתי, בסופו של יום לא אגדה תקבע איך אנו צריכים להתנהג, לכן אין צורך לשנות- כי אין בעיה, אנשים שלוקחים אגדות ברצינות מדי- בעיה, אבל לא באגדות.
And no religion too
Imagine all the people
Living life in peace

ישן 06-06-2006, 23:16
צלמית המשתמש של LZX
  LZX LZX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.02

<LI>מה הגיל שלך?18
<LI>האם אתה מודע לכך שיש הצגה סטריאוטיפית של נשים וגברים באגדות ילדים?לא
<LI>האם אתה יודע שיש לכך השפעה על ההתנהגות או על המצופה משני המינים? לא
<LI>האם אתה מרגיש צורך להתנהג לפי הדפוס שמופיע באגדות? לא
<LI>האם אתה מרגיש שסביבתך מתנהלת לפי נורמות ההתנהגות המצופות מגברים ונשים ע"פ האגדות? לא ממש ...
האם זה מפריע לך? אם כן, מה מפריע? והאם אתה חושב שזה צריך להשתנות? [ בשאלה הזאת בבקשה בבקשה לפרט ולא לענות בכן ולא...] לא. החברה שבא אני חיי איך שאני וראה אותה מבחינת הסטריאוטיפים היא מעולה...
אף אחד לא נעלב יורת מדיי כל אחד יודע את מקומו בחברה... ומתנהג בהתאם...
כל בת שמוציא רשיון צוחקים עליה שעה... היא מבינה את זה ומשלימה עם העובדה שהיא לא יודעת לנהוג אחרי שבועיים על הכביש....
אני לא חושב שצריך שינוי כל שינויי שיצא לי לראות בחברה היה לרעה גם עם על הנייר הוא נישמע מעולה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:45

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר