לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-06-2006, 13:51
  Boss11 Boss11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.04
שלח הודעה דרך MSN אל Boss11
..
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי SIGAL* שמתחילה ב "הצעות שקיבלתי פחות או יותר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי SIGAL*
מדובר לעוסק פטור: בסביבות ה-1200 שח כולל מעמ, שזה כולל דוח שנתי (זה לפני שאתה חותם על התחייבות. כאשר אני קיבלתי כתב התחייבות לחתימתי הופתעתי לגלות שם תוספות נוספות, שגרמו לי לרדת מהעניין ולהמתין עם זה), פתיחת תיקים במס הכנסה מעמ וכו (נדמה לי שאתה אחרי כל זה, אני פתחתי לבד, כי היה חשוב לי להיות בענינים יד ראשונה). הסכום הנל ננקב על ידי כמה מרואי החשבון, ששוחחתי עימם, השוני הוא מה הסכום כולל. ברוב המקרים מדובר על דוח שנתי ופתיחת תיקים.

לנושא הצהרת הון- תלוי מה ההון שלך...המרבה נכסים מרבה דאגה? אז משהו כזה בערך

אני לפני פתיחת עסק ואני שואל את הדברים האלה כיוון שאני לא רוצה איזה רואה חשבון שיחגוג עליי חופשי..

במיוחד שעל כל דבר הוא יצטרך לתת לי דין וחשבון לפני שעושה משהו..

אך 1200 שקל זה דיי יקר נראה לי.

ואם אני עוסק פתור מדוע אני צריך להתחיל לפתוח תיקים? זה אומר שאתה כבר לא עוסק פתור אלא עוסק זעיר או מעבר...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-06-2006, 14:04
  SIGAL* SIGAL* אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.06
עוסק פטור-אני אענה לך מניסיון, כמובן שאני לא מומחית
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Boss11 שמתחילה ב ".."

עוסק פטור, לא אומר שהוא פטור מפתיחת תיקים, אלא שהוא פטור ממעמ. כדי שתוכל להיות עוסק פטור, עליך לענות על מספר הגדרות- גובה הכנסה צפויה לשנה 64,000 שח או טיפה יותר (אני לא זוכרת כרגע את המספר המדוייק). ישנם מקצועות חופשיים, שלא יכולים להיות עוסק פטור, אפילו אם הכנסתם אינה מגיעה לתקרה שציינתי מקודם.

עליך לפתוח תיקים במעמ, שם הם בודקים את נושא הפטור ובמידה ואתה עונה על ההגדרות, אתה מקבל מכתב המאשר שאתה עוסק פטור. מעתה ואילך מספר העסק שלך כעוסק פטור יהיה מספר תעודת הזהות שלך.

עליך לפתוח תיק במס הכנסה. אתה הרי אמור להפריש מס בסוף השנה למס הכנסה. שוב בסוף השנה הם בודקים את רווחיך הכוללים ובהתאם נקבע גובה המס שתשלם.

עליך לדווח בביטוח לאומי. ברמת שעות מסויימת וברמת הכנסה אתה תקבל פטור מתשלום לבטוח לאומי.

היום כבר לא משתמשים בהגדרה עוסק זעיר. ההגדרה להיום היא עוסק פטור.

אני חושבת שעדיף לתת לרואה חשבון בסוף השנה למלא את הדוח השנתי ולו רק בגלל, שישנם סעיפים שאינם נהירים לך, גובה האחוזים שצריך לקזז, רכישות מסויימות האם אתה זכאי לפחת עליהן וכדומה. לפחות בשנה הראשונה.

הרתיעה הגדולה שלי היא בעיקר נוכח העובדה, שאני מספקת לרואה החשבון הצצה למצב הפיננסי שלי, שזה אומר, מספר חשבון בבנק, ועוד כל מיני דברים, שאני לא ששה במיוחד לשתף בהם אנשים זרים. חשבתי לנסות ולהתרשם מרואי חשבון שכותבים בפורומים השונים, אבל נוכחתי ללמוד, שזה בלתי אפשרי. ההמלצה שלי זה לפנות לרואה חשבון בעקבות המלצה של מישהו שאתה מכיר. אני חושבת שזה מה שאני אעשה לקראת סוף השנה.

בהצלחה
:-)
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:25

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר