לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-06-2006, 15:24
  דיאנהנה דיאנהנה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.06.06
שאלה פגיעה במלצרים

שלום,
אני עובדת כרגע במלצרות. השכר שלי בעצם מתבסס על הטיפים שמשאירים לי הלקוחות. במידה ולא עברתי את ה-25 ש"ח לשעה, המעסיק משלים לי את ההפרש בסוף החודש.
מעבר לזה אני לא מקבלת משכורת/ נסיעות.
כמו כן, ביקשתי לקבל החודש תלוש משכורת. כשקיבלתי את תלוש המשכורת הוא סוכם ב1400 ש"ח, כשבפועל הרווחתי החודש כ-4000 ש"ח. כששאלתי למה הסכומים לא תואמים נאמר לי שזה תלוש פיקטיבי וככה זה במלצרות בכל המקומות.
יש לי כמה שאלות:
1. אני זוכרת שלפני כשנתיים התפרסמה בעיתון כתבה שיש חוק חדש להגנת המלצר שמעגן את כל הדברים האלה. האם קיים דבר כזה?
2. האם זה חוקי הטריק הזה שעשו לי עם התלוש משכורת?
3. האם מעביד יכול לנכות לעובד משכרו בגלל ששבר כלים בעבודה?
4. אני חוששת שאם אעלה את העניין יפטרו אותי. מה אני יכולה לעשות בנידון? (למשל לפנות למשרד העבודה שיעשו למעסיק איזושהיא ביקורת, בלי שידע שאני יזמתי את זה).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-06-2006, 20:21
  המתגנב המתגנב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.06
תשובות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דיאנהנה שמתחילה ב "פגיעה במלצרים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דיאנהנה
שלום,
אני עובדת כרגע במלצרות. השכר שלי בעצם מתבסס על הטיפים שמשאירים לי הלקוחות. במידה ולא עברתי את ה-25 ש"ח לשעה, המעסיק משלים לי את ההפרש בסוף החודש.
מעבר לזה אני לא מקבלת משכורת/ נסיעות.
כמו כן, ביקשתי לקבל החודש תלוש משכורת. כשקיבלתי את תלוש המשכורת הוא סוכם ב1400 ש"ח, כשבפועל הרווחתי החודש כ-4000 ש"ח. כששאלתי למה הסכומים לא תואמים נאמר לי שזה תלוש פיקטיבי וככה זה במלצרות בכל המקומות.
יש לי כמה שאלות:
1. אני זוכרת שלפני כשנתיים התפרסמה בעיתון כתבה שיש חוק חדש להגנת המלצר שמעגן את כל הדברים האלה. האם קיים דבר כזה?
2. האם זה חוקי הטריק הזה שעשו לי עם התלוש משכורת?
3. האם מעביד יכול לנכות לעובד משכרו בגלל ששבר כלים בעבודה?
4. אני חוששת שאם אעלה את העניין יפטרו אותי. מה אני יכולה לעשות בנידון? (למשל לפנות למשרד העבודה שיעשו למעסיק איזושהיא ביקורת, בלי שידע שאני יזמתי את זה).

1. הנה שתי כתבות שיעזרו לך:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3086595,00.html
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3095561,00.html

2. זה לא חוקי מה שעשו עם תלוש המשכורת. בתלוש המשכורת חייב להיות פירוט מלא של כל השכר והתוספות שהעובד מקבל.

3. למיטב ידיעתי, אסור למעביד לנכות משכרו של עובד על נזק שעשה, שלא במזיד. אם העובד מסיים את
עבודתו במקום העבודה, אזי רשאי המעביד לנכות מהשכר האחרון את יתרת חוב העובד למעביד.
הנה המקרים בהם מותר למעביד לנכות משכרו של עובד (ע"פ חוק הגנת השכר):
"25. ניכויים משכר עבודה (תיקון: תשי"ט, תשכ"ד, תשכ"ה, תשכ"ח, תש"ם)

(א) לא ינוכו משכר עבודה אלא סכומים אלה:

(1) סכום שחובה לנכותו, או שמותר לנכותו על פי חיקוק;

(2) תרומות שהעובד הסכים בכתב כי ינוכו;

(3) דמי חבר בארגון עובדים שהעובד חבר בו, שיש לנכותם מן השכר על פי הסכם קיבוצי או חוזה עבודה
או שהעובד הסכים בכתב כי ינוכו, והתשלומים הרגילים לוועד העובדים במפעל;

(3א) תוספת לדמי החבר שמותר לנכותם על פי פיסקה (3) המיועדת למימון פעילות מפלגתית, זולת אם
הודיע העובד למעבידו בכתב על התנגדותו לתשלום התוספת;
(3ב) דמי טיפול מקצועי ארגוני לטובת הארגון היציג כמשמעותו בחוק הסכמים קיבוציים, תשי"ז1957-, שיש
לנכותם על פי הסכם קיבוצי או חוזה עבודה משכרו של עובד שאיננו חבר בשום ארגון עובדים, או שהעובד
הסכים בכתב לניכוי כאמור; שר העבודה, לאחר התייעצות עם ארגון העובדים המייצג את המספר הגדול
ביותר של עובדים במדינה, ובאישור ועדת העבודה של הכנסת, יקבע בתקנות את מקסימום דמי הטיפול
המקצועי-ארגוני שמותר לנכותם לפי פיסקה זו;
(4) סכום שהוטל כקנס משמעת בהתאם להסכם קיבוצי או על פי חיקוק;

(5) תשלומים שוטפים לקופת גמל ובלבד שתשלומים כאמור לקופת גמל שהעובד בלבד חייב לשלם לה לא
ינוכו משכרו של העובד אם הוא הודיע למעבידו בכתב על התנגדותו לתשלומם.

(6) חוב על פי התחייבות בכתב מהעובד למעביד, בתנאי שלא ינוכה על חשבון חוב כאמור יותר מרבע שכר
העבודה;

(7) מקדמות על חשבון שכר עבודה, אם אין המקדמות עולות על שכר עבודה בעד שלושה חדשים; עולות
המקדמות על שכר עבודה לשלושה חדשים - חלות על היתרה הוראות פיסקה (6).

(ב) על אף האמור בסעיף קטן (א), חדל עובד לעבוד אצל המעביד, רשאי המעביד לנכות משכרו האחרון
של העובד כל יתרה של חוב שהעובד חייב לו, לרבות מקדמות."

4. מה שאת יכולה לעשות זה לבקש סעד מבי"ד לעבודה. הבעיה היא שלאחר מכן, רוב הסיכויים שלא
תמשיכי לעבוד שם (למרות שאסור להם לפטר אותך בגלל הגשת תביעה). מה שעוד את יכולה לעשות, זה
כמו בכתבה הראשונה שצירפתי - תמשיכי לעבוד כרגיל וכשתסיימי לעבוד שם, אז תתבעי אותם.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:53

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר