לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-06-2006, 20:17
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sleazy שמתחילה ב "למה כולם רוצים לברוח מהנדסה קרבית?"

בכלל לא נורא, והפורום ממש לא מייצג.

אני לא יודע מאיפה הבאת את אחוזי ההתאבדות, אבל יש בפורום שני מפקדים בהנדסה שנורא מרוצים שם. יש עוד כמה לוחמים וגם הם מרוצים - בקיצור, אין לך מה לדאוג. תבוא עם ראש פתוח ואופטימי ויהיה בסיידר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-06-2006, 23:50
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Sleazy שמתחילה ב "למה כולם רוצים לברוח מהנדסה קרבית?"

זה השם הרע ששאר החילות הוציאו להנדסה.

אנשים מוכנים ל"הרוג" את עצמם כדי להגיע לגולני ול"התאבד" כי הגיעו להנדסה.

אנשים "רוצים" לצאת כי לא בא להם להיות בחיל הזה. הם רק יומיים בצבא ולא רוצים להיות שם.
ואתה מקשיב לאנשים שרק עכשיו התגיסו.

אבל תתפלא אתה, כי הנדסה עושה אתה כל הדברים שחי"ר רגיל עושים. ובנוסף מתמקצעים בתחום מיקוש וחבלה. דברים שאר החילות לא מתקרבים לזה.

אנשים שמגיעים להנדסה חושבים שישר יתנו להם לירות בנשק או לפוצץ בית ולחשוף שדה מוקשים אי שם בגבול עם סוריה.

המערכת של הנדסה עובדת בדיוק כמו בגולני, גבעתי נח"ל חטיבה 900 ושאר הדברים.

רמת הרובאי שלנו לא יורדת משאר האנשים.
מה שמרגיז הוא כי פעם להנדסה היו הקצאות פחותות ולא "השקיעו" בחיל מבחינת פירסום ועוד.

אבל עכשיו המצב השתנה. אתה בעצמך רואה שיש הרבה אנשים בפורום שרוצים להגיע ליחידות המיוחדות של הנדסה (יהל"ם) רק מה כאשר הם לא מגיעים. הם מתהפכים 180 מעלות והופכים אנטי.

בנוסף מבחינת ההקצאות, ראית כי הקנה"ר דרש להביא גם להנדסה פלטופים (וכבר נכנסים לגדודים הרבה פלטופים ועוד) בסיס האימונים של הנדסה עובר שיפוצים בהדרגה.
החיל עצמו מבצע שינוי תדמיתי בחלקים. שינוי שקט.

ואם עדין לא החלטת. הנדסה היא לא מעולם אחר, היא תחת מפקדת זרוע יבשה. בדיוק כמו שאר החילות החיר.
מה שמקבלים בגולני זה מה שמקבילים גם בהנדסה.
אותם מדים שלובשים גבעתי הנדסה לובשת גם.
אותם תכנים לימודים ומור"קים שנח"ל עוברים על מלחמות ישראל גם בהנדסה עוברים !!.
אותו מנת קרב של 900 במארב היא אותה מנת קרב שגם במארב של הנדסה.

רק אל תשכח כי לא משנה איפה שתדרך : הנדסה היו כאן לפניך

בהנדסה אוכלים את אותו חרא כמו בשאר הצבא. הזין הוא אותו זין.

אם יש לך שאלות ספציפיות על החיל. אני שמח לענות לך בה"פ.
אני אישית משרת בצמ"ה 601 כמפקד בחיל.
אך מקיוון שאני צריך לחזור מחר לבסיס. לא בטוח שאני יהיה זמין לענות לך על הדיון הזה יותר עד שבוע הבא.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 11-06-2006, 00:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "כמו מה? עושים את כל התרגילי..."

זמן, מיתארים. בסופו של דבר, בשלישות רשום לך רובאי 05 כאשר אתה חייל.

תחשוב על זה. אתה עושה אימון מתקדם של 4 חודשים בו אתה מוכשר גם הנדסית, וגם קצת חי"ר. חי"רניק עושה 4 חודשים רק חי"ר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-06-2006, 11:25
צלמית המשתמש של D FORCE
  משתמש זכר D FORCE D FORCE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
שלח הודעה דרך ICQ אל D FORCE שלח הודעה דרך MSN אל D FORCE

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sleazy
בעקבות כמה הודעות פה שמתי לב שהרבה אנשים שהיו הכי מורעלים לפני הגיוס מנסים לצאת מהנדסה קרבית. עוד דבר, בהנדסה קרבית יש את אחוזי ההיתאבדויות הכי גבוהים.
מה כ"כ נורא בטירונות של הנדסה קרבית?
כי לפי המידע הכתוב שאני ראיתי הנדסה לא כזה נוראי וגם חשבתי ללכת לשם ועכשיו אני כבר חושב שלא כדאי...

אני לא מבין גדול וגם לא משרת בחייל...אבל לפי סיפורים ששמעתי מכמה חבר'ה
חייל ההנדסה בתכלס אחלה מקום...מה שכן (וזה ממה שסיפרו לי) הם טוחנים המוןןן המוןןן שמירות
וזה מה שמעצבן ומטיש....חוץ מזה לפי תגובות של כמה אנשים...כולם שם מבסוטים

יש המון סטיגמות ככה גם לגבי שריון ותותחנים שהביקוש לשם נמוך..בקיצור אל תאמין לכל מה שאומרים.
לגבי הטירונות..לדעתי הכוונה שהטירונות שם כל כך ''נוראית'' זה בגלל שכמה חבר'ה לא יכולים לסבול תמשמעת,תצעקות של המפקדים וכל השאר...תשמע בכל זאת אתה הולך להתעסק עם פצצות בשירות
המשמעת חייבת להיות גבוה.

ולחבוב שכתב על אחוז ההתאבדויות....למרות שלא בדקתי תסטטיסטיקה...אני מוכן להתחייב שזאת הנפצה ושטות שכמה אנשים משועממים המציאו.

ישן 15-06-2006, 19:59
  kicho kicho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.05
אחחח הסטיגמות..

בואו אני אספר לכם דרך העיניים שלי על ההנדסה..
התגייסתי באוג' 5..כמו "כולם" , הייתי שבוז מת ..הרי זה "ידוע" שהנדסה זה בלאי.
אז זהו,שממש ממש לא.
אני אוטוטו שנה בחיל הזה , ואני ממש מרוצה שם..(גם אם אני עושה קו חרמון...שזה הקו הכי מסריח בעולם..)..
אז למה גבעתי או גולני או נחל יותר טוב?
אני לא עשיתי מארבים של 36 שעות? עשיתי! הייתי בכל גבול אפשרי ( ובואו נגיד שגם הייתי ב"חו"ל"..)...בדיוק כמו שאר חיילות החי"ר..
לא עשיתי תרגיל חוליה,פלוגה? עשיתי!
אבל תראו קטע, אתם חושבים שנח"ל,גבעתי או גולני פוצצו חומר נפץ בכמות של 15 טון ?! לא, ואני כן!
אז הנה,אני יכול לתת לכם גם ייתרונות!
בתכלס,הנדסה עושים הכל,בדיוק כמו שאר החי"ר,הקווים זה אותו קווים...רמאללה,חרמון,עזה..
והנה עוד עובדה מעניינת , אם הנדסה "כלכך בלאי" ..אז איך זה שהמחס"ר של גדוד 603 הרג הכי הרבה מחבלים בעזה ב2005 ? פוקס כנראה..

אז חבר'ה,באמת..דיי עם הסטיגמות..תיהיה גאה בחיל שלך !
ישן 15-06-2006, 22:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי HU99 שמתחילה ב "חברה אני כנראה מתגייס להנדסה..."

לא קשור. את הגיבוש עושים לפני הטירונות, עד כמה שאני יודע.

איכות הגדוד תלויה באיכות המפקדים. מפקדים טובים = יחידה טובה. מפקדים רעים = יחידה שבוזה.

ישן 16-06-2006, 09:44
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05

סטיגמות יוצרות מציאות .
אם כולם אומרים שגבעתי כולם רוסים ,אז מלא רוסים ירצו גבעתי .
אם כולם אומרים שהנדסה חרא ,אז מי שבהנדסה יהיה שבוז.
כיום פלוגות הנדסה עושים בדיוק כמו חי"ר ,ומעט מאוד מפוצצים.
הרובאי עלה ל07 ,ההקצאות משתפרות לאט לאט (כנראה שלעד החי"ר יקבלו קודם).
אחוז היתאבדויות גבוה יש ,למה ? אני לא יודע ,אבל מי שבא בראש חיובי יהנה ממלא דברים מעניניים.
לגבי מחס"ר 603 ,קודם כל השיא נרשם ב2004 ,חוץ מזה הנתון הזה קצת מעליב כי עשינו הרבה יותר מלהרוג כמה מחבלים ,פוצצנו ,ארבנו ,חטפנו ,ושינינו הרבה מהצורת מחשבה בגיזרה.
מה שהיה במחס"ר לא קורה בכל מחלקה בהנדסה ,אבל יכול לקרות בכל מחלקה שיתקבצו בא מספיק חבר'ה שחושבים קדימה.
המחס"ר זו ההוכחה שמי שמוכיח את עצמו מקבל עוד הקצאות ועוד פעילות .
בסך הכל החיל עובר תהליך של יציאה מהשם הרע שלו ,עם זה בצמ"ה שאין לוחם בצה"ל שיכחיש את חשיבות הכלים האלה, אם זה הגדודים שנכנסים לאט לאט לפעילות היותר מעניינית ,ואם זה היחידות שעליהם מדברים גם בלעדי .
בכל מקום קשה ,אבל אם אתה לא איפה שאתה רוצה קשה יותר,איפה שלא תפלו תהיו טובים ותרצו להיות שם ,ככה יהיה לכם פחות קשה.

ומי שעדיין מפחד ,מלא בחורות אמרו לי שזו הכומתה הכי יפה (אני לא חושב כך....)

ישן 16-06-2006, 10:44
  SX123 SX123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.05

באמת שאני לא יודע על מה אתם מדברים.. בתור אחד שנמצא עכשיו בטירונות הנדסה אני יכול להגיד לכם שזה פשוט שכונה.
מה גם שהשנה הרמטכ"ל שם דגש על נושא ההתאבדויות אז כל הטירונויות נבנות מאוד מאוד בהדרגה וכך גם הדרישות.
כן. יש שעות ויש שבתות אבל זה ממש לא הטירונות הנוראה שציפיתי לה. חברים שלי מקבלים שעות על תזוזה במסדר או על גירוד באוזן במסלולים בחילות אחרים פה אין התעסקות בדברים האלה. בסדר טירונות ולא קל ומן הסתם אם תשבור שמירה, תתחצף למפקד או שתשחק בנשק תחטוף בראש ( וגם לא מספיק לדעתי).
כמובן שיש אנשים שמנסים לצאת ולברוח, הרבה כאלה שבאו עם רעל וגילו את החרא והשגרה. אני מניח שיש כאלה בכל טירונות קרבית.
תמיד תמצא כאלה שמנסים לצאת, אבל תדמית חיובית לפחות של חיל ההנדסה היא שאיכות יחסי האנוש בהנדסה הם בין הטובים בצה"ל וזאת לא הנפצה. יצא לי לעבוד עם מפקדים וסמלים לא מהמחלקה שלי ואפילו לא מהפלוגה שלי וכולם התייחסו בכבוד וראו שהם בני אדם.
אתה יכול לדבר עם המכים שלך על כל בעיה שיש לך ובאמת מרגישים שהם מפרפרים בשביל לעזור לך, אבל צריך להבין שגם הם לא תמציד מצליחים.
כנ"ל לגבי שאר האנשים שרואים בבסיס. הבנות ממקצועות , קורס מכים/קצינים צמ"ה והאימון המתקדם, ברור שיש את האלה ( בעיקר מהאימון ) שמנסים טיפה לעשות פוזות אבל יוצא הרבה סתם לפתח שיחה עם מישהו ולדבר איתו בסבבה ולשמוע על מה שמצפה לך בשיחה בגובה העיניים.

ההתעסקות בחבלה היא מאוד מעניינת וההקצאות של הנדסה רק משתפרות, למי שלא יודע בגלל שחטיבות החי"ר יקבלו (ובצדק לדעתי) תבורונים ראשונים הנדסה יקבלו מלא פלטופים שזה עדיין אחלה הקצאה.

אני לא אגיד לך בוא להנדסה ולא תתחרט כי אני לא מכיר אותך אבל אל תאמין לכל דבר שאתה שומע. בכל מקום תוכל למצוא אנשים מרוצים ולא מרוצים ומה שיקבע בסוף זה אתה ואם באת לעשות צבא או בית זונות.

שיהיה לך בהצלחה

מרץ 06 חודש לכסופה
ישן 16-06-2006, 11:43
צלמית המשתמש של ninja_kid
  ninja_kid ninja_kid אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל ninja_kid שלח הודעה דרך MSN אל ninja_kid

אני מרץ 05, עברתי מסלול של טירונות אימון מתקדקם וקורס צמ"ה..צמ"ה 605!
עכשיו אני בקורס מכ"ים..ואני רוצה להגיד כמה מילים על הנדסה..:

- אם רשמת באפשרויות שלך הנדסה לא משנה מה רשמת אחרי או לפני אתה תגיע להנדסה...

-אם היו מציעים לי לעבור לאחת היחידות חי"ר הייתי מסרב בתוקף..

-להנדסה יש את המסלול הארוך והמעניין ביותר מבין הגדודים..

-יהלום היא כפופה לקהנ"ר ואחת היחידות המסווגות והסודיות ביותר בצה"ל..

-באיזה חיל תוכל לירות במא"ג רפאל,לסוע בפומ"ה, לראות D-9 פורץ תעלה סוללה, לפוצץ דלתות וקירות, להניח מקבץ מוקשים, ואפילו לנטרל מקבץ של מוקשים(זה לא בשמים יש מצב שתעשו את זה בקו!), ויש כל כך עוד הרבה דברים שנשאיר לכם להיות במתח..

-בנוסף ההשלמה חילית של קציני ההנדסה היא לדעתי ולדעת רבים(גם חיר"נקים) המעניינת ביותר בצה"ל, אתה פשוט לומד כל כך הרבה תכנים, שהמקצועיות שלך עולה לשחקים!..

זהו, למי שיש שאלות על הנדסה,צמ"ה,גדודים וכל מה שקשור בזה אשמח לעזור..

ולזה שמעליי, מרץ 06..תפסיקו לרשום על העמדות בבסיסית(במיוחד זאתי שליד הנשקייה) שאתם עייפים. כי למרות שאתם הילדים שלי אתם עדיין צעירים..אבל קבלו את זה כהבנה...

Peace
ישן 16-06-2006, 14:23
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי gks504 שמתחילה ב "מחס"ר...זה כמו הפלס"ר של..."

קצת דיוק .
מחס"ר (ולא יחס"ר כמו שהרבה טועים) זו מחלקה בתוך הגדוד שתפקידה סיור .
בגלל שהיא מחלקה נפרדת תחת פיקוד מג"ד היא מאוד לא ברורה,אם החבר'ה דוחפים לוואסח ,היא תהייה מלקת וואסח,אם החבר'ה דוחפים לזולה היא תהייה מחלקת זולה ,ואם החבר'ה דוחפים לפעילות היא תעשה את הדברים הכי מעניינים בחיל.
לגבי לוט"ר אנחנו (מחס"ר 603) עברנו לוט"ר ,זה היה בתקופה שעבדנו המון בעזה והצלחנו לשכנע את מי שצריך שאנחנו צריכים את זה ,ובאמת היינו צריכים.
אני לא יודע אם עוד מחס"רים עברו ,ואם הסדירים של היום עברו .
לגבי קורסים ,עוברים את כל מה שקשור לסיור,ומי שמקבל תפקיד עושה קורס בהתאמה (צלפים ,נהגים ,וכו').
בדרך כלל בוחרים חבר'ה שהם מצטייני מסלול ,או אלה שמאוד מומלצים ע"י המפקדים שלהם ,את מי שלא התאים העברנו למקומות אחרים(זה לא אומר שהוא לא טוב ,זה אומר שהוא לא התאים).
מהמחזור מעלי לא לקחו אף אחד (אחר כך הגיע מ"כ) ומהמחזור שלי לקחו 6 (שניים מיעל ,אחד משייטת ,שני מכי"ם ותותח אחד מהמחזורית),אין חוק קבוע .
לגבי זה שאתה לא מחזיק מהם ,אני מבין שאתה מכיר מחלקה אחת כזו ,אני לא יודע מה טיבם ,אבל אין ספק שלא צריך להחזיק מהם רק בגלל שהם "הסיור" אלא לפי מה שהם עושים.
קח בחשבון שעד שהשואל ליגיע לשלב שזה רלוונטי המחלקה יכולה מאוד להשתנות,(לכל כיוון).

ישן 16-06-2006, 14:34
  מורעל שודי מורעל שודי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.11.03
מידע נקודה מעניינת בנוגע למחסר של הנדסה
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי gks504 שמתחילה ב "מחס"ר...זה כמו הפלס"ר של..."

לדעתי ההצלחת המחסר של 603 בהרג מחבלים בפרט והרמה של המחסרים בכלל גבוהה יחסית בגלל שיטת הגיוס אליהם, שלא כמו בחי"ר רגיל שבו לוקחים חברה שחושבים שהם מספיק קשוחים בשביל לעשות פעילויות סיור ומעבירים אותם גיבוש שספק אם הוא באמת נותן אינדיקציה לפוטנציאל של הלוחם, שמה לעשות דורש הרבה דברים כמו משמעת גבוהה ומקצועיות גבוהה ולא רק ראבק בזחילות שזה לא ניתן לבדוק בגיבוש של מספר ימים, למחסר של הנדסה נבחרים אנשים אחרי מינימום 8 חודשים בחייל כלומר אחרי אימון מתקדם וכמובן אפשר להגיע לשם גם אחרי, זאת אחרי שהוכחתה את עצמך יום אחרי יום שבוע אחרי שבוע גם בשיגרה המשעממת וגם במיסדרי סמל משביזים, ומשם רק אחרי שבאמת הראתה שאתה לא סתם עושה הצגות "בשביל הסיכה" ורק אחרי המלצת מ"פ לוקחים 2-3 אנשים מפלוגה לשם.
לפי איזה סיפור ששמעתי שהצלפים הצ'צ'נים שהגיעו לעזה היו מוכנים לעבוד רק איתם בגלל עובדה זאת.

ובנוגע לרמת הרובאי לפי מה שהבנתי מי שממשיך במסלול לרובאית עושה השלמה ל07 הטירונות היא באמת "רק" 05.

ואין ספק מרץ 6 עייפים
הנדסה כבוד.
ישן 18-06-2006, 15:28
  HU99 HU99 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.08.05
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי droogie שמתחילה ב "שמישהו כבר יחליט אם הם 07 או..."

אחי יש לך טעות גדולה...תותחנים עושים קווי חי"ר אבל הם לא נכנסים לתוך השטחים הם רק על הגדר...בדומה לשריון ונ"מ...
מנגד, הנדסה נכנסים באבו אבוה לתוך השטח, בדיוק כמו גולני, צנחנים וכו'...
חיל ההנדסה הוא חיל מסתער, וסמוך עליי שכמו שבמלחמה הם הלכו ויילכו ראשונים, ככה גם בלחימה של היום בשטחים...
אני אתן את הדוגמא של מחס"ר 603 שהרג הכי הרבה מחבלים ב2004, אבל לא בשביל להשוויץ שהם הרגו כל כך הרבה, אלא רק לצורך הדגשה - מחלקה בתוך גדוד של חיל ההנדסה שהרגה כל כך הרבה מחבלים, קשה לי להאמין שתשב במוצב כשהחי"רניקים יילחמו בגבורה, אלא נראה לי הגיוני שהם מכירים את השטח והלחימה מספיק טוב בשביל לקחת חלק בזה...מחלקה עם כזה רקורד, אני מאמין שהחבר'ה עשו את זה בלב ליבם של השטחים ולא ירו מהמוצב...צודק או לא צודק?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:01

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר