לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2006, 17:51
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
מידע מדוע ולמה כבל TTL

טוב בגלל שהרבה שואלים אותי איך לפתור את בעיות הצל על הקיר בצילומי פלאש כשאין ציוד סטודיו ובמצבים שאין מצב להעמיד סטודיו (כמו בצילום חתונה, מסיבות וכאלו) החלטתי לזרז את העלאת ה"מיני מדריך" לשימוש נכון בכבל TTL ע"י מצלמות קנון וניקון.

לצערי הרב לא הייתה לי מודלית כרגע אז השתמשתי ברמקול קטן שתחשבו לרגע שהוא ראש של אדם.

התמונה הראשונה (1), צולמה עם פלאש על המצלמה במאונך וישיר (כמודגם בתמונה מס' 2).
התמונה השלישית (3), צולמה ע"י כבל TTL שברמת העיקרון מוחזק ביד שמאל כלפי מעלה ושמאלה אבל מכוון אל האובייקט - השתמשתי בשתי חצובות כדי להדגים אבל דמיינו שחצובה ימנית זה יד ימין שלי וחצובה שמאלית זו יד שמאל שלי, כמודגם בתמונה רביעית (4).
להלן התוצאות.
אקדים תשובה לשאלה ואומר לכם ששימוש בפלאש מוקפץ לתקרה אולי יפתור את בעיית הצל מאחור אבל יגרום לצלליות מתחת לעיניים ויהרוס את הפנים של האובייקט. פלאש מוקפץ מתאים לצילום כל דבר חוץ מפנים של אנשים.
ראו למטה לינק מצורף (ותמונה מס' 5 שלי) לאשכול של קובי על ה"צנצנת" שלו שהיא בעצם יצירה ביתית של ה Lightspeher - הוא מדגים את העיגולים שנוצרים מתחת לעיניים בפלאש מוקפץ (תמונה מס' 2 שלו).

1.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

2.

3.

4.

5.

חסרונות הכבל: מונע שימוש חופשי ביד שמאל לזום ויצוב המצלמה אבל... כשמתרגלים, מבינים שזה שווה לעומת התוצאות. את הזום אני מסובב עם האצבעות בכל זאת ואת המצלמה אני מחזיק ביד אחת כל הזמן. בעיקרון זה מתאים לרוב לצילומים מקרוב מה שאומר עדשות קטנות וקלות יותר. לא הייתי יכול לצלם את זה עם ה 70-200 אבל גם אין לי צורך בכך. את הרוב אני עושה עם ה 16-35 וקצת עם ה 24-70.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2006, 19:19
צלמית המשתמש של sberro
  sberro sberro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל sberro שלח הודעה דרך MSN אל sberro
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "מה הקשר בין התוכן לכותרת?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia
לא הסברת אפילו במילה אחת למה כבל TTL? ובכלל למה צריך אותו ולא כבל סינק רגיל שמחובר להוט שו?

למה, למשל, לא לעשות את אותו הדבר עם SLAVE אופטי שגם עולה הרבה פחות, וגם לא מגביל אותך עם כבל?

האם כבל TTL נועד למנוע צל?

אולי יש דרכים פשוטות יותר וזולות בהמון?

בקיצור.... אני כבר לא צריך להגיד מה דעתי. אשתדל להסביר מאוחר יותר, אבל ברצינות.

אז יופי,אז יש לך ביקורת,יש דרך הרבה יותר טובה להגיד את זה
הבן אדם השקיע וכתב את זה ובמקום להוקיר לו תודה אתה בא ישר בתענות (גם אם הם מוצדקות)
אם כבר אתה אומר שחסר משהו,אז במקום להתלונן,קח יוזמה ותוסיף קצת מעצמך!

ישן 08-06-2006, 21:07
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

לצלם ביותר מפלאש אחד ובלי לפשוט את הרגל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "מדוע ולמה כבל TTL"

הרעיון הוא להשתמש בשני פלאשים כדי להאיר את האובייקט מיותר מזוית תאורה אחת.
בדרך זו ניתן לקבל אפקטים שונים כמו:

* יצירת\העלמת צללים
* יצרת החזרי אור במקומות ובצורות רצויות (למשל מבזק עם כיסוי מרובע וסרט דביק - ייצור אפקט של חלון)
*גיוון האווירה

לא אכנס כלל לתחום מיקום הפלאשים. זו תורה בפני עצמה ויש אין ספור ספרים בנושא.

מאחר שכבל TTL יקר למדי - הנה כמה אביזרים שימושיים אחרים:

כבל סינק (נקרא גם PC)

ומצד שני - HOT SHOE עם חיבור PC זכרי

מחברים צד אחד ליציאת ה-SYNC בפלאש של ניקון (לא עובד עם קנון - SORRY), מלבישים פלאש נוסף על ה"נעל" - ויש שני פלאשים מסונכרנים.

שליטה בפלאש?
או ששמים על M את הפלאש הנוסף ומגדירים אותו בנתוני הצילום שלכם (הגדרת רגישות סרט, אורך מוקד וצמצם) או שמגדירים ב-A ומגדירים פיצוי חשיפה.

לא רוצים כבלים - כל עוד אינכם נמצאים במקום מואר מאד או בסביבה רוויה הצלמים - קנו את הצעצוע הזה - זהו סלייב אופטי - כלומר התקן שמזהה הבזק וסוגר מעגל עבור הפלאש שעליו.
השימוש דומה.

כל הסיפור הזה - הרבה יותר פשוט שרכישת כבל TTL, שבעצם מונע מכם הגדרה מדוייקת (או עקיבה) אחרי נתוני הצילום שלכם, ומעבר לזה - הבנה עמוקה יותר ברמת "איך זה פועל".
אני מניח שאם זו היתה הגישה הרווחת בקרב הצלמים שכאן - כולכם הייתם ממשיכים לצלם בPROGRAM או עם מצלמות P&S.

כל הפק"ל הזה נכנס לתוך קופסא קטנה של שקופיות, ושימש אותי נאמנה בצילומי פורטרטים רבים.

ישן 08-06-2006, 21:19
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "לצלם ביותר מפלאש אחד ובלי לפשוט את הרגל"

צר לי לאכזב אותך אבל שני פלאשים זה בדיוק מה שאני לא רוצה. זה לא סטודיו, זה צילום אירוע.
אני רוצה פלאש אחד ולא ישיר וכבל TTL זה היחידי שפותר את הבעיה, ע"י שימוש ב TTL.

עוד דבר אחד קטן: אמרת אם אנחנו לא נמצאים בסביבה מוארת או מרובת צלמים: אם אתה מקצוען אתה יודע שאתה לא יכול לסמוך על "אם" וכשאני מצלם אירוע יש עוד אורחים עם מצלמות ולכן אני מחפש את הפתרון הטוב והאמין ביותר, לא בהכרח הזול ביותר והקומפקטי ביותר.

מצטער על התוספות כל שניה אבל אני קולט כמה שהאילטור הזה שלך לא מיקצועי וזה ממש מציק.
זה ניראה לך רציני ה 3 חתיכות האלו? החיבור PC SYNC ממש לא ניתן לשיפצור וחיזוק, העינית שבירה, סה"כ כל כך הרבה חלקים קטנים ואתה רוצה שאני אתחיל להיתעסק עם זה בצילום אירוע?

נערך לאחרונה ע"י carish1 בתאריך 08-06-2006 בשעה 21:31.
ישן 08-06-2006, 21:33
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

אם כך - קבל התנצלותי.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[b]צר לי לאכזב אותך אבל שני..."

כאמור קמתי היום בשעה 05:00... הדיבור על צילום סטודיו בפחות משני פלאשים נראה לי קצת בעייתי, אבל שיהיה...

ובכל זאת - לחוסכים - ישנה אפשרות לחבר SYNC מהמצלמה למבזק אחר... ובאשר ל-SLAVE בסביבה מרובת - יש אפשרות לסלייב רדיו, אבל לא בטוח שזה זול יותר...

שוב התנצלותי הכנה!

מסקנה ישירה - הולכים לישון (קודם אני אמחק את התגובות הקודמות, ואם פספסתי - אשמח בעזרת המנהלים).

לילה טוב.

לגבי התוספות - "שביר" "מאולתר" וכד' - 5 שנים בתיק של בעבודה אינטנסיבית יומיומית של צלם עיתונות + ימי מילואים כצלם ב"מחנה" - לא הפריעו לציוד הזה לעבוד ללא תקלות (המגעים בעדשות של ניקון בעייתיים יותר, והתיקים של DOMKE החזיקו אפילו פחות). אח"כ עברתי לצלם מטוסים, ושם הפלאש הוא הרבה פחות חשוב (אומרים שזה עושה צל על העננים)

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 08-06-2006 בשעה 21:54.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:32

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר