לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2004, 22:07
  arielg87 arielg87 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
אנשים חיל האוויר או חיל החימוש תעזרו בבקשה

אז ככה. זה הסיפור שלי:
אני עשיתי מיונים לפרוייקט שחק שזה של חיל האוויר..( אני במגמת אלקטרוניקה לצערי)... התקבלתי על תנאי..( מצד אחד הם אומרים שזה קשור לציונים ומצד שני אמרו לי שזה לא קשור לציונים אלא לצורכי צבא)
ויש עוד פרויייקט .. פרוייקט יעד שזה מחיל החימוש....
אני לא יודע מה לעשות... לאיזה פרוייקט ללכת.. מצד אחד אני רוצה חיל האוויר... בקרבת מטוסים.. מקום שנחשב איכותי ממש ועשיר.. אבל יש את החשש של התנאי ...
ולעומת חיל החימוש..... ששם אני יכול להיות תומך לחימה ולהיות במקצועי בשטח....
אני באמת שלא יודע מה לעשות.... באיזה לבחור
המנהלת וההורים ייעצולי לבחור בשחק של חיל האווויר

וגם אמרו לי... שכאשר אתה הולך לחפש עבודה באזרחי... מעדיפים יותר מחיל האוויר וחיל המודיעים מאשר חיל החימוש.....
והחייל שבא להרצות לנו מחיל החימוש טען אחרת שזה לא נכון... ולא מסתכלים איפה שיררתת.. אלא אם יש לך נסיון במקצוע..

אז אנשים בבקשה תעזרו לי.. במה לבחור??
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-12-2004, 03:48
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
למבוגרים בלבד תקשיב לי טוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי arielg87 שמתחילה ב "אנשים חיל האוויר או חיל החימוש תעזרו בבקשה"

אני מקווה שתקח את האזהרה שלי ברצינות, לא יודע מה כבר תוכל לעשות בנידון.

אל תלך בחיים לחיל חימוש.
אני הייתי מכונאי רכב בחיל החימוש. זה חיל נוראי. תנאים נוראיים. אי אפשר לתאר במילים. רק תתרחק מהחיל כמה שרק אפשר.
במיונים בבקו"ם שאלו אותי גם, מה אני מעדיף, חימוש או אוויר. הביאו לי כזה דף עם מספרים 1 עד 5 לחימוש, ו 1-5 לאוויר. סימנתי 5 באוויר, 1 בחימוש ועדיין זרקו אותי בחימוש.
אף אחד לא רוצה ללכת לשם. זה פשוט נורא. תעשה הכל בשביל להגיע לח"א, ולא לחימוש. לא יודע כמה זה יעזור לך, כי הצבא לוקח לאיפה שהוא צריך... אבל שיהיה המון בהצלחה, ובמזל טוב.

בכל מקרה, גם אם נפלת בחימוש, תתעודד. אמנם יהיה לך שירות מסריח - אבל הרבה כבוד.
מילואימניק - חימושניק לשעבר.

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 24-12-2004 בשעה 03:50.
ישן 24-12-2004, 16:57
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי arielg87 שמתחילה ב "חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח"

כמובן שאין אנשים שחווים את שירותם באותו דרך,ולכן אין לשפוט משהו על פי עדות אחת.
יש אנשים שסבלו בחיל האוויר ויש שנהנו בחיל חימוש. אני לא אנסה למכור לך את חיל חימוש כי אני לא אובייקטיבי, אבל יש בהחלט מסלולים מעניינים לעתודאי י"ג/י"ד בוגרי יעד, ביחידות פיתוח של שכפופות לחימוש וגם כטכנאי מערכות מעניינות בעיקר בתחום טילים/בק"ש/אל-אופ.
בנוסף ביחידות שטח כחימושניק לא מתפנקים כמו בבסיסי חה"א, אבל אין כמו לשרת בגדוד מבצעי.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 24-12-2004 בשעה 16:59.
ישן 25-12-2004, 03:15
צלמית המשתמש של Narxx

המלצה חידוד
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "כמובן שאין אנשים שחווים את..."

שלא תבין לא נכון.

אני דווקא נהניתי מהשירות שלי בחימוש. עם כמה שזה נשמע מוזר.
שירתתי שם פחות משנה, ובעזרת קומבינות יצאתי משם לחיל הקשר, בתור מפעיל מחשב. בסוף השירות שלי סיימתי כראש צוות אבטחת מידע במתקן מחשב פיקודי גדול.
אני לא אהבתי את החימוש כי הרגשתי מבוזבז שם (ראית פעם חננה של מחשבים מפרק קרבורטור של נ.נ?). אבל יש לי חוויות מקסימום משם.
בכל אופן, זה חיל לא איכותי, שמשרתים בו לרות חיילים לא איכותיים.

אם אתה איש איכותי, אני ממליץ לך לעבור לקשר, שם הרבה גבוהה יותר (בלי לעשות הכללות ולהדביק סטיגמות. זה פשוט ככה).

ישן 25-12-2004, 03:48
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "חידוד"

לעבור? אני כבר אחרי שירות חובה+קבע, ומילואימניק גאה בגדוד חיר"מ, הכל כחימושניק ואם הייתי מחליף את השירות שלי זה רק ללוחם ולא לשום חיל/מקצוע אחר.

חבל לי שלא נהנת, אמנם זה חיל קשה ומתיש, אבל שנה לא בדיוק גורמת לך להכיר את כל התפקידים והיחידות שיש בו. חיל לא איכותי? זו הכללה מאד גסה, אולי בהתחשב בחלק מכוח האדם (בתפקידים הנפוצים יותר) אבל מבחינת תרומה,איכות וסטנדרטי עבודה,מגוון מקצועות, חשיפה לשטח ועוד הרבה דוגמאות הוא בהחלט חיל מוביל למרות "אפרוריותו". אם אתה יכול להזכר בערגה בחוויות "תפעול מחשבים" והסרת וירוסים ולספר אותם לנכדיך, אז אחלה. אני חושב שהחוויות שלי בסדיר ומילואים הם משהו שאני יכול ספר בגאווה. בכל אופן To each his own כמו שאומרים...

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

ישן 25-12-2004, 04:12
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "לעבור? |מחייך| אני כבר אחרי..."

היה לי מאוד קשה בתפקיד שלי.

לא רק שזה לא התאים לי (שוב, אני איש מחשבים, שמצא את עצמו מפרק גלגלים של ריאו, מתקן דליפות שמן של האמר, ומרכיב צירי הינע לאבירים. בכל המחלקה, היו 2 אנשים שמסוגלים לדבר אנגלית. כשאני אומר שהחיל לא איכותי (וציינתי שזו הכללה גסה) אני מתכוון לחלק הגדול של החיל. לא שיש לי משהו נגד מוסכניקים. אני פשוט לא אחד כזה. וזה היה נחמד דווקא לדבר אנגלית עם היחידי שהבין שם, מבלי שאף אחד מהמפקדים והחיילים האחרים הבין (הם דווקא, דיברו רוסית, ואני למדתי מהם המון רוסית).

המשמעת היתה קשה מאוד, אבל - אין מה לעשות - זה חוויות שאף אחד בקשר לא יחווה. זה נכון. השאלה מה הבנאדם מחפש בצבא. אני רציתי להתקדם, ושיהיה לי מעניין... ולא דווקא לצאת לשטח, ולתקן נ.נ תקועים באמצע המדבר (למרות שזה היה הדבר הכי כיף שעשיתי בצבא). חימוש = כבוד וחוויות. אבל זה קשה לשרת שם, ומה עוד, שאתה לוקח איתך לאזרחות מעט מאוד. העבר הצבאי שלי בתחום המחשבים (היה קצת מעבר ללהסיר ווירוסים) תרם לי המון ידע, ונסיון, בשרתים, חומרה, תוכנה, טיפול בלקוחות ואמנם שירות. נשמע מופלץ? אולי בשביל צבא -אבל לקחתי משם הרבה יותר לאזרחות מאשר צבא.
רוצה חוויות ולתקן ג'יפים בשטח - סע עם חברים לטיולי ג'יפים בדרום, ותהיה לך חוויה דומה. לא מאמין שצריך 3 שנים לסבול בצבא בשביל קצת חוויות, והרבה (מאוד) כבוד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:29

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר