לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-06-2006, 22:42
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
"תפקסס את הגימ"לים שלך- או שתחשב כנפקד"

שלום רב לכולם...
אני פונה בעיקר ליודעי דבר ולא אנשים ש"חושבים".
אני לוחם ביחידה קרבית, ב28.4 נפצעתי ומאז אני בגימ"לים בבית. בחודש הראשון הייתי מסופח לר"מ2 איכילוב.
ב4.6 (יום ראשון השבוע) העבירו אותי להמשך טיפול באשפוז יום צריפין. בצריפין קיבלו את הצו סיפוח שלי וקלטו אותי. ראיתי רופאה ושוחררתי הביתה.
(למי שיודע או לא- כל עוד חייל שייך למסגרת כזאת אשפוז יום\ר"מ2 - הוא מקבל גימ"לים אוטומטית עד תום הסיפוח).
היום, קצין מהיחידה שלי (סגן מפקד הפלגה שלי), שהיו לי טאקלים רבים איתו בעבר, התקשר אליי ודרש שאני אפקסס לו את הגימ"לים או שאני אחשב כנפקד.
הסברתי לו שאני שייך למסגרת אשפוז יום אורטופדי בצריפין, נתתי לו את המספר + המספר אישי שלי ואמרתי לו שהם יכולים לדאוג לסדר את כל הבלאגן הזה (כנראה שהם לא הזינו במחשב את הסיפוח שלי אליהם). הוא התעקש, צעק והמשיך לאיים.
אין לי פקס בבית, אחרי ויכוח קצר איתו, נסעתי למשרד של אבא ופיקססתי משם.
רציתי לשאול:
האם מבחינה חוקית מותר לו לדרוש שאני אפקסס גימ"לים?
האם מותר לו לאיים עליי שאם אני לא אשלח אני אהייה נפקד?
למזלי הרגל שלי במצב יותר טוב עכשיו, אבל בעיקרון, האם מותר לצה"ל לטרטר ככה חיילים פצועים?

אני מרגיש שנעשה לי הבל...ונפגעתי קשות מהיחס הנוקשה של הקצין הילדותי הזה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-06-2006, 22:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב ""תפקסס את הגימ"לים שלך- או שתחשב כנפקד""

1. אם אתה מסופח לר"מ 2, אבל לא הזינו את זה, אתה עדיין נחשב תחת היחידה שלך. במצב כזה, חובה לשלוח ליחידה שלך את הג' שלך. האם שלחת את הג' לפני שסופחת לר"מ 2? אם לא, הוא בהחלט יכול לדרוש זאת. במידה ואתה הוזנת כמסופל לר"מ 2, אין לו שום סמכות פיקודית עליך.

2. זה לא איום, זו עובדה - כל עוד אתה לא שלחת את הג', אתה נחשב ביחידה, אבל אתה לא. אתה בבית. שוב, אם אתה תחת ר"מ 2, ראה סעיף 1.

3. עקרונית? כן. מותר ואף חובה על היחידה להשיג את המסמכים הרלוונטיים. האם זו הדרך הנכונה? האם לא יהיה יותר נכון שהג' יוזנו ישירות למחשב הצה"לי? זה כבר עניין אחר.
אגב, זו הסיבה לסיפוח לר"מ 2. כך מטפל בך גוף האמון לטיפול בפצועים.

לבסוף - נפגעת? מצטער. אתה כבר צריך לדעת שלא חסרים אנשים לא סימפטיים בצבא. אלה עם הדרגות, פשוט עושים יותר נזק....

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-06-2006, 01:11
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. אם אתה מסופח לר"מ 2, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. אם אתה מסופח לר"מ 2, אבל לא הזינו את זה, אתה עדיין נחשב תחת היחידה שלך. במצב כזה, חובה לשלוח ליחידה שלך את הג' שלך. האם שלחת את הג' לפני שסופחת לר"מ 2? אם לא, הוא בהחלט יכול לדרוש זאת. במידה ואתה הוזנת כמסופל לר"מ 2, אין לו שום סמכות פיקודית עליך.

2. זה לא איום, זו עובדה - כל עוד אתה לא שלחת את הג', אתה נחשב ביחידה, אבל אתה לא. אתה בבית. שוב, אם אתה תחת ר"מ 2, ראה סעיף 1.

3. עקרונית? כן. מותר ואף חובה על היחידה להשיג את המסמכים הרלוונטיים. האם זו הדרך הנכונה? האם לא יהיה יותר נכון שהג' יוזנו ישירות למחשב הצה"לי? זה כבר עניין אחר.
אגב, זו הסיבה לסיפוח לר"מ 2. כך מטפל בך גוף האמון לטיפול בפצועים.

לבסוף - נפגעת? מצטער. אתה כבר צריך לדעת שלא חסרים אנשים לא סימפטיים בצבא. אלה עם הדרגות, פשוט עושים יותר נזק....

1) ביום הפציעה סופחתי לר"מ2 ולא התבקשתי לשלוח כלום לאף אחד. הכל היה בסדר. אבל ביום ראשון השבוע, כשעברתי ממסגרת ר"מ2 לאשפוז יום (שאלו מסגרות מאוד דומות, פשוט אשפוז יום הינה מסגרת צבאית) אז התחילו ה"צרות" הרופאה אמרה לי שייקח כמה ימים עד שהם יזינו את הסיפוח שלי במחשב. האם אני תחת היחידה שלי במצב כזה (עד שאשפוז יום יזינו אותי במחשב)? או תחת ר"מ2 ששלחו אותי לאשפוז יום?
בכל מקרה, הקצין שלי גם ביקר אותי פעם במהלך החודש וראה במו עיניו את הג' הראשונים שקיבלתי (אגב, כל 10 ימים עד עכשיו הייתה לי ביקורת שבביקורת כל פעם קיבלתי 10 גימ"לים)

3)אוקיי, למה אני לעזאזל צריך להגיע למשרד של אבא שלי שאני במצב כזה? בכל זאת, יש סיבה שאני מסופח לר"מ2. מבחינה הגיונית- מה הבעיה שהיחידה שלי תפנה לאשפוז יום ויסדרו את הקצר ביניהם?
להזכירך, אני התגייסתי להיות לוחם! בטח שלא פקיד שמגשר בקצרים בין רמ2, אשפוז יום והיחידה שלי. לשם כך יש פקידי שלישות, פ"פ, פקידים בר"מ2, אשפוז יום, רופאים וקצינים.
לא נראה לי שמין הראוי שחייל פצוע יצטרך לעשות את העבודה הזאת ועוד תחת איומים.

דבר נוסף- יש לי ג' כתובים עד יום חמישי. הביקורת אצל האורטופד ביום שלישי שבוע הבא. נוצר "חלון" בין יום חמישי לשלישי, שאת אותו "חלון" ממלאים ג' שמוזנים אוטומטית דרך אשפוז יום.
אז גם אם אני שולח להם את הגימ"לים, זה לא נראה לי הגיוני שהם מצפים ממני לחזור ליחידה, שעוד לא סיימתי את הבירור הרפואי וסיכוי סביר שאני יופנה לוועדת פרופיל בעקבות הפציעה.

נ.ב.
אני לא מחפש לרמות אף אחד או להתבכיין. התגייסתי להיום לוחם!

נערך לאחרונה ע"י gothic_ בתאריך 07-06-2006 בשעה 01:17.
ישן 07-06-2006, 09:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. אם אתה מסופח..."

1. תשמע, שאלה מצויינת. יש סיכוי לא קטן שעד שהוזנת למיקום החדש שלך, הוחזרת ליחידת האם שלך. לא אשמתך, אבל זה המצב. תפנה לשלישות שלהם, ותבדוק את הסטטסו שלך מבחינה שלישותית - זו העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך.

3. היחידה שלך ידעה שאתה מסופח לאישפוז יום לפני הסיפור? אם לא, יכול להיות שהם פתאום התעוררו וראו ששלישותית חזרת אליהם, אבל בפועל אתה לא שם. אם הם כן ידעו, אז זה כבר פאק שלהם.

שוב, אני אומר ומסכים שהטיפול בך ע"י היחידה שלך לא היה להיט. זה כבר תלוי באנשים ולא במערכת כולה - אני לא יודע מה אפשר לעשות חוץ לגשת לשיחה עם מפקד הפלוגה - אין שום דבר בלתי חוקי שהוא עשה. רק מגעיל.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 06-06-2006, 22:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

נ.ב.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב ""תפקסס את הגימ"לים שלך- או שתחשב כנפקד""

תבדוק טוב-טוב למי אתה שייך שלישותית.

ישן 06-06-2006, 23:52
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתור בן של שני עורכי דין, החשיבה שלי אומרת ככה:

אם יתחילו לעשות לך בעיות, אתה:
1. פונה מיידית לתקשורת, ולכמה שיותר כלי תקשורת.
2. לוקח לך עו"ד צבאי טוב.

הסבירות היא גבוהה שזה אפילו לא יגיע למשפט כי הצבא יפחד מהביקורת התקשורתית ויתקפל מיד. אם זה מגיע למשפט אתה לוקח את הצבא בקלילות, והם ישלמו לך על העו"ד.
פשוט חוצפה כל העסק הזה.
עוד רעיון: שלח מכתב לעמיר פרץ. אני מכיר את הבנאדם אישית, נפגשתי איתו כמה פעמים. מותק של בנאדם, תאמין לי. הוא מאוד רגיש לקטעים כאלה. עוד בגלל שהוא בעצמו נפצע בצבא. זה בנאדם שהלך ומימן לילדה שנפל על הבית שלה קסאם אוטובוסים מכספו האישי לה ולחברים שלה שיבואו איתו ועם עובדי משרד הביטחון ליום של עובדי המשרד בלונה פארק, ובשבוע האחרון הגיע לפגוש (בלי שאפילו ביקשו ממנו!) כמה עשרות בודדים של פעילים של נוער העבודה שביקשו למחות על זה שרצו לסגור את הנוער, והוא אישית דאג לזה שהדבר לא יקרה ונתן לנו עוד כרבע שעה מזמנו לדבר על המפלגה ופעילותו בתור שר ביטחון בהווה, כי הרגיש מחויב לנו לפעילים שעבדו קשה בבחירות. בתקופת הבחירות ראיתי אותו בא להרצות מול כל מספר של אנשים. 10 או 10000, לא שינה לו בכלל. לדעתי אם אתה שולח לו מכתב (בהנחה שיעשו לך עוד בעיות) הוא כמה שיותר מהר ידאג לזה.
אתה חייל קרבי שנפצע. אתה ראוי להרבה יותר הערכה וכבוד ממה שאתה מקבל כרגע, ואני חושב שאתה צריך לדרוש אותם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר