לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-06-2006, 19:01
  metoraf metoraf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.03
אוכל לצמחונים - מספר שאלות

שלום לכולם!

רציתי לשאול מספר שאלות לגבי האוכל של צמחונים בשטח, במנות קרב.
אני משרת ביחידה קרבית וכאמור אנחנו נמצאים די הרבה בשטח ומכאן שאנחנו אוכלים מנות קרב.
כהיותי צמחוני אני לא אוכל דגים ולוף שיש במנות קרב.
הארוחת צהריים זו הבעיה העיקרית שלי שאין לי מה לאכול בה. זו אמורה להיות ארוחה מזינה ומשביעה
ואני לא מסוגל לאכול בארוחה הזו לחם עם שוקולד שאת זה אני אוכל כל היום בלב ברירה. לפעמים כשאני לא יכול לאכול שוקולד אני פשוט לא אוכל יום שלם.
הגעתי למצב שכמעט הקאתי בגלל אכילת יתר של שוקולד (בחיים שלי לא אכלתי שוקולד).

השבוע היינו 4 ימים בשטח, יומיים ראשונים אכשהו הסתדרתי עם אוכל, הסגל הביא לי אורז ולי היה בתיק תירס.
יומיים לאחר מכן לא נשאר לי אוכל שהבאתי מהבית וכשפניתי למפקד ואמרתי לו שאני רעב ואין מה לאכול הוא אמר שהוא ידאג לי. כשכולם אכלו אני ישבתי בצד וחיכיתי לאוכל, כאמור עברו כמה שעות ולבסוף לא הגיע אוכל, כנראה שחכו לטפל בבעיה שלי. יום למחרת בבוקר כשאני בלי אוכל בפה אני פונה שוב למפקד ואומר לו שלא אכלתי מאתמול בארוחת צהריים והוא אמר שזו הייתה טעות ושהוא מבטיח לדאוג לי באופן אישי. הוא הביא לי בבוקר קופסת שימורים עם פירות וזה מה שאכלתי.
בארוחת צהריים פניתי אליו שוב והזכרתי לו שאין לי מה לאכול, הוא אמר שזה בטיפול.
הגענו לצהריים, כולם אכלו ואני הסתכלתי במבט רעב. הוא פנה אליי לאחר מכן ואמר שיש בעיה עם האוכל ואני כנראה לא יאכל היום, זה מה שקרה, לא אכלתי צהריים וערב. בערב יצאנו למסע ואני לא אכלתי יום וחצי, הורדתי 2.5 - 3.5 קילו ב-4 ימים והייתי על סף רעב.

לשאלות:
1. האם קיימות מנות קרב צמחוניות ? (שאינן מכילות דגים או בשר ובמקום יש קופסאות אחרות)
2. האם אמורים לדאוג לי לאוכל צמחוני בשטח?
3. למי אני יכול לפנות לתלונות על האוכל?
4. אילו מהלכים אני יכול לבצע כדי לגרום לשינוי במתן מזון לצמחונים במנות קרב?

אשמח לקבל כל תגובה
בבקשה עזרו לי.

נערך לאחרונה ע"י metoraf בתאריך 08-06-2006 בשעה 19:06.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2006, 19:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי metoraf שמתחילה ב "אוכל לצמחונים - מספר שאלות"

1. לא, אין. עם זאת, בכל מנת קרב קצת מזון צמחוני: תירס, זיתים, חלבה, בוטנים ושימורי פירות.

2. בהחלט! לא בטוח שמדובר במזון מבושל, אבל ניתן לדאוג לתיגבור של פירות, ירקות, לחם וגבינה צהובה.

3. למי פנית עד עכשיו? תתחיל עם המ"מ והמ"פ שלך (מפל"ג ומסו"ל). אם זה לא יעזור, תדרוש שיחת מג"ד מיד. יש גם תיבת פניות אנונימית (אאל"ט) למג"ד ובו אתה יכול לפנות עם הבעיה אם לא נותנים לך לדבר איתו. קצין פניות חיילים הוא כתובת טובה, אבל אני מציע לסגור את העניינים עם מפקדים שלך קודם. אבל... אל תחכה הרבה. אם אחרי ארוחה אחת לא דואגים לך, תעלה מיד ברמה - זה מצב שלא יתכן. אני מציע שתתחיל לשוחח מיד לאחר שתחזור מהבית.
4. אם אתה מדבר על שינויים מן היסוד - קצין פניות חיילים, לשכת הרמטכ"ל וכו'. כמובן, שיציאה לתקשורת עם הסיפור תאיץ תהליכים....

זו:
ציטוט:
הוא פנה אליי לאחר מכן ואמר שיש בעיה עם האוכל ואני כנראה לא יאכל היום
תשובה שהיא לחלוטין לא מקובלת! אסור למפקד לומר דבר כזה, ואל תסכים לקבל תשובה כזו!
דבר ראשון, תדאג לעצמך. תוודא ששבוע הבא, או עוד שבועיים הטעות הזו לא תחזור. למפקדים שלך יש אחריות לדאוג לך, גם אם זה לא תמיד נוח. תתחיל עם שיחות עם כולם כבר בתחילת שבוע הבא, ותדאג שלא ינפנפו אותך. אם עוד פעם תקבל תשובה כזו, תדרוש מיד שיחה עם המ"פ/מג"ד. אם לא יתנו לך, קח איתך את הטלפון של קצין פניות חיילים, ותפנה אליו בו במקום.

נ.ב. - תפנה אלי בפרטי בבקשה עם הפרטים שלך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-06-2006, 22:46

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "הדבר הזה לא מקובל עליי. אני מסיק מהודעותיך הקודמות שאתה בפלח"צ בשיבטה."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
צור איתי קשר בפרטי.

לי ולשאר מנהלי הפורום יש דרכים לגרום לבעיה להיפתר.

אני לא חושב שזה משנה מאיפה אני
אני לא בא לתקוף את המפקדים, אני חושב שהם בורג קטן כמוני וכמוך
אם תוכל לערוך את ההודעה שלך אני יודה לך.

יוסיפון - איך תוכל לטפל בבעיה, מה יעזרו לך הפרטים שלי ?

ביטיס - זה כבר פעם שנייה שזה קורה שאין לי מה לאכול בשטח...
חשבתי ללכת עם זה לתקשורת אבל אני די מפחד מההשלכות של זה למרות שאני מרגיש שאני חייב לגרום לשינוי הזה.
בשטח התחלתי עם שביטת רעב וצמא, לא שתיתי ולא אכלתי קרוב ל - 10 שעות, רציתי להגיע להילפון, לאובדן כוחות כי הבנתי שעד שמשהו חריג לא יקרה העניינים לא יזוזו וזו הייתה הדרך שלי להתחיל עם השינוי. אמרתי את זה למפקד שגם אם יביאו לי עכשיו אוכל אני יסרב לאכול כדי שאני יוכל להמשיך במיני מחאה שלי שאולי תגרום לשינוי, אבל לבסוף המפקד הסביר לי שאני רק יפגע בעצמי וזו לא הדרך לעשות את השינוי, שכדאי קודם להעביר את הנושא הלאה ולפנות לגורמים גבוהים יותר. זה איכשהו שיכנע אותי והפסקתי עם השביתת רעב.

אני למען השינוי מוכן לעשות הכל גם אם זה לא לאכול ולשתות כמה ימים וגם אם זה לסרב פקודה.
אני מוכן להילחם את המלחמה שלי ואת המלחמה של הבאים אחרי...

ישן 08-06-2006, 22:54
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי metoraf שמתחילה ב "[QUOTE=עידו403]צור איתי קשר..."

תשמע,כל מי שביקש ממך לפנות אליו בפרטי הוא לא סתם עוד גולש פה...אלה אנשים ששירתו כמפקדים וכלוחמים ואם הם מבקשים ממך לפנות אליהם לפרטי(ותאמין לי הם לא פונים ככה לכל אחד ככה) יש סיבה ואני מאמין שהם באמת יכולים לעזור לך.תפנה אליהם בתיבה הפרטית(אם אתה לא יודע איך אני אשמח להסביר לך) תתן להם פרטים וכל מיני דברים ואם תרגיש שזה לא מתקדם אתה תמיד יכול לבקש מהם לא לעשות כלום ותאמין לי הם יכבדו את המילה שלך.הם בסך הכל רוצים לעזור ובאמת עדיף שהדיון החמור הזה לא ינוהל ככה באשכול בפורם.

תפנה אליהם,אין לך מה להפסיד ואני בטוח שהם רק רוצים לעזור לך וכמו שאמרתי אני בטוח שיש להם דרכים להתמודד עם הבעיה כי אני משער שגם הם התמודדו עם חיילים צמחוניים או לפחות יודעים כיצד לפתור את הבעיה והם מכירים את המערכת.

בהצלחה ותשמור על עצמך!

נוב 07.

ישן 08-06-2006, 22:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי metoraf שמתחילה ב "[QUOTE=עידו403]צור איתי קשר..."

תשמע, עידו לא בא לתקוף אותך והמפקדים ממש לא בורג

יש להם מספיק יכולת לדאוג לך לאוכל, אפילו אם זה אומר לקחת אותך כל ארוחה לבסיס!
זוהי האחריות שלהם לדאוג לך, וכאשר אומרים לך אין מה לאכול, זה לא מקובל!

אם הם לא יכולים להאכיל אותך, הם צריכים לשחרר אותך הביתה, ולהחזיר דרגות - אין דבר כזה. אני הייתי מ"כ, מ"מ והיום אני מ"פ. אני יודע בדיוק מה אפשר ואי אפשר לעשות! אין דבר כזה. א-י-ן ד-ב-ר כ-ז-ה ש-א-י א-פ-ש-ר ל-ה-א-כ-י-ל א-ו-ת-ך!

אנחנו, שלושתינו, מוכנים לעזור לך. אנחנו רוצים לעזור לך. זוהי חרפה!

אם לא נוח לך לדבר בגלוי כאן, אפשר לדבר בפרטי, או בצ'אט - איך שנוח לך.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 08-06-2006 בשעה 23:02.
ישן 08-06-2006, 20:18
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי the_sting שמתחילה ב "..."

לא, זה לא פשוט.
מצד שני, תשובה של "אתה לא תאכל היום" היא תשובה שתגרום להדחת מפקדים - חד וחלק!
היו לי חיילים טבעוניים, צמחוניים, דורשי כשרויות שונות, רגישים לגלוטן והשד יודע מה עוד. לכולם דאגנו למזון, גם אם זה אמר שכל מפקדי הפלוגה עוזבים הכל ומתעסקים באוכל של החייל.
אותך בתור חייל זה לא מעניין שקשה לדאוג לאוכל צמחוני.
אם יש לך מה ללמוד מהסיפור הזה, הוא שאסור לשתוק, ואסור לקבל תשובות כאלה.

ישן 08-06-2006, 23:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ran1984 שמתחילה ב "זה שהמפקד אומר שירעב זה לא..."

למי שצמחוני מגיעה מנת קרב נקודה.
לפי התיאור שלו, הוא לא קיבל לא תירס, לא בוטנים, לא חלבה, לא זיתים. מעבר לכך, אין שום בעיה להוסיף מזון. בשביל זה יש רס"פ, סרס"פ וב' קודקוד.

ישן 08-06-2006, 23:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ran1984 שמתחילה ב "הוא קיבל מנת קרב - הצבא לא..."

הסגל גם יכול לדאוג ליותר. זה לא עולה להם כלום, וזה יוצר חייל בעל מוטיבציה. כל מה שצריך, זה קצת אכפתיות מעבר למה שחייבים.

דבר שני, לא חסרו פעמים שקיבלנו מנות קרב "משופצות", שהוציאו מהן את כל שימורי הפירות וירקות, והשאירו רק לוף וטונה. אם הבנאדם אומר שהוא אכל תירס ממה שהיה לו בתיק, זה אומר משהו. אלא אם כן אתה רומז שהוא משקר.
זה מאוד נוח לטעון להתבכיינות, כאשר לא אתה הוא הרעב.

ישן 08-06-2006, 23:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ran1984 שמתחילה ב "אל תדאג, החיילים שלי מקבלים..."

תגיד, אתה בסדר? שחיילים יוציאו כסף על האוכל שלהם? ומה עושה מי שאין לו? איזה סוג של מפקד אתה?

ישן 09-06-2006, 01:24
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
לרן היקר.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי metoraf שמתחילה ב "אוכל לצמחונים - מספר שאלות"

אני לא מבין מאיפה מגיעות התגובות הילדותיות שלך.
דווקא ממך בתור שיריונר (תקן אותי אם אני טועה?)\מפקד בחש"ן הייתי מצפה לגלות יותר הבנה.
אני מאמין שבתור שיריונר יצא לך לבלות בכמה וכמה מארבים בטנק ואין לי ספק שאתה יודע שלפחות 50% מהאוכל שיצא איתך לפעילות לא קשור בכלל למנות קרב (אם זה קבנוס, גבנ"צ, כריכים, ירקות ועוד דברים שאפשר לקבל בקלות מכל מטבח, אפילו הפשוט ביותר).

לפיכך, אני מאמין שאם במבצעית אפילו לא אוכלים את המנות קרב, למה שיחייבו חייל לאכול אותן במסלול? (ואני לא אומר שצריך לפנק אותו ולהוריד שף לשטח בשבילו, אבל דברים בסיסיים כמו גבינה צהובה, כמה ירקות וכו').

בכל מקרה, לי במעט פעילות מבצעית שעשיתי (אמנם לא בחש"ן), לפעמים כמה ימים בשטח...אף פעם לא לקחנו לוף (רק אולי כאמצעי להרחקת כלבים)...ורוב האוכל שלנו לא בהכרח היה מוצרים ממנות קרב.

אני לא רואה את החייל הזה כמתפנק. חיילים מפונקים בדרך כלל מתבכיינים קצת ואז אוכלים מה שיש. הוא ממש עומד על העקרונות שלו- גם אם זה אומר שהוא לא יאכל בכלל. אני מעריך אותו על כך.
בכל מקרה, שמעתי על המון מקרים של צמחוניים בצבא, שקיבלנו מנה חמה ודברים כאלו מהרס"פ שלהם, כל פעם שהפלוגה אכלה מנות קרב. לא כל כך מסובך.
ישן 09-06-2006, 07:53
  ran1984 ran1984 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.02.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "לרן היקר."

כמו שכתבתי:

"זה שהמפקד אומר שירעב זה לא במקום, אבל אותו מפקד מאפשר לו לאכול ארוחה מזינה בהתאם לאמונותיו - למי שצמחוני לא מגיע ארוחת קרב אחרת."

כל דבר מעבר למנת הקרב זה בגדר רשות, לכן אין מקום להלנה על הרעבה מכוונת של הצבא. נהוג לספק עם מנות הקרב לחם, פירות ואפילו כמה צופרים לא רעים - זה לא אומר שהפקודות מחייבות זאת.

אני בטוח לצמחוני שפתח תפורום הציעו את אותם הדברים שהציעו לכל מי שיצא איתו לשטח. כל אחד שנמצא בשטח יודע שיש מספיק אנשים שלא נוגעים בלוף או בדגים - אבל הם לא מתלוננים על הרעבה מכוונת של צה"ל. בכל מקרה, ההבדל בתזונה בין צמחוני ללא צמחוני זה האם אוכלים את הלוף או לא - אני לא חושב שרבע קופסת שימורים של לוף היא שמפרידה בין שובע לרעב עד לרמה של השלת 3 ק"ג בשבוע.

אז ישר כח על הסולידריות של כותבי הפורום, אבל כדאי לחשוב מעט ולנתח את התלונה.

אני לא מתכווח על זה שהבחורציק אומר שהוא רעב - כנראה שהוא צודק. אני מתווכח על האצבע המאשימה לצה"ל שהוא מרעיב את חייליו.

וראבק, הבחור היה כולה 4 ימים בשטח!!!

בקיצור - אני מקווה שלצמחוני יהיה תאבון, והוא יסתפק בפירות היבשים, בחלבה, בתירס, בבוטנים, בסוכריות, בלחם, בשוקולד למריחה ובפירות הטריים שהוא אולי יקבל (ויצליח לשרוד 4 ימים בשטח).
ישן 09-06-2006, 05:44
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
תגובה לשני גולשים

לmetoraf:
לא כתבתי את התגובה שלי כדי לתקוף אותך אלא להיפך, לעזור לך.
אני לא יודע אם אתה יודע, אבל שירתתי בבסיס הנ"ל ולכן אני מכיר פה ושם כמה אנשים, כמה מספרי טלפון, וגם קצת את הנהלים בנוגע לארוחות לחיילים עם צרכים "מיוחדים".
אין דבר כזה "תקלה, מקסימום לא תאכל היום". זה משהו שלא קיים בלקסיקון של שיבטה.
אם הסגל שלך היה מתאמץ קצת יותר היית מקבל כמויות אדירות של אוכל.

פנה אלינו (אליי/ביטיס/יוסיפון) בפרטי עם כל הפרטים האפשריים. אנחנו מעוניינים לעזור לך ולפתור את הבעיה הזאת.

לran1984:
אין לך מושג כמה אתה טועה. בזמן הכשרות אין דבר כזה חייל שנשאר רעב אחרי ארוחה.
חבל מאוד שזאת התפיסה שלך, כי היא מעוותת לגמרי.

ישן 23-06-2006, 14:51

שלום לכל מי שהגיב באשכול.
היום חזרתי הביתה בפעם הראשונה מהבסיס לאחר שבועיים שסגרתי שם.
כתבתי את הבעיה שהייתה לי בשטח למ"פ והוזמנתי לשיחה איתו.
הוא הסביר לי שהוא היה מודע לזה שלא הגיע אליי אוכל והוא האשם ולא המפקדים הישירים שלי.
הוא הסביר לי בצורה די יפה שיש תקלות לפעמים ונכון שזה לא היה אמור לקרות אבל זה לא היה תחת שליטתו.
המטבח לא אישר להוציא אוכל לשטח ולכן כשהביאו לי פעם אחת אוכל זה היה אחרי מאמצים רבים ואולי אפילו בסתר(לדעתי).
בכל אופן הוא אמר שהוא כבר התחיל לטפל בעניין והוא שלח מכתבים לבכירים ממנו והוא די בטוח שהדבר לא יחזור על עצמו.
אני יודע שאני יכול להאשים ולהעניש את מי שאשם אבל אני לא מחפש את זה, אני באמת רוצה שהמצב ישתנה ומקרים כאלו שאני עברתי באמת ובאמת שלא יחזרו על עצמם.
המ"פ נתן לי את המספר הסלולרי האישי שלו על מנת ששנה הבאה אני יוכל ליצור איתו קשר ולשאול אותו איך השתנו העניינים.

בכל אופן תודה רבה רבה למי שתמך ותומך בעניין
ואני מקווה שתעזרו גם כן לעשות את השינוי.
באמת תודה רבה לכולכם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:19

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר