לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2006, 20:11
צלמית המשתמש של lioravr
  lioravr lioravr אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.11.04
שלח הודעה דרך MSN אל lioravr
שאלה איך מלבינים תמונה ואיך מלבינים רקע ללא פלאש? והאם מותר לשרוף תמונה בכוונה?

לאחרונה התחלתי לאהוב את סגנון הצילום של דוגמנית נגיד יושבת ערומה והרקע לבן כולו. התקשתי למצוא משהו זהה ולכן נתתי 2 דוגמאות דומות בסגנון.
1) רקע לבן
2) אין דוגמה אבל דוגמנית מולבת בפנים כמעט שרופה. - הסבר למטה

ולשאלה:
איך ניתן להלבין רקע כמו בתמונות ללא שימוש בפלאש וללא שימוש בסטודיו. האם זה אפשרי? מסקרן אותי להגיע לתוצאות דומות. ברור לי שאלו שפה צולמו בסטודיו ועם פלאש השאלה אם יש אפשרות נוספת.
תמונות:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שאלה נוספת - לקחתי דוגמנית ויצרתי מצב של "שריפת" התמונה בכוונה על מנת שאוכל להוריד כל מיני פסי עור ופגמים ולהבליט רק שפתיים ועיניים. בקיצור, שרפתי לה את הפנים בכוונה. האם בהגדרת "נכון" ו "לא נכון" מותר לעשות דבר כזה? האם יש "שריפת" תמונה בדוגמנות מקצועית? לצערי אין לי דוגמא להעלות לכאן אבל ראיתי לא פעם שעושים דברים כאלו לקלי מינוג עם איפור כבד בפנים שרק הפנים בולטות והכל שרוף. אם יש למישהו דוגמא והבין אותי אני אשמח שהוא יעלה ואני אגיד לו אם התכונתי לכך.
משהו בסגנון הזה רק חד יותר - משהו כמו קו הלבן בחזה שלה רק בפנים.
כי זה ממש שרוף.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
וכזה:

נערך לאחרונה ע"י lioravr בתאריך 09-06-2006 בשעה 20:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2006, 08:35
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
לגבי שריפת רקע
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי lioravr שמתחילה ב "ודוגמא ושאלה אחרונה בנושא:"

לא הבנתי מה אתה אוהב יותר - את הרקע הבהיר או את הדוגמנית הערומה?

בוא נהיה רצינים לרגע:

הרעיון הוא ליצור רקע בהיר משמעותית לעומת האובייקט.

כמו שאתה יודע - עושים את זה בד"כ ע"י פלאש שמאיר את הרקע, אבל אתה לא רוצה להשתמש בפלאש (למה בעצם לא?).

אז אופציה פשוטה אחרת היא לצלם למשל על רקע שמיים בהירים או על רקע שמואר ע"י חלון, כאשר האובייקט שלך נמצא קרוב יותר אליך כך שאינו מושפע מאור החלון, או שהאור עליו מופחת ע"י סוככים מסוגים שונים (למשל בד לבן).

לשאלה של מותר ואסור קשה לי להתייחס. ואם תעשה כך - ירביצו לך? מותר הכל כשזה לא פלילי. יצא יפה (לטעמך) - יופי! אם לא - אז תקן לפעם הבאה. מי אני (או מישהו אחר) שיגיד לך שאסור?

לגבי עבודה עם פוטושופ - אתה יכול לשרוף באמצעות מגוון כלים (דודג'ר, מברשת וצבע לבן ואפילו ב-LEVELS ע"י הגדרת נקודת הבהירות המועדפת עליך ושינוי הרמות בהתאם, או למשל ב-VARIIANTS).

לגבי התמונות האחרונות - לא הייתי מוציא מכלל חשבון את האפשרות שהפנים הבהירות כל כך נתקבלו ע"י איפור בצבע לבן...

נקודות למחשבה:
שריפת הרקע ע"י חשיפת יתר ובעיקר - בעת צילום מול האור - עשוי לעיתים להשפיע על גבולות האובייקט עקב אפיצות קרני האור.
השמיים במזרח לעולם יהיו כחולים פחות (לפחות כך בישראל).

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 10-06-2006 בשעה 08:37.
ישן 10-06-2006, 23:00

הרעיון הבסיסי הוא להקים סט כזה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה רוצה רקע לא טבעי בשימוש..."

זה לא חייב להיות בתוך מסגרת. אולי סדין יתברר כיעיל מספיק לצורך העניין.

הרעיון הוא שהרקע מואר, והאובייקט שלך - נמצא בצל, כלומר כל מדידת אור שלך מן האובייקט - מן הסתם תגרום לרקע להיות בהיר הרבה יותר.

אני לא מסכים לנושא הצללים. הבד פועל כדיפיוזר של האור וסביר להניח שהצללים שלך יהיו רכים מאד, ואולי אפילו שאינם... (זה כמו להכניס את השמש ל-SOFTBOX).

אופציה אחרת היא לבנות סט כזה:

שוב - כאן האובייקט שלך יושב בצל, והרקע מואר באור השמש החודר מן החלון.

ישן 11-06-2006, 03:31
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "הרעיון הבסיסי הוא להקים סט כזה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia
אני לא מסכים לנושא הצללים. הבד פועל כדיפיוזר של האור וסביר להניח שהצללים שלך יהיו רכים מאד, ואולי אפילו שאינם... (זה כמו להכניס את השמש ל-SOFTBOX).

בצילום בשמש ישירה תמיד יהיו צללים מאוד חדים.
הבד עצמו מייצר אור והוא ישרף לחלוטין, אבל יהיה לך קונטרסט גבוה בין הצללים לבין הבהירים.
בנוסף כמובן, יהיו לך צללים על הפנים של המודלית (מתחת לעיניים ובאיזור האף).
זו הסיבה שאנחנו נעדיף תמיד לצלם בצל.
לשרוף תמונה אפשר כמובן גם בצל, אבל התאורה אחידה ולכן יהיה קשה יותר לשרוף רק את הרקע ולא את הפנים / גוף עצמו.

במידה ואתה משתמש בבד לבן כסוכך אז אתה למעשה מייצר סופט-בוקס מהשתמש, דבר שיעזור לך מאוד להפטר מהצללים, אבל זה בא בנוסף לבד הלבן (סדין?) שמשמש מראש כרקע (בדומה למה שהראית בדוגמה שלך, עם הבדים הגדולים המתוחים על חצובות).

ישן 11-06-2006, 06:55

לא הבנת אותי נכון
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[QUOTE=Soloavia]אני לא מסכים..."

הסדין הלבן לא נועד לשמש כרקע, אלא כסוכך - וכמו שאמרת - הוא מרכך ומונע מהאובייקט לשבת באור ישיר.

כמו שכתבתי קודם (ואולי הייתי צריך לחזור?):
ציטוט:
אז אופציה פשוטה אחרת היא לצלם למשל על רקע שמיים בהירים או על רקע שמואר ע"י חלון, כאשר האובייקט שלך נמצא קרוב יותר אליך כך שאינו מושפע מאור החלון, או שהאור עליו מופחת ע"י סוככים מסוגים שונים (למשל בד לבן).

הרקע שהצעתי הוא השמיים עצמם, ולכן גם הצעתי לצלם לכיוון מזרח - שם השמיים בהירים יותר ופחות כחולים.

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 11-06-2006 בשעה 07:02.
ישן 11-06-2006, 08:02

במקום אלף מילים :-)
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "יהיה לך מאוד קשה לשרוף את כל..."

למה לחלוק את ההנאה עם עוזר צלם? אפשר לקשור את הבד עם חבלים...

עוד נקודה שעובדת לטובת הצלם (בצילומי צבע) - לצללים ואובייקטים המצולמים בצל יש נטייה לכיוון הציאן. תיקון גוונים עשוי להבהיר את המעט כחול שעוד נותר בשמיים של הרקע...

ובאשר לאופציה של שימוש בבד לבן גם לרקע - אני לא יודע אם יש בזה צורך. צריך לנסות כדי לדעת, אבל אם כן - הייתי מטה אותו כלפי השמש כדי שיחזיר מקסימום אור.

(ואם אתה שואל אותי... לא יותר פשוט לקנות פלאש? זה לא חייב להיות פלאש של סטודיו - זה יכול להיות פלאש רגיל עם כבל SYNC או סלייב אופטי פשוט, שמופנה כלפי הרקע ומאיר אותו - רק צריך לוודא שהוא מאיר את כל הרקע ולא יוצר כתם אור)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:40

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר