לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-06-2006, 20:22
צלמית המשתמש של Bakagami
  Bakagami Bakagami אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "אני מניח שבשביל ילד בן 12 זה הרבה..."

בעעעע... אני מניח שאפלן ליאד יכולה לעשות עבודה טובה על פאנבוי של נארוטו,
אבל אם אתה באמת רוצה לקלקל אותו, יש סדרות הרבה יותר מטרידות.

אלפן ליאד אולי מרשימה מבחינת רמת הפירוט של האלימות, אבל לא חייבים דם בשביל שסדרה
תהיה מטרידה ומופרעת.

הסדרה הכי מופרעת שעולה לי בראש זה Narutaru. כשזה מתחיל זה נראה כמו פאקינג פוקימון או משהו,
אבל זה ממש לא פוקימון... סדרה אדירה.

או texhnolyze שהיא פשוט כמעט בלתי ניתנת לתיאור...

או now and then, here and there, שהאלימות בה היא ממש לא יוצאת דופן אבל בחיים לא ראיתי
סדרה שהביאה או הרוע והפטטיות האנושיים לקיצוניות כזאת.

דם ואלימות יכולים להיות משעשעים והכל אבל בסדרות הבאמת מופרעות האלימות היא לא הפואנטה.

יוהן וולפגנג וון גתה - 28.06.1876

חזרה לפורום
ישן 27-06-2006, 13:57
צלמית המשתמש של Neodymium
  Neodymium Neodymium אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Neodymium
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Bakagami שמתחילה ב "בעעעע... אני מניח שאפלן ליאד..."

סיימתי עכשיו את Narutaru, והיא רחוקה מלהיות סדרה אדירה.

הסדרה הזאת נראית כמו הדוגמה הקלאסית לאנימה שמבוססת על מנגה (בד"כ לא גמורה),
וחייבת להידחס למספר מאוד מצומצם של פרקים...היא מלאה בסיפורים ודמויות שנראים לך ממש
חיוניים וחשובים, אבל נשכחים בפרק הבא, ולא שבים...

בכלל, החלק הראשון של הסדרה עוסק בסיפור אחד; בחבורת ילדים שמנסה להשליט בעולם את
האוטופיה המצחיקה שלהם, ואז, בפרק תשע, אחרי שבפרק שמונה הם הרגו חלק נרחב מיפן
בעזרת מתקפה מיוחדת של פוקימון פרח, כולם, כולל הדמויות, שחלקן ראו דברים שלא כ"כ נעים
לראות, שוכחים מהכל, ומתחילה העלילה האלטרנטיבית והמטורפת באמת.

פרקים 12 ו-13 באמת לא רגילים ומטרידים למדי, אבל גם לא תוכל לומר שחסר בהם אלמנט
האלימות, גם אם היא סובלת ממחסור ברמת הפירוט החזותי. אתה יכול להבין יפה מאוד את
הדברים הנוראיים שהולכים שם גם מזוויות צנזור שונות, או מצללים על הקיר...

מה שבעיקר מטריד בסדרה הזאת, לדעתי, הוא הניגוד בין המראה של דברים, להרסניות
הפוטנציאלית שלהם. מראים לך ילדים חמודים, פוקימונים צבעוניים ומלאכים, ואז כשאלה שולפים
M61, אתה פשוט נשאר לא מוכן...אבל חוץ מזה, אין שם יותר מדי היבטים פסיכולוגיים עמוקים וכאלה...

הסדרה, כמובן, נגמרת בלי שום הסברים בקשר לדברים היחידים שרצית להבין וסקרנו אותך,
ואתה נשאר בתחושה של: "הסדרה נגמרה.....?" , "הא?" , "מה זה הending הצולע הזה?" ,"מה
אני עושה כאן בכלל?" , "למה אני חייב תמיד להקשיב לBakagami הזה?!" וכו'.

צריכים להיות אנשים קצת חולים בשביל ליהנות מהסדרה הזאת, ואפילו אז, רק מעט מאוד מהסדרה יימצא מהנה...

נערך לאחרונה ע"י Neodymium בתאריך 27-06-2006 בשעה 14:13.
חזרה לפורום
ישן 27-06-2006, 14:55
צלמית המשתמש של Bakagami

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Neodymium שמתחילה ב "סיימתי עכשיו את Narutaru,..."

באדירה התכוונתי ל"אדירה במופרעותה" בניגוד ל-בא נגיד אלפן ליאד, שכ"כ משתדלת להיות מזעזעת
ומטרידה שזה נהיה יותר מצחיק מאשר זוועתי. אני אדגים למה אני מתכוון.

ספולרים:
לדוגמא, הפרק עם הילדה הקטנה ההומלסית - מתעללים בה מינית, היא נשארת בלי בית ומשפחה,
היא חיה בקופסה משאריות של לחם... לאט לאט הפרק ההוא הפך ממרגש למגוחך.
היה שם קטע שאיזה מישהי באה ולוקחת ממנה את הדבר היחיד שמחזיק אותה - הכלב שלה -
ושם כבר לא יכולתי יותר. כמעט השתנתי מרוב צחוק.

מאידך, narutaru אמנם רחוקה מאד משלמות, אבל כשהסדרה רוצה להיות מטרידה היא עושה את זה
כמו גדולה.

או בקיצור - 2 פרקים אחרונים - מבחנת זכוכית ומים עם תולעים. או אקירה ואבא שלה בסוף הסדרה.
או כשהושימארו חונק את מה שמה...

מה שאני מנסה לומר הוא שהאלימות אולי לא גראפית כמו בסדרות אחרות, אבל לאורך כל הסדרה
יש תחושה עזה של משהו לא שפוי שמסתתר מתחת לפני השטח והמשהו הזה מתפרץ בצורה יפיפיה
ואפקטיבית בפרקים האחרונים.

ודווקא יש במה להתעמק אם רוצים. הניגוד המכוון בין העיצוב הילדותי למהות הוא רמיזה די בוטה.
ובכלל הסדרה מסתירה אמירה או שתיים לגביי התבגרות ביפן האורבנית והמתשנה תדיר ובכלל לגביי האופי היפני, בדידות, ניכור וכו'...
אבל אין לי כוח לחפור למעמקים כאלה והסדרה הזאת גם לא מספיק ראויה לכך...

חזרה לפורום
ישן 27-06-2006, 16:46
צלמית המשתמש של Bakagami

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Shadow Master שמתחילה ב "אתה ממש מפחיד אותי..."

בגדול, החיים בנויים ככה שאפשר או לצחוק מהם או לבכות בגללם.
אני אישית מעדיף לצחוק.

אך לא זה המקרה באלפן ליאד. שם אני צוחק בגלל הביצוע ולא בגלל התוכן.
אני אפרט -

מתואר הגיהנום שהילדה חיה בו. שלב אחר שלב היא עוברת ויה דולורוזה שבה נשללים ממנה
ביתה, משפחתה ותומתה. היא נשארת בלי שום דבר ואף אחד חוץ מכלבלב קטן.
היא חיה בקור ובגשם, מתקיימת על שאריות מזון. אבל אפילו כאן היא לא נשברת.
במקום זה היא מאושרת שלפחות יש לה את הכלבלב שלה. ובדיוק באותו הרגע
לוקחים לה את הכלב...

איך אפשר שלא לצחוק מדבר כזה?
בחיים שלי לא ראיתי סצינה כ"כ חסרת פרופורציות או חוש מידה.
מרוב רצון ליצור סצינה טראגית הכותב לא בוחל באף קלישאה ובאף מניפולציה רגשית.
והאפקט הכללי שנוצר, לעין ביקורתית, הוא יותר מגוחך מאשר עצוב.

חזרה לפורום
ישן 31-07-2006, 02:01
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
טוב אז ככה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nivssj שמתחילה ב "מישהו יכול להמליץ לי על אנימה"

אנימות אלימות במיוחד ששווה לראות:

elfen lied (אלים, לא הרבה יותר מזה, אלימות נחמדה, במטרה לזעזע... חמוד...)- בנוגע לסדרה הזאת, אני חושב שיש פה טעות קטנה בתפיסה, מצד אחד, זאת אנימה באמת אלימה, וזה משהו שאפשר להבין עוד מה5 דקות הראשונות של הסדרה- למה שווה לראות אותה?- לא בגלל האלימות- בכלל לא...
מה שעושה את הסדרה טובה היא שהיא קצרה, אלימה בדיוק ברמה הנכונה, מזעזעת בצורה מציאותית, ושומרת על עלילה מעניינת ולא נמרחת- ולכן שווה למצוא אותה ולראות- בכלליות, אני לא אמליץ לאף אחד לבחור סדרה לפי כמות הדם (המצוייר אם אני מורשה להזכיר) שרואים בה...

basilisk אם אתה מחפש אלימות ודם בסטייל- זה בדיוק מה שאתה צריך- סדרה מעולה, לא ארוכה במיוחד (ככה שלא צריכים לדאוג בנוגע למספר פרקים) עלילה מעניינת, קרבות מרשימים (וכשאני אומר מרשימים, אין מילה אחרת להשתמש בה), הרבה דם (אם זה מה שעושה לך את זה) ובאמת סדרת לחימה (נינג'ה כזה...) מאד טובה, מאד בוגרת.

נשאיר את זה ככה לכרגע (אלו הן ההמלצות המפורטות, אלו סדרות שבאמת טב לראות והן ישאירו לך טעם טוב מאד בפה...- עוד סדרות שיכולות להיות נחמדות הן hellsing שנותנת אחלה סיפור בדיוני מעניין יפה ועקוב בדם, ninja scroll (הסדרה), שעושה מה שbasilisk עושה רק פחות טוב, ואלו הן סדרות לא רעות בסופו של דבר, שלא נכנסות לקטגוריה הבאה של ההמלצות...)

אנימות אלימות (קצת- יש דם, אבל יש חסרונות) ששווה להציץ בהן:

Naruto- אני לא חושב שיש צורך לפרט סדרה באמת חמודה\ המון המון קרבות, הבעיה הכי גדולה שהיא מתפרשת על המוני פרקים, ועם הרבה fillerim- שווה לראות לפחות את הסיפורים הראשונים עד שהפילרים מתחילי- הקרבות יפים, חלקם גם מרגשים. (חוץ מזה, זאת אנימה חובה).

Cowboy bebop- לא תמצא פה דם בצורה הטהורה שלו, אבל שמה בלי ספק תמצא סוג חדש\, שונה של מכות שלא רואים בהרבה אנימות... קשה להסביר, רק יכול להמליץ מאד מאד בחום (זאת הסדרה שגרמה לי לראות אנימה מלכתחילה...)

X-tv -מכות... יש את זה שם, קרבות יפים, מאד בדיוניים אבל קרבות יפים, סדרה מסובכת, מסורבלת ובגלל זה קצת פחות מומלצת אם רק הקטע של המכות עושה לך את זה... עדיין ציורים מרשימים, קטע אחד לפחות שהוא מזעזע למדי, ובסופו של דבר סדרה שווה צפייה אם עדיין לא ראית...

אנימות לא אלימות לחלוטין (תמצא מעט מאד אדום של דם) אבל שיש בהן מן הזעזוע...:

Ayashi no ceres (גם נקרא celestial legends) - סדרת דרמה, הרבה פה לא יסכימו איתי, אבל כמה שהסדרה ביזארית (ומעניינת) ודרמתיך (מאד דדרמתית- למרות שסוג קצת אחר של דרמה) יש שם כמה קטעים, שכואב בלב כשהם קורים... לא סדרה ארוכה, אבל שווה לך לנסות לראות (כשכל האדום של הדם הזה משעמם אותך)- זאת הייתי מגדיר סדרת איכות. (למרות שיש לה חסרונות, אבל לא נכנס לזה פה)...

Grave of the fireflies- סרט מזעזע, עצוב, כואב, ולא מומלץ לראות אם יש לך נטיות דכאוניות, סרט האנימה הטוב ביותר שראיתי עד היום- שווה לראות כי אתה תמצא את עצמך מזדעזע יותר מלראות הרבה דם (אל תראה את זה לאח הקטן שלך...)

Jigoku Shoujo - סדרת אימה יפה, ציורים מוצלחים, ומשתלבת יפה למדי בג'אנר, חוזרת על עצמה למידף אבל בפרקים האחרונים אתה תהיה במתח נוראי, אם אתה רוצה לגוון קצת, ולעבור מדם לסיפורים מגניבים, (לא יודע כמה אימתיים, אבל... אימה light ) אז שווה לנסות, במיוחד שזאת סדרה מעניינ, ואפשר לראות אותה לאט לאט... (מומלץ מינוס אבל)...

Ayakashi japanese horror stories - ההמלצה האחרונה שלי (למרות שיש עוד המון, אבל אני לא חושב שהן יתאימו לך ספציפית, וכבר המלצתי די הרבה גם ככה) - זאת סדרה על סיפורי אימה יפנים, כל פרק מלווה בקובץ טקסט שמסביר קצת היסטוריה ואת הקישור של הפרק לדרך האמיתית שהסיפור מסופר, זה לא שאתה לא תישן בלילה, זה פשוט שאתה תתעניין, וזה בסופו של דבר סיפורים שאמורים להיות (לי הם לא עשו את זהף אבל קראתי בהרבה ביקורות על אנשים שזה הפחיד אותם) שאמורים להיות ביזארים, מוזרים, וגם קצת מפחידים, לא המון דם, אבל זה פועל על חלק אחר שיכול לזעזע אותך במוח- גם אם אתה לא ממש בקטעף אני ממליץ לנסות, סהכ מעט פרקים, ובאמת סדרה מצליחה באופן מפתיע למדי...

---
אם אתה נהנה מהסדרות האלה אני אשמח להמליץ לך על עוד דברים,
בכל אופן אני חושב שכדאי לך לגוון בין דם לדם,
אחרת אתה תמצא את עצמך משועמם מאנימה די מהר...
מקווה שזה עזר איכשהו (דרך אגב, הדעות וההמלצות הם מה שאני חושב, אתם יכולים לחלוק על זה כמובן).
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:05

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר