לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-06-2006, 02:45
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "לעוס כמו בנאלי כמו משעמם כמו סמן V ותמשיך הלאה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia
אמרתי שהביצוע טוב., וגם שזה משעמם אותי.

תמונות של לוחות מודעות ראיתי כבר יותר ממה שאני רוצה לספר לך, ובתמונה שלך באמת לא מצאתי כל חדש.

ביצוע הפקקים, להבדיל, היה ייחודי!

חשבתי שאייקון המצלמה מזמין ביקורת - אז מה הבעיה?

אז לא אהבתי - זה אומר שהגזמתי? אולי אתה ? קצת?

א. הערה כמו "לעוס בנאלי ומשעמם" מבחינתי היא ברמה של כיתה ג' במיוחד ממישהו שמתימר להיות מקצועי ומיקצוען.
ב. בזכות יכולתי לקבל ביקורת הגעתי לרמה שלי כיום אז אל תנסה להציג אותי כאחד שלא יודע לקבל ביקורת. אולי תיתן ביקורת ברמה טובה (חיובית או שלילית). כמו שאמרתי לך, אם יש לך משהו יותר טוב ופחות "בנאלי" להעלות, נשמח לראות, אבל בינתיים לא ראיתי ממך הרבה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-06-2006, 10:57
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
הסבר
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "[QUOTE=Soloavia]אמרתי שהביצוע..."

ציטוט:
א. הערה כמו "לעוס בנאלי ומשעמם" מבחינתי היא ברמה של כיתה ג' במיוחד ממישהו שמתימר להיות מקצועי ומיקצוען.

1. התמונה הזו אינה מראה מעוף מחשבתי ומעבר לצילום טקסטורה - אין בה כלום. אולי תאיר עיני ותספר מה יש בתמונה הזו שהופך אותה למעניינת ושונה? המודעות באנגלית?

2. הקו העובר לאורך מרכז התמונה - מפריע לי (אולי זו פינה?). הכל "מסודר מידי" יחסית ללוח מודעות. והקו הזה באמצע, כשאין סימטריה - מפריע לי מאד.

3. אין כאן שום דבר שתופס את העין ושום דבר ייחודי. הופעה חוזרת של מודעות - גם היא מעייתית משהו - כמו טפט אריחים של אתר אינטרנט...

אילו בחרת להתמקד במודעה אלכסונית אחת, מול כל "הישרות" האחרות - היית מוסיף אולי עיניין בתמונה.

4. לא ראית הרבה... צודק. כמה זמן אני כותב פה? הגלריה שלי כרגע בהכנה ובקרוב תעלה באתר הסוכנות בה עבדתי. (http://www.flash90.com).
קרא את הטקסט שכתבתי עד עכשיו, ותראה שיש לי "מעט" מושג במה שאני אומר. אני לא צריך להעלות מערך פיקסלים כזה או אחר כדי להוכיח את זה. אני לא חושב שאני נמצא במצב בו אני צריך להוכיח את עצמי בפורום כדי לשפר את הדימוי העצמי שלי או כדי לרצות מישהו מחברי הפורום. רוצה? קבל. לא רוצה? גם עם זה אני אחייה טוב מאד.

ציטוט:
ב. בזכות יכולתי לקבל ביקורת הגעתי לרמה שלי כיום אז אל תנסה להציג אותי כאחד שלא יודע לקבל ביקורת.

אתה בהחלט מתקשה להוכיח את היכולת שלך לחיות עם ביקורת. אתה לא חייב להסכים, לקבל או להיות מרוצה ממנה או ממני. אבל התגובה שלך ילדותית משהו.

ציטוט:

אולי תיתן ביקורת ברמה טובה (חיובית או שלילית). כמו שאמרתי לך, אם יש לך משהו יותר טוב ופחות "בנאלי" להעלות, נשמח לראות, אבל בינתיים לא ראיתי ממך הרבה.

מקווה שהתוספת לביקורת שלי הבהירה יותר את כוונתי. באשר לתמונות נוספות - הזמן יעשה את שלו.

ישן 14-06-2006, 15:20
צלמית המשתמש של carish1
  משתמש זכר carish1 carish1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.03
שלח הודעה דרך ICQ אל carish1 LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "הסבר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Soloavia

1. התמונה הזו אינה מראה מעוף מחשבתי ומעבר לצילום טקסטורה - אין בה כלום. אולי תאיר עיני ותספר מה יש בתמונה הזו שהופך אותה למעניינת ושונה? המודעות באנגלית?

2. הקו העובר לאורך מרכז התמונה - מפריע לי (אולי זו פינה?). הכל "מסודר מידי" יחסית ללוח מודעות. והקו הזה באמצע, כשאין סימטריה - מפריע לי מאד.

3. אין כאן שום דבר שתופס את העין ושום דבר ייחודי. הופעה חוזרת של מודעות - גם היא מעייתית משהו - כמו טפט אריחים של אתר אינטרנט...

אילו בחרת להתמקד במודעה אלכסונית אחת, מול כל "הישרות" האחרות - היית מוסיף אולי עיניין בתמונה.

4. לא ראית הרבה... צודק. כמה זמן אני כותב פה? הגלריה שלי כרגע בהכנה ובקרוב תעלה באתר הסוכנות בה עבדתי. (http://www.flash90.com).
קרא את הטקסט שכתבתי עד עכשיו, ותראה שיש לי "מעט" מושג במה שאני אומר. אני לא צריך להעלות מערך פיקסלים כזה או אחר כדי להוכיח את זה. אני לא חושב שאני נמצא במצב בו אני צריך להוכיח את עצמי בפורום כדי לשפר את הדימוי העצמי שלי או כדי לרצות מישהו מחברי הפורום. רוצה? קבל. לא רוצה? גם עם זה אני אחייה טוב מאד.

אתה בהחלט מתקשה להוכיח את היכולת שלך לחיות עם ביקורת. אתה לא חייב להסכים, לקבל או להיות מרוצה ממנה או ממני. אבל התגובה שלך ילדותית משהו.

מקווה שהתוספת לביקורת שלי הבהירה יותר את כוונתי. באשר לתמונות נוספות - הזמן יעשה את שלו.

עכשיו הביקורת שלך יותר מובנת אבל באמת אל תתלהב בניתוח אופי של אנשים, תשאיר את היכולות שלי בצד ואת הביקורת שלך תשאיר ברמה המיקצועית, בלבד.

ישן 13-06-2006, 12:51
צלמית המשתמש של Olegis
  Olegis Olegis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.07.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי carish1 שמתחילה ב "לוח העיר"

הרבה מאוד פעמים אני רואה הערות כמו "חסרה דמות" או "חסר נושא מרכזי" ובכל פעם אני מנסה להעביר דווקא את המסר ההפוך - לא כל תמונה חייבת שיהיו בה הדברים האלה. לפעמים המטרה היא להעביר את הצורות, הצבעים והבלגן ולאו דווקא להתמקד במשהו ספציפי וששאר התמונה יהווה רקע.

כנראה שאנשים רגילים למצב בו בכל תמונה יש דמות ורקע - וכל צורה אחרת של צילום לא נכונה, או לא טובה. חברים, תתחילו להיפתח - כמו שכבר אמרנו מלא פעמים, צילום זה אמנות וגם צורות וסוגים לא סטנדרטיים של תמונות צריכים לקבל את תשומת הלב הראויה. תודה.

משה, אהבתי את התמונה - את הצבעוניות והבלגן מצד אחד ובכל זאת סדר מסויים כלשהו, מצד שני.

ישן 13-06-2006, 16:38
צלמית המשתמש של ALEX LEV
  ALEX LEV ALEX LEV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל ALEX LEV
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "נכון, לא תמיד חסרה דמות..."

מה זאת אומרת שהצורות לא מספיקות מי קבע שדווקא איזה דמות תוסיף לתמונה
אנשים תתעוררו צילום זה אומנות זה לא מדע מדוייק לפי איזה חוקים אתם נותנים ביקורת . מה רצית שהוא יגרור מישהו לפריים כדי שהבקרים בפורום יהיו מרוצים.
אסור כבר לצלם משהו דומם בלי דמויות. הבן אדם ידע מה הוא מצלם אם הוא חשב שזה מה שנכון אז יש להעריך את זה .תתנו ביקורת בקשר לצבעים בתמונה קונטרסט
קומפוזיציה אבל לא דברים שהם לא קשורים לתוצאה הסופית.
חוץ מזה זה עמוד מודעות מאד יפה אסטתי רואים שהוא צולם במקום תרבותי עם מודעות לאומנות הלוואי שגם בת"א היינו מסוגלים לשמור
על לוח כזה נקי בלי להשחית אותו כל יומיים. אולי זה מה שהוא רצה להגיד בצילום.
זה פורום לימודי לא צריך להיסחף לביקורת לא עניינית.
ישן 13-06-2006, 16:54
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ALEX LEV שמתחילה ב "מה זאת אומרת שהצורות לא..."

אלכס, אתה סותר את עצמך לפחות חמש פעמים בהודעה הכל כך קצרה שלך.
בקיצור, נסה לא להתנשא ולקרוא 'לנו' להתעורר או לפקוח עיניים. אולי אתה לא מסכים עם הטעם שלנו, אבל אני באמת חושב שבמקרים שלי ושל שחף, הדבר האחרון שאתה יכול לומר זה 'לפקוח עיניים'.

לפי אילו חוקים אנחנו נותנים ביקורת? חוקי הרגש והלב.
יותר מדוייק מזה, אפילו המדע לא יכול לתת (שחף תהרוג אותי על המשפט הזה).

לתת ביקורת על הצבע והקונטרסט?
אלכס, בלי לפגוע, זה הדברים הכי שוליים בצילום. זה לא מבטא את הדבר החשוב ביותר - תוכן (רעיון) וגם ברמה הטכנית, צבעים וקונטרסט באים הרבה אחרי קומפוזיציה ותאורה (לדעתי קומפוזיציה יותר חשובה מתאורה, אבל הרבה יגידו הפוך. מה שבטוח, חייבים את שניהם ואי אפשר להתפשר על תמונה שאין בה לא קומפוזיציה מוקפדת ולא תאורה מוקפדת).
חדות למעשה, היא עוד פאקטור טכני שכדאי שיבוא לפני קונטרסט וצבע.

אני נותן ביקורת לפי מה שאני חושב שידרג את הפריים לפי הטעם האישי שלי.
אף אחד בפורום לא חייב להסכים איתי, אבל אני מאוד מסכים עם קובי ה. שחסר נושא בתמונה, והוא לא חייב להיות דמות (דמות זו המלצה או הצעה ספציפית לנושא). אפילו מודעה גדולה במיוחד ובולטת תשמש כנושא מעל הדפים הצבעוניים המסודרים למופת ללא שום סדר לוגי.

נסה להמנע מתגובות כל כך תוקפניות. אנחנו ממש משפחה פה, ואנחנו לא אוהבים שמתקיפים אותנו, ובמקרים רבים זה גם נגרר לוויכוחים מיותרים.

אולג, מצטער, אבל התגובה האחרונה גם פונה אליך.
אני מניח שכולנו נתפתח בקצב שלנו, אם עוד לא הגענו לרמת ההתפתחות שלך.
לאט, לאט... אל תאיץ בנו. כשנגיע לגשר, נעבור אותו.
אני בכל מקרה בדיעה שחסר לי נושא מרכזי בצילום.

ישן 13-06-2006, 23:17
צלמית המשתמש של ALEX LEV
  ALEX LEV ALEX LEV אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל ALEX LEV
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אלכס, אתה סותר את עצמך לפחות..."

אני ממש לא התכוונתי להתנשא פה מעל מישהו כולנו באותה הסירה
כולם לומדים פה אחד מהשני והדבר האחרון שרציתי להגיד זה שאתם מבינים פחות.
אני לגמרי מסכים איתך בקשר לכל ההיבטים הטכניים של צילום וסדר עדיפותם וזה גם
מה שניסיתי לומר בהודעה שלי.
אני פשוט לא חושב שזה יעזור במשהו אם נתחיל לדון עכשיו על איזה דמות חסרה בתמונה
אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה התמונה כבר צולמה וצריך להתרכז בתוצאה זה כמו שמישהו היה כותב לך על התמונה של המפרשית שצילמת שחסרות
בשמיים צלליות של שחפים. כל תמונה יכולה להיות טובה יותר בכל צילום אפשר לחפש מה חסר אין לזה סוף. יש דברים שלצלם יש שליטה עליהם ויש כאלה שאין לו.
אני חושב שלפותח אשכול יותר חשוב שיתייחסו לדברים שהיו בשליטתו ולא ההיפך.
בן אדם יכול לחכות כל היום שמישהו יעצור ליד השלט כדי לצלם אותו ואף אחד לא עוצר
אז הוא מצלם מה שיש ומנסה להיות הכי יצירתי שאפשר ולכן מה יעזור שנדבר עכשיו על דברים לא מציאותיים.
אני מבין כשמישהו כותב לי שהייתי צריך להשתמש ברקע אחר בצילום סטודיו כי זה משהו שהיה בשליטתי אבל כשמישהו כותב שבצילום נוף חסר מטוס
בשמיים כדי שהתמונה תהיה יותר דרמטית אז מה עוזרת לי ביקורת כזאת.
העניין הוא שיש בפורום הרבה צלמים מתחילים שלומדים לתת
ביקורת מביקורת של חברים אחרים שמבינים יותר ואז הם מתרגלים לחשוב ולהגיב
בצורה מקובעת ולא מהלב או מהידע שלהם.
בכל מקרה אני מתנצל אם הרגשת שאני התנשאתי מעליך או מעל שחף
אני ממש ממש לא כזה.
ישן 13-06-2006, 23:28
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ALEX LEV שמתחילה ב "[font=Verdana]אני ממש לא..."

דבר ראשון, ההתנצלות מתקבלת והיא מאוד במקום.
דבר שני, הביקורת שאני נותן כאן לא תמיד תעזור לצלם לתקן את הצילום הנוכחי ותביא אותו לרמה שונה (ע"י חיתוך או שינוי צבע כזה או אחר). לפעמים אני נותן את דעתי, איך הייתי מצלם את הצילום הזה בצורה שונה, ואולי בעקבות כך, פותח האשכול יחזור לאותו לוקיישן בשביל להעמיד שם דמות כלשהי (חבר למשל, או אפילו סתם מישהו מהרחוב, בצורה מבויימת).

בנוסף ציינתי כי לו הייתי רוצה לצלם רק את הכרזות, הייתי מחפש כרזה גדולה ובולטת במיוחד, ומקמפז לפיה את התמונה כך שתבלוט מעל השאר.
לדעתי, זה היה מוציא מהצילום הרבה יותר.

ואני בטוח שמשה לא נעלב מהביקורת שלי.
ואם כן, שיחפש אותי במקסיקו

ישן 14-06-2006, 13:47
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ALEX LEV שמתחילה ב "[font=Verdana]אני ממש לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ALEX LEV
אי אפשר להחזיר את הגלגל אחורה התמונה כבר צולמה וצריך להתרכז בתוצאה.

חלק מהותי ממתן ביקורת, הוא לנסות להבין מה כדאי לשפר בפעם הבאה. יש כאן יוצרים חדשים באתר, שמתעקשים לקבל תגובות מפורטות (כמה שליליות שהן יכולות להיות) כדי שיוכלו ללמוד מהן לפעם הבאה. אז הם ישאלו שוב ושוב איך אפשר לשפר, מה לא טוב בתמונה - הכל כדי שהם יוכלו להשתפר. חלקם אפילו פונים לגולשים ותיקים יותר בהודעות הפרטיות, אם הם לא מקבלים תגובות מספיק מפורטות על גבי הפורום.
גולשים כאלה אני מעריכה, גולשים שמעוניינים ללמוד.
מאותה הסיבה בדיוק, אני משתדלת לתת ביקורת כזו כשאני רואה תמונה, ולא להגיד רק מה אהבתי או אילו תיקונים כדאי לעשות בפוטושופ.
[אני לא מתיימרת להיות צלמת ברמה של משה. אבל גם לפחות מנוסים יש לפעמים ביקורת עניינית לתת.]

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ALEX LEV
אני חושב שלפותח אשכול יותר חשוב שיתייחסו לדברים שהיו בשליטתו ולא ההיפך.
בן אדם יכול לחכות כל היום שמישהו יעצור ליד השלט כדי לצלם אותו ואף אחד לא עוצר
אז הוא מצלם מה שיש ומנסה להיות הכי יצירתי שאפשר ולכן מה יעזור שנדבר עכשיו על דברים לא מציאותיים.

אתה מוזמן לחפש תמונה שקובי (koko) פירסם כאן פעם, של מכונית אדומה נטושה ברחוב עזוב. הוא ישב וחיכה שם עד שתעבור מכונית על הכביש ותאיר בפנסים שלה את המכונית הנטושה, כך שתהיה תאורה מסתורית כזו.
זה חלק מהאומנות, לחכות ולנסות לתפוס את הרגע. להוציא יותר מכל סיטואציה. ולחכות שיעבור איש מול הלוח המודעות - זו בהחלט לא משימה מסובכת.

בכל מקרה, התנצלותך התקבלה .
אני חושבת שכדאי להשתדל לחלוק על דעה של גולש, ולא לפסול אותה.
ישן 14-06-2006, 14:32

אני לא יודע עד כמה לובן הנושא בפורום, אז סליחה על ההטרדה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "[QUOTE=ALEX LEV]אי אפשר..."

אולי ראוי לשקול סיווג של הצלמים עפ"י נסיונם.
כל אחד - איך שהוא רואה עצמו (כדי לא להגיע למצב של דרוג בידי אחרים והעלבה), וכך לסייע במתן הביקורת.

תגובות יכולות להיות ברמות עוצמה שונות.

צלם מנוסה יכול להבין דבר ברמז, שצלם מתחיל ידרש למאמר להבינו, ולהיפך (ולא, אני לא מזלזל באינטיליגנציה של אף אחד).

מצד שני - אני רואה כאן לא מעט צילומים ברמה בינונית מינוס, ומפחד להגיב כדי לא לקטול צלם בראשית דרכו... לאחרונה אף עברתי על כמה גלריות והעברתי את דעתי עליהן במסרים אישיים.

בכלל - נושא המסרים האישיים בפורום הזה יותא נפסד מאד. את כל התעבורה האישית ניתן להעביר מחוץ לפורום - כולל הודעות לגבי גודל תמונות, רלוונטיות וכיוב'.

אלו נקודות שראויות למחשבה, ולא. אני לא צדיק.

מעבר לכך - אני מסכים בהחלט עם האמירה שראוי לחלוק על דעתו של מישהו ולא לפסול, שהרי הפוסל - במומו פוסל, ולכן ראוי שביקורת כזו או אחרת, תעשה שימוש נרחב במילה "לדעתי" וכיוב'.

איזהו חכם? הלומד מכל אדם! כן, וזה כולל מומחים וכוכבים אחרים, ובעצם את כולם.

ישן 14-06-2006, 17:35
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "אני לא יודע עד כמה לובן הנושא בפורום, אז סליחה על ההטרדה"

לא מסכימה. אני חושבת שגם צלם מתחיל מסוגל לקבל ביקורת על הצילומים שלו (בשביל זה הוא נמצא כאן בפורום) אם היא נאמרת בצורה מנומסת. וגם צלם ותיק לא שמח לקבל ביקורת שנאמרת בגסות.

אני, באופן אישי, רואה את עצמי כצלמת מתחילה מאוד, אבל אני מסוגלת לקבל ביקורת, ואפילו מעדיפה תגובות שמבקרות בפירוט, על פני "מקסים, אהבתי!". אני גם מעריכה את עצמי כאחת שמסוגלת לתת ביקורת בונה לצלמים, גם אם הם נמצאים כמה רמות מעלי.
ולמרות זאת, אני לא אדרג את עצמי (על פי ההצעה שלך) כיותר ממתחילה מאוד.

ביקורות במסרים אישיים מונעות מכלל חברי הפורום את הלמידה מהביקורת. אני תומכת בה רק בשני מקרים:
א. הצלם עצמו פנה אליך במסר אישי
ב. יש באמת הרבה מה לשפר בתמונה, ואתה חושב שלא תצליח להגיד את זה בצורה שלא פוגעת.

ובאשר ל"לדעתי" - אני מסכימה .
ישן 14-06-2006, 18:46

דעתי בנושא
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "לא מסכימה. אני חושבת שגם צלם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
לא מסכימה. אני חושבת שגם צלם מתחיל מסוגל לקבל ביקורת על הצילומים שלו (בשביל זה הוא נמצא כאן בפורום) אם היא נאמרת בצורה מנומסת. וגם צלם ותיק לא שמח לקבל ביקורת שנאמרת בגסות.

אני, באופן אישי, רואה את עצמי כצלמת מתחילה מאוד, אבל אני מסוגלת לקבל ביקורת, ואפילו מעדיפה תגובות שמבקרות בפירוט, על פני "מקסים, אהבתי!". אני גם מעריכה את עצמי כאחת שמסוגלת לתת ביקורת בונה לצלמים, גם אם הם נמצאים כמה רמות מעלי.
ולמרות זאת, אני לא אדרג את עצמי (על פי ההצעה שלך) כיותר ממתחילה מאוד.

ביקורות במסרים אישיים מונעות מכלל חברי הפורום את הלמידה מהביקורת. אני תומכת בה רק בשני מקרים:
א. הצלם עצמו פנה אליך במסר אישי
ב. יש באמת הרבה מה לשפר בתמונה, ואתה חושב שלא תצליח להגיד את זה בצורה שלא פוגעת.

ובאשר ל"לדעתי" - אני מסכימה .

בעוד שצלם מתחיל זקוק בעיקר לעידוד, חיזוק והנחייה בצעדיו הראשונים על מנת שישתפר וילמד - צלם ותיק כבר אמור לדעת מה הוא עושה, וכשהוא מפשל - גם "להתמודד עם המוזיקה".

זה בדיוק כמו ההבדל בין ילד קטן, שכשהוא גונב סוכריה - כועסים עליו, מסבירים לו שלא עושים כך וכו' - מול אדם מבוגר - שמגישים נגדו תלונה במשטרה, ומושיבים אותו בכלא...

ובאשר להתנהלות - כל עוד לא מדובר בנושאים כלליים שמעניינים את כלל חברי הפורום - מוטב לו, לכותב, שיעבור למערכת המסרים - מטעמי אסטטיקה ציבורית, וסתם למניעת הפיכתו לנודניק מול שאר אנשי הפורום. כך לגבי, לגביך ולגבי מומחי ומנהלי הפורום.

ישן 14-06-2006, 15:36
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Olegis שמתחילה ב "בגלל זה אני אומר - צריך..."

נכון. לא בכל תמונה צריך להיות נושא ורקע.
אבסטרקטים למשל, לא חייבים להכיל אחד מהנ"ל ואני מכיר הרבה אבסטרקטים נהדרים שהם נטו משחק של אורות וצבעים. ללא נושא מוגדר, וללא רקע אחיד.
צילומי תבניות (Patterns) זו דוגמה נוספת.

במקרה הזה, אני חושב שלא מדובר בצילום אשר מצדיק את הצגתו כפי שהיא כי עדיין חסר לי משהו.
אני יודע להעריך אבסטרקטים, צילומי תבניות ושאר ירקות אשר אינם מכילים רקע ונושא.
אני לא חושב ש'קיבעון מחשבתי' הוא מה שהוביל אותי להגיב בצורה שהגבתי לצילום הזה, ואני ארשה לעצמי להגיד את אותו הכנ"ל גם בנוגע לשחף.

במקום לקבל את הדיעה שלנו ואת הטעם שלנו ואז להסכים איתו, או לא להסכים איתו, היינו צריכים להגיע למצב כזה שבו מוזכר המונח 'קיבעון מחשבתי'.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:55

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר