לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2006, 04:28
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
קטע מוזר עם הדופק

אני לא מצליח לקלוט משהו.
הדופק שלי תמיד נראה לי נורא גבוה ביחס לכושר. דופק מנוחה אני מתכוון...

לפני חודשיים וחצי כשהתחלתי להתאמן, אני חושב שהיה לי 82, ועכשיו יש לי 76 (מדדתי עכשיו מספר פעמים בזמן צפיה במחשב כ20 דקות לאחר שהתעוררתי משינה ארוכה, 24 מעלות פה בחדר ואני לא לחוץ, צמא, רעב או באמצע אקט מיני P: - לחלוטין במנוחה).
איך זה שאני, שרץ 6 ק"מ ב25 דקות, בעל אותו הדופק של בנאדם שכתב פה שרת באותו זמן רק 4 ק"מ? האם יכול להיות שהדופק שלי מעיד על איזו בעיה בגוף?
במאמר הבא נכתב שהרבה ממה שמכתיב את הדופק הוא גורם גנטי:
http://www.101.org.il/v3/article/sh...e.asp?artid=158
(אגב, אחלה מאמר שכדאי לכולם לקרוא! המאמר גם מוכיח שריצה היא פעילות גופנית עדיפה בהרבה לפיתוח סיבולת לב-ריאה על שחיה לאדם שאינו שחיין ספורטאי)
זה כבר עוד יותר מבלבל. לאבא שלי בשיא הכושר שלו, בגיל שלי, היה דופק של 40 (!!). נכון, הוא היה מסוגל לריצת מרתון, אבל עדיין. עד היום יש לו דופק נמוך משלי אם אני זוכר נכון, והוא בכושר פחות טוב ממני מבחינת סיבולת לב-ריאה כי כבר שנים שאסור לו לעשות ריצות ארוכות. כשאני חושב על זה אנחנו באותו הגובה, והוא שקל אז 10 קילו פחות ממני, מה שלבטח נתן לו ייתרון לדופק (היה בעל הרבה פחות מסת שריר בפלג הגוף העליון).

"מחזוריות יומית משפיעה על רמת התפקוד הפיזיולוגי, המגיעה לשיאה בממוצע, סביב השעה 4 אחה"צ, ולשפל היומי בסביבות 4 לפנות-בוקר. דופק המנוחה עשוי אז להיות נמוך במספר פעימות לדקה לעומת הערב. "

הו, איזה יופי. אז עכשיו הדופק גם לא הגיוני ביחס לשעה ביום xD
בחיי שיש לי גוף דפוק.

טוב לא עשיתי מדידות אופטימליות לפי המאמר, אבל זה עדיין מוזר.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-06-2006, 15:42
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הדופק אצל אבא שלך זה נקרא ברדיקרדיה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The_Israeli שמתחילה ב "קטע מוזר עם הדופק"

http://www.infomed.co.il/glossary/g_637.htm

המלצה לכולם, אחת לתקופה מסוימת לכו לרופא לבדיקות דם שתן וכד'.

לפני הצבא ולקראת תחילת האימונים, רצוי שתעשו -

ארגומטריה

http://www.tevalife.com/article.asp?id=388

ואקו לב.

http://www.infomed.co.il/medTest1.asp?tID=160

ישן 13-06-2006, 16:55
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה יודע לקרוא נכון?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי מורה"ל שמתחילה ב "רועי, תסלח לי כן, אבל גם אם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מורה"ל
רועי, תסלח לי כן, אבל גם אם אתה רופא מוסמך אינך יכול לבצע כזה אבחון חד בבן אדם שמעולם לא פגשת.
זה לא הגיוני.

לועזית: bradycardia
האטה בקצב הלב ל-50 פעימות ומטה בדקה במבוגר. סינוס ברדיקרדיה מופיעה לעיתים באנשים בריאים, במיוחד באתלטים, אך גם בחולים שסובלים מירידה בפעילות בלוטת התריס, צהבת, או מכת קור. ברדיקרדיה יכולה להיגרם גם מהפרעות קצב, ובמיוחד מחסם לב מלא, כאשר האטת הקצב היא קיצונית ועלול להיגרם איבוד ההכרה.

http://www.infomed.co.il/glossary/g_637.htm

אני בעצמי חי עם דופק נמוך...

ישן 13-06-2006, 23:15
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
לא הגיוני בעליל
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shirhos שמתחילה ב "כן אבל כשאני רץ והולך הליכה מהירה"

שהדופק שלך בזמן מנוחה הוא 126. אולי היה לך חום או מחסור ענק בנוזלים.
אני משער שאתה בן 18. 220-18=202 (הדופק המקסימלי שלך). 120 זה 60% ~.
פעילות אירובית היא פעילות שהדופק הוא בין 60%-85% מהדופק המקסימלי. משמע הדופק שלך מעיד שכביכול היית באמצע פעילות אירובית.
משהו בבדיקה שלך ללא ספק שגוי, אולי אתה לא יודע למדוד דופק. לא הגיוני בכלל שיש לך דופק כל כך גבוה בזמן שאתה לא עושה כלום.
אם זה באמת המצב והדופק שלך כל כך גבוה, לא היה לך חום, לא התרגשת ולא כלום פנה דחוף לרופא.

לפותח האשכול- אם אתה רץ 6 ק"מ ב25 דקות הכושר שלך מעולה. תנסה למדוד את הדופק המינימאלי שלך. את הדופק המינמלי מודדים בעת שינה, מכיוון שאתה לא יכול למדוד לעצמך כשאתה ישן- תמדוד אותו מיד כשאתה מתעורר ותוריד מהתוצאה 5 פעימות. (זה פחות או יותר הדופק המינמאלי שלך) האם הוא עדיין "גבוה"? האם הפער בין הדופק מינימום למקסימום נמוך?
דבר אחרון, דופק 76- בסדר גמור ותקין לחלוטין. יש המון גורמים שמשפיעים על הדופק (מצבי רוח, עייפות, מזג אוויר ועוד). יכול להיות גם שאתה עדיין לא בשיא הכושר שלך. אולי הדופק מעיד שאתה יכול עוד לשפר את המערכת לב ריאה שלך.

בכל מקרה, אין לייחס שום חשיבות רפואית לדברים שאמרתי, הכל מתבסס על התיעצות עם חובש קרבי (החובש בצוות שלי)ולא רופא.
ישן 13-06-2006, 23:24
  The_Israeli The_Israeli אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
תודה על התגובה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי gothic_ שמתחילה ב "לא הגיוני בעליל"

אני אשתדל לזכור את הקטע עם השינה
מדדתי היום בערב פעמיים דופק עם מכשיר לחץ דם חשמלי
הדופק יצא 74 בשתי הבדיקות, והלחץ דם בערך אותו הדבר היה שזה 75 על 112 (אין לי מושג מה זה אומר). עשיתי היום ריצת 6 ק"מ. המדידות נעשו למעלה משעתיים אחרי הריצה.
האמת היא שאני באמת מרגיש שאני יכול יותר באימונים מכל מני בחינות, אך מרסן את עצמי מחשש לפציעות ספורט. הרגליים שלי מקבלות עבודה חמישה ימים בשבוע, כך שאני משתדל לשמור עליהן. שומע בעצתם של שניים שהיו בגיבוש מטכ"ל וסיימו והתאמנו עם מאמן פרטי, שאמרו לי שלגיבושים עדיף לעבוד על שיפור מהירות בריצות 5-6 ק"מ ולא לעבוד על מרחק יותר גדול דווקא. אז עכשיו אני בעיקר מנסה לשפר את המהירות שלי בריצת 6 ק"מ (פעמיים בשבוע) בנוסף לאימון ספרינטים אחד בשבוע ושני אימוני איגרוף שגם עובדים מאוד חזק על הרגליים.
ישן 14-06-2006, 09:59
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא מדד? תקרא את זה
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי האור מציון!! שמתחילה ב "איזה שטויות!!"

. כושר גופני משופר עשוי להתבטא בהגדלת נפח הפעימה של הלב, בהגדלת העצימות שבה מסוגלת לפעול מסה שרירית נתונה, בהגדלת המסה השרירית, ובהפחתת התגובה הסימפתטית למאמץ תת-מרבי נתון. כל אלה עשויים לתרום להפחתת הדופק בכל פעילות תת-מרבית נתונה. לא זו בלבד, אלא שלעיתים מתגלה ירידה של מספר פעימות בדופק המרבי - כנראה עקב גידול ניכר בנפח הפעימה, המקשה על מימוש הדופק המרבי (התמלאות והתרוקנות של הלב בקצב של כ-3 פעמים ויותר בשנייה!).

http://lib.cet.ac.il/Pages/item.asp?item=8701&kwd=4453

ישן 14-06-2006, 12:08
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי האור מציון!! שמתחילה ב "איזה שטויות!!"

קודם כל תירגע, תאכל ותשתה משהו, תפעיל מזגן ... ותרגיע.
מה אני מבלבל..? מה אולי אתה מבלבל. לכל כלל יש יוצאים מן הכלל. אמנם דוד שלך רופא ספורט, אבל אין ספק שלא שאלת אותו ואתה בטח שלא רופא ספורט.

ציטוט:
דופק מנוחה. מקובל על רבים, שדופק מנוחה נמוך מעיד על כושר גבוה. הטענה אמנם אינה חסרת שחר, אך ניתן למצוא חולי לב קשים עם דופק מנוחה של 40 פע'\דקה, כמו גם ספורטאי-עילית עם כ-80 פע'\דקה. כושר גופני עשוי להגדיל את נפח הפעימה של הלב, ובכך להקטין את הדופק המזערי שיידרש להזרמת 5 הליטרים, בקירוב, שלהם נזקק הגוף במנוחה. אולם, הקובע הראשי של דופק המנוחה בפועל, הוא האיזון במערכת העצבים, בין השפעותיהן של מערכת העצבים הסימפתטית והפארה-סימפתטית (אגב, כושר גופני מגביר את השפעתה של זו האחרונה ותורם גם בכך להורדת דופק המנוחה).
ישן 14-06-2006, 09:44
צלמית המשתמש של רועי AZ

הבחנה ראשונית בסיסית תמצא כאן (טובי הקרדיולוגים) רצוי שתלך לבדיקה נוספת אצל קרדיולוג
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shirhos שמתחילה ב "כן אבל כשאני רץ והולך הליכה מהירה"

http://www.doctors.co.il/m/Doctors/a/Forums/xFF/List/xFI/15

http://www.doctors.co.il/m/Doctors/a/Forums/xFF/List/xFI/950

תאר בדיוק את גילך, בפרטי פרטים (עד כמה שניתן) את תוצאות בדיקותיך.

יחד עם זאת דע לך, כי צריך לראות אותך ואת ממצאי בדיקותיך פיזית

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 14-06-2006 בשעה 09:47.
ישן 14-06-2006, 10:25
צלמית המשתמש של רועי AZ

מה קרה, המשכנתא לוחצת?? הילדים עושים בעיות?אשתך רוצה לעזוב אותך?
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי shirhos שמתחילה ב "שוב הייתי אצל קרדיולוג"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shirhos
אני כבר לא יודע ממה נובע דופק מהיר כזה בזמן מנוחה...יכול להיות מהתרגשות??או מהלחץ שאני נמצא בה בתקופה האחרונה???

אם אכן, כל הבדיקות שלך תקינות ולאחר שני בירורים, אז אני מציע לך להירגע.

ישן 14-06-2006, 11:19
  SpiritKK SpiritKK אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.06
אואו, אתה לא יודע איזה סיפור היה לי עם זה
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי The_Israeli שמתחילה ב "וואלה, קטע"

בצו ראשון הלחץ דם שלי היה 140\100 ודופק 84. הלכתי לרופא לעשות בדיקות מעקב.

ביום הראשון מדדו לי חמש פעמים בהפרש של 2 דקות- הלחץ דם היה 150\80, 133\89, 149\82, 126\85 ו 136\78(בסדר הזה). אחרי כמה ימים הוא כבר התייצב באיזור ה125\80, אבל אז הדופק התחיל "להשתגע"- שוב פעם בדיקות רצופות בהפרשים של שתי דקות בין בדיקה לבדיקה הולידו ערכים שונים לגמרי- 118, 89, 107, 79, וכיו"צב. אגב, כשמדדתי לעצמי בבית הדופק נע על אזור ה75-80.
הבדיקה האחרונה יצאה תקינה לגמרי, כשעשיתי אותה כשהמרפאה היה ריקה מאנשים ורק אני והרופא היינו שם. הערכים היו 119\80 ודופק 79.

סה"כ, לפי מה שהבנתי הצבא יודע להבחין בין אנשים ש"סובלים" מהתרגשות(תסמונת החלוק הלבן קוראים לזה), לבין אנשים שיש להם בעיות רפואותיות אמיתיות עם הדופק והלחץ דם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:16

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר