לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2006, 11:33
  rna rna אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.04.06
שוב הירפא =\

היום הלכתי שוב לבדיקות עיניים לאחר המלצה לפסול אותי
ויצא לי בעין ימין 1.75 עם צילנדר 0.75
עין שמאל 2.00 צילנדר 0.75

ולאחר תיקון אני רואה 6/4 ! שזה 2 רמות מעל 6/6

האופטמטריסטית אמרה שזה מעל לקריטריונים ואמרה שאני פסול ..........................
ניסיתי להתווכח איתה אבל ראיתי שאין עם מי לדבר

עליתי ללמעלה לאיזה פקידה שטפלה בי בבוקר ואמרתי לה את זה ...היא אמרה שאין מה לעשות, כי האופטימטריסטית עקשנית...

אני יודע שהציונים שלי בירפא א' ובצוות אויר הם טובים(מאוד) , האם יש אפשרות להכנס לאיזה ועדה שתדון בזה אם אני בכל זאת יכול להמשיך לגיבוש ?

ממה ששמעתי המספר המכסימלי הוא 2.00- וגם עם זה גמישים אם התיקון מתקן ל 6/6 , ואצלי לא רק שזה 6/6 זה 6/4 שזה הרבה יותר טוב .

מישהו מבין בדבר ? יכול לעזור איכשהו ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2006, 01:17
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי אבי ירדן שמתחילה ב "לדעתי אם אתה מוותר - אתה פראייר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אבי ירדן
מספיק עם השטויות האלה. מכונן אוויר צריך לראות 6/6 בלי צילינדר ובלי משקפיים? מה זה משנה אם יש לו משקפיים גם במספר 5, מה זה חשוב? פעם גם חשבו שנשים לא מסוגלות להטיס מטוסים, והיום כבר יודעים שטעו (ושלא יבלבלו לכם את המוח עם הקטע ש"לא רוצים שתהיינה לוחמות" - היו הרבה אנשים, גם מפקדים בחיל האוויר, שחשבו שנשים לא מספיק טובות וזהו) - הגיע הזמן להראות להם שהם טועים בעוד כמה דברים. על חצי מספר, שמשקפיים מתקנות אותו לעוד יותר טוב מהממוצע - אסור שלא יתנו לך לעבור. חיל האוויר הוא לא מונופול של אף אחד. במקומך לא הייתי מוותר.

בהצלחה.

תמשיך להציק כי זה תמיד טוב.
לגבי התגובה עצמה ממש לא במקום ולא נכון. חיל האוויר התגמש ומאפשר לבעלי משקפייים להתגייס לקורס טייס ואפילו למגמת קרב. כולם מסכימים שיש קו אדום של מגבלת ראיה, אם אתה מעבר למגבלה אתה לא נכנס. מה כל כך מסובך אבי??
ודבר קטן נוסף- ההחלטה לאפשר לבעלי משקפיים להתקבל למגמת קרב, טיפשית לחלוטין!! זה חיסרון משמעותי והסיבה היחידה שאיפשרו זאת זה בגלל לחצים לא רלוונטים של אנשים שלא מבינים מספיק בתחום.
אמיל.
ישן 16-06-2006, 03:16
  אבי ירדן אבי ירדן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.01.06
אני אמרתי טייס קרב?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=אבי ירדן]מספיק עם..."

אני לא מתווכח איתך בנוגע לטייס קרב, למרות שיש לי דעה בעניין - וזאת בגלל שאתה המומחה ואני מכבד את זה. אבל תהרוג אותי אם אני מבין מה מכונן או נווט תובלה צריך 6/6 בלי משקפיים, או עם משקפיים 1.5 מקסימום.

בעצמך סיפרת על טייסים שאתה מכיר עם פרופיל 21 אז מה - זה גם לא בסדר? ברור שהם גמרו את הקורס בריאים ורק אחר כך ירד הפרופיל (כמו בקורה להרבה אנשים עם המשקפיים) אבל עדיין, זה אומר שהדבר אפשרי ואפילו ברמה גבוהה - אלא אם כן תגיד לי שבמקרים מסויימים חיל האוויר מתפשר על הרמה.

לדעתי כל עניין המשקפיים משקף קצת עצלות ואנוכיות של חיל האוויר, ברשותך: הוא מעדיף לשבץ למגמות לא פופולריות כמו מכוננים ונווטי תובלה אנשים שהודחו/הוסבו ממגמת קרב, למשל, למרות שיכולים היו למלא תפקידים אחרים במקומות אחרים, בשם הסיבה (החשובה, אולי, אבל יש דברים יותר חשובים) "לא להפסיד את ההכשרה שלהם עד כאן" כשהסאב טקסט לדעתי הוא "לא להפסיד גם את המיון שלהם עד כאן", וזאת במקום להתעסק עם "חריגויות" לא רלוונטיות שיצריכו את המערכת לפתוח מוסכמות ולחשוב מחדש, כמו משקפיים למכוננים...

חוץ מזה - מה ההבדל בין נווט קרב או טייס מסוק עם משקפיים 1.5 שוראה 6/6 אחרי התיקון, לבין אותו הדבר עם מספר 2.5, למשל? מי חתך את הקו ב-1.5- ומה הסיבה האמיתית? שאם יפלו המשקפיים באמצע, הוא יוכל להמשיך לנהוג?

עזוב, חיל האוויר לא צודק בנקודה הזו בעיני, ואם אתה אומר שהם "תיקנו" את עניין הקבלה למגמת קרב עם משקפיים בעקבות לחץ ציבורי וזו החלטה שגויה בעיניך - זה רק מוכיח שהם יודעים שיש מקום שבו הם לא בסדר ולכן הם מתכופפים קצת. ובמקום להתכופף נכון ואיפה שצריך - הם עושים את בצורה פופוליסטית (כי "כולם רוצים להיות טייסי קרב") ושגויה בעיני - וגם לדעתך היא שגויה (אם כי ממקום אחר).

ולפותח האשכול - אל תתייאש ואל תוותר. מאלה שלא ויתרו באו השינויים.
ישן 16-06-2006, 01:32
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Slippery שמתחילה ב "אמיל מצד אחד אתה צודק ומצד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Slippery
אמיל מצד אחד אתה צודק ומצד שני אתה טועה ואני אנסה להסביר..
דבר ראשון זה שמאפשרים להביא לאנשים עם משקפיים להתקבל למגמות קרב וטייס (שמה שנראה דורש ראייה 6/6) זה ממש נחמד.
אבל לפי דעתי זה לא רעיון טיפשי מפני שיש אנשים עם משקפיים שיוכלים לתת הרבה יותר מבן אדם בלי משקפיים. דיי טיפשי ישר לפסול מישהו בגלל שיש לו משקפיים ולא לתת לו הזדמנות.

עכשיו שאלה שמופנת אלייך כי ממש אין לי מושג:
שאומרים "טייס עם משקפיים" הטייס באמת טס עם משקפיים? הם לא נופלות בסיבובים וכד'?
ועוד דבר אם הטייס באמת טס עם משקפיים מה זה משנה אם יהיה לו מספר 1 או מספר 5?

תודה רבה.
עומרי.

טייס כן, קרב לא.
טייס קרב עם משקפיים מגיל 18 זוהי מגבלה לא טובה שמקשה מאוד.
כן טסים עם משקפיים הן לא נופלות.
מה ההבדל בין מספר 1 ל5? מה זאת אומרת? זה כמו ההבדל בין כדורסלן עם שריטה ביד לעומת כדורסלן שנשברה לו היד. מה היית מעדיף?
אמיל.
ישן 23-06-2009, 23:30
  ירדןמודן ירדןמודן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.09
מה?!
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=Slippery]אמיל מצד אחד..."

מה השטויות האלה לא לתת לאדם עם משקפיים בעל לקויי ראיה לשרת במגמת קרב בחיל האוויר לעומת טייס בלי משקפיים ובלי ליקויי ראיה.

הדוגמא המגוחכת עם הכדורסלנים עם הגבסים ושריטות לבין טייסים עם משקפיים לא רלוונטית וטיפשית.
למה? כי שכחת לציין את הפרמטר החשוב שנקרא מתקן ליקויי ראיה- משקפיים/ מתקן שברים ביד[לא ידוע לי על דבר כזה עדיין]..
לאיזה מאמן יהיה אכפת לתת לכדורסלן הדיוט עם גבס ושבר ביד לשחק במשחק כזה או אחר כל עוד השבר והגבס לא מורידים מהיכולת שלו [בהקבלה למשקפיים]. כמובן שאם הוא הבין שהכדורסלן בסדר גמור למרות שהוא עם גבס ביד [שלא מקשה עליו בכלל ולא מוריד את הישגיו] ובכל זאת הוא לא רוצה לתת לו לשחק או שהוא דואג לו למרות שאין לו למה[ והוא סתם פולני] או שהוא סתם נשאר מקובע בסטיגמות המעצבנות שלו ונותן למראה עיניו השגוי להנחות אותו כהרגלו.
אדם שיש לו מספר 5 במשקפיים מן הסתם שלא מתאים לשרת למעלה באוויר [בלי משקפיים!!!] ועל אחת כמה וכמה במטוס קרב אבל הדבר לא משפיע אם יש לו משקפיים שמתקנות את הראיה ונוצרת ראיה מפוקסת כמו של אדם בלי משקפיים ובלי ליקויי ראיה.
ובו נחשוב גם על העניין הלא שטותי בכלל[!!] שאנשים בעלי משקפיים לא פחות מוצלחים במכלול הפרמטרים והקריטריונים שטיס צריך[ הן פיזית הן שכלית מנטלית וכד'] מאלה שלא מרכיבים משקפיים.
ויבואו מיני מדענים ויגידו שהמשקפיים יכולת להתפוצץ למעלה בגלל לחץ ברומטרי וטמפרטורה וחוקים שונים. הסיכוי שיתפוצצו משקפיים [התירוץ הנפוץ ביותר יש גם תירוץ שהמשקפיים נופלות ועוד מאחורי קסדה ועוד שלל דוגמאות שהספיקו להמציא]אני מניח הוא אותו סיכוי שמטוס יתפוצץ פתאום באוויר כי "בא לו". ואין מה לעשות השירות כטיס בחיל האוויר דורש לקחת סיכונים מן הסתם ורבים [שלא נגיד פולנים] שכחו מזה.

חיל האוויר מוצף בשלל סטיגמות ודאגות שמלוות אותו [למרות שנזכור עם מי יש לנו עסק ואכן הוא מקצועי ביותר במיוחד בתחום המדע ]. עד היום סטיגמה אחת תוקנה כבר.

אני לא מבין איך אתה יכול להגיד שההחלטה להתגמש בחיל האוויר ולתת למרכיבי משקפיים לשרת במגמת קרב היא טיפשית ונובעת משלל סיבות לא רלוונטיות של אנשים שהתלוננו כבר על העניין בעבר, הרי שאתה נהנה מהתגמשות זו באופן שותף[ כמו שאני הבנתי מספיק].
מקצועיות עיוורת חזירית ושקרית או שלא אכפת לך להיות בתובלה או מסוקים ואתה לא מת על מטוסים קרב?
להבא אל תיתן יותר דוגמאות מגוכחות ומטעות כזאת ממקודם.
שלום ולהתראות, ירדן.
ישן 24-06-2009, 17:56

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "לא ברור לי על מה אתה מתווכח...."

חתולים ראשית דבר תעני על השאלות הקודמות שלי אני לא אומר את זה עוד פעם.
שנית אמיל לצורך העניין טייס קרב, דבר נודע וחרוש בפורום, הוא לא מנהל ירפ"א או לא אופטמטריסט אני מנחש שהדבר היחיד שהוא יודע על משקפיים זה שיש לו כאלה וכשהוא מוריד אותם במהלך טיסה הוא לא רואה משהו, נגיד ככה וזה לא הדבר הכי נוח בפרט לא בטיסה. אמיל לא אמר אף פעם שהוא קשור לירפא או שהוא מדען. אם יש לו משהו להגיד לי על קורות חייו אני אשמח שהוא יוסיף מן הסתם, זה יעזור מאוד מאוד,
את אומרת לYHS שיש לו את כל הגיבוי את!! זכותך! אני חושב אחרת, יופי?
מי שאומר שאני לא מכיר את ההודעות של אמיל אני יכול להתערב איתך שב-60 אחוז מההודעות שלו רבו איתו ,ואיך לא, בגללו תסתכלי בעצמך. ככה שאני מרגיש די בסדר המצב שלי דומה לשלו. YHS איתי נכנס לעימות לא משנה אם הוא זקן והוא היה פרטיזן זה לא משנה איתי הוא נכנס לעימות בגלל ש"הקפצתי" לו את הלב.זכותו להיבהל. אל תתערבי.
אל תטיפי לי על מוסר ועל דרך ארץ את לא מכירה אותי הדוגמא בפורום היא לא כקליפת השום מדרך הארץ שלי. אז מה שאמיל הוא טייס זה לא אומר שהוא טועה?! זה אומר שהוא יודע יותר על מטוס כזה מאשר אדם אחר שהוא לא טייס? די לאטימות הזאת. אמיל טייס יכול ללמד אותי רבות על דרכיו בתור טיס, על המטוס שלו על אופן הטיסה בוודאות ועוד על מיני עניינים שקשורים לטיסה במטוס קרב שלו והמפקדים שלו 100% אני אהיה בול עץ מגושם לידו, הוא לא יכול ללמד אותי דברים שאופטמטריסט יכול ללמד אותי הדבר היחידי שדיברתי איתו עליו זה המשקפיים בתוך הקוקפיט והסטיגמות והאטימות הלא מוצדקת בצה"ל [שהוא הצדיק אותם] על מגוון אנשים ועניינים שונים. זה שהוא טייס לא אומר שהוא יודע הכל. אני בא בטענות לחצי פורום על דברים שמציקים לי לא על ידע בענייני המטוס של אמיל או קורות החיים של אמיל בחיל האוויר [כמו החוסר צדק במיונים והאידיאולוגיה החיל אווירית וכן אני כמו רוב, אדם אינטרסנט].
תחשבי לפני שאת כותבת הגיגים שונים שבראשך את זאת שצודקת כי את באה מתוך "ענווה".
ירדן /יואב.
ישן 24-06-2009, 18:49

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "[QUOTE]אני לא אומר את זה עוד..."

למה אתה קולט את זה על איום? פשוט אדם מגוכח ועלוב. אין לי יותר מה לומר לך.
אני אמרתי שאני לא אגיד את זה עוד פעם כי זה נמאס לי. אם היית קצת מתאמץ למצוא סמני שאלה במקום לקשקש כל הזמן על כמה זאני מתלונן כנראה שזה לא היה כואב לך .היית יכול ללכת ולחפש את זה בהודעותי הקודמות.
אני ממש מצטער מעומק ליבי שלא הגבתי לתגובות הקודמות המביישות שלך שממש לא היו ראויות לתגובה מאף אחד.
אמרת שאני לא מבין ברפואת עיניים כי היה בא לך ואתה לא יודע מה שאתה אומר [מצחיק שזה היה בדיוק אותו דבר שאמרת לי] . אני מעוניין לדעת כמה אתה יודע על רפואת עיניים ופיסיקה אופטית עדשות וכו'.
אתה עוד אדם חסר ידע מתלהם ומתנשא כמו אמיל שמצא את הפורום הזה כדי להתנשא ולנסות בקושי רב "להגן" על החברים הפתיים שלו [שממש לא אכפת להם ממך אבל זה מה שאתה חושב, רחמי רחמי].
אתה קבעת [כהרגלך] שאין לי מושג קלוש מה זה D 5 ואני יכול להגיד לך שקצר ראייה שיש לו את זה קרוב מאוד למצב חמור, ומן הסתם שהגבתי בפורום כי אני בעל משקפיים והדברים שאמיל אומר לא מקצועיים [מילא הייתי שותק אם היה בהם משהו נכון כלפי חיל האוויר] חסרי התחשבות ומבאסים שלא בצדק אנשים שחדורי מוטיבציה יותר ממנו.
חוץ מזה הדוגמא הזאת הייתה דוגמא "היפוטית" לשם הדגמה ובחרת להתייחס אליה בהתנשאות
[כהרגלך].
זה כל כך מצחיק כי אתה מגן על כולם YHS חתולים אמיל אין אדם שאתה לא מגן עליו [חוץ ממני כניראה] ודרך אגב הוא זה שהתחיל את העימות אם כבר יורדים לרמה כל כך נמוכה שהבאת איתך הוא זה ששאל שאלות מעצבנות ומרגיזות, שלא היו קשורות אליו או אל תוכן השיחה בגלל "המקצועיות האלילית שלו". באתי לפורום הזה ופתחתי אותו שוב "פתחתי מלחמה" אעלק כדי שיבינו אנשים חכמים מאוד שהם טועים ושהם מטעים. ומן הסתם הכל כדי להשיג הבנה.
SI VIS PACEM PARA BELLUM.
יואב/ירדן.
ישן 24-06-2009, 19:16
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
כאמור לעיל, אין לי שום סמכות.
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ירדןמודן שמתחילה ב "למה אתה קולט את זה על איום?..."

אבל אני שומר לעצמי את הזכות להעיר הערות תרבותיות ומנומסות לכל אחד.
אין לי גם יומרות לחנך אף אחד ומצד שני אין לי שום חובה לענות לאיזושהיא שאלה או תובענה, במיוחד אם סגנונה לא לרוחי ואני רואה אותה כמתלהמת.
כאשר תכיר את דרכי הפורום ותכתוב בסגנון המתאים לרוח הפורום - אשקול אם להתייחס לדבריך, שלעניות דעתי נובעים מבורות וחוסר ידע בתחום התעופה והתלהמות מיותרת.
אני רק יכול לאחל לך שהות ארוכה בפורום, שאך אתמול התחלת לכתוב בו וכבר אתה שופך את מררתך וגסותך על אנשים שאינך מכיר ובסך הכל חושבים אחרת ממך. לעיתים גם יודעים יותר ממך.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 24-06-2009 בשעה 19:18.
ישן 24-06-2009, 14:27
  משתמש זכר omri_ro_sn omri_ro_sn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.07
מודה שלא ממש הבנתי על מה הדיון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rna שמתחילה ב "שוב הירפא =\"

אבל לשאלתך, המגבלה היא 1.75 (בדוק). ובכל מקרה אני מאוד מציע לנדנד להם... אותי הם רצו להעיף בגלל שהאופטומטריסטית החליטה שאני לא מתאים על פי דעתה... ואחרי כמה פעמים שבאתי היא שלחה אותי לרופא עיניים במטרה שיעיף אותי והוא מיד אמר שאני עובר בלי בעיה (אמנם הבעיה שלי הייתה שונה, הם טענו שיש לי פזילה סמויה והמספר שלי ממש ממש גבולי אבל אם לא הייתי מנדנד הייתי עף על בטוח). בהצלחה!

נערך לאחרונה ע"י omri_ro_sn בתאריך 24-06-2009 בשעה 14:39.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:42

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר